اخبار روز بازار خودرو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو

تولید خودرو ۷۱ درصد کاهش یافت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تولید خودرو ۷۱ درصد کاهش یافت
براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در آذرماه امسال، ۷۱.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع خودرو از ۱۴۶ هزار و ۳۸۲ دستگاه در آذر ماه سال گذشته به ۴۲ هزار و ۱۴۵ دستگاه کاهش یافته است. تولید انواع سواری در آذرماه سال جاری کاهش ۷۲ درصدی داشته و از ۱۳۶ هزار و ۸۲۸ دستگاه در آذرماه سال گذشته به ۳۸ هزار و ۲۷۵ دستگاه رسیده است.

انواع ون نیز با تولید ۶۱ دستگاه در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۱۳۶ دستگاه تولید داشته، کاهش تولید ۵۵٫۱ درصدی را تجربه کرده است. تولید انواع وانت و اتوبوس نیز همچون موارد ذکر شده با کاهش روبرو شده است. طبق آمار تولید وانت با ۲۹۴۹ دستگاه در آذرماه سال جاری نسبت به تولید ۷۶۸۵ دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته، ۶۱٫۶ درصد کاهش داشته است.

تولید اتوبوس نیز با کاهش ۹۱٫۲ درصدی همراه بوده و از ۱۳۶ دستگاه در آذرماه سال گذشته به ۱۲ دستگاه رسیده است. همچنین کامیونت، کامیون و کشنده با تولید ۷۰۰ دستگاه در آذرماه سال جاری نسبت به تولید ۱۴۵۴ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، کاهش تولید ۵۱٫۹ درصدی را تجربه کرده است.

در مقابل تنها مینی‌بوس و میدل‌باس بوده که رشد تولید ۳٫۵ درصدی داشته و تولید آن از ۱۴۳ دستگاه در آذر سال گذشته، به ۱۴۸ دستگاه رسیده است.

علاوه‌ بر این آمار تجمیعی تولید خودرو در ۹ ماه اول سال جاری تا پایان آذر ماه نیز بدین صورت است که کاهش تولید ۳۱ درصدی رخ داده و میزان تولید از یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۸۵ دستگاه در ۹ ماه اول سال ۱۳۹۶ به ۷۶۳ هزار و ۵۱۹ دستگاه رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد روحانی از وزارت کار/افزایش ۶۰۲ درصدی شکایت از خودروسازان

مهرخبرگزاری مهر
انتقاد روحانی از وزارت کار/افزایش ۶۰۲ درصدی شکایت از خودروسازان
برنامه پایش شب گذشته سخنانی از حسن روحانی رئیس جمهور برای اولین بار در جلسه هیئت دولت  منتشر کرد که وی از اقدامات وزارت کار در زمینه شناسایی دهک های مختلف جامعه ناراضی بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از برنامه پایش، این برنامه دیشب سخنانی از حسن روحانی رئیس جمهور برای اولین بار در جلسه هیئت دولت منتشر کرد که وی از اقدامات وزارت کار در زمینه شناسایی دهک‌های مختلف جامعه ناراضی بود. در این سخنان حسن روحانی گفت: مشکل تلاش و برنامه ریزی داریم، این اشکال از این است که دولت الکترونیک ما عقب است و اطلاعات جمع آوری شده نیست.

رئیس جمهور گفت: مردمی که تحت فشار هستند، دهک هایی که ما می‌گوییم دهک‌های پایین جامعه اینها چه کسانی هستند؟ کدام قشر هستند؟ گاهی این دهک‌ها را بین روستایی و شهری، شهری و حاشیه شهر، شهر کوچک یا کلان شهر تقسیم می‌کنیم ولی هیچکدام یک امار و ارقام دقیقی نداریم.

روحانی افزود: برای اینکار وزارت کار قدم هایی برداشته و امید‌های زیادی به ما داده است ولی در عمل، می‌بینیم این اقدامات وزارت کار ایراد فراوانی دارد و نمی‌توانیم این دهک‌ها را شناسایی کنیم. من خواهش می‌کنم وزارت کار این ایرادات را رفع کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات: افزایش ۶۰۲ درصدی شکایت از خودروسازان

در بخش دیگر از برنامه، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد شکایت از خودروسازان گفت: طبق قانون سازمان تعزیرات یک سازمان رسیدگی کننده است، آمار پرونده هایی شکایت از خودروسازان در ۹ ماه اول امسال نسبت به کل پارسال افزایش ۶۰۲ درصدی داشته است.

رایگانی افزود: سازمان تعزیرات مستند به ماده ۷ تعزیرات در سه اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان نمایندگی‌های خودروهای خارجی را به دلیل گرانفروشی جریمه کرد. همچنین در سه ماه اخیر بیش از ۴ هزار پرونده شکایت از خودرویی‌ها را تعیین تکلیف کردیم.

وی در مورد اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان باید از خودروسازان بابت اقدامات اخیرشان شکایت کند گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان هیچ شکایتی از خودروسازان نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت لوازم یدکی خودرو کاهش می‌یابد/ قطعات ایرانی از چینی‌ها با کیفیت‌تر است

الفخبرگزاری الف
قیمت لوازم یدکی خودرو کاهش می‌یابد/ قطعات ایرانی از چینی‌ها با کیفیت‌تر است
صنعت خودرو در ایران پس از صنایع نفت و بانکداری، بیشترین سهم را در توسعه کشور بر عهده داشته و به جایگاه نخست در منطقه، رتبه پنجم در آسیا و یازدهم در جهان دست پیدا کرده است.

نمایندگان اصلی توزیع قطعات تولیدی گروه عظام از سراسر ایران در یک نشست هم اندیشی گرد هم آمدند.

در این جلسه ایروانی به عنوان مدیر این هلدینگ با اشاره به موانع تولید، استراتژی‌های این گروه تولیدیرا «توسعه و گسترش تولید و افزایش عمق داخلی سازی قطعات، با تکیه بر دانش و توان مهندسین داخلی و کاهش ارزبری» اعلام کرد.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی، هدف گروه عظام را بعنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان قطعات خودرو در ایران «تولید با بهترین کیفیت و تثبیت قیمت‌ها علیرغم افزایش نهاده‌های تولید و در نهایت تامین نیاز مصرف کنندگان قطعات خودرو» بیان داشتند. وی با تاکید بر اینکه صنعت قطعه سازی در ایران به نسبت سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است گفت: هم اکنون کیفیت قطعات ‌ «این صنعت در سال جاری با چالش هایی نظیر افزایش و عدم ثبات در نرخ ارز، مشکلات گمرکی و عدم ترخیص به موقع قطعات و مواد اولیه تولیدی، افزایش شدید قیمت مواد اولیه همچون فولاد و آلومینیم، مس و مواد شیمیایی سلولزی و بازگشت تحریم‌ها مواجه شده است.»

یدکی ایرانی بسیار بیشتر از قطعات چینی است که در بازار وجود دارد. وی تاکید کرد: قیمت قطعات خودرو در یک دوره زمانی معین به نسبت گذشته کاهش پیدا خواهد کرد.

شایان ذکر است این گروه صنعتی با تولید بیش از ۵۰۰ نوع از قطعات استراتژیک خودرو در بخش‌های برق و الکترونیک، ایمنی و امنیتی، مکاترونیک، تعلیق و انتقال قدرت، فرمان، قطعات موتوری، تزیینات و پلیمری به عنوان بزرگترین تولیدکننده قطعات اصلی خودرو در کشور بوده و با پشتیبانی از خطوط تولید خودروسازان و تامین نیاز بازار لوازم یدکی خودرو به زمینه اشتغال مستقیم برای حدود ۵۰۰۰ نفر را در کارخانجات خود فراهم نموده با همکاری بیش از ۵۰۰ شرکت تامین کننده در داخل کشور با تعداد ۲۵۰۰۰ نفر در شرکت‌های تامین کننده داخلی سهم بسزایی در کارآفرینی و ارتقاء تولید ملی ایفا نموده است.

گفتنی است این صنعت در سال‌جاری با چالش هایی نظیر افزایش و عدم ثبات در نرخ ارز، مشکلات گمرکی و عدم ترخیص به موقع قطعات و مواد اولیه تولیدی، افزایش شدید قیمت مواد اولیه همچون فولاد و آلومینیم، مس و مواد شیمیایی سلولزی و بازگشت تحریم‌ها مواجه شده که باعث کاهش تولید، بهره وری و تحمیل مشکلات مضاعف به شرکت‌های تولیدی شده است.

انتظار می‌رود دستگاه‌های مسئول با تدبیر و حمایت از این صنعت که به عنوان سومین صنعت مهم کشور بعد از صنعت نفت و بانکداری است توجه لازم نموده و قدم در جهت رفع مشکلات فوق برداشته تا زمینه بهبود و ثبات در شرایط تولید فراهم گردد.

صنعت خودرو در ایران پس از صنایع نفت و بانکداری، بیشترین سهم را در توسعه کشور بر عهده داشته و به جایگاه نخست در منطقه، رتبه پنجم در آسیا و یازدهم در جهان دست پیدا کرده است.

هدف گذاری برای تولید سالانه ۳ میلیون خودروی سواری و وانت و ۱۲۰ هزار دستگاه خودروی سنگین می‏تواند ضمن اشتغال‏زایی جهت حدود ۵۰٫۰۰۰ نیروی کار، سهم ۴ درصدی از تولید ناخالص ملی را نیز به خود اختصاص دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

با ۵۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
با ۵۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی دی ماه ۹۷ است که کمتر از ۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

با ۵۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

جدول/ قیمت انواع خودرو کارکرده و دست دوم در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
جدول/ قیمت انواع خودرو کارکرده و دست دوم در بازار
قیمت روز انواع خودرو دست دوم در بازار 9 دی 97 را می‌توانید در جدول ببینید.

قیمت روز انواع خودرو دست دوم در بازار ۹ دی ۹۷ را می‌توانید در جدول فوق ببینید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

لکسس ال اکس ۵۷۰؛ ویژگی‌ها و ضعف‌ها! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
درباره لکسس ال اکس ۵۷۰ مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می‌توان به این خودرو داشت، می‌پردازیم: آفرود/ یک خودروی جان سخت! بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری (قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می‌شود. موتور ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی (گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده‌ای برای این مجموعه محسوب می‌شود.

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ورود دیرهنگام میوه‌های تنظیم بازاری به میدان مرکزی.

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امسال ما هیچ نیازی به ذخیره سازی میوه نداریم و از حالا اعلام می‌کنیم که وزارت کشاورزی به دنبال ذخیره سازی میوه نباشد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما امسال ما هیچ نیازی به ذخیره سازی میوه نداریم و از حالا اعلام می‌کنیم که وزارت کشاورزی به دنبال ذخیره سازی میوه نباشند.
الفالف1 روز قبل
بواقع سیاست واشنگتن در قبال ایران پیروی از الگویی است که قبلا در قبال کشورهایی مانند کره شمالی، لیبی و عراق جواب داده است. اگر چه این الگو در برابر کشورهای دیگر جواب داده بود اما ایران توانست الگوی رفتاری همیشگی غرب را با چالش مواجه سازد. در این باره باید به مدل مواجه غرب با کشورهایی مانند عراق و لیبی اشاره کرد. در لیبی، کشورهای غربی علی الخصوص آمریکا با استفاده از تحریم اقتصادی فشار مضاعفی علیه دولت معمر قذافی وارد کردند. به عبارتی بی اثر کردن این ارتباط نقش کلیدی در مقابله با سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
سه خودروی برقی محبوب در فرانسهدنیای اقتصاد: بنابر آمارهای منتشر شده، طی ژوئن ۲۰۱۹ در مجموع ۵هزار و ۸۴۷ دستگاه خودروی برقی در بازار فرانسه به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۲۵ درصدی بوده است. براساس گزارش وب‌سایت «کلین‌تکنیک»، نمودار و جداول ارائه‌ شده نشان می‌دهد که مشتریان و شهروندان فرانسوی در ماه ژوئن سال جاری تمایل زیادی به خریداری و استفاده از خودروهای ساخته شده توسط شرکت‌های خودروسازی همچون رنو فرانسه، تسلاموتورز آمریکا و نیسان ژاپن از خود نشان داده‌اند؛ به‌گونه‌ای که این خودروسازان توانسته‌اند جایگاه قابل‌قبول و رتبه‌های بالایی این جدول را به خود اختصاص دهند. بر این اساس سه خودروی برقی محبوب میان شهروندان فرانسوی طی ماه ژوئن به ترتیب رنو زوئه، مدل ۳ تسلا و نیسان لیف بوده‌اند. انگلستان، فرانسه، نروژ، آلمان، مکزیک، چین، هند و دانمارک از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند برای جلوگیری از آلودگی هوا، تولید خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی متوقف کنند.
صدا و سیماصدا و سیما55 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزاری نخستین نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید را گام مهمی در جهت تعمیق ساخت داخل، خودکفایی و اجرای فرامین رهبری مبنی بر رونق تولید دانست و آن را مصداق «هنر مقاومت» در مقابل «هنر تحریم‌ها» عنوان کرد. رضا رحمانی با تأکید بر این مطلب، افزود: توجه به تعمیق و توسعه ساخت داخل، ​ محور نخست برنامه‌های تدوین شده وزارت صمت برای امسال است که این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای معرفی توانمندی‌ها و نیاز‌ها در این حوزه است. وی با اشاره به نامگذاری امسال به سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ایشان همواره در سال‌های اخیر بر مساله تولید، ساخت داخل و حمایت از کالای ایرانی تأکید داشتند و امسال را نیز سال رونق تولید اعلام کردند که وزارت صمت نیز در همین راستا حفظ وضعیت تولید و اشتغال موجود و گام برداشتن در جهت رونق آن را در دستور کار قرار داده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزاری این نمایشگاه را اقدامی در راستای رونق تولید دانست و گفت: در این نمایشگاه نیاز‌های مختلف در زمینه قطعات و ملزومات اعلام می‌شود و شرکت‌های توانمندی که می‌توانند این نیاز‌ها را داخلی سازی کنند، اعلام آمادگی می‌کنند. رحمانی نمایشگاه را مجالی برای معرفی توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها توصیف کرد و گفت: جوانان متخصص ایرانی با تکیه بر فناوری‌های نوین، توانایی و ظرفیت‌های بسیار قابل توجهی دارند که این نمایشگاه میدان لازم برای عرضه این توانمندی‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. گفتنی است، نخستین نمایشگاه ساخت داخل با هدف معرفی و شناسایی نیاز‌های صنایع کشور در زمینه خودرو و قطعات آن، صنایع معدنی، لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی و مخابرات ۲۷ تا ۳۰تیرماه در تهران برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر