وعده خوش برف تهران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وعده خوش برف تهران

پنجشنبه تهران برفی می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
پنجشنبه تهران برفی می‌شود
این سامانه سبب بارش باران و برف در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، قزوین و البرز می‌شود.
پنجشنبه تهران برفی می‌شود - 0

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (۱۲ دی) سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه سبب بارش باران و برف در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، قزوین و البرز می‌شود.

احد وظیفه با اشاره به اینکه فردا (۱۲ دی‌ماه) سامانه بارشی از جنوب غرب کشور وارد می‌شود، اعلام کرد: به تدریج فعالیت این سامانه به غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی گسترش می‌یابد و موجب بارش باران و برف می‌شود.

وی با بیان اینکه با تقویت سامانه بارشی دامنه فعالیت آن به شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، استان بوشهر، شمال فارس و برخی مناطق شرق کشور گسترش می‌یابد، اظهار کرد: پس‌فردا (۱۳ دی‌ماه) با شمالی‌ شدن جریان‌ها روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور نیز آغاز خواهد شد.

استان‌های پربارش در روز پنجشنبه

به گفته وظیفه در روز پنجشنبه (۱۳ دی)، شدت بارش برای شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد، استان مرکزی، جنوب همدان و استان البرز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین تاکید کرد: به سبب بارش برف در دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد و در استان خوزستان و شمال بوشهر رگبار و رعد و برق همراه با آب‌گرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: بر اساس تحلیل تقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۱۱ دی ماه) در شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که از بعدازظهر فردا و طی روز پنج‌شنبه (۱۲ و ۱۳ دی ماه) غرب خلیج فارس مواج خواهد بود، اظهار کرد: در روز جمعه (۱۴ دی‌ماه) با تضعیف سامانه بارشی در نیمه غربی بارش‌ها در شرق، شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی ادامه می‌یابد و در بعد از ظهر از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۲ دی‌ماه) کمی تا قسمتی ابری در اواخر وقت همراه با افزایش ابر و با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۰ و ۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس فردا (۱۳‌ دی‌ماه) آسمان پایتخت ابری همراه با بارش باران و برف با حداکثر و حداقل دمای ۸ و۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

وقوع سیل، برف و کولاک در ۶ استان / امداد رسانی به مسافران در راه مانده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
وقوع سیل، برف و کولاک در ۶ استان / امداد رسانی به مسافران در راه مانده
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، برف و کولاک در 6 استان کشور گفت: امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در محورهای مواصلاتی در حال انجام است.

مرتضی سلیمی در خصوص وقوع سیل و آب‌گرفتگی در کشور اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته دو شهرستان تنگستان و دشتی استان بوشهر درگیر سیل شده و ۷ شهر و روستا در این دو شهرستان امدادرسانی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اسکان اضطراری برخی از حادثه‌دیدگان از طریق برپایی چادر، افزود: ۱۳ واحد مسکونی تا کنون از آب تخلیه شده و تیم‌های امدادی مشغول امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: برف و کولاک طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ استان اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمان و آذربایجان شرقی را متأثر کرده که امدادرسانی در ۸ محور کوهستانی در حال انجام است.

سلیمی بیان داشت: ۹۵ خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده و بیش از ۱۵ مسافر در راه مانده طی شبانه‌روز گذشته امدادرسانی شدند

خواندن خبر در سایت منبع

چهره برفی «اسالم» +عکس

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
چهره برفی «اسالم» +عکس
خبرگزاری میزان- تصویری زیبا از روستاهای منطقه اسالم گیلان پس از بارش برف را مشاهده می‎کنید.

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، تصویری زیبا از روستاهای منطقه اسالم گیلان پس از بارش برف را مشاهده می‎کنید.

