1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارات جدید علم‌الهدی در مورد حصر

علم‌الهدی: یک عده ناآگاه در مجلس CFT را تصویب کردند/ FATF مقدمه فتنه ۹۸ است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
علم‌الهدی: یک عده ناآگاه در مجلس CFT را تصویب کردند/ FATF مقدمه فتنه ۹۸ است
تسنیم نوشت: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به خصوصیات بنده باتقوای خدا گفت: نخستین ویژگی این است که این بنده همیشه در حال نصیحت خود است و این بنده باتقوای خدا، نفس خود را نصیحت می‌کند که در اجرای نفسانیات قانع و متوقف باش و در یک نقطه اشباع در جهت شهوات نفسانی قدم برندار.

آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران با اشاره به سالروز حماسه مردمی ۹ دی در سال ۱۳۸۸ افزود: برای اعلام حضور همه ما در همان عرصه خودجوش ولایتگرایی مردمی، از میدان شهدا به سمت حرم مطهر راهپیمایی صورت خواهد گرفت که نماد پایمردی در عرصه ولایت است و امیدواریم عزیزان ما بر مبنای ارادت به ولایت حتما در این راهپیمایی شرکت می‌کنند.

آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه به فرموده رهبری، حماسه ۹ دی باطل‌السحر فتنه بود گفت: در این بیان، خصوصیاتی از سوی مقام معظم رهبری برای فتنه اشاره شده و هم اینکه خصوصیاتی برای حماسه ۹ دی بیان شده که آن حرکت خودجوش مردم و آن ولایتگرایی با احساس مردم در خط دفاع از حریم مطهر سیدالشهدا (ع) یک باطل‌السحر است و هر نوع فتنه و هر نوع سحر و جادوگری که دشمنان ما در میان نظام ایجاد کنند، وابستگی این مردم به ولایت در پای ستون خیمه نظام کم نخواهد شد.

اهم اظهارات علم الهدی به شرح زیر است:

*این حضور، سحر و جادوی دشمن را از میان می‌رود و باطل می‌کند؛ فتنه ۸۸ گذشت و ۹ سال نیز از آن سپری شد اما آنچه برای ما مهم است فتنه ۹۸ است که در سال دهم فتنه ۸۸ است؛ مقام معظم رهبری در برخی فرمایشات خود اخیرا فرمودند که استکبار جهانی و دشمن در حال زمینه سازی و زمینه‌چپنی است و دشمن درصدد است فتنه‌ای از نوع سال ۸۸ ایجاد کند و از اکنون نیز مشغول زمینه سازی برای آن فتنه است.

*خصوصیت نخست فتنه ۸۸ عبارت بود از اینکه در حرکت فتنه‌گرانه‌اش رهبری و ولایت به عنوان ستون خیمه این نظام را هدف گرفت؛ فتنه‌گران بهانه‌شان انتخابات بود که مجری و ناظر آن رهبری نبود و انتخابات توسط دولت صورت گرفت و اگر اشکالی بود باید به دولت حمله می‌شد اما به رهبری حمله شد و تمام اهانت‌ها به سمت رهبری بود و مشخص بود این توطئه دشمن است؛ در جریانی که رهبری محور نبود دشمن این را بهانه کرد و به مقام ولایت حمله کرد.

* دقیقا فتنه ۹۸ نیز همین است یعنی همان طور که در فتنه ۸۸ دشمن در جریانی که اصل آن جریان مربوط به وی بود عبور کرد و مقابل رهبری ایستاد در فتنه ۹۸ نیز می‌خواهد مشکلات اقتصادی و استیصال قشر آسیب پذیر را وسیله کند و رهبری را هدف قرار دهد در حالی که اینها مربوط به دولت و مجلس است و می‌خواهد به حساب رهبری بگذارد و در سال ۹۸ می‌خواهند همین را وسیله کنند تا به رهبری و ولایت حمله کنند. خصوصیت دومی که فتنه ۸۸ داشت این بود که دشمن خواص بی‌بصیرت را استخدام کرد تا در جهت منفعت طلبی خود بهره بگیرد؛ خواص بی بصیرت دشمن را می‌شناختند و برای اینکه به قدرت برسند و در عرصه رقابت سیاسی برنده شوند مستخدم آمریکا شدند و در استخدام آمریکا درآمدند و از کجا معلوم که مشابه همین قضیه در سال ۹۸ صورت نگیرد؟

* جنایت و فسق و فجور آمریکا در دنیا ثابت شده و اروپا هم روباه دنباله رو آمریکا است؛ وقتی این نخبگان چشمشان به این غرب دوخته شده از کجا معلوم همین‌ها در سال ۹۸ خواص بی بصیرت نشوند؟ خصوصیت سوم فتنه سال ۸۸، اردوکشی خیابانی جریان لائیک بود؛ در سال ۸۸ این اردوکشی‌ها به وسیله بی‌دین‌ها صورت گرفت و در روز قدس علنا بطری آب سر کشیدند، بسیجی کشتند و به اسلام و قرآن و عزاخانه سیدالشهدا (ع) توهین کردند. سال ۹۸ نیز همین کار را می‌کنند؛ در ۵ دی ماه سال گذشته شاهد بودید که در میدان شهدا برخی جمع شدند اما جریان لائیک میدان را دست گرفت و بنده فریاد زدم دنبال هر فراخوانی نروید؛ متاسفانه عده قلیلی رفتند و همین را دشمن وسیله کرد و جریان لائیک را وسط میدان آورد تا جایی که در دفاع از نظام جلاد شاهنشاهی شعار دادند و در سال ۹۸ نیز جریان لائیک قرار است وسط میدان باشد.

* مقام معظم رهبری فرمودند دشمن در حال مقدمه سازی برای فتنه است. نقش دشمن چیست؟ نقش دشمن از زبان معاون خزانه‌داری آمریکا بیان شده است. مقام معظم رهبری فرمودند خزانه داری آمریکا اتاق جنگ با ایران است: معاون مبارزه با تروریسم و جریائم مالی خزانه‌داری آمریکا به نام «خوان رازاته» در یک گفت‌وگویی عنوان کرده است که برای قرار دادن ایران در تنگنا و سخت کردن شرایط کشور به حضور کامل FATF در ایران نیاز است و اگر این کامل شود و لوایح تصویب شود، وسیله‌ای برای تنگنا قرار دادن ایران خواهد شد.

*وقتی بنا شد تمام لوایحی تصویب شود و یک عده ناآگاه در مجلس هم cft را تصویب کردند اینجا راهی برای اینکه ایران در تنگنای شدید قرار بگیرد باز می‌شود. این توطئه آمریکاست و همراه اذناب اروپایی‌اش به ما دیکته کرده تا در مجلس تصویب شود و دولت نیز دنبالش برود.

* آمریکا قرار است در سال ۹۸ بهانه جویی کرده و ما را در حصر اقتصادی قرار دهد و این افرادی که با گران شدن دو روز دلار دیگر اجناس را پائین نمی‌آورند با مردم چه خواهند کرد؟ این مسئله زمینه سازی حضور لائیک‌ها و هدف قرار دادن رهبری و استخدام خواص بی بصیرت در اختیار دشمن می‌شود و در نتیجه با فتنه‌ای نظیر فتنه سال ۸۸ روبرو شویم. بصیرت این نیست که بفهمیم سال ۸۸ چه شد؟ بصیرت این است که بفهمیم سال ۹۸ چه خواهد شد؟ آن باطل السحر سال ۸۸ اکنون نیز وجود دارد و مردم ما نیز با همان شهامت و قدرت و پایمردی مقابل دشمن می‌ایستند و فتنه دشمن با هر شکلی که باشد نقش بر آب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

علم‌الهدی: فتنه ۸۸ از مصاحبه «میرحسین موسوی» شروع شد/ حصر خانگی حفاظت بود​

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
علم‌الهدی: فتنه ۸۸ از مصاحبه «میرحسین موسوی» شروع شد/ حصر خانگی حفاظت بود​
علم‌الهدی: فتنه ۸۸ از مصاحبه «میرحسین موسوی» شروع شد/ حصر خانگی حفاظت بود​ - 0

امام جمعه مشهد با بیان اینکه فتنه از مصاحبه میرحسین موسوی شروع شد، معتقد است، آقای موسوی موضع خود را مقابله با رهبری و نفوذ رهبری و ولایت اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در نشستی با موضوع حماسه انقلابی ۹ دی در مدرسه علمیه عالی نواب ادامه داد: دشمن نیز که از قبل نقشه خود را تعیین کرده بود، فتنه به عنوان یک جریان قطعی در دل یک حرکت سیاسی داخلی آن هم به وسیله خواصی که نخبه سیاسی این نظام و انقلاب و ۸ سال نخست وزیر مورد تایید امام بودند، اجرا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زمانی که نقطه هدفی برای خواص پیدا شد که رسیدن به یک قدرت و مقام است، حتی اگر رسیدن به این قدرت و مقام را در گرو تسلیم شدن در برابر دشمن ببینند با همه شناخت تسلیم دشمن می‌شوند. در سال ۸۸ در مساله انتخابات ریاست جمهوری از نظر برخی جریان‌های سیاسی قرار بر این شد که اگر یکی از دو نفر آقای خاتمی و موسوی کاندیدای انتخابات شد، دیگری به نفع او وارد عرصه نشود و حمایت کند.

وی افزود: ابتدا آقای خاتمی کاندیدا شد اما این قرارداد به هم خورد و برخلاف آن آقای موسوی کاندیدا شد و علتش این بود که مصاحبه‌ای با روزنامه لوموند فرانسه کرد که خبرنگار نظر ایشان را در مورد عملکرد رئیس‌جمهور ایران و برنامه‌های آن پرسید و ایشان برنامه‌های رئیس‌جمهور را توضیح دادند، خبرنگار گفت که بخشی از این برنامه‌ها در قدرت رئیس‌جمهور نیست زیرا شخص اول قدرت رهبری است و ایشان بیان کردند که اگر یک رئیس‌جمهور قابل و قدرتمند به عرصه کشور بیاید، مردم را به وسط خیابان می‌ریزد و مردم رهبر را وادار می‌کنند که حدود اختیارات خود را در حدود اصل ۱۱۰ قانون اساسی خلاصه کند.

علم‌الهدی بیان کرد: ایشان از اصل ۵۷ قانون اساسی که کلیه جریان مدیریت کشور را در حوزه ولایت فقیه قرار می‌دهد، خبر نداشت و این حرف را بیان کرد. برخی جریان‌هایی که در خود اصلاحات بودند، متوجه شدند که مقصود آن‌ها با این فکر عملی است که رهبری محدود و منزوی شده و از توان و نفوذ ایشان در کشور کاسته شود، به همین دلیل ایشان با این فکر برای ریاست جمهوری مناسب هستند، بنابراین آقای خاتمی را رها کردند و به دنبال این فرد رفتند، منتها زمانی که ایشان به این عرصه وارد شدند، آقای خاتمی مصلحت خود را در این دیدند که از ایشان دفاع کنند.

حصر خانگی حفاظت بود​

وی اضافه کرد: خیری که در تمام جریان‌های فتنه بود، مردم را بیدار و هشیار کرد و بعد آن‌ها خیری را که در عکس‌العمل مردم در برابر فتنه بارز شده بود و بینش‌گاه خود را در این خیر که دفاع از ولایت و رهبری است، پیدا کردند، بصیرت کامل و تمام در آن نفوذ کرد و ۹ دی ایجاد شد. حصر خانگی حفاظت بود. از روز اولی که این حرکت‌های لاییک، ضدمردمی، ضدرهبری و ضد دینی شروع شد تا بهمن سال ۸۸ که ادامه داشت، ۱۷ بیانیه دادند. حرکت‌هایی که در آن آدم‌کشی، خونریزی، آتش زدن و تخریب اموال وجود داشت. برای تمام حرکت‌ها بیانیه دادند و تایید کردند و تمام این کشتارها، تخریب‌‎ها و آتش‌سوزی‌ها از نظر حقوقی به عهده آن‌ها افتاد.

