سالروز حماسه ۹ دی در سراسر کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سالروز حماسه ۹ دی در سراسر کشور

مداحی حماسی صادق آهنگران در سالروز حماسه ۹ دی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مداحی حماسی صادق آهنگران در سالروز حماسه ۹ دی
فیلم مداحی حماسی صادق آهنگران در سالروز حماسه ۹ دی منتشر شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امروز یکشنبه ۹ دی و ۲۲ ربیع‌الثانی مصادف با سالروز حماسه‌آفرینی مردم کشورمان در ۹ دی سال ۱۳۸۸ است. این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می‌آید. در همین راستا آحاد مردم متدین و ولایتمدار ایران اسلامی امروز همزمان در سراسر کشور با حضور پرشور در تجمع باشکوه و حماسی بار دیگر بصیرت، دشمن‌شناسی و تکلیف‌گرایی و عمل به‌هنگام خود را نشان می‌دهند.معاون قوه قضاییه در یاسوج: حضور اقشار مختلف مردم در مراسم 9 دی نماد وحدت و همدلی است

امروز میدان امام حسین (ع) میزبان مردم با بصیرتی است که بار دیگر با حضور پرشور خود در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی زدند.

در این مراسم صادق آهنگران رزمنده دوران دفاع مقدس و مداح اهل بیت (ع) اشعاری حماسی قرائت کرد که فیلم آن را در ادامه تماشا می‌کنید.

مداحی حماسی صادق آهنگران در سالروز حماسه ۹ دی - 7

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع بزرگ ورامینی‌ها در سال روز حماسه ۹ دی

مهرخبرگزاری مهر
تجمع بزرگ ورامینی‌ها در سال روز حماسه ۹ دی
ورامین- مردم ورامین هم زمان با سال روز ۹ دی با تجمع در مصلی صاحب الزمان(عج) این شهر این یوم الله را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر یکشنبه و هم زمان با سال روز حماسه ۹ دی ۸۸ جمع کثیری از زنان و مردان ورامینی با گرامیداشت این حماسه در مصلی بزرگ صاحب الزمان (عج) این شهر تجمع کرده و یاد آن حماسه را گرامی داشتند.

ورامینی‌ها در این تجمع اعلام کردند، که هرگز دست از آرمان‌های امام (ره)، شهدا و منویات مقام معظم رهبری بر نمی‌دارند و شعارهایی مانند «زنده و جاوید بماند قیام، بر ۹ دی ماه درود و سلام» سر دادند.

در این تجمع که تعداد زیادی از مردم به یاد ۱۵ خرداد ۴۲ و ۹ دی ۸۸ کفن بر تن داشتند، شعارهای «ما همه عمار توییم خامنه‌ای مطیع فرمان توییم خامنه‌ای» و «خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است» به یاد روز حماسه ۹ دی سر داده شد.

سردار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در جمع مردم ورامین به سخنرانی پرداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

بیانیه ادارات و نهادهای دزفول به مناسبت ۹ دی

ایرناخبرگزاری ایرنا
بیانیه ادارات و نهادهای دزفول به مناسبت ۹ دی
دزفول - ایرنا - ادارات و نهادهای شهرستان دزفول روز یکشنبه به مناسبت سالروز حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت بیانیه هایی منتشر کردند.

به گزارش ایرنا ناحیه مقاومت بسیج دزفول در بیانیه‌ای با گرامیداشت سالروزحماسه ۹ دی نوشت: تاریخچه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی مملو از نقاط عطفی است که در اذهان ملت شریف و ولایتمدار ایران اسلامی نقش بسته‌اند.

در این بیانیه آمده است: دوران غرورآفرین دفاع مقدس و رشادت‌های جوانمردان این خطه، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و پیشرفت‌های هسته‌ای جزو هویت هر ایرانی ولایتمدار و متعهد هستند.

این بیانیه می‌افزاید: دشمنان و فتنه گران همواره در این عرصه تلاش کرده‌اند که مسیر رشد و شکوفایی ملت ایران را سد کنند ولی با بصیرت ملت و رهبری مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب ناکام مانده‌اند.

در این بیانیه آمده است: فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ از نقشه‌ها و ترفندهای معاندان و مغرضان نظام بود که با بصیرت ملت شریف و شهیدپرور ایران در حماسه ۹ دی همان سال نقش بر آب شد.

این بیانیه می‌افزاید: این حادثه عظیم و فراموش نشدنی در حالی شکل گرفت که فتنه گران داخلی با هدایت مستقیم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و انگلیس تلاش می‌کردند تا فضای کشور را به آشوب بکشانند و به خیال خام خود مردم را نسبت به انقلاب نا امید سازند؛ آنان از این نکته غافل بودند که مردمی که با حسین بن علی (ع) و قیام خونین عاشورا عهد بسته است ظلم و ستم و فتنه‌گری را تحمل نمی‌کنند و با همان روح عاشورایی به خروش آمده و حماسه‌های عظیم خلق می‌کنند.

ناحیه مقاومت بسیج دزفول در این بیانیه پیام اصلی مردم در ۹ دی را پایبندی همیشگی به ارزش‌های دینی به ویژه عاشورای حسینی، نفی سلطه زورگویان و زیاده خواهان و پیروی از راه امام و شهیدان دانسته و عنوان کرده است: اعتقاد راسخ به اصل ولایت فقیه و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی از پیام‌های این حماسه عظیم می‌باشند.

این بیانیه می‌افزاید: ۹ دی ماه تجلی دفاع و پشتیبانی همه جانبه ملت ایران از ارزش‌های اسلامی و مردم سالاری دینی و جلوه‌های زیبایی از بصیرت و ولایتمداری بود که یکپارچگی و ایستادگی مردم در حفظ آرمان‌های الهی انقلاب را متجلی ساخت.

در این بیانیه آمده است: اینک که در آستانه جشن ۴۰ سالگی انقلاب هستیم دشمنان خارجی و کوردلان و کج اندیشان داخلی سعی باطل دارند تا به خیال خام و با فشارهای اقتصادی و معیشتی مردم را ازاصل انقلاب و حمایت از رهبری دور کنند ولی ملت سرافراز ایران به فرموده امام خامنه‌ای و به توفیق الهی با وجود همه مشکلات امسال جشن ۴۰ سالگی انقلاب را پرشورتر از همیشه برگزار خواهند کرد.

در پایان این بیانیه آمده است: ما پاسداران و بسیجیان بصیر و انقلابی ایران اسلامی در سالگرد این واقعه عظیم، ضمن پاسداشت یوم الله ۹ دی بار دیگر بر صیانت مستمر ملت انقلابی و عاشورایی میهن اسلامی در راستای حراست از ارزش‌های دین مبین اسلام و این نظام الهی تاکید کرده و به دفاع جانانه جوانان پر شور و ولایی این سرزمین از حریم مقدس ولایت و فرامین ولی فقیه مباهات می‌کنیم.

ناحیه مقاومت بسیج دزفول در این بیانیه از عموم مردم حماسه ساز و انقلابی دزفول دعوت کرد تا در مراسم سالروز حماسه ۹دی در روز یکشنبه در آستانه سبزقبا حضوری دشمن شکن و پرشور داشته باشند.

** بیانیه بسیج ادارات شهرستان دزفول

بسیج ادارات شهرستان دزفول نیز با صدور بیانیه‌ای عنوان کرده است: در حماسه ۹ دی هیچ کس دست اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله اصلی نظام اسلامی است مردم را به خیابان‌ها کشاند.

در این بیانیه با بیان اینکه حماسه ۹ دی شکوه پیوند ناگسستنی امت با امام خویش بود که در سیل خروشان انسان‌های عاشق و ولایتمدار متجلی شد، آمده است: حماسه ۹ دی نشان داد مردم فهیم ایران همچنان زنده و بیدار و پا در رکاب و آماده اطاعت از ولی خود در صحنه حضور دارند و دست از آرمان‌های خود بر نخواهد داشت.

