معلوم نیست مقصود از این فتنه ۹۸چیست!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

معلوم نیست مقصود از این فتنه ۹۸چیست!

صادقی: منظور آقایان از فتنه ۹۸ چیست؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
صادقی: منظور آقایان از فتنه ۹۸ چیست؟
عضو فراکسیون امید گفت: برخی که پایگاه خودشان را ضعیف ارزیابی کرده‌اند در تلاش هستند تا با استفاده از ابزار نظارتی و یا برچسب زدن‌ها مثل فتنه، انتخابات را به نفع خود مهندسی کنند. الان یک سال تا انتخابات مانده ولی شاهد بحث فتنه جدید ۹۸ هستیم و مشخص نیست که منظور از فتنه چیست.

اعتمادآنلاین: محمود صادقی عضو فراکسیون امید در نطق میان دستور ضمن تبریک تولد حضرت عیسی پیامبر صلح و رحمت گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب لازم است که ارزیابی کنیم که طی سیاست‌هایی انجام شده چه تغییرات و دگرگونی انجام شده است. این ارزیابی باید بر اساس شاخص‌های علمی و به دور از حب و بغض باشد.

این عضو فراکسیون شفافیت در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس شاخص‌های متداول برای حکمرانی خوب شاخص‌های مانند عدالت، شمول گرایی، شفافیت و اهتمام نگری مورد نظر است. بررسی این شاخص‌های نشان دهنده بهبوبد نسبی از جمله در بعد سلامت و رشد علمی خوبی هستیم.

صادقی ادامه داد: در رشد امید به زندگی و ردش علمی شاهد رشد خوبی هستیم و لی در رفاه اجتماعی و در توزیع درآمد شاهد رشد چشمگیری نسیتیم. البته اگر تلاش زیادی برای فقرزدایی انجام شده باشد ولی در ۵۰ سال اخیر شاخص ضریب جینی ثابت بوده و در مرز ۴ دهم مانده که نشان دهنده یک نابرابری اقتصادی و فقر و غنا وجود است. هرچند در مقاطعی بهبود داشته ولی تغییر معنادار نبوده یعنی دارایی کمتر از ۱۰ درصد از مردم ۱۴ برابر بقیه کشور است که نبود برنامه راهبردی جامع و علمی برای فقرزدایی و نحوه اجرای برنامه یارانه از عوامل این مساله است.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه در کنار بهبود شاخص‌ها ما شاهد کاستی ضریب اجتماعی مانند افزایش طلاق و نابسامانی‌های دیگر اجتماعی هستیم که بسیار نگران کننده است، گفت: بر اساس آمار سازمان زندان‌ها در سال ۵۸ از هر ۱۰۰ هزار نفر تنها ۲۳ زندانی ولی این نرخ در سال ۸۶ به ۲۳۸ و اکنون بالای ۲۲۵ هزار زندانی داشته و در رده ۱۰ کشور اول جهان هستیم.

وی تاکید کرد: همچنین از لحاظ توسعه تلاش‌های خوبی انمجام شده که نباید از آن چشم پوشی کرده ولی توسعه هیچ گاه بر مبنای توسعه پایدار و متوازن و بر اساس آمایش نبوده و اکنون شاهد عدم تعادل و بحران‌های خطرناک و تن‌‌ها و ناآرامی‌ها در سطح کشور و بین استان‌ها هستیم و در جریان لایحجه بودجه اعتراض نمایندگان خوزستان و کهگیلویه بود که این رفتار نمایندگانم تجلی مردم استان‌ها است. استان‌های محروم نگران آن هستند که منابع خدادای آنان نامتوازن توزیع می‌شود.

صادقی با اشاره به برخی اظهارنظرات درباره انتخابات سال آینده، تصریح کرد: در شاخص مشارکت هر سال شاهد برگزاری یک انتخابات بودیم و سطح بالایی از مشارکت را شاهد بودیم و به طور متوسط ۶۰ درصد مردم شرکت ولی به سبب نقض بی طرفی و کوتاه نظری این ظرفیت تبدیل به عرصه منازعات سیاسی می‌شود.