چهره برفی «اسالم» +عکس - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین9 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز- فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز گفت: امنیت و آرامش شهروندان نقطه مشترک تمام مجاهدت‌ها وتلاش‌های دستگاه قضا و نیروی انتظامی است. وی افزود: هرچه تعامل و هم افزایی بین ناجا و دستگاه قضایی افزایش یابد به همان میزان شاهد افزایش امنیت وآرامش فراگیر و پایدار درسطح جامعه خواهیم بود. فرمانده انتظامی شهرستان اهواز گفت: همین امر موجبات افزایش امید به زندگی، عدالت اجتماعی و رضایتمندی مردم و در مقابل، یاس و ناامیدی دشمنان این نظام را به دنبال خواهد داشت. فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز گفت: سرقتهای به عنف، جرائم خشن و هر جرمی که امنیت عمومی جامعه را خدشه دارکند، خط قرمز نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است. وی بیان کرد: نیروی انتظامی به واسطه حمایت‌های همه جانبه و بی دریغ مقامات قضایی، با تمام توان در مقابل هنجارشکنان و مجرمان خواهد ایستاد و هیچ گاه اجازه عرض اندام به مجرمان نخواهد داد.
مهرمهر2 ساعت قبل
وی همچنین با اشاره به برخی از عوامل افزایش مصرف اعتیاد در جامعه، بیان کرد: عوامل انسانی، عدم توجه متولیان تربیتی و فرهنگی، خانواده‌ها، معلمین و مربیان و بی‌توجهی نهادهای اجتماعی و حاکمیتی از جمله این عوامل هستند. آقایی با بیان اینکه برخی معتقدند بیکاری عامل اصلی گرایش به مصرف مواد مخدر در جامعه است، اظهار کرد: علاوه بر بیکاری عوامل فردی، والدین و مربیان تربیتی نیز نمی‌توانند بی تاثیر باشند. وی با بیان اینکه در این حوزه وضعیت گیلان نسبت به سایر استان‌ها مطلوب است، افزود: در حوزه استعمال مواد مخدر گیلان رتبه پانزدهم کشور را دارد. وی در ادامه با بیان اینکه بیکاری یکی از زمینه‌های تاثیر گذار در افزایش مصرف مواد مخدر است، بیان کرد: امروزه مواد مخدر جنسیت نمی‌شناسد در همه رده‌های سنی شاهد مصرف این بلای خانماسوز هستیم دولت باید برنامه‌ریزی کند و از سوی دیگر خانواده نیز باید نسبت به تربیت و حفاظت از فرزندان خود تلاش بیشتری انجام دهد. برزگر با تأکید بر اینکه نباید آنها را از خانواده و جامعه دور کنیم، افزود: معتاد بسیار آسیب پذیر است ۷۰ درصد زندانیان در ایران درگیر موضوع اعتیاد هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
فرهاد خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم دربره وضعیت خبرنگارانی که هنوز مدارکشان برای اخذ طرح ترافیک کامل نشده است، اظهار کرد: آن دسته از خبرنگارانی که متقاضی طرح ترافیک بوده‌ و پیامکی مبنی بر ناقص بودن مدارک برای آنها ارسال شده است، باید با مراجعه به سایت تهران من‌، مدارک خود را باگذاری کنند. خوانساری در پاسخ به این پرسش که آیا این گروه از خبرنگاران می‌توانند به محدوده طرح ترافیک ورود کنند یا خیر متذکر شد: در این زمینه محدویتی نیست و در واقع ورود آنها به محدوده مانعی ندارد و حتی اگر خودروی آنها جریمه شود، جریمه آنها صفر می‌شود. دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری ادامه داد: خبرنگاران باید هر چه سریعتر مدارک خود را کامل کنند تا در آینده برای آنها مشکلی پیش نیاید ضمن اینکه از خبرنگارنی که از اول تیر وارد محدوده طرح ترافیک شده‌اند مشمول جریمه نمی‌شوند. وی همچنین در اتباط با خبرنگارانی که طرح ترافیک ۹۷ را دارند و هنوز پیامکی مبنی بر عدم دریافت طرح ترافیک در سال جاری به آنها ارسال نشده است، گفت: این افراد تا زمانی که برای آنها پیامک ارسال شود، می‌توانند به محدوده طرح ترافیک وارد شوند. انتهای پیام/
فراروفرارو3 ساعت قبل
مشاور فرهنگی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در روز‌های پنجشنبه خبرداد. علی پیرحسین‌لو در گفتگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح ترافیکی جدید در روز‌های پنجشنبه گفت: طرح ترافیکی جدید «محدوده کنترل آلودگی هوا» در روز‌های جمعه و ایام تعطیل مانند طرح ترافیک اجرا نمی‌شود. مشاور فرهنگی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران افزود: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که در واقع ترافیک در روز‌های پنجشنبه‌ها در رینگ دوم کمتر خواهد شد. ثبت نام در سامانه‌ی تهران منطرح کنترل آلودگی هوا به واسطه‌ی دوربین‌های هوشمند پلیس اجرا می‌شود. فراموش نکنید در صورت ثبت نکردن مشخصات در سامانه‌ی تهران من، هر بار ورود یا خروج از محدوده‌ی طرح کنترل آلودگی هوا به معنی صدور یک قبض جریمه خواهد بود.
ایلناایلنا1 روز قبل
به دلیل آنچه که کاهش درآمد شهرداری اندیمشک عنوان می‌شود، حدود ۶۰۰ کارگر این مجموعه تا ۱۰ماه معوقات مزدی طلبکارند. رضا شریفی (شهردار شهر اندیمشک) درباره مطالبات معوقه کارگران شهرداری اندیمشک به خبرنگار ایلنا گفت: کاهش درآمد شهرداری اندیمشک باعث بروز مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی شده به همین دلیل هم‌اکنون کارگران تا ۱۰ ماه معوقات مزدی طلب دارند. او گفت: مجموع کارگران شهرداری اندیمشک به حدود ۶۰۰ نفر می‌رسد که تعداد زیادی از آنها را نیروهای پیمانکاری بویژه کارگران مجموعه فضای سبز تشکیل می‌دهند. طبق اظهارت وی؛ شهرداری اندیمشک در هر نوبت پرداخت علاوه بر معوقات مزدی جاری، بخشی از مطالبات معوقه کارگران را نیز پرداخت می‌کند. وی در مورد بازپرداخت مطالبات مزدی کارگرانی که در شهرداری اندیمشک مشغول کارند نیز گفت: مطالبات این کارگران تقریبا طی ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته ایجاد شده با این حال پیگیری شهرداری برای بروزرسانی مطالبات کارگران ادامه خواهد داشت و در این زمینه نیازمند حمایت بیشتری هستیم.
برنابرنا1 روز قبل
دومین نشست تخصصی پایگاه‌های میراث‌جهانی قنات ایرانی و باغ ایرانی با حضور اعضای هیأت راهبردی، مشاوران و صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های مرتبط، علاقه‌مندان و دانشجویان در محل پایگاه واقع در کاخ گلستان برگزار شد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ موضوع این نشست تخصصی، ساماندهی درختان و فضای سبز باغ فین کاشان و همچنین عملکرد پایگاه میراث جهانی قنات ابراهیم آباد اراک در راستای ظرفیت سازی جوامع محلی بود. در بخش اول نشست، ساماندهی باغ فین از منظر آسیب شناسی فضای سبز و درختان، مرمت درختان آسیب دیده، مبارزه با حشرات چوبخوار و کاشت صدها اصله درخت میوه، چنار و سرو و گیاهان زینتی مورد بررسی و نقد قرار گرفت. بخش دوم نشست، به بررسی عملکرد پایگاه میراث جهانی قنات ابراهیم آباد اراک در راستای ظرفیت سازی جوامع محلی با توضیحات مدیر پایگاه اختصاص یافت. نشست‌های تخصصی پایگاههای میراث جهانی قنات ایرانی و باغ ایرانی به صورت ماهانه و با موضوعات مرتبط در پایگاههای محلی در کاخ به صورت علمی و تخصصی برگزار خواهد شد و نتایج این نشست‌ها در قالب مجله الکترونیکی منتشر و در اختیار علاقه مندان و متخصصان این حوزه‌ها قرار خواهد گرفت.

اخبار بیشتر