حوادث سال ۸۸ از نگاه رسانه‌ها و مسئولین نظام
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حوادث سال ۸۸ از نگاه رسانه‌ها و مسئولین نظام

امام جمعه تبریز: ۹ دی پلیدی فتنه‌گری را پاک کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
امام جمعه تبریز: ۹ دی پلیدی فتنه‌گری را پاک کرد
تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حماسه 9 دی پلیدی فتنه گری و فتنه گران را از دامان ایران اسلامی پاک کرد و باید قدردان این روز بزرگ بود.

حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم روز شنبه در تجمع طلاب و استادان حوزه‌های علمیه تبریز با بیان اینکه فتنه ‌گران با اهانت به امام حسین (ع) چهره واقعی خود را نمایان کردند، افزود: به همین دلیل کاسه ملت ایران پس از این اهانت‌های شرم آور لبریز شد و خون مردم انقلابی ایران به جوش آمد تا حماسه‌ای تاریخی همچون ۹ دی خلق شود.

وی اظهار داشت: در جریان حوادث تلخ پس از انتخابات سال ۸۸ و چند ماه فتنه ‌گری دشمنان اسلام و انقلاب به بهانه نتایج انتخابات ریاست جمهوری، در نهایت عوامل میدانی فتنه خطوط قرمز این مردم را زیر پا گذاشتند و آنچه ؤا که از ماه‌ها قبل برنامه ریزی کرده بودند، محقق کردند.

حجت الاسلام آل هاشم از ۹ دی به عنوان نقطه درخشان تاریخ ملت ایران یاد کرد که در تاریخ با عظمت و شکوهمند انقلاب اسلامی تا ابد ماندگار شد و مایه غرور و عزت ملت خواهد بود.

وی ادامه داد: امسال در شرایطی به استقبال سالگرد حماسه ۹ دی ماه می‌‌رویم که هجمه‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی سنگین‌تر شده و دشمنان غیر از جنبه ‌های سیاسی بر روی جنبه ‌های امنیتی و فرهنگی کشور نیز به شدت کار می‌کنند.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه برای دفاع از انقلاب اسلامی مردم باید با همان‌ زمان‌شناسی به میدان بیایند و با تبعیت محض از فرماندهی کل قوا اطاعت و فرمانبری کنند، اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ممکن است دشمن برای امسال جنجال کند و برای سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشد که باید به شدت مراقب اوضاع بود.

وی افزود: در این شرایط آحاد مردم باید مواظب باشند و نگذارند دشمن به اهداف خود برسد، البته تا این ‌مردم قهرمان و حزب اللهی را داریم نگرانی وجود ندارد چون پیروزی از آن ما و اسلام است.

امام جمعه تبریز، تجمع امروز طلاب تبریز را قابل تقدیر دانست و گفت: در این هوای سرد و نامناسب حرکت شما طلاب و روحانیون ماندگار خواهد شد و تمام روحانیون در این مراسم پیشگام بودن خود را نشان دادند کما اینکه در اوایل انقلاب نیز روحانیت به وظیفه خود عمل کردند و اجازه ندادند مسیر انقلاب منحرف شود.

آل هاشم با بیان اینکه طلاب باید حقایق ۹ دی رو به مردم بازگو کنند، یادآور شد: باید توجه داشت که وظیفه اصلی و مهم روحانیت بصیرت افزایی به ویژه در میان نسل جوان است و باید در این راه کوشش‌های فراوانی به انجام برسد.

۳۰۳۸/۵۱۸

خواندن خبر در سایت منبع

۹ دی پایان ۸ ماه فتنه‌گری/حماسه‌ای که طومار فتنه را در هم پیچید

مهرخبرگزاری مهر
۹ دی پایان ۸ ماه فتنه‌گری/حماسه‌ای که طومار فتنه را در هم پیچید
یزد ـ نهم دی‌ماه سال ۸۸ یادآور حماسه‌ای بزرگ و به‌یاد ماندنی است، حماسه‌ای که پایان‌بخش هشت ماه فتنه‌گری دشمنان بود و یزدی‌های بصیر و زمان‌شناس هم در این حماسه خوش درخشیدند.

خبرگزاری مهر گروه استان‌ها: سال ۸۸ سالی سخت و نفس‌گیر برای ایران اسلامی بود سالی که پیچیده‌ترین فتنه‌ها در آن رقم خورد و البته ملت ایران با عبور از آزمونی بزرگ، آن را با سربلندی به انتها رساندند.

فتنه ۸۸ از ۲۲ خرداد و زمان برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شاید کمی قبل‌تر از آن کلید خورد و با کلیدواژه تقلب در انتخابات موجی از نا آرامی‌ها را در کشور به راه انداخت.

برخی که قبل از شمارش آرا نتایج را به نفع خود پیش‌بینی کرده بودند، با اعلام نتایج آرا، بر طبل تقلب کوبیدند و دشمن نیز که این داستان را از قبل نقشه‌ریزی کرده بود، شانتاژهای خود را به حدی رساند که ابتدا خیابان‌های پایتخت و بعد از آن دیگر شهرستان‌ها، محل لشکرکشی دو طرف انتخابات شده بود.

طرفداران کاندیدا‌های معترض ‌آنقدر این لشکرکشی‌های خیابانی را ادامه دادند و به تخریب و تهدید پرداختند تا تقویم به عاشورای حسینی رسید.

اتفاق عاشورای سال ۸۸ واقعیت و ماهیت فتنه‌ها را برملا کرد

گرچه واقعیت برای بسیاری از مردم روشن شده بود و تظاهرات خیابانی هر روز ریزش‌های بسیاری داشت تا جایی که دیگر فقط عده‌ای معلوم‌الحال در این دوره‌گردی‌های خیابانی حضور داشتند، اما همین عده نیز در عاشورای حسینی حرکتی انجام دادند که برای ملت ایران غیرقابل باور بود.

۹ دی پایان ۸ ماه فتنه‌گری/حماسه‌ای که طومار فتنه را در هم پیچید - 7

در این روز، عده‌ای در مقابل دسته‌های عزاداری در خیابان‌های تهران به رقص و پایکوبی و سر دادن شعارهایی پرداختند که عبور از خط قرمزها بود و این حرکات در واقع چهره واقعی خیابان‌گردهای خرابکاران را به نمایش گذاشت.

مردمی که تا آن روز گمان می‌کردند به دنبال رأی خود در خیابان‌ها به دنبال این افراد به راه افتاده‌اند، چهره واقعی این افراد را شناختند و به سرعت از آنها کناره‌گیری کردند و به تدریج در شهرهای مختلف راهپیمایی‌هایی مبنی بر اعلام انزجار از این حرکات و حمایت از رهبری و نظام اسلامی شکل گرفت.

