1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹دی) قوه مقننه، در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما امروز موضوع حادثه برای دانشجویان دانشگاه واحد علوم و تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید. مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه این موضوع باید در جلسه علنی یا غیرعلنی بررسی می‌شد، ادامه داد: مردم سؤال می‌کنند که مجلس برای یک نماینده جلسه‌ای ویژه تشکیل داد، برای ۱۰ جانباخته دانشگاه آزاد جا دارد مسئولان به مجلس دعوت شوند و پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: گفته می‌شود عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس را بریدند، این حرف عجیب و غریب است.

** واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات در صحن مجلس بررسی می‌شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: برای یک نماینده جلسه‌ ویژه‌ای نداشتیم، قبل از جلسه علنی، برخی نمایندگان درباره یک نماینده صحبت کردند. نباید این موضوع در فضای مجازی مطرح می‌شد.

وی اظهار داشت: هیئت نظارت هم در حال بررسی این موضوع است و نظرش را اعلام می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی حادثه جانباختن دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را حادثه‌ای مهم خواند و گفت: این حادثه بر روان جامعه تأثیرگذار بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنده نیز گفتم کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کند و قوه قضائیه نیز اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن، موضوع در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

برخی شنیده‌ها حاکیست که ممکن است ترمز اتوبوسی که در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد دچار سانحه شد، به طور عمدی دستکاری شده باشد.

براساس این شنیده‌ها که برخی منابع درباره آن گمانه هایی را مطرح کرده‌اند، در آستانه نهم دی، شاید برخی جریانات قصد داشته‌اند تا با ایجاد پرژه کشته سازی در دانشگاه، دانشجویان را به تحرکات ضدانقلابی واداشته و از این ظرفیت برای ناامن سازی کشور استفاده کنند.

پیش از این نیز گفته می‌شد که داعش در فکر ایجاد انفجاری در سلف دانشجویان یکی از دانشگاه‌های تهران است که البته هیچ گاه موفق به اجرای برنامه‌های خود نشد. با این حال این روند نشان می‌دهد که جریانات تروریستی و ضدانقلابی همواره خواسته‌اند از طریق دانشگاه و تحریک احساسات دانشجویی برنامه‌های خود را دنبال کنند.

اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود

طبیعی است که دستگاه‌های امنیتی با دقت گمانه‌های مطرح شده درباره دلیل اصلی حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری خواهند کرد، با این حال طرح همین شنیده‌ها باعث می‌شود که جریانات دانشجویی با هشیاری بیشتری تحرکات بعدی را پی گرفته و وارد فضایی نشوند که شاید برخی برای آن برنامه داشته و قصد به انحراف کشاندن آن را داشته باشند.

شاید اگر هوشمندی راننده اتوبوس نبود، امروز به جای ۹ نفر، جمع بیشتری از دانشجویان در میان همکلاسی هایشان نبودند و همین واقعیت نشان می‌دهد که اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود.

رصد جریانات سیاسی که بیرون از مرزها موضوع سوءاستفاده از حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری می‌کنند، نشان می‌دهد که ممکن است همین گروه‌ها با توجه به سابقه اعمال تروریستی علیه دانشجویان، پروژه «اتوبوس مرگ» را اجرا گذاشته و حالا در فضا بعدی، در مقام مطالبه‌گری برآمده باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند

مصطفی کواکبیان، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی خطاب به علی لاریجانی، گفت: شما موضوع جان باختگان حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید، مردم می‌پرسند که شما به خاطر یک نماینده جلسه ویژه‌ برگزار می‌کنید باید برای ۱۰ جان باخته این حادثه مسئولان اصلی دانشگاه آزاد را دعوت کنید تا جوانب قضیه در جلسه علنی بررسی شود. می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ها را بریده‌اند که این حرف عجیب و غریبی است.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: ما برای یک نماینده جلسه ویژه‌ ای نگذاشتیم، بلکه قبل از شروع جلسه مطالبی را آقایان گفتند و این موضوعی است که بی جهت در فضای مجازی مطرح شد، ضمن این که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این موضوع رسیدگی می‌کند و نظرش را اعلام خواهد کرد.

