1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار تیم ملی ایران

تیم ملی ایران چهارمین تیم گران قیمت آسیا

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تیم ملی ایران چهارمین تیم گران قیمت آسیا
تیم ملی ایران چهارمین تیم گران قیمت آسیا - 0

تیم ملی فوتبال ایران بعد از کره جنوبی، ژاپن و استرالیا چهارمین تیم گران قیمت جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود.

به گزارش مهر، هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا به میزبانی کشور امارات از ۱۵ دی ماه آغاز می‌شود و ۲۴ تیم از سراسر قاره در ۶ گروه چهار تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

با افزایش تعداد تیم‌ها از ۱۶ به ۲۴ تیم، ۵۵۲ بازیکن در این دوره از بازی‌ها حضور دارند که مبلغ کل این بازیکنان ۳۸۹ میلیون یورو (۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون درهم) برآورد شده است.

کره جنوبی با ۸۴ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو گرانترین بازیکنان جام ملت‌ها را در اختیار دارد و به تنهایی از ۱۷ کشور دیگر گرانتر است.

ژاپن با ۷۰٫۴ میلیون یورو، استرالیا با ۵۰٫۶۰ میلیون یورو، ایران با ۴۵٫۳۵ میلیون یورو و ازبکستان با ۲۱٫۶۸ میلیون یورو به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم گرانترین تیم‌های جام ملت‌های آسیا هستند. عربستان هم با ۱۹٫۸۸ میلیون یورو ششمین تیم گران جام و گرانترین تیم کشورهای عربی محسوب می‌شود.

قیمت کل بازیکنان امارات، میزبان این دوره از بازی‌ها ۸٫۵۸ میلیون یورو است که این تیم را از این حیث در رده دهم قرار می‌دهد. عمر عبدالرحمان ستاره تیم ملی امارات که در تیم الهلال بازی می‌کند، به خاطر مصدومیت جام ملت‌ها را از دست داده است. عبدالرحمان به تنهایی مبلغ ۳٫۵ میلیون یورو ارزش داشت و همین مسئله در قیمت کل بازیکنان امارات هم تاثیرگذار بوده است.

عراق، یمن و ویتنام حریفان ایران در جام ملت‌های آسیا از این حیث در رده‌های پایین‌تری قرار دارند. عراقی‌ها با ۵٫۳۸ میلیون یورو در رده سیزدهم هستند. یمن و ویتنام هم به ترتیب با ۴۲۵ و ۲۲۵ هزار یورو در انتهای این جدول قرار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

علیرضا جهانبخش علامت سئوال تیم ملی!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
علیرضا جهانبخش علامت سئوال تیم ملی!

به گزارش «ورزش سه»، علیرضا جهانبخش سوم دی ماه وارد قطر شد و نظاره‌گر دیدار هم تیمی‌های خود برابر فلسطین بود که با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

تقریبا یک ماه پیش بود که جهانبخش در وقت‌های اضافی دیدار برابر اورتون که با نتیجه ۳ بر ۱ به سود این تیم دنبال می‌شد، در اثر برخورد با «یری مینا» از ناحیه کشاله ران پای راست احساس درد کرد و با وجود اینکه هر سه تعویض تیمش انجام شده بود، از بازی خارج شد.

از آن بازی تاکنون جهانبخش علیرغم اخباری که شنیده می‌شد، نتوانست برای تیمش در لیگ جزیره بازی کند تا اینکه در نهایت «کریس هوتن» سرمربی برایتون با حضور او در اردوی تیم ملی و ادامه مراحل درمانی اش در قطر موافقت کرد.

جهانبخش از سوم دی ماه در کمپ اسپایر حاضر شده ولی هنوز یک تمرین جدی هم با تیم نداشته، تا نگرانی‌های بیشتری پیرامون وضعیت او وجود داشته باشد. طی یک هفته اخیر معمولا جهانبخش در تمرینات حضوری دائمی دارد ولی وقتی کار به انجام برنامه‌های جدی سرمربی می‌رسد، وینگر تیم ملی ایران زمین چمن را ترک می‌کند تا به صورت انفرادی و در سالن بدنسازی کارش را دنبال کند و دیشب هم برابر قطر بازی نکرد.