مردمان حسینیه ایران پیشقراولان حماسه ۹ دی

یزدی‌ها پیشقراول این راهپیمایی بودند و مردمانی که یکی از ویژگی‌ها و شاخص‌های خود و شهرشان، حسینیه ایران و ارادت ویژه به اباعبدالله الحسین (ع) است، در برابر این وقاهت تاب نیاوردند و هشتم دی‌ماه با اجتماعی عظیم در امیرچخماق، میدان حماسه‌های یزد، گردهم آمدند و فتنه‌گران را محکوم کردند.

هتک حرمت و توهین افراد معلوم‌الحال به ابا عبدالله الحسین (ع) به قدری برای مردم یزد گران آمده بود که عده زیادی کفن‌پوش پیشاپیش صفوف به هم پیوسته حرکت می‌کردند و در میان آنها افرادی که به طور مشخص رأی آنها به فردی جز رئیس جمهور منتخب بود، ‌ نیز دیده می‌شدند زیرا آنها دریافته بودند که اصل این فتنه ربطی به انتخابات نداشته و انتخابات و بهانه تقلب در آن، سنگ‌بنایی برای براندازی نظام بوده است.

یزدی‌ها هم در هشتم دی‌ماه و هم در نهم دی‌ماه در راهپیمایی‌های گسترده شرکت کردند و یک بار دیگر تجدید میثاقی با رهبر معظم انقلاب انجام دادند و این حماسه در واقع به قدری بصیرانه و در زمان مناسبی رخ داد که طومار فتنه‌گران را در هم پیچید.

حضور کفن‌پوش مردم و مسئولان یزد در حماسه ۹ دی

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در مورد حماسه ۹ دی به خبرنگار مهر گفت: حماسه عاشورایی، ماندگار و درس‌آموز ۹ دی، میثاق با ولایت بود و مردم بصیر و زمان‌شناس یزد هم در ۹ دی و هم هشتم دی‌، اجتماعی بزرگ در امیرچخماق تشکیل دادند تا حمایت بی‌دریغ خود را از ولی‌فقیه زمان به نمایش بگذارند.

سعید زارع افزود: ملت ایران و کشور اسلامی ما هشت ماه اسیر فتنه بود و فتنه ۸۸ یکی از پیچیده‌ترین فتنه‌های زمان بود اما با عنایت خدا و توسل به اهل بیت (ع) این فتنه نقش برآب و دست دشمنان برای مردم ایران رو شد.

حماسه ۹ دی پادزهر فتنه ۸۸ بود

وی با اشاره به اینکه مردم یزد کفن‌پوش در اجتماع ۹ دی شرکت کردند، یادآور شد: در میان بسیاری از کفن‌پوشان، چهره‌های شهر نیز به چشم می‌خورد زیرا خون همه از پیر و جوان، مسئول و مردم، در برابر بی احترامی که به امام حسین (ع) و دسته‌های عزاداری در روز عاشورا به جوش آمده بود و آمده بودند تا این اقدام را محکوم کنند.

۹ دی پایان ۸ ماه فتنه‌گری/حماسه‌ای که طومار فتنه را در هم پیچید - 20

زارع ادامه داد: این گردهمایی به‌هنگام و بصیرت مردم باعث شد تا این حضور پادزهر فتنه هشت ماهه ۸۸ باشد، فتنه‌ای که طرح براندازی داشت و توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی و دیگر دولت‌های متخاصم طرح‌ریزی شده بود.

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد از حماسه ۹ دی به عنوان انقلاب سوم یاد کرد و گفت: انقلاب اول ملت ایران، انقلاب در برابر استبداد، انقلاب دوم آنها در برابر استکبار و انقلاب سوم آنها در برابر فتنه بود و در واقع حماسه ۹ دی، انقلاب سوم برای تحکیم پایه‌های انقلاب بود.

حماسه‌ای که نتیجه بصیرت نسل سوم انقلاب بود

این راهپیمایی در واقع حماسه‌ای بود که فتنه ۸۸ را ریشه‌کن کرد و به همین دلیل می‌توان گفت که حماسه ۹ دی، نتیجه بصیرت و عمل به موقع نسل سوم انقلاب بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: مردم یزد در حماسه ۹ دی نشان دادند که بصیرت و زمان‌شناسی خوبی دارند و به خوبی می‌توانند وقایع را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

حجت‌الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی خاطرنشان کرد: دشمنان ما همواره در پی ایجاد فتنه و ‌آشوب در کشورمان بوده‌اند اما فتنه ۸۸ بسیار پیچیده بود و دشمن با استفاده از رسانه‌های خود و عواملی که در میان فتنه‌گران نفوذ داده بود، تلاش می‌کرد از بلوای ایجاد شده برای تحقق هدف خود استفاده کند اما مردم با خلق حماسه ۹ دی، رویای شیرین دشمنان اسلام و انقلاب را به کابوسی تمام نشدنی تبدیل کردند.

دشمن این‌بار در پی طرح‌ریزی فتنه اقتصادی است

وی افزود: دشمن هر زمانی به دنبال طرح‌ریزی فتنه‌ای جدید است و نباید از اقدام او تعجب کرد بلکه باید با بصیرت و آگاهی، وحدت و انسجام و از همه مهم‌تر اطاعت از رهبری بر این فتنه‌ها فائق آمد.

حسینی کوهستانی یادآور شد: امروز بعد از گذشت حدود ۱۰ سال از آن وقایع، دشمن این بار فتنه اقتصادی را طرح‌ریزی کرده و تلاش می‌کند با ایجاد نارضایتی در مردم، موجی از اعتراض و هجمه و تفرقه میان ملت و دولت ایجاد کند اما ملت ما باید بصیر و آگاه با این مسئله برخورد کند و دولت نیز باید تلاش بیشتری برای کنترل وضعیت موجود داشته باشد.

منزلگاه چهلم انقلاب و ضرورت شناخت کامل از دشمن

امروز در منزلگاه چهلم انقلاب اسلامی و در نهمین سالگرد حماسه ۹ دی به عنوان انقلاب سوم ملت ایران، همه باید در مسیر آگاهی بخشی و بصیرت‌افزایی جامعه گام برداریم تا بتوانیم در زمان مناسب به شناخت واقعیت‌هایی که در جامعه رخ می‌دهد برسیم و آگاه باشیم که کشور ما هرگز از گزند فتنه و فتنه‌گران در امان نیست و نقشه‌ریزی‌های بی‌امان آنها برای از پای درآوردن نظامی که قدرت پوشالی آنها را از بین برد، تمامی ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازخوانی فتنه ۸۸ از زبان کدخدایی در برنامه «نگاه یک»

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بازخوانی فتنه ۸۸ از زبان کدخدایی در برنامه «نگاه یک»
سخنگو و قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان امشب در برنامه نگاه یک حضور می‌یابد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، عباسعلی کدخدایی، سخنگو و قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان، امشب (شنبه، ۸دی) به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی، با موضوع بازخوانی فتنه ۸۸ و نقش مردم در حماسه ۹ دی و دفاع از نظام جمهوری اسلامی و وظایف مسئولان در برابر حمایت مردم از نظام، در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» حضور می‌یابد.سردار سلامی: ملت ایران در 9 دی با آگاهی و ایمان چشم فتنه را کور کردمجتهد شبستری: 9 دی نبود باید با داعش در تهران می‌‌جنگیدیم/20 میلیون زیر خط فقر هستندبیانیه جبهه زنان اصولگرا و کارآمد درباره حماسه 9 دی

برنامه زنده «نگاه یک» از ساعت ۲۳ از شبکه اول سیما به روی آنتن می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

تبعیت از ولایت‌فقیه، راه گذر از فتنه‌هاست

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تبعیت از ولایت‌فقیه، راه گذر از فتنه‌هاست
یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی در استان یزد گفت: فتنه‌های پیشرو فتنه‌هایی به‌مراتب سخت‌تر و سنگین‌تر است که راه عبور به‌سلامت از این فتنه‌ها داشتن بصیرت و تبعیت از ولایت است.

احمد هژبری در همایش بصیرت، در دادگستری استان یزد، گفت: این کشور آزمون‌های بسیار سختی را در ۴۰سال پس از انقلاب پشت سر گذاشته و حرکت رو به تعالی خود را تداوم داده است و این تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی آخرین برنامه‌های دشمن برای ناامید کردن این ملت و انقلاب است.

وی مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری فتنه در کشور را خودخواهی، ریاست‌طلبی، ثروت‌اندوزی و ساده‌لوحی ذکر کرد و گفت: دنیاطلبی، بی‌بصیرتی و نفوذ ریشه‌های شکل‌گیری فتنه یک جامعه هستند که باید شناخت، معرفت و بصیرت مردم را آن‌قدر بالا برد تا در غبارآلودگی فضا و شرایط فتنه راه گم نکنند و در مسیر حق و حقیقت استوار و باصلابت حرکت نمایند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی، فتنه ۸۸ را شورش اشرافیت علیه جمهوریت نظام دانست و ابراز داشت: در فتنه ۸۸ اسلامی‌ات، جمهوریت، وحدت و ولایت‌فقیه هدف دشمن بود که تلاش کرد با زدن این ارکان به‌نظام اسلامی ضربه بزند که ناکام ماند.

وی ادامه داد: در فتنه جدید که بسیار پیچیده و سنگین است، دشمن اشتباهات گذشته خود را تکرار نمی‌کند و با ابزار اسلام، نقشه‌های خود را پیش می‌برد؛ فتنه‌های پیشرو فتنه‌هایی به‌مراتب سخت‌تر و سنگین‌تر است که راه عبور به‌سلامت از این فتنه‌ها داشتن بصیرت و تبعیت از ولایت است.

هژبری، از بصیرت به‌عنوان مهم‌ترین نیاز و ضرورت جامعه برای دفاع از کشور یادکرد و بیان داشت: بصیرت چشم تیزبین تشخیص حق از باطل است؛ وقتی‌که باطل لباس حق می‌پوشد و افراد را به‌اشتباه و گمراهی می‌اندازد.

وی اظهار داشت: در فتنه ۸۸ خواص به ۴دسته تقسیم شدند، عده‌ای از فتنه گران حمایت کردند، عده‌ای سکوت کردند، عده‌ای مواضع دوپهلو گرفته و تنها برخی با داشتن بصیرت انقلابی و ایمان قلبی از نظام اسلامی دفاع کردند و در میدان ماندند.

خواندن خبر در سایت منبع

آیت‌الله ممدوحی: آموزه‌های فتنه ۸۸ برای عبرت‌آموزی بازخوانی شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آیت‌الله ممدوحی: آموزه‌های فتنه ۸۸ برای عبرت‌آموزی بازخوانی شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: رسانه‌ها باید با بازخوانی آموزه‌های فتنه ۸۸ زمینه‌های عبرت‌آموزی نسل حاضر و آینده کشور را فراهم کنند.

- اخبار استانها -

آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه حماسه ۹ دی به تمام مستکبران دنیا فهماند که در قبال توطئه‌ علیه ملت اسلامی ایران تودهنی بدتری خواهند خورد، اظهار داشت: شکست دشمن در فتنه سال ۸۸ از مهم‌ترین ویژگی‌های حماسه عظیم و مردمی ۹ دی است که با اقتدار مردم جلوی توطئه دشمن گرفته شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه رهبری بصیر و قدرتمندانه مقام معظم رهبری، تمام نیروهای ضد انقلاب و مستکبران را مأیوس کرد، عنوان کرد: در شرایط کنونی فضای مجازی، اینترنت و ماهواره‌ها به شدت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‌کنند و باید رسانه‌های انقلابی در برابر این هجمه‌ها با عملکرد مناسب مقابله کنند.ماموستا سجادی: فتنه‌گران مرتکب خیانتی نابخشودنی علیه نظام شدندآخوند آدینه: مردم در 9 دی تا پای جان برای اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستادندفتنه‌گران‌ در سال 88 کمر به نابودی نظام بسته بودند

ممدوحی با تأکید بر اینکه دشمن بارها با روش‌های مختلف درصدد ایجاد توطئه علیه نظام و ملت ایران بوده است، بیان کرد: نقشه‌های شوم دشمنان در این سال‌ها با شکست رو‌به‌رو شده ‌و آنها باید بدانند که ملت ایران هیچگاه حاضر نیست دست از ولایت فقیه بردارد.

وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی خط بطلان بر فتنه ۸۸ توسط ملت بود، بیان کرد: این فتنه با عدم تمکین در برابر قانون آغاز و به اهانت به مقدسات ختم شد و شادی دشمنان انقلاب و ناراحتی دلسوزان انقلاب را به دنبال داشت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: ۹ دی‌ماه نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بیایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

خواندن خبر در سایت منبع

مسئولان هشدار رهبری نسبت به بروز فتنه جدید را جدی بگیرند؛ دولتمردان ‌‌در خدمت‌رسانی کوتاهی نکنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مسئولان هشدار رهبری نسبت به بروز فتنه جدید را جدی بگیرند؛ دولتمردان ‌‌در خدمت‌رسانی کوتاهی نکنند
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولان هشدار رهبری نسبت به بروز فتنه جدید را جدی بگیرند، گفت: از دولتمردان ‌‌می‌خواهیم در خدمت‌رسانی به مردم کوتاهی نکنند.