برخی که پایگاه خودشان را ضعیف ارزیابی کرده‌اند در تلاش هستند تا با استفاده از ابزار نظارتی و یا برچسب زدن‌ها مثل فتنه، انتخابات را به نفع خود مهندسی کنند. الان یک سال تا انتخابات مانده ولی شاهد بحث فتنه جدید ۹۸ هستیم و مشخص نیست که منظور از فتنه چیست کسانی که از این برچسب استفاده می‌کنند بدانند که این رفتارشان به منافع ملی ضربه می‌زنند.

خواندن خبر در سایت منبع

صادقی: کاسبان برچسب فتنه به منافع ملی کشور آسیب می‌زنند

ایسناخبرگزاری ایسنا
صادقی: کاسبان برچسب فتنه به منافع ملی کشور آسیب می‌زنند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کسانی که خود را در جذب آرای مردم ناکام می بینند دیگران را با برچسب‌های فتنه متهم می‌کنند گفت: کسانی که با این القاب و برچسب‌ها کاسبی می‌کنند بدانند به منافع ملی کشور آسیب می زنند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت مسیح (ع)، گفت: در آستانه ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم و لازم است یک ارزیابی داشته باشیم و ببینیم در اثر اجرای سیاست‌های ۴۰ ساله چه تغییراتی در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی انجام شده است.

وی افزود: این ارزیابی باید با اتکا به شاخصه‌های کارشناسی، علمی و به دور از شعارزدگی و حب و بغض باشد. بر اساس شاخص‌های متداول برای ارزیابی یک حکمرانی خوب مواردی مانند عدالت، حاکمیت قانون، مشمول گرایی، مشارکت مردم، شفافیت و اجماع مورد نظر است. بررسی شاخصه‌های مختلف طی چهار دهه گذشته در حوزه رفاه، نشانگر آن است که بهبود نسبی در این حوزه‌های وجود داشته است، سلامت، آموزش و پژوهش پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. شاخصه امید به زندگی از حدود ۵۵ سال در سال ۵۴ به ۷۵ سال در سال ۹۷ تغییر کرده است. نرخ باسوادی هم افزایش چشمگیری داشته است.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حوزه رفاه اجتماعی هم در شاخص توزیع درآمد در بین درآمدها شاهد رشد چشمگیری نبوده‌ایم. این‌ در حالی است که تلاش زیادی برای فقرزدایی شده است، ولی در طی ۵۰ سالی که گذشت شاخصه ضریب جینی در این حوزه ثابت بوده است و در طی این ۵۰ سال این ضریب در مرز چهار دهم بوده است. این امر نشانگر این است که شاهد یک نابرابری از لحاظ اقتصادی و شاهد فاصله بین فقر و غنی در کشور بوده‌ایم. اگر چه در این چهار دهه در برخی از موارد بهبودهایی حاصل شده است ولی شاهد تغییرات معناداری در این حوزه نبوده‌ایم. این شاخص به این معناست که سهم هزینه‌های ۱۰ درصد جمعیت ثروتمند، چهار برابر ۱۰ درصد جمعیت فقیر بوده است.

صادقی با اعتقاد به این که «توزیع نامناسب منابع و فقدان روش مشخص و عملی برای هدفمندسازی حمایت و یارانه‌ها و همچنین نبود برنامه راهبردی برای فقرزدایی و کاهش عملکرد مطلوب اقتصادی از عوامل این نابرابری است، ولی شاخصه‌های رفاهی هم در این کنار از رشد خوبی برخوردار بوده است، ولی ما شاهد کاستی‌هایی در حوزه عدالت اجتماعی بوده‌ایم» به آمار طلاق، اعتیاد، کودکان طلاق، زندانیان در دو دهه اخیر اشاره و با ابراز نگرانی نسبت به این آمار ادامه داد: در سایر حوزه‌ها نیز تلاش‌های چشمگیری شده است. برای مثال توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای، آب، برق و گاز و حمل و نقل رشد چشمگیری را شاهد بوده‌ایم، اما آسیب این زمینه این بوده است که توسعه بر مبنای توسعه پایدار صورت نگرفته است و این موضوع بدون توجه به آمایش سرزمینی انجام شده است.