این بیانیه می‌افزاید: مردم در حماسه ۹ دی از یک امتحان بسیار دشوار سربلندانه بیرون آمدند اما باید دانست که دشمنان نظام و انقلاب لحظه‌ای دست از دشمنی برنخواهند داشت لذا باید با بصیرت و درک انقلابی حوادث و اتفاقات سرچشمه معارف ولایت را گم نکنیم تا کشتی نجات ملت‌ها را با گذر از طوفان‌ها و موج‌های خطرناک به ناخدای اصلی آن حضرت بسپاریم.

** بیانیه هیات رزمندگان اسلام و عاشقان ثار الله دزفول

هیات رزمندگان اسلام و عاشقان ثارالله شهرستان دزفول نیز در بیانیه‌ای ۹ دی را روز تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب دانسته و عنوان کرده است: این حماسه حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب و اتمام حجت برای همه مردم بود.

این بیانیه می‌افزاید: تاریخ پر فراز و نشیب جمهوری اسلامی ایران، حوادث و وقایع بی شماری پشت سر گذاشته است اما جمهوری اسلامی ایران با قامتی استوار و با پیوند ناگسستنی امت و رهبری به حیات پر فروغ خود ادامه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: الطاف الهی در ۹ دی شامل مردمی انقلابی شد تا از گذرگاهی دیگر و در آزمونی دشوار در برابر همه مشکلات و ناداوری‌های دشمنان به عبور از گردنه‌های سخت همتی دوباره گمارند.

هیات رزمندگان اسلام و عاشقان ثارالله شهرستان دزفول در این بیانیه هوشیاری و بصیرت را همچنان لازم دانست و نوشت: در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و همواره در پیروی از فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید می‌کنیم.

** پیام سید مصطفی عظیمی فر رییس شورای اسلامی شهر دزفول

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز در پیامی نوشت: حماسه تاریخی و ماندگار نهم دی ۱۳۸۸ به تعبیر مقام معظم رهبری؛ حضرت امام خامنه‌ای (دامت برکاته) یکی از قله‌های فراموش نشدنی، حرکت برخاسته از بصیرت، شناختن موقعیت، حضور در لحظه ‌های مورد نیاز، حرکتی در فضای غبارآلود و حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

در این پیام آمده است: در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ملت ایران روزها و لحظه‌‌های افتخارآمیز و حماسی بسیاری را به یاد دارند؛ روزهایی که سخن از آن همواره باعث غرور و عزت مسلمانان و عاشقان انقلاب اسلامی و خفت و سرشکستگی دشمنان بخصوص ایادی استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل جنایتکار بوده است.

این پیام می‌افزاید: حماسه نهم دی بدون شک یکی از به یادماندنی ‌ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود؛ حماسه‌ ای که چشم فتنه را کور کرد و فتنه ‌گران و آشوبگران داخلی و خارجی را مات و رسوا نمود.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول در این پیام ضمن گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی روز تجلی بصیرت و میثاق امت با ولایت، از مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار شهر دزفول دعوت کرد تا یکبار دیگر با حضور پر شور و حماسی خود در این روز، ضمن تجدید عهد و پیمان با مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه‌ ای، بصیرت و هوشیاری خود را به عرصه ظهور و بروز برسانند و نشان دهند که پای آرمان‌های امام راحل (ره) و نظام جمهوری اسلامی تا آخرین قطره خون خود ایستاده‌اند.

این خب تکمیل می‌شود …

۷۲۷۸/۳۰۲۲

خواندن خبر در سایت منبع

حضور گسترده گیلانیان در سالروز حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸

مهرخبرگزاری مهر
حضور گسترده گیلانیان در سالروز حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸
رشت- مردم شهرهای مختلف گیلان در سالروز حماسه ۹ دی بار دیگر با حضور گسترده در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر بر پشتیبانی از نظام، انقلاب و رهبری تأکید کردند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: اذهان تاریخی انقلاب اسلامی هیچگاه رشادت‌های گیل مردان و گیل زنا دیار میرزا کوچک جنگلی را فراموش نمی‌کند. ۸ دی سال ۸۸ مردمان این سرزیمن یک روز جلوتر از سایر نقاط کشور با بصیرت و اگاهی همیشگی خود برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی انزجار خود از فتنه‌گران و توهین‌کنندگان به مقدسات ایران اسلامی به ویژه سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) را اعلام کردند تا دشمن و فریب خوردگان داخلی آنها بدانند که هیچگاه نمی‌توان با مقدسات و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و ولایت فقیه ملت بزرگ ایران بازی کنند.

این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به نام مردم سرزمین باران‌های نقره‌ای که با بصیرت و دشمن شناسی به موقع وارد صحنه شدند ثبت شده و افتخاری دیگر برای آنها به ارمغان آورد. امروز بعداز گذشت چند سال از آن حادثه بار دیگر مردم شهرهای مختلف گیلان از شمال تا جنوب و از شرقی‌ترین تا غربی‌ترین شهرهای این استان همگام سایر نقاط کشور در سالروز این حماسه تاریخی با حضور گسترده و پرشور خود بار دیگر دشمنان اسلام و انقلاب و استکبار جهانی را ناامید و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زده و حمایت و پشتیبانی خود از این نظام مقدس و مقام معظم رهبری را به نمایش گذاشتند.

از ساعات ابتدایی صبج امروز کوچه‌ها و خیابانی‌ها منتهی به محل تجمع طلایه‌داران بصیرت در شهرهای مختلف استان گیلان شاهد حضور زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان بودند. هرکدام از آنها که صبحت می‌کردی همه با قاطعیت می‌گفتند به رغم وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوان هنوز پای آرمان‌های انقلاب و رهبری ایستاده‌اند و به دشمن و فریب‌خوردگان داخلی اجازه تجاوز به دستاوردهای خون شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم را هرگز نخواهند داد.

حضور گسترده گیلانیان در سالروز حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸ - 4

جوانان ایرانی ایستاده‌اند

اقشار مختلف مردم شهرستان فومن دیار آیت الله بهجت نیزبا حضور در میدان ولیعصر (عج) این شهر بار دیگر پشتیبانی خود از نظام و رهبری را اعلام کردند. مردم در این تجمع بر حفظ آرمان‌های امام و انقلاب و همچنین اطاعت از ولی فقیه و رهبری تأکید کرده و با سر دادن شعار بار دیگر اقدام فتنه گران در سال را محکوم کردند.

علی جوان فومنی که در این تجمع شرکت کرده بود و سربند یا حسین بر پیشانی بسته به خبرنگار مهر گفت: رهبری معظم درباره وقوع فتنه‌ای دیگر در سال ۹۸ هشدار داده‌اند اما دشمنان بدانند اینبار جوانان دهه ۷۰ ایران اسلامی اجازه هیچ اقدامی برای تضعیف اقتدار نظام مقدس اسلامی را به آنها نخواهد داد.

وی افزود: ما جوانان انقلابی همه تلاش خود را برای رساند پرچم نظام مقدس اسلامی به دست صاحبان اصلی آن حضرت ولیعصر (عج) به رهبری مقام معظم رهبری را انجام می‌دهیم و در این راه از نصار جام خود نیز باکی نداریم.

