جدیدترین اخبار حادثه اتوبوس دانشگاه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار حادثه اتوبوس دانشگاه

فیلم | تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد در واکنش به سقوط مرگبار اتوبوس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات تهران، امروز در واکنش به حادثه مرگبار سقوط اتوبوس هم کلاسی هایشان در محوطه دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار استعفای ولایتی، رئیس دانشگاه آزاد شدند.

سطح هوشیاری ۳تن از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد پایین است

ایسناخبرگزاری ایسنا
سطح هوشیاری ۳تن از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد پایین است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت درمان مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: تمام اقدامات درمانی برای این افراد از سوی اساتید انجام شده است.

دکتر مهدی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: متاسفانه به دنبال آن حادثه تلخ، ۱۹ نفر از مصدومان به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل شدند که از این تعداد، سه نفر در بیمارستان شریعتی و ۱۶ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری شدند و اقدامات درمانی لازم برایشان انجام شد.

وی افزود: سه بیماری که در بیمارستان شریعتی بستری بودند، یک‌نفرشان که پدر یکی از دانشجویان بود، متاسفانه در بدو ورود به اورژانس و علی‌رغم اقدامات احیاء، فوت شد و دو نفر هم بستری شدند که شکستگی‌های ارتوپدی متعددی داشتند. برای این دو نفر اقدامات درمانی لازم برای شکستگی‌هایشان انجام و وضعیت بیماران پایدار شد. در عین حال خانواده‌هایشان تمایل داشتند بیمارشان را به مراکز دیگر و به پزشکان معتمدی که داشتند، منتقل کنند. البته رییس بیمارستان به خانواده‌ها اطمینان داد که ما امکانات کافی برای درمان داریم، اما تمایل داشتند که بیمارشان را به مراکز دیگر منتقل کنند.

رضایی درباره ۱۶ مصدومی که در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری هستند نیز گفت: از این ۱۶ بیمار حدود هفت بیمار همچنان در بیمارستان بستری هستند و ۹ نفرشان هم بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی و پایدار شدن شرایط‌شان مرخص شدند. هفت نفری که باقی مانده‌اند عمدتا دچار شکستگی‌های متعدد و آسیب به سر بودند که برای برخی از آنها اقدامات جراحی هم انجام شده و در حال حاضر شش نفرشان در آی‌سی‌یو و یک نفر هم در بخش ارتوپدی بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در مجموع شرایط مصدومان نسبت به زمان پذیرش‌شان رو به بهبودی است. به هر حال برخی از آنها آسیب‌های جدی به مغز، جمجمه و قفسه سینه‌شان وارد شده است. منتها شرایط‌شان از نظر پزشکی نسبت به روز پذیرش‌شان بهتر است. امیدواریم در مراحل درمانی بعدی‌شان بتوانند سلامت‌شان را به دست آورند.

رضایی همچنین اظهار کرد: از شش نفری که در آی‌سی‌یو بستری هستند، متاسفانه سه نفرشان سطح هوشیاری‌شان پایین است، اما نسبت به روزهای قبل شرایط‌شان بهتر شده و ان‌شاءالله بهبود می‌یابند.

وی در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر درمان مصدومان توسط رزیدنت‌ها، گفت: ما از نزدیک در جریان روند درمان مصدومان بوده‌ایم و بر بالین تک‌تک آنها رفته‌ایم. این حادثه برای دانشگاهیان بسیار تلخ بود و همه اساتید ما در رشته‌های مربوطه بر سر بالین این مصدومان حاضر بودند و درمان مستقیما توسط اساتید انجام شده است.

رضایی ادامه داد: البته در مراکز آموزشی روندمان به این صورت است که وقتی اقدامی از سوی اساتید انجام می‌شود، ویزیت‌ها توسط کسانی که در دوره‌های دستیاری تخصصی یا فوق‌تخصصی هستند، انجام می‌شود و آنها ملزم هستند که پیگیر بیمار باشند، اما اقدامات درمانی توسط خود اساتید انجام شده و حتی در ویزیت‌ها نیز اساتید حضور داشتند. حال آماده کردن مقدمات برای جراحی‌ها و … توسط این دستیاران انجام می‌شود. بنابراین مدیریت بیمار توسط اساتید است و با حضور خودشان انجام می‌شود و اینطور نیست که به دستیاران سپرده شده باشند. بنابراین اینکه گفته می‌شود درمان توسط رزیدنت‌ها انجام شده است را کاملا رد می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این حادثه برای همه ما تلخ بود. از طرفی از نظر مدیریتی هم دستور داده شده که اقدامات درمانی زیر نظر اساتید انجام شود. در عین حال اطمینان می‌دهیم که از نظر درمانی بهترین اقدامات ممکن را در این مراکز دولتی برای این مصدومان انجام داده و می‌دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس
رحمان عقلمند، راننده تنها اتوبوس زرد رنگ دانشگاه علوم و تحقیقات روز چهارشنبه به خاک سپرده شد، راننده‌ای که پایان سال بازنشسته می‌شد و تنها ۱۰ روز به عقد دختر دومش مانده بود اما نه بازنشستگی‌اش را دید و نه عروس شدن دخترش را. در سرازیری مرگ هیچگاه در فکر خودش نبود.