ترکیب تیم ملی برابر قطر بیانگر نکاتی ویژه است و مهم‌ترین نکته اینکه شاید کی روش حداقل در مرحله گروهی دیگر اندیشه‌ای برای استفاده از جهانبخش نداشته باشد. حضور امیری و طارمی به عنوان دو وینگر چپ و راست و استفاده از کریم انصاری فرد و قدوس در پست دو بازیکن پشت مهاجم، نشان از این دارد که کی روش به احتمال فراوان از جهانبخش در بازی‌های مرحله گروهی استفاده نخواهد کرد تا این بازیکن آماده حضور در مرحله حذفی رقابت‌ها شود.

جهانبخش با ۱۷ میلیون پوند به عنوان گران قیمت‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه برایتون از هلند که خاطره‌های بسیار خوشی برای او و فوتبال ایران داشت، به انگلستان سفر کرد ولی دیر اضافه شدن به تمرینات و مصدومیت برابر اورتون سبب شد تا او تاکنون نتواند به جایگاهی که همگان و خودش از او انتظار داشتند، برسد.

عدم حضور در بازی‌های ابتدایی جام ملت‌های آسیا بی شک می‌تواند روزهای سخت را دشوار‌تر هم کند ولی این فرصت در اختیار او قرار دارد تا با درخشش در مراحل حذفی جام ملت‌های آسیا، بار دیگر نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد و با روحیه‌ای بالا به انگلیس بازگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

سردار آزمون ستاره تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا

مهرخبرگزاری مهر
سردار آزمون ستاره تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا

به گزارش خبرنگار مهر، سایت «فاکس اسپورتس آسیا» که اتفاقات و خبرهای جام ملت‌های آسیا را پوشش می‌دهد، گزارش هایی از تیم‌های حاضر در این مسابقات شامل معرفی سرمربی، کاپیتان و سوابق کشورها در این جام منتشر می‌کند.

این سایت امروز به معرفی تیم ملی ایران پرداخته است. فاکس اسپورتس سردار آزمون را ستاره تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا معرفی کرده و نوشته است: «آزمون بعد از خداحافظی زودهنگام از تیم ملی در سن ۲۳ سالگی بعد از جام جهانی روسیه سر و صدای زیادی به پا کرد. با سابقه هفت سال بازی در لیگ روسیه، آزمون تجربه بازی در لیگ قهرمانان اروپا از جمله گلزنی به بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید را هم دارد. اما آزمون به جز گلزنی نقش بیشتری در تیم ملی ایران ایفا می‌کند؛ بخصوص با پرس‌های خستگی ناپذیر مدافعان تیم حریف، حرکات هوشمندانه و قابلیت بازگرداندن هم تیمی هایش به بازی.»

فاکس اسپورتس همچنین در بخش جوانترین ستاره هم نام مجید حسینی را مطرح کرده است؛ مدافع تیم ملی که بعد از جام جهانی راهی تیم ترابوزان اسپور ترکیه شد و با مصدومیت سعید عزت اللهی لقب جوانترین ستاره را از این سایت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازیکنان تیم ملی امروز نونوار می‌شوند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازیکنان تیم ملی امروز نونوار می‌شوند

بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی در حالی امروز آخرین روز خود در کمپ اسپایر را می‌گذرانند که باید با به تن کردن کت و شلوارهای دوخته شده روبروی دوربین عکاسان اسپانسر بایستند.

این اتفاق در حالی می‌افتد که ملی پوشان فوتبال ایران پیش از این نیز برای حضور در بازی‌های جام جهانی، با کت و شلوارهای همین اسپانسر نامدار اقدام به ایستادن برابر دوربین‌های عکاسی کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

جشن تولد آزمون در اردوی تیم ملی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
جشن تولد آزمون در اردوی تیم ملی

بعد از پایان دیدار تیم‌های ایران و قطر و زمانی که اعضای تیم ملی به هتل محل اقامت خود برگشتند بازیکنان همگی به مناسبت آغاز سال نو کی روش و همکارانش را سورپرایز کردند.

اعضای تیم ملی ایران همگی با اهدای یک عطر سرمربی تیم ملی و همکارانش را سورپرایز کرده و سال نو را به آنها تبریک گفتند.

همچنین جشن تولد سردار آزمون نیز به هنگام صرف شام توسط بازیکنان گرفته شد و مهاجم تیم ملی ایران آغاز ۲۵ سالگی خود را جشن گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران امشب با گلهای طارمی و آزمون با نتیجه ۲ بر یک قطر را شکست داد.

جشن تولد آزمون در اردوی تیم ملی - 6

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش جالب کی روش به قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها: «ان شاالله»

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش جالب کی روش به قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها: «ان شاالله»

شب گذشته اعضای تیم ملی بعد از بازگشت از دیدار با قطر به هتل محل اقامتشان برای صرف غذا راهی رستتوران هتل شدند اما سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که با سورپرایز بازیکنان مواجه شده بودبا چهره‌ای خندان در بین آنها حاضر شد.

در این بین بازیکنان سال نو را به سرمربی تیم ملی ایران تبریک گفتند که یکی از آنها با صدای بلند گفت به امید قهرمانی آسیا که کی روش با زبان فارس خطاب به او گفت: ان شاالله.

تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته در دیداری دوستانه مقابل قطر به برتری ۲ بر یک رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
این دوازدهمین پنالتی مسی در لالیگا بود که از دست می‌رفت. از ۶۲ پنالتی ای که مسی در لالیگا زده، ۱۲ تای آنها به گل تبدیل نشده‌اند؛ به عبارتی از هر ۵ پنالتی مسی در لالیگا یکی از دست رفته است. از ۸۶ پنالتی مسی برای بارسا در همه رقابت‌ها نیز ۲۰ پنالتی او راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند. با احتساب بازی‌های ملی، تعداد پنالتی‌های از دست رفته مسی به ۲۵ می‌رسد: ۱۰۷ پنالتی؛ ۸۲ ضربه تبدیل به گل و ۲۵ ضربه از دست رفته. پیش از بازی امشب، مسی در جام جهانی برابر ایسلند بود که پنالتی خود را از دست داده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنیده می‌شود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بحث میزبانی با پرداخت هزینه‌های نجومی روبرو می‌شوند. سرخابی‌ها برای برگزاری بازی با نماینده‌های عربستان در کشور ثالث باید چیزی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که هزینه شامل تهیه زمین، رزرو هتل و دیگر موارد می‌شود. به این ترتیب با شرایط مالی و اوضاع این روزهای سرخابی‌ها آن‌ها باید برای مقدمات میزبانی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که البته حریفان استقلال و پرسپولیس نیز برای میزبانی باید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
منتهی سوال مهم این است ‌که چرا علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، وحید امیری و سامان قدوس کی‌روش را فالو نکرده‌اند. ولی این‌که کی‌روش آنها را دنبال می‌‌کند و توجهی به این مسأله نداشته‌اند در نوع خود قابل توجه است. یک اتفاق جالب دیگر اینجاست که چرا کی‌روش چند نفر از شاگردان خود را فالو کرده و بقیه را فالو نکرده است. البته این انتظار می‌رود که با مرور زمان تعدادی از بازیکنان فوتبال کلمبیا هم توسط این مربی فالو شوند. با این حال، احتمال آنفالو شدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و رضا قوچان‌نژاد توسط کی‌روش هم وجود دارد.
طرفداریطرفداری8 ساعت قبل
مهرداد میناوند در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: یک درخواست ویژه از باشگاه پرسپولیس: یک: سه گام مانده تا فتح جام حذفی. نباید هیچ چیز را به اما و اگر سپرد و بعدها حسرتش را خورد. این مدلی را ندیده بودیم که به برکت مدیریت فتاحی رییس کمیته برگزاری مسابقات و دیگران دیدیم. سه: خلاصه کنم و بروم سر اصل مطلب؛ آقای عرب، چند باری تلفنی از شما درخواست کردم و امیدوارم به این موضوع اهمیت بیشتر دهید. با نیم بها کردن بلیط، رایگان کردن برخی جایگاهها یا گذاشتن جشنواره و این جور چیزها.

نظرها

اخبار بیشتر