درخشش بانوی ایرانی در مسابقات جهانی شطرنج
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

درخشش بانوی ایرانی در مسابقات جهانی شطرنج

خادم‌الشریعه در رده ۲۱ برترین شطرنج بازان جهان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
خادم‌الشریعه در رده ۲۱ برترین شطرنج بازان جهان
در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲ پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده بیست و یکم ایستاد.

ایسنا: در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه ژانویه ۲۰۱۹ میلادی سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲۴۶۸ واحد ریتینگ و ۲ پله سقوط نسبت به ماه گذشته در رده بیست و یکم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان جای گرفت.

خادم الشریعه در بخش سریع شطرنج بازان جهان با ریتینگ ۲۴۶۰ در رده هفدهم و در بخش برق آسا با ریتینگ ۲۴۶۱ در رده یازدهم جهان قرار گرفته است.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان جهان نیز پرهام مقصودلو با ۲۶۷۹ واحد ریتینگ با هفت پله سقوط و کاهش ۹ واحد ریتینگ در رده شصت و شش قرار گرفت. او در بخش برترین‌های جوانان جهان با دو پله صعود در رده دوم قرار گرفته است.

خادم‌الشریعه در رده ۲۱ برترین شطرنج بازان جهان - 4

در بخش استاندارد جوانان جهان علیرضا فیروزجا با ۲۶۱۸ واحد ریتینگ در رده هفتم، سید محمد امین طباطبایی با ۲۶۰۲ واحد ریتینگ در رده دوازدهم، شاهین لرپرزنگنه با ۲۴۹۳ واحد ریتینگ در رده شصت و شش، آرین غلامی با ۲۴۸۸ واحد ریتینگ در رده هفتادو یکم و آرش طاهباز با ریتینگ ۲۴۶۸ در رده ۱۰۱ جهان ایستاده‌اند.

در بخش دختران جوان جهان نیز مبینا علی‌نسب با ریتینگ ۲۲۵۶ (ریتینگ ماه قبل ۲۲۵۶، ۳۲ رده ماه قبل) و ۹ پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده چهل و یکم قرار گرفته است.

در بخش استاندارد برترین شطرنجبازان ایران نیز پرهام مقصودلو در رده نخست قرار دارد. علیرضا فیروزجا و پویا ایدنی نیز در رده دوم و سوم ایستاده‌اند.

سیدمحمد امین طباطبایی، احسان قائم‌مقامی، امیررضا پوررمضانعلی، مسعود مصدق‌پور، شاهین لرپری زنگنه، آرین غلامی و سیدخلیل موسوی در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان دختران ایران، سارا سادات خادم‌الشریعه در صدر جدول قرار دارد. آتوسا پورکاشیان و غزل حکیمی فرد در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند.

مبینا علی نسب، میترا حجازی‌پور، هانیه خلجی، مینو عسگری‌زاده، درسا محمدابراهیم خان ابری، آناهیتا زاهدی فر و انوشا مهدیان در رده‌های بعدی جای گرفتند.

ایران در این ماه همچنان با میانگین ریتینگ ۲۵۵۵ در رده بیست‌وپنجم جهان قرار گرفته است.

در بخش استاندارد مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با ۲۸۳۵ واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج‌بازان جهان در بخش استاندارد قرار دارد و فابیانو کاروانا آمریکایی با ۲۸۳۸ واحد ریتینگ در رده دوم ایستاده است.

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان نیز هو یفان با ۲۶۶۲واحد همچنان صدرنشین است.

خواندن خبر در سایت منبع

«گم شدن چمدان» دلیل افت پرهام مقصودلو در مسابقات جهانی شطرنج

مهرخبرگزاری مهر
«گم شدن چمدان» دلیل افت پرهام مقصودلو در مسابقات جهانی شطرنج
پرهام مقصودلو در حالی در رقابت های قهرمانی جهان شرکت کرد که به دلیل «گُم شدن چمدان» ذهنی آشفته داشت و همین موضوع مانع از عملکرد همیشگی این شطرنجباز مدعی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات شطرنج قهرمانی جهانی به میزبانی سن پترزبورگ روسیه برگزار شد و شامگاه یکشنبه با معرفی نفرات برتر مردان و بانوان در هر یک از بخش‌های سریع و برق آسا و همچنین برترین‌های مجموع این دو بخش به پایان رسید.

پرهام مقصودلو یکی از چهار شطرنجباز اعزامی ایران به این رقابت‌ها بود که به دلیل در اختیار داشتن ریتینگ بالای ۲۵۰۰ مجوز این حضور رو به دست آورد.

وی در جدول اولیه مسابقات و در بخش برق آسیا، به عنوان بخت ۵۸ معرفی شده بود که البته موفق به کسب جایگاه سی ام شد. در قسمت رپید هم مقصودلو شانس ۱۵۵ معرفی شده بود اما با کسب جایگاه ۱۲۵ به کار خود پایان داد.

اگرچه مقصودلو در هر دو بخش برق آسیا و رپید جایگاه هایی بالاتر از پیش بینی اولیه به دست آورد اما این شطرنجباز مدعی که در آستانه کسب عنوان سوپر استادبزرگی است، به عنوان یک مدعی می‌توانست جزو مدال آوران مسابقات باشد اما نتوانست به این مهم برسد.

مقصودلو در رقابت‌های اخیر جوانان جهان که به میزبانی ترکیه برگزار شد، در فاصله یک دور مانده به پایان مسابقات و برای اولین دور در تاریخ شطرنج ایران، عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد. این شطرنجبازان کشورمان فاصله زیادی تا کسب عنوان سوپراستادی بزرگی ندارد؛ عنوانی که به شطرنجبازانی با ریتینگ ۲۷۰۰ به بالا اختصاص داده می‌شود و در کل کمتر شطرنجبازی موفق به کسب آن می‌شود.

مقصودلو همچنین به عنوان اولین شطرنجباز ایرانی به تورنمنت معتبر «تاتا استیل» دعوت شده که با حضور مدعیان این رشته در هلند برگزار می‌شود. با همه اینها پرهام مقصودلو نتوانست در مسابقات جهانی روسیه در حد یک مدعی و مدال آور ظاهر شود چراکه «گم شدن چمدان»، وی را از نظر روحی به هم ریخته بود.

این مشکلی بود که در حین اعزام تیم ملی شطرنج به محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهانی در سن پترزبورگ روسیه برای مقصودلو ایجاد شد و باعث شد که وی تا پایان رقابت‌ها با ذهنی آشفته رقابت‌های خود را برگزار کند.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج که همراه با ملی پوشان در روسیه حضور داشت نیز در گفتگو با خبرنگار مهر این موضوع را تایید کرد و گفت: قرار براین بود ملی پوشان شطرنج از تهران به استانبول سفر کنند و از آنجا راهی سن پترزبورگ شوند اما تاخیر در پرواز اول باعث شد پرواز دوم را از دست بدهیم. به همین دلیل مجبور شدیم از استانبول به مسکو سفر کردیم و از آنجا راهی محل برگزاری مسابقات جهانی شدیم.

وی ادامه داد: این جابه جایی پروازها با گم شدن چمدان پرهام مقصودلو همراه بود. موضوعی که ذهن و روان او را کاملا آشفته کرد و روی عمکلردش هم تاثیر منفی گذاشت. به هر حال تمام وسایل شخصی و البسه مقصودلو گم شده بودند. البته سعی کردیم لباس و وسایل موردنیاز او را خریداری کنیم اما اصل موضوع، این شطرنجباز را به هم ریخته بود.

رئیس فدراسیون شطرنج تاکید کرد: البته یکی دو روز پیش خبر گرفتیم که چمدان مقصودلو پیدا شده است، یعنی زمانی که مسابقات تمام شده بود و ذهن و روان آشفته هم اجازه نداده بود او عملکرد همیشگی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان رقابت‌های شطرنج قهرمانی آسیا، سارا خادم الشریعه در هر دو بخش برق آسیا و رپید به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و در مجموع هم قهرمان قهرمانان بخش بانوان معرفی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بانوی شطرنج باز ایران نایب قهرمان جهان شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
بانوی شطرنج باز ایران نایب قهرمان جهان شد
«سارا خادم الشریعه» با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات شطرنج برق آسای جهان، بازهم تاریخ ساز شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در آخرین روز مسابقات شطرنج برق آسای جهان در شهر «سن پترزبورگ» روسیه، علیرضا فیروزجا، پرهام مقصودلو، احسان قائم مقامی و سارا خادم الشریعه به رقابت با حریفان پرداختند. در بخش بانوان، خادم الشریعه موفق به کسب ۱۳ امتیاز از ۱۷ امتیاز ممکن شد تا برای نخستین بار در تاریخ شطرنج ایران در رده دوم رقابت‌های برق آسای جهان قرار گیرد. در این مسابقات «لاگنو» از روسیه با ۱۳٫۵ امتیاز قهرمان شد و «تین جی لی» از چین با ۱۲٫۵ امتیاز در رده سوم قرار گرفت. خادم الشریعه با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات برق آسا صاحب جایزه ۳۰ هزار دلاری شد. وی طی روزهای گذشته در مسابقات بخش سریع (رپید) نیز نایب قهرمان جهان شده بود و در قسمت آقایان نیز «علیرضا فیروزجا» به عنوان ششمی رسید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش ۱۱ورزش ۱۱2 روز قبل
اختصاصی | باشگاه پرسپولیس پس از جذب فرشاد احمدزاده، وحید امیری و محمدحسین کنعانی‌زادگان، سورپرایز آخر و نهایی‌اش را مشخص کرد. ورزش ۱۱ - پرسپولیس تهران که در فصل نقل و انتقالات تابستانی خط دفاع و هافبک خود را با حفظ محمد نادری و جذب محمدحسین کنعانی‌زادگان و وحید امیری و فرشاد احمدزاده تقویت کرد، همچنان در فاز هجومی، تیم خود را متوجه مشکلاتی جدی می‌دید که در این راستا قدم نهایی را برای بازگرداندن مهدی طارمی به خانه برداشت و تصمیم نهایی هیئت مدیره، بستۀ پیشنهادی جذابی آمادۀ ارائه به مهاجم تیم ملی و بازیکن لژیونر فوتبال ایران شد. مهدی طارمیبا توجه به مشکلات ارزی و نرخ بالای دلار در کشور، باشگاه پرسپولیس به هیچ عنوان توان خرید مهاجم خارجی را ندارد و تنها برنامۀ آنها در راستای جذب طارمی که به تازگی از باشگاه خود جدا شده است، خلاصه خواهد شد و مهاجم سابق سرخ‌ها، آخرین خرید این تیم در فصل نقل و انتقالات تابستانی خواهد بود که اگر این انتقال به سرانجام نرسد، رسما کار پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات به پایان خواهد رسید.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | در حالی که می‌بایست روز گذشته ستارۀ پرسپولیس در تمرینات این تیم حضور می‌یافت، اتفاقی عجیب رقم خورد. ورزش ۱۱ - وحید امیری ستارۀ تازه بازگشته به باشگاه پرسپولیس که طبق اعلام قبلی سرخ‌ها می‌بایست روز گذشته رسما در تمرینات این تیم حضور می‌یافت، بنا به دلایل نامشخص، با وجود آنکه باشگاه پرسپولیس برای او بلیت سفر به ترکیه را فراهم کرده بود، از حضور در تمرینات سرخ‌ها سر باز زد! وحید امیریکریم باقری نیز یکی از افرادی بود که روز گذشته خود را به تمرینات پرسپولیس، مطابق انتظارات اضافه کرد، اما عدم حضور امیری، تعجب گابریل کالدرون را برانگیخت تا این مربی آرژانتینی نسبت به این اتفاق انتقادهایی را مطرح کند؛ لازم به ذکر است که دلیل غیبت امیری هنوز مشخص نشده است!

زنیت سنپترزبورگ ۲ - تامبوو ۱ و حضور ۸۸ دقیقه‌ای سردار آزمون

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
وب سایت رسمی فوتبالی- گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی سرخ‌ها در بدو حضورش در پرسپولیس نشان داده است به نظم و انضباط توجه خاصی دارد و در مصاحبه اخیرش هم به نوعی با اشاره به این مساله در خصوص رعایت نظم در تیمش با بازیکنان اتمام حجت داشته است. به گزارش فوتبالی، کالدرون در مصاحبه اخیرش با سایت باشگاه در پاسخ به سوالی در خصوص نیمکت پرمهره سرخ‌ها پاسخ جالبی را داده و گفته است که " بازیکن یا کمک می‌کند و خود را در بهترین فرم نگه می‌دارد یا مربی را دچار مشکل می‌کند که از طرفی به ضرر خودش تمام می‌شود. چون اعتقاد من را نسبت به خودش کم می‌کند و بعد جایی در تیم نخواهد داشت" به نظر می‌رسد این نقل قول به نوعی اولتیماتوم و اتمام حجت برای جلوگیری از اعتراض‌های احتمالی بازیکنان برای نیمکت نشینی مهره‌های سرشناس در طول فصل است. یکی از رازهای موفقیت تیم برانکو در فصل‌های قبل، جلوگیری از بروز حواشی ناشی از اعتراض به نیمکت نشینی مهره‌های سرشناس بود که به نظر می‌رسد کالدرون هم می‌خواهد این مسیر را مانند برانکو ادامه دهد.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک ورزشی، امروز هم خبری در همین رسانه‌های نامطمئن و بدون تایید منبع رسمی منتشر شده است که یک شبکه‌ ماهواره‌ای مستقر در انگلیس، به عادل فردوسی‌پور مجری طردشده شبکه سوم سیما پیشنهاد همکاری داده است. خبری که به احتمال فراوان و قریب به یقین از سوی این فعال رسانه‌ای هم قویا تکذیب خواهد شد. در آن برهه زمزمه می‌شد که شبکه فارسی بی بی سی مقصد بعدی عادل خواهد بود اما این گمانه زنی‌ها هیچگاه به واقعیت بدل نشد و فردوسی پور تریبون و برنامه‌اش را حفظ کرد. با اینحال و به رغم بی مهری مقامات رده بالای صداوسیما در پیگیری مساله عادل فردوسی پور و نادیده گرفتن تذکرات متعدد نمایندگان مجلس و هشدار شورای نظارت بر صداوسیما؛ فردوسی پور طبق جمله معروفش همچنان فرزند رسانه ملی است و هیچ واکنشی به این شایعات نشان نداده است. فردوسی پور اما ثابت کرده که دنبال پست و مقام نیست و تنها دل به کار رسانه و آگاهی مردم در حوزه فوتبال بسته است.

ویدیو؛ مراسم معارفه آنتوان گریزمان در نیوکمپ

طرفداریطرفداری1 روز قبل

اخبار بیشتر