1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حواشی مربوط به کنسرت های خیابانی

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است

به گزارش ایسنا، کنسرت خیریه شهرام ناظری و گروه «کامکارها» پاییز سال گذشته در حمایت از زلزله‌زدگان کرمانشاه در تالار وزارت کشور برگزار شد. حالا پس از گذشت چند ماه از اجرای این کنسرت، نشستی برگزار شد تا عوامل این اجرا درباره عواید حاصل از این کنسرت توضیح دهند.

این نشست خبری با حضور شهرام ناظری، هوشنگ کامکار، محمدحسین توتونچیان، رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ظهر امروز ۵ شهریورماه در آمفی‌تئاتر خانه موسیقی برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدحسین توتونچیان (رئیس موسسه فرهنگی تهیه‌کننده این کنسرت و سامانه فروش بلیت‌های آن) اظهار کرد: من افتخار داشتم در خدمت استاتید کامکار و ناظری عضو کوچکی در این کار بزرگ باشم. خوشبختانه همکاری‌های خوبی با آقای دکتر محمدرضا حافظی و دکتر علی شیرزاده داشتیم. تفاهم‌نامه‌ای به عمل آمده مبنی بر ساخت مدرسه شش کلاسه در ثلاث باباجانی (منطقه‌ای زلزله‌زده) که متاسفانه دیروز هم شاهد زلزله دیگری بود.

او ادامه داد: این وظیفه انسانی هر انسانی است که به همنوعش کمک کند مشارکت سلبریتی‌ها موجب می‌شود ثروتمندان شهر ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشند. توتونچیان بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای نوشته شده که مشخصات مدرسه، نام افراد شرکت‌کننده و میزان مشارکت نوشته شده است. می‌خواهیم این تفاهمنامه امضا امروز امضا شود.

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 4

او درباره علت اصلی تاخیر در ساخت این مدرسه گفت: دلیل این موضوع این است که ساخت یک مدرسه با ۵۰۰ میلیون (عواید کنسرت) اصلا امکان‌پذیر نیست بنابراین ما به راه‌های دیگری فکر کردیم ماننده خرید کانتینر یا سرویس بهداشتی رایگان. اما خواستم به جای اینکه مبلغ را به خرید کنسرو اختصاص بدهیم که در توان آدم‌های معمولی جامعه هم هست، کار دیگری انجام بدهیم. خود دولت هم شروع به ارائه کانتیر کرد. من گفتم خرید کانتینر الان خوب است چند ماه دیگر بلااستفاده است. خواهشی که من داشتم و استادها به دلیل لطفی که به من داشتند پذیرفتند این بود که این پول تبدیل به یک کار ماندگار شود و جوانان حرفه یاد بگیرند. من حتی با سازمان فنی حرفه‌ای صحبت کردم کلاس‌هایی برگزار شود و وام‌های خوداشتغالی زود بازده کم سود بدهند. با آموزشگاه علوی در این زمینه صحبت کردیم اما نشد و  ما در نهایت با توافقی که به عمل آمد به یک مدرسه شش کلاسه رسیدیم. 

توتونچیان اظهار کرد: من گفتم شاید وارد پروژه‌هایی شویم که سنگ بزرگ و علامت نزدن باشد و کار انجام نشود. خدا را شکر الان که تفاهم‌نامه را امضا می‌کنیم، ساخت مدرسه زیر سه ماه نهایی می‌شود.

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 7

در ادامه شهرام ناظری اظهار کرد: کرمانشاه شهر من است و طبیعی است وقتی این اتفاق رخ داد حس «کرد بودن» فوری روی ما ثاثیر گذاشت. من کم و بیش در مواردی مانند مدرسه شین‌آباد و ... کمک‌هایی انجام دادم. 

این خواننده آواز ایرانی اضافه کرد: وقتی زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد با یکی از دوستان در روزنامه شرق صحبت کردیم گفت نمی‌خواهید کنسرت بدهید؟ گفتم چرا. فکر کردم با افرادی کار کنم که آن‌ها هم کرد هستند. کامکارها گروه خوشنامی است که بهترین و زیباترین گزینه ممکن بود. من با اردشیر کامکار تماس گرفتم گفت کار عالی‌ای است و در نهایت با هوشنگ کامکار صحبت کردم و همه چیز انجام شد. با علاقه قلبی سریعا تمرین کردیم در این پروسه آقای توتونچیان کارهایی که لازم بود را انجام دادند. شاید وقت کم بود برای تمرین اما مهم انجام این کار بود.

ناظری درباره امکان همکاری دوباره‌اش با گروه کامکارها بیان کرد: ما سال‌ها با هم کار کردیم و مانند برادر هستیم. امکان برگزاری کنسرت هست اما شرایط نامناسب موسیقی در ایران، باعث جدایی‌ها و مشکلات زیادی شده اما همچنان علاقه‌مند هستیم مانند سال‌های قبل در کنار هم کار کنیم.

او بیان کرد: اما آنقدر شرایط سخت است که تفرقه‌ها سال‌ها طول می‌کشد. ایران کشوری است که هیچ‌چیز سر جای خودش نیست. موسیقی جدی گرفته نشده است و می‌بینید در برخی شهرستان‌ها چه برخوردی با ما انجام می‌دهند. 

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 12

در ادامه هوشنگ کامکار که سرپرستی گروه کامکارها را بر عهده دارد گفت: من بسیار متاسفم این هدیه خیلی طول کشید. کار مشکلی بود، می‌دانم. امیدوارم این پول هرچقدر ناچیز و کم است به مصرف درست برسد.

او تاکید کرد: من مخالفم این پول به جاهای دولتی داده شود چون اطمینان ندارم به جایی که باید، برسد.

او در ادامه اظهار کرد: ما گروه کامکارها عادت نداریم هر کاری می‌کنیم طول بکشد. در کنسرت‌های خیریه بلافاصله از سن پایین می‌آمدیم هزینه را پرداخت می‌کردیم. امروز خوشحالم به این مورد به وقوع پیوسته و می‌توانم افتخار کنم که کاری در این زمینه کردیم.

علی شیرزاده (مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور) گفت: تصمیم فرهیختگان کشور و مردم این شد که دست به دست هم دادند و سعی کردند به بهترین شکل کمک کنند. تصمیم بر این شد علاوه بر مبلغ کنسرت از دیگران هم کمک بگیریم. پروژه‌های اضطراری دیگری وجود داشت که در نهایت ساخت این پروژه به این نقطه رسید. 

او بیان کرد: ما در ایران سه متر مربع به ازای هر دانش‌آموز فضای آموزشی کم داریم، که باید رفع شود. خیرین در این زمینه کمک کردند و زلزله مزید بر علت شد که خیرین بیشتر در این زمینه کمک کنند.

شیرزاده گفت: هدف اساتید، فضای بزرگتر و ماندگار بود که به این سمت رفت که پروژه بزرگتری ساخته شود و طرح و نقشه آن مشخص شد. زمان مفید ساخت آن ۳ تا ۴ ماه است اما ممکن است به دلیل زلزله و شرایط آب و هوایی تاخیر داشته باشیم.

او ادامه داد: بهره‌برداری از این مدرسه به مهرماه نخواهد رسید و برنامه ما برای مهرماه سال آینده است. از محل اعتبارات دولتی هم به پروژه تزریق خواهد شد.

شیرزاده در پاسخ به این پرسش که اعتبارات دولتی چقدر است؟ گفت: مناقصه تعیین می‌کند، پیش‌بینی ما این است ساخت این مکان کمی بیش از ۸۰۰ میلیون احتیاج دارد که ما به تفاوت از اعتبارات دولت پرداخت می‌شود.

سپس توتونچیان توضیح داد: اگر از کارگاه آموزشی صرف نظر کردیم دلیلش این بود که زمین خودش را می‌طلبید. سازمان نوسازی مدارس بابت زمین از ما پول نمی‌گیرد.

او ادامه داد: اسم این مدرسه را قرار است کامکار و ناظری انتخاب کنند. هنوز اسمی را به من پیشنهاد نکردند.

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 23

توتونچیان پیشنهاد داد: فکر می‌کنم اگر بشود در شش ماه اول ساخت مدرسه تمام شود، برای ترم جدید بتوانند مدارسی که کلاس‌هایشان فشرده است یا افرادی که راهشان دور است و به مدرسه نرفتند از فضای این مکان استفاده کنند. من قول می‌دهم بتوانیم مدرسه را به بهره‌برداری برسانیم.

این تهیه‌کننده موسیقی درباره حاشیه‌ها و مشکلاتی که در زمینه جمع‌آوری کمک‌های مالی مردمی توسط سلبریتی‌ها اتفاق افتاده است، بیان کرد: این پول در حساب شخصی ما نبود در حساب مشترک ناظری و کامکار بود و ماهی ۵ میلیون سود به آن اضافه می‌شده است که در حال حاضر این پول به ۵۴۸ میلیون تومان رسیده است.

او با بیان اینکه زمان باعث شده دست ما بازتر شود، گفت: مبلغی که از فروش بلیت کنسرت لایو جمع‌آوری شد نزدیک ۳۰ میلیون است که اگر به پول داخل حساب اضافه شود، ۵۷۸ میلیون می‌شود.

او ادامه داد: سلبریتی‌ها شماره دادند و از مردم پول گرفتند ما به مردم شماره حساب ندادیم ما کالایی را فروختیم که پولش مال اساتید کامکار و ناظری بود. آن‌ها تصمیم گرفتند و از دارایی خودشان گذشتند. آقایان دینی به کسی ندارند.