وی هم‌چنین معتقد است: اکنون شاهد عدم تعادل در حوزه‌های زیست محیطی، آب و کشاورزی هستیم که این موضوع موجب بحران‌های خطرناکی و همچنین موجب برخی ناآرامی‌های بین استانی شده است و تجلی آن را روز تقدیم لایحه بودجه، هنگام صف آرایی نمایندگان خوزستان و از سوی دیگر صف آرایی نمایندگان چهارمحال‌بختیاری شاهد بوده‌ایم. این رفتار نمایندگان تجلی آن نابرابری در سطح استانی است. استان‌های غیر برخوردار نگران این هستند که منابع خدادادی آنها به صورت ناعادلانه تقسیم شود. خوزستان، لرستان و سیستان‌وبلوچستان در وضعیت نابرابری قرار دارند و این موضوع باید علاجی داشته باشد. در حوزه شاخص مشارکت هم در طی ۴۰ سال گذشته شاهد شاخص خوبی بودیم. حدود ۶۰ درصد از مردم در انتخابات شرکت می‌کنند و ما هر ساله شاهد برگزاری یک انتخابات بوده‌ایم، ولی به دلیل برخی موارد مانند تنگ نظری‌ها، اعمال سلیقه‌های شخصی و جناحی و نقض بی طرفی از سوی متولیان انتخابات گاه شاهد تبدیل عرضه انتخابات به عرضه منازعات سیاسی بی حاصل بوده‌ایم.

این نماینده مجلس بیان کرد: ‌برخی جناح‌های سیاسی تلاش می‌کنند با استفاده از ابزار قدرت و نظارت خود انتخابات را مهندسی کنند و کسانی که خود را از جذب آرای مردم ناکام می‌بینند، با برچسب‌هایی مانند فتنه دیگران را متهم می‌کنند. متاسفانه هنوز بیش از یک سال به انتخابات ۹۸ باقی‌ مانده است، ولی از تریبون‌های سازمان صدا و سیما، نماز جمعه‌ این گونه نمایان می‌شود که ما شاهد یک فتنه به نام «فتنه ۹۸» هستیم. معلوم نیست در این یک سال باقی‌ مانده معنای این فتنه چیست؟ کسانی که با این القاب و برچسب‌ها کاسبی می‌کنند بدانند به منافع ملی کشور آسیب وارد می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

تحلیل روزنامه کیهان از فتنه سال ۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
تحلیل روزنامه کیهان از فتنه سال ۹۸
واشنگتن نيروهاي خود را از سوريه به سمت برخي کشورهاي حاشيه خليج فارس سوق داد تا شاید بتواند بر تحولات داخلی ایران بمدد تحریم‌ها و سیاست تغيير نظام ايران تمرکز کند. آمریکایی‌ها با اعزام ناو و انتقال نیروها و تشکیل اتاق مشترک در مرزهای ایران تلاش دارند بار دیگر به کمک نفوذی‌های داخلی خود در آستانه انتخابات سال آینده مجلس «سناریوی القای جنگ و صلح» و ترساندن مردم برای رای دادن به لیستی به اصطلاح آنها میانه‌رو و همسو با غرب را اجرا و نسخه‌پیچی کنند!

فرارو- در روزهای اخیر بارها چهره‌های اصولگرا از فتنه سال ۹۸ سخن گفته‌اند، البته هیچ یک روشن نکرده‌اند منظور پیش بینی شان از این فتنه چیست. اما روزنامه کیهان در شماره روز سه شنبه خود در تحلیلی درباره سناریو سال ۹۸ نوشته است:

آنچه که در‌باره فتنه ۸۸ و نهایتا پاسخ قاطع ملت در ۹ دی به آمریکا و فتنه‌گران گفته و یادآوری می‌شود، مبتنی بر رویکرد گذشته‌محور است. اما آنچه که ملت ضمن توجه به تجربه گذشته باید بداند و نسبت به آن هوشیار باشد، رویکرد مبتنی بر آینده‌محور است و این همان هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب است درخصوص اینکه «ممکن است نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند».

لذا برای اینکه دشمن موفق به فتنه‌ای دیگر نشود باید تحولات داخلی و خارجی را با این نگاه مورد تحلیل و بررسی قرار داد. در‌باره تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از سوریه آنچه که تاکنون آشکار شده این است که این موضوع هم به مسائل داخلی و خارجی آمریکا و هم به مسائل داخلی و خارجی ایران ارتباط دارد.

