1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت شد

رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۱۰ دی را از نظر می‌گذرانید.

رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 1رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 3رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 4رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 5رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 6رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 7رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 8رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 10رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 11رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 12رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 13رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 14رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 15رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 16رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت /سیگنال هشدار از صادرات /ورود آمار تورم به پوشه محرمانه - 17

خواندن خبر در سایت منبع

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت شد

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی آیت‌الله آملی لاریجانی را به‌عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.

درمتن حکم رهبر انقلاب اسلامی خطاب به آیت‌الله صادق آملی لاریجانی آمده است: با توجه به نقش بی‌بدیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در اداره و قوام و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی و با عنایت به ارتحال عالم مجاهد آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی رحمه‌الله‌علیه و ضرورت سامان‌یابی هرچه سریع‌تر ارکان مجمع، جنابعالی را به ریاست آن مجمع مهم و تاثیرگذار و نیز به عضویت فقهای شورای محترم نگهبان منصوب می‌کنم. همان‌طور که پیش از این در حکم دوره جدید آمده است، مجمع در این دوره عهده‌دار مسوولیت مهم و اساسی تغییرات در ساختار و محتوای آن نهاد موثر و مهم نیز هست که با توجه به سابقه برجسته و ارزشمند جنابعالی در شورای نگهبان و مدیریت پر تلاش و عالمانه و مخلصانه بر قوه قضائیه، امید می‌رود با حضور فعال و عالمانه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایفای نقش موثر دبیرخانه و دبیر محترم در انجام وظایف خود تحت نظارت و اشراف ریاست مجمع، مسوولیت‌های محوله در این دوره در کمال اتقان و به بهترین وجه به انجام برسد. با عنایت به اهمیت مسوولیت‌ها در مجمع و شورای نگهبان انتظار می‌رود در فرصت زمانی مناسب، با تنسیق امور در قوه قضائیه، در مسوولیت‌های خطیر یادشده متمحض گردید. از خداوند متعال توفیق وافر و کمک همه‌جانبه‌اش را برای آن جناب و همکاران مسألت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله

سید علی خامنه‌ای

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت شد - 6

خواندن خبر در سایت منبع

گمانه‌زنی‌ها درباره ریاست مجمع تشخیص

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
گمانه‌زنی‌ها درباره ریاست مجمع تشخیص

با این همه اما دیروز محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که درباره ریاست مجمع، رهبر معظم انقلاب باید تصمیم بگیرند. او این مطلب را دیروز در حاشیه مراسم یادبود مرحوم آیت‌الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» و در جمع خبرنگاران مطرح کرد.اداره مجمع تا انتصاب رئیس جدید

البته علاوه‌بر آنکه نام آیت‌الله موحدی کرمانی به‌عنوان یکی از گزینه‌های محتمل برای ریاست مجمع مطرح است، حالا و پس از درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی، او به‌عنوان نایب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست را تا انتصاب رئیس جدید از سوی مقام معظم رهبری، برعهده خواهد داشت و جلسات را اداره خواهد کرد. غلامرضا مصباحی مقدم، دیروز در گفت‌وگو با «ایسنا» توضیح داد: مثل دوره قبل که پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، براساس قانون مجمع نایب‌رئیس جلسات را اداره کرد این دوره نیز نایب رئیس جلسات را تا مشخص شدن رئیس اداره می‌کند.

محمدجواد ایروانی، یکی دیگر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز دیروز این موضوع را تایید کرد و گفت: تا مشخص شدن رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت، آیت‌الله موحدی ریاست جلسات را برعهده خواهد داشت. این عضو مجمع تشخیص در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم توضیح داد: در ماه‌های اخیر که آیت‌الله هاشمی شاهرودی، شرایط جسمانی مناسبی نداشتند، آیت‌الله‌موحدی‌کرمانی، ریاست جلسات مجمع را عهده دار بودند. از این پس نیز تا مشخص شدن رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی مقام معظم رهبری، آیت‌الله موحدی ریاست جلسات را برعهده خواهد داشت. هرچند اداره مجمع از سوی آیت‌الله موحدی‌کرمانی تا انتصاب رئیس جدید، آن چنانکه رضا مصباحی مقدم و محمدجواد ایروانی مطرح کردند، براساس قانون اجرایی می‌شود اما موضوع احتمال انتصاب ایشان به ریاست مجمع تشخیص همچنان در حد گمانه‌زنی است. البته هفته گذشته آیت‌الله موحدی کرمانی در پاسخ به سوال روزنامه همشهری گفته بود: «اگر از من بپرسند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌شوی یا نه خواهم گفت نه.» او همچنین در پاسخ به این سوال که برخی در تلاش هستند و رایزنی می‌کنند تا شما رئیس مجمع شوید، تاکید کرده بود: «فکر نمی‌کنم. برنامه ندارم. آقا باید تصمیم بگیرند؛ ولی من تصور نمی‌کنم.» آیت‌الله موحدی کرمانی البته بر این نکته نیز تاکید کرده بود که «اگر رهبر انقلاب حکم کنند، می‌پذیرم اما اگر ایشان نظر خودم را درباره ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام بپرسند می‌گویم نه.»محتمل‌ترین گزینه؟

با این حال برخی نیز نام آیت‌الله صادق آملی لاریجانی را به‌عنوان محتمل‌ترین گزینه برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح می‌کنند. روز گذشته محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به «ایلنا» گفت: «در حال حاضر این مساله جدی مطرح است که چه کسی در میان مقام‌های عالی‌رتبه نظام دارای چنین جایگاهی است؟ در این شرایط به‌نظر می‌رسد اگر آن قاعده که در زمان آیت‌الله هاشمی وجود داشت و ایشان به‌عنوان رئیس‌جمهور همزمان ریاست مجمع را به عهده گرفتند رعایت شود، علی‌القاعده آقای روحانی می‌تواند در جایگاه رئیس مجمع هم قرار بگیرند و با توجه به سوابق وى در شورای‌عالی امنیت ملی، چند دوره نمایندگى مجلس شورای اسلامی و ریاست قوه مجریه یکی از افراد مناسب براى این مسوولیت است. اما در‌صورتی‌که مقام رهبری بخواهند مساله ریاست قوه قضائیه را که در آینده نزدیک (تیرماه ٩٨) دوره آقای آملی لاریجانی پایان می‌پذیرد، همزمان با موضوع ریاست مجمع حل کنند، محتمل است ایشان را به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کنند.» محسن رهامی همچنین گفت: در قانون اساسی هیچ ویژگی خاصی برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ذکر نشده و این موضوع به‌نظر مقام معظم رهبری واگذار شده است. با این حال اما ریاست این جایگاه به سبب حضور جمعی از شیوخ، بزرگان نظام و مسوولان باسابقه کشور در مجمع، علی‌القاعده باید به کسی واگذار شود که به لحاظ شیخوخیت، ریش‌سفیدی و سوابق مسوولیت‌ها، امتیازاتى نسبت به سایرین داشته باشد.مراسم بزرگداشت آیت‌الله شاهرودی

همچنین مراسم بزرگداشت آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دیروز در مسجد ارگ تهران برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، آیت‌الله آملی لاریحانی رئیس قوه قضائیه، آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آوایی وزیر دادگستری، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و … از حاضران در این مراسم بودند. آیت‌الله محسن اراکی که سخنران ویژه این مراسم بود، به تبیین زوایای علمی و شخصیتی مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی پرداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

مصباحی مقدم: اداره جلسات مجمع در غیاب رئیس، به نظر رهبر معظم انقلاب بستگی دارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مصباحی مقدم: اداره جلسات مجمع در غیاب رئیس، به نظر رهبر معظم انقلاب بستگی دارد

غلام‌رضا مصباحی مقدم اظهار کرد: من در مصاحبه قبلی اشاره کردم که در غیاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرحوم آیت‌الله آقای هاشمی شاهرودی، نایب رئیس ایشان که آقای موحدی کرمانی باشند جلسات را اداره خواهند کرد.

وی ادامه داد: مصاحبه قبلی خودم را این‌گونه اصلاح می‌کنم که اداره جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام در غیاب رئیس به نظر مبارک رهبر معظم انقلاب بستگی دارد و این مسئله را به هر کس واگذار کنند، او مجاز است جلسات را اداره کند.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا رییس جمهوری مناسب‌ترین گزینۀ ریاست مجمع تشخیص است؟ / ۸ دلیل

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- دو سال پیش در همین دی ماه و البته طبعا بعد از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشتم با خروج این سیاست مدار از صحنه گمانه زنی دربارۀ رییس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام در رسانه‌ها بالا گرفته و نام‌های مختلفی مطرح می‌شود.

اکنون پس از دو سال و با درگذشت آیت الله محمود هاشمی شاهرودی در جایگاه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر این بحث موضوعیت دارد.

در آن یادداشت که طبعا قبل از انتصاب آیت الله هاشمی شاهرودی نوشته و منتشر شد از حسن روحانی رییس جمهوری هم به سبب شخصیت حقیقی و هم حقوقی به عنوان یک گزینه یاد شد و در مرتبه بعد به نام هایی که برخی از سایت‌ها ذکر می‌کردند اشاره شد: آقایان هاشمی شاهرودی، علی اکبر ناطق نوری، غلامعلی حداد عادل و علی اکبر ولایتی و این که احمدی نژادی‌ها هم او را شایسته تصاحب این عنوان می‌دانند. دست آخر و با چند ماه فاصله البته چنان که می‌دانیم سید محمود هاشمی شاهرودی در تابستان ۹۶ به ریاست مجمع منصوب شد.

نکتۀ اصلی در آن یادداشت این بود که آنچه فراموش شده این است که تا اسفند سال ۷۵ ریاست مجمع با رییس جمهوری بود (البته با حکم رهبری و نه به صورت خودکار یا با انتخاب اعضا) و از آن پس بود که دیگر رییس جمهوری بر کرسی ریاست مجمع ننشست و سه رییس جمهور بعدی رییس مجمع نشدند.

همچنین متذکر شدم در قانون اساسی ۱۳۵۸ نهاد مجمع پیش بینی نشده بود اما در بازنگری ودر سال ۶۸ به قانون اساسی اضافه شد و هر چند اشاره نشده که ریاست آن با رییس جمهوری است اما درباره شوراهای دیگر آمده که رییس جمهوری رییس آنهاست و مقررات به آیین نامه سپرده شده است.

در آیین نامه اولیه خود مجمع اما تصریح شده که در محل ریاست جمهوری تشکیل می‌شود (‌ماده یک) و ریاست مجمع با رییس جمهوری و البته با حکم رهبری است (ماده ۳) و بر همین اساس در سال ۶۸ هاشمی رفسنجانی که رییس جمهور شده بود رییس مجمع هم شد.

در پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و در اسفند ۱۳۷۵ اما او برای دوره ۵ ساله بعد رییس مجمع شد و می‌توان احتمال داد که یا آیین نامه تغییر کرده بود یا هاشمی رفسنجانی را مستثنا کرده بودند و این استثنا را اعضا قبول داشتند.

از این رو با درگذشت هاشمی رفسنجانی این تصور درگرفت که رییس جمهوری (به صفت حقوقی و نه این که حسن روحانی است یا دیگری) رییس مجمع می‌شود منتها در فضای قبل و بعد از انتخابات و با تشدید رقابت عملا این امکان نبود.

با این همه همچنان به نظر می‌رسد مناسب‌ترین گزینۀ ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ۲۲ سال بار دیگر رییس جمهوری است. تکرار می‌کنم: نه چون حسن روحانی است که منظور شخصیت حقوقی رییس جمهوری است. به چند دلیل:

نخست به همان دلیلی که ذکر شد. وقتی در آیین نامه اولیه ذکر شده جلسات در دفتر رییس جمهوری تشکیل می‌شود به این معنی است که ریاست هم با اوست.

دوم: رییس جمهوری در هر شورای عالی که با عنوان حقوقی شرکت می‌کند رییس است. چه شورای عالی امنیت ملی باشد چه شورای عالی انقلاب فرهنگی. چه شورای عالی فضای مجازی و چه شورای عالی هماهنگی اقتصادی. «عالی‌ترین مقام رسمی کشور پس از رهبری» نمی‌تواند پایین دست یک مقام دیگر بنشیند. چنان که گفته شد هاشمی رفسنجانی قرار بود مستثنا باشد.

شاید گفته شود پس چگونه در مجلس خبرگان رهبری شرکت می‌کند در حالی که رییس، دیگری است؟ پاسخ روشن است. در آنجا اگر عضو باشد به اعتبار ریاست جمهوری نیست. کما این که دو رییس جمهوری قبلی عضو خبرگان نبودند و آقای روحانی قبل از این که رییس جمهوری شود عضو خبرگان بود. پس هر جا که به عنوان رییس جمهوری شرکت می‌کند رییس است. در واقع نمی‌تواند رییس نباشد.

سوم: اعضای مجمع تشخیص مصلحت تماما انتصابی اند. حضور یک مقام انتخابی در رأس آن اعتبار این نهاد را افزایش می‌دهد.

چهارم: چه در دوران ریاست جمهوری آیت الله خامنه‌ای و چه هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع با رییس جمهوری بود. پس می‌توان گفت سنت چنین اقتضا می‌کند.

پنجم: در اصل ۱۱۱ قانون اساسی آمده است که چنانچه مجلس خبرگان رهبری نتواند رهبر جدید را انتخاب کند «شورای موقت رهبری» تشکیل می‌شود. این شورا سه عضو دارد: «رییس جمهوری، رییس قوۀ قضاییه و یکی از فقهای شورای نگهبان به انتخاب مجمع تشخیص مصلحت نظام».

از این اصل هم بر می‌آید که فرض قانون اساسی این است که رییس جمهوری رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم هست و گرنه قطعا در چنین شورایی نام او هم می‌آمد. اگر رییس مجلس نیامده به خاطر این است که رییس مجلس در واقع سخنگوی مجلس است و رییس به معنی مصطلح نیست و به خاطر همین هر سال انتخاب می‌شود. اگر رییس خبرگان هم نیست به این خاطر است که انتخاب رهبری را مجلس خبرگان انجام می‌دهد و از منظری بالاتر در جریان است و چه بسا خود او نامزد خبرگان برای رهبری باشد.

ششم: قانون اساسی و قانون عادی شرط اجتهاد برای ریاست مجمع نگذاشته است. در حالی که به جز اعضای مجلس خبرگان رهبری ۱۰ مقام باید مجتهد باشند: رهبر، رییس قوه قضاییه، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات و ۶ فقیه شورای نگهبان.

به نظر می‌رسد این که شرط اجتهاد برای رییس مجمع گذاشته نشده هم به خاطر همین است که هر رییس جمهوری مجتهد نیست.

هفتم: ایران تنها یک مجلس قانون گذاری دارد (مطابق قانون اساسی وگرنه چند شورای عالی در عمل قانون گذاری می‌کنند) و بر خلاف علاقه مرحوم هاشمی شاهرودی مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ شباهتی به مجلس سنا ندارد. زیرا «مصلحت» تئوری بنیانگذار نظام برای گره گشایی است و هم او ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ در بهشت زهرا و در اولین نطق رسمی خود (اگر سخنرانی تشکر آمیز فرودگاه مهرآباد را صرفا برای سپاس بدانیم) با صراحت تمام گفت: «مجلس سنا حرف مزخرفی است».

از این رو حضور رییس جمهوری در رأس مجمع بیم تبدیل آن به سنا و رقابت با نهادهای انتخابی خاصه پارلمان را می‌زداید. در آذر ۱۳۶۷ هم وقتی شماری از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به امام خمینی ابراز نگرانی کردند که مجمع تشخیص مصلحت - که آن روز شورای تشخیص مصلحت بود- دست به قانون گذاری بزند و با مجلس رقابت کند، امام به صراحت پاسخ داد همه روال باید به قانون اساسی بازگردد و برخی تصمیمات به اقتضای جنگ بوده است.

هشتم: حضور رییس جمهوری در رأس مجمع مشکل تفسیر انتخاب رییس را هم حل می‌کند چون با آشکار شدن اختلاف‌ها و شکاف‌ها رییس از هر جناح و طیفی که باشد حود را نزدیک‌تر معرفی می‌کند. حال آن که با حضور شخصیت حقوقی چنین تصوری درنمی گیرد.

با این۸ نکته به نظر می‌رسد مناسب‌ترین گزینه برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام «رییس جمهوری» است و باید تأکید کنم منظور از این گزاره شخصیت حقوقی اوست نه این که چون حالا حسن روحانی است بگوییم روحانی و اگر ابراهیم رییسی رییس جمهوری بود می‌گفتیم دیگری. صحبت از جایگاه حقوقی است و البته تصمیم و تشخیص با رهبری است.

خواندن خبر در سایت منبع

رهبری درمورد ریاست مجمع تصمیم می‌گیرند

ایرناخبرگزاری ایرنا
رهبری درمورد ریاست مجمع تصمیم می‌گیرند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محسن رضایی» روز شنبه در حاشیه مراسم یادبود مرحوم آیت الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره انتصاب رییس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که درباره ریاست مجمع رهبر معظم انقلاب باید تصمیم بگیرند.

بر اساس این گزارش، حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از تحمل یک دوره بیماری، شامگاه دوشنبه سوم دی ماه در سن ۷۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله شاهرودی متولد ۱۳۲۷ در شهر نجف و از سال ۱۳۷۳ در دوره‌های سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو شورای نگهبان بود.

مراسم تشییع رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، فقیه عالیقدر و استاد بزرگ حوزه‌ علمیه با اقامه نماز توسط حضرت آیت الله خامنه‌ای در مصلای امام خمینی (ره) و با حضور جمع زیادی از مردم، روسای قوای سه گانه، مقامات، مسئولان کشوری و لشگری برگزار شد.

پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی سپس در قم تشییع و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.

آیین بزرگداشت ارتحال رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور مسئولان کشوری و لشگری امروز - شنبه - در مسجد ارک تهران برگزار شد.

سیام**۹۱۲۱**۱۳۳۶

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر14 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
انتخابانتخاب1 روز قبل
الاخبار چاپ بیروت نوشت: هماهنگی نظامی عالی بین نیروهای نظامی ایران، سوریه و عراق منحصر به چالش‌های امنیتی مشترک در مقابله با گروههای مسلح نمی‌شود. به دنبال این نشست، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار شد که به عناوین اساسی مربوط مطرح شده در نشست نظامی پرداخت. علاوه بر این، دو هیئت عراقی و ایرانی با بشار اسد دیدار کردند و در جریان این دیدار، رئیس جمهور سوریه در برابر حاضرین تاکید کرد که رابطه بین سوریه، ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است. نکات اساسی مطرح شده در این نشست، محل توافق با روسیه‌ای که به تفاهم هایی با ترکیه و هماهنگی هایی با اسرائیل پایبند است، نبود. روسیه خود را خارج از چارچوب درگیری با اسرائیل قرار داده و به صورت مستقیم، به پرونده ارتباط سه دولت عراق، سوریه و ایران به یکدیگر، توجهی ندارد.

اخبار بیشتر