1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

ماجرای قهر و آشتی محسن هاشمی و سالاری در شورای شهر چیست؟

فیلم | قهر و آشتی محسن هاشمی در صحن شورای شهر

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین

اختلاف نظر میان هاشمی و سالاری در جلسه امروز شورا

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
اختلاف نظر میان هاشمی و سالاری در جلسه امروز شورا
اختلاف نظر میان هاشمی و سالاری در جلسه امروز شورا - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان در صد و دهمین جلسه شورای شهر تهران در ادامه برسی طرح الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و شرکت‌های تابعه چند پیشنهاد از سوی اعضای شورای شهر تهران درباره تبصره‌های این طرح، مطرح شد.

پس از رای گیری درباره تبصره سوم، محمدسالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نسبت به اینکه محسن هاشمی، رئیس شورا درباره این بند اظهار نظر خاصی نکرده است اعتراض کرد و گفت: باید اجازه می‌دادید تا اظهارنظر‌ها مطرح شود. شما هر دفعه یک مدل صحن را اداره می‌کنید.

در پاسخ به این اظهارنظر محسن هاشمی، رئیس شورا گفت: آقای سالاری اجازه صحبت به همه داده شد، دو موافق صحبت کردند، اما کسی مخالفتی نکرد. حواستان باید به صحن باشد نه اینکه بروید و بیاید و بخواهید اظهار نظر کنید.

اعتراض‌های سالاری همچنان ادامه داشت که محسن هاشمی گفت: آقای سالاری بهتر است شانتاژ نکنید.

در ادامه، حجت نظری دیگر عضو شورای شهر به شیوه اداره شورا توسط محسن هاشمی گلایه کرد و گفت: نمی‌شود در مواردی که مطابق میل شما نیست، این گونه رفتار کنید.

وی که همچنان اعتراض می‌کرد به خواسته رئیس شورای شهر میکروفونش خاموش شد.

در ادامه این بحث‌ها محسن هاشمی تصمیم گرفت جلسه را ترک کند. در ابتدا برخی از اعضا از جمله علیجانی، امینی و اعطا تلاش کردند تا او را از این اقدام منصرف کنند، ولی موفق نشدند و هاشمی صحن را ترک کرد.

به دنبال او، حجت نظری و محمود میرلوحی دیگر اعضایی بودند که صحن شورا را ترک کردند.

ادامه جلسه به ریاست ابراهیم امینی برگزار شد. البته ۲۰ دقیقه بعد از خروج هاشمی، وی بار دیگر به صحن برگشت و با سالاری روبوسی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشت محسن هاشمی به صحن

مهرخبرگزاری مهر
بازگشت محسن هاشمی به صحن

به گزارش خبرنگار مهر، پس از پایان بررسی طرح کاهش معاونت‌ها و حذف قائم مقام‌ها در صحن شورا، محسن هاشمی به صحن برگشت و گفت: من به حالت قهر صحن را ترک نکرده بودم. بلکه میخواستم عزیزان با تسلط این طرح را بررسی کنند.

سپس سالاری با وی روبوسی کرد و جلسه ادامه پیدا کرد.

همچنین حجت نظری، میلانی، میرلوحی نیز به صحن شورا بازگشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

خروج با قهر محسن هاشمی از جلسه شورای شهر/ ماجرا چه بود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خروج با قهر محسن هاشمی از جلسه شورای شهر/ ماجرا چه بود؟

به گزارش خبرآنلاین، در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران؛ اعضای شورا جزئیات طرح ادغام معاونت‌های شهرداری تهران که در جلسه گذشته کلیات آن را به تصویب رسانده بودند در دستور کار داشتند. اعضای شواری اسلامی شهر تهران بعد از بحث وبررسی در خصوص پیشنهاد اصلاح دو بند از این طرح نهایتا با ۱۱ رای موافق، این پیشنهاد را به تصویب رساندند. در ادامه جلسه محمد سالاری نسبت به مطرح نشدن جزئیات یکی از بندهای طرح پیشنهادی به محسن هاشمی اعتراض کرد که هاشمی در پاسخ گفت: جزئیات این بند مطرح شده اما شما متوجه نشدید. سالاری یکبار دیگر خطاب به هاشمی گفت: شما هر جسله شورا را یک جور اداره می‌کنید و این درست نیست که هاشمی در پاسخ گفت: آقای سالاری لطفا شانتاژبازی نکنید.

در طی تصویب پیشنهاد مذکور و درگیری لفظی سالاری و هاشمی موجب شد ریاست شورای شهر تهران با حالت قهر از صحن علنی خارج شود و اعضا از جمله میرلوحی و میلانی برای دلجویی از محسن هاشمی به همراه وی از صحن شورا خارج شدند. ادامه این جلسه به ریاست امینی نایب رئیس شواری شهر تهران پیگیری می‌شود و همچنین بعد از خروج محسن هاشمی از صحن شواری درگیری لفظی دیگری میان رسولی و سالاری اتفاق افتاد که رسولی خطاب به سالاری گفت: شما با قلدری طرحی که یک سال بر روی آن مطالعه شده است را از بین بردید.

پس از آن، محسن هاشمی با وساطت برخی از اعضای شورای شهر تهران به صحن علنی بازگشت. او پس از حضور مجدد در صحن علنی بیان کرد: بنده با توجه به بندی که در دستور کار بود صلاح دیدم که جلسه را ترک کنم تا آقای امینی مسلط‌تر جلسه را اداره کند. رئیس شورای شهر تهران گفت: بنده بابت اتفاقی که در صحن شورا افتاد عذرخواهی می‌کنم. این اتفاق در حالی رخ داد که بعد از بازگشت هاشمی به صحن شورای شهر، این‌بار سالاری بود که جلسه را ترک کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

محسن هاشمی: تفرفه‌افکنان در مسیر دشمن حرکت می‌کنند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
محسن هاشمی: تفرفه‌افکنان در مسیر دشمن حرکت می‌کنند

محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که امروز در تقویم روز «میثاق امت با ولایت» و روز «بصیرت» نامگذاری شده است، گفت: بصیرت یعنی شناخت به موقع حقایق و فهم درست مسائل است و به همین دلیل بصیرت تنها مربوط به سال ۸۸ نیست، بلکه همواره جامعه باید بتواند حقایق را از اطلاعات فریبنده تشخیص دهد.

وی با بیان این‌که اگر بصیرت وجود داشته باشد جامعه از افراط و تفریط مصون می‌ماند و میانه‌روی و وحدت جایگزین یک جانبه‌گرایی و تندروی می‌شود، اظهار کرد: کسانی که به جای وحدت بر طبل تفرقه و اختلاف می‌کوبند در مسیر دشمن حرکت می‌کنند تا قدرت ملی را در برابر دشمن تضعیف کنند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی، گفت: اگر ما به جای گرفتن عبرت و تجربه در حوادث تاریخی و گذشته در آن اختلاف باقی بمانیم نمی‌توانیم آهنگ مناسب رشد و پیشرفت را در جامعه ایجاد کنیم و به همدلی، هم‌افزایی و … گروه‌ها اضافه کرده و به حل مشکلات مردم بپردازیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
مهرمهر8 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»

اخبار بیشتر