1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار حادثه اتوبوس دانشگاه

سطح هوشیاری ۳تن از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد پایین است

ایسناخبرگزاری ایسنا
سطح هوشیاری ۳تن از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد پایین است

دکتر مهدی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: متاسفانه به دنبال آن حادثه تلخ، ۱۹ نفر از مصدومان به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل شدند که از این تعداد، سه نفر در بیمارستان شریعتی و ۱۶ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری شدند و اقدامات درمانی لازم برایشان انجام شد.

وی افزود: سه بیماری که در بیمارستان شریعتی بستری بودند، یک‌نفرشان که پدر یکی از دانشجویان بود، متاسفانه در بدو ورود به اورژانس و علی‌رغم اقدامات احیاء، فوت شد و دو نفر هم بستری شدند که شکستگی‌های ارتوپدی متعددی داشتند. برای این دو نفر اقدامات درمانی لازم برای شکستگی‌هایشان انجام و وضعیت بیماران پایدار شد. در عین حال خانواده‌هایشان تمایل داشتند بیمارشان را به مراکز دیگر و به پزشکان معتمدی که داشتند، منتقل کنند. البته رییس بیمارستان به خانواده‌ها اطمینان داد که ما امکانات کافی برای درمان داریم، اما تمایل داشتند که بیمارشان را به مراکز دیگر منتقل کنند.

رضایی درباره ۱۶ مصدومی که در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری هستند نیز گفت: از این ۱۶ بیمار حدود هفت بیمار همچنان در بیمارستان بستری هستند و ۹ نفرشان هم بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی و پایدار شدن شرایط‌شان مرخص شدند. هفت نفری که باقی مانده‌اند عمدتا دچار شکستگی‌های متعدد و آسیب به سر بودند که برای برخی از آنها اقدامات جراحی هم انجام شده و در حال حاضر شش نفرشان در آی‌سی‌یو و یک نفر هم در بخش ارتوپدی بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در مجموع شرایط مصدومان نسبت به زمان پذیرش‌شان رو به بهبودی است. به هر حال برخی از آنها آسیب‌های جدی به مغز، جمجمه و قفسه سینه‌شان وارد شده است. منتها شرایط‌شان از نظر پزشکی نسبت به روز پذیرش‌شان بهتر است. امیدواریم در مراحل درمانی بعدی‌شان بتوانند سلامت‌شان را به دست آورند.

رضایی همچنین اظهار کرد: از شش نفری که در آی‌سی‌یو بستری هستند، متاسفانه سه نفرشان سطح هوشیاری‌شان پایین است، اما نسبت به روزهای قبل شرایط‌شان بهتر شده و ان‌شاءالله بهبود می‌یابند.

وی در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر درمان مصدومان توسط رزیدنت‌ها، گفت: ما از نزدیک در جریان روند درمان مصدومان بوده‌ایم و بر بالین تک‌تک آنها رفته‌ایم. این حادثه برای دانشگاهیان بسیار تلخ بود و همه اساتید ما در رشته‌های مربوطه بر سر بالین این مصدومان حاضر بودند و درمان مستقیما توسط اساتید انجام شده است.

رضایی ادامه داد: البته در مراکز آموزشی روندمان به این صورت است که وقتی اقدامی از سوی اساتید انجام می‌شود، ویزیت‌ها توسط کسانی که در دوره‌های دستیاری تخصصی یا فوق‌تخصصی هستند، انجام می‌شود و آنها ملزم هستند که پیگیر بیمار باشند، اما اقدامات درمانی توسط خود اساتید انجام شده و حتی در ویزیت‌ها نیز اساتید حضور داشتند. حال آماده کردن مقدمات برای جراحی‌ها و … توسط این دستیاران انجام می‌شود. بنابراین مدیریت بیمار توسط اساتید است و با حضور خودشان انجام می‌شود و اینطور نیست که به دستیاران سپرده شده باشند. بنابراین اینکه گفته می‌شود درمان توسط رزیدنت‌ها انجام شده است را کاملا رد می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این حادثه برای همه ما تلخ بود. از طرفی از نظر مدیریتی هم دستور داده شده که اقدامات درمانی زیر نظر اساتید انجام شود. در عین حال اطمینان می‌دهیم که از نظر درمانی بهترین اقدامات ممکن را در این مراکز دولتی برای این مصدومان انجام داده و می‌دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس

به گزارش اقتصادآنلاین، روزنامه ایران نوشت: می‌توانست در یک لحظه چشم و گوشش را بر جیغ و داد و وحشت ده‌ها دانشجو، ببندد و خودش را نجات دهد، ولی تعهد به کارش باعث شد تا تنها با فریادش دانشجویان را به انتهای اتوبوس هدایت کند و خودش را با تمام توان روی فرمان بیندازد تا شاید حادثه‌ای تلخ رقم نخورد … برخورد اتوبوس با مانع کنار جاده و واژگونی آن رقم خورد و به یکباره همه زندگی ۵۹ ساله‌اش را با تمام دلخوشی‌هایش ترک کرد و رفت … پس از آن برخی با کم لطفی‌شان انگ‌هایی به او زدند و از نداشتن کارت سلامت تا سکته مغزی و قلبی را بر پیکره بی‌جان او کوبیدند تا شاید او تنها مسبب این فاجعه باشد.

