وضعیت مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

۷ نفر از مجروحان حادثه علوم و تحقیقات در آی‌سی‌یو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۷ نفر از مجروحان حادثه علوم و تحقیقات در آی‌سی‌یو
معاون پزشکی دانشگاه آزاد گفت: ۱۶ نفر از مجروحان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری بودند که از این تعداد ظهر امروز ۹ نفر از بیمارستان مرخص شدند و ۷ نفر دیگر در آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند.

محسن نفر معاون پزشکی دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در مسجد نور ولایت مجتمع سوهانک در جمع خبرنگاران گفت: ۱۶ نفر از مجروحان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات تهران در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری بودند که از این تعداد ظهر امروز ۹ نفر از آنها وضعیت جسمانی‌شان بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شدند اما تعداد ۷ نفر از مجروحان نیز در حال حاضر در آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند.

وی با توجه به اینکه در این حادثه مجروحان دچار ضربه مغزی شده و استخوان‌های بیشتر اعضای بدنشان دچار شکستگی شده است، باید چندین عمل متفاوت بر روی آنها انجام شود تا بهبودی کامل پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۷ نفر باقی مانده از مجروحان تحت نظر یک متخصص مجرب هستند که در تمام مراحل بهبود آنها را تصمیم‌گیری می‌کند.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه خانواده‌های این مجروحان در جریان روند وضعیت جسمانی فرزندانشان هستند، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت عمومی مجروحان بهبود پیدا کرده است و از وضعیت خطر رد شده‌اند. این در حالی است که با خانواده‌های آنها صحبت کرده‌ایم و آنها را در جریان عمل‌های مختلفی که بر روی فرزندانشان انجام می‌شود قرار می‌دهیم.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد تأکید کرد: خانواده‌های مجروحان برای وضعیت بهبود فرزندانشان نگران کمبود دارو بودند که امروز با آنها صحبت کرده و به آنها اطمینان دادیم که دارو در کشور موجود است و اگر هم دارویی کمیاب باشد یا نباشد، آن داروی مربوطه را تهیه خواهیم کرد.

نفر یادآور شد: با توجه به درخواست خانواده‌ها مبنی بر جابجا شدن فرزندانشان به مراکز درمانی دیگر، جابجا شدن مجروحان با رضایت خانواده‌ها انجام شد به طوری که دو نفر از این مجروحان به بیمارستان شریعتی منتقل شده و ۳ نفر دیگر به بیمارستان رسول اکرم (ص) ‌ انتقال یافتند و ۵ نفر باقی‌مانده نیز به نیایش منتقل شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

طهرانچی: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است

الفخبرگزاری الف
طهرانچی: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است و تا بهبودی کامل، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش فارس، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد عصر امروز در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه پرونده تمام افرادی که در بروز این حادثه قصوری در خدمت داشتند، بررسی شده است، گفت: بررسی پرونده حادثه واحد علوم و تحقیقات دارای دو فرآیند است، یک فرآیند توسط دانشگاه پیگیری می‌شود و فرآیند دیگر از سوی قوه قضائیه دنبال خواهد شد.

وی گفت: شب گذشته تعدادی از مسببان این حادثه دستگیر شدند، در میان افرادی که حکم اخراج آنها صادر شد، مدیران جدید دانشگاه نیز بودند.

وی با تاکید بر اینکه در حال پیگیری ابعاد مختلف حادثه هستیم، خاطرنشان کرد: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است و تا بهبودی کامل، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین از حذف اتوبوس‌های فرسوده این دانشگاه خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکلی در تامین خون مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشکلی در تامین خون مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد نیست
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: سازمان انتقال خون آمادگی دارد که هر لحظه خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحان بستری در بیمارستان، مورد نیاز بود، به صورت اورژانسی و در کمترین زمان خون مورد نیاز را برای بیمارستان‌ها ارسال کند.

دکتر بشیر حاجی‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تامین خون و فرآورده‌های خونی برای مصدومان حادثه اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: هیچ‌گونه مشکلی برای تامین خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند، نداریم. بنابراین خانواده مجروحان نگرانی بابت تامین خون در بیمارستان‌ها نداشته باشند.

وی با اشاره به اخباری مبنی بر مراجعه جمعی از مردم به بیمارستان‌ها برای اهدای خون مورد نیاز مصدومان این حادثه، افزود: مردم و دانشجویانی که که بنابر حس نوع‌دوستی و برای اظهار همدردی با این مجروحان می‌خواهند خون اهدا کنند، باید جهت اهدای خون به مراکز اهدای خون سازمان انتقال خون مراجعه کنند. باید توجه کرد که بیمارستان‌ها محلی برای اهدای خون نیستند و افراد می‌توانند به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

حاجی‌بیگی تاکید کرد: سازمان انتقال خون آمادگی دارد که هر لحظه خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحان بستری در بیمارستان، مورد نیاز بود، به صورت اورژانسی و در کمترین زمان خون مورد نیاز را برای بیمارستان‌ها ارسال کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مجروحان در بیمارستان‌های دانشگاهی بستری هستند و جراحان و پزشکان حاذقی در این بیمارستان‌ها حضور دارند، گفت: بنابراین نگرانی بابت تامین خون مجروحان نداریم و مردم هم در صورت تمایل می‌توانند برای اهدای خون به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | گل‌زنی داور فوتبال در لیگ هلند

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
مداح هتاک پیش از ظهر امروز پس از احضار به دادسرای تهران و تفهیم اتهام بازداشت شد. خبرگزاری فارس: دادسرای تهران اعلام کرد: «احد قدمی» مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) مطالب موهنی را مطرح کرده بود، پیش از ظهر امروز پس از احضار به دادسرا و تفهیم اتهام با قرار تأمین مناسب راهی بازداشتگاه شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می‌برد. در آغاز یک مراسم مذهبی که در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) در یکی از مساجد تهران پخش شد، احد قدمی مداح مشهور از سر جهل و نادانی، به بزرگان اهل سنت توهین کرد. در پی این اقدام توهین آمیز، سخنگوی قوه قضاییه، اقدام قدمی را یک اقدام عالمانه و عامدانه و غیرقابل پذیرش خوانده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در لیگ هجدهم تراکتورسازی یکی از متفاوت‌ترین بازیکنان خارجی فوتبال ایران را به تبریز منتقل کرد. مهاجم تراکتورسازی تبریز در دادگاهی در اسکاتلند حاضر نشد. حالا پلیس اسکاتلند حکم بازداشت این فوتبالیست ایرلندی را صادر کرده است. به این ترتیب به محض اینکه استوکس پایش را به اسکاتلند بگذارد، بازداشت خواهد شد. استوکس ۳۰ ساله پیش از این توسط پلیس اسکاتلند فراخوانده شده بود.

روند کاهش دما در سواحل دریای خزر

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اعلام این خبر افزود: امروز یکی از گرمترین روز‌های سال را از اول بهار تجربه می‌کنیم که البته این گرما موقتی خواهد بود، زیرا از ساعات بعد از ظهر و امشب با ریزش هوای سرد روند کاهش دما را پیش رو خواهیم داشت که این روند کاهش دما در سواحل دریای خزر بسیار ملموس خواهد بود. وی گفت: البته بارش هم خواهیم داشت که بارش‌ها در بیشتر مناطق و دامنه‌های کشور به صورت رگباری خواهد بود. اصغری گفت: همچنین شرایط ناپایدار و بارندگی‌ها را در شمال شرق کشور خواهیم داشت به طوری که شرایط جوی در خراسان شمالی و رضوی ناپایدار است و بارش‌ها همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود، در ضمن باید منتظر بارش‌ها در حدی که منجر به جاری شدن روان آب‌ها شود باشیم. وی افزود: همین طور در قسمت‌های مرکزی کشور مانند استان‌های یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان و کرمان و دامنه‌های زاگرس وقوع بارش‌های رگباری دور از ذهن نیست. کارشناس هواشناسی گفت: وزش باد به نسبت شدید را نیز فردا در شرق کشور داریم و سرعت وزش باد در حد خیزش گرد و خاک خواهد بود.
الفالف12 ساعت قبل
معلم کرمانی روستای شرف‌آباد در این گفت‌و‌گو از مشکلات و رنج‌های ساکنان این منطقه حرف‌های تکان‌دهنده و قابل تاملی دارد. ‏خیلی از خانه‌ها سقف ندارد و با ایرانیت سقفش را پوشاندند یا مثلا در پارکینگ خانه‌ها پنج، شش نفر ‏زندگی می‌کنند. عملا خیلی از خانواده‌ها فقط با پول یارانه‌ زندگی می‌کنند که آن هم حتی جوابگوی پول قبض آب و برق نمی‌شود. بچه‌ها کلاس ششم را که تمام می‌کنند و از مدرسه می‌روند دیگر در دوره متوسطه ثبت نام‌شان نمی‌کنند. ‏بنابراین شما به غیراز معلمی و رسیدگی به درس و تحصیل بچه‌های مدرسه به فکر زندگی ‏خانوادگی آنها هستید.

اخبار بیشتر