حضور گسترده گیلانیان در سالروز حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸ - 10

مردم در ۹ دی پاسخ محکمی به دشمنان نظام دادند

در شهرستان صومعه سرا نیز مردم از پیر و جوان، زن و مرد، کودک و نوجوان آمده بودند. تجمع طلایه‌داران بصیرت شهرستان صومعه سرا در مصلای این شهر برگزار شد. در صومعه سرا نیز همانند شهرهای دیگر استان از ساعت ابتدایی صبح امروز شور و حال خاصی بر فضای شهر حاکم بود. در این میان حضور قشر جوان قابل توجه بود که همگی بر پشتیبانی از نظام و رهبری تأکید و می‌گفتند منتظر یک اشاره از سوی رهبری برای حضور در میدان و مقابله و ایستادگی در برابر دشمنان نظام و استکبار هستند.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه شاهد صحنه‌هایی بودیم که ملت ایران با خلق حماسه از آزمون‌های سخت عبور کرده و توانستند مسیر پیشرفت و ترقی کشور را فراهم کند.

سرهنگ کیا عاشوری با بیان اینکه ۹دی کانون استعدادها، باورها، نگرش‌ها و اعتقادات ملت ایران است، افزود: در این روز اقشار و جریان‌ها با بصیرت تمام هتاکی‌ها به عاشورا و ارزش‌های مکتبی را پاسخ دادند.

مردم شهرستان شفت نیز امروز همگام با سایر نقاط استان با حضور گسترده در مسجد جامع این شهر و با سردادن شعار «مرگ برفتنه‌گر»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «مرگ برآمریکا» «مرگ براسرائیل» انزجار خود را از فتنه سال ۸۸ اعلام و بر پشتیبانی از نظام و رهبری تأکید کردند.

ادامه دارد ….

خواندن خبر در سایت منبع

غریو پرشور مازنی‌های علوی تبار به بلندای دماوند در ۹ دی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
غریو پرشور مازنی‌های علوی تبار به بلندای دماوند در ۹ دی
مردم علوی تبار مازندران در روز ۹ دی ۹۷ غریو و حضور پرشوری به بلندای دماوند داشته و در این حماسه بار دیگر با آرمان امام و رهبری تجدید پیمان بستند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مراسم استانی حماسه ۹ دی امسال در مازندران قهرمان‌پرور برگزار شد و مردم این خطه لاله‌خیز بار دیگر با حضور پرشور خود توطئه‌های استکباری را نقش برآب کردند و بر تبعیت محض از ولی فقیه زمان تاکید جدی داشتند.

نهمین سالگرد حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت بوده و چهل سال ولایتمداری، بصیرت و استقامت که رمز جاودانگی انقلاب اسلامی بوده امروز در ایران اسلامی متجلی شده است.

مردم ساری امروز با تجمع در امامزاده یحیی (ع) مرکز مازندران با شعار ۴۰ سال ولایت‌مداری، بصیرت و استقامت رمز جاودانگی با رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید پیمان بستند.

‌بصیرت مبتنی بر ولایت، عاقبت‌اندیشی به فرجام عهدشکنی و دگراندیشی و نقش بی‌بدیل ولایت فقیه در عبور مردم از فتنه‌های گردنه‌های سخت، پافشاری مجدد مردم بر دفاع از اصول و ارزش‌ها و قانون اساسی و ولایت فقیه به عنوان رکن اساسی آن و دشمن شناسی درس‌هایی بود که از این حماسه گرفته شد.بزرگداشت حماسه 9 دی در دیار هگمتانه/مردم ‌همدان فتنه‌گران را محکوم کردندمراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در زنجان آغاز شدسردار شریف در گرگان: ملت ایران در 9 دی با بصیرت و هوشیاری یکی از بزرگترین توطئه‌های دشمن را خنثی کرد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران در این مراسم استانی گفت: فتنه‌گر و دشمن همیشه وجود داشته که برای جلوگیری از گزند دشمنان اسلام و انقلاب باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم زیرا ایشان با درایت خود نظام را با صلابت اداره می‌کنند.

حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور افزود: مردم مازندران با بصیرت و بیداری همیشه مدافع اسلام و کشور هستند و در هر سنگری جنگ و توطئه دشمنان را خنثی می‌کنند.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگو| آیت‌الله علم‌الهدی: ۹ دی حماسه دفاع از اهل بیت (ع) بود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گفتگو| آیت‌الله علم‌الهدی: ۹ دی حماسه دفاع از اهل بیت (ع) بود
آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی سخنران مراسم ۹ دی ۸۸ تهران گفت: منشأ عشق فوق‌العاده‌ای در دل‌ و جان مردم نسبت به پیغمبر و اهل‌بیت ایشان است، طبیعی است این عشق و جریان فطری بر حسب قدرتی که در درون انسان‌ها دارد، عامل انگیزشی می‌شود.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم ، در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و جشن‌های آن نباید روزهایی را که تلخ‌ترین لحظات و ساعات را برای انقلاب و کشور رقم زد فراموش کرد، روزهایی که نااهلان برای آرامش و حیات جمهوری اسلامی دندان تیز کرده بودند، امنیت را مختل کردند و به هر آنچه برای مردم، عزیز و مقدس بود حمله کردند. روزهای فتنه ۸۸ در حافظه تاریخ ماند اما از آن روزها ماندگارتر، نهمین روز دی‌ماه همان سال است که حضور بی‌شمار مردم در دفاع از کیان نظام اسلامی، آب سردی بر شعله‌های رو به خاموشی فتنه‌گران ریخت، آن روز را باید بزرگ و همواره زنده نگه داشت. به همین بهانه و در نهمین سالگرد این حماسه مردمی، «وطن امروز» با آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی سخنران مراسم ۹ دی ۸۸ تهران گفت‌وگویی انجام داد.

اعتقادات دینی به‌خصوص محرم و عاشورای حسینی، همچنان مهم‌ترین و قدرتمندترین عامل انگیزشی در جامعه ما است، علت آن چیست؟

عامل انگیزشی بودن دین و ولایت اهل‌بیت (علیهم‌السلام) بویژه عشق به سیدالشهدا، سرچشمه از جریان فطری انسانی ما گرفته است، به‌ هر حال انسان‌ها دارای فطرت خداگرا هستند و هر چیز رنگ خدا داشته باشد، به او عشق می‌ورزند. طبیعی است وجود پیغمبر و اهل‌بیت ایشان (علیهم‌السلام) دارای صبغه خدایی هستند، پیغمبر مبعوث از طرف خداست، ائمه به ‌عنوان خالص‌ترین بندگان خداوند دارای صبغه و رنگ خدایی هستند، آن فطرت خداگرایی که درون مردم هست، منشأ عشق فوق‌العاده‌ای در دل‌ و جان مردم نسبت به پیغمبر و اهل‌بیت ایشان است، طبیعی است این عشق و جریان فطری بر حسب قدرتی که در درون انسان‌ها دارد، عامل انگیزشی می‌شود و برای انسان‌ها در همه حرکت‌هایی که در راستای این عشق و محبت انجام می‌دهند، تولید انگیزه می‌کند.

می‌بینیم این عامل انگیزشی بعد از وقوع فتنه و حوادث سال 88، عاملی شد برای به میدان آمدن و به‌نوعی پایان بخشیدن به فتنه‌گری فتنه‌گران، چطور این عامل انگیزشی دینی باعث شد مردم 7 ماه بعد از فتنه در موقعیتی سیاسی وارد صحنه شوند؟

