1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جنجال ترامپ با دموکرات‌ها

ترامپ مرگ ۲ کودک مهاجر را به گردن دموکرات‌ها انداخت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ مرگ ۲ کودک مهاجر را به گردن دموکرات‌ها انداخت

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، دونالد ترامپ امروز شنبه در حساب توئیتری خود نوشت: مرگ دو کودک مهاجر در بازداشتگاه آمریکا تقصیر دموکرات‌هاست.

وی تاکید کرد: هر کودکی که بمیرد یا مرگ دیگران در مرز [مکزیک] قطعا تقصیر دموکرات‌ها و سیاست‌های رقت انگیز مهاجرتی آنهاست که اجازه می‌دهد مهاجران می‌توانند غیرقانونی وارد کشور ما شوند.تلاش کاخ سفید در مقصر نشان دادن دموکرات‌ها در تعطیلی دولت ترامپآمریکایی‌ها ترامپ را مقصر اصلی تعطیلی دولت می‌دانند

«فلیپ گونزاله مورالس»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق مهاجران چند روز قبل خواستار انجام تحقیقات مستقل درباره مرگ یک کودک هفت ساله گواتمالایی در بازداشت دولت آمریکا شده است.

ژاکلین کال مکوئین، دختر هفت ساله اهل گواتمالا حدود دو هفته پیش بعد از بازداشت توسط مأموران گشت مرزی آمریکا به دلیل عبور از مرز مکزیک، بر اثر شوک و کم‌‌آبی بدن جان سپرد.

فلیپه گومز آلونزو یک پسر هشت ساله دیگر گواتمالایی نیز چهار روز قبل در بازداشتگاه مرزی پس از تب شدید درگذشت.

دونالد ترامپ امروز شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: من در کاخ سفید منتظرم دموکرات‌ها بیایند و بر سر دیوار مرزی مکزیک توافق کنیم. شنیده‌ام آنها در حال صرف زمان زیادی برای تخریب ریاست جمهوری هستند و زمان کمی برایشان باقی می‌ماند تا به متوقف کردن جرم و ارتش ما صرف کنند.

ترامپ بارها تهدید کرده است که تا زمانی که دموکرات‌های کنگره با اختصاص بودجه ۵ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک موافقت نکنند، تعطیلی دولت ادامه خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: دمکرات‌ها اذیتم می‌کنند!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ترامپ: دمکرات‌ها اذیتم می‌کنند!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: من در کاخ سفید منتظر دموکرات‌‌ها هستم تا بیایند و توافقی درباره دیوار امنیتی ایجاد شود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه نوشت: آن طور که من شنیده‌ ام، آنها زمان بسیار زیادی را برای آزار و اذیت رئیس جمهور صرف می‌ کنند و زمان اندکی برای چیزهایی مانند متوقف کردن جنایت دارند.

این درحالیست که رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز بارها بر لزوم ساخت دیوار مرزی میان این کشور با مکزیک تاکید کرده بود.

ترامپ پیشتر در این خصوص گفته بود: مادامیکه بودجه دیوار در مرز با مکزیک تامین نشود، تعطیلی دولت پایان نخواهد یافت. در حالیکه در حال مبارزه برای تامین بودجه دیوار هستیم، در حال ساخت این دیوار هم هستیم و این آرزوی من است که تمام ۵۰۰ تا ۵۵۰ مایل تکمیل شود. بسیاری از کارگران به من گفته‌ اند تا زمانی که بودجه دیوار را دریافت نکردیم، بیرون می‌مانیم. کارگران فدرال، خواستار دیوار هستند.

این در حالیست که به دنبال عدم توافق دموکرات‌ها با تخصیص بودجه حدود ۶ میلیارد دلاری ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک، بخش هایی از دولت آمریکا تعطیل شده است. ۴۹۳۱۱

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ در کاخ سفید منتظر دموکرات‌هاست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ در کاخ سفید منتظر دموکرات‌هاست

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: من در کاخ سفید منتظرم دموکرات‌ها بیایند و بر سر دیوار مرزی مکزیک توافق کنیم. شنیده‌ام آنها در حال صرف زمان زیادی برای تخریب ریاست جمهوری هستند و زمان کمی برایشان باقی می‌ماند تا به متوقف کردن جرم و ارتش ما صرف کنند.تعطیلی دولت آمریکا به ضرر محبوبیت ترامپ شدشومر: دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان هنوز به توافقی برای پایان تعطیلی دولت آمریکا نرسیده‌اند

ترامپ بارها تهدید کرده است که تا زمانی که دموکرات‌های کنگره با اختصاص بودجه ۵ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک موافقت نکنند، تعطیلی دولت ادامه خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر21 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب19 ساعت قبل

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
الفالف1 روز قبل
جلال آل احمدرهبر انقلاب همچنین در خصوص ضرورت مقابله با غرب‌زدگی اظهار کردند: «غرب‌زدگی خطر بزرگی است. فهمیدم که ایشان جلال آل احمد است. خداوند او را رحمت کند.» رهبر انقلاب تعابیر کم‌نظیری درباره جلال آل احمد داشته‌اند و او را «جلال آل قلم» توصیف کرده‌اند. دو کتاب «غربزدگی و دست‌های آلوده» جزو قدیمی‌ترین کتاب‌هایی است که از او دیده و داشته‌ام. به گمان من، واردات و تجربیات روز به روز آل‌احمد، کتاب را کامل می‌کرده است.

اخبار بیشتر