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس - 3

بهروز عقلمند، برادر راننده جانباخته اتوبوس دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گویی از جزئیات حادثه و از زندگی شخصی برادرش گفت که در ادامه آن را می‌خوانید:

روز حادثه چطور از ماجرای سقوط اتوبوس با خبر شدی؟

شرکتی که کار می‌کنم سه‌شنبه‌ها تعطیل است و آن روز هم روز تعطیلم بود، به‌دنبال کارهایم بودم که یکی از برادرانم به من زنگ زد و جریان تصادف رحمان را برایم تعریف کرد. بعد از شنیدن این خبر نمی‌دانستم که چطور خودم را به بیمارستان فرهیختگان برسانم و دقایقی بعد هم که به بیمارستان رسیدم با گریه‌های بی‌امان فرزندان رحمان فهمیدم که دیگر برادرم زنده نیست.

رحمان چه مدت بود که در دانشگاه علوم و تحقیقات کار می‌کرد؟

دو ماه قبل بود که پسر رحمان که روی اتوبوس دیگری کار می‌کند به برادرم گفت که یکی از همکارانمان قصد دارد اتوبوسش را که دوسالی است در خط دانشگاه کار می‌کند بفروشد. پس از آن برادرم اتوبوس را به قیمت ۶۰ میلیون تومان خرید و در همان خط مشغول به‌کار شد.

برادرتان چند وقت بود رانندگی می‌کرد؟

رحمان ۳۰ سال است که با اتوبوس کار می‌کند و عید امسال هم بازنشسته می‌شد. ۱۵ سال در جاده تهران - اردبیل کار می‌کرد و حدود ۱۲ سالی هم بود که راننده سرویس یکی از شرکت‌های خودروسازی بود.

درآمدش بابت کار در دانشگاه چقدر بود؟

در ازای هر سرویس رفت و برگشتش و انتقال دانشجویان، ۱۶ هزار تومان دریافت می‌کرد که ماهانه حدود ۵ میلیون تومان می‌شد. یعنی به‌صورت روزمزد و ماهانه حقوق نمی‌گرفت. ضمن اینکه باید هزینه استهلاک ماشین و سوخت و تعمیر سالانه را هم خودش پرداخت می‌کرد که شاید در مجموع حدودا ماهی دو میلیون تومان دستش را می‌گرفت اما خدا را شکر محتاج کسی نبود.

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس - 14

چند فرزند داشت؟

۳ پسر و ۳ دختر، یک پسر و دخترش ازدواج کرده بودند. عروسی یکی از دخترهایش سیزدهم همین ماه بود. عروسی پسر دومش هم اردیبهشت ماه سال آینده بود.

ماجرای تصادف اتوبوس را در رسانه‌ها و تلویزیون دنبال کرده‌ای؟ بله و بشدت ناراضی هستم. از آنها گلایه دارم و حتی دیروز با صدا و سیما تماس گرفتم اما کسی پاسخگو نبود. می‌گویند ماشین اسقاطی بوده، مدل خودروی برادرم سال ۸۱ بود.

درحالی که در همین تهران خودروهای به مراتب قدیمی‌تری هم وجود دارد و بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند. اصلا اگر این اتوبوس اسقاطی بوده چرا طی دو ماه گذشته شماره‌گذاری شده؟! چرا اجازه داده‌اند که مسافر سوار این اتوبوس شود؟!

شایعاتی در فضای مجازی منتشر شده که در اغلب آنها راننده اتوبوس را مقصر معرفی می‌کنند؟

برادرم اگر به فکر جان دانشجویان نبود می‌توانست خودش را از همان لحظات اول از اتوبوس به بیرون پرتاب کند. نه اینکه تا آخرین لحظات فرمان را دو دستی بگیرد. فاصله رکاب خودرو تا آسفالت ۳۰ سانتیمتر بیشتر نیست و برادرم وقتی متوجه می‌شد که ماشین دچار نقص شده می‌توانست در اتوبوس را باز کند و خودش را نجات دهد. اما فرمان را گرفت و تا آخرین لحظه زندگی‌اش تلاش کرد تا در حد توانش جان دانشجویان را نجات دهد. می‌گویند اتوبوس نقص فنی داشته، حادثه ساعت ۱۱ رخ داد و آن روز این چهارمین سرویسی بود که برادرم برده بود. اگر اتوبوس نقص فنی داشت، بی‌شک در سه سرویس قبلی متوجه آن می‌شد.

پسر خودم دانشجو است و زمانی که فهمیدم دانشجویان جانشان را از دست داده‌اند، حس کردم برای پسر خودم این اتفاق افتاده است. من داغ برادرم را دارم اما با شنیدن خبر مرگ دانشجویان داغ خودم را فراموش کردم. ما ۱۰ نفر را از دست دادیم و از طرف خودم و خانواده برادرم به آنها تسلیت می‌گویم.

رحمان کجا زندگی می‌کرد؟

ساکن بهارستان بود، هر روز صبح ساعت ۵ خانه را ترک می‌کرد تا ساعت ۷ و نیم در دانشگاه حاضر باشد. یک سرویس داشت از اسلامشهر به بیمارستان رسول اکرم و بعد از آن هم خالی می‌آمد تا دانشگاه و تا ساعت ۸ شب هم در دانشگاه علوم و تحقیقات کار می‌کرد. برادرم راننده جاده بود، آن هم ۱۵ سال. رانندگی در جاده به مراتب خیلی سخت‌تر از رانندگی در دانشگاه است.

وضعیت بیمه و کارت سلامت برادرتان به چه صورت بود؟

هر راننده‌ای دفترچه کار دارد، برادرم پایه یک داشت و کسی که پایه یک دارد باید کارت سلامت داشته باشد در غیر این صورت افسر جلوی فعالیت او را می‌گیرد. بیمه هم که بود.

رحمان چطور مردی بود؟ این را من نباید بگویم از دانشجویان بپرسید که راننده تنها اتوبوس زرد رنگ دانشگاه چطور بود.

در رابطه با این حادثه شکایتی دارید؟

باید صبر کنیم تا روز شنبه به دانشگاه و پاسگاه برویم و حرف‌های آنها را بشنویم. قطعا شکایت می‌کنم از کسانی که گفته‌اند برادرم بدون مجوز بوده است. اگر برادرم مجوز نداشته چطور اتوبوس او دو سال در آن خط کار می‌کرد. اجازه دهید شنبه صحبت‌های مسئولان دانشگاه و پلیس را بشنویم اگر جایی برای شکایت باشد قطعا شکایت می‌کنیم.

حرف آخرتان؟

خواهش می‌کنم همه چیز را در هر حادثه‌ای به گردن راننده نیندازید. چرا انگشت‌ها را به سمت راننده‌ها در سوانح رانندگی می‌گیرید. این همه خودروهای مختلف در جاده‌های کشور تصادف می‌کند و صدها نفر هم جانشان را از دست می‌دهند. پس نمی‌توان گفت مدل اتوبوس باعث کاهش آمار تلفات می‌شود. همین اتوبوس‌هایی که می‌گویند یک و نیم میلیارد تومان قیمت دارد اما افراد زیادی را به کام مرگ کشانده است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده‌اند. گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می‌رسد. برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر ۲ شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

38+
فراروفرارو1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از ۲۷ اسفند ماه، این رودخانه در آستانه نوروز ۹۸ بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد. به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز ۹۸، پس از افزایش خروجی آب از سد زاینده رود، این رودخانه امروز، در شهر اصفهان جاری شد. به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از ۲۷ اسفند ماه، این رودخانه در آستانه نوروز ۹۸ بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد. به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز ۹۸، پس از افزایش خروجی آب از سد زاینده رود، این رودخانه امروز، در شهر اصفهان جاری شد. پیمان شاه‌سنایی۲۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۷:۴۱
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فریدونکنار ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و قصر فریدون‌شاه‌فریدون‌شاه، جم نوه جمشید پیشدادی شاخص‌ترین مدرک این ادعا است. این شهر در نوار ساحلی مازندران، از شرق به بابلسر، از غرب به سرخرود و محمودآبد، از جنوب به آهنگرکلا و از شمال به دریا محدود است. این شهر تنها زیستگاه بین‌المللی «امید» درنای سیبری در ایران است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این بندر، تالاب آن با ۵۴۰۰ هکتار مساحت در جنوب شرقی شهر و در واقع زیستگاه درنای سیبری در زمستان‌ها است. مسجد جامع بهرامی در مرکز شهر، حمام تاریخی در روستای سوته، بازار روز و بازارچه سنتی هفتگی شنبه‌بازار از دیگر اماکن گردشگری فریدونکنار است.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف13 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
محمد مطیع بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در آخرین روز از سال ۹۷ دار فانی را وداع گفت. به گزارش مهر، محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون ساعتی قبل در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن ۷۵ سالگی درگذشت. مطیع ایفای نقش در مجموعه‌های تلویزیونی ماندگاری همچون «هزاردستان»، «سلطان و شبان»، «امیرکبیر» و «کوچک جنگلی» و نیز فیلم‌های سینمایی «کلاغ»، «دایره مینا»، «بازداشتگاه»، «آوار»، «گردباد» و «روزهای انتظار» را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت.

اخبار بیشتر