اگر بعد از ۸۰ سال روزی حصر خانگی رفع شود، باید تحویل دادگاه شوند

علم‌الهدی گفت: قاعده کار این بود که نظام آن‌ها را تحویل دادگاه دهد تا محاکمه شوند اما شورای عالی امنیت ملی اجازه نداد که قوه‌قضاییه مسائل را پیگیری قضایی کند و آن‌ها را در حصر خانگی حفظ کرد. اگر بعد از ۸۰ سال روزی حصر خانگی رفع شود، باید تحویل دادگاه شوند که در تمام خون‌ها سهیم و شریک هستند. مردم ما امروز باید این امر را بدانند.

دشمن در سال ۹۷ دنبال مقدماتی است تا از آن برای فتنه سال ۹۸ نتیجه بگیرد​

امام جمعه مشهد با بیان اینکه توطئه دشمن تمام نشده و همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: دشمن در سال ۹۷ دنبال مقدماتی است تا از آن برای فتنه سال ۹۸ نتیجه بگیرد. بعد از ۱۰ سال از فتنه ۸۸ دشمن می‌خواهد وارد عرصه‌ای شود که فتنه ۸۸ را در سال ۹۸ تجدید کند. این فتنه از جنس فتنه ۸۸ بوده و دشمن در سال ۹۸ دشمن همان توطئه و فتنه را می‌خواهد اجرا کند و اکنون دنبال مقدماتی برای اجرای این فتنه است.

وی با اشاره به اینکه امروز تجدید خاطره سالروز دفاع عظیم از مقام ولایت و رهبری در حرکتی مردمی در نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ است که خوشبختانه این خاطره هر سال تجدید می‌شود، خاطرنشان کرد: عرصه وابستگی مردم ما به مقام ولایت و رهبری روز به روز در یک تزاید و تضاعف جدی قرار گرفته و جریان رهبری نظام و قدرت آن از وابستگی مردم به ستون خیمه نظام که مقام ولایت و رهبری بوده، سرچشمه می‌گیرد و خار زهراگینی در چشم دشمنان اسلام و پیغمبر، مخصوصا استکبار جهانی است.

علم‌الهدی با بیان اینکه مساله نهم دی تنها یک خاطره نیست بلکه تجدید یک عهد و میثاق است، عنوان کرد: این مساله برای هر سال و هر روز ما قابل تحلیل و بررسی است. این مساله محور روز نهم دی ماه و حرکت خودجوش و چند میلیونی مردم در سراسر کشور قرار گرفت تا ما امروز را با آن روز مقایسه کنیم که آیا مردم ما امروز در مقام حمایت از ولایت معصوم و فقیه در پهنه، عرصه و اقتدار آن روز قرار دارند یا اینکه قضیه دچار ریزش و کاهش شده یا همانطوری که انتظار می‌رود روزافزون در تقویت و تشدید بیشتری قرار گرفته است؟

امام جمعه مشهد بیان کرد: مساله فتنه ۸۸ و ۹ دی ماه که به عنوان یک حرکت خودجوش مردمی، نقطه عطفی را در تاریخ این ملت و امت در جهت حمایت از دین، ولایت معصومین (ع) و ولایت فقیه به وجود آورد، جریانی بود که در آن خیرهایی وجود داشت اما خط دید ما باید در آن خیری که در فتنه ۸۸ وجود داشت، نفوذ کند و به هدفی برسد و آن مساله فتنه‌شناسی و فتنه‌شناسی در خط اجرایی دشمن بود که موجب شد جامعه ما یک جامعه مجرب شود. مردم ما فتنه را کاملا تشخیص دادند که جنس آن چیست و چگونه بر زندگی، جامعه و امت آن‌ها مسلط می‌شود؟ خود این خیر است و این تجربه و شناخت خیر ایجاد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری در آبان ماه سال ۱۳۸۷ در دیداری که با جریان دانش‌آموزی و دانشجویان داشتند، فرمودند که من به سیاسیون سفارش می‌کنم در زمین دشمن بازی نکنند زیرا چه ببرند و چه ببازند، به نفع دشمن و به ضرر این مردم و امت تمام خواهد شد. در آبان سال ۸۷ از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ هیج خبری نبود و کاندیدای ریاست جمهوری انتخابات هنوز مشخص و قطعی نشده بود.

