1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

کی‌روش: فینال جام ملت‌ها برای ما بازی با یمن است

کی‌روش: بازی با یمن فینال جام ملت‌ها است

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
کی‌روش: بازی با یمن فینال جام ملت‌ها است
کی‌روش: بازی با یمن فینال جام ملت‌ها است - 0

به گزارش خبرورزشی و به نقل از سایت AFC، تیم ملی فوتبال ایران باید از چندی دیگر کار خودش را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ آغاز کند. ایران در این جام با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن هم‌گروه شده است. ۴۳ سال از آخرین قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا می‌گذرد و این بار شاگردان کی‌روش امیدوار هستند بتوانند در امارات قهرمان شوند.

کارلوس کی‌روش در گفتگو با AFC، اظهار کرد: بازی اول ما بازی مهمی است. همیشه بازی‌های اول بازی‌های دشواری از آب درمی‌آیند. همه تیم‌ها با آرزو و جاه‌طلبی رقابت‌ها را شروع می‌کنند و به همین خاطر مسابقه نخست همیشه دشوار است. مهم است که بتوانیم بازی نخست را پیروز شویم. مانند همیشه شروع یک تورنمنت اهمیت زیادی دارد و ما باید بتوانیم برنده از زمین خارج شویم.

تیم ملی فوتبال ایران تیم نخست آسیا در رده بندی باید برابر یمن تیم ۲۶ آسیا و ۱۳۵ جهان قرار گیرد. با این حال کارلوس کی‌روش نمی‌خواهد تیم یمن را دست کم بگیرد و معتقد است که بازیکنانش باید کاملا متمرکز باشند.

سرمربی پرتغالی اضافه کرد: من نتایج تیم‌های ملی فوتبال ایران در سطوح مختلف یعنی زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال را بررسی کرده‌ام و متوجه شدم ایران هیچ وقت در مسابقات رسمی یمن را شکست نداده است. یمن بازی سخت و دشواری برای ما خواهد بود. وقتی بازی شروع شود، باید از تمام ناامیدی‌ها حول محور تیم رها شویم و به کسب پیروزی تمرکز کنیم. یازده بازیکن برابر حریف قرار می‌گیرند. این بازی مربوط به بازیکنان و مربیان می‌شود. شما نمی‌توانید بازی با یمن را شروع کنید و به فکر چیز‌های دیگری در جام ملت‌ها باشید. ۹۰ دقیقه باید برای مردم کشورتان بازی کنید. ۹۰ دقیقه باید برای خوشحالی و افتخار مردم ایران به رقابت بپردازید.

تیم ملی فوتبال ایران از سال ۱۹۷۶ تاکنون نتوانسته است قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. حالا بعد از یک جام جهانی خوب ایران امیدوار به کسب این موفقیت تاریخی است.

کارلوس کی‌روش گفت: این که تیم ملی فوتبال ایران پیشرفت خیلی خوبی از نظر نگرش، سازماندهی و نظم داشته، کاملا مشخص و شناخته شده است، ولی بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است رخ دهد این است که وقتی شما دوران خوبی را سپری می‌کنید برخی از مردم فکر می‌کنند که این کافی است و به چیز دیگری نیاز نداریم. این نگرش کامل اشتباه خواهد بود، چون تیم‌هایی همچون قطر، عربستان و امارات ننشسته‌اند و ما را تماشا کنند، بلکه سخت تلاش می‌کنند تا به موفقیت برسند. آن‌ها پیشرفت ایران را می‌بینند و تلاش زیادی می‌کنند تا خودشان را به سطح ما برسانند. حتی تیم‌هایی مثل فلسطین و یمن. مردم فکر می‌کنند که جام ملت‌های آسیا آسان است، ولی ویتنام در چند سال گذشته پیشرفت خیلی خوبی داشته و در حال حاضر شرایط خوبی دارد. آن‌ها اخیرا موفق شده‌اند قهرمان تورنمنت در جنوب شرق آسیا شوند. ما نباید سوار بر این موج شویم که جام ملت‌های آسیا برای ما آسان است، بلکه کاملا برعکس است. کسانی که می‌خواهند فکر کنند که در فوتبال این مسائل و بازی‌ها آسان است، فقط تلاش می‌کنند که امید ما را به خطر بیندازند. ما فروتن خواهیم بود و به تمام حریفانمان احترام خواهیم گذاشت و تلاش می‌کنیم بهترین عملکردمان را نشان دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان صحبت‌های خود گفت: در چنین مسابقاتی فردایی وجود ندارد اگر ما حال را پیروز نشویم. در حال حاضر فینال جام ملت‌های آسیا برای ما بازی با یمن است و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنیم. وقتی بازی با یمن تمام شد به سراغ ویتنام خواهیم رفت و بعد از آن به عراق فکر می‌کنیم. در حال حاضر می‌خواهم چنین نگرشی در تیم جا بیفتد تا بتوانیم تمام تلاش خودمان را برابر یمن در بازی نخست نشان دهیم. فعلا به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