او درباره اینکه مابقی هزینه ساخت این مدرسه ار گروه‌های هنری دیگری که او تهیه‌کنندگی آن‌ها بر عهده دارد، تامین شود، گفت: پیشنهاد خوبی است و با آن‌ها درمیان می‌گذارم که مبلغ اندک مانده را گروه‌های هنری بپردازند.

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 29

در ادامه کامکار نیز در پاسخ به پرسشی درباره همکاری دوباره با شهرام ناظری گفت: گروه ما کامل هستند و تا جایی که لازم است از گروه خود استفاده می‌کنیم و اگر لازم شد از خواننده‌ای دیگر استفاده می‌کنیم.

سرپرست گروه‌ کامکارها در ادامه گفت: پسر شجریان که اعلام کرد در خیابان کنسرت می‌دهیم فکر خوبی است آدم به مردم کمک کند اما کنسرت دردهای مردم را خاموش نمی‌کند. وقتی مردم نان شب ندارند یا بچه‌شان مریض است این کارها فقط شو آف است. به جای سی شب، چهل شب رایگان برای مردم کنسرت بگذارد که فکر خوبی است و نباید تبلیغاتی باشد.

او ادامه داد: من باید آنقدر عقل داشته باشم، در مملکتی که دارم زندگی‌ می‌کنم حرفی نزنم که برای تبلیغ باشد. چگونه می‌توانید (در کنسرت خیابانی) کوچه‌ها را کنترل کنید داعش به مردم حمله نکند؟

کامکار گفت: به یک هنرمند بگوییم برای کودکان سرطانی کنسرت بده می‌گوید نمی‌آید اما می‌گوید فلان کار را می‌کنم. 

او تاکید کرد: کاری که از اول نشدنی است، فقط جنبه تبلیغی دارد.

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 35

ناظری هم در این زمینه گفت: اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ بدهد استادیوم ورزشی را یا سالنی را در اختیار قرار بدهند. (کنسرت خیابانی) کار غیرممکن و نشدنی است. ما هنرمندان از هر اقدامی برای خوشحالی مردم دریغ نکرده‌ایم. من پیشنهاد ورزشگاه را دادم و درخواستش را هم‌ نوشتم. خیلی جاها باید موافقت کنند تا چنین سالنی در اختیار موسیقی قرار بگیرد. شاید اجازه بدهند که در جای کوچکتر با قیمت‌های ارزان‌تر کنسرت برگزار شود.

کامکار هم بیان کرد: اگر الان بگویند کامکارها در ورزشگاه کنسرت بدهند، نمی‌دهیم. فضای کنسرت باید بهترین آکوستیک را داشته باشد. من با سه تار و تنبک بشینم در استادیوم برای چه کسی کنسرت بدهم؟ این کار برای گروه‌های پاپ شدنی است اما برای موسیقی جدی، نه! مزخرف است. ما به این شکل کنسرت برگزار نمی‌کنیم. باید بهترین صوت به گوش مردم برسد. 

سپس محمدرضا حافظی (رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور) به ارائه گزارشی درباره خیرین مدرسه‌ساز کشور پرداخت.

در ادامه توتونچیان که قرار است جشنواره‌ای را با نام «ققنوس» در سالن جدید رویال هال هتل اسپیناس پالاس برگزار کند، در این‌باره گفت: تک تک موارد این سالن را متخصصان اروپایی تجهیز کردند و هیچ نقطه‌ کوری ندارد. هزینه اجاره این سالن بسیار گزاف است و مقرون به صرفه نیست اما من تلاش کردم حداقل بلیت را از ۵۰ هزار تومن قرار بدهیم و در بیشترین حالت ۴۰ هزار تومان از حداکثر بلیت‌ها گران‌تر بفروشیم.

در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری میان خیرین مدرسه‌ساز و شهرام ناظری و هوشنگ کامکار امضا شد.

نظر کامکار و ناظری درباره کنسرت خیابانی: شوآف است/نشدنی است - 41

خواندن خبر در سایت منبع

شهرام ناظری: تقاضای کنسرت در ورزشگاه داده‌ام اما کنسرت خیابانی نشدنی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
شهرام ناظری: تقاضای کنسرت در ورزشگاه داده‌ام اما کنسرت خیابانی نشدنی است

کنسرت خیریه شهرام ناظری و گروه «کامکارها» پاییز سال گذشته در حمایت از زلزله‌زدگان کرمانشاه در تالار وزارت کشور برگزار شد. حالا پس از گذشت چند ماه از اجرای این کنسرت، نشستی برگزار شد تا عوامل این اجرا درباره عواید حاصل از این کنسرت توضیح دهند.