مقام معظم رهبری در حدود ۶ ماه قبل از فتنه ۸۸ این را استشمام کردند

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با آن شامه تیز، قوی و نافذ خود در حدود ۶ ماه قبل از فتنه ۸۸ این را استشمام کردند که دشمن در مقام طراحی فتنه جدید است و عامل اجرایی آن نیز عوامل، عناصر، اشخاص و جریان‌های سیاسی هستند که می‌خواهند وارد میدان سیاست در یک حرکت سیاسی شوند. مبدا فتنه دشمن است اما مجرای فتنه ما هستیم، محل جریان فتنه داخل اجتماع ما قرار دارد. فتنه در داخل جریان‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ما جریان پیدا می‌کند. پیامبر (ص) نیز فرمودند که من فتنه‌ها را لابه‌لای خانه‌های شما می‌بینم.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه خود جامعه مجرای فتنه است و این مجرا داخل جامعه و در رگ‌های آن قرار دارد، تصریح کرد: ممکن است مجرای فتنه در جریان‌های فرهنگی و اقتصادی باشد اما مجرای فتنه داخل جامعه است. مبدا فتنه دشمن بوده که یا از بیرون آتش فتنه را روشن می‌کند، داخل جامعه می‌فرستد و جامعه را منفجر می‌کند یا اینکه از همان اول فتنه را در داخل جامعه ایجاد کرده و فراگیر می‌کند. فتنه ۸۸ این خصوصیت را داشت که دشمن برنامه‌ریزی نمود اما اجرای آن را از داخل جامعه شروع کرد و به راه انداخت.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: در اینجا مساله خواص و عوام مطرح است، یعنی نخبگان سیاسی بصیرت دشمن‌شناسی ندارند و بصیرت برنامه‌های دشمن ممکن است برای عامه مردم باشد و برای خواص، مردم و نخبگان سیاسی این بینش و بصیرت نباشد؟ خواص دشمن‌شناس هستند و نقشه دشمن را زودتر از همه متوجه می‌شوند اما آنچه جلوی بصیرت خواص را می‌گیرد که ما در فتنه ۸۸ نیز همین مساله را داریم، خودخواهی، خودپسندی و دیدن منفعت خود است.

دشمن متوجه شد که می‌تواند هدف خود را با شخصی که جزو نخبگان سیاسی بود به دلیل زاویه داشتن با رهبری و ولایت اجرا کند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: این که مردم بفهمند از کجا گزیده شده و به آن‌ها ضربه وارد می‌شود، خیر است. مردمی که متدین و دنباله ولایت اهل بیت (ع) هستند و ولایت‌مداری‌شان آن‌ها را به جایی رسانده که دنباله‎رو ولایت نایب امام زمان (عج) باشند، متوجه می‌شوند که نقطه هدف فتنه دشمن کجاست، از کجا ظهور پیدا می‌کند و آخرین نقطه‌ای که می‌خواهد در فتنه به آن برسد، چیست؟ این قصه فتنه ۸۸ نیست، بلکه این قصه قوی‌تر و قصه امروز ما نیز هست. دشمن متوجه شد که می‌تواند هدف خود را با شخصی که جزو نخبگان سیاسی بود به دلیل زاویه داشتن با رهبری و ولایت اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه خواص بی‌بصیرت، بصیرت مناسب را ندارند، بلکه بصیرت آن‌ها نفسانی و مادی است، تصریح کرد: آن‌ها از ابتدا با رهبری زاویه دارند و در این زاویه با رهبر دشمن نیستند. رهبر در دنیا دشمن شخصی ندارد، کمالات، نخبگی و اخلاق کریمه رهبری و نوع تعامل ایشان با مردم به گونه‌ای است که نه تنها در کشور ما محبوبیت جامعی برای رهبری ایجاد کرده، بلکه در دنیا و جهان شیعه نیز شاید اول محبوب باشند. دشمنی‌ها در جهت اجرای منافع و مطامع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

