صحبت های مهم حاج قاسم سلیمانی و محسن رضایی در مورد عملیات کربلای ۴ در برنامه حالا خورشید
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

صحبت های مهم حاج قاسم سلیمانی و محسن رضایی در مورد عملیات کربلای ۴ در برنامه حالا خورشید

محسن رضایی: تعداد دقیق شهدای عملیات کربلای چهار «۹۸۵ نفر» است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
محسن رضایی: تعداد دقیق شهدای عملیات کربلای چهار «۹۸۵ نفر» است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما ۲۶۰ گردان را می خواستیم وارد عملیات کنیم. کل شهدای کربلای چهار، ۹۸۵ نفر بود نه هزاران نفر.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که در برنامه حالا خورشید حاضر شده بود درخصوص توییت اخیر خود درباره کربلای ۴ گفت: ‌ هر سال دی ماه با یک داستان تکراری مواجه هستیم که عملیات لو رفته و فرماندهان توجهی به جان مردم نداشتند. ما گفتیم چه کار کنیم که هر سال تکرار می‌شود.

وی افزود: من توییتی زدم شما که اینقدر حرف می‌زنید از یک زاویه دیگر نگاه کنیم و آن این است که عملیاتی را انجام شد تبدیل به فریب کردیم و درست ۱۵ روز بعد عملیات دیگری انجام دادیم ولی حرف‌های من را طور دیگری برداشت کردند. این عملیات یک تحلیل پسینی است. اولین بار نیست این حرف را می‌زنیم. ما عملیات کربلای ۴ را برای عبور از اروند انجام دادیم تا از طریق آن به بصره وارد شویم ولی زمانی که دیدیم که جزیره‌ام الرصاص بسته است ما بعدازظهر دستور عقب‌نشینی دادیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ما باید در تاریکی حرکت به جلو و عقب را انجام می‌دادیم و ظرف ۲۴ ساعت دستور عقب‌نشینی دادیم. چون آن زمان می‌خواستیم دستور ادامه عملیات را بدهیم و شاید از این مسیر بتوانیم ادامه بدهیم. بنابراین مشخص است که عملیات ما عملیات رسمی بوده ولی عملیات بزرگ ما نبوده است. برخی عملیات‌ها مثل فاو ۷۵ روز طول کشید یا کربلای ۵ حدود ۲۰ روز طول کشید.

رضایی اضافه کرد: عملیات‌ها که یک دفعه‌ای نبوده است. ما ۲۶۰ گردان را می‌خواستیم وارد عملیات کنیم. در واقع عملیات بزرگی بود ولی در آن زمان خداوند این فکر را به ذهن ما آورد که حالا که راه از شلمچه باز است و راه‌ام الرصاص بسته است، در فکر راهکاری بودیم لذا تصمیم گرفتیم که این عملیات را تبدیل به فریب کنیم. کل شهدای کربلای چهار، ۹۸۵ نفر بود نه هزاران نفر.

وی تصریح کرد: عملیات کربلای ۴ را به فاصله ۲۴ ساعت تبدیل به عملیات فریب کردیم. مگر ما این عملیات را عملیات فریب می‌گوییم. ما می‌گوییم که این عملیات را بعد از انجام، فریب کردیم. کل شهدای این عملیات ۹۵۰ نفر بوده است و آمار آن در بنیاد شهید است. البته فرماندهان نسبت به یک مجروح و شهید حساس بودند.

رضایی با بیان اینکه ما در جبهه و جنگ افراد را با ژنرال و سردار نمی‌شناختیم. البته برخی به خاطر اینکه امام می‌گفتند آقا محسن به من می‌گفتند آقا محسن. برخی برادر محسن و حاج محسن می‌گفتند. خدا شاهد است من هنوز مهدی باکری که در ذهنم می‌آید کنترل خودم را از دست می‌دهم. من وقتی دیدم کشور اشغال شده است درس و دانشگاهم را ترک کردم و امام من را فرمانده سپاه کردند. آقای سلیمانی و باکری وقتی کسی شهید می‌شد، ابراز ناراحتی می‌کردند. ما در جنگ حالات امام حسین و حضرت ابوالفضل را درک می‌کردیم.

وی افزود: ما دست جوانان حتی آنانی که توهین کردند را می‌بوسیم. شما از چهره‌های مختلفی در داخل و خارج از کشور اسم بردید. خیلی از این افراد باید پاسخ بدهند که ذهن مردم را هر ازگاهی به حاشیه می‌برند در حالی که در شرایط مشکلات اقتصادی باید مشکلات مردم را حل کرد. من در برنامه حالا خورشید قبول کردم حاضر شوم. من برای دفاع از فرماندهان و شهدای جنگ در این برنامه حاضر شدم.

رضایی تصریح کرد: بحث فریب بودن عملیات‌ها و اینکه از کربلای ۴ به والفجر ۸ تعمیم می‌دهند، درست نیست. ما در کربلای ۴ وقتی فهمیدیم که در شرایط خاصی هستیم، تصمیم گرفتیم که عملیات را به یک عملیات فریب تبدیل کنیم. این تبادل هم خیلی مهم بود. در آن زمان تنها راه ما این بود که نیروها از خرمشهر و آبادان به سمت اهواز رفتند. از تبلیغات هم استفاده کردیم و بعد از هر عملیاتی آن را تکرار می‌کردیم. مارش پیروزی می‌زدیم و همان کار را در آن زمان انجام دادیم. این عملیات را همه می‌دانستند. حتی امام می‌دانستند و شورای عالی دفاع که آقای خامنه‌ای حضور داشتند و آقای هاشمی به همراه آقای روحانی که از بوشهر به سمت منطقه عازم بودند در جریان این عملیات قرار داشتند و در مصاحبه مفصل مرحوم آقای هاشمی هم به این مساله اشاره شده است. ما با مشورت فرماندهان و مسئولان این عملیات را مطرح کرده بودیم و تصمیم درباره کربلای ۴ و توقف و انجام و ساعت و زمان و مکان آن جمعی بوده است.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

کربلای ۴ جزء عملیات اصلی ما در جنگ بود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کربلای ۴ جزء عملیات اصلی ما در جنگ بود
خبرگزاری میزان- فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، گفت: کربلای ۴ همچون والفجر مقدماتی جزو عملیات اصلی ما در جنگ بود.
کربلای ۴ جزء عملیات اصلی ما در جنگ بود - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سرلشگر قاسم سلیمانی، امروز (دوشنبه) طی ارتباط مستقیم با برنامه حالا خورشید شبکه سوم سیما با اشاره به عملیات کربلای چهار اظهار کرد: ما در صحنه جنگ عملیات‌های مختلفی داشتیم که برای آنها بیش از ۵ الی ۶ ماه کار و برنامه ریزی می‌کردیم اما به موفقیت نمی‌رسیدند و این موضوع تنها به کربلای چهار اختصاص نداشت.

فرمانده نیروی قدس سپاه، گفت: عملیات والفجر مقدماتی از جمله عملیات‌هایی بود که در واقع کار‌های فراوانی پیرامون آن صورت گرفت، این عملیات به مرحله اجرا هم رسید اما به نتیجه منتهی نشد. بنابر این ما در طول جنگ هم عملیات موفق و هم ناموفق داشتیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه کربلای ۴ همچون والفجر مقدماتی جزو عملیات اصلی ما در جنگ بود، افزود: در فضای مجازی بعضی‌ها شماتت می‌کنند که چرا عملیات کربلای چهار لو رفت؟ حال آنکه مطابق یک منطق نظامی تقریبا در تمام عملیات‌هایمان نسبتی از لو رفتگی را داشتیم.

تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

اشک‌های محسن رضایی حین پاسخ به حواشی روزهای اخیر عملیات کربلای ۴

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- گریه محسن رضایی هنگام پاسخ به حواشی روزهای اخیر عملیات کربلای ۴ روی آنتن زنده تلویزیونی را مشاهده می‌کنید.

کد ویدیو دانلود

اشک‌های محسن رضایی حین پاسخ به حواشی روزهای اخیر عملیات کربلای ۴ - 3

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات سردار سلیمانی پیرامون عملیات کربلای ۴

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- حاج قاسم سلیمانی در گفتگوی تلفنی با رضا رشیدپور توضیحاتی پیرامون عملیات کربلای ۴ ارائه داد، که در ادامه مشاهده می‌کنید.

به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، سردار سلیمانی در گفتگوی تلفنی با حالاخورشید گفت: عملیات کربلای ۴، عملیات اصلی ما بود نه فرعی، بعد از موفقیت کربلای ۵ دشمن تصور کرد کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

برخی بحث‌هایی که این اخیرا درباره جنگ منتشر شد دل خانواده شهدا را به درد آورد، ما یک فرمانده داشتیم آن هم امام عزیز بود.

کد ویدیو دانلود

توضیحات سردار سلیمانی پیرامون عملیات کربلای ۴ - 5

خواندن خبر در سایت منبع

محسن رضایی: ما در هیچ عملیاتی غافلگیری ۱۰۰ درصد برای دشمن نداشتیم/ تحلیل من از «عملیات فریب» یک تحلیل پسینی است

الفخبرگزاری الف
محسن رضایی: ما در هیچ عملیاتی غافلگیری ۱۰۰ درصد برای دشمن نداشتیم/ تحلیل من از «عملیات فریب» یک تحلیل پسینی است

محسن رضایی با حضور در برنامه حالا خورشید درباره توییت اخیرش و بحث‌های پیرامون عملیات کربلای ۴ در حال گفت‌وگو و توضیح است که گزیده آن را می‌خوانید:

-ما در هیچ عملیاتی غافلگیری ۱۰۰ درصد برای دشمن نداشتیم و تقریبا همه عملیات‌های ما درصدی لو رفته بود.

-این برای ما افتخار است که جنگ را در این محیط به پایان بردیم.

-هرسال دی ماه با یک داستان تکراری مواجه هستیم که برخی به صحنه می‌آیند و می‌گویند عملیات کربلای ۴ لو رفته بوده و فرماندهان فکر جان فرزندان مردم نبوده‌اند.

-من امسال می‌خواستم از زاویه دیگری این مساله را مطرح کنیم.

-تحلیل من از «عملیات فریب» یک تحلیل پسینی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.
الفالف1 روز قبل
بواقع سیاست واشنگتن در قبال ایران پیروی از الگویی است که قبلا در قبال کشورهایی مانند کره شمالی، لیبی و عراق جواب داده است. اگر چه این الگو در برابر کشورهای دیگر جواب داده بود اما ایران توانست الگوی رفتاری همیشگی غرب را با چالش مواجه سازد. در این باره باید به مدل مواجه غرب با کشورهایی مانند عراق و لیبی اشاره کرد. در لیبی، کشورهای غربی علی الخصوص آمریکا با استفاده از تحریم اقتصادی فشار مضاعفی علیه دولت معمر قذافی وارد کردند. به عبارتی بی اثر کردن این ارتباط نقش کلیدی در مقابله با سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی می‌توان به این نتیجه رسید که برآورد عددی دقیقی از میزان یارانه ارائه شده به کشاورزان وجود ندارد. علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع جلسه امروز بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی و سایر عوامل تولید بود. سازمان حمایت از مصرف‌کننده، سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها مرکز پژوهش‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو گزارشاتی در این زمینه دادند. گزارش‌ها نشان می‌داد که آمار و اطلاعات دقیقی از نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها وجود ندارد. سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: ما یارانه را هم در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی، هم یارانه‌های حامل‌های انرژی و هم معافیت‌های مالیاتی ارائه می‌کنیم و این یارانه‌ها پنهان نامیده می‌شود.

اخبار بیشتر