انسان بر اساس ضرر و خسارتی که متوجه او هست، در درون خودش اولویت‌بندی دارد، گاهی اوقات حرکتی انجام می‌گیرد و مال انسان را هدف قرار می‌دهد، انسان درصدد دفاع برمی‌آید، نه تا اندازه‌ای که به جانش آسیب وارد شود اما اگر حرکتی از جانب دشمن آغاز شد و جان انسان را هدف قرار داد، معلوم است با انگیزه‌ای بالاتر و قوی‌تر درصدد برخورد و دفاع در مقابل دشمن برمی‌آید. تا قبل از حرکت عاشورای سال ۸۸، مردم در جریان فتنه فکر می‌کردند این فتنه‌ای است از طرف دشمن خارجی برای اینکه امنیت اجتماعی آنان را به هم بزند یا مسیر حرکت سیاسی مردم را که حرکتی ولایی است تغییر دهد، مردم نیز درصدد دفاع برآمدند و از آنجا که مستحکم پای ولایت ایستاده بودند و در خط ولایی نظام ایستادگی و مقاومت می‌کردند، پس در این جهت کوچک‌ترین خطری را احساس نمی‌کردند و مقاوم ایستاده بودند اما در جریان عاشورای سال ۸۸ و تهاجمی که به مقدسات مردم و عشق آنها به سیدالشهدا (علیه‌السلام) شد و هتک حرمتی که نسبت به سیدالشهدا اتفاق افتاد، مردم دیدند فتنه متوجه موقعیتی شده بالاتر از مال و جان‌شان و آن، مقام عشق نسبت به اهل‌بیت پیغمبر (علیهم‌السلام) است، آن عشقی که مردم به اهل‌بیت پیغمبر داشتند و انگیزه آنان در دفاع تا مرز جان دادن در راه پیغمبر و اهل‌بیت پیغمبر بود، این انگیزه به جوش ‌و خروش درآمد و آن دفاع جانانه را در ۹ دی هم نسبت به مقدسات خود و هم نسبت به مقام ولایت و رهبری نظام انجام دادند. مردم آن روز احساس کردند دشمن دین آنان را هدف قرار داده، می‌خواهد ولایت را براندازد، در خط براندازی اساس دین و اهل‌بیت پیغمبر است، از این ‌رو با تمام قدرت ایستادند، این احساس بعد از ۷ ماه به مردم دست داد، اگر قبل از آن نیز این احساس به مردم دست می‌داد، قبل از آن نیز می‌ایستادند، این مربوط به اصل جریان فتنه و اصل جریان سیاسی نبود.

تاکنون چندین بار ظرفیت تقیدات دینی و مذهبی به کمک انقلاب آمده و یک ضربه کاری به فتنه‌گران زده؛ نمودهای همین عامل انگیزشی در جامعه را مطرح کنید.

اولین حرکتی که به‌عنوان دفاع از انقلاب در راستای جریان دینی در مردم پیش آمد، حرکت ۱۵ خرداد بود که شاید چند ماهی بیشتر از نهضت امام نگذشته بود؛ ۶-۵ ماه بیشتر نگذشته بود اما مردم وقتی احساس کردند امام و نهضت امام در معرض تهاجم دشمن قرار گرفته، به‌عنوان دفاع از دین‌شان به صحنه آمدند، قبل از ۱۵ خرداد که ۱۲ محرم بود، مردم دست به آن تظاهرات عظیم و خونین زدند، روزهای تاسوعا و عاشورا، مردم تهاجم به روحانیت، حمله و تهاجم به امام از طرف جریان حاکم را تهاجم به دین، سیدالشهدا و خط سیدالشهدا می‌دانستند، در روزهای تاسوعا و عاشورا، ۲ روز قبل از ۱۵ خرداد در نوحه‌ها و سینه‌زنی‌های خود در عزای سیدالشهدا در بازار تهران می‌خواندند: «قم گشته دشت نینوا، فیضیه گشته کربلا، شد موسم یاری مولانا الخمینی»، این را نوحه‌خوانی می‌کردند و سینه‌زنی می‌کردند که با دین به دفاع از نهضت امام آمدند و بعد از آن نیز روز ۱۵ خرداد، آن دفاع جانانه، جان دادن و خون دادن در راه دفاع از نهضت امام و خود امام را نیز نشان دادند. در مسیر انقلاب، سالگرد ۱۵ خرداد، چند سال بعدش، در تمام حرکت‌هایی که تا قبل از جریان پیروزی انقلاب در خط مبارزه با نظام ستم‌شاهی انجام شد، همه ‌جا مردم تحت عنوان دفاع از دین به میدان مبارزه با نظام ستم‌شاهی آمدند و انقلاب که به پیروزی رسید به‌ عنوان ایثارگری در راه دین بود که مردم به صحنه آمدند، ایستادند و نظام ستم‌شاهی را ساقط کردند. ۱۰ دی در همین مشهد، وقتی یک خانم چادر مشکی به سر می‌کرد، بچه را بغل می‌گرفت و هم خودش و هم بچه‌اش زیر زنجیرهای تانک خرد می‌شدند یا هدف مسلسل جلادان شاه قرار می‌گرفتند، برای خانه، نان، زندگی و اقتصاد نبود، فقط به‌عنوان دفاع از دین بود که می‌آمد، تا این مرز می‌ایستاد و جان می‌داد.

تاکنون جامعه با فتنه‌های مختلفی مواجه بوده، فتنه امروز جامعه چیست؟

فتنه امروز خیلی پیچیده‌تر از فتنه‌های گذشته است. امروز چه در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی و چه در حوزه فرهنگی، دشمن دست به فتنه‌هایی می‌زند که در آن خود ستون خیمه نظام و رهبری نظام را هدف قرار می‌دهد، الان ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد، از روز اول پیروزی انقلاب، استکبار جهانی و دشمنان درصدد مقابله و مبارزه با ما بودند با هر امکانی که در دسترس‌شان بود، آنجا که امکان رویارویی رودررو داشتند مثل کمک کردن به صدام در جنگ نابرابر ۸ ساله که بر ما تحمیل شد، رودررو می‌ایستادند، در جایی هم که مثل امروز نمی‌توانند رودررو بایستند، با تهاجم اقتصادی، سفره مردم را هدف قرار می‌دادند و آنجایی که این امکان را هم نداشتند، با فتنه وارد می‌شدند. دشمن دید علت اینکه ۴۰ سال با نظام جنگیده و نظام امروز مقتدرتر از روز اول است، این است که پشتیبان این نظام، مردم هستند، هیچ نظامی روی کره زمین مثل نظام حکومتی ما وجود ندارد که مردم پشتیبانش باشند و به این نظام وابستگی داشته باشند، علت وابستگی مردم به نظام نیز وابستگی مردم به دین‌شان است، مردم دین‌شان را دوست دارند و این دین را وابسته به این نظام و نظام را وابسته به دین می‌دانند؛ بر حسب آن اعتقاد و وابستگی دینی، وابسته به نظام شدند. آنچه امروز برای دشمن به‌عنوان یک توطئه در قالب فتنه‌های مختلف مطرح است، کشیدن سفره دین از زیر پای مردم است تا مردم بی‌دین شوند و به خاطر اینکه بی‌دین می‌شوند، وابستگی‌شان از دین قطع می‌شود، به این واسطه، وابستگی مردم از نظام نیز قطع می‌شود، وقتی نظام حکومتی منهای وابستگی و پشتیبانی مردم شد و فقط به توانمندی‌های نظامی و اقتصادی متکی بود، این نظام را براحتی می‌توان از پا درآورد، این تنها هدفی است که دشمن در همه فتنه‌ها دارد. دشمن ابتدا با تهاجم شدید فرهنگی، بعد با شبیخون فرهنگی و به تعبیر مقام معظم رهبری، با ناتوی فرهنگی وارد می‌شود و اگر بی‌بندوباری، اباحی‌گری، نبود تقید به مسائل دینی، شهوت‌پرستی و نفسانیات، شکم‌پرستی و پول‌پرستی در سایه تأمین قدرت و ثروت در میان مردم ما مطرح شود، دیگر این مردم وابستگی دینی نخواهند داشت و وقتی وابستگی دینی نداشتند، وابستگی به این نظام هم ندارند و می‌شود نظام را از پا درآورد، این اصل هدف دشمن در این فتنه‌هاست. گاهی اوقات این فتنه‌ها را به‌وسیله برخی جریان‌های نفوذی در عوامل اجرایی نظام و حاکمیت انجام می‌دهد، گاهی اوقات این فتنه‌ها را در جریان‌هایی به‌ وسیله عوامل نفوذی در داخل مردم و تحریک آنان به ‌طرف بی‌بندوباری و اباحی‌گری انجام می‌دهد و گاهی اوقات این هدف را در فتنه هدف‌گذاری شده در عرصه اقتصاد و معیشت مردم دنبال می‌کند. می‌خواهند مردم را از نظر معیشت در تنگنایی قرار دهند که به خاطر تنگنای معیشتی خودشان دیگر دین و وابستگی دینی را فراموش کنند؛ این در شکل‌های مختلف و طرح‌های گوناگون در کشور در حال اجراست و مهم، بصیرت مردم ما در برابر این فتنه‌ها، شناخت موارد فتنه در خط اجرای این هدف و ایستادگی مقابل دشمن در ابطال فتنه دشمن است.