رضا عنایتی: چیپ یحیی برای خودش و مردم خاطره شد؛ ایران برای قهرمانی در جام ملت‌ها شانس بالایی دارد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
رضا عنایتی: چیپ یحیی برای خودش و مردم خاطره شد؛ ایران برای قهرمانی در جام ملت‌ها شانس بالایی دارد

طرفداری- رضا عنایتی، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید توقعات از تیم ملی بسیار بالاست و مردم می‌خواهند این تیم در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود.

رضا عنایتی در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد حضور ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا و شرایط فعلی تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش گفت:

ایران برای قهرمان شدن شانس بالایی دارد. هر چند که باید بگویم توقعات از تیم ملی بسیار بالاست و مردم توقع دارند که ایران در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود. هر چند فضایی که در این چند ماه در اطراف تیم ملی بود، چندان خوب نبود، ولی الان همه باید از این تیم حمایت کنند و امیدوارم بعد از سال‌ها قهرمان آسیا شویم.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که اصلی‌ترین حریف ایران چه تیمی است، تأکید کرد:

تیم‌هایی مثل کره جنوبی، ژاپن و استرالیا قدرتمند هستند و نباید از کنار تیم‌هایی مثل امارات، عراق، عربستان، قطر و … هم به سادگی عبور کنیم.

وی که در دو دوره از جام ملت‌ها حضور داشته است در این خصوص اظهار داشت:

ما در هر دو دوره که در چین و مالزی برگزار شد، می‌توانستیم قهرمان شویم، ولی ضربات پنالتی همیشه به تیم ملی ما ضربه زده است. در چین که مقابل تیم ملی این کشور باختیم و به فینال نرسیدیم و در مالزی هم با ضربات پنالتی مغلوب کره شدیم. ایران در هر دو جام بازیکنان بسیار خوبی داشت و می‌توانست قهرمان شود.

عنایتی درباره پنالتی‌ عجیبی که یحیی گل‌محمدی در بازی با چین در جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا از دست داد، تصریح کرد:

فقط نباید گل‌محمدی را مقصر دانست. او مطمئن بود که توپ را گل می‌کند و تصمیم گرفت که چیپ بزند. متأسفانه چیپ یحیی برای خودش و مردم خاطره شد.

خواندن خبر در سایت منبع

غیبت ایران در جمع ۸ تیم نهایی جام ملت‌های آسیا از نظر مربی پیشین امارات!

تسنیمخبرگزاری تسنیم
غیبت ایران در جمع ۸ تیم نهایی جام ملت‌های آسیا از نظر مربی پیشین امارات!

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه امارات الیوم، عبدالله المسفر گفت: تیم‌های ملی فوتبال امارات و کره‌جنوبی به بازی فینال جام ملت‌های آسیا صعود می‌کنند و امیدوارم امارات جام قهرمانی را به دست آورد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال امارات درباره ۸ تیم نهایی جام ملت‌های آسیا نیز اظهار داشت: تیم‌های ملی امارات، عربستان، کره‌جنوبی، اردن، چین، عراق، استرالیا و ژاپن را در مرحله یک‌چهارم نهایی می‌ببینم. البته تیم ملی عمان نیز از نظر فنی سطح متمایزی دارد.

عبدالله المسفر افزود: امیدوار هستم که تیم ملی امارات فینالیست جام ملت‌های آسیا شود و از این توانمندی نیز بهره‌مند است. دومین تیم فینالیست را کره‌جنوبی یا عربستان پیش‌بینی می‌کنم اما نامزد من در این مرحله کره‌جنوبی به خاطر ثبات فنی خواهد بود.

وی در واکنش به این پرسش که آیا تیم‌های مطرح آسیایی با توجه به دستاوردهایشان را از فهرست خود حذف کرده است گفت: البته نمی‌توانیم هیچ تیمی را نادیده بگیریم زیرا تمام تیم‌ها به خوبی مهیای جام ملت‌های آسیا شدند. ارزیابی من بر اساس ثبات فنی و رکورد پیروزی‌های این تیم‌ها است. در این رابطه به تیم‌های ملی سوریه و کره‌شمالی نیز امیدوار هستم.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ از ۱۵ دی با شرکت ۲۴ تیم در امارات آغاز می‌شود. تیم ملی فوتبال ایران در گروه D با تیم‌های ملی عراق، یمن و ویتنام قرار دارد.خمیس: بازی با ایران در اولین گام بی‌عدالتی است

خواندن خبر در سایت منبع

امید عراق به ستاره‌های پرسپولیس و استقلال در جام ملت‌ها

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
امید عراق به ستاره‌های پرسپولیس و استقلال در جام ملت‌ها

به گزارش خبر فوری؛ حضور ۲ بازیکن فعال در لیگ برتر ایران (بشار رسن و طارق همام) در لیست نهایی سرچکو کاتانتس سرمربی تیم ملی فوتبال عراق برای رقابت در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ دیده می‌شود. بازی درخشان هردو بازیکن در رده باشگاهی و در لیگ قهرمانان آسیا باعث شده است که نظر سرمربی اسلوونیایی تیم ملی عراق روی این دو بازیکن مثبت باشد. روز پنج شنبه بود که لیست نهایی تیم ملی عراق توسط فدراسیون فوتبال این کشور به کنفدراسیون فوتبال ارسال شد که در آن نام بشار و طارق هم دیده می‌شود. عراقی‌ها که در گروه D رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با تیم‌های ایران، یمن و ویتنام در یک گروه قرار دارند امید زیادی به دو بازیکن خودشان دارند که در لیگ ایران بازی می‌کنند. در نظر سنجی‌های مختلف که در سایت‌های خبری عراقی دیده می‌شود مردم فوتبالدوست عراق نظر داده‌اند که با توجه به حضور این دو بازیکن در لیگ ایران و شناختی که نسبت به بازیکنان ایران دارند می‌تواند هم در این بازی و هم در سایر بازی‌ها ستاره جام ملت‌ها لقب بگیرند. البته در این نظر سنجی‌ها خیلی از مردم عراق امید زیادی به قهرمانی کشورشان ندارند و تیمشان را حداکثر تا نیمه نهایی جام ملت‌ها می‌بینند. در گروهی که عراقی‌ها قرار دارند غیر از ایران یمن و ویتنام قرار دارند. بیشتر عراقی‌ها بر این باورند که تیم شان به همراه ایران به مرحله بعدی صعود می‌کند و آنها شانس این را دارند که تا مرحل نیمه نهایی هم بالا بروند. کمتر از ۱۰ روز دیگر رقابت‌های جام ملت‌ها آغاز می‌شود و باید دید که کدام تیم جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد. در دوره قبلی جام ملت‌ها استرالیایی‌ها توانستند این عنوان را برای نخستین بار از آن خودشان کنند

خواندن خبر در سایت منبع

علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، علی کریمی به کی روش نه گفت، برای هم از دل آتش رد می‌شویم، ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا، بازی غیر عقلانی، فوتبال بدون آقایان، لیگ جزیره سوژه تیم ملی، پایان قصه یک فیلم با دو بلیط، دستگرمی در شب ژانویه، از جمله عناوین صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی کشور هستند.

علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 3علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 4علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 5علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 6علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 7علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 8علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 9علی کریمی به کی روش نه گفت/ برای هم از دل آتش رد می‌شویم/ ایران-قطر آغاز شمارش معکوس برای جام ملت‌های آسیا - 10

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی ژاوی از فینالست‌ها و قهرمان جام ملت‌های آسیا

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیش بینی ژاوی از فینالست‌ها و قهرمان جام ملت‌های آسیا

به گزارش ایسنا و به نقل از الخلیج، تا آغاز جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات تنها چهار روز دیگر باقی مانده است. ژاوی هرناندز اسطوره آبی اناری‌ها که چند سالی است در لیگ قطر بازی می‌کند پیش بینی کرد که دو تیم قطر و ژاپن به فینال جام ملت‌های آسیا امارات راه پیدا کنند و در نهایت قطر جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

ژاوی گفت: قطر شانس بالایی برای قهرمانی دارد. اگر بازیکنان این تیم اعتماد به نفس لازم را داشته باشند و به خود باوری رسیده باشند بدون شک جام را به دست می‌آورند. من پیش بینی می‌کنم که قطر در دور حذفی عراق را از پیش رو بردارد. این تیم در مرحله بعد با کره جنوبی بازی خواهد کرد و این تیم را هم شکست می‌دهد.

او ادامه داد: دیدار قطر و استرالیا در نیمه نهایی جذاب خواهد بود و براین باور هستم که قطر با شکست استرالیا به فینال صعود می‌کند. پیش بینی من از حریف قطر در فینال ژاپن است و براین باور هستم که قطر می‌تواند ژاپن را هم شکست دهد و به قهرمانی برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشن صعود دیرهنگام امیدها در هتل

32+
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل

استعدادیابی بازیکن سابق استقلال در زمین‌های خاکی اهواز

مهرمهر18 ساعت قبل
در اهواز برای فراموشی مشکلات در یک زندگی ساده، همچنان به فوتبال در زمین‌های خاکی پناه می‌برند. در اهواز هوا مهم نیست چه گرد و غبار باشد یا سیلاب، نمی‌توان فوتبال و جذابیت آن را نادیده گرفت.

جشن صعود ایران به مرحله بعدی المپیک

خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
نشریه فرانس فوتبال خبر از پیشنهاد ۲۸۰ میلیون یورویی رئال مادرید برای جذب ستاره فرانسوی داد و زیدان نیز اخیرا در چند مصاحبه از علاقه به جذب این مهاجم آینده دار خبر داده و بعید است چنین پیشنهادی از سوی باشگاه پاری سن ژرمن رد شود. جریمه اخیر باشگاه برای امباپه به علت تاخیر وی در تمرینات باعث ناراحتی او شده و حالا امباپه به دنبال تعبیر رویای کودکی خود است. امروز ناصر الخلیفی خبر از تمایل پاری سن ژرمن به تمدید قرارداد با نیمار و مذاکرات در این خصوص داد و بدین ترتیب به نظر می‌رسد باشگاه فرانسوی ترجیح می‌دهد از بین نیمار و امباپه، ستاره ۲۷ ساله برزیلی را حفظ کند. امباپه معتقد است برای موفقیت در لیگ قهرمانان و رسیدن به رویای توپ طلا، رئال مادرید و فعالیت زیر نظر زین الدین زیدان بهترین مسیر برای اوست و به همین دلیل آ. اس اذعان داشت حتی امباپه قصد دارد با ارائه درخواست رسمی خود مبنی بر جدایی به ناصر الخلیفی، شرایط را برای انتقال به برنابئو آسان‌تر سازد. گرچه رئال مادرید امروز رسما مدعی شد پیشنهادی برای جذب امباپه ارائه نداده، اما اگر این انتقال رخ دهد، لقب گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ بالاتر از نیمار به امباپه خواهد رسید و رئال مادرید نیز بعد از سالها خریدی کهکشانی‌ها خواهد داشت.
ورزش۳ورزش۳6 ساعت قبل
ساعاتی پس از اینکه بازیکنان تیم امید ایران مغموم و ناراحت چمن ورزشگاه آزادی را ترک کردند در اردو خبر قطعی شدن صعود را شنیدند و به جشن و پایکوبی پرداختند. اما چیزی که روی جدول مسابقات نقش بسته بود، حکم به صعود ایران می‌داد. البته خبر صعود دیرتر به اردوی ایران رسید. جوانان پرامید تیم المپیک ایران در میان حمید استیلی و رضا شاهرودی سر از پا نمی‌شناختند و جشن صعود را بر پا کرده بودند. البته همانطور که حمید استیلی گفت تیم ایران غم کشته‌شدگان سیل چندروز اخیر کشور را نیز بر دوش داشت و تلاش کرد تا با صعود به مرحله بعد، از غم خانواده سیل زدگان بکاهد.

اخبار بیشتر