- اخبار استانها -

آیت الله سیداحمد حسینی خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: ۹ دی در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یکی از درخشان‌ترین فرازهای این تاریخ آکنده از افتخار و عزت و فداکاری است؛ حقیقتا ۹ دی یکی از جلوه‌‌های پرشکوه حضور آگاهانه ملت در صحنه دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلابی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در ۹ دی سال ۸۸، ملت بافراست و بصیر و انقلابی ما عملا اثبات کرد که هر زمان احساس شود که خطری کیان نظام اسلامی را و اصول و اساس ارزش‌‌های انقلاب را تائید می‌کند همه اختلاف سلایق و گرایشات سیاسی و حزبی و گروهی را کنار گذاشته و همچون بنیانی مرسوس و ید واحده در دفاع از دستاوردهای انقلاب خود با تمام توان در قلب میدان حضور پیدا کرده و با هرگونه فتنه‌انگیزی و توطئه‌گری و نقشه دشمن مقابله و مبارزه می‌کنند.

آیت الله حسینی تصریح کرد: اساسا راز مانایی قدرتمندانه انقلاب اسلامی ایران در ۴۰ سال با همه فراز و فرودها، همین حضور حماسی، مسئولانه و غیرتمندانه ملت ما بوده و دشمنان ما باید بدانند که این قدرت زوال ناپذیر الهی همواره همراه انقلاب بوده و هست.

وی گفت: با عنایت به اینکه رهبری معزز انقلاب اسلامی نسبت به حوادث پیش رو به ویژه در سال ۹۸ یک هشدار خردمندانه و حکیمانه دادند، طبیعی است که ملت عزیز و فداکار ما در آینده نیز همچون گذشته جلوی هرگونه فتنه‌انگیزی و توطئه‌گری خواهد ایستاد و دشمنان را همچون گذشته ناکام خواهد گذاشت.مراسم حماسه 9 دی در بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار می‌شودامام‌جمعه بجنورد: 9 دی مصداق بارز "آتش به اختیار" است؛ مسئولان عقب نمانند‌9 سال پس از حماسه 9 دی؛ استمرار بصیرت و وحدت زیر پرچم ولایت+ فیلم

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دستاوردهای ۹ دی ۸۸ و ابعاد عظیم سیاسی و ملی و انقلابی آن و صبر و صلابت ۴۰ ساله ملت بسیار بی‌نظیر است و از مسئولان محترم نظام جمهوری اسلامی می‌‌خواهم که در مسیر خدمت بی‌منت به این ملت از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند و ضمن ارج نهادن به زحمات و خدمات غیرقابل انکار مسئولان و کارگزاران و دولتمردان، مشفقانه و خیرخواهانه همراه با دعای خیر تقاضا دارم در خدمت رسانی به ملت بیش از آنچه تاکنون صورت گرفته همت و تلاش کنند.

آیت الله حسینی بیان کرد: خاطر شریف ملت در پی برخی کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌ها و منازعات بی حاصل میان مسئولان، رنجیده خاطر شده و انتظار است با اقدامات اساسی و گام‌های مثبت در راستای ارائه خدمات به ملت رضایت خاطر شریف ملت را که رضایت خاطر رسول الله است فراهم کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

کردستان|ماموستا محمدی: سران فتنه قصد براندازی نظام را داشتند/ فتنه‌گران مخالف امنیت و آرامش مردم هستند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کردستان|ماموستا محمدی: سران فتنه قصد براندازی نظام را داشتند/ فتنه‌گران مخالف امنیت و آرامش مردم هستند
امام جمعه دهگلان با بیان اینکه فتنه‌گران مخالف امنیت، پبشرفت و ترقی کشور و آرامش و آسایش مردم هستند، گفت: سران فتنه در سال ۸۸ قصد براندازی نظام را داشتند.

- اخبار استانها -

ماموستا یدالله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دهگلان، ضمن تبریک و پاسداشت خروش عظیم ملت بصیر و فهیم ایران در ۹ دی ۸۸ و محکوم‌کردن اعمال منافقانه فتنه‌گران و حامیان داخلی و خارجی آنان اظهار داشت: «۹ دی» نماد انقلاب دوباره، عزت، استقلال، بصیرت مردمی، غیرتمندی و حماسه‌آفرینی ملت ایران است و باید سالروز این حماسه فراموش‌نشدنی هرسال باشکوه‌تر و گسترده‌تر از سالیان گذشته برگزار شود تا دشمنان و معاندین نظام پیام حضور معنادار ملت ایران را دریابند.

وی گفت: حماسه ۹دی در سال ۸۸ یکی از باشکوه‌ترین صحنه‌های خروش دینی و بصیرت مردم دشمن‌شناس و زمان‌شناس ایران اسلامی در دفاع از نظام و ولایت فقیه بود و برای همیشه در دنیا جاودان خواهد ماند.

امام جمعه دهگلان تصریح کرد: سران فتنه در سال ۸۸ قصد براندازی نظام را داشتند اما خوشبختانه بصیرت، آگاهی، حضور و اراده مردم و پاسداری تمام ملت ایران از انقلاب و رهبری سبب شد که دشمنان کوردل نظام و فتنه‌گران نتوانند هیچ غلطی بکنند.

وی با تاکید بر ضرورت هوشیاری ملت ایران در برابر توطئه‌های استکبار جهانی افزود: باید همه بدانیم که فتنه‌گران داخلی و خارجی همیشه درصدد هستند که حکومت مردمی و اسلامی ایران را برهم بزنند و برای تحقق اهداف پلیدشان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

ماموستا محمدی ادامه داد: فتنه‌گران مخالف امنیت، پبشرفت و ترقی کشور و آرامش و آسایش مردم هستند، بنابراین باید مسئولان نظام و ملت ایران همانند همیشه هوشیار باشند و مانع دستیابی آنان به مطامع نفسانی و اهداف شیطانی و پوشالیشان شوند.

وی یادآور شد: سران فتنه در سال ۸۸ با حمایت استکبار جهانی از تمام اهرم‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و خارجی خود بر علیه نظام جمهوری اسلامی استفاده کردند اما در برابر اراده ملت انقلابی ایران مأیوس و راه به جایی نبردند.

امام جمعه دهگلان با بیان اینکه همه ما «ترامپ» را می‌شناسیم اما امان از ترامپ‌ها و فتنه‌گران داخلی تاکید کرد: باید ملت ایران در این برهه حساس کنونی در برابر دشمنان «وحدت و همبستگی» خود را حفظ کنند و اجازه سوءاستفاده و ایجاد فتنه جدید به فتنه‌گران ندهند.

ماموستا محمدی با بیان اینکه سران فتنه هر بار با دسیسه‌ها و نقشه‌های مختلف به‌دنبال براندازی نظام هستند، خاطرنشان کرد: «مسائل اقتصادی، گرانفروشی‌‌، احتکار، جنگ اقتصادی و رسانه‌ای» فتنه جدید دشمن برای نابودی نظام جمهوری اسلامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

ناگفته‌های سردار فضلی از حمله فتنه‌گران به پایگاه بسیج در سال ‌۸۸

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ناگفته‌های سردار فضلی از حمله فتنه‌گران به پایگاه بسیج در سال ‌۸۸
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با بیان روایتی از حمله فتنه‌گران در سال ۸۸ به پایگاه بسیج گفت: ‌سربازان پایگاه بسیج به‌قدری مورد هجمه قرار گرفته بودند که تیراندازی هوایی نیز مانع از حملات فتنه‌گران نمی‌شد.

- اخبار استانها -

سردار علی فضلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز با اشاره به اینکه فتنه سال ۸۸ یک شرایط و بستری دارد و این ماجرا به فضاسازی و عملیات روانی قبل از انتخابات ریاست جمهوری همان سال باز می‌گردد، اظهار داشت: در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۸۸ حضور مردم در پای صندوق‌های رأی حماسی بود و عده‌ای در تدارک فتنه‌ای بودند و فتنه‌گران آن حلاوت و شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کردند.

وی ادامه داد: فتنه‌گران سعی کردند با حمایت غربی‌ها و عناصری از داخل که از آن‌ها حمایت می‌کردند تا دو قطبی شدن را در قالب اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به مردم القاء کنند لذا فتنه‌گری فتنه‌گران از آنجایی شروع شد که پیش از اعلام رسمی نتایج پیش‌دستی کرده و اعلام کردند «بنده برنده انتخابات شده‌ام» در حالی که این اظهارات جزو سناریو از پیش طراحی‌شده آن‌ها بود.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) افزود: فتنه‌گران سپس سعی کردند با حمایت رسانه‌های حامی و بیگانه به سخنان سران فتنه دامن بزنند و به مردم چنین القاء کنند که انگار در انتخابات تقلب صورت گرفته در حالی که اگر در انتخابات جمهوری اسلامی تقلبی صورت می‌گرفت بایستی در دوره‌های خودشان نیز اتفاق می‌افتاد ولی ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ کاملا اشتباه بود چون تقلبی صورت نگرفته بود و ادعای خود را ثابت نکردند.

فضلی تأکید کرد: اگر در آن زمان اشکالی هم در انتخابات بود می‌بایست با تنظیم شکوائیه‌ای به شورای نگهبان ارائه می‌کردند تا به شکایتشان رسیدگی کند اما این‌ها از قبل برای برخورد میدانی وسیع صحنه‌ای علیه انقلاب اسلامی طراحی کرده و در این میان گروهی از هواداران خود را به‌صورت ستون‌کشی راهی خیابان‌ها کردند؛ هدف‌شان این بود که عرصه را آرام‌آرام برای مردم تنگ کنند.

وی با بیان اینکه هدف غایت و نهایی فتنه‌گران، تهران بود اما اعتراضات را از کرج شروع کردند، گفت: فتنه‌گران علی‌رغم اینکه می‌دانستند دانشجویان امتحان دارند پا به دانشگاه گذاشته و برگ‌های امتحان دانشجویان را پاره کردند تا شاید این دغدغه منجر به خشونت در کف خیابان‌ها شود و به هدفشان نیز رسیدند، گروهی که اهل بصیرت نبودند با تبعیت از سران فتنه و پاسخ مثبت با فراخوان به خیابان‌ها آمدند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) ابراز داشت: در جریان فتنه، سران اعلام کردند اصلاحات نیاز به خون دارد که نشان داد این‌ها به دنبال کشتار مردم و گرفتن تلفات و مصدومان هستند یعنی قصدشان اجرای سناریوی کشته سازی بود.

سردار فضلی با بیان اینکه سران فتنه در ۲۵ خردادماه سال ۸۸ از میدان انقلاب به‌صورت غیرقانونی و خلاف عرف تظاهراتی را میدان‌داری کردند، گفت: این گروه از اغتشاش‌گران که مسیرشان به سمت میدان آزادی بود، در مسیرشان به یکسری از مراکز دولتی و بسیج حمله کردند.

وی با اشاره به حمله فتنه گران به پایگاه بسیج گفت: به این پایگاه بسیج که تنها چند سرباز داخل آن بودند حمله‌ور شدند. با وجود این‌که فتنه گران از بالابر برای نفوذ به پایگاه بسیج استفاده کرده بودند ولی سربازان در برابر آن‌ها مقاومت می‌کردند و سپس فتنه‌گران متوجه می‌شوند نمی‌توانند به ساختمان نفوذ کنند اقدام به پرتاب کوکتول‌مولوتف و سنگ می‌کنند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) ادامه داد: عاقبت بعد از پرتاب هزاران سنگ و کوکتول‌مولوتف به ساختمان پایگاه بسیج نفوذ می‌کنند در حالی که سربازان التماس می‌کردند که کاره‌ای نیستند و تنها وظیفه مراقبت از حوزه را دارند، گوش نمی‌کردند و حتی اراذل و اوباش به‌طرف پایگاه بسیج و سربازان تیراندازی می‌کردند.

وی افزود: سربازان پایگاه بسیج به‌قدری مورد هجمه قرار گرفته بودند که تیراندازی هوایی نیز مانع از حملات فتنه‌گران نمی‌شد لذا مجبور می‌شوند از نیروی انتظامی کمک بخواهند و تا مأموران نیروی انتظامی به صحنه برسند نزدیک به ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و جوانی که جزو فتنه‌گران بود با طراحی صحنه، تیری از اسلحه به او اصابت می‌کند که بعدها مشخص شد همان فرد از فتنه‌گران بود و قصد داشتند تا کشته‌سازی کنند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) تصریح کرد: وقتی مأموران نیروی انتظامی شامل ۲۲ موتورسوار دوترکه به مقابل پایگاه بسیج می‌رسند عوامل فتنه به نفع مأموران ناجا شعار می‌دهند در حالی که مأموران بین فتنه‌گران و مردم قرار گرفته بودند فتنه‌گران به سمت آن‌ها حمله‌ور می‌شوند و عوامل فتنه در عرض چنددقیقه‌ای موتور مأموران نیروی انتظامی را به آتش می‌کشند و معلوم شد که فتنه‌گران از آمادگی کاملی برخوردار هستند.