این نشست خبری با حضور شهرام ناظری، هوشنگ کامکار، محمدحسین توتونچیان، رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ظهر امروز ۵ شهریورماه در آمفی‌تئاتر خانه موسیقی برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدحسین توتونچیان (رئیس موسسه فرهنگی تهیه‌کننده این کنسرت و سامانه فروش بلیت‌های آن) اظهار کرد: من افتخار داشتم در خدمت استاتید کامکار و ناظری عضو کوچکی در این کار بزرگ باشم. خوشبختانه همکاری‌های خوبی با آقای دکتر محمدرضا حافظی و دکتر علی شیرزاده داشتیم. تفاهم‌نامه‌ای به عمل آمده مبنی بر ساخت مدرسه شش کلاسه در ثلاث باباجانی (منطقه‌ای زلزله‌زده) که متاسفانه دیروز هم شاهد زلزله دیگری بود.

او ادامه داد: این وظیفه انسانی هر انسانی است که به همنوعش کمک کند مشارکت سلبریتی‌ها موجب می‌شود ثروتمندان شهر ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشند.توتونچیان بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای نوشته شده که مشخصات مدرسه، نام افراد شرکت‌کننده و میزان مشارکت نوشته شده است. می‌خواهیم این تفاهمنامه امضا امروز امضا شود.

او درباره علت اصلی تاخیر در ساخت این مدرسه گفت: دلیل این موضوع این است که ساخت یک مدرسه با ۵۰۰ میلیون (عواید کنسرت) اصلا امکان‌پذیر نیست بنابراین ما به راه‌های دیگری فکر کردیم ماننده خرید کانتینر یا سرویس بهداشتی رایگان. اما خواستم به جای اینکه مبلغ را به خرید کنسرو اختصاص بدهیم که در توان آدم‌های معمولی جامعه هم هست، کار دیگری انجام بدهیم. خود دولت هم شروع به ارائه کانتیر کرد. من گفتم خرید کانتینر الان خوب است چند ماه دیگر بلااستفاده است. خواهشی که من داشتم و استادها به دلیل لطفی که به من داشتند پذیرفتند این بود که این پول تبدیل به یک کار ماندگار شود و جوانان حرفه یاد بگیرند. من حتی با سازمان فنی حرفه‌ای صحبت کردم کلاس‌هایی برگزار شود و وام‌های خوداشتغالی زود بازده کم سود بدهند. با آموزشگاه علوی در این زمینه صحبت کردیم اما نشد و  ما در نهایت با توافقی که به عمل آمد به یک مدرسه شش کلاسه رسیدیم. 

توتونچیان اظهار کرد: من گفتم شاید وارد پروژه‌هایی شویم که سنگ بزرگ و علامت نزدن باشد و کار انجام نشود. خدا را شکر الان که تفاهم‌نامه را امضا می‌کنیم، ساخت مدرسه زیر سه ماه نهایی می‌شود.

در ادامه شهرام ناظری اظهار کرد: کرمانشاه شهر من است و طبیعی است وقتی این اتفاق رخ داد حس «کرد بودن» فوری روی ما ثاثیر گذاشت. من کم و بیش در مواردی مانند مدرسه شین‌آباد و ... کمک‌هایی انجام دادم. 

این خواننده آواز ایرانی اضافه کرد: وقتی زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد با یکی از دوستان در روزنامه شرق صحبت کردیم گفت نمی‌خواهید کنسرت بدهید؟ گفتم چرا. فکر کردم با افرادی کار کنم که آن‌ها هم کرد هستند. کامکارها گروه خوشنامی است که بهترین و زیباترین گزینه ممکن بود. من با اردشیر کامکار تماس گرفتم گفت کار عالی‌ای است و در نهایت با هوشنگ کامکار صحبت کردم و همه چیز انجام شد. با علاقه قلبی سریعا تمرین کردیم در این پروسه آقای توتونچیان کارهایی که لازم بود را انجام دادند. شاید وقت کم بود برای تمرین اما مهم انجام این کار بود.

ناظری درباره امکان همکاری دوباره‌اش با گروه کامکارها بیان کرد: ما سال‌ها با هم کار کردیم و مانند برادر هستیم. امکان برگزاری کنسرت هست اما شرایط نامناسب موسیقی در ایران، باعث جدایی‌ها و مشکلات زیادی شده اما همچنان علاقه‌مند هستیم مانند سال‌های قبل در کنار هم کار کنیم.

او بیان کرد: اما آنقدر شرایط سخت است که تفرقه‌ها سال‌ها طول می‌کشد. ایران کشوری است که هیچ‌چیز سر جای خودش نیست. موسیقی جدی گرفته نشده است و می‌بینید در برخی شهرستان‌ها چه برخوردی با ما انجام می‌دهند. 

در ادامه هوشنگ کامکار که سرپرستی گروه کامکارها را بر عهده دارد گفت: من بسیار متاسفم این هدیه خیلی طول کشید. کار مشکلی بود، می‌دانم. امیدوارم این پول هرچقدر ناچیز و کم است به مصرف درست برسد.

او تاکید کرد: من مخالفم این پول به جاهای دولتی داده شود چون اطمینان ندارم به جایی که باید، برسد.

او در ادامه اظهار کرد: ما گروه کامکارها عادت نداریم هر کاری می‌کنیم طول بکشد. در کنسرت‌های خیریه بلافاصله از سن پایین می‌آمدیم هزینه را پرداخت می‌کردیم. امروز خوشحالم به این مورد به وقوع پیوسته و می‌توانم افتخار کنم که کاری در این زمینه کردیم.

علی شیرزاده (مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور) گفت: تصمیم فرهیختگان کشور و مردم این شد که دست به دست هم دادند و سعی کردند به بهترین شکل کمک کنند. تصمیم بر این شد علاوه بر مبلغ کنسرت از دیگران هم کمک بگیریم. پروژه‌های اضطراری دیگری وجود داشت که در نهایت ساخت این پروژه به این نقطه رسید. 

او بیان کرد: ما در ایران سه متر مربع به ازای هر دانش‌آموز فضای آموزشی کم داریم، که باید رفع شود. خیرین در این زمینه کمک کردند و زلزله مزید بر علت شد که خیرین بیشتر در این زمینه کمک کنند.

شیرزاده گفت: هدف اساتید، فضای بزرگتر و ماندگار بود که به این سمت رفت که پروژه بزرگتری ساخته شود و طرح و نقشه آن مشخص شد. زمان مفید ساخت آن ۳ تا ۴ ماه است اما ممکن است به دلیل زلزله و شرایط آب و هوایی تاخیر داشته باشیم.

او ادامه داد: بهره‌برداری از این مدرسه به مهرماه نخواهد رسید و برنامه ما برای مهرماه سال آینده است. از محل اعتبارات دولتی هم به پروژه تزریق خواهد شد.

شیرزاده در پاسخ به این پرسش که اعتبارات دولتی چقدر است؟ گفت: مناقصه تعیین می‌کند، پیش‌بینی ما این است ساخت این مکان کمی بیش از ۸۰۰ میلیون احتیاج دارد که ما به تفاوت از اعتبارات دولت پرداخت می‌شود.

سپس توتونچیان توضیح داد: اگر از کارگاه آموزشی صرف نظر کردیم دلیلش این بود که زمین خودش را می‌طلبید. سازمان نوسازی مدارس بابت زمین از ما پول نمی‌گیرد.

او ادامه داد: اسم این مدرسه را قرار است کامکار و ناظری انتخاب کنند. هنوز اسمی را به من پیشنهاد نکردند.

توتونچیان پیشنهاد داد: فکر می‌کنم اگر بشود در شش ماه اول ساخت مدرسه تمام شود، برای ترم جدید بتوانند مدارسی که کلاس‌هایشان فشرده است یا افرادی که راهشان دور است و به مدرسه نرفتند از فضای این مکان استفاده کنند. من قول می‌دهم بتوانیم مدرسه را به بهره‌برداری برسانیم.

این تهیه‌کننده موسیقی درباره حاشیه‌ها و مشکلاتی که در زمینه جمع‌آوری کمک‌های مالی مردمی توسط سلبریتی‌ها اتفاق افتاده است، بیان کرد: این پول در حساب شخصی ما نبود در حساب مشترک ناظری و کامکار بود و ماهی ۵ میلیون سود به آن اضافه می‌شده است که در حال حاضر این پول به ۵۴۸ میلیون تومان رسیده است.

او با بیان اینکه زمان باعث شده دست ما بازتر شود، گفت: مبلغی که از فروش بلیت کنسرت لایو جمع‌آوری شد نزدیک ۳۰ میلیون است که اگر به پول داخل حساب اضافه شود، ۵۷۸ میلیون می‌شود.

او ادامه داد: سلبریتی‌ها شماره دادند و از مردم پول گرفتند ما به مردم شماره حساب ندادیم ما کالایی را فروختیم که پولش مال اساتید کامکار و ناظری بود. آن‌ها تصمیم گرفتند و از دارایی خودشان گذشتند. آقایان دینی به کسی ندارند.

او درباره اینکه مابقی هزینه ساخت این مدرسه ار گروه‌های هنری دیگری که او تهیه‌کنندگی آن‌ها بر عهده دارد، تامین شود، گفت: پیشنهاد خوبی است و با آن‌ها درمیان می‌گذارم که مبلغ اندک مانده را گروه‌های هنری بپردازند.

در ادامه کامکار نیز در پاسخ به پرسشی درباره همکاری دوباره با شهرام ناظری گفت: گروه ما کامل هستند و تا جایی که لازم است از گروه خود استفاده می‌کنیم و اگر لازم شد از خواننده‌ای دیگر استفاده می‌کنیم.

سرپرست گروه‌ کامکارها در ادامه گفت: پسر شجریان که اعلام کرد در خیابان کنسرت می‌دهیم فکر خوبی است آدم به مردم کمک کند اما کنسرت دردهای مردم را خاموش نمی‌کند. وقتی مردم نان شب ندارند یا بچه‌شان مریض است این کارها فقط شو آف است. به جای سی شب، چهل شب رایگان برای مردم کنسرت بگذارد که فکر خوبی است و نباید تبلیغاتی باشد.

او ادامه داد: من باید آنقدر عقل داشته باشم، در مملکتی که دارم زندگی‌ می‌کنم حرفی نزنم که برای تبلیغ باشد. چگونه می‌توانید (در کنسرت خیابانی) کوچه‌ها را کنترل کنید داعش به مردم حمله نکند؟

کامکار گفت: به یک هنرمند بگوییم برای کودکان سرطانی کنسرت بده می‌گوید نمی‌آید اما می‌گوید فلان کار را می‌کنم. 

او تاکید کرد: کاری که از اول نشدنی است، فقط جنبه تبلیغی دارد.

ناظری هم در این زمینه گفت: اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ بدهد استادیوم ورزشی را یا سالنی را در اختیار قرار بدهند. (کنسرت خیابانی) کار غیرممکن و نشدنی است. ما هنرمندان از هر اقدامی برای خوشحالی مردم دریغ نکرده‌ایم. من پیشنهاد ورزشگاه را دادم و درخواستش را هم‌ نوشتم. خیلی جاها باید موافقت کنند تا چنین سالنی در اختیار موسیقی قرار بگیرد. شاید اجازه بدهند که در جای کوچکتر با قیمت‌های ارزان‌تر کنسرت برگزار شود.

کامکار هم بیان کرد: اگر الان بگویند کامکارها در ورزشگاه کنسرت بدهند، نمی‌دهیم. فضای کنسرت باید بهترین آکوستیک را داشته باشد. من با سه تار و تنبک بشینم در استادیوم برای چه کسی کنسرت بدهم؟ این کار برای گروه‌های پاپ شدنی است اما برای موسیقی جدی، نه! مزخرف است. ما به این شکل کنسرت برگزار نمی‌کنیم. باید بهترین صوت به گوش مردم برسد. 

سپس محمدرضا حافظی (رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور) به ارائه گزارشی درباره خیرین مدرسه‌ساز کشور پرداخت.

در ادامه توتونچیان که قرار است جشنواره‌ای را با نام «ققنوس» در سالن جدید رویال هال هتل اسپیناس پالاس برگزار کند، در این‌باره گفت: تک تک موارد این سالن را متخصصان اروپایی تجهیز کردند و هیچ نقطه‌ کوری ندارد. هزینه اجاره این سالن بسیار گزاف است و مقرون به صرفه نیست اما من تلاش کردم حداقل بلیت را از ۵۰ هزار تومن قرار بدهیم و در بیشترین حالت ۴۰ هزار تومان از حداکثر بلیت‌ها گران‌تر بفروشیم.

در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری میان خیرین مدرسه‌ساز و شهرام ناظری و هوشنگ کامکار امضا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ساخت مدرسه با عواید کنسرت خیریه/ کنسرت خیابانی دردی دوا نمی‌‌کند

فارسخبرگزاری فارس
ساخت مدرسه با عواید کنسرت خیریه/ کنسرت خیابانی دردی دوا نمی‌‌کند

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، نشست خبری پیگیری کنسرت خیریه شهرام ناظری و گروه کامکارها پیش از ظهر امروز (دوشنبه ۵ شهریور) در سالن آمفی‌تئاتر موزه موسیقی برگزار شد و نمایندگان این کنسرت خیریه به سوالات خبرنگاران پاسخ گفته و توضیحات خود را در این خصوص ارائه دادند.

* دلیل تأخیر در ساخت مدرسه

توتونچیان مدیر شرکت هنری ققنوس اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای مربوط به ساخت مدرسه ۶ کلاسه بصورت خیریه بین استاد شهرام ناظری و استاد هوشنگ کامکار تنظیم شده که امروز به امضای طرفین می‌رسد. قرار شد پول جمع‌آوری شده در «کنسرت خیریه ناظری و کامکارها»‌ صرف ساخت مدرسه‌ای در منطقه ثلاث باباجانی کرمانشاه شود. در این تفاهم‌نامه مدرسه و مشخصات و ابعاد آن و نام مشارکت‌کنندگان در آن ذکر شده است. این تفاهم‌نامه در حضور شما خبرنگاران به امضای آقای شهرام ناظری و هوشنگ کامکار می‌رسد.

مدیر شرکت هنری ققنوس در ادامه افزود: جا دارد از مدیر همایش‌های کشور که سالن وزارت کشور را به صورت رایگان در اختیار ما گذاشت و نیز مجوز کنسرت که کمتر از یک ساعت کارش انجام شد و دوستان طراحی و چاپ بروشور و طراح و مجری دکور که هیچکدام هیچ وجهی دریافت نکردند تشکر کنیم. همچنین کسانی که برای فروش بلیت زحمت کشیدند و راهنمایان سالن نیز پولی دریافت نکردند و مشارکت همه به صورت خیریه بود. 

توتونچیان در جواب سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه ۹ ماه از این کنسرت گذشته و زمان بازگشایی مدارس است در مورد دلیل این تأخیر گفت:‌ سؤال به‌جایی بود. مشکلات عدیده‌ای پیش آمد و هزینه‌ها بیشتر از آن چیزی بود که پیش‌بینی می‌شد. مثلاً تهیه مواد غذایی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه از عهده مردم عادی هم برمی‌آید لیکن تهیه ۶۰۰ میلیون تومان پول برای ساخت مدرسه از عهده هر کسی برنمی‌آید. بحث کانتینر هم که فقط برای چهار ماه کارایی داشت و در فصل گرما خود کانتینر به مکانی بسیار داغ و غیرقابل سکونت تبدیل می‌شد و به این دلیل بود که تصمیم گرفتیم به جای این کمک‌ها این پول را صرف ساخت مدرسه‌ بکنیم تا بچه‌ها در آن درس بخوانند و حتی صحبت‌هایی هم شد و جوانان در آنجا آموزش فنی و حرفه‌ای ببینند و بعد از طی دوره و یادگیری یک حرفه از فنی‌وحرفه‌ای وام دریافت کرده و اشتغالزایی شود لیکن این کار به زمان بیشتری نیاز داشت. نهایتاً توانستیم برای ساخت مدرسه‌ای شش کلاسه اقدام کنیم. ان‌اشاءالله امروز پس از امضای این تفاهم‌نامه نهایتاً تا سه ماه دیگر مدرسه ساخته و آمده بهره‌برداری خواهد شد. 

* همکاری ادامه‌دار ناظری با کامکارها

شهرام ناظری در مورد همکاری خود در این کنسرت گفت: طبیعتاً کرمانشاه شهر بنده است و حس کُرد بودن و همشهری بودن روی ما تأثیر فراوانی گذاشت و واقعاً از صمیم قلب با همشهری‌های کرمانشاهی احساس همدردی کردم. بنده هم کمابیش در این مسائل مثل حادثه شین‌آباد و یا مثل کمک‌هایی به مؤسسه محک فعال بوده و هستم.

وی ادامه داد: در رابطه با این کنسرت خیریه هم با اول با اردشیر کامکار صحبت کردم که ایشان رضایت داشتند و گفتند باید با برادر بزرگم هوشنگ که سرپرست گروه هستند، صحبت کنید، چون ایشان تصمیم‌گیرنده اصلی گروه ما هستند. این شد که همه با استقبال و علاقه شروع به کار کردیم و با هماهنگی آقای توتونچیان و سازماندهی ایشان کار را پیش بردیم. البته زمان برای تمرین کم بود لیکن این کار و دور هم بودن و پیش بردن یک کار خیریه مهم بود که آن را انجام دادیم.

ناظری در جواب به خبرنگاری که در مورد همکاری مجدد او با گروه کامکارها در آینده گفت: چرا که نه؟ به خصوص با گروه کامکارها که سالیان سال با هم کار کردیم، لیکن شرایط اقتصادی فعلی مردم از یک طرف و معضل کپی‌رایت که در ایران بسیار نامطلوب است و طی ۴۰ سال هیچ فعالیتی در این جهت صورت نگرفته همه این مسائل باعث ایجاد مشکلاتی برای برگزاری کنسرت و خلق اثر شده لیکن با این وجود انگیزه و علاقه برای همکاری وجود دارد. البته مشکلات تنها در حوزه موسیقی نیست و در تمام طیف‌های جامعه مشکلات بسیار زیاد است. 

هوشنگ کامکار در مورد تأخیر در انجام این کار خیریه گفت: بسیار بسیار بسیار از تأخیر به وجود آمده در این کار خیر متأسفم. هرچند امروز بسیار خوشحالم که این کار خیر انجام شده و به خودم افتخار می‌کنم به خاطر انجام این کار. ان‌شاءالله این مبلغ ناچیز صرف خدمت برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه شود.

* تخمین ساخت مدرسه طی ۳ ماه

مدیر مؤسسه خیرین مدرسه‌ساز هم در خصوص ساخت این مدرسه توضیح داد: ما سعی کردیم علاوه بر این مبلغی که در این کنسرت جمع شده از محل‌های دیگر کمک‌های دیگر هم به آن اضافه کنیم.  سه ماه برای انجام این پروژه در نظر گرفته شده لیکن با زلزله‌ای که دیروز اتفاق افتاد و احیاناً شرایط آب و هوایی احتمال می‌رود تأخیر اندکی در پروژه روی دهد. لیکن تمام سعی ما این است در زمان مقرر کار انجام شود. این پروژه با ۸۰۰ میلیون تومان انجام خواهد شد که مابه‌التفاوت آن از سوی دولت تأمین می‌شود.

توتونچیان در مورد روند انجام این پروژه افزود: زمین سهم زیادی از مبلغ را به خود اختصاص می‌داد که خوشبختانه زمین این مدرسه بدون پول و رایگان به این پروژه اهدا شده است. قرار شد اسم مدرسه را آقای شهرام ناظری و هوشنگ کامکار انتخاب کنند. لیکن ایشان از سر تواضع هنوز اسمی به ما اعلام نکرده است. ان‌شاءالله مدرسه برای ترم جدید آماده خواهد شد. امیدواریم برای نیمه دوم سال تحصیلی این مدرسه به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: ضمناً این پول در حسابی مشترک به نام آقای ناظری و آقای کامکار قرار دارد و همچنین ماهیانه ۵ میلیون تومان سود به آن اضافه می‌شود که تا به حال مبلغ ۵۴۸ میلیون تومان شده است. ۳۰ میلیون تومان هم فروش آنلاین داشته‌ایم که آن هم به کل این مبلغ افزوده می‌‌شود. یک چیز را هم توضیح دهم که این پول امانت مردم نیست که خیلی‌ها از این بابت پیگیر آن باشند بلکه کنسرتی انجام شده، خدماتی ارائه شده و پول آن دریافت شده است و این پول در اصل به آقای ناظری و کامکار تعلق دارد که این پول را به خیریه اهدا برای ساخت مدرسه در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه اهدا کرده‌اند و این پول را از منافع شخصی‌شان پرداخت کرده‌اند و این آقایان دینی به کسی بدهکار  نیستند.

* کنسرت خیابانی دردی دوا نمی‌‌کند

هوشنگ کامکار در جواب به سؤال خبرنگاری که از او در مورد همکاری مجدد با آقای ناظری پرسید، اظهار داشت: ما گروه مستقلی هستیم هر زمان نیاز به خواننده‌ای داشته باشیم حتماً هماهنگی کرده و کار می‌کنیم. ضمناً در مورد این قضیه کنسرت‌های خیابانی که پسر آقای شجریان پیشنهاد داده‌اند بگویم که کار خوبی است لیکن با این کارها دردی از مردم دوا نمی‌شود. ضمناً مگر می‌شود در خیابان کنسرت بزرگ برگزار کرد، بعد چه جور می‌شود، امنیت را در کوچه‌ پس کوچه‌های محل برگزاری کنسرت برقرار کرد مثلاً حمله انتحاری یا مورد امنیتی پیش نیاید؟

وی افزود: به جای آن می‌توان مثلاً در سالن برج میلاد ۴۰ شب برنامه مجانی اجرا کرد که همه مردم بتوانند بیایند و استفاده کنند چون فضا مشخص و قابل کنترل است ولی در خیابان هیچ چیز قابل کنترل نیست. ضمناً بسیاری از این پیشنهادها که امروز داده می‌شود تظاهر است. کسی که می‌خواهد به مردم کمک کند راه برای کمک کردن زیاد است و مثلاً می‌تواند برود به مؤسسه محک کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس دانشگاه تهران: در دانشگاه منادی ارتباط با صنعت هستیم و هر راهکاری که به مسائل صنعتی متصل باشد به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندمحمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بدون حضور دانشگاه‌ها رونق تولید امکانپذیر نیست، چون هر آنچه که امروز تولید را در دنیا، اقتصادی و بازار را برای آن فراهم می‌کند کیفیت و قیمت است. رئیس دانشگاه تهران گفت: ما فکر می‌کنیم هر راهکاری که بتواند دانشگاه‌ها را با مسائل صنعتی متصل کند می‌تواند به رونق تولید کمک کند. وی افزود: موضوع اقتصاد برون زا باید در مجلس به عنوان موضوع اصلی مطرح شود تا واقعا رونق تولید ایجاد شود. نیلی احمدآبادی افزود: وارد شدن در رتبه بندی جهانی نمی‌تواند تنها به عنوان هدف اصلی در دانشگاه مطرح شود، چون این‌ها متغیر‌هایی است که می‌تواند هر روز تغییر کند. نیلی احمد آبادی تاکید کرد: برنامه سوم دانشگاه، ارتقای جایگاه بین المللی بوده است و به همین منظور افزایش فعالیت‌های بین المللی جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه مطرح است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

بازی «اون» با کارت «پوتین»

افتصادنیوز13 دقیقه قبل

قتل وکیل پایه یک دادگستری به ضرب گلوله

اقتصاد آنلاین17 دقیقه قبل