۱- خروج نظامیان آمریکایی از سوریه می‌تواند زمینه برطرف کردن و یا حداقل کاهش تهدیدهای امنیتی در سوریه و همچنین در منطقه را فراهم کند، اما نمی‌توان باور کرد که آمریکا بدون برنامه‌ریزی و هدف، صادقانه تصمیم گرفته باشد از سوریه خارج شود. لذا با توجه به نقشه‌هایی که آمریکا در سر دارد ممکن است این تهدیدات به شکل دیگری بروز کنند. آنچه موجب شک و تردید فراوان می‌شود این است که دلیل اصلی آمریکا برای انداختن تروریست‌ها به جان و مال و ناموس مردم سوریه، جداکردن این کشور از محور مقاومت و تامین امنیت اسرائیل از طریق مقابله با حزب‌الله و ایران بود. اکنون نیز مشکل اصلی آمریکا بدون اینکه سوریه را از محور مقاومت جدا کرده باشد، حضور محور مقاومت در سوریه و در مرزهای اسرائیل است که همواره بر خروج نیروهای مقاومت تاکید داشته است. لذا حال چگونه بدون تحقق این خواسته‌هایش راضی شده به میل خود و بدون نقشه‌ای دیگر سوریه را رها کند؟ اینکه ترامپ گفته هفت تریلیون دلار در منطقه هزینه کردیم و اینکه وزیر سابق خارجه آمریکا در اندیشکده صندوق مارشال آلمان در بروکسل گفته بود «حجم اقتصاد آمریکا هفده تریلیون دلار است و ما از هر دلاری که خرج می‌کنیم یک پنی آن را برای اجرای سیاست‌هایمان در سوریه اختصاص می‌دهیم»، نشان می‌دهد ادعای خروج از سوریه یک فریب است و آمریکایی‌ها سناریوی دیگری با جابه‌جایی نیروهایشان در سر دارند. نکته قابل تامل این است که با اعلام خروج آمریکا از سوریه موجی از تحلیل‌های مختلف در فضای رسانه‌ای و سیاسی محور غربی – عربی – عبری راه افتاد مبنی بر امتیازاتی که ایران از خروج آمریکا به‌دست خواهد آورد!. باید توجه داشت در صورتی این تصمیم می‌تواند پیامدها و آثار مثبتی داشته باشد که با هماهنگی دولت سوریه باشد و ارتش و نیروهای سوری خلأ ناشی از خروج نیروهای آمریکایی را پر کنند و حاکمیت یکپارچه سوریه حفظ شود، در غیر این صورت می‌تواند آثار و تبعات منفی و حتی پیش‌بینی‌نشده به همراه داشته باشد. با توجه به اهمیت فوق‌العاده تحولات نظامی - سیاسی سوریه، اقدام آمریکا در باطن خود دارای تهدیدات جدیدی خواهد بود. خط خبری – تحلیلی گفته‌شده از همان اول شک‌برانگیز بود و هرچه بیشتر می‌گذشت، ‌آشکارتر می‌شد که اولا این بخشی از سناریوی انحراف افکار عمومی و سرگرم کردن محور مقاومت است. ثانیا پازلی از سناریوی تشدید ایران‌هراسی در جهان و منطقه است. ثالثا اقدامی برای بر هم زدن توازن قدرت ایجاد شده در منطقه و مختل کردن روند سیاسی آغازشده در نشست‌های آستانه و تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی سوریه است. چنان‌که ترامپ در سفر مخفیانه چند ساعته به عراق در پایگاه نظامی الاسد گفته «در صورت لزوم از عراق به عنوان پایگاه خود علیه سوریه استفاده خواهیم کرد». لذا باید در مقابل نقشه‌های احتمالی آمریکا که بعد از خروج از سوریه برای منطقه و تاثیرگذاری بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی طراحی کرده غافل نشد و به دستاوردهای ظاهری خروج آمریکا از سوریه دلخوش و خوشبین نبود. یکی از سناریوهای آمریکا برای منطقه تجزیه سوریه و تشکیل دولت کوچکی در منطقه‌ای در شرق فرات است که به آن سوریه حاصل‌خیز و غنی از منابع نفت و گاز و آب گفته می‌شود. به همین دلیل آمریکا این منطقه استراتژیک را تحت سلطه خود گرفت و پس از شکست در رفراندوم در کردستان عراق، نیروهای موسوم به دموکراتیک سوری را به نیروی زمینی خود در سوریه تبدیل کرد. چنین دولتی اولا به اسرائیلی جدید در منطقه ثانیا به مرکزی برای حمایت از رژیم صهیونیستی تبدیل می‌شود ثالثا امنیت ملی پنج کشور ترکیه، روسیه، عراق، سوریه و به‌ویژه ایران و همچنین کشورهای خلیج فارس را نیز تهدید می‌کند. خروج آمریکا از این منطقه بعد از حضور دوساله و آموزش تروریست‌ها و کردها و تجهیز آنها به انواع تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته را باید در این جهت ارزیابی کرد. خروج از سوریه قولی بود که باراک اوباما در سال ۲۰۱۶ به اردوغان قول داده بود و ترامپ اکنون با توجه به شرایط آن را اجرا می‌کند. رابعا آمریکا تلاش دارد با تحریک ترکیه برای حمله به شمال سوریه زمینه پیچیدگی اوضاع و تجزیه سوریه را فراهم کند که البته با ورود نیروهای مقاومت و ارتش سوریه به منبج تا حدودی این نقشه آمریکا برای منطقه و همچنین برای اینکه ترکیه در دام آمریکا بیفتد، با مانع و شکست مواجه شده است.

۲- اما درخصوص پیامدهای تصمیم خروج آمریکا از سوریه بر تحولات داخلی ایران باید گفت رسانه‌های غربی- عربی نقشه لو رفته آمریکا برای سال آینده در‌باره جمهوری اسلامی را رسانه‌ای ‌کردند. شبکه العربیه عربستان پس از تغییر مقامات سعودی و برکناری افراد نزدیک به بن سلمان و به‌ویژه عادل الجبیر وزیر خارجه ادعا کرد «در ماه‌های آینده شاهد تغییرات ریشه‌ای در ایران خواهیم بود و بعد از این تغییر، روابط کشورهای حاشیه خلیج ‌فارس و در راس آنها عربستان با ایران بهبود خواهد یافت!» واشنگتن پست و اسکای نیوز عربی هم به نقل از منابع سیاسی آمریکا اعلام کردند «ارتش آمریکا با انتقال نیروهای خود از سوریه، به همراه نیروهای سوریه دموکراتیک، در اربیل اتاق عملیات مشترک به منظور سازماندهی و هماهنگی فشارهای علیه ایران ایجاد می‌کند». این همان اتفاقی‌ است که در فتنه ۸۸ و همچنین در بحران افزایش قیمت دلار و نابسامانی‌های اقتصادی در اوایل امسال رخ داد. خروج آمریکا از سوریه، با تمایلات مایک پمپئو و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و در حقیقت به نوعی با تمایلات منافقین و ضدانقلاب‌ها و سلطنت‌طلب‌های فراری و نفوذی‌های داخلی هماهنگ است که بولتون و پمپئو حامی و بلندگوی اصلی آنها هستند و هدف متمرکز شدن بر تلاش‌های امنیتی و نظامی برای رقم زدن تحولات جدیدی در ایران در سال ۹۸ است و این سیاست آمریکا در چارچوب هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب قابل ارزیابی دقیق‌تر است که تاکید کردند «ملت ایران و همه حواسشان جمع باشد و با چشم بیدار مسائل را در طوفان امروز دنیا ببینید، ممکن است نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند».

