ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مجلس گفت: واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹دی) قوه مقننه، در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما امروز موضوع حادثه برای دانشجویان دانشگاه واحد علوم و تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید. مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه این موضوع باید در جلسه علنی یا غیرعلنی بررسی می‌شد، ادامه داد: مردم سؤال می‌کنند که مجلس برای یک نماینده جلسه‌ای ویژه تشکیل داد، برای ۱۰ جانباخته دانشگاه آزاد جا دارد مسئولان به مجلس دعوت شوند و پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: گفته می‌شود عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس را بریدند، این حرف عجیب و غریب است.

** واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات در صحن مجلس بررسی می‌شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: برای یک نماینده جلسه‌ ویژه‌ای نداشتیم، قبل از جلسه علنی، برخی نمایندگان درباره یک نماینده صحبت کردند. نباید این موضوع در فضای مجازی مطرح می‌شد.

وی اظهار داشت: هیئت نظارت هم در حال بررسی این موضوع است و نظرش را اعلام می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی حادثه جانباختن دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را حادثه‌ای مهم خواند و گفت: این حادثه بر روان جامعه تأثیرگذار بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنده نیز گفتم کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کند و قوه قضائیه نیز اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن، موضوع در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟
با گذشت چند روز از ماجرای سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد، گمانه زنی های تازه ای درباره علت این حادثه مطرح شده است.

برخی شنیده‌ها حاکیست که ممکن است ترمز اتوبوسی که در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد دچار سانحه شد، به طور عمدی دستکاری شده باشد.

براساس این شنیده‌ها که برخی منابع درباره آن گمانه هایی را مطرح کرده‌اند، در آستانه نهم دی، شاید برخی جریانات قصد داشته‌اند تا با ایجاد پرژه کشته سازی در دانشگاه، دانشجویان را به تحرکات ضدانقلابی واداشته و از این ظرفیت برای ناامن سازی کشور استفاده کنند.

پیش از این نیز گفته می‌شد که داعش در فکر ایجاد انفجاری در سلف دانشجویان یکی از دانشگاه‌های تهران است که البته هیچ گاه موفق به اجرای برنامه‌های خود نشد. با این حال این روند نشان می‌دهد که جریانات تروریستی و ضدانقلابی همواره خواسته‌اند از طریق دانشگاه و تحریک احساسات دانشجویی برنامه‌های خود را دنبال کنند.

اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود

طبیعی است که دستگاه‌های امنیتی با دقت گمانه‌های مطرح شده درباره دلیل اصلی حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری خواهند کرد، با این حال طرح همین شنیده‌ها باعث می‌شود که جریانات دانشجویی با هشیاری بیشتری تحرکات بعدی را پی گرفته و وارد فضایی نشوند که شاید برخی برای آن برنامه داشته و قصد به انحراف کشاندن آن را داشته باشند.

شاید اگر هوشمندی راننده اتوبوس نبود، امروز به جای ۹ نفر، جمع بیشتری از دانشجویان در میان همکلاسی هایشان نبودند و همین واقعیت نشان می‌دهد که اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود.

رصد جریانات سیاسی که بیرون از مرزها موضوع سوءاستفاده از حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری می‌کنند، نشان می‌دهد که ممکن است همین گروه‌ها با توجه به سابقه اعمال تروریستی علیه دانشجویان، پروژه «اتوبوس مرگ» را اجرا گذاشته و حالا در فضا بعدی، در مقام مطالبه‌گری برآمده باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند
ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات را مأمور پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات کرد.

مصطفی کواکبیان، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی خطاب به علی لاریجانی، گفت: شما موضوع جان باختگان حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید، مردم می‌پرسند که شما به خاطر یک نماینده جلسه ویژه‌ برگزار می‌کنید باید برای ۱۰ جان باخته این حادثه مسئولان اصلی دانشگاه آزاد را دعوت کنید تا جوانب قضیه در جلسه علنی بررسی شود. می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ها را بریده‌اند که این حرف عجیب و غریبی است.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: ما برای یک نماینده جلسه ویژه‌ ای نگذاشتیم، بلکه قبل از شروع جلسه مطالبی را آقایان گفتند و این موضوعی است که بی جهت در فضای مجازی مطرح شد، ضمن این که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این موضوع رسیدگی می‌کند و نظرش را اعلام خواهد کرد.

لاریجانی یادآور شد: حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات حادثه مهم و تاثیرگذاری روی روان اجتماعی جامعه بود و من گفتم که کمیسیون آموزش موضوع را بررسی کند و از قوه قضاییه اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن جلسه‌ای را تشکیل دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد
رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون آموزش را مأمور پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات کرد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ‌، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۹ دی) در نطق پیش از دستور در صحن علنی، اظهار داشت: حادثه اخیر در دانشگاه آزاد بسیار تأثربرانگیز بود و به خانواده محترم این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.لاریجانی: "9 دی" غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین بردجلسه نمایندگان با «لاریجانی» درباره استیضاح وزیرکشاورزیتکذیب حضور لاریجانی در توئیتر از سوی روابط عمومی مجلس

وی افزود: لازم است، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این زمینه رسیدگی کامل داشته باشد و نتیجه را به مجلس ارائه کند. افرادی که قصور یا تقصیری داشته‌اند مشخص شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند

مهرخبرگزاری مهر
مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند
هیات امنای دانشگاه آزاد امروز جلسه فوق العاده ای تشکیل و در این جلسه ضمن صحبت درباره ابعاد و دلایل حادثه تلخ واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تصمیمات مهمی در این خصوص گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه مقرر شد بازرس ویژه هیات امنا با استقلال کامل به بررسی دقیق و موشکافانه ابعاد این حادثه بپردازد و ضمن ارائه گزارش فوری به هیات امنا، با متخلفان و خاطیان این حادثه دلخراش برخورد قاطعانه و بدون مسامحه‌ای داشته باشد.

ضمنا طبق دستور اعضای هیات امنا تمامی دست اندرکاران دانشگاه علوم تحقیقات، از ریاست تا مسئولان اجرائی باید برای روشن شدن ابعاد این حادثه همکاری کاملی با بازرس ویژه داشته باشند.

استفاده از تمامی امکانات دانشگاه آزاد برای تسریع در روند بهبود مصدومان این حادثه و تسکین آلام خانواده‌های داغدار و همچنین تدوین فوری راهکارهای لازم برای بالا بردن سطح امکانات رفاهی دانشجویان برای جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه از دیگر تصمیمات مهم این جلسه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | توضیحات معاون دانشگاه آزاد درباره سانحه واژگونی اتوبوس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ظهر۸ دی ماه در جمع دانشجویان معترض دانشگاه علوم و تحقیقات حاضر شد و توضیحاتی درباره سانحه واژگونی اتوبوس و نقص‌های مدیریتی منجر به این حادثه ارائه کرد.

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.

بی توجهی راننده فاجعه آفرید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش گروه گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، راننده خودرویی که منتظر عبور قطار بود با بی توجهی به لاین مقابل اقدام به حرکت کرد که ناگهان حادثه دردناکی را رقم زد. گفتنی است حال راننده مساعد و یکی از سرنشینان به اورژانس منتقل شده است.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: برخی اقدامات که در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در راستای رواج اسناد عادی صورت می‌گیرد به مصلحت جامعه نیست. وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید. وی الکترونیکی شدن فرآیندهای ثبتی را اقدامی متناسب با نیازهای امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید. در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع دکتر خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، یکصد و یکمین نشست مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حناچی شهردار تهران و جمعی از شهرداران کلانشهر‌های کشور با تمرکز بر موضوع لایحه مالیات بر ارزش افزوده در ساختمان مرکزی شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه مباحثی پیرامون لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» و «طرح جامع مدیریت شهری» مطرح شد. در این جلسه مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور از تلاش شهرداری‌ها برای حل مشکلات مربوط به عوارض تقدیر کرد و گفت: از آنجا که من خود در شهرداری بودم، در وزارت کشور به دنبال حل مشکلات شهرداری‌ها هستم. وی با اشاره به طرح جامع مدیریت شهری در مجلس است، افزود: ما در وزارت کشور طرحی جامعی را آماده کرده بودیم تا یک لایحه خوب و پخته‌ای آماده شود و هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی کشور را شاهد باشیم. اما طرحی که در این زمینه ارائه شد، ناپخته بود و در صورت تصویب مشکلات زیادی برای شهرداری‌ها ایجاد خواهد کرد. همچنین پیروز حناچی، شهردار تهران گفت: اصلی‌ترین موضوع شهرداری‌های کلانشهرها، لایحه مالیات بر ارزش افزوده است که در مجلس مطرح شد و تصور ما پیشتر این بود که تصویب می‌شود، اما با اعتراض شهرداران کلانشهر‌ها تصویب این طرح «دو شوری» شد و کمیسیون مربوطه تا به حال سه جلسه در این باره برگزار کرده است که آخرین آن دیروز بود و مباحث عمدتا مباحثی بود که به کلانشهر‌ها بر می‌گشت. وی با اشاره به انسجام عمل میان شورای عالی استان‌ها، شهرداران کلانشهر‌ها و وزارت کشور در این باره عنوان کرد: تجربه منسجم عمل کردن در این قضیه تجربه خوبی بود و فراکسیون مدیریت شهری و فراکسیون امید هم همراهی خوبی در این زمینه کرده‌اند، بنابراین باید این مسیر را تا انتها طی کنیم. فکر می‌کنم لازم است شهرداران با نمایندگان خود در استان‌ها صحبت کنند که جمع زیادی درگیر این موضوع شوند. حناچی ادامه داد: عوارض برای شهرداری‌ها باید به رسمیت شناخته و به راحتی به حساب شهرداری‌ها واریز شود. درباره مالیات ملی و محلی هم خوشبختانه به اتفاق نظر رسیده‌ایم و این هم باید در اختیار شهرداری‌ها قرار بگیرد و شهرداری‌ها هم موظف به ارائه خدمات بیشتر شوند تا بتوانند عوارض بیشتری بگیرند. یکی دیگر از مباحث مطرح در جلسه صبح امروز، موضوع «عدم عضویت کارکنان شهرداری‌ها در هیات امنای دستگاه‌های ذیربط شهرداری» بود که به گفته شهرداران کلانشهر‌ها مشکلاتی ایجاد کرده و در روند اجرایی دستگاه‌ها اختلال‌هایی را رقم زده است. یکی از راه حل‌هایی که برای حل این مشکل در این جلسه مطرح شد طرح یک استفساریه برای ایجاد برخی استثنا‌ها بود و در درازمدت ارائه طرح و یا یک لایحه برای لغو این قانون بود. در این جلسه همچنین گزارشی درباره آیین نامه استخدامی شهرداری‌ها و بحث فوق العاده جذب کارکنان شهرداری مطرح و مصوب شد که در رایزنی با سازمان امور استخدامی تمامی کاستی‌ها در این زمینه حل شود و کارمندان شهرداری از مزایا و خدماتی برابر با کارمندان دولت برخوردار شوند.

اخبار بیشتر