افرادی در داخل کشور حفظ منافع خود را در زاویه با رهبری می‌بینند

علم‌الهدی ادامه داد: آمریکا نیز به دلیل منافع خود دشمنی می‌کند، در داخل کشور نیز افرادی که با رهبری زاویه پیدا می‌کنند به خاطر منافع خودشان است و حفظ منافع خود را در زاویه با رهبری می‌بینند، حتی در این حد که اگر یک اقلیت بی‌دین در کشور وجود دارد، آن‌ها را به صورت یک جریان و اردوی سیاسی برای رسیدن به آن مطامع، قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی به دنبال خود راه بیندازند ولو با زوایه گرفتن با رهبری و اینکه آن گروه لاییک دنبال آن‌ها باشند. این موارد تجربیات فتنه ۸۸ برای ما است.

حصر خانگی در واقع عقوبت آن‌ها نبود، بلکه نجات آن‌ها بود

امام جمعه مشهد بیان کرد: افرادی که در ماه مبارک رمضان و روز قدس به عنوان دفاع از فتنه‌گر در خیابان بطری آب سر می‌کشیدند و تظاهر به گناه می‌کردند، فتنه‌گران را قبول نداشتند. آن‌ها برای جنگ با اسلام آمده بودند و جنگ با اسلام را جنگ با رهبری در عرصه سیاست می‌دیدند. این افراد الگوی سیاسی فتنه‌گران شدند و لشکر سیاسی سران فتنه بودند که در ماه رمضان بطری آب سر می‎کشیدند. عده‌ای بیان می‌کنند که مگر چند سال حصر خانگی برای دو نفر کافی نیست؟ حصر خانگی در واقع عقوبت آن‌ها نبود، بلکه نجات آن‌ها بود.

آن‎ها در جنگ با ولایت فقیه می‌خواهند ولایت اهل بیت (ع) را براندازی کنند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: روزی که طرفداران آن‌ها در روز عاشورا عزاخانه امام حسین (ع) و پرچم یا حسین را آتش زدند، سران فتنه اعلامیه و بیانیه دادند و آن‌ها را مردم خداجو خواندند اما مردم احساس کردند که مساله سیاسی و قدرت نیست، بلکه جنگ با اساس اسلام و ولایت اهل بیت (ع) است. آن‎ها در جنگ با ولایت فقیه می‌خواهند ولایت اهل بیت (ع) را براندازی کنند. مردم این را تشخیص دادند. این اعمال واقعیت فتنه را بروز داد که عناصر فتنه‌گر در مقام قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی اردوی لاییک را به هر قیمت به میدان می‎آورند و به خیابان می‌کشند حتی به قیمت جنگ با امام حسین (ع)، مردم این را تشخیص دادند و به میدان آمدند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: بصیرت شما باید شما را به صحنه بیاورد، در عرصه نظام نگه دارد، باید مقاومت کنید و بایستید و بتوانید این انقلاب ۴۰ ساله را در عمر کمال بعد از چهل سالگی ادامه دهید. دشمن بیدار است و ما نیز باید از نظر موضع‌گیری و مقاومت در برابر دشمن بیدار و هشیار باشیم و جریان‌هایی تحت عناوین مختلف ما را از ایستادگی، مقاومت و حمایت از ستون خیمه نظام منصرف نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

آیت‌الله علم‌الهدی: رهبر انقلاب چند ماه قبل از فتنه ۸۸ آن را پیش‌بینی کردند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آیت‌الله علم‌الهدی: رهبر انقلاب چند ماه قبل از فتنه ۸۸ آن را پیش‌بینی کردند
امام جمعه مشهدمقدس گفت: امروز فتنه قوی‌تر وجود دارد و توطئه دشمن تمام نشده و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر فرمودند دشمن در سال ۹۷ به دنبال مقدماتی است که از این مقدمات برای فتنه سال ۹۸ نتیجه بگیرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در نشست «حماسه انقلابی ۹ دی» در محل مدرسه علمیه عالی نواب مشهد اظهار داشت: در محفلی که به مناسبت تجدید خاطره سالروز دفاع عظیم از مقام ولایت و رهبری در یک حرکت خودجوش وسیع مردمی در ۹ دی سال ۱۳۸۸ صورت گرفته است، شاهدیم این خاطره نه تنها هر سال تجدید می‌شود بلکه عرصه وابستگی ما به مقام ولایت و رهبری روز به روز تزاید پیدا کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: قدرت نظام از وابستگی مردم به ستون خیمه نظام که مقام ولایت رهبری است سرچشمه می‌گیرد و خار زهرآگینی در چشم دشمنان اسلام و پیامبر (ص) به ویژه استکبار جهانی است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مسئله ۹ دی تنها یک خاطره نیست، بلکه تجدید یک عهد و میثاقی است برای هرسال و هر روز ما و یا یک تحلیل و بررسی است نسبت به ارزیابی آن واقعیتی که در محور روز ۹ دی و حرکت خود‌جوش مردم چند‌میلیونی آن روز در سراسر کشور صورت گرفت؛ وضعیت امروز را باید با آن روز مقایسه کرد که آیا در مقام حمایت از ولایت‌فقیه مردم ما در همان عرصه و اقتدار آن روز هستند یا خدای نکرده دچار ریزش شده یا همانطور که انتظار می‌رود روزافزون شده و تشدید بیشتری داشته است.

وی افزود: با توجه به موقعیت در روایتی از وجود مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) آمده است دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه بیناترین بصیرت‌ها و بینش‌ها، آن بینش و بصیرتی است که راه خود را در خیر پیدا و نفوذ در خیر کند؛ راه آن بصیرت و بینش، وجود مذهب یعنی خط بصیرت و بینش است و این دلالت می‌کند که هر انسانی در زندگی برای بینش خود دارای خطی است؛ یعنی بینش‌ها هدفمند است.

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: مسئله روشنگری جامعه و بیدارسازی مردم هم نسبت به واقعیت‌های موجود جامعه و هم نسبت به تکالیفی که در عرصه اجتماع با این واقعیت‌های موجود دارند، هدف اصلی حضرت سیدالشهدا (ع) در همه حرکت‌ها و رخدادها بود؛ چه حرکت‌های انقلابی و چه در حرکت‌های امامت‌گونه که انسان‌ها را با کلام و رهنمود خود هدایت می‌کرد؛ امام همام راه هدایت و راه ارشاد و بیدار شدن مردم را بصیرت معرفی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به فتنه ۸۸ و نهم دی خاطرنشان کرد: حرکت خودجوش مردم در ۹دی نقطه عطفی در تاریخ ملت و امت در جهت حمایت از دین و ولایت معصومین و ولایت‌فقیه به‌وجود آورد که در این جریان خیری وجود داشت و آن خیر هم فتنه‌شناسی و مسئله فتنه‌شناسی در خط اجرایی دشمن بود؛ مردم ما فتنه را کاملا تشخیص دادند و این تجربه و شناخت، خیر ایجاد کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در آبان سال ۸۷ مقام معظم رهبری در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان تاکید فرمودند: من به سیاسیون سفارش می‌کنم تا مبادا در زمین دشمن بازی کنند چون اگر در زمین دشمن بازی کنند چه برنده شوند و یا بازنده به نفع دشمن و به ضرر ملت و این امت خواهد بود.9 دی روز حماسه ملت ایران و روز بصیرت سیاسی و دینی است"حمیدرضا مقدم‌فر" سخنران تجمع بزرگ مردمی 9 دی در اراکبرگزاری مراسم حماسه 9 دی با سخنرانی سردار سلامی

وی گفت: در آبان سال ۸۷ هیچ خبری از انتخابات سال ۸۸ نبود اما ایشان با بصیرت قوی خود در آن زمان این نکته را گوشزد کردند که دشمن در حال طراحی فتنه جدیدی است و عوامل اجرایی این فتنه جدید عناصر، اشخاص و جریان‌های سیاسی هستند که می‌خواهند وارد میدان سیاست در یک حرکت سیاسی شوند.

وی افزود: از اینجا متوجه می‌شویم که مبداء فتنه دشمن است اما مجرای فتنه در رگه‌های جامعه است یعنی محل اجرای فتنه در جریان‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه است؛ در سال ۸۸ دشمن برای فتنه برنامه‌ریزی و توطئه کرده اما اجرای برنامه را از داخل جامعه شروع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به خواص و عوام جامعه خاطرنشان کرد: خواص، دشمن شناس‌اند و نقشه دشمن را زودتر از سایرین نیز متوجه می‌شوند اما آن عاملی که جلوی بصیرت خواص را می‌گیرد مسئله خودخواهی، خودپسندی و منفعت‌طلبی است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در سال ۸۸، فتنه از مصاحبه یکی از کاندیداها شروع شد که موضع خود را مقابله با رهبری و نفوذ ولایت عنوان کرد و دشمن با طراحی و برنامه‌ریزی از این عامل استفاده کرد.

وی اظهار داشت: این فتنه تنها مختص به سال ۸۸ نبود و امروز هم فتنه قوی‌تر وجود دارد و توطئه دشمن تمام نشده و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر فرمودند دشمن در سال ۹۷ به دنبال مقدماتی است که از این مقدمات برای فتنه سال ۹۸ نتیجه بگیرد دشمن می‌خواهد وارد عرصه‌ای شود که دقیقا فتنه ۸۸ را در سال ۹۸ تجدید کند. دشمن بیدار است لذا ما هم باید از نظر موضع‌گیری بیدار و هوشیار باشیم تا جریان‌های مختلف تحت عناوین مختلف ما را از ایستادگی و حمایت از انقلاب و نظام و ستون این انقلاب منصرف نکنند و لازمه آن بصیرت و در صحنه بودن است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

پوتین؛ آتش نشان یا آتش بیار معرکه؟!

انتخابانتخاب20 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره احتمال نابودی برجام گفته است روسیه آتش‌نشان نیست که همه چیز را نجات دهد. این سخنان پوتین، بازتاب گسترده‌ای داشته و تفسیرهای متعددی از آن منتشر شده. ویدیوی زیر را تماشا کنید.

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به روند بررسی طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس افزود: پدیده اسیدپاشی، نامطلوب است و در قوانین و طرح‌های گذشته از لحاظ کیفری بودن به آن توجه شده بود و در این طرح موضوعات حمایت از آسیب دیدگان مورد توجه نمایندگان مجلس است. وی ادامه داد: حمایت در اجرای این طرح به گونه‌ای است که آسیب دیدگان هرچه سریعتر به جامعه بازگردانده شوند و صرف نگاه کیفری مشکل آسیب دیدگان را کم نمی‌کند. نماینده مردم اهواز اضافه کرد: از جمله بحث‌های حمایتی در این طرح چگونگی پرداخت دیه، رسیدگی در محاکم قضایی و حمایت روانی و درمانی از آسیب دیدگان است.
صدا و سیماصدا و سیما51 دقیقه قبل
مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با هشدار درباره تلاش نتانیاهو برای تبدیل بحرین به جزیره‌ای اسرائیلی تصریح کرد: آل خلیفه در ادامه سیاست جنایت علیه مردم بحرین در حال خیانت به ملت فلسطین است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی اش در فضای مجازی با اشاره به اعلام کوشنر، داماد صهیونیست ترامپ مبنی بر رونمایی از طرح معامله قرن در بحرین نوشت: ریاض می‌خواهد سنگینی هزینه معامله قرن را متوجه بحرین کند.

اخبار بیشتر