فضلی با تأکید بر اینکه تلاش فتنه‌گران در حمله به مراکز دولتی و نظامی و مردم به اینجا ختم نشد بلکه در خیابان‌ها، اتوبوس را آتش زدند و در ناحیه مقداد تهران به پایگاه بسیج کارمندی حمله کردند، گفت: فتنه گران تلاش می‌کردند تا بسیجیان در مقابل آن‌ها اقدام به تقابل کنند اما بسیجیان خویشتن‌داری کردند و هر اندازه که بر کشته‌ها و زخمی‌ها افزوده می‌شد زمینه را برای حضور گسترده مردم فراهم می‌کردند.سردار فضلی: فتنه 88 با قصد براندازی طراحی شده بود؛ برخی ‌مسئولان نمره مردودی گرفتندناگفته‌های آیت‌الله شاهرودی از فتنه 88: موسوی قول داد بیانیه تظاهرات را لغو کند/ "خناسان" ذهنش را عوض کردندعناصر نامطمئن فتنه 88 صلاحیت حضور در دانشگاه‌ها را ندارند

وی اضافه کرد: در روز جمعه ۲۹ خردادماه سال ۸۸ علی‌رغم این‌که مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران معترضان و سرانه فتنه را به خویشتن‌داری و پیگیری شکایاتشان از مراجع مربوطه دعوت می‌کردند در روز شنبه ۳۰ خردادماه گروهی جدید در خیابان‌ها حضور یافته و درگیری تازه‌ای را شروع کردند چراکه هنوز پازل کشته سازی به اتمام نرسیده بود و کشته‌های آن روز هنوز هم مشکوک هستند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: آن روز آقایی از مشهد به تهران آمده بود، او از خودرویش پیاده می‌شود تا ببیند که در ترافیک چه خبر است، مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد. چند مورد دیگر هم از امثال این هم‌وطنانمان توسط عوامل فتنه به قتل رسیدند.

سردار فضلی با اشاره به اینکه بعد از مدتی که فتنه‌گران اقدام به کشتار و تخریب اموال عمومی و شخصی کرده بودند امت حزب‌اللهی و هوشیار به خیابان‌ها آمدند و شرایطی شد تا افراد با بصیرت صف خود را از اراذل و اوباش و فتنه گران جدا کردند، گفت: عده‌ای نیز در خیابان‌ها ماندند البته اطلاعاتی موثقی که در دست داریم برخی از کسانی که هنوز دست از حمایت سران فتنه برنداشته بودند روزانه حداقل ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان پول می‌گرفتند تا ایجاد وحشت و عربده‌کشی کنند.

وی ادامه داد: درگیری‌ها با فتنه‌گران تا زمانی ادامه داشت که مأموریت تأمین امنیت را به بسیج و سپاه پاسداران واگذار شد و سپس با هوشمندی و درایت بسیجیان دریادل و پاسداران سپاه امنیت دوباره به شهر بازگشت، شاید بتوان این‌گونه گفت فتنه ۸۸ بیش از هشت سال دوران دفاع مقدس از مردم انرژی گرفت اماامت انقلابی و حزب‌اللهی برای ختم کردن قائله فتنه‌گران به یاری نیروهای بسیج و سپاه آمدند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) ابراز داشت: قائله فتنه‌گران به اینجا ختم نشد آن‌ها در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی به عزاداری‌ها اهانت کردند و نتیجه این شد که در ۹ دی‌ماه سال ۸۸ مردم ولایتمدار و انقلابی در تمامی شهرها و مراکز استان‌ها به خیابان‌ها آمدند و طومار فتنه‌گران را برای همیشه درهم پیچیدند به‌طوری که برای مدتی فتنه گران خاموش شدند ولی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن سال ۸۸ به دنبال شیطنت بودند چون نزدیک به ۳۰۰ رسانه خارجی راهپیمایی را پوشش می‌دادند و آن‌ها قصد داشتند از این فرصت سوءاستفاده کنند.

فضلی به درگیری‌ها در حوالی میدان آزادی حین برگزاری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن اشاره کرد و بیان کرد: مردم علی‌رغم اینکه به‌صورت باشکوه در راهپیمایی حضور یافته بودند در حوالی میدان آزادی تهران فتنه‌گران درگیری‌ها را انجام دادند که البته آن‌هم بی‌پاسخ نماند و مردم، چنان پاسخ کوبنده‌ای به اراذل و اوباش دادند که تاکنون جرات نکرده‌اند به خود بیایند.

وی با بیان اینکه در جریان فتنه سال ۸۸ «آمریکایی‌ها، سعودی‌ها، صهیونیست‌ها، فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها» رسما از فتنه‌گران حمایت می‌کردند، گفت: عناصر فتنه وقتی نتوانستند به هدفشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن برسند یک‌باره شاهد بودیم که رسانه‌های خارجی مستقر در راهپیمایی، دوربین‌ها را خاموش و از صحنه خارج شدند، چون صحنه‌ای که دلخواه آن‌ها باشد را نیافتند و حضور پرشور و گسترده و حماسی مردم را نمی‌توانستند تحمل کنند.

جانشین سابق سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ۹ دی‌ماه سال ۸۸ را یوم‌الله می‌دانیم، در این روز به‌‌ویژه حضور حماسی مردم در حمایت از انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه درسی به فتنه‌گران و حامیان غربی آنان داد تا تجربه‌ای باشد از این اقدامات دست‌بردارند. بر حسب تجربه‌ای که ملت ایران از فتنه ۸۸ و توطئه‌های دیگر غربی‌ها به‌دست آوردند امسال در حماسه نهم دی‌ماه و راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن حضوری به‌مراتب پرشورتر و گسترده‌تری خواهند داشت.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با تأکید بر اینکه دشمنان در جریان اعتراضات دی‌ماه سال گذشته که عمدتا مردم مطالبه می‌کردند سوءاستفاده کردند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند شاید دشمن نتوانست هدف‌های پلید خود را امسال عملی کند آن‌ها را به سال ۹۸ موکول کرده باشد و ممکن است در سال آینده فتنه‌های جدیدی با هدف براندازی جمهوری اسلامی طراحی شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه اخیرا هجمه‌های گسترده‌ای علیه سپاه پاسداران انجام می‌گیرد به نظر شما این تخریب‌ها چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ گفت: هر نهاد و شخصی که به انقلاب اسلامی عمیق‌تر ارادت دارد و از انقلاب دفاع می‌کند مورد آماج هجمه و تخریب دشمنان قرار می‌گیرد و اگر در این میان که سپاه پاسداران با تمام وجود از انقلاب دفاع می‌کند به بسیج و سپاه حمله‌ور نشوند جای تعجب دارد.

فضلی تصریح کرد: هرگاه تخریب‌ها علیه سپاه و بسیج گسترده‌تر و ناجوانمردانه‌تر می‌شود متوجه می‌شویم که پاسداران و بسیجیان عزیز از عمق استراتژیک نظام جمهوری اسلامی دفاع و پاسداری می‌کنند. البته که نباید از کید دشمن غافل شد اما این را بدانیم هر وقت دشمن می‌خواهد نظام و انقلاب را تضعیف کند به ارکان و بال و پر مثل سپاه، بسیج، شورای نگهبان و … حمله می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

آیت‌الله فلاحتی: فتنه‌گران‌ در سال ۸۸ کمر به نابودی نظام بسته بودند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آیت‌الله فلاحتی: فتنه‌گران‌ در سال ۸۸ کمر به نابودی نظام بسته بودند
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فتنه‌گران‌ در سال ۸۸ کمر به نابودی نظام بسته بودند، گفت: مردم گیلان به ویژه شهر رشت سال ۸۸ در دفاع از ارزش‌های انقلاب و رهبری و برای دفع شر فتنه‌گران یک روز جلوتر در صحنه‌ حاضر شدند.

- اخبار استانها -

آیت‌الله رسول فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: دلسوزان واقعی انقلاب اسلامی باید ابعاد و زوایای مختلف فتنه ۸۸ را برای مردم و به‌ویژه جوانان تبیین کنند تا آحاد مردم و البته جوانان این مرز و بوم در برابر توطئه‌های جدید دشمنان مسلح شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ۹ دی متعلق به تمام ملت ایران و ۸ دی متعلق به مردم گیلان است عنوان کرد: ‌ مردم گیلان به ویژه شهر رشت سال ۸۸ در دفاع از ارزش‌های انقلاب و رهبری و برای دفع شر فتنه‌گران یک روز جلوتر در صحنه‌ حاضر شدند.

امام جمعه رشت حرکت ارزشمند مردم گیلان را برگ زرینی در تاریخ کشور و این استان دانست و ابراز داشت: حماسه ۹ دی نیز در حقیقت پاسخ قاطع ملت نسبت به فتنه‌گران، ‌ دشمنان و عوامل پشت پرده آنان بود که در لوای حوادث سال ۸۸ کمر به نابودی نظام بسته بودند.امام جمعه رشت: قدرت‌های پوشالی جهان در برابر اراده ملت ایران به استیصال رسیده‌اندعمق بصیرت مردم گیلان با حضور در تجمع ضدفتنه 8 دی 88 به اثبات رسیدگیلان|‌ انقلاب اسلامی با رویش‌های جدید خود در برابر استکبار ایستاده استآیت‌الله فلاحتی حضور ملت ایران در حماسه ۹ دی را همانند حرکت عظیم ملت در انقلاب سال ۵۷ اعلام کرد و گفت: ملت ایران همان‌گونه که در سال ۵۷ نظام ستم‌شاهی را نابود کردند، امروز نیز با ایستادگی و مقاومت جانانه خود دشمن را به استیصال کشانده است.وی نقش حضرت علی (ع) پس از رحلت پیامبر (ص) که هوشمندانه و مدبرانه رخدادهای پس از رحلت نبی مکرم اسلام را رصد و برای مردم بیان می‌کردند اشاره کرد و ‌افزود: مقام معظم رهبری نیز امروز به تمام وقایع جهان تسلط دارند و از فتنه دشمن با خبر می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان فتنه سال ۸۸ را بزرگترین پروژه دشمن برای براندازی نظام قلمداد کرد و بیان داشت: ‌ دشمنان هر لحظه در حال برنامه‌ریزی و ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند بنابراین باید ابعاد فتنه‌گری‌های دشمن به خوبی برای مردم و جوانان تبیین شود.

امام جمعه رشت عدم روشنگری در جامعه را زمینه‌ساز نفوذ دشمن دانست و تصریح کرد: اگر وقایع فتنه ۸۸ برای نسل جوان به صورت عقلانی و مدبرانه تبیین و موشکافی نشود دشمن دفعه بعد با ابزارهای رسانه‌ای خود عدم کارایی نظام را به آنان القاء می‌کند.

آیت‌الله فلاحتی وعده آزادی و شکوفایی اقتصادی در ملل اسلامی را دروغ‌ بزرگ غرب خطاب کرد و اظهار داشت: دلسوزان انقلاب اسلامی باید از فرصت به‌دست آمده در یوم‌الله ۸ و ۹ دی برای روشنگری و هدایت مردم استفاده کرده و آنان را در برابر توطئه‌ دشمن بیمه کنند.

وی حضور مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان گیلان در حماسه ۸ دی سال ‌۸۸ را اثبات هوشیاری و بصیرت آنان دانست و تصریح کرد: با ثبت این حماسه بزرگ در تاریخ مردم اعصار آینده پی می‌برند که چه مردمان شجاع و دلیری در خطه شهیدپرور گیلان زندگی می‌کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

آخوند ‌نوریزاد: دشمن برای سال ۹۸ ‌ «توطئه و فتنه» در سر دارد؛ مسئولان باید هوشیار باشند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخوند ‌نوریزاد: دشمن برای سال ۹۸ ‌ «توطئه و فتنه» در سر دارد؛ مسئولان باید هوشیار باشند
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه ‌باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم گفت: دشمن برای سال ۹۸ ‌«توطئه و فتنه» در سر دارد لذا مسئولان باید هوشیار باشند.

- اخبار استانها -

آخوند عبدالباسط نوریزاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووس با اشاره به اهمیت حضور در تجمع سالروز حماسه ۹ دی‌ اظهارداشت: ایادی بیگانه با کمک دشمنان داخلی در فتنه ۸۸ قصد داشتند با ملتهب کردن جو کشور، ارزش‌های اسلامی را زیر پا گذاشته و به اسلام و انقلاب توهین کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با درایت و بصیرت مردم را از نقشه شوم آنها آگاه کرد و مردم همیشه در صحنه با پیروی از فرمایشات ایشان تمام امید دشمنان را به یاس تبدیل کردند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس بیان داشت: روز ۹ دی روز حماسه و تاریخی در ایران اسلامی بود. همه مردم جهان متوجه شدند که ملت ایران گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب از نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.9 دی خط بطلانی بر توطئه دشمنان؛ انقلاب اسلامی آزادگی و جوانمردی را به جهانیان آموختتهران| «حماسه 9 دی» حساسیت مردم را نسبت به نظام و رهبری ثابت کردهمدان|حماسه 9 دی؛ تجلی وحدت و بصیرت مردم ایران علیه دشمنان و فتنه‌گران+ فیلم

وی با بیان اینکه امروز نیز باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم ادامه داد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند باید هوشیار باشیم شاید دشمن برای سال ۹۸ ملت ایران توطئه کرده باشد.