راه واکسینه کردن جامعه را بصیرت‌افزایی می‌دانید؛ در جامعه با اشکال مختلف فرهنگ، تفکر و بینش مواجه هستیم، این بصیرت را چطور در مردم افزایش دهیم؟

ببینید! اگر بنا شد شما شخصیت‌های دینی، اندیشه و گرایش‌های دینی را در مردم تقویت کنید، مثل همین مسائل که خطر را چه زمانی متوجه جان خودمان می‌بینیم و احساس خطر می‌کنیم؟ وقتی‌ مراقبت ما نسبت به جان‌مان انجام می‌شود. یا یک پدر و مادر کی خطر را متوجه فرزند خودشان می‌دانند؟ وقتی کاملا مراقب فرزندشان باشند؛ دقیقا دین نیز همین‌طور است، اگر مردم ما نسبت به تقیدات دینی‌شان مراقب بودند، به‌ خودی ‌خود هر خطری متوجه دین‌شان بشود، بصیرت شناخت این خطر را پیدا می‌کنند؛ آنانی که بصیرت شناختی خطر را ندارند، تقیدات دینی‌شان کم است، وابستگی دینی و مراقبت‌ از دین‌شان خیلی ضعیف است، چون مراقبت‌ها و تقیدات دینی‌شان ضعیف است، خطر را تشخیص نمی‌دهند.

فتنه‌گران و لزوم برخورد با آنان که مشخص است اما نگاهی هم به جبهه خودمان بیندازیم؛ جبهه‌ای که مملو از اکثریت مردم عاشق ولایت و دلداده اهل‌بیت است. چه چیزی باعث می‌شود در این جبهه یک عده پیشرو باشند و یک عده دیرتر تشخیص بدهند و حرکت کنند؟

کسانی که بخواهند تندتر از مقام ولایت راه بروند، ۲ دسته هستند؛ یک دسته عوامل نفوذی‌اند که آمده‌اند خودشان را چهره انقلابی قوی نشان بدهند، جلوی صف بروند و صف را به‌ طرف امیال و اهداف دشمن ببرند. خدا رحمت کند امام رضوان‌الله تعالی‌علیه را که در دوران مبارزه، در مجلس شورای ملی شاه ۲ نفر پیدا شدند که اول ژست و موضع مقابله و مبارزه با نظام ستم‌شاهی را به خودشان گرفتند، یکی «احمد بنی‌احمد» نماینده تبریز بود و یکی هم «محسن پزشک‌پور»، ما همان وقت مشرف شدیم نجف خدمت امام، ایشان فرمودند حواس‌تان جمع باشد، اینها آمده‌اند جلوی صف مردم قرار بگیرند، عامل نفوذی هستند، جلو افتاده‌اند و با احساساتی که نشان می‌دهند، می‌خواهند صف مقابله و مبارزه را به سمتی که خواسته آمریکا و نظام ستم‌شاهی است، پیش ببرند، شما حواس‌تان جمع باشد اینها را از صف کنار بزنید؛ بصیرتی که امام به نیروهای مبارز دادند، باعث شد آن روز مردم اینها را از صف کنار بزنند و نگذاشتند وارد صف مبارزه شوند. همان‌طوری که ما درباره ائمه (علیهم‌السلام) می‌گوییم «المتقدم لهم مارق والمتاخر عنهم زاهق»، کسانی که مقدم می‌شوند عامل نفوذی هستند یا عامل احساسی تندی که وابسته به جریان‌های احساسی تندی هستند که احساسات توخالی و بدون اندیشه و فکر دارند؛ کسانی هم که به رهبر نمی‌رسند و عقب می‌افتند، یک انگیزه و عامل اصلی عقب‌افتادگی آنان، عملیات روانی دشمن است یعنی دشمن اول می‌آید روی نیروهای خودی عملیات روانی انجام می‌دهد که نیروهای خودی را در حرکت‌های انقلابی به‌عنوان تندرو، احساساتی، جریان زورگو، چماق‌دار و خشن معرفی کند، متأسفانه بعضی نیروهای ما حتی نخبگان سیاسی ما سوژه عملیات روانی دشمن می‌شوند، می‌گویند ما این کار را نکنیم که به ما تندرو و خشن نگویند، به ما احساساتی نگویند. دشمن اول آمده به‌ هرکسی این کارها را بکند می‌گوید احساساتی، تندرو و خشن. این را حتی برای خودمان جا می‌اندازد، افراد خودی، جبهه را در خط مقابله با دشمن و فتنه دشمن خالی می‌کنند، به اعتبار اینکه به ما تندرو و خشن نگویند در مقابل دشمن نمی‌ایستند در حالی‌ که خود آنان سوژه عملیات روانی دشمن قرار گرفته‌اند. «زاهق» یعنی ساقط شده، سقوط کرده و از بین رفته، این فرد دیگر عقب می‌ماند، گاهی طوری عقب می‌ماند که می‌رود آن ‌طرف میز و در جناح دشمن واقع می‌شود؛ برای اینکه مردم به آنان تند، خشن و چماق‌دار نگویند تا آنجا عقب می‌نشینند، آن‌طرف می‌روند تا مردم به آنان بگویند نخبه، خبره سیاسی، آدم‌های آکادمیک و دموکرات، برای این اصطلاحات می‌روند آن‌طرف می‌ایستند و از حرکت پشت سر رهبری عقب می‌افتند.

در مقابل بعضی موضع‌گیری‌های شخصیت‌ها در بیان مطالب و اقدامات عملی، مصلحت‌اندیشی‌هایی به اسم انقلابی‌گری انجام می‌شود، این مصلحت‌اندیشی‌ها چه تأثیری بر بصیرت مردم می‌گذارد؟

رسالت ما این است که به مردم بصیرت بدهیم، خطر را به مردم اعلام کنیم و در برابر خطرها به مردم هشدار بدهیم، این رسالت اصلی ما هست، البته حرکت ما باید مدبرانه و موضع‌گیری ما نیز باید موضع‌گیری کاملا حساب شده باشد؛ زمانی واقعا مصلحت‌اندیشی‌ درست و لازم است اما زمانی مصلحت‌اندیشی‌ها به‌نوعی سوژه عملیات روانی دشمن است، دشمن روی آنها عملیات روانی انجام داده که مصلحت‌اندیشی کنند؛ اگر واقعا در خط دفاع از رهبر و پیروی از منویات رهبری هستیم، باید حساب کنیم اگر یکی از ما نیز حرکت غیرمتعادلی انجام داد، اینطور نباشد به او کمک نکرده و فقط او را نصیحت کنیم. مصیبت ما در مصلحت‌اندیشی‌های خودی این است که افراد اینچنینی از کمک و یاری‌ فردی که در موضع قوی دارد جلو می‌رود، دست برمی‌دارند و فقط می‌خواهند او را نصیحت کنند، این یک نوع غرور و فریب شیطانی است که شیطان آنان را فریب می‌دهد و خودشان نمی‌فهمند؛ تو اگر نیروی ولایی هستی و واقعا پای ولایت ایستاده‌ای، به آقایی که دارد پای ولایت فداکاری می‌کند کمک کن ضمن اینکه اگر حرکت غیرمتعادلی هم دارد، در ضمن کمک برایش مصلحت‌اندیشی کن، نه اینکه هیچ کمک و دفاعی نکنی، دشمن او را سرکوب کند و بعد فقط او را نصیحت کنی که اینطور موضع‌گیری نکن؛ این غلط است دیگر.

