1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین واکنش‌ها به حادثه دلخراش اتوبوس دانشگاه

حضور دادستان کل کشور در جمع دانشجویان علوم و تحقیقات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری

جزئیات انتقال واحد علوم تحقیقات به زیر ارتفاع ۱۸۰۰ متر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
جزئیات انتقال واحد علوم تحقیقات به زیر ارتفاع ۱۸۰۰ متر

صالح اسکندری رئیس سازمان رسانه دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره جزئیات انتقال واحد علوم و تحقیقات به زیر ارتفاع ۱۸۰۰ متر گفت: مسئولین واحد علوم و تحقیقات در مرحله بررسی و مطالعات کارشناسی به منظور انتقال این واحد به زیر ارتفاع ۱۸۰۰ متر هستند.

اسکندری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی میراث دار ساخت و سازهای غیر اصولی و غیر کارشناسی در ۳۰ سال گذشته در بالای ارتفاع ۱۸۰۰ متر است، گفت: بنابر تصمیم مسئولان واحد علوم و تحقیقات بخش‌های آموزشی مثل دانشکده‌ها که بیشتر محل تردد دانشجویان است به زیر ارتفاع ۱۸۰۰ متر انتقال خواهد یافت و قسمت‌های پژوهشی فعلا در ساختمان‌های بالا استقرار خواهد یافت تا وضعیت این ساختمان‌ها و ابنیه‌ها مشخص شود.

وی همچنین از رسیدگی مستمر کمیته ویژه پیگیری حادثه مصیبت بار تصادف اتوبوس واحد علوم و تحقیقات به وضعیت مجروحان و سانحه دیدگان این تصادف خبر داد و گفت: نمایندگان دانشگاه به طور مرتب در بیمارستان‌های حضرت رسول، امام خمینی، نورافشان، خاتم الانبیاء، عرفان، شریعتی و لاله حضور دارند.

اسکندری با بیان اینکه یکی از مجروحان بنا به درخواست خانواده از بیمارستان شریعتی به بیمارستان نورافشان، منتقل شده است، گفت: یکی از سانحه دیدگان در بیمارستان حضرت رسول به هوش آمده و وضعیت یکی دیگر از آنها در بیمارستان عرفان نسبت به روز قبل بهتر است و احتمالا یکی از مجروحان نیز امروز از بیمارستان خاتم الانبیاء مرخص شود.

وی با بیان اینکه تا کنون ۹ نفر از مجروحان از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند، ابراز امیدواری کرد: به زودی شاهد بهبود کامل کلیه سانحه دیدگان این حادثه دلخراش باشیم.

رئیس سازمان رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان اینکه دیروز ناوگان جدید حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرد، گفت: یکی از بهترین شرکت‌های اتوبوس رانی حال حاضر کشور با قریب به ۵۰ اتوبوس در حال خدمت رسانی به دانشجویان است.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ژوله به عدم استعفای مسئولین، پس از حادثه دلخراش دانشگاه علوم تحقیقات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش ژوله به عدم استعفای مسئولین، پس از حادثه دلخراش دانشگاه علوم تحقیقات

شهردار وقت چرا اجازه ساخت و ساز واحد علوم و تحقیقات را در دل کوه صادر کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
شهردار وقت چرا اجازه ساخت و ساز واحد علوم و تحقیقات را در دل کوه صادر کرد

به گزارش ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: وقتی کوه را برای احداث دانشگاه می‌تراشند وقتی حریم منابع ملی از تیررس زمین خواران بی امن است. وقتی غیرقانونی مجوز ساخت و ساز صادر می‌شود و ایمن سازی راه‌ها برای متولیان آن با اما و اگرهای بی حاصل انتخابی و شرطی می‌شود چشمان این گونه در حسرت غمبار، شاهد از دست رفتن جگر گوشه‌هایمان می‌شود.

وی افزود: هنوز یک هفته از حادثه دلخراش آتش سوزی و فوت دو کودک در پیش دبستانی زاهدان نگذشته بود که خبر واژگونی اتوبوس واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در سینه کش پرپیچ وخم سیمون بولیوار داغ جان سوزی در دل پایتخت نشینان گذاشت. اکنون چهار روز درحالی از این فاجعه دلخراش می‌گذرد که هیچ پاسخی از نهادهای مربوطه به گوش نمی‌رسد و تنها حکم برکناری زبانی برای تأسف از تقصیرها شده است.

وی ادامه داد: چگونه می‌شود اراضی ملی تصرف و در ارتفاع غیرمجاز مجوز ساخت دانشگاه صادر می‌شود؟ چگونه آرام آرام وسعت دانشگاه در اراضی ملی مجاور گسترده‌تر می‌شود بی آن که تغییرات لازم برای تامین دسترسی ایمن برای آن لحاظ شود؟ چگونه دانشگاه اجازه دارد از جاده‌های باریک و پر پیچ خم بدون وجود گاردریل و حفاظ برای دسترسی به دانشگاه‌های خود استفاده کند و اتوبوسهای فرسوده‌ای را که بیش از ۸ سال است از رده خارج شدند به طور غیرقانونی به کار بگیرد.

چه گلچین نابی از قانون مداری! اما اینبار ۱۰ نفر از جوانان این سرزمین جان باختند و ده‌ها نفر مصدوم شدند وخانواده ایران داغدار شد.

این عضور شواری شهر تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر اینکه وزارت علوم وتحقیقات باید پاسخگو باشد افزود: وزارت علوم به موجب قانون مکلف به صدور مجوز ایجاد یا توسعه هر گونه واحد آموزش عالی یا تحقیقاتی است. شورای عالی انقلاب فرهنگی باید پاسخگو باشد چرا که یکی از وظایف سه گانه آن تعیین ضوابط تخصیص مراکز علمی و آموزشی است و باید یه این سوالات پاسخ داده شود که آیا در صدور مجوزها و ضوابط تاسیس مراکز علمی استانداردهای ایمنی نیز لحاظ شده است؟

رئیس دانشگاه آزاد باید پاسخگو باشد چگونه است که با وجود درآمدهای سرشاری که مستیقما از دانشجویان اخذ می‌شود، اما سرویس‌های فرسوده از رده خارج هستند که در سراشیبی ناایمنی که از چشم غیرناظر آنها آشکارا پنهان مانده است دچار چنین مصیبتی می‌شوند!

وی افزود: رئیس هئیت امنای دانشگاه آزاد باید پاسخگو باشد چرا که راجع به جزئی‌ترین مسائل واحدهای شهرستانی اظهار نظر می‌کند در این حادثه دلخراش غایب بزرگ است. شهردار وقت باید پاسخگو باشد مگر شهر حریم ندارد درختان را قلع و قمع کردند باغاتمان را به یغما بردند. از زمین خواری به کوه و سنگ رسیدند و بازهم مجوز ساخت و ساز صادر کردند. چطور می‌شود که قانون همانند چوب‌تری نحیف در دستان شما به هر طرف خم می‌شود معاینه فنی باید پاسخگو باشد می‌گویند گواهی معاینه فنی این اتوبوس یک هفته پیش از حادثه منقضی شده است. خیر. این چنین نیست بلکه صدور گواهی از سال ۱۳۹۱ برای اتوبوس به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج شده، از اساس اشتنباه بوده است.

وی ادامه داد: این چه گواهی معاینه فنی است که ستاد برای خودروهای از رده خارج صادر می‌کند این چه فرآنید معیوبی است در صدور گواهی معاینه فنی خودروهای فرسوده، مگر می‌شود برای خودروهای از رده خارج گواهی سلامت فنی صادر کرد.

نوری تاکید کرد: صدا وسیما باید پاسخگو باشد این اعمال در پوشش اخبار این حادثه غمبار تنها به مانند حمایت از پشت میز نشینانی است که این روزها از تربیون‌ها گریزان هستند چرا فریاد مادران از غم پرپرشدن کودکانش در زاهدان و سیل اشک پدرشان در داغ جوانانشان در تهران در صدای شهر خاموش شد مگر نه اینکه یکی از رسالتهای صدا وسیما اطلاع ر سانی، افزایش آگاهی جامعه وایجاد شرایط مناسب برای نقد برنامه‌های دستگاههای اجرایی وارزیابی عملکرد آنها است چرا با وجود هزاران هزار حوادث مختلف در گوشه وکنار کشور به دلیل عدم توجه به نبود برنامه در حوزه ایمنی هنوز هم واژه ایمنی سازی چون کالای لوکس در جامعه نامملوس مانده است. تا جایی که موضوع ایمنی و مدیریت بحران همین اندازه برای مجلس نشینان ما مهم می‌شود که از انقضای قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور اکنون ۴ سال می‌گذرد؛ اما هنوز در اولویت رسیدگی در مجلس قرار نگرفته است. حادثه می‌آید وبرسرمان خراب می‌شود و می‌رود و برنامه ریزان هم از بلندای خرابی‌ها عبور می‌کنند و برای رفع خسارت تنها بودجه ریزی می‌کنند.

این عضوشورای اسلامی شهرتهران تاکید کرد: اینکه دادستان کل کشور جهت رسیدگی به این حادثه جانسوز ورود پیدا کرده تنها درخواست من به عنوان نماینده مردم پایتخت نه تنها دادخواهی از دانشجویان وعزیزان از دست رفته مان است؛ بلکه دادخواهی از کلیه شهروندان شهرم که جان ومالشان را در شهر به مدیریت و چشمان ناظران به امنیت می‌سپارند، می‌باشد. باشد که در سایه رحمت پرودگار وجدانها بیدار دستان به گشودن گره‌ها و گام‌ها در راه اعتلای ایمنی سلامت و صیانت از شهروندان و حقوق مدنی آنها پیش قدم باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

تخلف «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» محرز است/ تهرانچی به مجلس می‌رود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تخلف «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» محرز است/ تهرانچی به مجلس می‌رود
تخلف «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» محرز است/ تهرانچی به مجلس می‌رود - 0

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین نتایج کمیته «پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد»، گفت: تخلف «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» در این حادثه محرز است البته رئیس این دانشگاه طی مکاتبات خود عنوان کرده که شرکت پیمانکار اتوبوسرانی اتوبوس‌های فرسوده و فاقد معاینه فنی داشته است.

وی با بیان اینکه چندین نوبت حقوق این شرکت براساس تخلفات کسر شده بود، بیان داشت: قانون تاکید دارد که اگر به یک شرکت دو الی سه بار تذکر داده می‌شود باید با آن شرکت قطع رابطه صورت پذیرد، اما هنوز مشخص نیست که چرا و به چه علتی قطع رابطه با این شرکت صورت نگرفته است.

کوچکی نژاد بیان داشت: در جریان بررسی این موضوع از آقای تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد برای حضور در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» دعوت به عمل آمده است تا گزارش حادثه در حضور وی استماع و پاسخ‌های وی را جویا شویم.

عضو کمیته «پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد» اظهار داشت: همچنین کمیته یادشده گزارش خود درباره حادثه واژگونی اتوبوس را به صحن مجلس جهت قرائت ارائه خواهد کرد.جبار کوچکی‌نژاد ۵ دی نیز با اشاره به نتایج پیگیری علت واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات»، به خبرنگار میزان گفت: طبق تحقیقات مجلس و پزشکی قانونی، راننده این اتوبوس هیچگونه مشکلی نداشته است.وی افزود: راننده به هیچ وجه هنگام رانندگی سکته قلبی نکرده و نقص فنی اتوبوس باعث ایجاد حادثه شده است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» با شرکتی برای حمل و نقل دانشجویان قرارداد داشته است، گفت: این شرکت با بیش از ۵۰ واحد اتوبوس در دانشگاه مشغول فعالیت بوده است. متاسفانه اخطار‌های متعددی از سوی دانشگاه دریافت کرده بود.

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس با بیان اینکه پیش از وقوع حادثه خلع ید این شرکت اتوبوس از سوی دانشگاه آزاد مطرح شده بود، اظهار داشت: حتی «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» مشغول برگزاری مناقصه‌ای برای حضور شرکت جایگزین بوده است.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: این شرکت اتوبوسرانی ۵ الی ۶ اخطار تاکنون از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» دریافت کرده بود و به دلیل عدم توجه به این اخطارها هرماه مقداری از حقوقش کسر می‌شد.

وی با بیان اینکه راننده اتوبوس واژگون شده به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده بود، تاکید کرد: علت واژگونی اتوبوس کاملا مربوط به نقص فنی اتوبوس بوده است.

عضو کمیته «پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد» تصریح کرد: تحقیقات ما درباره تخلفات پیمانکار اتوبوسرانی «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» و نقص فنی اتوبوس‌ها همچنان ادامه دارد و البته برخی از آن‌ها محرز شده است. گزارش این موارد در روز یکشنبه هفته آینده به کمیسیون ارائه خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

حاشیه نگاری یک خبرنگار از حوادث امروز واحد علوم و تحقیقات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حاشیه نگاری یک خبرنگار از حوادث امروز واحد علوم و تحقیقات

صبح امروز جهت انجام رسالت خبرنگاری در میان اجتماع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران حضور پیدا کردم …چند نکته در این رابطه عرض می‌کنم:

جمعیت قابل توجهی از دانشجویان دختر و پسر بطور مشخص با سلیقه‌های مختلف سیاسی حضور پیدا کردند.

در ابتدا قرائت قرآن توسط یکی از دانشجویان انجام شد و سپس یکی از دختران دانشجو با صدای بلند حاضران را به سکوت دعوت و اعلام کرد اجتماع ما سیاسی نیست بلکه صنفی است و در مورد درخواست‌های خود کوتاه نخواهیم آمد. و از همگی خواست کنترل کنند تا موجبات سوء استفاده دیگران قرار نگیرد.

تعداد محدودی که خود من حدود ۵ نفر را از نزدیک شاهد بودم با شرایط سنی بالا که ۳ نفر آنان خانم بودند بشدت در حواشی اجتماع دانشجویان با صدای بلند و بعضا فحاشی احساسات جوانان دانشجو را تحریک می‌کردند حتی یک نفر از آنان به عنوان نماینده مادران جانباخته به بالا رفت و تا توانست شعار‌های تند و صحبت‌های آتشین کرد دقایق بعد که پایین آمد از ایشان سوال کردم مادر کدام متوفی از دانشجویان هستید؟ با عصبانیت پاسخ داد چه فرقی می‌کنه مگر باید حتما بچه من جزو کشته‌ها می‌بود؟؟!!!

گفتم من یک خبرنگارم …آخه ارتباط شما با آن خانواده‌ها چه بود که به نمایندگی رفتید بالا و صحبت کردید؟! گفت همه ما مادران آن بچه‌ها هستیم …!!!

گرچه لیدرهای دانشجویان در محل اجرای مراسم خودجوش خود برای مدیریت اجتماع دائما با یکدیگر اختلاف داشتند به نحوی که موجبات خنده توام با اعتراض سایر دانشجویان را فراهم آوردند اما هر چه بود سعی می‌کردند جو عمومی اجتماع اعتراضی را کاملا کنترل کنند تا بقول خودشان دیگران سوء استفاده نکنند.

دانشجویان از انواع شعار‌ها برای ابراز درخواست‌های خود استفاده کردند و البته انصافا این شعارها از محدوده مسئولین دانشگاه بالاتر نرفت..

محور تمام درخواست‌های دانشجویان حول مسائل صنفی و شفاف کردن گردش مالی دانشگاه بود.

تقاضای استعفاء و محاکمه مسئولان دانشگاه آزاد از آنجمله مواردی بود که سهم بیشترین شعارهایشان را در بر گرفته بود

برخورد عوامل حراست دانشگاه بسیار هوشمندانه و مدبرانه بود … و دانشجویان در سایه این حاشیه امن تمام هیجانات خود را بروز دادند

خبری از نیروی انتظامی و ماموران باصطلاح لباس شخصی نبود هر چه بود خانواده دانشگاه آزاد بودند و بس!

در مدت تجربه کار رسانی ام که در بحران‌های مختلف حضور داشتم! بطور جدی امروز یکی از هیجان انگیز‌ترین دوران تجربه کاری ام بود که در میان دانشجویان دانشگاه آزاد شور توام با شعور را دیدم …ظرفیت‌های پر نشاطی که آینده کشور مان متکی بر آنان است …همه باید قدردان چنین جوانانی و البته این عزیزان هم قدردان چنین امنیت بی منتی باشند که در سایه سار آن توانستند هر چقدر خواستند داد بزنند و اعتراض کنند …

که البته زحمت مادرانشان را امشب زیاد کردند حالا باید برای التیام آن صدا‌های گرفته سوپ درست کنند!

امشب خیلی از این دانشجویان و خیلی از مسئولان دانشگاه آزاد وقتی سر به بالین بگذارند مسائل زیادی برای فکر کردن دارند امید آن است هر چه سریعتر با اقدامات به موقع مدیریتی، مسائل مشکلاتی که عمده آن بر بستر ۲۵ سال قبل مدیریتی دانشگاه برمی گردد را حل نمایند و ما لبخند رضایت دانشجویان عزیز را شاهد باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

دستور ولایتی برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات

فارسخبرگزاری فارس
دستور ولایتی برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، در جلسه هیات امنای دانشگاه آ‌زاد مصوب شد که برخورد قاطع و بدون مسامحه با خاطیان حادثه صورت گیرد و مسببان واژگونی اتوبوس باید منتظر مجازات شدید باشند.

علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد در پیج اینستاگرام خود اعلام کرد: ضمن عرض تسلیت برای درگذشت تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد جلسه هیات ا منای این دانشگاه برای روشن شدن ابعاد این حادثه و بررسی دقیق علل وقوع آن برگزار شد.

براساس اعلام ولایتی، در این جلسه مقرر شد بازرس ویژه هیات امنای دانشگاه آزاد با استقلال کامل به بررسی دقیق و موشکافانه ابعاد حادثه بپردازد و ضمن ارائه گزارش فوری با متخلفان و خاطیان این حادثه در هر مقام و موقعیت برخورد قاطعانه و بدون مسامحه داشته باشد.

رئیس هیات مؤسس دانشگاه آزاد اعلام کرد: استفاده از تمامی امکانات دانشگاه‌ آزاد برای تسریع در روند بهبود مصدومان این حادثه و تسکین آلام خانواده‌های داغدار و همچنین تدوین فوری راهکارهای لازم برای افزایش سطح امکانات رفاهی دانشجویان در راستای جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه از دیگر تصمیمات مهم این جلسه بود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
آرتمیسیای یکم؛ ملکه شهر هالیکارناس در سرزمین کاریا. حالا می‌خواست در جنوب آتن به مصاف نیروی دریایی یونان برود که در تنگه سالامیس گرفتار بود. او دختر لیگدامیس نخستین فرمانروای منسوب هخامنشیان در سرزمین کاریا بود و می‌دانست که خود و پدرش تخت پادشاهی را به لطف هخامنشیان به دست آورده‌اند. تنگه‌ای که در آن نیروی دریایی ایران وادار شد تا صفوف منظم خود را به هم زده و به ستون وارد آن شوند. نیروی دریایی ایران توان مقابله نداشت و راهی جز فرار برای آن‌ها باقی نمانده بود.
فراروفرارو9 ساعت قبل
فرارو- در مراسم وداع با پیکر شهدای حادثه تروریستی زاهدان، برخی افراد حاضر در مراسم خطاب به علاءالدین بروجردی (رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس): این نتیجه برجام شما بود که نشستید و در مجلس تصویب کردید/شما باید برای خدا کار کنید نه برای قدرت/بروجردی: برجام تصمیم نظام بود! شما بیخود فرافکنی نکنید.

نظرها

اخبار بیشتر