1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

ماجرای استعفای وزیر بهداشت چیست؟

واکنش به استعفای وزیر بهداشت/کاهش بودجه بیماران خاص

مهرخبرگزاری مهر
واکنش به استعفای وزیر بهداشت/کاهش بودجه بیماران خاص

احمد قویدل، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: اساسا این استعفا به صلاح نظام سلامت کشور نیست و از آقای رئیس جمهور درخواست داریم با این استعفا مخالفت کنند.

وی با اشاره به گلایه وزیر بهداشت از کاهش بودجه وزارتخانه در سال ۹۸، افزود: این اعتراض کاملا درست است.

قویدل ادامه داد: به عنوان نمونه در حوزه بیماری‌های خاص، وزارت بهداشت توانسته با گسترده کردن حوزه پوششی بیماری‌های خاص از ۳ بیماری به ۶ بیماری، نیازمند بودجه بیشتری است تا بتواند خدمات بهتری به بیماران خاص ارائه بدهد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، تاکید کرد: خواسته وزیر کاملا منطقی است و بودجه باید افزایش یابد.

وی افزود: ما متوجه نمی‌شویم که چرا سازمان برنامه و بودجه چنین معادله ساده‌ای را درک نمی‌کند.

قویدل با اشاره به اعتراض وزیر بهداشت به بودجه سلامت در سال آینده، گفت: این حق وزیر است که اعتراض کند، چون با این بودجه نمی‌توان این حوزه را اداره کرد.

وی با اعلام اینکه بودجه بیماران خاص در سال ۹۶، ۲۴۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: این بودجه که شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی و یک بخش از بیماران ام اس است، در سال ۹۷ به ۲۱۶ میلیارد کاهش یافت و همین مسئله باعث شد کیفیت زندگی این بیماران به خطر بیافتد. زیرا، بیمه‌ها نیز در پوشش خدمات بیماران خاص دچار مشکل شدند.

قویدل با عنوان این مطلب که بودجه بیماران خاص برای سال ۹۸، ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت: بودجه بیماران خاص، نمونه‌ای از کل بودجه وزارت بهداشت که نشان می‌دهد در نظام بودجه ریزی کشور، دغدغه سلامت وجود ندارد. زیرا، در مقایسه با سال ۹۶، بودجه بیماران خاص به یک سوم کاهش یافته است. در حالی که قرار است ۶ بیماری را پوشش بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

مسئله استعفای وزیر فرار روبه‌جلو است/ وزارت بهداشت د‌ر زمینه مصرف بودجه، قانون ر‌ا رعایت نمی‌کند

فارسخبرگزاری فارس
مسئله استعفای وزیر فرار روبه‌جلو است/ وزارت بهداشت د‌ر زمینه مصرف بودجه، قانون ر‌ا رعایت نمی‌کند

علی نوبخت حقیقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در خصوص انتقادات به بودجه طرح تحول سلامت گفت: از لحاظ کارشناسی بودجه وزارت بهداشت مناسب تعیین شده و هیچ گونه کمبودی د‌ر این زمینه احساس نمی‌شو‌د. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نوبخت حقیقی با بیان این‌که بر‌خی به دنبال فضاسازی رسانه‌ای هستند توضیح داد: با توجه به منابع خزانه، بودجه وزارت بهداشت به‌طور دقیق تعیین شد و حتی می‌توان یک‌سوم این مبلغ ر‌ا صرفه‌جویی کر‌د.

نماینده مردم تهران د‌ر مجلس تصریح کرد: افرادی که د‌ر خصوص کمبود بودجه وزارت بهداشت اظهارنظر می‌کنند لازم است از کارشناسان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نظر مشورتی بگیرند و همواره نگویند که بودجه وزارت بهداشت کم است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

و‌ی ا‌فزود: مسئولان سازمان بر‌نامه و بودجه می‌توانند از بودجه وزارت بهداشت دفاع کنند و این‌که ۱۰ درصد از منابع عمومی دولت به امر سلامت اختصاص پیدا کر‌د‌ه، رقم بالایی است و ما باید به بودجه سایر دستگاه‌ها نیز توجه داشته با‌شیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار منتشر شده درباره استعفای وزیر بهداشت به خاطر کمبود بودجه طرح تحول سلامت گفت: ‌ بودجه وزارت بهداشت نسبت به سال گذشته حداقل ۱۰ درصد افزایش پیدا کر‌د‌ه است، وزارت بهداشت د‌ر زمینه مصرف بودجه، قانون ر‌ا رعایت نمی‌کند و مسئله استعفای وزیر نیز فرار روبه‌جلو است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

خواندن خبر در سایت منبع

اختصاصی: اطلاعات جدید از چرایی استعفای وزیر بهداشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اختصاصی: اطلاعات جدید از چرایی استعفای وزیر بهداشت

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس صبح امروز از استعفای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.وزیر بهداشت استعفا داد

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از دولت نشان می‌دهد که وزیر بهداشت شنبه دو هفته پیش به دلیل بودجه سلامت برای سال ۹۸ به خصوص عدم تخصیص بودجه تصویب شده برای تامین دارو و تجهیزات پزشکیاز صندوق توسعه ملی، کتبا در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، استعفا داده است.

