1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

۷ نفر از مجروحان حادثه علوم و تحقیقات در آی‌سی‌یو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۷ نفر از مجروحان حادثه علوم و تحقیقات در آی‌سی‌یو

محسن نفر معاون پزشکی دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در مسجد نور ولایت مجتمع سوهانک در جمع خبرنگاران گفت: ۱۶ نفر از مجروحان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات تهران در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری بودند که از این تعداد ظهر امروز ۹ نفر از آنها وضعیت جسمانی‌شان بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شدند اما تعداد ۷ نفر از مجروحان نیز در حال حاضر در آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند.

وی با توجه به اینکه در این حادثه مجروحان دچار ضربه مغزی شده و استخوان‌های بیشتر اعضای بدنشان دچار شکستگی شده است، باید چندین عمل متفاوت بر روی آنها انجام شود تا بهبودی کامل پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۷ نفر باقی مانده از مجروحان تحت نظر یک متخصص مجرب هستند که در تمام مراحل بهبود آنها را تصمیم‌گیری می‌کند.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه خانواده‌های این مجروحان در جریان روند وضعیت جسمانی فرزندانشان هستند، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت عمومی مجروحان بهبود پیدا کرده است و از وضعیت خطر رد شده‌اند. این در حالی است که با خانواده‌های آنها صحبت کرده‌ایم و آنها را در جریان عمل‌های مختلفی که بر روی فرزندانشان انجام می‌شود قرار می‌دهیم.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد تأکید کرد: خانواده‌های مجروحان برای وضعیت بهبود فرزندانشان نگران کمبود دارو بودند که امروز با آنها صحبت کرده و به آنها اطمینان دادیم که دارو در کشور موجود است و اگر هم دارویی کمیاب باشد یا نباشد، آن داروی مربوطه را تهیه خواهیم کرد.

نفر یادآور شد: با توجه به درخواست خانواده‌ها مبنی بر جابجا شدن فرزندانشان به مراکز درمانی دیگر، جابجا شدن مجروحان با رضایت خانواده‌ها انجام شد به طوری که دو نفر از این مجروحان به بیمارستان شریعتی منتقل شده و ۳ نفر دیگر به بیمارستان رسول اکرم (ص) ‌ انتقال یافتند و ۵ نفر باقی‌مانده نیز به نیایش منتقل شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

طهرانچی: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است

الفخبرگزاری الف
طهرانچی: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است

به گزارش فارس، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد عصر امروز در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه پرونده تمام افرادی که در بروز این حادثه قصوری در خدمت داشتند، بررسی شده است، گفت: بررسی پرونده حادثه واحد علوم و تحقیقات دارای دو فرآیند است، یک فرآیند توسط دانشگاه پیگیری می‌شود و فرآیند دیگر از سوی قوه قضائیه دنبال خواهد شد.

وی گفت: شب گذشته تعدادی از مسببان این حادثه دستگیر شدند، در میان افرادی که حکم اخراج آنها صادر شد، مدیران جدید دانشگاه نیز بودند.

وی با تاکید بر اینکه در حال پیگیری ابعاد مختلف حادثه هستیم، خاطرنشان کرد: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است و تا بهبودی کامل، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین از حذف اتوبوس‌های فرسوده این دانشگاه خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکلی در تامین خون مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشکلی در تامین خون مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد نیست

دکتر بشیر حاجی‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تامین خون و فرآورده‌های خونی برای مصدومان حادثه اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: هیچ‌گونه مشکلی برای تامین خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند، نداریم. بنابراین خانواده مجروحان نگرانی بابت تامین خون در بیمارستان‌ها نداشته باشند.

وی با اشاره به اخباری مبنی بر مراجعه جمعی از مردم به بیمارستان‌ها برای اهدای خون مورد نیاز مصدومان این حادثه، افزود: مردم و دانشجویانی که که بنابر حس نوع‌دوستی و برای اظهار همدردی با این مجروحان می‌خواهند خون اهدا کنند، باید جهت اهدای خون به مراکز اهدای خون سازمان انتقال خون مراجعه کنند. باید توجه کرد که بیمارستان‌ها محلی برای اهدای خون نیستند و افراد می‌توانند به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

حاجی‌بیگی تاکید کرد: سازمان انتقال خون آمادگی دارد که هر لحظه خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحان بستری در بیمارستان، مورد نیاز بود، به صورت اورژانسی و در کمترین زمان خون مورد نیاز را برای بیمارستان‌ها ارسال کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مجروحان در بیمارستان‌های دانشگاهی بستری هستند و جراحان و پزشکان حاذقی در این بیمارستان‌ها حضور دارند، گفت: بنابراین نگرانی بابت تامین خون مجروحان نداریم و مردم هم در صورت تمایل می‌توانند برای اهدای خون به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 ساعت قبل
اجساد این گور دسته جمعی متعلق به عناصر گروه تروریستی داعش است که پیش‌تر کنترل شهر رقه را در اختیار داشتند. تاکنون ۱۲۰ جسد از این گور دسته جمعی به دست نیرو‌های واکنش سریع وابسته به دفاع مردمی رقه خارج شده است. این گزارش می‌افزاید: نیرو‌های محلی همچنین هشت گور دسته جمعی دیگر در اطراف شهر رقه شناسایی کرده‌اند. کارشناسان معتقدند که کشف این گور دسته جمعی ممکن است کمک کند تا سرنوشت هزاران نفر که از وضعیت آن‌ها همچنان خبری در دست نیست، از جمله اسرای خارجی داعش، مشخص شود. شهر رقه در سال ۲۰۱۴ بدست داعش افتاد و مرکز اصلی این گروه تروریستی در سوریه به شمار می‌رفت.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
همان حال عجیب، بلوغ زود هنگام عاشقانه‌هایم در سردترین فصل سال؛ قصه عشقی که جوانه زدنش با سبز شدن باغچه‌های عزیز و آقاجان هم‌زمان شد. من در همان روزهای سخت، شکار نگاه سرد چشمان زیبای فربد شدم، همان شب‌های دراز، اشکهای بی‌پایان در همجواری نرگس‌ها …فربد از موقعی که مادرش یعنی خاله را از دست داد تابستان‌ها در روستا نزد عزیز و آقاجان می‌ماند. در بدترین حالت روحی و روانی هم حواسم بود که من ماندنی هستم و فربد رفتنی و وصالی بین ما نخواهد بود. در آخرین روزهای تعطیلات دایی و خانواده‌اش از شهرستان آمدند و من و دختردایی راحله دوست صمیمی بودیم. راحله هم سن و سال فربد بود؛ کناره‌گیری من باعث شد راحله حضورش برای فربد پر رنگ باشد؛ همه‌ی روزهایم غم انگیز بود ولی یکشنبه‌ها داغون‌تر می‌شدم؛ یکشنبه‌ای که من شاهد قرار عاشقانه فربد و راحله شدم.
الفالف6 ساعت قبل
شما از جمله کسانی هستید که در زمان تنظیم قانون انطباق امور اداری و فنی موسسات پزشکی با موازین شرعی حضور داشتید. دانشگاه علوم پزشکی شیراز از همان سال کمیته‌ای برای اجرای قانون انطباق تشکیل داد. من گفتم خانم محترم اینکه می‌گوییم لباس بیمارستان را بپوشید، برای حفظ سلامتی خود شماست. به هرحال این دست موارد وجود دارد و باید با زبان نرم و عدم خشونت و محترمانه همه را به رعایت قانون دعوت کرد. این را هم بگویم قانون انطباق، قانون این کشور است و باید در همه مراکز اجرا شود.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
بیش از ۷۰ سال معما و هویت مرد مرده استرالیایی همچنان برای پلیس استرالیا حل نشده است. کالبدشکافی اعضای بدن نشان داد که او مسموم شده است، اما هیچ نشانه‌ای از باقی مانده سم در بدن یافت نشد. چهار ماه بعد از پیدا شدن جسد و در پی تحقیقات جدی‌تر پلیس، معما کمی پیچیده‌تر شد. کتاب پیدا شده، فاقد کلمه «تمام شد» در آخرین صفحه‌اش بود و آزمایش‌ها نشان می‌داد کاغذ، از همین کتاب بوده‌است. زن در ادعایی به پلیس گفت که در طول جنگ جهانی دوم در بیمارستانی در سیدنی کار می‌کرد و یک نسخه کتاب رباعیات را به یک ستوان به نام «Alfred Boxall» داده است. بعد از بیش از ۷۰ سال این معما و هویت مرد مرده همچنان برای پلیس استرالیا حل نشده است.

اخبار بیشتر