به گزارش اقتصادآنلاین، روزنامه ایران نوشت: می‌توانست در یک لحظه چشم و گوشش را بر جیغ و داد و وحشت ده‌ها دانشجو، ببندد و خودش را نجات دهد، ولی تعهد به کارش باعث شد تا تنها با فریادش دانشجویان را به انتهای اتوبوس هدایت کند و خودش را با تمام توان روی فرمان بیندازد تا شاید حادثه‌ای تلخ رقم نخورد … برخورد اتوبوس با مانع کنار جاده و واژگونی آن رقم خورد و به یکباره همه زندگی ۵۹ ساله‌اش را با تمام دلخوشی‌هایش ترک کرد و رفت … پس از آن برخی با کم لطفی‌شان انگ‌هایی به او زدند و از نداشتن کارت سلامت تا سکته مغزی و قلبی را بر پیکره بی‌جان او کوبیدند تا شاید او تنها مسبب این فاجعه باشد.

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس - 3

بهروز عقلمند، برادر راننده جانباخته اتوبوس دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گویی از جزئیات حادثه و از زندگی شخصی برادرش گفت که در ادامه آن را می‌خوانید:

روز حادثه چطور از ماجرای سقوط اتوبوس با خبر شدی؟

شرکتی که کار می‌کنم سه‌شنبه‌ها تعطیل است و آن روز هم روز تعطیلم بود، به‌دنبال کارهایم بودم که یکی از برادرانم به من زنگ زد و جریان تصادف رحمان را برایم تعریف کرد. بعد از شنیدن این خبر نمی‌دانستم که چطور خودم را به بیمارستان فرهیختگان برسانم و دقایقی بعد هم که به بیمارستان رسیدم با گریه‌های بی‌امان فرزندان رحمان فهمیدم که دیگر برادرم زنده نیست.

رحمان چه مدت بود که در دانشگاه علوم و تحقیقات کار می‌کرد؟

دو ماه قبل بود که پسر رحمان که روی اتوبوس دیگری کار می‌کند به برادرم گفت که یکی از همکارانمان قصد دارد اتوبوسش را که دوسالی است در خط دانشگاه کار می‌کند بفروشد. پس از آن برادرم اتوبوس را به قیمت ۶۰ میلیون تومان خرید و در همان خط مشغول به‌کار شد.

برادرتان چند وقت بود رانندگی می‌کرد؟

رحمان ۳۰ سال است که با اتوبوس کار می‌کند و عید امسال هم بازنشسته می‌شد. ۱۵ سال در جاده تهران - اردبیل کار می‌کرد و حدود ۱۲ سالی هم بود که راننده سرویس یکی از شرکت‌های خودروسازی بود.

درآمدش بابت کار در دانشگاه چقدر بود؟

در ازای هر سرویس رفت و برگشتش و انتقال دانشجویان، ۱۶ هزار تومان دریافت می‌کرد که ماهانه حدود ۵ میلیون تومان می‌شد. یعنی به‌صورت روزمزد و ماهانه حقوق نمی‌گرفت. ضمن اینکه باید هزینه استهلاک ماشین و سوخت و تعمیر سالانه را هم خودش پرداخت می‌کرد که شاید در مجموع حدودا ماهی دو میلیون تومان دستش را می‌گرفت اما خدا را شکر محتاج کسی نبود.

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس دانشگاه آزاد +عکس - 14

چند فرزند داشت؟

۳ پسر و ۳ دختر، یک پسر و دخترش ازدواج کرده بودند. عروسی یکی از دخترهایش سیزدهم همین ماه بود. عروسی پسر دومش هم اردیبهشت ماه سال آینده بود.

ماجرای تصادف اتوبوس را در رسانه‌ها و تلویزیون دنبال کرده‌ای؟ بله و بشدت ناراضی هستم. از آنها گلایه دارم و حتی دیروز با صدا و سیما تماس گرفتم اما کسی پاسخگو نبود. می‌گویند ماشین اسقاطی بوده، مدل خودروی برادرم سال ۸۱ بود.

