1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در صحن مجلس بررسی می‌شود

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹دی) قوه مقننه، در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما امروز موضوع حادثه برای دانشجویان دانشگاه واحد علوم و تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید. مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه این موضوع باید در جلسه علنی یا غیرعلنی بررسی می‌شد، ادامه داد: مردم سؤال می‌کنند که مجلس برای یک نماینده جلسه‌ای ویژه تشکیل داد، برای ۱۰ جانباخته دانشگاه آزاد جا دارد مسئولان به مجلس دعوت شوند و پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: گفته می‌شود عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس را بریدند، این حرف عجیب و غریب است.

** واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات در صحن مجلس بررسی می‌شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: برای یک نماینده جلسه‌ ویژه‌ای نداشتیم، قبل از جلسه علنی، برخی نمایندگان درباره یک نماینده صحبت کردند. نباید این موضوع در فضای مجازی مطرح می‌شد.

وی اظهار داشت: هیئت نظارت هم در حال بررسی این موضوع است و نظرش را اعلام می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی حادثه جانباختن دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را حادثه‌ای مهم خواند و گفت: این حادثه بر روان جامعه تأثیرگذار بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنده نیز گفتم کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کند و قوه قضائیه نیز اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن، موضوع در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
گمانه زنی‌های تازه درباره اتوبوس مرگ / ترمز اتوبوس دانشگاه آزاد عمدا دستکاری شده بود؟

برخی شنیده‌ها حاکیست که ممکن است ترمز اتوبوسی که در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد دچار سانحه شد، به طور عمدی دستکاری شده باشد.

براساس این شنیده‌ها که برخی منابع درباره آن گمانه هایی را مطرح کرده‌اند، در آستانه نهم دی، شاید برخی جریانات قصد داشته‌اند تا با ایجاد پرژه کشته سازی در دانشگاه، دانشجویان را به تحرکات ضدانقلابی واداشته و از این ظرفیت برای ناامن سازی کشور استفاده کنند.

پیش از این نیز گفته می‌شد که داعش در فکر ایجاد انفجاری در سلف دانشجویان یکی از دانشگاه‌های تهران است که البته هیچ گاه موفق به اجرای برنامه‌های خود نشد. با این حال این روند نشان می‌دهد که جریانات تروریستی و ضدانقلابی همواره خواسته‌اند از طریق دانشگاه و تحریک احساسات دانشجویی برنامه‌های خود را دنبال کنند.

اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود

طبیعی است که دستگاه‌های امنیتی با دقت گمانه‌های مطرح شده درباره دلیل اصلی حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری خواهند کرد، با این حال طرح همین شنیده‌ها باعث می‌شود که جریانات دانشجویی با هشیاری بیشتری تحرکات بعدی را پی گرفته و وارد فضایی نشوند که شاید برخی برای آن برنامه داشته و قصد به انحراف کشاندن آن را داشته باشند.

شاید اگر هوشمندی راننده اتوبوس نبود، امروز به جای ۹ نفر، جمع بیشتری از دانشجویان در میان همکلاسی هایشان نبودند و همین واقعیت نشان می‌دهد که اگر موضوع دستکاری عمدی ترمز اتوبوس واقعیت داشته باشد، پروژه‌ای پیچیده برای برهم ریختن نظم دانشگاه‌ها در آستانه نهم دی ماه طراحی و به اجرا گذاشته شده بود.

رصد جریانات سیاسی که بیرون از مرزها موضوع سوءاستفاده از حادثه دانشگاه آزاد را پیگیری می‌کنند، نشان می‌دهد که ممکن است همین گروه‌ها با توجه به سابقه اعمال تروریستی علیه دانشجویان، پروژه «اتوبوس مرگ» را اجرا گذاشته و حالا در فضا بعدی، در مقام مطالبه‌گری برآمده باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کواکبیان: می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ دانشگاه آزاد را بریدند / لاریجانی: کمیسیون آموزش بررسی کند

مصطفی کواکبیان، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی خطاب به علی لاریجانی، گفت: شما موضوع جان باختگان حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را به کمیسیون آموزش ارجاع دادید، مردم می‌پرسند که شما به خاطر یک نماینده جلسه ویژه‌ برگزار می‌کنید باید برای ۱۰ جان باخته این حادثه مسئولان اصلی دانشگاه آزاد را دعوت کنید تا جوانب قضیه در جلسه علنی بررسی شود. می‌گویند عده‌ای ضد انقلاب ترمز اتوبوس‌ها را بریده‌اند که این حرف عجیب و غریبی است.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: ما برای یک نماینده جلسه ویژه‌ ای نگذاشتیم، بلکه قبل از شروع جلسه مطالبی را آقایان گفتند و این موضوعی است که بی جهت در فضای مجازی مطرح شد، ضمن این که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این موضوع رسیدگی می‌کند و نظرش را اعلام خواهد کرد.

لاریجانی یادآور شد: حادثه اخیر دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات حادثه مهم و تاثیرگذاری روی روان اجتماعی جامعه بود و من گفتم که کمیسیون آموزش موضوع را بررسی کند و از قوه قضاییه اطلاعات میدانی بگیرد تا بر اساس آن جلسه‌ای را تشکیل دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مأموریت لاریجانی به کمیسیون آموزش درباره سانحه اتوبوس در دانشگاه آزاد

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ‌، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۹ دی) در نطق پیش از دستور در صحن علنی، اظهار داشت: حادثه اخیر در دانشگاه آزاد بسیار تأثربرانگیز بود و به خانواده محترم این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.لاریجانی: "9 دی" غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین بردجلسه نمایندگان با «لاریجانی» درباره استیضاح وزیرکشاورزیتکذیب حضور لاریجانی در توئیتر از سوی روابط عمومی مجلس

وی افزود: لازم است، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این زمینه رسیدگی کامل داشته باشد و نتیجه را به مجلس ارائه کند. افرادی که قصور یا تقصیری داشته‌اند مشخص شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند

مهرخبرگزاری مهر
مسببان واژگونی اتوبوس منتظر مجازات شدید باشند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه مقرر شد بازرس ویژه هیات امنا با استقلال کامل به بررسی دقیق و موشکافانه ابعاد این حادثه بپردازد و ضمن ارائه گزارش فوری به هیات امنا، با متخلفان و خاطیان این حادثه دلخراش برخورد قاطعانه و بدون مسامحه‌ای داشته باشد.

ضمنا طبق دستور اعضای هیات امنا تمامی دست اندرکاران دانشگاه علوم تحقیقات، از ریاست تا مسئولان اجرائی باید برای روشن شدن ابعاد این حادثه همکاری کاملی با بازرس ویژه داشته باشند.

استفاده از تمامی امکانات دانشگاه آزاد برای تسریع در روند بهبود مصدومان این حادثه و تسکین آلام خانواده‌های داغدار و همچنین تدوین فوری راهکارهای لازم برای بالا بردن سطح امکانات رفاهی دانشجویان برای جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه از دیگر تصمیمات مهم این جلسه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

لحظات تکان دهنده ورود سیل به شیراز

تابناکتابناک10 ساعت قبل
پس از بارش‌های شدید، سیل امروز علاوه بر استان‌های شمالی، چندین استان دیگر کشور از جمله فارس را نیز در بر گرفت. در تصاویر ثبت شده از دروازه قرآن شیراز، سیل حجم عظیمی از خودروها را با خود می‌برد. این لحظات تکان دهنده را در تابناک می‌بینید.

ویدئو | تصاویری عجیب از سیل در شیراز؛ خودروها واژگون شدند

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

تصاویر هولناک از راه افتادن سیلاب در شیراز/ سیل گریبانگیر ۹ استان کشورمان/ آماده باش رئیس جمهور به استانداران

تابناکتابناک11 ساعت قبل
وقوع سیل در خوزستان و ۸ استان دیگرسازمان هواشناسی کشور ضمن صدور اخطاریه‌ای از وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان خبر داد. همچنین امروز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی و برفگیر استان‌های مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود که بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بارش برف و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود. بر اساس متن اخطاریه سازمان هواشناسی، فردا (۶ فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان پیش‌بینی می‌شود. افزون بر اینها، در روز چهارشنبه (۷ فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خراسان شمالی، غرب هرمزگان و جزایر خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود. همچنین به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه کرد تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی و تامین امنیت مسافران نوروزی را بیندیشند.

پل‌های لرستان به زیر آب رفتند

مهرمهر12 ساعت قبل
این فیلم که در فضای مجازی منتشر شده است مربوط به ۵ فروردین ۹۸ است. با توجه به اینکه هنوز بخش اصلی بارش در غرب کشور صورت نگرفته است دو پل افرینه و پلدختر در لرستان به زیر آب رفته است.

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

ویدیو/ لحظه هولناک ریختن یک خانه در شیراز در اثر سیل

انتخابانتخاب8 ساعت قبل

اخبار بیشتر