آخوند نوریزاد گفت: تنها راه پیروزی ما در برابر دشمنان حفظ اتحاد و وحدت و پیروی از ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و تا زمانی که دشمن احساس کند فاصله‌ای بین مردم و رهبرشان وجود ندارد پیروز نمی‌شود.

وی یادآور شد: در این برهه از زمان همه مسئولان و مردم فارغ از هر جناح و گروه سیاسی خاص باید هوشیار باشند و نسل‌های سوم، چهارم و جوانان را با دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال آشنا کنند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: ملت ایران در کنار مسئولان سیاسی و رهبر معظم انقلاب اسلامی ۴۰ سالگی و پختگی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند و توطئه‌های دشمنان مانند قبل نقش بر آب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر اسبق ارشاد: در فتنه ۸۸ شاهد اجرای الگوی فروپاشی جماهیر شوروی در ایران بودیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
وزیر اسبق ارشاد: در فتنه ۸۸ شاهد اجرای الگوی فروپاشی جماهیر شوروی در ایران بودیم
وزیر اسبق ارشاد گفت: در فتنه ۸۸ شاهد اجرای الگویی که سبب فروپاشی جماهیر شوروی شد در ایران بودیم.

- اخبار استانها -

سید‌محمد حسینی در گفت‌وگو‌ ‌با خبرنگار تسنیم در بندرماهشهر با بیان اینکه در فتنه ۸۸ ‌غربی‌ها سعی کردند الگویی ‌کشورهای آسیا میانه و حوزه جماهیر شوری سابق مانند گرجستان و اوکراین را در ایران پیاده کنند، اظهار داشت: ‌در این طرح آن‌ها با عنوان کردن تقلب در انتخابات کار را آغاز کرده و در ادامه با دامن زدن به هیجانات، احساسات و درگیر کردن مردم بتوانند حکومت دلخواه خود که متمایل به غرب بوده را به روی کار بیاورند.

وی افزود: در ۸ ماه اغتشاشات در تهران خساراتی جبران‌ناپذیر به کشور وارد شد، اما هوشیاری مردم و درایت، تدبیر و علم مقام معظم رهبری باعث شد که مردم به تدریج صف خود را این این افراد جدا کرده و در یک راهپیمایی یکپارچه در ۹ دی شرکت کنند که این مسئله آب سردی بر روی آتش فتنه و فتنه‌گران که قصد ایجاد التهاب دائم در کشور داشتند را ریخت.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: از این جهت ۹ دی نقش بسیار مهمی برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته و بیانگر روشنگری و روشن‌بینی مردم و تحلیل درست آنها و ایجاد پیوند بین مردم و رهبری بوده و نیاز است که مردم هر ساله این روز را گرامی داشته و آن را تحلیل کرده تا در آینده این اتفاق که به حیثیت و اعتبار جمهوری اسلامی لطمه زده مجددا تکرار نشود.9 دی خط بطلانی بر توطئه دشمنان؛ انقلاب اسلامی آزادگی و جوانمردی را به جهانیان آموختتهران| «حماسه 9 دی» حساسیت مردم را نسبت به نظام و رهبری ثابت کردهمدان|حماسه 9 دی؛ تجلی وحدت و بصیرت مردم ایران علیه دشمنان و فتنه‌گران+ فیلم

دبیرکل جامعه اسلامی دانشگاهیان کشور گفت: جمهوری اسلامی ملجاء و پناهگاه بسیاری از مسلمانان و آزاده‌خواهان جهان بوده و نباید بگذاریم دشمن ما را از داخل کشور زمین‌گیر کند.

وی با بیان اینکه ‌باید کشور را به خوبی اداره کنیم، گفت: انقلاب اسلامی موفقیت‌های بسیاری داشته به طوری که هم‌‌اکنون در منطقه یک پایگاه بسیار مهمی بوده تا حدی که خود غربی‌ها نیز به این مسئله اذعان کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

فتنه ۸۸ را «سخنگوی شورای نگهبان» بازخوانی می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فتنه ۸۸ را «سخنگوی شورای نگهبان» بازخوانی می‌کند
عباسعلی کدخدایی در آستانه "۹ دی" روز بصیرت و میثاق با ولایت به برنامه «نگاه یک» می‌آید.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، بازخوانی اتفاقات در فتنه ۸۸، نقش مردم در حماسه ۹ دی و دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران و وظیفه مسئولان در برابر حمایت مردم از نظام از مهمترین محورهای گفتگوی امشب (۸ دی) سخنگوی شورای نگهبان با بینندگان می‌باشد.

«نگاه یک» به تهیه کنندگی حسن نهضت کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیماست که شنبه‌ها بعد از سریال شبانگاهی با اجرای مهدی مهدی قلی روی آنتن می‌رود.گزارش‌های فرهنگی و هنری وزیر ارشاد امشب در «نگاه یک»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آغاز تمرینات پرسپولیس

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها فعلا بدون سرمربی و با برنامه کریم باقری تمرینات خود را شروع کرده‌اند؛ آن‌ها قرار است بعد از ۱۰ روز تمرین در تهران راهی ترکیه شوند و ادامه تمرینات آماده سازی خود را در کمپ تمرینی فنرباغچه ترکیه پیگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.
الفالف18 ساعت قبل
وزارت اطلاعات بررسی بیشتری را دارد انجام می‌دهد و قوه قضائیه نیز نتیجه را اعلام خواهد کرد. علی ربیعی، سخنگوی دولت هم در این باره گفت: رئیس‌جمهور درباره این موضوع با وزیر کشور صحبت کردند. البته آمریکایی‌ها و متحدانش هم بیکار نمی‌نشینند …برخلاف عراق و افغانستان، اشغال ایران کار ساده‌ای نیست. بنابراین آمریکایی‌ها به‌دنبال آن نیستند که نیروهای نظامی خودشان را وارد ایران کنند. باید بدانیم که ایالات متحده حتی یک سرباز هم وارد خاک ایران نخواهد کرد.»

اخبار بیشتر