وضعیت مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

۷ نفر از مجروحان حادثه علوم و تحقیقات در آی‌سی‌یو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۷ نفر از مجروحان حادثه علوم و تحقیقات در آی‌سی‌یو
معاون پزشکی دانشگاه آزاد گفت: ۱۶ نفر از مجروحان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری بودند که از این تعداد ظهر امروز ۹ نفر از بیمارستان مرخص شدند و ۷ نفر دیگر در آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند.

محسن نفر معاون پزشکی دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در مسجد نور ولایت مجتمع سوهانک در جمع خبرنگاران گفت: ۱۶ نفر از مجروحان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات تهران در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری بودند که از این تعداد ظهر امروز ۹ نفر از آنها وضعیت جسمانی‌شان بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شدند اما تعداد ۷ نفر از مجروحان نیز در حال حاضر در آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند.

وی با توجه به اینکه در این حادثه مجروحان دچار ضربه مغزی شده و استخوان‌های بیشتر اعضای بدنشان دچار شکستگی شده است، باید چندین عمل متفاوت بر روی آنها انجام شود تا بهبودی کامل پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۷ نفر باقی مانده از مجروحان تحت نظر یک متخصص مجرب هستند که در تمام مراحل بهبود آنها را تصمیم‌گیری می‌کند.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه خانواده‌های این مجروحان در جریان روند وضعیت جسمانی فرزندانشان هستند، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت عمومی مجروحان بهبود پیدا کرده است و از وضعیت خطر رد شده‌اند. این در حالی است که با خانواده‌های آنها صحبت کرده‌ایم و آنها را در جریان عمل‌های مختلفی که بر روی فرزندانشان انجام می‌شود قرار می‌دهیم.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد تأکید کرد: خانواده‌های مجروحان برای وضعیت بهبود فرزندانشان نگران کمبود دارو بودند که امروز با آنها صحبت کرده و به آنها اطمینان دادیم که دارو در کشور موجود است و اگر هم دارویی کمیاب باشد یا نباشد، آن داروی مربوطه را تهیه خواهیم کرد.

نفر یادآور شد: با توجه به درخواست خانواده‌ها مبنی بر جابجا شدن فرزندانشان به مراکز درمانی دیگر، جابجا شدن مجروحان با رضایت خانواده‌ها انجام شد به طوری که دو نفر از این مجروحان به بیمارستان شریعتی منتقل شده و ۳ نفر دیگر به بیمارستان رسول اکرم (ص) ‌ انتقال یافتند و ۵ نفر باقی‌مانده نیز به نیایش منتقل شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

طهرانچی: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است

الفخبرگزاری الف
طهرانچی: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است و تا بهبودی کامل، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش فارس، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد عصر امروز در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه پرونده تمام افرادی که در بروز این حادثه قصوری در خدمت داشتند، بررسی شده است، گفت: بررسی پرونده حادثه واحد علوم و تحقیقات دارای دو فرآیند است، یک فرآیند توسط دانشگاه پیگیری می‌شود و فرآیند دیگر از سوی قوه قضائیه دنبال خواهد شد.

وی گفت: شب گذشته تعدادی از مسببان این حادثه دستگیر شدند، در میان افرادی که حکم اخراج آنها صادر شد، مدیران جدید دانشگاه نیز بودند.

وی با تاکید بر اینکه در حال پیگیری ابعاد مختلف حادثه هستیم، خاطرنشان کرد: اوضاع جسمی حادثه دیدگان و مجروحان رو به بهبود است و تا بهبودی کامل، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین از حذف اتوبوس‌های فرسوده این دانشگاه خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکلی در تامین خون مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشکلی در تامین خون مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد نیست
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: سازمان انتقال خون آمادگی دارد که هر لحظه خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحان بستری در بیمارستان، مورد نیاز بود، به صورت اورژانسی و در کمترین زمان خون مورد نیاز را برای بیمارستان‌ها ارسال کند.

دکتر بشیر حاجی‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تامین خون و فرآورده‌های خونی برای مصدومان حادثه اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: هیچ‌گونه مشکلی برای تامین خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند، نداریم. بنابراین خانواده مجروحان نگرانی بابت تامین خون در بیمارستان‌ها نداشته باشند.

وی با اشاره به اخباری مبنی بر مراجعه جمعی از مردم به بیمارستان‌ها برای اهدای خون مورد نیاز مصدومان این حادثه، افزود: مردم و دانشجویانی که که بنابر حس نوع‌دوستی و برای اظهار همدردی با این مجروحان می‌خواهند خون اهدا کنند، باید جهت اهدای خون به مراکز اهدای خون سازمان انتقال خون مراجعه کنند. باید توجه کرد که بیمارستان‌ها محلی برای اهدای خون نیستند و افراد می‌توانند به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

حاجی‌بیگی تاکید کرد: سازمان انتقال خون آمادگی دارد که هر لحظه خون و فرآورده‌های خونی برای مجروحان بستری در بیمارستان، مورد نیاز بود، به صورت اورژانسی و در کمترین زمان خون مورد نیاز را برای بیمارستان‌ها ارسال کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مجروحان در بیمارستان‌های دانشگاهی بستری هستند و جراحان و پزشکان حاذقی در این بیمارستان‌ها حضور دارند، گفت: بنابراین نگرانی بابت تامین خون مجروحان نداریم و مردم هم در صورت تمایل می‌توانند برای اهدای خون به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ به آتش کشیدن پراید توسط یک ناشناس!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
پلیس در تعقیب ربایندگان دختر جواناین دختر ۱۸ ساله با مراجعه به دادسرای جنایی تهران در شکایتی گفت: همراه پسر موردعلاقه‌ام در پارکی در مسعودیه نشسته بودیم که دو نفر به‌طرفمان آمدند و با کتک‌زدن پسر همراهم گوشی موبایل او را سرقت کردند. در همین اثنا پسری دیگر به سمت من آمد و گفت: اگر آنجا بمانم ممکن است برایم دردسر درست شود. بعد سه‌نفری من را به اطراف تهران بردند و در آنجا مورد آزار قرار دادند. تحقیقات کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی در پی اعلام این شکایت آغاز شد و پسر همراه شاکی مورد پرس‌وجو قرار گرفت و حرف‌های دختر ۱۸ ساله را تأیید کرد. مأموران در ادامه تحقیقات پی بردند عموی این متهم فردی سابقه‌دار است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ -بنابر گزارش یک انجمن حامی حقوق زنان در ترکیه، تنها ظرف ماه ژوئیه گذشته ۳۲ زن در این کشور به قتل رسیده‌اند. امینه بولت، ۳۸ ساله، هفته گذشته با ضربات چاقوی همسر سابقش کشته شد. انتشار ویدیویی از این قتل فجیع که مقابل چشمان فرزند ۱۰ ساله آنها و در شهر قرخ قلعه روی داد خیلی زود به خشم عمومی علیه «زن‌کشی» در ترکیه دامن زد. ما در مبارزه با خشونت کنار زنان و کودکان ایستاده‌ایم. «تیم فوتبال بشیکتاش ترکیه هم با صدور اطلاعیه‌ای در این باره موضع‌گیری کرده است:» ما در برابر این قساوت ساکت نخواهیم ماند. در ترکیه، این تقاضای ما به عنوان زن است؛ این که ما را نکشند.

روایتی از تحصیل زیرسقف‌های لرزان و گرمای سوزان در بلوچستان/ مدارس کپری بلوچستان کی حذف می‌شود؟ + فیلم

الفالف11 ساعت قبل
در آستانه مهر، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته مدارس خشت و گلی و بخاری‌های نفتی، سال تحصیلی جدید از تمام مدارس کشور حذف می‌شود، مدارس خشت و گلی پیشکش، کپری‌ها کی حذف می‌شود؟ تسنیم نوشت:، سرپرست وزارت آموزش و پرورش می‌گوید مدارس خشت و گلی و بخاری‌های نفتی در تمامی مدارس و کلاس‌های درس کشور در سال تحصیلی جدید حذف می‌شود؛ سیدجواد حسینی در سفر چند روز قبل خود به سیستان و بلوچستان بر گفته‌هایش تاکید کرد و گفت: تا ابتدای مهر تمام مدارس خشت و گلی و بخاری‌های نفتی در تمام کشور به جز سیستان و بلوچستان حذف می‌شود، در سیستان و بلوچستان جشن حذف‌ را کمی دیرتر در آبان‌ماه می‌گیریم. مردم می‌گویند مدارس خشت و گلی پیشکش، کپری‌ها کی حذف می‌شود؟ سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس برآورده کرده ۱۲۰۰ مدرسه کپری در سیستان و بلوچستان شناسایی شده که ۱۰۰۰ مدرسه جایگزین شده و ۲۰۰ مدرسه دیگر در حال جایگزین شدن است؛ مدارسی در مناطقی محروم و دورافتاده و شاید دور از چشم دولتی‌ها که دانش‌آموزانش زیرسقف‌های لرزان و گرمای سوزان تحصیل می‌خوانند. خبرنگار تسنیم یک ماه مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید عازم بخش «توتان» از توابع شهرستان نیکشهر واقع در منطقه بلوچستان در نزدیکی‌های استان هرمزگان شد تا شرایط مدارس دورافتاده سیستان و بلوچستان که از چشم‌ها هم افتاده را روایت کند.

گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد/ صدای اعتراض در آزادراه لاکچری پیچید

مهرمهر1 روز قبل
خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: گران‌تر شدن عوارض گران‌ترین آزادراه کشور آن هم در شرایطی که راه جایگزین دیگری برای آزادراه خرم آباد- پل زال وجود ندارد؛ اعتراضات و واکنش‌های متعددی را از سوی مردم و افکار عمومی در پی داشت. گران‌ترین آزادراه کشور بازهم گران شد! محمد علیزاده افزود: اکنون اهالی منطقه برای رفت‌وآمد مجبورند از آزادراه تردد داشته باشند که باید برای هر بار عبور از آن عوارض پرداخت کنند. چراغی پور خاطرنشان کرد: عوارض آزادراه پل زال نسبت به سایر آزادراه‌ها گران‌تر است که از این نظر نیز دودش به چشم مردم محروم منطقه می‌رود. موضوعی که دادستان خرم آباد نیز نسبت به آن واکنش داد و سعید رازانی در مکاتبات متعدد با وزارت راه و شهرسازی خواستار کاهش عوارض آزادراه خرم آباد- پل زال شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
جانشین رئیس پلیس‌راه زنجان گفت: شب گذشته به علت حادثه رانندگی در یک عروسی دو نفر فوت و عروس و داماد نیز به بیمارستان منتقل شدند. سرهنگ محمدعلی عظیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره تصادف جاده‌ای رخ داده در شب گذشته، اظهار کرد: این حادثه رانندگی که در جاده فرعی قیدار اتفاق افتاد منجر به فوت دو نفر از سرنشینان پژو پارس شده است. این مسئول با بیان اینکه خودروی حادثه‌دیده از یک کاروان عروس بوده است، ادامه داد: در این سانحه واژگونی پژوپارس منجر به مصدومیت دو نفر شد که مصدومان پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات، جان خود را از دست دادند. عظیمی، علت این حادثه را رعایت نکردن سرعت مطمئنه اعلام و اظهار کرد: در این تصادف عروس و داماد نیز مصدوم و روانه بیمارستان شدند. انتهای پیام

اخبار بیشتر