ماجرای قهر و آشتی محسن هاشمی و سالاری در شورای شهر چیست؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ماجرای قهر و آشتی محسن هاشمی و سالاری در شورای شهر چیست؟

فیلم | قهر و آشتی محسن هاشمی در صحن شورای شهر

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
صبح امروز هنگام بررسی دستور جلسه حذف پست قائم مقام و مشاور از نظام اداری شهرداری تهران در پی درگیری لفظی محسن هاشمی و محمد سالاری از اعضای شورای شهر، هاشمی صحن شورا را ترک کرد. اما با گذشت چند دقیقه و با وساطت میرلوحی و میلانی هاشمی به صحن بازگشت.

اختلاف نظر میان هاشمی و سالاری در جلسه امروز شورا

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
اختلاف نظر میان هاشمی و سالاری در جلسه امروز شورا
خبرگزاری میزان- در صد و دهمین جلسه شورای شهر تهران بر اثر اختلاف نظر میان رئیس شورا و سالاری، محسن هاشمی برای ۲۰ دقیقه صحن را ترک کرد.
اختلاف نظر میان هاشمی و سالاری در جلسه امروز شورا - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان در صد و دهمین جلسه شورای شهر تهران در ادامه برسی طرح الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و شرکت‌های تابعه چند پیشنهاد از سوی اعضای شورای شهر تهران درباره تبصره‌های این طرح، مطرح شد.

پس از رای گیری درباره تبصره سوم، محمدسالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نسبت به اینکه محسن هاشمی، رئیس شورا درباره این بند اظهار نظر خاصی نکرده است اعتراض کرد و گفت: باید اجازه می‌دادید تا اظهارنظر‌ها مطرح شود. شما هر دفعه یک مدل صحن را اداره می‌کنید.

در پاسخ به این اظهارنظر محسن هاشمی، رئیس شورا گفت: آقای سالاری اجازه صحبت به همه داده شد، دو موافق صحبت کردند، اما کسی مخالفتی نکرد. حواستان باید به صحن باشد نه اینکه بروید و بیاید و بخواهید اظهار نظر کنید.

اعتراض‌های سالاری همچنان ادامه داشت که محسن هاشمی گفت: آقای سالاری بهتر است شانتاژ نکنید.

در ادامه، حجت نظری دیگر عضو شورای شهر به شیوه اداره شورا توسط محسن هاشمی گلایه کرد و گفت: نمی‌شود در مواردی که مطابق میل شما نیست، این گونه رفتار کنید.

وی که همچنان اعتراض می‌کرد به خواسته رئیس شورای شهر میکروفونش خاموش شد.

در ادامه این بحث‌ها محسن هاشمی تصمیم گرفت جلسه را ترک کند. در ابتدا برخی از اعضا از جمله علیجانی، امینی و اعطا تلاش کردند تا او را از این اقدام منصرف کنند، ولی موفق نشدند و هاشمی صحن را ترک کرد.

به دنبال او، حجت نظری و محمود میرلوحی دیگر اعضایی بودند که صحن شورا را ترک کردند.

ادامه جلسه به ریاست ابراهیم امینی برگزار شد. البته ۲۰ دقیقه بعد از خروج هاشمی، وی بار دیگر به صحن برگشت و با سالاری روبوسی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشت محسن هاشمی به صحن

مهرخبرگزاری مهر
بازگشت محسن هاشمی به صحن
رئیس شورای شهر تهران پس از ترک شورا در جریان بررسی طرح حذف قائم مقامان و کاهش معاونت های شهرداری، به صحن شورا بازگشت.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از پایان بررسی طرح کاهش معاونت‌ها و حذف قائم مقام‌ها در صحن شورا، محسن هاشمی به صحن برگشت و گفت: من به حالت قهر صحن را ترک نکرده بودم. بلکه میخواستم عزیزان با تسلط این طرح را بررسی کنند.

سپس سالاری با وی روبوسی کرد و جلسه ادامه پیدا کرد.

همچنین حجت نظری، میلانی، میرلوحی نیز به صحن شورا بازگشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

خروج با قهر محسن هاشمی از جلسه شورای شهر/ ماجرا چه بود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خروج با قهر محسن هاشمی از جلسه شورای شهر/ ماجرا چه بود؟
محسن هاشمی در طی موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران در خصوص موافقت اعضای برای حذف دو بند از طرح ادغام معاونت‌های شهر تهران و در پی درگیری لفظی با محمد سالاری از صحن شورای شهر تهران با قهر خارج شد.

به گزارش خبرآنلاین، در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران؛ اعضای شورا جزئیات طرح ادغام معاونت‌های شهرداری تهران که در جلسه گذشته کلیات آن را به تصویب رسانده بودند در دستور کار داشتند. اعضای شواری اسلامی شهر تهران بعد از بحث وبررسی در خصوص پیشنهاد اصلاح دو بند از این طرح نهایتا با ۱۱ رای موافق، این پیشنهاد را به تصویب رساندند. در ادامه جلسه محمد سالاری نسبت به مطرح نشدن جزئیات یکی از بندهای طرح پیشنهادی به محسن هاشمی اعتراض کرد که هاشمی در پاسخ گفت: جزئیات این بند مطرح شده اما شما متوجه نشدید. سالاری یکبار دیگر خطاب به هاشمی گفت: شما هر جسله شورا را یک جور اداره می‌کنید و این درست نیست که هاشمی در پاسخ گفت: آقای سالاری لطفا شانتاژبازی نکنید.

در طی تصویب پیشنهاد مذکور و درگیری لفظی سالاری و هاشمی موجب شد ریاست شورای شهر تهران با حالت قهر از صحن علنی خارج شود و اعضا از جمله میرلوحی و میلانی برای دلجویی از محسن هاشمی به همراه وی از صحن شورا خارج شدند. ادامه این جلسه به ریاست امینی نایب رئیس شواری شهر تهران پیگیری می‌شود و همچنین بعد از خروج محسن هاشمی از صحن شواری درگیری لفظی دیگری میان رسولی و سالاری اتفاق افتاد که رسولی خطاب به سالاری گفت: شما با قلدری طرحی که یک سال بر روی آن مطالعه شده است را از بین بردید.

پس از آن، محسن هاشمی با وساطت برخی از اعضای شورای شهر تهران به صحن علنی بازگشت. او پس از حضور مجدد در صحن علنی بیان کرد: بنده با توجه به بندی که در دستور کار بود صلاح دیدم که جلسه را ترک کنم تا آقای امینی مسلط‌تر جلسه را اداره کند. رئیس شورای شهر تهران گفت: بنده بابت اتفاقی که در صحن شورا افتاد عذرخواهی می‌کنم. این اتفاق در حالی رخ داد که بعد از بازگشت هاشمی به صحن شورای شهر، این‌بار سالاری بود که جلسه را ترک کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

محسن هاشمی: تفرفه‌افکنان در مسیر دشمن حرکت می‌کنند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
محسن هاشمی: تفرفه‌افکنان در مسیر دشمن حرکت می‌کنند
رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: تفرقه‌افکنان در مسیر مورد نظر دشمن حرکت می‌کنند.

محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که امروز در تقویم روز «میثاق امت با ولایت» و روز «بصیرت» نامگذاری شده است، گفت: بصیرت یعنی شناخت به موقع حقایق و فهم درست مسائل است و به همین دلیل بصیرت تنها مربوط به سال ۸۸ نیست، بلکه همواره جامعه باید بتواند حقایق را از اطلاعات فریبنده تشخیص دهد.

وی با بیان این‌که اگر بصیرت وجود داشته باشد جامعه از افراط و تفریط مصون می‌ماند و میانه‌روی و وحدت جایگزین یک جانبه‌گرایی و تندروی می‌شود، اظهار کرد: کسانی که به جای وحدت بر طبل تفرقه و اختلاف می‌کوبند در مسیر دشمن حرکت می‌کنند تا قدرت ملی را در برابر دشمن تضعیف کنند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی، گفت: اگر ما به جای گرفتن عبرت و تجربه در حوادث تاریخی و گذشته در آن اختلاف باقی بمانیم نمی‌توانیم آهنگ مناسب رشد و پیشرفت را در جامعه ایجاد کنیم و به همدلی، هم‌افزایی و … گروه‌ها اضافه کرده و به حل مشکلات مردم بپردازیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

کلیپی نامتعارف برای تشویق بچه‌ها به روزه‌داری

برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
شوخی نامتعارف با نوجوانان روزه اولی‌ در صدا و سیما خبرساز شده است. برترین‌ها: شوخی نامتعارف با نوجوانان روزه اولی‌ در صدا و سیما خبرساز شده است. در ویدئویی که مشاهده می‌کنید گوینده برای امتحان کردن نوجوانانی که برای اولین بار قصد کردند روزه بگیرند می‌گوید: یه تیکه پیتزا بردار بخور! در ادامه واکنش بچه‌ها به این موضوع را ببینید. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

در تلویزیون ملی: دختر حلال یه چیز دیگه‌اس!

برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
زوجی که در نوجوانی ازدواج‌ کرده‌اند در فضای مجازی خبرساز شدند، حالا با حضور در یک برنامه تلویزیونی از نحوه آشنایی و ازدواج خود گفتند که بسیار قابل توجه بود!

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
منوچهر رحمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، افزود: در مسجد جامع ابوذر مراسم افطاری و گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تهران به همت امام جماعت و هیئت امنای مسجد برگزار شد. وی گفت: در این مراسم با کمک خیران تهرانی بیش از ۵۰۰ میلیون ریال کمک نقدی جمع آوری و زمینه آزادی ۵ زندانی فراهم شد. رحمانی ادامه داد: ​درحال حاضر ۱۲۲۹ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان تهران محبوسند که ۷۳۵ نفر از آن‌ها واجد شرایط آزادی هستند. وی گفت: اگر در همه مساجد تهران این مراسم برگزار شود، هر ۳ مسجد می‌تواند یک زندانی را آزاد کند و در این شرایط همه زندانیان جرائم غیرعمد استان تهران به آغوش خانواده خود برمی گردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
از سوی دیگر، مایک پمپئو به جریان «تی پارتی» و جان بولتون به جریان «نومحافظه کار» تعلق دارند. با این حال در صورتی که بولتون از کاخ سفید اخراج شود، رسانه‌ها بر روی یک نام متمرکز خواهند شد: «مایک پمپئو»! واقعیت امر این است که ترامپ نسبت به تحولات حوزه سیاست خارجی آمریکا از دو جهت نگران است. از سوی دیگر، وی نگران تاثیرگذاری سلبی تحولات سیاست خارجی کشورش بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. از این رو تضمینی جهت بقای پمپئو در کاخ سفید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده وجود ندارد.

اخبار بیشتر