استعفای وزیر بهداشت، خبری که نه تکذیب می‌شود و نه تایید!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

استعفای وزیر بهداشت، خبری که نه تکذیب می‌شود و نه تایید!

استعفای وزیر بهداشت فقط به موضوع بودجه سلامت مربوط نیست

ایرناخبرگزاری ایرنا
استعفای وزیر بهداشت فقط به موضوع بودجه سلامت مربوط نیست
تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: هنوز جزییات موضوع استعفای دکتر هاشمی مشخص نیست، البته اختلاف نظراتی ایجاد شده، اما فقط بحث مبلغ بودجه سال آینده در این زمینه مطرح نیست و پرداخت به موقع آن نیز بسیار اهمیت دارد.

علی اکبر حق دوست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره شایعه استعفای وزیر بهداشت به علت مشکلات بودجه‌ای سال آینده وزارت بهداشت افزود: اختلاف نظراتی به وجود آمده که البته فقط مربوط به موضوع بودجه نیست و اصل موضوع به مسائل دیگر از جمله برنامه تحول سلامت مربوط می‌شود. زیرا منابعی که باید به برنامه تحول سلامت تخصیص پیدا کند، چه در حوزه بیمه سلامت و چه در حوزه وزارت بهداشت به اندازه کافی و به موقع نبوده است. هر چند باید گفت که بودجه برنامه تحول سلامت فقط چیزی حدود ۲۰ درصد از بودجه وزارت بهداشت را شامل می‌شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: از طرفی مشکلاتی در بودجه‌های جاری وزارت بهداشت نیز وجود دارد. به طور مثال در دانشگاه‌های علوم پزشکی موضوع پرداخت پاداش بازنشستگی به یک مشکل بزرگ تبدیل شده و در هر بازدیدی که به شهرستان‌های مختلف می‌رویم، افرادی که مدت هاست بازنشسته شدند می‌گویند که هنوز پاداش بازنشستگی خود را دریافت نکردند.

وی گفت: این افراد واقعا حق دارند و مشکلاتی در این زمینه هم وجود دارد که به صورت مستقیم یا از طریق روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به وزارت بهداشت منتقل می‌شود. امیدواری ما این بود که بودجه مربوط به پاداش بازنشستگی به وزارت بهداشت اختصاص پیدا کند، اما هنوز تخصیص نیافته و مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

حق دوست گفت: همچنین مباحث مربوط به خرید دارو و تجهیزات پزشکی و بدهی‌های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت نیز وجود دارد که اصلا ارتباطی به برنامه تحول سلامت ندارد.

وی درباره بودجه سازمان بیمه سلامت برای سال ۹۸ نیز اظهار داشت: محاسباتی که بین وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت و سازمان برنامه و بودجه در این رابطه انجام شده بود، مبنی بر تخصیص ۱۶ هزار میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت بود. به هر حال شاید علت تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۸ به سازمان بیمه سلامت، مشکلات اقتصادی کشور باشد.

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت اظهار داشت: برخی از شرکت‌های تولیدی دارو به علت تاخیر پرداخت بیمه‌ها در مرز ورشکستگی قرار گرفتند و اگر تولید این شرکت‌ها متوقف شود، مجبوریم با هزینه‌های بسیار زیاد دارو را وارد کنیم. در این صورت هم اشتغالزایی دچار مشکل می‌شود و هم تامین ارز برای واردات دارو دشوار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، شایعه استعفای وزیر بهداشت از روز گذشته در فضای مجازی مطرح شده است. برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر، موضوع را به بودجه در نظر گرفته شده برای سال ۹۸ حوزه سلامت و به خصوص سازمان بیمه سلامت مربوط دانستند. مسئولان وزارت بهداشت تاکنون به صورت مستقیم این شایعه را تایید یا تکذیب نکردند.

اجتمام *۹۴۸۲ * ۳۰۶۳

خواندن خبر در سایت منبع

پس پشت استعفای وزیر بهداشت

فراروخبرگزاری فرارو
پس پشت استعفای وزیر بهداشت
شما شش سال است که قاضی زاده هاشمی را می‌شناسید. حضورش در رسانه‌ها بیش فعالانه بود. حالا که کف‌گیر‌ها به ته دیگ رسیده به جای آنکه مثل یک مدیر لایق بایستد و بودجه را متناسب با وضعیت تحریم و فشار‌ها تنظیم کند استعفا می‌دهد.

پس پشت استعفای وزیر بهداشت - 1

فرارو- الیاس حضرتی نماینده مجلس از استعفای حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت خبر داد. او در توئیتر خود نوشت: متأسفانه باخبر شدم، دکتر قاضی‌زاده هاشمی در اعتراض به کاهش بودجه سلامت، استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیئت‌دولت شرکت نمی‌کند. خبرگزاری تسنیم نیز نوشته: «وزیر بهداشت شنبه دو هفته پیش به‌دلیل بودجه سلامت برای سال ۹۸ به‌خصوص عدم تخصیص بودجه تصویب‌شده برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی از صندوق توسعه ملی، کتبا در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، استعفا داده است.»

اواخر مهر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، در مراسم روز ملی صادرات از موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دارویی خبر داد. اما چند روز بعد از اعلام این خبر وزیر بهداشت اعلام کرد: هنوز این موضوع ابلاغ نشده و بلاتکلیف است.

او همچنین خواسته بود اعتبارات در بودجه ۹۸ به گونه‌ای پیش‌بینی شود که کسری هر ساله بیمه تکرار نشود. قاضی زاده با اشاره به بدهی حدود پنج هزار میلیارد تومانی بیمه سلامت گفته بود: بیمه‌ها امیدوار بودند آن چه که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد، تایید شود تا بتوانند بدهی‌هایشان را پرداخت کنند ما هم همچنان امیدوار این موضوع هستیم؛ اگر این اتفاق رخ دهد می‌توان گفت: گشایشی برای همه بخش‌ها به ویژه بخش‌های دارویی و تولید کنندگان و وارد کنندگان مواد اولیه و سپس برای بیمارستان‌ها و نهاد‌های ارائه کننده خدمت ایجاد می‌شود.بیشتر بخوانید: منابع و مصارف سال آینده دولت در بودجه 98

بودجه وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت

چند روز پیش طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرده بود سازمان متبوعش ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای حوزه‌های دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات درمانی دریافت می‌کند. به گفته او، سازمان بیمه سلامت در ابتدا ۱۹ هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده بود که این رقم برای نگهداشت وضعیت موجود است و اگر قرار باشد، شش تا هفت میلیون نفری که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند، تحت پوشش بیمه قرار گیرند، باید سه تا چهار هزار میلیارد تومان دیگر هم به بودجه پیشنهادی‌مان اضافه شود. طبیعتا وقتی منابع نباشد، توان بیمه کردن افراد فاقد پوشش بیمه را نخواهیم داشت و سعی می‌کنیم وضعیت موجود را حفظ کنیم.اما برای طرح تحول سلامت سال آینده ۳۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سال ۹۸ سازمان برنامه و بودجه کشور توضیح می‌دهد: ۱۱ هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان برای کمک به طرح تحول سلامت در نظر گرفته شده است که این رقم برای سال جاری، ۱۰ هزار و ۶۸۴ میلیارد تومان بود. این مبلغ از منابع هدفمندی جداست و فقط مربوط به بودجه عمومی می‌شود. سرجمع ۲۱ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی طرح‌های سلامت گنجانده شده است. مابه‌التفاوت رقم تا ۳۶ هزار میلیارد تومانی که مطرح است از محل ۳۵ هزار میلیارد تومان درآمد اختصاصی وزارت بهداشت تأمین خواهد شد.

مزدک دانشور، انسان شناس و منتقد وزارت بهداشت قاضی زاده هاشمی به فرارومی‌گوید: بخشی از بودجه صرف مسائلی می‌شود که از نظر عموم مردم لازم نیست. اما این تخصیص‌ها به خاطر قواعد ایدئولوژیک صورت می‌گیرد. وقتی کلیت بودجه تحت انقباض قرار می‌گیرد ابتدا باید از بودجه‌ها فرهنگی کاست و در مرحله آخر سراغ بودجه‌هایی مثل بهداشت و درمان و آموزش و پرورش رفت. بودجه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان تا جای ممکن باید حفظ شود. با این حال باید رویکرد‌های رسانه‌ای وزیر بهداشت را در شش سال اخیر بررسی کرد نه صرفا در یک روز.

دانشور ادامه می‌دهد: شما شش سال است که قاضی زاده هاشمی را می‌شناسید. حضورش در رسانه‌ها بیش فعالانه بود. حالا که کف‌گیر‌ها به ته دیگ رسیده به جای آنکه مثل یک مدیر لایق بایستد و بودجه را متناسب با وضعیت تحریم و فشار‌ها تنظیم کند استعفا می‌دهد.بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت: مجوز جذب 31 هزار نیرو داریم، اما اعتبار نداریماین منتقد وزیر بهداشت ادامه می‌دهد: به طور کلی کارنامه وزیر بهداشت را در شش سال گذشته منفی می‌دانم. بار‌ها در خصوص طرح تحول سلامت گفته‌ام «روندی که در خصوصی سازی، واگذاری، پزشک سالاری که در وزارت بهداشت وجود دارد هیچ کدام مورد تایید صاحب نظران و کارشناسان نیست. به ویژه هزینه کرد طرح تحول سلامت عموما بر روی درمان بوده و نه بهداشت و پیشگیری.» حتی شعار‌های وزارت بهداشت در زمینه خودمراقبتی را نقد کرده‌ام و آن‌ها را منفی می‌دانستم. ما این همه هزینه می‌کنیم، مالیات می‌دهیم و از دولت انتظار داریم. نمی‌شود که دولت بگوید خودتان از خودتان مراقبت کنید. پس نقش وزارت بهداشت در مراقبت از مردم چه می‌شود؟ چرا وزارت بهداشت در مورد کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم و کیفیت آب و غذا‌هایی که مصرف می‌کنیم هیچ دخالتی ندارند؟ همیشه نسبت به وزیر بهداشت منفی بوده‌ام و رویکرد او را نئولیبرال و عوام‌گرایانه می‌دانستم. او شخصیتی دارد که در هر اتفاقی از اسیدپاشی اصفهان گرفته تا گرد وخاک خوزستان وسط میدان می‌رفت و خودش را آنجا نشان می‌داد.

مخالفت شخصیتی، رویکردی و ایدئولوژیک با وزیر بهداشت

دانشور می‌گوید که از نظر شخصیتی، رویکردی و ایدئولوژیک مخالف قاضی زاده هاشمی است. دانشور می‌گوید: ما رفتار‌های پرتبختری از وزیر بهداشت شاهد بوده‌ایم. از رفتارش با فرماندار بدره گرفته تا ویدئویی که از برخوردش با نانوای بجستانی منتشر شد. چند سال پیش هم گفتته بودم که چاه ویل تحول سلامت هیچ گاه پر نمی‌شود. حالا که این چاه به نهایت عمق خود رسیده است آقای وزیر استعفا می‌دهد. طبیعتا با ریخت و پاش و پزشک سالاری و خصوصی سازی نمی‌شود بهداشت مملکت را اداره کرد. قاضی زاده هاشمی باید پاسخ گوی ۶ سال گذشته خود باشد. شفاف باشد و بگوید این همه بودجه‌ای در کجا‌ها هزینه شد و چرا به هیچ کس پاسخ گو نیستند؟ بعد می‌توان پرسید چرا از صندوق توسعه ملی بودجه می‌خواست.بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت: به تصویرم از ابتدا نگاه کنید، پیرمان کردند

هدف انتخاباتی قاضی زاده هاشمی؟

جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، اما از زاویه‌ای سیاسی به ماجرا نگاه می‌کند. این عضو حزب اتحاد ملت به فرارو می‌گوید: در ظاهر برنامه‌های آقای قاضی زاده هاشمی برنامه‌های خوبی بود، به ویژه در ارتباط با بیمه همگانی که بسیاری از افراد نیازمند و مستحق می‌توانستند به مطالبات دارویی و درمانی خود دسترسی داشته باشند.

این فعال سیاسی در ارتباط با درخواست وزیر بهداشت برای برداشت از صندوق توسعه ملی و تخصیص خرید دارو و تجهیزات نیز می‌گوید: این کار طرح خوبی به نظر می‌رسد، اما شاید نتواند موفقیت‌آمیز باشد. ممکن است جامعه پزشکی هم با طرح وزیر مخالف باشد. اما احتمال اینکه آقای قاضی زاده قصد کاندیداتوری برای ریاست جمهوری داشته باشد هم وجود دارند و او احتمالا می‌خواهد با استعفا از وزارت فعالیت انتخاباتی کند. با توجه به شایعاتی هم که درباره کاندیداتوری قاضی زاده وجود دارد، بعید نیست او بخواهد با یک تیر دو نشان بزند یعنی هم با بودجه مخالفت کند و هم فضای عمومی را در اختیار بگیرد.

جلالی زاده ادامه می‌دهد: قاضی زاده در دوران وزارت خود تمایل نداشته به جریان سیاسی خاصی گرایش نشان دهد. البته بعید هم می‌دانم در این سال‌ها توانسته باشد حمایت اقشار جامعه را به دست آورد، به ویژه آنکه با آن ویدئویی که چندی پیش از او منتشر شد که به پیرمرد بجستانی درباره فیزیوتراپی همسرش می‌گوید خودت بمال به وجهه خود آسیب رسانده است. اگر هم اقبالی داشته باشد به خاطر بیمه هاست.

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب خبر استعفای وزیر بهداشت

الفخبرگزاری الف
تکذیب خبر استعفای وزیر بهداشت
برخلاف توئیت الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید مجلس که از استعفای وزیر بهداشت به علت کاهش بودجه سلامت خبر داده بود، سبحانی‌فر سخنگوی حزب اعتدال و توسعه و دیگر عضو فراکسیون امید علت حضور نیافتن قاضی زاده هاشمی در وزراتخانه را سرماخوردگی او اعلام کرد.

اولین بار الیاس حضرتی نماینده تهران بود که از استعفای وزیر بهداشت خبر داد. او در حساب توییتر خود نوشت: «متاسفانه باخبر شدم، دکتر قاضی‌زاده هاشمی در اعتراض به کاهش بودجه سلامت، استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیات دولت شرکت نمی‌کند. وظیفه تمام دلسوزان است که مانع از استعفای ایشان شوند و امیدوارم به‌زودی وزیر بهداشت دوباره در دولت حاضر شوند».

با وجود آنکه برخی نمایندگان دیگر نیز این خبر را تائید کردند، اما رمضانعلی سبحانی‌فر عضو فراکسیون امید و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در گفتگو با خبرآنلاین این خبر را تکذیب کرد و گفت: «وزیر بهداشت به علت سرماخوردگی نتوانسته است در محل کار خود حاضر شود».

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم تکذیب و تاییدها؛ رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس استعفای وزیر بهداشت را تایید کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تداوم تکذیب و تاییدها؛ رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس استعفای وزیر بهداشت را تایید کرد
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شاید حوزه سلامت یکی از حساس‌ترین مواضع باشد، کما اینکه شاهد هستیم که در ماه‌های اخیر مشکلاتی در پی کمبود منابع در بیمارستان‌ها برای مردم به وجود آمده است و کارشکنی‌هایی صورت می‌گیرد.

دقایقی پیش حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، با تایید این خبر که وزیر بهداشت در پی کاهش بودجه حوزه سلامت استعفا داده است، گفت:

به نظر می‌رسد که سازمان برنامه و بودجه زاویه‌ای در مورد سلامت مردم پیدا کرده است، چرا که این مشکلاتی را که به وجود می‌آورد به مردم صدمه می‌زند.

هم‌اکنون نمی‌توان با این روشی که سازمان برنامه و بودجه در پیش گرفته است، در مملکت بودجه‌ریزی کرد، شعار بودجه عملیاتی را در ظاهر می‌دهند، اما دقیقا برعکس آن عمل می‌کنند و این در حالی است که اگر مشکلات مردم را حل نکند، مجبور می‌شویم مشکلات آنها را با مردم در میان بگذاریم و مردم قطعا مطالبه‌گر خواهند بود.

ظاهرا دولت می‌خواهد که مردم را به بهانه‌های مختلف به خیابان‌ها بکشاند و شاید حوزه سلامت یکی از حساس‌ترین مواضع باشد، کما اینکه شاهد هستیم که در ماه‌های اخیر مشکلاتی در پی کمبود منابع در بیمارستان‌ها برای مردم به وجود آمده است و کارشکنی‌هایی صورت می‌گیرد.

سازمان برنامه و بودجه در مورد مبلغ ۵۰۰ میلیون دلاری که قرار بود به دستور مقام معظم رهبری به بیمه‌ها داده شود هم کارشکنی می‌کند که باید برای آن فکری اساسی شود و رئیس جمهور برخورد جدی کند و اجازه ندهد که با سلامت مردم بازی شود

خواندن خبر در سایت منبع

تسنیم: علت استعفای وزیر بهداشت، عدم تخصیص بودجه تامین دارو و تجهیزات پزشکی بود

انتخابخبرگزاری انتخاب
تسنیم: علت استعفای وزیر بهداشت، عدم تخصیص بودجه تامین دارو و تجهیزات پزشکی بود
وزیر بهداشت شنبه دو هفته پیش به دلیل بودجه سلامت برای سال ۹۸ به خصوص عدم تخصیص بودجه تصویب شده برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی از صندوق توسعه ملی، کتباً در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، استعفا داده است. با گذشت حدود ۱۵ روز از استعفای وزیر بهداشت، حسن روحانی رئیس جمهور تاکنون در این باره پاسخی به نامه‌ی استعفای قاضی زاده هاشمی نداده است.
تسنیم: علت استعفای وزیر بهداشت، عدم تخصیص بودجه تامین دارو و تجهیزات پزشکی بود - 0

تسنیم نوشت: اطلاعات جدیدی از علت استعفای وزیر بهداشت منتشر شد.

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس صبح امروز از استعفای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

پیگیری‌ها از دولت نشان می‌دهد که وزیر بهداشت شنبه دو هفته پیش به دلیل بودجه سلامت برای سال ۹۸ به خصوص عدم تخصیص بودجه تصویب شده برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی از صندوق توسعه ملی، کتبا در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، استعفا داده است.

با گذشت حدود ۱۵ روز از استعفای وزیر بهداشت، حسن روحانی رئیس جمهور تاکنون در این باره پاسخی به نامه‌ی استعفای قاضی زاده هاشمی نداده است اما محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور تلاش کرده که با وساطت، موضوع را حل کند اما وزیر بهداشت اصرار داشته که بودجه تامین دارو و تجهیزات پزشکی باید تامین شود.

قاضی زاده هاشمی بعد از استعفا و تا مشخص شدن وضعیت استعفا، همچنان در وزارت بهداشت مشغول به کار بوده و در هفته پیش ۳ سفر استانی به سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.
الفالف1 روز قبل
بواقع سیاست واشنگتن در قبال ایران پیروی از الگویی است که قبلا در قبال کشورهایی مانند کره شمالی، لیبی و عراق جواب داده است. اگر چه این الگو در برابر کشورهای دیگر جواب داده بود اما ایران توانست الگوی رفتاری همیشگی غرب را با چالش مواجه سازد. در این باره باید به مدل مواجه غرب با کشورهایی مانند عراق و لیبی اشاره کرد. در لیبی، کشورهای غربی علی الخصوص آمریکا با استفاده از تحریم اقتصادی فشار مضاعفی علیه دولت معمر قذافی وارد کردند. به عبارتی بی اثر کردن این ارتباط نقش کلیدی در مقابله با سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بی بی سی فارسی در آخرین نمونه از سیاست‌های خانواده ستیزانه خود در مطلبی با عنوان «آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند! در حالی بی بی سی فارسی تلاش کرده نسخه تجرد زنان در غرب را برای زنان ایرانی بپیچد که چندی پیش یورونیوز اعلام کرد که طبق آخرین پژوهش‌ها ۱۴٪ جوانان اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی هستند. جام‌نیوز نوشت، طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. براساس تحقیق «یوروفاوند» جنسیت علاوه بر موقعیت اقتصادی یکی از عوامل موثر بر ابتلا به افسردگی است. زنان جوان اروپایی به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

اخبار بیشتر