امروز شرایط اقتصادی و معیشتی مردم را تحت فشار گذاشته است. برخی گمان می‌کنند اگر فتنه‌ای همتراز یا پیچیده‌تر از فتنه 88 امروز در کشور رخ دهد احتمال حضور مردم و دفاع از کیان ولایت در این بحبوحه کم است؛ نظر شما چیست؟

صددرصد مردم به صحنه می‌آیند؛ مردم انقلاب را عامل اجرایی دین‌شان می‌دانند، از بعثت پیغمبر تا امروز، روزی نبوده که همه دنیا بر سر اسلام و پیغمبر بریزند، همیشه مخالفت‌هایی با پیغمبر و مبارزه با اسلام در یک حد و اندازه مشخصی بوده‌ اما اینطور که همه دنیا و همه قدرت‌های کفر و الحاد به سر پیغمبر و اسلام بریزند، مثل امروز به وجود نیامده، در جبهه دفاع از پیغمبر و اسلام، امروز یک صف وجود دارد و آن صف انقلاب است؛ مردم متدین بر حسب عشقی که به پیغمبر دارند و در مقام عشق به پیغمبر و اهل‌بیت پیغمبر، اولویت‌های مهم‌تری نسبت به معیشت‌شان دارند. از آنجا که مردم امروز در جبهه دفاع از پیغمبر و دین روی کره زمین یک صف می‌بینند و آن‌ هم صف انقلاب است، طبیعی است که از این انقلاب دفاع می‌کنند ولو اینکه از نظر معیشتی در مضیقه هم باشند. اگر امروز توسط توطئه دشمن جنگی هم صورت بگیرد، مدافعان جنگ را قوی‌تر و کاربردی‌تر از روزهای ۸ سال دفاع‌مقدس خواهیم داشت، دلیلش مدافعان حرم است؛ ایثارگری‌ها و فداکاری‌هایی که در این جریان انجام می‌گیرد، عین همان ایثارگری‌های ۸ سال دفاع‌مقدس است، آن‌ هم در سرزمینی که سرزمین ما نیست، می‌روند و در دفاع از دین می‌ایستند، مردم تشخیص‌شان این است که انقلاب، جریان اجرایی دین هست و انقلاب اسلامی منحصرا جریان دفاعی دین روی کره زمین به شمار می‌رود، از این‌ رو بحث گرایش دینی مردم به انقلاب، مخصوص داخل کشور نیست، امروز بسیاری از مسلمانان و شیعیان جهان نیز به انقلاب ما گرایش دارند، حاضرند پای انقلاب ما بایستند، فداکاری کنند به خاطر اینکه آن صف اول و مقدم جبهه دفاعی از دین و پیغمبر را در این انقلاب می‌بینند.

دی‌ماه سال قبل و در آستانه 9 دی اعتراضات اجتماعی به مسائل معیشتی و مؤسسات مالی در چند شهر کشور آغاز شد که یکی از این شهرها مشهد بود. بارها بعضی مقامات مسؤول ریشه مشکلات اجتماعی و حتی اقتصادی را همان اعتراضات در مشهد بیان کرده‌اند و شما را مشوق و مسؤول آن می‌دانند. آیا شما جریان سیاسی- اجتماعی‌ای را رهبری می‌کنید که کانون آن مشهد است و در حال رقابت با جریان سیاسی حاکم بر دولت، مجلس و شورای شهر است؟

اولا من این را قبول ندارم که اعتراضات دی‌ماه پارسال از مشهد شروع شد، قبل از مشهد در اصفهان و تهران این اعتراضات وجود داشت و از مشهد شروع نشده، این در درجه اول که اصل شروع از مشهد را من قبول ندارم، اینکه این قصه را به مشهد نسبت می‌دهند، نسبت دروغی است. در مرحله دوم، دخالت بنده در این مساله، دروغ مشخصی است؛ هفتم دی‌ماه، روز پنجشنبه بوده، جمعه قبل آن بنده در خطبه‌های نمازجمعه مردم را به صبر و بردباری دعوت کردم و جمعه بعد از آن نیز که روز هشتم دی‌ماه بود، به مردم رسما اعلام کردم دنبال هر صدا و فراخوانی راه نیفتید، اول تشخیص دهید که این فراخوان از طرف چه موقعیتی انجام می‌گیرد، آن ‌وقت راه بیفتید. در ارتباط با فرافکنی‌های سیاسی جریان اجرایی کشور و جریان‌های سیاسی هستند، اینها نمی‌خواهند بگویند نارسایی‌های مدیریت کشور و نارسایی‌های تدبیر در اداره کشور باعث حرکت مردمی شده، دنبال یک علت غیر از این می‌گردند آن ‌هم به علت اینکه بنده آدمی هستم که در بعضی نقدهای خودم صراحت دارم، اینها آمدند گریبان مرا گرفتند و این کار را به بنده نسبت می‌دهند، این در واقع یک نوع فرافکنی بی‌رحمانه و صددرصد غلط هست که برای مردم روشن می‌شود با این فرافکنی، می‌خواهند سوءمدیریت و سوءتدبیری که در اجرائیات نظام دارند را مخفی نگه دارند، پس پای فرد دیگری را وسط می‌آورند و همان روز هم دروغ‌هایی بر این مساله افزودند، حتی به شورای عالی امنیت ملی تهمت زدند که آنان آمدند قصه را از طریق بنده تعقیب کردند و شورای عالی امنیت ملی بیانیه داد و ماجرا را برملا کرد. مقداری از این دروغ‌ها به ‌وسیله عوامل اجرایی دولت گفته شد و بخشی هم جریان‌های سیاسی که خودشان را مدافع دولت می‌دانستند و در رقابت بودند، این حرف‌ها را زدند، در حالی ‌که این یک تهمت ناحق و یک فرافکنی بسیار مفتضح و رسوایی است که از نظر سیاسی انجام دادند.

در موضع‌گیری‌های شما انتقادات جدی وجود دارد که برخلاف برخی اظهارات‌تان، موضع جدی در مقابل دولت ندارید و اتفاقاً در مسائل معیشتی و اقتصادی مردم کمتر طرح موضوع می‌کنید.

بخشی از اعتراضات، اعتراضات نادرستی است؛ شما در تمام تریبون‌داران کشور ببینید به ‌اندازه‌ای که بنده به دنبال اقتصاد و معیشت مردم بودم، چه کسی بوده؟ به ‌اندازه‌ای که من دم از مردم و اقتصاد مردم و معیشت مردم زده‌ام، کدام تریبون‌داری اینقدر حرف زده؟ این درست نیست دیگر، اصل این حرف‌ها ناحق است. نمی‌گویم همه روش‌های ما روش‌های درستی است، ۳ مساله مطرح است؛ موضع سیاسی، ادبیات سیاسی و انگیزه سیاسی. انگیزه که مربوط به درون هر انسانی است که خودش و خدا می‌داند با چه نیتی قدم برداشته، موضع‌گیری، مقابله کلی هست با یک موضوع که آدم در برابر جریانات سیاسی باید موضع بگیرد، ادبیات هم این است که این موضع را با چه روشی اجرا کند. ممکن است بنده در روش و ادبیات اشکالاتی داشته باشم؛ بشر غیر معصوم که بود، ممکن است صدها اشکال هم در کارش داشته باشد، مهم اصل موضع است که انقلابی است یا غیرانقلابی، بحث در روش و ادبیات نیست. هر کسی ادبیات خودش را دارد، حالا این ادبیات هم ‌مقداری مفید است و مقداری غیر مفید، در بعضی جاها ادبیات خیلی مؤثر است، در بعضی جاها ممکن است مؤثر نباشد و در بعضی جاها ممکن است مضر باشد، نمی‌گویم در روش‌های موضع‌گیری، روش من صددرصد درست بوده، کسی این ادعا را بکند، ادعای عصمت است و بنده هم ادعای اینچنینی ندارم اما نفس موضع‌گیری، موضع انقلابی گرفتن و در خط رهبری قدم برداشتن، مواضعی است که بنده تاکنون مواضع غیر از این نداشته‌ام، یعنی یک جا مواضع و منافع شخصی برای من مطرح نبوده، مواضع من مواضع انقلابی بوده، هر جا موضع من غیرانقلابی بود، بگویند موضعت انقلابی نبود و ضد رهبری بود. ممکن است ادبیاتی داشته‌ام که شما اعتراض داشته باشید و حق هم با شما باشد یا در روش من اشکالی وارد باشد اما موضع، غیر روش و ادبیات است، ما که امروز سیاسی نشدیم، دوران سیاسی بودن من چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، غیر از خط انقلاب، رهبری و امام بوده؟ هر جا غیر از این بوده بگویند خلاف بوده، موضع را بگویند خلاف بوده نه ادبیات و روش را، زیرا ممکن است در این روش اشکالی وجود داشته باشد.

منبع:وطن امروز

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع باشکوه یاسوجی‌ها به مناسبت حماسه ۹ دی برگزار شد+فیلم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تجمع باشکوه یاسوجی‌ها به مناسبت حماسه ۹ دی برگزار شد+فیلم
همزمان با سراسر  کشور تجمع با شکوه یاسوجی‌ها به مناسبت ۹ دی در یاسوج برگزار شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، آحاد مردم فهیم و زمان شناس استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور در تجمع باشکوه ۹ دی شرکت کردند تا برگ زرین دیگری را در تاریخ پر افتخار این استان رقم بزنند.همایش گرامیداشت حماسه 9 دی در اردبیل آغاز شدگرامیداشت نهمین سالگرد حماسه 9 دی در تهران آغاز شد + عکسراهپیمایی مردم دیار میرزا کوچک‌خان در پاسداشت حماسه ‌9 دی؛ شعار گیلانی‌ها علیه سران فتنه

سخنران مراسم ۹ دی یاسوج در مصلای امام خمینی (ره) معاون فرهنگی قوه قضائیه است.

تجمع باشکوه یاسوجی‌ها به مناسبت حماسه ۹ دی برگزار شد+فیلم - 6

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

راهپیمایی حماسه ۹ دی در مشهد برگزار شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
راهپیمایی حماسه ۹ دی در مشهد برگزار شد
مشهد- ایرنا- راهپیمایی سالروز حماسه مردمی نهم دی ماه و پایان دهنده فتنه 88 روز یکشنبه با حضور انبوه شهروندان مشهدی و مسئولان خراسان رضوی در این شهر برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، فرمانده انتظامی استان، رئیس شورای حوزه علمیه خراسان و دیگر مسئولان خراسان رضوی همگام با مردم مسیر راهپیمایی 'روز بصیرت و میثاق امت با ولایت' را از میدان شهدای مشهد تا حرم مطهر امام رضا (ع) پیمودند.

راهپیمایان در این مراسم با در دست داشتن پرچمهای سه رنگ ایران و پلاکاردهایی با مضمون حمایت از رهبری شعارهای دشمن شکن و ضداستکباری همچون 'مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر ضد ولایت فقیه' سردادند.

'این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، حیدریم حیدریم مدافع رهبریم، ما ذوالفقار حیدریم مطیع امر رهبریم، مرگ بر فتنه‌گر، ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم، ملت ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است، امور اقتصادی اصلاح باید گردد، مفسد اقتصادی اعدام باید گردد، خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است، میثاق با خامنه‌ای میثاق با امام است و رمز بقای اسلام پیروی از امام است' از دیگر شعارهای مردم مشهد در راهپیمایی نهم دی 'روز بصیرت و میثاق امت با ولایت' بود.

۳۰۲۷/۷۵۰۷/۱۸۵۸

خواندن خبر در سایت منبع

اهپیمایی «دشمن‌شکن» ایلامی‌ها در سالروز «۹دی» آغاز شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اهپیمایی «دشمن‌شکن» ایلامی‌ها در سالروز «۹دی» آغاز شد
امروز مردم اقصی نقاط استان ایلام از شهری و روستایی با حضور خود نشان داد که با بصیرتند و در میان گرد و غبار فتنه‌گران، هرگز راه را گم نمی‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرهای استان ایلام٬ مردم شهرها و بخش‌های مختلف استان ولایتمدار ایلام صبح امروز همزمان با نهمین سالگرد حماسه ۹ دی، با حضور در میادین و خیابان‌های مرکزی شهرها٬ سالروز قیام نهم دی را گرامی‌ داشته و با برگزاری راهپیمایی‌٬ نقشه‌های دشمنان در ایجاد فتنه‌های گذشته و حال و آینده را خنثی کردند.

امروز سرمای زمستان نتوانست دل‌های مردم ولایتمدار ایلامی را سردکند و مردم بار دیگر با گرمی حضور خود با رهبرشان تجدید پیمان مجدد کردند و همگام با سایر مراکز استان‌ها٬ از ساعت ۹ صبح امروز با حضور در میدان شهید کشوری این شهر٬ راهپیمایی بزرگ سالروز حماسه ۹ دی را برگزار و تا مصلی امام خمینی (ره) ٬ تظاهرات کردند.

در این تظاهرات عظیم٬ در روز «بصیرت و میثاق امت با امام» زن و مرد، کوچک و بزرگ، کارگر و کشاورز، روحانی و دانشجو، رئیس و مرئوس آمده بودند تا سالگرد حماسه ۹ دی رابا شکوه خاصی برگزار وبه فتنه‌گران یادآوری کنند که فتنه آنان بخشودنی نیست و تاریخ انقلاب اسلامی هیچگاه آتش‌افروزی فتنه‌گران و فتنه انگیزان را فراموش نمی‌کند.همایش گرامیداشت حماسه 9 دی در اردبیل آغاز شدکاشان|حماسه 9 دی نقشه‌های فتنه‌گران را با شکست روبه‌رو کردآغاز راهپیمایی 9 دی در شهرستان‌های 17 گانه آذربایجان غربی

مردم شهرستان دره‌شهر و بدره و آبدانان و دهلران نیز با حضور در راهپیمایی بزرگ ۹ دی٬ با سر دادن شعارهای «الله‌اکبر»، «مرگ بر فتنه‌گر»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایت‌کار اعلام کردند و بار دیگر جنایت سران فتنه در سال ۸۸ را محکوم کردند.

مردم شهرهای مهران، ملکشاهی، چرداول، شیروان و ایوان نیز در این راهپیمایی همراه باشکوه شعارگویان ومداحان٬ با ذکر شعارها و شهرهای انقلابی٬ فضایی آکنده از حماسه و معنویت را خلق کرده و در ادامه٬ راهپیمایان در مسیر معین‌ شده٬ حرکت خود را آغاز کردند و حرمت‌شکنی عاشورای حسینی در سال ۸۸ را به شدت محکوم کردند.

در پایان مراسم راهپیمایی شهرایلام٬ تظاهرکنندگان با حضور در اجتماع عظیم بصیرت در مصلی امام خمینی (ره) بار دیگر جنایات فتنه‌گران را محکوم و نسبت به ایجاد فتنه‌های جدید هشدار دادند.

امروز مردم اقصی نقاط استان ایلام از شهری و روستایی با حضور خود نشان داد که با بصیرتند و در میان گرد و غبار فتنه‌گران برپا کردند، هرگز راه را گم نکرده وهرگز دست از مولا و مقتدی خود بر نمی‌دارند.

مردم ایلام امروز اثبات کردند که «۹دی» نماد ماندگار در انتخاب درست مردم است.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

بزرگداشت حماسه ۹ دی در دیار هگمتانه/مردم ‌همدان فتنه‌گران را محکوم کردند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بزرگداشت حماسه ۹ دی در دیار هگمتانه/مردم ‌همدان فتنه‌گران را محکوم کردند
مراسم باشکوه ۹ دی مردم انقلابی و بصیر همدان در در میدان مرکزی شهر همدان آغاز شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، همزمان با سراسر کشور مردم خداجوی همدان مراسم یوم‌الله ۹ دی را با یاد شهدا، و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب آغاز کردند.

بر این اساس مردم از گروه‌های مختلف، طلاب و روحانیون، بازاریان، بسیجیان و سایر اقشار از ساعتی پیش در میدان امام خمینی (ره) همدان تجمع کردند.

مردم همدان با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، خواص بی بصیرت بصیرت بصیرت، مرگ بر ضد ولایت فقیه، خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است و غیره انزجار خود را از استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایت‌کار و سران فتنه سال ۸۸ را محکوم کردند.

در ابتدای این مراسم آیاتی از قرآن مجید تلاوت شد و سپس مداح و شاعر اهل بیت‌ (ع) حاج مجتبی روشن روان با قرائت اشعاری در محکومیت فتنه و تجدید پیمان با ولایت و شهدا، شور و حالی معنوی و حماسی به مراسم بخشید.

به گزارش تسنیم سخنران امروز مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در همدان حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران است.

خواندن خبر در سایت منبع

آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی در شیراز برگزار شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی در شیراز برگزار شد
شیراز- ایرنا - آیین بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور قشرهای مختلف مردم، پیش از ظهر یکشنبه در نزدیکی حرم مطهر شاهچراغ(ع) در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایرنا این آیین از چهارراه پیروزی (نمازی) آغاز شد ومردم با پیمودن بلوار آیت الله دستغیب در خیابان ۹ دی مقابل حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تجمع کردند.

مردم در راهپیمایی خود علیه فتنه گران و دیگر دشمنان نظام و انقلاب شعار دادند.

از جمله این شعارها می‌توان به «ملت ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است، مرگ بر فتنه‌گر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، آمریکا دشمن ماست ذلیل ملت ماست، ای رهبر با ایمان ماهمه گوش به فرمان» سردادند.

سخنران این مراسم حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه فجر فارس بود.

۹ دی سال ۱۳۸۸ مردم با انجام راهپیمایی در سراسر کشور علیه فتنه گران اقدام کردند که هرساله این اقدام، گرامی داشته می‌شود.

شورای فرهنگ عمومی جمهوری اسلامی ۹ دی را «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری کرده ‌است.

۶۱۲۲ / ۱۸۷۶

خواندن خبر در سایت منبع

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مرکز لرستان آغاز شد

مهرخبرگزاری مهر
مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مرکز لرستان آغاز شد
خرم آباد- مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی با حضور پرشور مردم ولایتمدار در مرکز لرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی امروز یکشنبه در حسینیه ثارالله خرم آباد و با حضور پرشور مردم لرستان آغاز شد.

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مرکز لرستان آغاز شد - 1

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی سخنران این مراسم است.

مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مرکز لرستان آغاز شد - 5

خواندن خبر در سایت منبع

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در یاسوج آغاز شد/ حضور پرشور مردم

مهرخبرگزاری مهر
مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در یاسوج آغاز شد/ حضور پرشور مردم
یاسوج- مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در یاسوج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این مراسم باشکوه با خیل عظیم مشتاقان در اقصی نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

در شهر یاسوج نیز حضور پرشور و بصیرت وار مردم را شاهدیم.

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در یاسوج آغاز شد/ حضور پرشور مردم - 2

مصلای امام خمینی (ره) شهر یاسوج مملو از جمعیت شده است.

اقشار مختلف جامعه در این آیین باشکوه و بصیرت مندانه حضور دارند.

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در یاسوج آغاز شد/ حضور پرشور مردم - 7

عشایر همیشه در صحنه و دلاور استان نیز با لباس محلی در مراسم گرامی داشت حماسه ۹ دی حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وزیر خارجه بحرین در راستای سیاست‌ کشورش برای پیشبرد روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پس از دیدار با همتای صهیونیست خود در واشنگتن بر نیاز اشغالگران به آرامش و همکاری قریب‌الوقوع با آنها تاکید کرد. اعتمادآنلاین| «خالد بن احمد» وزیر امور خارجه بحرین برای اولین بار با «یسرائیل کاتص»، همتای صهیونیست خود روز پنجشنبه در آمریکا دیدار کرد. بن‌احمد بر تمایل کشورش برای همکاری کامل با رژیم اشغالگر در زمینه گردشگری و تجارت تاکید کرد و گفت: مردم اسرائیل نیاز به آرامش دارند. او گفت: مردم اسرائیل برای نسل‌های آینده خود به آرامش خاطر نیاز دارند. منطقه‌ای که مردم اسرائیل به آن تعلق دارند بسیار بزرگتر است، زیرا شامل سرزمین‌های ما و کشورهای ما است.
ایلناایلنا1 روز قبل
پمپئو به تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان دادگزارش ایلنا، مایک پمپئو با انتشار پیامی در توئیتر در مورد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نوشت: به عنوان بخشی از فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، آمریکا مجموعه‌ای از افراد و شرکت‌ها که در فراهم کردن مواد لازم برای برنامه‌ هسته‌ای ایران سهیم بودند را تحریم کرده است. وی مدعی شد: بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان نباید به غنی‌سازی اورانیوم بپردازد.

تاکید رئیس جمهور بر اجرای گام مهم دولت در بخش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس جمهور افزود: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است. رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه را که از گذشته برای ما باقی مانده پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است. رئیس جمهور گفت: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود. رئیس جمهور گفت: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند. آقای روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پیشنهاد مامهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسیدسازوکار حزبی برای بررسی پرونده اخلاقی مدیران اصلاح طلب نداریم / «نجفی» عضو کارگزاران بود، چرا از انتصاب او حمایت کردند؟ / حاشیه‌های اخلاقی مدیران، اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسداینفوگرافی؛ تعداد ناوهای جنگی ۸ کشور اول جهان/ ایران در رتبه‌ چهارم قرار داردبنیاد مستضعفان؛ سازمانی با بیش از ۵۶ هزار میلیارد درآمد؟ / از شایعه ساخت باشگاه در دبی تا هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای یک ساختمانآمریکایی‌ها معتقدند ظریف سرشان کلاه گذاشته / ترامپ برای انتخابات به عکس یادگاری با روحانی نیاز دارد / آمریکا در جنگ با ایران پیروز نمی‌شودبیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟ / معرفی کامل این ارز دیجیتال
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
وی اظهار کرد: این اظهارات نشان دهنده آن است که برجام یک توافق معقولی بوده است و زیاده خواهی آمریکا به جایی نمی‌رسد. رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: اگر آقای ترامپ مایل است که شانس خودش را با این حرکت غلط دوباره امتحان کنه، می‌تونه مهمان ما باشد. اینستکسوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره اینستکس هم اظهار کرد: بارها گفته‌ایم که اینستکس مقدمه‌ای برای اجرای تعههدات اتحادیه اروپا است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ادامه داد: در نیکاراگوئه و بولیوی درباره همکاری‌های سیاسی و اقتصادی صحبت می‌کنیم. ما دوستان بسیار خوبی در آمریکای جنوبی و لاتین داریم و این کشورها شرکای سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی بوده‌اند و الان هم همین ارتباطات هست.

واقعا مردمی باشید

مهرمهر1 روز قبل

اخبار بیشتر