لاریجانی یادآور شد: حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات حادثه مهم و تاثیرگذاری روی روان اجتماعی جامعه بود و من گفتم که کمیسیون آموزش موضوع را بررسی کند و از قوه قضاییه اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن جلسه‌ای را تشکیل دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ‌، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۹ دی) در نطق پیش از دستور در صحن علنی، اظهار داشت: حادثه اخیر در دانشگاه آزاد بسیار تأثربرانگیز بود و به خانواده محترم این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.لاریجانی: "9 دی" غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین بردجلسه نمایندگان با «لاریجانی» درباره استیضاح وزیرکشاورزیتکذیب حضور لاریجانی در توئیتر از سوی روابط عمومی مجلس

وی افزود: لازم است، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این زمینه رسیدگی کامل داشته باشد و نتیجه را به مجلس ارائه کند. افرادی که قصور یا تقصیری داشته‌اند مشخص شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند

مهرخبرگزاری مهر
مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه مقرر شد بازرس ویژه هیات امنا با استقلال کامل به بررسی دقیق و موشکافانه ابعاد این حادثه بپردازد و ضمن ارائه گزارش فوری به هیات امنا، با متخلفان و خاطیان این حادثه دلخراش برخورد قاطعانه و بدون مسامحه‌ای داشته باشد.

ضمنا طبق دستور اعضای هیات امنا تمامی دست اندرکاران دانشگاه علوم تحقیقات، از ریاست تا مسئولان اجرائی باید برای روشن شدن ابعاد این حادثه همکاری کاملی با بازرس ویژه داشته باشند.

استفاده از تمامی امکانات دانشگاه آزاد برای تسریع در روند بهبود مصدومان این حادثه و تسکین آلام خانواده‌های داغدار و همچنین تدوین فوری راهکارهای لازم برای بالا بردن سطح امکانات رفاهی دانشجویان برای جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه از دیگر تصمیمات مهم این جلسه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | توضیحات معاون دانشگاه آزاد درباره سانحه واژگونی اتوبوس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا10 ساعت قبل
وی افزود: در گذشته نیز شاهد بودیم که مرزهای مشترک پاکستان با ایران دچار تهدید و خلاء امنیتی بوده و از این ناحیه تروریست‌ها به عنوان مأمن استفاده می‌کنند. دولت پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشند. سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرکوب عاملان این حملات تروریستی را حق خود می‌دانند گفت: نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی سپاه، حق خود می‌دانند که برای دفاع و امنیت مرزهای ایران و سرکوب عاملان این تروریست‌های جنایتکار به رسالت انقلابی خود عمل کنند. وی در پایان افزود: ما می‌خواهیم با کشورهای همسایه روابط حسنه داشته باشیم و ناامنی در منطقه را به سود آمریکایی‌ها و صهیونیست‌های جمع شده در کنفرانس ورشو می‌دانیم. البته ملت بزرگ ایران و سپاه پاسدارن قدرتمند و خانواده‌های شهیدان مظلوم، پاسخ کوبنده و متناسب را در زمان مقتضی به تحریک کنندگان و مجریان دست نشانده این حادثه تروریستی خواهند داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا8 ساعت قبل
ولی من به او دل‌باخته بودم و خودم را قانع می‌کردم که نباید به گذشته‌اش توجه کنم! چه شد که فهمیدی بهاره با یکی دیگر از دوستانت به نام «امیر» هم ارتباط دارد؟ شبی که در منزل امیر بودیم، این موضوع را فهمیدم. همان شب قرار گذاشتم تا حداقل گوشی تلفن ام را از او بگیرم. پس چرا مدعی بودی که حاضری او با امیر ازدواج کند؟ همان شب در حالی که هنوز خون از دستم جاری بود، گوشی تلفن اش زنگ خورد! پدر و مادرم صد بار از من خواستند دنبال دوستی‌های خیابانی نروم ولی گوش من بدهکار این حرف‌ها نبود!
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر