1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

جشن سال نوی میلادی در سراسر جهان

(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران

آغاز سال نو و مراسم مذهبی در کلیسای سرکیس مقدس تهران با حضور اسقف سبو سرکیسیان و ارامنه تهران برگزار شد.این جشن، یکی از جشن‌های بزرگ در سرتاسر جهان است. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در ۳۱ دسامبر برپا می‌شود. شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس شناخته می‌شود.عکاس: ژنیا ابدیان و ژوانا ابدیان/ایرنا

(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 1(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 3(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 4(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 5(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 6(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 7(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 8(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 9(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 10(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 12(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 13(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 14(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 15(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 16(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 17(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 18(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 19(تصاویر) آغاز سال نو در کلیسای سرکیس مقدس تهران - 20

خواندن خبر در سایت منبع

شادی جشن سال نو میلادی در مرز آستارا طنین انداز شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
شادی جشن سال نو میلادی در مرز آستارا طنین انداز شد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا تعداد زیادی از اتباع جمهوری آذربایجان بویژه از شهرهای آستارا، لنکران، ماساللی، جلیل آباد، یاردیملی، لریک و سلیان آن کشور، با نزدیک شدن به سال نو میلادی برای خرید کالاهایی نظیر میوه، آجیل و خشکبار با گذر از مرز زمینی به آستارای گیلان وارد شده‌اند.

برخی از هموطنان مسیحی ایرانی نیز در روزهای گذشته به منظور شرکت در آئین‌های سال نو میلادی جمهوری آذربایجان، به آن کشور سفر کرده‌اند.

روزانه حدود سه هزار تبعه جمهوری آذربایجان برای تامین اقلام مورد نیاز خود با گذر از دروازه مرزی آستارا وارد کشورمان می‌شوند و مرز آستارا سومین مرز پرتردد ایران است.

جمهوری آذربایجان با بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت، همسایه شمال غربی ایران است و شهرستان مرزی بندر آستارای استان گیلان با ۹۱ هزار نفر جمعیت در همسایگی آن قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۲۰۰۷

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو/تحویل سال نو میلادی در ۲۶ منطقه زمانی جهان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
همان حال عجیب، بلوغ زود هنگام عاشقانه‌هایم در سردترین فصل سال؛ قصه عشقی که جوانه زدنش با سبز شدن باغچه‌های عزیز و آقاجان هم‌زمان شد. من در همان روزهای سخت، شکار نگاه سرد چشمان زیبای فربد شدم، همان شب‌های دراز، اشکهای بی‌پایان در همجواری نرگس‌ها …فربد از موقعی که مادرش یعنی خاله را از دست داد تابستان‌ها در روستا نزد عزیز و آقاجان می‌ماند. در بدترین حالت روحی و روانی هم حواسم بود که من ماندنی هستم و فربد رفتنی و وصالی بین ما نخواهد بود. در آخرین روزهای تعطیلات دایی و خانواده‌اش از شهرستان آمدند و من و دختردایی راحله دوست صمیمی بودیم. راحله هم سن و سال فربد بود؛ کناره‌گیری من باعث شد راحله حضورش برای فربد پر رنگ باشد؛ همه‌ی روزهایم غم انگیز بود ولی یکشنبه‌ها داغون‌تر می‌شدم؛ یکشنبه‌ای که من شاهد قرار عاشقانه فربد و راحله شدم.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
پیرزنی ۷۹ ساله در آفریقای جنوبی هنگام آب دادن به درختان حیاط خانه‌اش توسط مردی غریبه مورد تعرض قرار گرفت. زنی ۷۹ ساله، در شهر پترماریزبرگ واقع در آفریقای جنوبی، در حیاط منزلش توسط مردی غریبه موردتعرض جنسی قرار گرفت. زن به حیاط منزلش آمده تا به درختان و گیاهان آب بدهد که متوجه حضور مرد شد و سعی کرد او را از حیاط خانه‌اش بیرون کند. مرد پس از تجاوز به وی و بستن دست و پا و دهان پیرزن سه تلفن همراه و تلویزیون منزل وی را نیز دزدید. یکی از همسایگان جان زن را نجات داد و گزارش این جرم را به پلیس داد.

زنان و مردان معروف هالیوودی که از جدایی خیلی پشیمان هستند +عکس

5+
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل

اخبار بیشتر