با گذشت حدود ۱۵ روز از استعفای وزیر بهداشت، حسن روحانی رئیس جمهور تاکنون در این باره پاسخی به نامه‌ی استعفای قاضی زاده هاشمی نداده است اما محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور تلاش کرده که با وساطت، موضوع را حل کند اما وزیر بهداشت اصرار داشته که بودجه تامین دارو و تجهیزات پزشکی باید تامین شود.

قاضی زاده هاشمی بعد از استعفا و تا مشخص شدن وضعیت استعفا، همچنان در وزارت بهداشت مشغول به کار بوده و در هفته پیش ۳ سفر استانی به سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر بهداشت استعفا داد؟!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
وزیر بهداشت استعفا داد؟!

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی از استعفای قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت خبر داد.

وی نوشت: متأسفانه باخبر شدم، دکتر قاضی‌زاده هاشمی در اعتراض به کاهش بودجه سلامت، استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیئت‌دولت شرکت نمی‌کند.

پیش از این نیز چندین بار شایعه قاضی‌زاده هاشمی استعفای وزیر بهداشت مطرح شده بود که تأیید نشد.

وزیر بهداشت استعفا داد؟! - 4

خواندن خبر در سایت منبع

حضرتی: وزیر بهداشت استعفا داد

فراروخبرگزاری فرارو
حضرتی: وزیر بهداشت استعفا داد
حضرتی: وزیر بهداشت استعفا داد - 0

نماینده مردم تهران گفت: وزیر بهداشت و درمان استعفا کرده و دولت امروز به دنبال سرپرست برای وزارت بهداشت است.

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به استعفای قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان، گفت: بنده از کانال‌های مختلفی پیگیری کردم که قاضی‌زاده هاشمی سه جلسه است که در جلسات هیئت دولت شرکت نمی‌کند و استعفا داده است.

وی ادامه داد: امروز هم دولت به دنبال یک سرپرست برای وزارت بهداشت و درمان است.

نماینده تهران تاکید کرد: وزیر بهداشت و درمان به دلیل کاهش بودجه سلامت و اختلافات این وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه استعفا داده است.

همچنین محمد حسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان، درباره استعفای وزیر بهداشت، اظهار کرد: آقای قاضی‌زاده‌هاشمی از سمت خود استعفا داده، اما هنوز رئیس جمهور نپذیرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

الیاس حضرتی و خبرهایی از استعفای وزرا/آیا خبر استعفای وزیر بهداشت حضرتی مثل خبر استعفای شریعتمداری تکذیب می‌شود؟

الفخبرگزاری الف
الیاس حضرتی و خبرهایی از استعفای وزرا/آیا خبر استعفای وزیر بهداشت حضرتی مثل خبر استعفای شریعتمداری تکذیب می‌شود؟

به گزارش خبرنگار الف، الیاس حضرتی نماینده اصلاح طلب مجلس از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر است.

وی مهرماه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری خانه ملت از استعفای شریعتمداری وزیر صمت سابق خبر داد.

اما در کمتر از ۲ ساعت بعد از انتشار این مصاحبه، خود حضرتی در مصاحبه‌ای دیگر با خبرگزاری ایسنا، اظهارات خود را تکذیب و اعلام کرد که اخبار منتشر شده به نقل از وی در رسانه‌ها پیرامون استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رئیس‌جمهور، شایعه است و ایشان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بعد از این تکذیبیه، خبرگزاری خانه ملت فایل صوتی حضرتی را منتشر کرد.

در این فایل صوتی، حضرتی به صراحت می‌گوید که شریعتمداری با هماهنگی رئیس‌جمهور، استعفاء داد.

خبر استعفای شریعتمداری در آن مقطع صحت نداشت و در نهایت شریعتمداری بر وزارتخانه باقی ماند تا اینکه رئیس جمهور در روز یکشنبه ۲۹ مهر وی را برای تصدی وزارت تعاون به مجلس معرفی کرد.

حال امروز یکشنبه نهم دی ماه، این نماینده در توئیتی از استعفای دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت خبر داد و نوشت که این استعفاء در اعتراض به کاهش بودجه سلامت بوده است.

الیاس حضرتی و خبرهایی از استعفای وزرا/آیا خبر استعفای وزیر بهداشت حضرتی مثل خبر استعفای شریعتمداری تکذیب می‌شود؟ - 9

معلوم نیست که این خبر حضرتی مثل خبر قبلی وی، توسط خودش تکذیب می‌شود یا نه.

البته حضرتی در هفته گذشته نیز خبری منتشر کرد که بوقوع نپیوست.

بعد از ماجرای اهانت محمد باسط درازهی به یک کارمند گمرگ، حضرتی در توئیتی نوشت: از آقای درازهی خواستم تا فردا با هماهنگی مسئولان مربوطه، در محل گمرگ حاضر شده و از کارمندان شریف گمرگ عذرخواهی کند.

الیاس حضرتی و خبرهایی از استعفای وزرا/آیا خبر استعفای وزیر بهداشت حضرتی مثل خبر استعفای شریعتمداری تکذیب می‌شود؟ - 13

این توئیت حضرتی هم در حد یک توئیت باقی ماند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سکانس‌هایی از فیلم آشنایی با لیلا

تابناکتابناک12 ساعت قبل
«آشنایی با لیلا» نخستین فیلم بلند سینمایی عادل یراقی در مقام تهیه کننده و کارگردان و بر اساس فیلمنامه‌ای از عباس کیارستمی و عادل یراقی، محصول سال ۱۳۹۳ است. نادر ایده پرداز یک شرکت تبلیغاتی است که به شدت به سیگار وابسته است. نادر شرایط مالی خوبی ندارد و برای ادامه به کار به سیگار نیازمند است او می‌بایست بین لیلا و سیگار یکی را انتخاب کند …. لیلا حاتمی، بهاره رهنما، عادل یراقی، رضا پیروی، علیرضا رفوگران، تانیا پاکزاد و محسن شرفی نیا در این فیلم مقابل دوربین رضا تیموری بازی کردند و عادل یراقی این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
عبور از مرز چهل سالگی می‌تواند با مخاطراتی در حوزه سلامت همراه شود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، مصرف برخی اقلام خوراکی می‌تواند منجر به مشکلات تغذیه‌ای برای افرادی باشد که از مرز چهل سالگی عبور کرده‌اند. افرادی که از مرز چهل سالگی عبور می‌کننداغلب با مشکل فشار خون رو به رو می‌شوند. افزون بر این‌ها توصیه می‌شود افرادی که از چهل سالگی عبور کرده‌اند، بیشتر سبزیجات و فیبر مصرف کرده و کمتر به سراغ غذاهای چرب و حاضری بروند. قند و مواد قندی نیز از دیگر مواردی است که افرادی که از مرز چهل سالگی عبور کرده‌اند باید کمتر استفاده کنند.

کلینیک تغذیه عصر ایران/ بروزرسانی فروردین ۹۸

42+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
این روزها متخصصان حوزه فناوری در سیلیکون ولی به یک حرکت عجیب رو آورده‌اند و این حرکت چیزی نیست به جز مصرف افراطی داروی متفورمین. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، داروی متفورمین یکی از ارزان قیمت‌ترین و در دسترس‌ترین داروهای ضد دیابت است. نکته عجیب این است که متخصصان فعال در سیلیکون ولی علاقه خاصی به این دارو نشان می‌دهند و مایلند دائم از این دارو استفاده کنند. متفورمین یک قرص کوچک است که برای میلیون‌ها نفر مبتلا به دیابت تجویز می‌شود تا قند خون بالا را کنترل کنند. البته افرادی مثل پلر دیابت ندارند، اما تصور می‌کنند با مصرف متفورمین می‌توانند بیماری خود را پیشگیری کنند. بر اساس مطالعات اخیر از هر ۱۲ مدیر و سرمایه گذار در صنعت فناوری حداقل ۶ نفر آنان در حال مصرف متفورمین هستند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از «ان‌ بی ‌سی» ‌، دولت سوئیس به دنبال ایجاد یک کانال مجزای پرداخت مالی، با هدف تقویت تجارت و تبادلات بشر دوستانه با ایران است. بنابراین گزارش با بررسی این طرح در دولت آمریکا، فروش دارو و تجهیزات پزشکی به ایران تقویت و برای بانک‌های این کشور در برابر تحریم‌های آمریکا تضمین هایی دریافت می‌شود. «ان‌ بی ‌سی» ‌ اطلاعاتی از واکنش مقام‌های آمریکایی به این طرح ارائه نکرده است.
الفالف23 ساعت قبل
طبق گفته محققان، بروکلی به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان و ویتامین K به تقویت حافظه کمک می‌کند. خوردن مواد غذایی مقوی پیش از امتحان به کاهش استرس و تقویت عملکرد مغز کمک می‌کند. آجیل، ماهی و آوکادو مواد غذایی سرشار از امگا۳ هستند که مصرف آنها قبل از روز امتحان به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند. کربوهیدرات‌هاشما باید قبل از امتحان از خوردن برخی مواد غذایی اجتناب کنید. خوردن برخی غذاها مانند نان، ماکارونی یا برنج قبل از امتحان باعث تقویت فوری حافظه می‌شود اما این تقویت کوتاه مدت است و پس از آن سرعت عملکرد مغز کاهش می‌یابد.

اخبار بیشتر