حواشی ستاره‌های خط خورده از تیم ملی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

حواشی ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

رحمان احمدی: نمی‌توان بابت خط خوردن حسین حسینی از لیست تیم ملی به کی‌ روش خرده گرفت؛ قهرمان شدن در جام ملت‌های آسیا سخت است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
رحمان احمدی: نمی‌توان بابت خط خوردن حسین حسینی از لیست تیم ملی به کی‌ روش خرده گرفت؛ قهرمان شدن در جام ملت‌های آسیا سخت است
دروازه بان سابق تیم ملی، انتخاب بازیکن توسط سرمربی را سلیقه ای دانست.

طرفداری-رحمان احمدی، دروازه بان پارس جنوبی جم ضمن بیان این مطلب در مورد آخرین وضعیت تیمش، پارس جنوبی جم اظهار داشت:

شرایط تیم ما بد نیست و روز گذشته هم در یک بازی دوستانه برابر اکسین به پیروزی رسیدیم. البته چند بازیکن از تیم ما جدا شده‌اند و پارس جنوبی برای تقویت نیاز به جذب چند بازیکن دارد. در نیم‌فصل دوم تیم‌ها خودشان را تقویت می‌کنند و نتیجه گرفتن سخت‌تر می‌شود، امیدوارم که با جذب چند بازیکن تقویت شویم.

به گزارش تسنیم، وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات مالی بازیکنان پارس جنوبی برطرف شده است یا خیر، تصریح کرد:

آخرین دریافتی ما قبل از بازی با پرسپولیس بود و بچه‌ها تا الان ۳۵ درصد از پول‌های‌شان را گرفته‌اند. امیدوارم که دریافتی‌های ما به ۵۰ درصد برسد.

دروازه‌بان پیشین تیم ملی در خصوص خط خوردن سیدحسین حسینی و قرار گرفتن نام پیام نیازمند در فهرست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا گفت:

هر بازیکنی در هر پستی که خط بخورد، طبیعتا این موضوع برایش ناراحت‌کننده است. این شرایط قبل از جام جهانی هم برای حسینی ایجاد شد و متأسفانه او دوباره خط خورد. مربیگری و انتخاب بازیکن موضوعی سلیقه‌ای است و نمی‌توان بابت خط خوردن حسینی به کی‌روش خرده گرفت. از طرفی پیام نیازمند هم در این فصل عملکرد خوبی داشت و در اولین اردو توانست نظر کی‌روش را جلب کند. به نظر من در جام ملت‌ها بابت خط دروازه مشکلی نخواهیم داشت.

وی در رابطه با شانس تیم ملی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا خاطر نشان کرد:

ما تیم خوبی داریم. قهرمان شدن در جام ملت‌ها سخت است، ولی امیدوارم بعد از چند دهه با تیم خوبی که داریم، به این عنوان دست پیدا کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سردار بمب انگیزه تیم ملی (عکس)

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
سردار بمب انگیزه تیم ملی (عکس)
سرادر با پشت سر گذاشتن تمام روزهای تلخ بعد از جام‌جهانی اینک در بهترین فرم ممکن است و بی گمان جزو با انگیزه ترین بازیکنان تیم ملی در اردو محسوب می شود ضمن آن که او یکی از نامزد های اصلی کسب عنوان آقای گلی در این دور جام ملت های آسیا نیز به شمار می رود.

به گزارش «ورزش سه»، سردار آزمون حالا به عنوان بازیکنی پا به جام ملت‌های آسیا می‌گذارد که حضور در جام جهانی و لیگ برتر روسیه از او یک مهاجم کاملا با تجربه ساخته است.

کش و قوس‌های بعد از جام جهانی در نهایت با حمایت بی سابقه کارلوس کی روش همراه شد تا ما این جوان بلند بالای بندر ترکمنی را هم چنان درپیکان خط حمله تیم ملی در اختیار داشته باشیم.

فیزیک مناسب و شم گلزنی بالای او، به طور طبیعی انتظار گلزنی از او را نسبت به دیگر چهره‌های تیم ملی بیشتر کرده است و این انتظار قبل از آن که بخواهد باعث استرس و تاثیر منفی در شکل بازی او شود باید او را به بمب انگیزه تبدیل نماید و این وظیفه خطیر برعهده کادر فنی و حتی هم تیمی‌های سردار است که اجازه ندهند علی بابای تیم ملی حتی ثانیه‌ای به توانایی‌های بی نظیرش شک کند.

سردار بمب انگیزه تیم ملی (عکس) - 5

با توجه به شکل متفاوت بازی ایران در این تورنمنت پای سردار بر خلاف جام جهانی به گلزنی باز خواهد شد و او دیگر مجبور نخواهد بود تا نیمه‌های زمین خودی به عقب بیاید و مشغول امور دفاعی شود.

سردار آزمون همواره در تیم ملی یک مهره تاثیر گذار بوده است و همواره بازی‌های بسیار درخشانی را در تیم ملی از او شاهد بودیم و بدون هیچ تعصبی می‌توانیم او را یکی از نامزد‌های اصلی کسب عنوان آقای گلی این جام بدانیم و او از همه بهترمی داند که در تحقق این آرزو می‌تواند روی تک تک اعضای تیم ملی حساب باز کند.

خواندن خبر در سایت منبع

با انتقاد از شرایط تیم ملی پیش از جام ملت‌ها طارمی: حاضر نیستم با کسانی که کوتاهی کردند، عکس بگیرم/ هیچوقت به گذشته بر نمی‌گردم

الفخبرگزاری الف
با انتقاد از شرایط تیم ملی پیش از جام ملت‌ها			طارمی: حاضر نیستم با کسانی که کوتاهی کردند، عکس بگیرم/ هیچوقت به گذشته بر نمی‌گردم
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از شرایط تیم ملی پیش از جام ملت‌ها گفت: اردوی قطر رایگان است و ایران پولی نداده است. اگر به خودمان بود باید در هوای سرد و آلوده تهران تمرین می‌کردیم.

مهدی طارمی، مهاجم ملی‌پوش الغرافه در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط تیم ملی اظهار کرد: اردوی خیلی خوبی داشتیم و برنامه‌های مد نظر کی‌روش انجام شده و تنها یک مشکل وجود داشته است. فضای اطراف این زمین تمرین با وجود امکانات زیاد، بسیار بزرگ است و باتوجه به حضور تیم‌های مختلف مانند چین به راحتی می‌توانند از تمرین‌های ما فیلم بگیرند و تمرین‌های ما را ببینند. در کل اردوی خوبی در حال برگزاری است.

او درباره بازی‌های دوستانه تیم ملی تصریح کرد: بضاعت ما همین بازی‌ها است. به نظر من فلسطین و قطر تیم‌های خوبی برای بازی‌های دوستانه هستند و می‌توانیم برنامه‌های‌مان را برای دیدارهای‌مان پیاده کنیم. فلسطین بر خلاف تصور به هیچ وجه تیم ضعیفی نبود. انتقاد همیشه هست و نمی‌شود کاری کرد که منتقد صحبت نکند زیرا همین انتقادها باعث پیشرفت می‌شود.

طارمی اضافه کرد: البته برای انتقاد باید منتقدین با اطلاع از همه شرایط صحبت کنند و کامل و به‌جا حرف بزنند. هیچ‌کدام از آن‌ها بازی‌های فلسطین و حتی بازی مقابل ما را ندیده‌اند. به هر حال این تیم به جام ملت‌ها صعود کرده است و اهدافی دارد. نباید باتوجه به نام تیم‌ها آن‌ها را قضاوت کنیم. تمام بازیکن‌ها باید بازی کنند و تست شوند و به هماهنگی برسند. چنین صحبت‌هایی باعث می‌شد تا با توجه به اسم، تیم فلسطین را دست کم بگیریم اما هدف ما این نبود و ما می‌خواستیم تاکتیک‌های کی‌روش را در زمین پیاده کنیم.

مهاجم الغرافه درباره فهرست تیم ملی برای جام ملت‌ها تصریح کرد: سرمربی باید تصمیم بگیرد که چه بازیکنانی به دردش می‌خورند و حق طبیعی او است. او چیزهایی می‌بیند که بقیه نمی‌بیند. کی‌روش بازیکنانی را دعوت می‌کند که از لحاظ فنی، شخصیت و معیارهای دیگر آن‌ها را قبول دارد. این ۲۵ بازیکنی که در فهرست هستند تلاش کردند و سختی‌های خاص خود را کشیده‌اند. کی‌روش به دلیل این که رابطه نزدیکی با بازیکنان دارند، می‌داند که چه بازیکنی را دعوت کند. او بازیکنانی را دعوت می‌کند که می‌داند به تیم ملی کمک کننند.

طارمی درباره انتقادهای وارد شده به کی‌روش پیش از جام ملت‌ها تصریح کرد: منتقدها همیشه هستند و باید باشند. من مثالی می‌زنم، اگر خدا کمک کند و ما قهرمان شویم، آیا ما ۲۳ نفر یا کادرفنی می‌گویند که قهرمانی فقط برای ما است؟ از خود من بپرسند می‌گویم که ما قهرمان شدیم. وقتی قهرمان شویم، یعنی ما ۸۰ میلیون به همراه این ۲۳ نفر و کادرفنی جام را به دست آورده‌ایم. ما نماینده تمام مردم ایران هستیم. همین منتقدها هم قلب‌شان برای ایران می‌تپد و اول و آخر حرف‌شان ایران است. کاری ندارند که تیم ملی با بازیکن بد یا خوب به مسابقات بروند، مهم برای‌شان موفقیت تیم ملی است. همیشه تعدادی بازیکن هستند که می‌آیند و می‌روند و تعداد دیرگی می‌آیند اما این ایران است که می‌ماند و لباس تیم ملی هر زمان باارزش‌تر از زمان قبل می‌شود. بهتر شدن ایران در آسیا و جهان هدف همه است. آن منتقد شاید با کسی یه صورت شخصی مشکل داشته اشد اما تیم ملی‌اش را دوست دارد. مثلا اگر من گل بزنم و کسی با من مشکل داشته باشد، به خاطر گلی که تیم ایران به ثمر رسانده است، خوشحال می‌شود.

وی درباره این که خواسته تیم ملی باید قهرمان شود توضیح داد: قهرمانی هیچ‌وقت ساده نیست. پرتغال و فرانسه چگونه قهرمان اروپا و جهان شدند؟ به راحتی آن را به دست نیاورده‌اند. بلژیک از ژاپن ۲ بر صفر عقب بود و فکر نمی‌کرد یک تیم آسیایی برایش دردسرساز شود. به هر حال آن تیم جزو ۴ شانس اول قهرمانی بود. ما نباید تیم‌هایی مثل یمن و ویتنام را چون اسم‌شان زیاد به گوش‌مان نخورده است، دست کم بگیریم. کسی فکرش را نمی‌کرد که ایران در گروه اسپانیا و پرتغال و حتی مراکش که بهترین تیمش بود، ۴ امتیاز بگیرد. اسپانیا و پرتغال فکر می‌کردند به ایران و مراکش ۳ تا ۴ گل بزنند اما بازی‌هایی انجام دادیم که حتی می‌توانستیم پرتغال را ببریم. اسپانیا هم نتوانست خیلی راحت ما را شکست دهد و حتی می‌توانستیم مقابل این تیم مساوی بگیریم. فکرشان این بود که به راحتی ما را شکست می‌دهند. این که بخواهیم بگوییم تیم X یا Y ضعیف است، این‌گونه نیست. ما هم چون اول آسیا هستیم و یک تیم خوب نشان می‌دهیم، از قبل برنده نیستیم اما صد در صد پتانسیل قهرمانی را داریم. این قهرمانی راه سختی دارد و ما تلاش خود را انجام می‌دهیم.

مهاجم تیم ملی درباره موقعیت گلی که در ثانیه‌های آخر مقابل پرتغال از دست داد، گفت: هیچ‌وقت به گذشته برنمی‌گردم. شاید از آن درس بگیرم اما در آن نمی‌مانم که به آن فکر کنم. سعی می‌کنم در آینده جبران کنم. آدم نمی‌تواند در فوتبال قول دهد زیرا خیلی سخت و پیچیده است. حتی اگر بهترین بازیکن دنیا هم باشی، نمی‌توانی بگویی که من در این بازی فلان کار را می‌کنم. سعی می‌کنم تا حد توانم برای تیم ملی گل بزنم و پاس گل دهم. البته نه به این معنا که بخواهم آقای گل شوم و تیم ملی نتیجه نگیرد؛ زیرا ارزشی ندارد.

او درباره آقای گلی در آسیا گفت: اولویت اول من این نیست و مهم برایم تیم ملی است. آقای گلی من در آسیا اگر با قهرمانی تیم ملی همراه نشود، فراموش می‌شود و ارزشی ندارد.

مهاجم تیم ملی درباره حمایت نشدن تیم ملی تصریح کرد: این که مسوولان به فکر تیم ملی نبودند و حمایت نکردند، از کوتاهی آن‌هاست و وظیفه‌شان بود که می‌آمدند و این کار را انجام می‌دادند. نمی‌دانم درگیر بودند یا هر دلیل که داشتند، قابل توجیه نیست. تیم ملی برای من یا مربی یا هر شخصی نیست بلکه برای کشور است. با تمام احترامی که برای آن‌ها قائلم کارشان اشتباه بود. اگر تیم ملی نتیجه خوبی بگیرد و برای عکس گرفتن بیایند و اگر اجباری نباشد، من حاضر نیستم کنار چنین آدم‌هایی بایستم و عکس بگیرم و شادی کنم زیرا در قبال تیمی که مسوول آن هستند حتی یک بدرقه ساده انجام دهند.

طارمی در پایان گفت: همیشه کسی از منتقدها خوشش نمی‌آید اما همه در جو بازی‌ها، از نام ایران به عنوان تیم ملی‌مان یاد می‌کنند. بهتر است این عرق از یک هفته قبل مسابقات بیاید نه این که در کوران مسابقات این اتفاق بیفتد. مثل جام جهانی که دیدند تیم ایران خوب بازی می‌کند و تصمیم به حمایت گرفتند. جایی هم که الآن هستیم رایگان است و ایران پولی نداده است. اگر به خودمان بود باید در هوای سرد و آلوده تهران تمرین می‌کردیم. من کاری به این حرف‌ها دیگر ندارم. چه خوب است الآن همبستگی خود را حفظ کنیم. هر تیمی با هدفی پا به این مسابقات گذاشته است و خیلی تیم‌ها هدف قهرمانی دارند. نمی‌شود گفت فلان تیم قهرمان می‌شود و خیلی قوی است، این‌گونه نیست. به نظر من ژاپن، کره و استرالیا حریف‌های اصلی ایران برای قهرمانی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

جانشین جهانبخش در تیم ملی مشخص شد

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
جانشین جهانبخش در تیم ملی مشخص شد
مصدومیت علیرضا جهانبخش در تیم برایتون انگلیس باعث شده نتواند در بازی‌های ابتدایی ایران در جام ملت‌ها حضور داشته باشد.
جانشین جهانبخش در تیم ملی مشخص شد - 0

به گزارش خبرورزشی، علیرضا جهانبخش ستاره تیم ملی به دلیل آنکه هنوز به تمرینات تیمی بازنگشته، احتمالا در بازی‌های ابتدایی ایران در جام ملت‌ها غایب خواهد بود. علیرضا احتمالا از دیدار با یمن یا عراق در ترکیب تیم ملی حاضر می‌شود و بازی می‌کند. تا زمانی که علیرضا در ترکیب ثابت نباشد، کریم انصاری‌فرد احتمالا به عنوان وینگر راست به میدان خواهد رفت. در نبود او ترابی و وریا غفوری دو بازیکنی بودند که وینگر راست بازی کردند ولی از وقتی کریم آمده، او برای حضور در این پست کاندیدا شده است. انصاری‌فرد در گذشته هم برای تیم ملی در پست وینگر راست بازی کرده و تجربه خوبی در این جناح دارد. انصاری‌فرد یک جور‌هایی آچار فرانسه تیم ملی به حساب می‌آید. او در چندین و چند پست از جمله فوروارد، وینگر راست، هافبک دفاعی و هافبک وسط بازی کرده است و حالا هم قرار است وینگر راست بازی کند. کی‌روش معتقد است سرعت بالا، قدرت جنگندگی و ارسال‌های انصاری‌فرد در جناح راست هم به کار تیم ملی می‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

غلامپور: ملی‌پوشان از حاشیه‌ها پرهیز کنند/داور در جام ملت‌ها تیم ایران را دار زد!

فارسخبرگزاری فارس
غلامپور: ملی‌پوشان از حاشیه‌ها پرهیز کنند/داور در جام ملت‌ها تیم ایران را دار زد!
دروازه‌بان اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازیکنان تیم ملی پتانسیل قهرمانی را در جام ملت‌های آسیا دارند اما باید از حاشیه‌ها پرهیز کنند.

بهزاد غلامپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد حضور تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: ‌ تیم ملی ما از هر نظر برای این مسابقات آماده است. ملی‌پوشان ما پتانسیل قهرمانی دارند و کارلوس کی‌روش مربی بزرگی است که فکر می‌کنم بتوانیم طلسم ۴۳ ساله قهرمان نشدن ایران در جام ملت‌ها را امسال بشکنیم. به قول سرمربی تیم ملی بازیکنان باید بازی به بازی پیش بروند.

غلامپور در مورد اینکه برخی می‌خواهند وانمود کنند قهرمانی در آسیا آسان است، اظهار داشت: به هیچ عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا آسان نیست هیچ تیمی حتی ژاپن هم نمی‌تواند خود را از هم‌اکنون قهرمان بداند اما ما پتانسیل قهرمانی را داریم به شرط آنکه بازیکنان حریفان را دست‌کم نگیرند و از حاشیه‌ها در جام ملت‌ها پرهیز کنند. به خصوص اینکه مسابقات در امارات انجام می‌شود که یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است. بازیکنان ما همگی از نظر فنی یک سروگردن از حریفان بالاتر هستند برخی از آنها در اروپا بازی می‌کنند و تیم ملی شرایط بسیار خوبی دارد.

وی در مورد اینکه از نظر فنی نقطه ضعف تیم ملی را چه می‌داند، گفت: تیم ملی ایران نقطه ضعفی ندارد. همه بازیکنان ما شرایط مطلوبی دارند. ما در جام جهانی هم خوش درخشیدیم. اما این بدان معنا نیست که حریفان را دست کم بگیریم.

دروازه‌بان اسبق تیم ملی فوتبال ایران در مورد حضور خودش در جام ملت‌ها گفت: من در جام ملت‌ها حضور داشتم در هیروشیما بازی کردم. علی پروین سرمربی تیم ما بود. کمال شریف داور مسابقه سر تیم ما را برید و با رفتارهایی که با فرشاد پیوس، مرتضی کرمانی و سایر ملی‌پوشان ما داشت باید بگویم تیم ملی ایران را در زمین آقای داور دار زد.

غلامپور تصریح کرد: به همین دلیل می‌گویم ملی‌پوشان ما در جام ملت‌های امارات توجهی به حاشیه‌ها نداشته باشند و تمام تمرکزشان روی بازی خودشان باشد. آتو دست داور و ناظران مسابقه ندهند اگر تیم ملی ما خوب بازی کند داور هم نمی‌تواند مقابل این همه دوربین تلویزیونی و رسانه‌ها اتفاق دیگری را برای تیم ملی رقم بزند. تمام مردم ایران دوست دارند تیم ملی با کی‌روش قهرمان آسیا شود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

مهدوی‌کیا: حتما به اردوی تیم ملی می‌روم

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
مهدوی‌کیا: حتما به اردوی تیم ملی می‌روم
مهدی مهدوی کیا مصاحبه منتشر شده از سوی او علیه کی روش را با انتشار توئیتی تکذیب کرد.

برترین‌ها: کارلوس کی روش در اولین مصاحبه پس از اعلام لیست ۲۳ نفره تیم ملی از همه مخالفانش خواست تا برای سه هفته هم که شده، اختلافات را کنار بگذارند و از تیم ملی حمایت کنند.

کی روش با نام بردن از مهدوی کیا، دایی، کریمی، قلعه نویی و برخی چهره‌های دیگر خواست تا در کنار او و تیم ملی باشند.

دایی اولین فردی بود که به دعوت کی روش پاسخ مثبت داد و اعلام کرد که به زودی به امارات سفر خواهد کرد و حالا هم مهدی مهدوی کیا اعلام کرده که در امارات حاضر می‌شود و حتی گفته که به اردوی تیم ملی خواهد رفت.

مهدوی کیا ضمن تکذیب مصاحبه‌ای که به نقل از او اعلام شده بود، او به درخواست کی روش نمی‌رود و به این خاطر می‌رود که کنفدراسیون فوتبال آسیا از او دعوت به عمل آورده، اینگونه واکنش نشان داده است: «مصاحبه‌های خیالی در جراید متاسفانه چیز جدیدی نیست! بنده نظراتم را مستقیما با مردم مطرح می‌کنم.

هفته آینده در امارات خواهم بود و ضمن دیدن بازی افتتاحیه و ملاقات با مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، حتما در اردوی تیم ملی حاضر می‌شوم و تمام و کمال از تیم ملی کشورم حمایت می‌کنم.»

مهدوی‌کیا: حتما به اردوی تیم ملی می‌روم - 7

خواندن خبر در سایت منبع

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی
تنها یک هفته دیگر تا آغاز بزرگ ترین تورنمنت ملی قاره کهن با عنوان جام ملت ها باقی مانده است، رقابت هایی که همه امیدوار به شکستن طلسم ناکامی های ایران در آن هستند.

به گزارش «ورزش سه»، در شرایطی که هفته گذشته تمامی اخبار و حواشی پیرامون اردوی ایران در دوحه تحت الشعاع فهرست نهایی کارلوس کی روش قرار داشت با علنی شدن بازمانده‌های تیم ملی بار دیگر تعدادی از نفرات شاخص فوتبال ایران با بدشانسی و سلیقه مربی فرصت حضور در این تورنمنت بزرگ را از دست دادند.

سعید عزت الهی هافبک دفاعی جوان و خوش استیل تیم‌ملی‌، به دلیل مصدومیت رقابت‌های جام ملتهای آسیارا از دست داد. علی علیپور، حسین حسینی و علی کریمی هم‌از جمله نفراتی بودند که از لیست نهایی تیم ملی بازماندند ضمن این که بازیکنانی همچون کاوه رضایی نیز به سرنوشت دیگر بدشانس‌های فوتبال ملی ایران اضافه شد که به دلیل مصدومیت فرصت درخشش برای ایران را از دست داد.

به همین بهانه در این مطلب به بررسی نفراتی که به دلیل مصدومیت و یا خط خوردن نام شان توسط مربی، از فرصت حضور درادوار مختلف جام‌ملتها محروم شدند، پرداختیم. جایی که بازخوانی اتفاقات و تصمیمات در تمامی جام ملت‌های گذشته زمینه ساز جنجال‌های فراوانی شد.

۲۰۱۵؛ کابوس مصدومیت استقلالی‌ها

در جام‌ملتهای ۲۰۱۵ که‌ در استرالیا برگزارشد، پژمان منتظری دفاع تیم استقلال که چندماه قبل در جام جهانی برزیل حضور داشت و در ترکیب اصلی قرار گرفت، به دلیل مصدومیت نتوانست تیم ایران را همراهی کند. هاشم بیگ زاده هم مانند سال گذشته قبل از جام جهانی مصدوم‌شد، ونتوانست همراه تیم باشد تا خانزاده جای اورا در لیست تیم بگیرد تا تنها نماینده پرسپولیس در تیم ملی باشد. خلعتبری هم که به دلیل خط خوردن از لیست نهایی تیم ملی برای جام‌جهانی به واسطه مصاحبه‌هایش علیه کی روش دیگربه تیم‌ملی دعوت نشد. محمد نوری کاپیتان آن سال پرسپولیس، که در تیم‌حمید درخشان بازی‌های خوبی برای این تیم انجام داده بود وامیدوار بود که در لیست نفرات کی روش جای بگیرد، در آخر موفق نشد کی روش را متقاعد کند. رحمان احمدی از دیگر نفراتی بود که‌کی روش، جوانترها مانند بیرانوند را به او ترجیح داد.

۲۰۱۱؛ طغیان جادوگر؛ خشم امپراطور

جام ملتهای ۲۰۱۱قطر، افشین قطبی که هدایت تیم ملی ایران در را برعهده داشت. پس از اعلام‌لیست نهایی، شاخص‌ترین چهره‌های بازمانده از لیست قطبی، پژمان منتظری، هادی نوروزی و علیرضا حقیقی بودند. علی کریمی که در اردوی تیم‌ ملی در اتریش به دلیل مناسب نبودن شرایط اردو به افشین قطبی اعتراض کرده بود، مورد غضب او قرار گرفت و‌دیگر کریمی را در اردوهای بعدی فرانخواند تا کریمی یکی از سرشناس‌ترین بازیکن‌های آسیا باشد که‌در این دوره غیبت داشت.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی - 8

۲۰۰۷؛ پرستاره اما ناکام با ژنرال

در جام ملتهای آسیا ۲۰۰۷ تیم‌ملی ما، تحت هدایت امیر قله نویی پای به این رقابت‌ها گذاشت که پر از ستاره و بازیکنان سرشناس بود. کیانوش رحمتی، هادی شکوری و ستار زارع نفراتی بودند که توسط قله نویی از لیست نهایی کنار گذاشته شدند اما غیبت هیچ کدام آنها به‌چشم نیامد. در آنس ال مسعود شجاعی با سرو صدای زیاد در فهرتس نهایی قرار گرفت اما یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد.

۲۰۰۴؛ لیست برانکو برای سفر به‌چین

در جام‌ملتهای ۲۰۰۴چین، برانکو ایوانکویچ سرمربی ایران تیمی متشکل از جوانان در اختیار داشت‌، که همراه او‌ با تیم امید ایران دو سال پیش قهرمان بازی‌های آسیایی بوسان شده بودند. از سرشناسانی که برانکو روی نام شان ‌قلم‌قرمز کشید فرهاد مجیدی و حامد کاویانپور را می‌توان نام برد. ناگفته نماند فرزاد مجیدی از نفراتی بود که آخرین لحظه به لیست برانکو اضافه شد و باعث تعجب همگان‌شد.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی - 14

۲۰۰۰؛ همه به دنبال عقاب

بعد از جام جهانی فرانسه، احمدرضا عابدزاده دروازه بان و کاپیتان تیم‌ملی ایران دیگر به تیم‌ملی دعوت نشد تا تیم ‌بدون او به بازی‌های آسیایی بانکوک رفت. با روی کارآمدن دوباره جلال طالبی همه منتظر دعوت عابدزاده به تیم ملی برای جام ملتهای۲۰۰۰لبنان بودند. عابدزاده ‌که بعد از جلسه در فدراسیون خبرحضورش را در لیست تیم‌ملی برای جام ‌ملتها اعلام‌کرده بود، پس از حضور در اردوی تیم‌، متوجه شد که کادر فنی برنامه‌ای برای همراهی او در سفر به لبنان ندارد تا عقاب آسیا بزرگ‌ترین بازمانده لقب بگیرد.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی - 17

۱۹۹۶؛ روح جوانی با سونامی بزرگ

محمد مایلی کهن مربی جوان آن ‌سال‌های تیم‌ملی در لیستش برای جام ملتهای امارات نفراتی که در مقدماتی همراه این تیم بودند مانند: مسعود استیلی، قلعه نویی، حکیم زاده، مدیرروستا، گروسی، زرینچه و نادر محمد خانی را از تیم‌کنار گذاشت و تیمی جوان را همراه خود به این رقابت‌ها برد که باعث تغییر نسل در فوتبال ایران، رشد و شکوفایی ستاره‌های جدید برای تیم ملی شد.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی - 20

۱۹۹۲؛ لیست ‌سلطان

علی پروین مربی تیم‌ملی کشورمان‌در جام‌ ملتهای ۹۲، تیم‌ پرستاره‌ای از بازیکنان پرسپولیس و استقلال دراختیار داشت و تقریبا همه نفرات برای شرکت در این جام حضور داشتند. اما یکی از سرشناس‌ترین و مهمترین چهره‌های تیم‌ملی که نتوانست با تیم‌به هیروشیما برود مجید نامجو مطلق بود، بازیکن تکنیکی که میتوانست کمک زیادی به تیم بکند. صمدمرفاوی‌ هم که در آن‌ دوره از آمادگی به دور بود از لیست تیم‌ملی توسط پروین‌ کنار گذاشته شد.

۱۹۸۸؛ لیست پر ماجرای دهداری

قبل از جام‌ملتهای۱۹۸۸، ۱۴بازیکن از حضور در تیم ملی استعفا داده بودند، تعدادی از آن نفرات به تیم برگشتند ولی نفراتی از آن لیست مانند: پنجعلی، محمدخانی، چنگیز، شاهرخ و شاهین بیانی، ابطحی، حاجیلو و درخشان بازیکنان سرشناسی بودند‌که در این دوره حضور نداشتند. دهداری نیز مختاری فر، رضا احدی، بهتاش فریبا، حمید علیدوستی و بهروزسلطانی را از تیم کنار گذاشت و نفرات جوان‌تر را جایگزین آنها کرد. این‌موضوع، یک بام ودو هوا، تا مدت‌ها فضای فوتبال ایران را متشنج کرد.

۱۹۸۰؛ جای‌خالی کاپیتان

در جام‌ملتهای ۸۰ که ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها شرکت‌میکرد، علی پروین‌ کاپیتان تیم ملی کشورمان در جام‌جهانی دو سال قبل، و‌کسی که‌گل قهرمانی ایران را درفینال دوره‌ی گذشته به ثمر رسانده بود از نفرات نام آشنایی بود که از تیم‌ملی کنار گذاشته شده بود. به دلیل طرح واهی نفرات بالای ۲۷سال.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی - 27

معمای نیکی

علیرضا نیکبخت‌واحدی یکی‌از بهترین فوتبالیست‌های ایران است که دو دوره از بازی‌های جام‌ملتها در سال های۲۰۰۴و۲۰۰۷ را در آخرین لحظات به دلیل مصدومیت از دست داده بود. درسال ۲۰۰۴علی بداوی جای ‌نیکبخت‌ را در تیم‌ملی گرفت و در سال۲۰۰۷نیز مهرزاد معدنچی جایگزین‌نیکبخت شد. یک سال پیش‌ از این‌رقابت‌ها، نیکبخت به همین دلیل مصدومیت جام‌جهانی را از دست داده‌بود. نیکبخت در هیچ‌ تورنمنت بزرگی تیم‌ملی را همراهی نکرد. این نکته، ابهامی است که هنوز توضیحی قانع کننده به فوتبال دوستان داده نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

گل دیدنی زلاتان در دیدار مقابل لس آنجلس اف سی

رکنارکنا15 ساعت قبل

دربی نوجوانان؛ استقلال ۲ پرسپولیس ۰ (ویدئو گلهای نیمه اول)

ایلناایلنا1 روز قبل
طرفداریطرفداری1 روز قبل
تنها بازیکنی که بین استقلال و پرسپولیس جا ب جا شد و موفق بود فقط نیکبخت بود که اونم وقتی از استقلال جدا شد بازیکن آماده و خوبی بود ب جز بقیه بازیکن‌ها جواب ندادن یا اخراجی تیم بودن رفتن تیم رقیب مثل عنصاریان، منشا، حالا فراز فاطمی و سید عباسی و پژمان نوری و فراز فاطمی یه تیم فاصله بینشون بود تا برن تیم رغیب یعنی هیچکدوم جواب ندادن

زیباترین تکنیک‌های سال ۲۰۱۹؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟

الفالف1 روز قبل
زیباترین تکنیک‌های سال ۲۰۱۹؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟ گروه ویدئو الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۶:۳۷ ۳۹۸۰۴۲۸۰۱۷کلیپی از زیباترین و تماشایی‌ترین دریبل‌ها مقابل یک مدافع را مشاهده کنید.

اخبار بیشتر