ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مجلس گفت: واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹دی) قوه مقننه، در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما امروز موضوع حادثه برای دانشجویان دانشگاه واحد علوم و تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید. مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه این موضوع باید در جلسه علنی یا غیرعلنی بررسی می‌شد، ادامه داد: مردم سؤال می‌کنند که مجلس برای یک نماینده جلسه‌ای ویژه تشکیل داد، برای ۱۰ جانباخته دانشگاه آزاد جا دارد مسئولان به مجلس دعوت شوند و پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: گفته می‌شود عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس را بریدند، این حرف عجیب و غریب است.

** واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات در صحن مجلس بررسی می‌شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: برای یک نماینده جلسه‌ ویژه‌ای نداشتیم، قبل از جلسه علنی، برخی نمایندگان درباره یک نماینده صحبت کردند. نباید این موضوع در فضای مجازی مطرح می‌شد.

وی اظهار داشت: هیئت نظارت هم در حال بررسی این موضوع است و نظرش را اعلام می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی حادثه جانباختن دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را حادثه‌ای مهم خواند و گفت: این حادثه بر روان جامعه تأثیرگذار بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنده نیز گفتم کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کند و قوه قضائیه نیز اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن، موضوع در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟
با گذشت چند روز از ماجرای سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد، گمانه زنی های تازه ای درباره علت این حادثه مطرح شده است.

برخی شنیده‌ها حاکیست که ممکن است ترمز اتوبوسی که در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد دچار سانحه شد، به طور عمدی دستکاری شده باشد.

براساس این شنیده‌ها که برخی منابع درباره آن گمانه هایی را مطرح کرده‌اند، در آستانه نهم دی، شاید برخی جریانات قصد داشته‌اند تا با ایجاد پرژه کشته سازی در دانشگاه، دانشجویان را به تحرکات ضدانقلابی واداشته و از این ظرفیت برای ناامن سازی کشور استفاده کنند.

پیش از این نیز گفته می‌شد که داعش در فکر ایجاد انفجاری در سلف دانشجویان یکی از دانشگاه‌های تهران است که البته هیچ گاه موفق به اجرای برنامه‌های خود نشد. با این حال این روند نشان می‌دهد که جریانات تروریستی و ضدانقلابی همواره خواسته‌اند از طریق دانشگاه و تحریک احساسات دانشجویی برنامه‌های خود را دنبال کنند.

اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود

طبیعی است که دستگاه‌های امنیتی با دقت گمانه‌های مطرح شده درباره دلیل اصلی حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری خواهند کرد، با این حال طرح همین شنیده‌ها باعث می‌شود که جریانات دانشجویی با هشیاری بیشتری تحرکات بعدی را پی گرفته و وارد فضایی نشوند که شاید برخی برای آن برنامه داشته و قصد به انحراف کشاندن آن را داشته باشند.

شاید اگر هوشمندی راننده اتوبوس نبود، امروز به جای ۹ نفر، جمع بیشتری از دانشجویان در میان همکلاسی هایشان نبودند و همین واقعیت نشان می‌دهد که اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود.

رصد جریانات سیاسی که بیرون از مرزها موضوع سوءاستفاده از حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری می‌کنند، نشان می‌دهد که ممکن است همین گروه‌ها با توجه به سابقه اعمال تروریستی علیه دانشجویان، پروژه «اتوبوس مرگ» را اجرا گذاشته و حالا در فضا بعدی، در مقام مطالبه‌گری برآمده باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند
ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات را مأمور پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات کرد.

مصطفی کواکبیان، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی خطاب به علی لاریجانی، گفت: شما موضوع جان باختگان حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید، مردم می‌پرسند که شما به خاطر یک نماینده جلسه ویژه‌ برگزار می‌کنید باید برای ۱۰ جان باخته این حادثه مسئولان اصلی دانشگاه آزاد را دعوت کنید تا جوانب قضیه در جلسه علنی بررسی شود. می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ها را بریده‌اند که این حرف عجیب و غریبی است.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: ما برای یک نماینده جلسه ویژه‌ ای نگذاشتیم، بلکه قبل از شروع جلسه مطالبی را آقایان گفتند و این موضوعی است که بی جهت در فضای مجازی مطرح شد، ضمن این که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این موضوع رسیدگی می‌کند و نظرش را اعلام خواهد کرد.

لاریجانی یادآور شد: حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات حادثه مهم و تاثیرگذاری روی روان اجتماعی جامعه بود و من گفتم که کمیسیون آموزش موضوع را بررسی کند و از قوه قضاییه اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن جلسه‌ای را تشکیل دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد
رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون آموزش را مأمور پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات کرد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ‌، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۹ دی) در نطق پیش از دستور در صحن علنی، اظهار داشت: حادثه اخیر در دانشگاه آزاد بسیار تأثربرانگیز بود و به خانواده محترم این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.لاریجانی: "9 دی" غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین بردجلسه نمایندگان با «لاریجانی» درباره استیضاح وزیرکشاورزیتکذیب حضور لاریجانی در توئیتر از سوی روابط عمومی مجلس

وی افزود: لازم است، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این زمینه رسیدگی کامل داشته باشد و نتیجه را به مجلس ارائه کند. افرادی که قصور یا تقصیری داشته‌اند مشخص شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند

مهرخبرگزاری مهر
مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند
هیات امنای دانشگاه آزاد امروز جلسه فوق العاده ای تشکیل و در این جلسه ضمن صحبت درباره ابعاد و دلایل حادثه تلخ واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تصمیمات مهمی در این خصوص گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه مقرر شد بازرس ویژه هیات امنا با استقلال کامل به بررسی دقیق و موشکافانه ابعاد این حادثه بپردازد و ضمن ارائه گزارش فوری به هیات امنا، با متخلفان و خاطیان این حادثه دلخراش برخورد قاطعانه و بدون مسامحه‌ای داشته باشد.

ضمنا طبق دستور اعضای هیات امنا تمامی دست اندرکاران دانشگاه علوم تحقیقات، از ریاست تا مسئولان اجرائی باید برای روشن شدن ابعاد این حادثه همکاری کاملی با بازرس ویژه داشته باشند.

استفاده از تمامی امکانات دانشگاه آزاد برای تسریع در روند بهبود مصدومان این حادثه و تسکین آلام خانواده‌های داغدار و همچنین تدوین فوری راهکارهای لازم برای بالا بردن سطح امکانات رفاهی دانشجویان برای جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه از دیگر تصمیمات مهم این جلسه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | توضیحات معاون دانشگاه آزاد درباره سانحه واژگونی اتوبوس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ظهر۸ دی ماه در جمع دانشجویان معترض دانشگاه علوم و تحقیقات حاضر شد و توضیحاتی درباره سانحه واژگونی اتوبوس و نقص‌های مدیریتی منجر به این حادثه ارائه کرد.

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر17 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر16 ساعت قبل

صاعقه‌ای وحشتناک که قایقی بزرگ را در یک چشم بهم زدن پودر کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از خطرناک‌ترین بلایای طبیعی به رعد و برق اختصاص دارد و قدرت ولتاژ برق به حدی زیاد است که می‌تواند یک شی یا حتی یک انسان را در کمتر از یک ثانیه آتش بزند. بیشتر بخوانید: لحظه ترسناک عبور کشتی از مثلث برموداانتهای پیام/

فیلم/ باور کنید اینجا آمریکاست!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تصاویر پهپاد ایران از ناو آمریکایی

تابناکتابناک1 روز قبل
پس از آنکه آمریکا ادعا کرد یک پهپاد ایرانی را که در هنگام عبور از تنگه هرمز به این ناو نزدیک شده هدف قرار داده، سپاه پاسداران این ادعا را تکذیب کرد و تصاویر این پهپاد را از ناو آمریکایی منتشر کرد. وزارت دفاع آمریکا ادعا کرده بود: «حوالی ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع بال ثابت به کشتی آبی-خاکی یواس‌اس باکسر که در حال حرکت به سمت تنگه هرمز بود، نزدیک شد و در محدوده خطرناکی قرار گرفت. کشتی یو‌اس‌اس باکسر نیز به‌منظور حفظ امنیت خود و خدمه اقدام دفاعی انجام داد.» تصاویر ثبت شده در همین ساعت توسط این پهپاد را می‌بینید.

تقدیر رئیس پلیس از مأمور حادثه پارک پلیس

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: با دستور فرمانده ناجا، رئیس پلیس پایتخت از عملکرد شایسته مأموران سر کلانتری چهارم در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی پارک پلیس قدردانی کرد. پیشتر ویدیویی از برخورد پلیس با دختری در پارک پلیس تهران در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های مختلفی از سوی مسئولان و افکار عمومی مواجه شد. پلیس در توضیح این ماجرا اطلاعیه‌ای صادر کرد و در عین اشاره به اینکه اگر تخلفی در رفتار مأموران بوده باشد با آنها برخورد می‌شود «هنجارشکنی و اعتراض جمعی از شهروندان به رفتارهای دختر یادشده و دوستانش، همچنین تعرض آنها به مأموران پلیس» را علت برخورد با آنان برشمرد. وی اضافه کرد: در قضیه پارک پلیس تهران، موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدیم که مامور ما در چارچوب قانون، وظیفه قانونی خود را انجام داده که از او تقدیر کردیم. ویدئویی از حادثه پارک تهرانپارس که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت را مشاهده کنید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

اخبار بیشتر