درحالی که در همین تهران خودروهای به مراتب قدیمی‌تری هم وجود دارد و بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند. اصلا اگر این اتوبوس اسقاطی بوده چرا طی دو ماه گذشته شماره‌گذاری شده؟! چرا اجازه داده‌اند که مسافر سوار این اتوبوس شود؟!

شایعاتی در فضای مجازی منتشر شده که در اغلب آنها راننده اتوبوس را مقصر معرفی می‌کنند؟

برادرم اگر به فکر جان دانشجویان نبود می‌توانست خودش را از همان لحظات اول از اتوبوس به بیرون پرتاب کند. نه اینکه تا آخرین لحظات فرمان را دو دستی بگیرد. فاصله رکاب خودرو تا آسفالت ۳۰ سانتیمتر بیشتر نیست و برادرم وقتی متوجه می‌شد که ماشین دچار نقص شده می‌توانست در اتوبوس را باز کند و خودش را نجات دهد. اما فرمان را گرفت و تا آخرین لحظه زندگی‌اش تلاش کرد تا در حد توانش جان دانشجویان را نجات دهد. می‌گویند اتوبوس نقص فنی داشته، حادثه ساعت ۱۱ رخ داد و آن روز این چهارمین سرویسی بود که برادرم برده بود. اگر اتوبوس نقص فنی داشت، بی‌شک در سه سرویس قبلی متوجه آن می‌شد.

پسر خودم دانشجو است و زمانی که فهمیدم دانشجویان جانشان را از دست داده‌اند، حس کردم برای پسر خودم این اتفاق افتاده است. من داغ برادرم را دارم اما با شنیدن خبر مرگ دانشجویان داغ خودم را فراموش کردم. ما ۱۰ نفر را از دست دادیم و از طرف خودم و خانواده برادرم به آنها تسلیت می‌گویم.

رحمان کجا زندگی می‌کرد؟

ساکن بهارستان بود، هر روز صبح ساعت ۵ خانه را ترک می‌کرد تا ساعت ۷ و نیم در دانشگاه حاضر باشد. یک سرویس داشت از اسلامشهر به بیمارستان رسول اکرم و بعد از آن هم خالی می‌آمد تا دانشگاه و تا ساعت ۸ شب هم در دانشگاه علوم و تحقیقات کار می‌کرد. برادرم راننده جاده بود، آن هم ۱۵ سال. رانندگی در جاده به مراتب خیلی سخت‌تر از رانندگی در دانشگاه است.

وضعیت بیمه و کارت سلامت برادرتان به چه صورت بود؟

هر راننده‌ای دفترچه کار دارد، برادرم پایه یک داشت و کسی که پایه یک دارد باید کارت سلامت داشته باشد در غیر این صورت افسر جلوی فعالیت او را می‌گیرد. بیمه هم که بود.

رحمان چطور مردی بود؟ این را من نباید بگویم از دانشجویان بپرسید که راننده تنها اتوبوس زرد رنگ دانشگاه چطور بود.

در رابطه با این حادثه شکایتی دارید؟

باید صبر کنیم تا روز شنبه به دانشگاه و پاسگاه برویم و حرف‌های آنها را بشنویم. قطعا شکایت می‌کنم از کسانی که گفته‌اند برادرم بدون مجوز بوده است. اگر برادرم مجوز نداشته چطور اتوبوس او دو سال در آن خط کار می‌کرد. اجازه دهید شنبه صحبت‌های مسئولان دانشگاه و پلیس را بشنویم اگر جایی برای شکایت باشد قطعا شکایت می‌کنیم.

حرف آخرتان؟

خواهش می‌کنم همه چیز را در هر حادثه‌ای به گردن راننده نیندازید. چرا انگشت‌ها را به سمت راننده‌ها در سوانح رانندگی می‌گیرید. این همه خودروهای مختلف در جاده‌های کشور تصادف می‌کند و صدها نفر هم جانشان را از دست می‌دهند. پس نمی‌توان گفت مدل اتوبوس باعث کاهش آمار تلفات می‌شود. همین اتوبوس‌هایی که می‌گویند یک و نیم میلیارد تومان قیمت دارد اما افراد زیادی را به کام مرگ کشانده است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

نجات دختربچه غرق شده از داخل دریاچه/ جان گرفتن دوباره کودک با امدادرسانی به موقع + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دختربچه چینی در حال بازی کردن در اطراف یک دریاچه بود که ناگهان به داخل آن افتاد و فرورفتن در آب، به بیهوش شدن او منجر شد. والدین دختربچه و مردمی که اطراف دریاچه حضور داشتند، به سرعت متوجه این حادثه شدند و یکی از آنها برای نجات کودک، دست به کار شد. پس از خروج کودک از دریاچه، علائم حیات در او دیده نمیشد و همه تصور می‌کردند کودک غرق شده است اما با امدادرسانی به موقع این دختربچه، جان دوباره گرفت. بیشتر بخوانید: سقوط دو خودرو به داخل دریاچه پس از ریزش ناگهانی پل + فیلمانتهای پیام/

خرسی که از سقوط جان به در برده بود، توسط مردم کشته شد!

تابناکتابناک23 ساعت قبل
درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است. خرسی که در عبور از لبه پرشیب کوه ناکام مانده، سقوط کرده و البته جان به در برده بود، گرفتار بلایی بزرگ‌تر شد تا رویداد دردناک دیگری در حافظه محیط زیستی ایرانیان درج شود. فاجعه‌ای از جنس دیده شدن توله خرس توسط چند رهگذر و بارش باران سنگ‌های ریز و درشت بر سر و بدن این حیوان نگون بخت. سنگساری به قصد کشتن این توله خرس که احتمالا رهگذران هم متمایل به آزارش بودند و هم خوف داشتند به سمت شان حمله ور شود و از این رو حکم به مرگش دادند! درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است.

لحظه وقوع تصادفی وحشتناک میان قطار، تریلی، خودروی سواری و موتور + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، چند خودرو در خیابانی در یکی از شهرهای مکزیک، برای عبور قطار متوقف شده بودند اما بی‌توجهی یک راننده تریلی نسبت به عبور قطار، به وقوع تصادفی وحشتناک منجر شد. پس از قرار گرفتن تریلی در مسیر قطار، دو دستگاه با یکدیگر برخورد کردند و به دنبال آن، یک خودروی سواری و یک موتورسیکلت نیز درگیر تصادف شدند. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. بیشتر بخوانید: بلای وحشتناکی که بارش شدید باران بر سر کوه و خیابان آورد + فیلمانتهای پیام/

نازی‌ها در ایران؛ داستان طرفداران هیتلر از دوره پهلوی تا امروز (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری یک قاب عکس بزرگ از «آدولف هیتلر» در کاخ صاحبقرانیه، نشانی از یک دوستی قدیمی است؛ دوستی میان ایران دوره رضاشاه با آلمان دوره هیتلر. این قاب عکس و برخی دیگر از هدایای هیتلر به ایران، در زمانی به ایران رسیده که آلمان‌ها در ایران در حال سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش صنعت ایران بودند؛ از ساخت راه‌آهن و پل و صنایع سیمان و قند‌ گرفته تا بنای ساختمان‌های دولتی در مراکز استان‌ها و هتل‌سازی‌ها در مازندران. آلمان که تا پنج سال قبل از آغاز جنگ، چهارمین شریک تجاری ایران بود، در مراحل آغازین جنگ رتبه اول تجارت خارجی ایران را از آن خود می‌کند. هیتلر هم به ایران نگاه ویژه‌ای داشت و می‌دانست که به دست آوردن این کشور، پلی است برای پیروزی در جنگ. در این فیلم مروری کرده‌ایم بر این بخش از تاریخ کم‌تر پرداخته شده ایران؛ یعنی نازیسم در ایران.

دردسرهای پس از سیل در لرستان آغاز شد؛ زمین به رانش افتاده‌است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

تغییر جهت بورس‌بازان در بازار سرمایه

تجارت‌نیوز11 ساعت قبل

ابلاغ کمیته اخلاق به سپاهان و تراکتورسازی برای «عدم همکاری با یک دلال»

تسنیم3 ساعت قبل

نویسنده آمریکایی مورد علاقه خانم بازیگر

پارس نیوز1 روز قبل

اعلام مشارکت رسمی اسرائیل در کنفرانس بحرین

خوزستان آنلاین1 روز قبل

طرح ساماندهی باغ «گلستان» تهیه شد/ ایجاد آب‌نما و سنگ‌فرش محوطه

مهر1 روز قبل

عوارض دو آزادراه براساس پیمایش محاسبه و دریافت می‌شود

میزان‌آنلاین1 روز قبل

از پیگیری جذب قبول شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه در این دستگاه تا معادن سنگی که برای گروهی از مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است + فیلم

باشگاه خبرنگاران1 روز قبل

جنجال مداحی «داره میریزه»!

فرارو3 ساعت قبل

سیدمحمد موسوی دو بازی آینده تیم ملی والیبال را از دست داد

اقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

همایش ملی متن‌پژوهی ادبی امروز در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود

تسنیم10 ساعت قبل