از این رو واشنگتن نیروهای خود را از سوریه به سمت برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس سوق داد تا شاید بتواند بر تحولات داخلی ایران بمدد تحریم‌ها و سیاست تغییر نظام ایران تمرکز کند. آمریکایی‌ها با اعزام ناو و انتقال نیروها و تشکیل اتاق مشترک در مرزهای ایران تلاش دارند بار دیگر به کمک نفوذی‌های داخلی خود در آستانه انتخابات سال آینده مجلس «سناریوی القای جنگ و صلح» و ترساندن مردم برای رای دادن به لیستی به اصطلاح آنها میانه‌رو و همسو با غرب را اجرا و نسخه‌پیچی کنند! در همین زمینه خط‌دهی رسانه‌های غربی به برخی جریان‌های سیاسی غربگرای داخلی برای «تحریم انتخابات» و «فراهم کردن زمینه اختلاف‌افکنی و آماده کردن میدان بازی برای دشمن» مشهود است تا جایی که بی‌بی‌سی و برخی خبرگزاری‌ها فارسی‌زبان و غیرفارسی‌زبان از جمله المانیتور هفته گذشته این خط‌دهی را در پیش گرفتند که «با توجه به عملکرد منفی دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان، اکنون اصلاح‌طلبان با خطر از دست دادن سرمایه سیاسی خود مواجه‌اند، خطری که احتمالا آنها را به شکل بی‌سابقه‌ای در وضعیت دشواری قرار خواهد داد. به همین خاطر اصلاح‌طلبان درباره شرکت کردن یا تحریم انتخابات آتی ایران هنوز به موضع‌گیری واحدی دست پیدا نکرده‌اند». راهبرد اصلی نفوذی‌ها و رسانه‌های خط‌دهنده آنها نیز این است که با مخالفت‌خوانی با اوضاع کنونی که خود مسبب آن هستند، و هدف قرار دادن رهبری به‌جای دولت و مسئولان اجرایی که مسئول برآورده کردن مطالبات اقتصادی مردم هستند، و به‌جای ادعای «تقلب»، با شعار «تغییر قانون اساسی تا ۱۴۰۰» به میدان بیایند. هرچند برخی تئوریسین‌های آنها معتقدند «این راهبرد غیر واقعگرایانه است زیرا اصلاح‌طلبان این راه را در گذشته امتحان کرده‌اند و به نتیجه‌ای نرسیدند».

۳- دلیل سیاسی- انتخاباتی دیگری که می‌توان برای تصمیم ترامپ متصور بود این است که ترامپ در مبارزات انتخاباتی وعده خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و عراق و افغانستان را داده بود و اکنون با سیاست منفعت‌گرایانه و جابه‌جایی نیروها در منطقه، تظاهر به انجام شعارهایش می‌کند تا شاید بتواند برای چهار سال دیگر بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا تکیه زند.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس قوه قضاییه: فتنه ۸۸ قابل تکرار است / عده‌ای تعمدا با دشمن همکاری می‌کنند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رئیس قوه قضاییه: فتنه ۸۸ قابل تکرار است / عده‌ای تعمدا با دشمن همکاری می‌کنند
رئیس قوه قضاییه گفت: جریان فتنه ۸۸ قابل تکرار است زیرا امروز هم دشمن به میدان آمده، ابزار درونی کشور را به کار می گیرد، عده ای فریب می خورند یا تعمدا با دشمن همراهی می کنند و به این ترتیب ظرفیت تکرار چنین حوادثی همچنان وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: قبل از هر چیز از مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به دلیل اعتمادی که به اینجانب برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضویت در شورای نگهبان داشتند، تشکر می‌کنم و از خدا می‌خواهیم که توفیق انجام مسئولیتها به نحو احسن، اخلاص در عمل و توفیق طاعت حق را در همه امور عطا فرماید.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: امیدوارم بتوانم مسئولیتی را که به این ترتیب بر عهده اینجانب گذاشته شده به نحوی به انجام برسانم که هم اهداف قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی و هم منویات رهبر معظم انقلاب محقق شود.

آملی لاریجانی، همه نهادهای قانونی را مهم دانست و در عین حال با اشاره به آنچه در حکم رهبر معظم انقلاب آمده است، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان را دارای نقشهای بی بدیل در نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: همگی باید در جهت انجاز اهدافی که قانون اساسی و رهبر معظم انقلاب برای این نهادهای مهم نظام ترسیم کرده‌اند گام برداریم و از خداوند می‌خواهیم که توفیق خود را نصیب ما کند تا بتوانیم آنچه در توان داریم به خدمت بیاوریم و در راستای رضایت حق تعالی و خدمت به مردم حرکت کنیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه الطاف مقام معظم رهبری همواره موجب دلگرمی و نشاط مسئولان نظام است، اظهار کرد: امیدواریم حمایت‌های ایشان در این مسیر دشوار همراه ما باشد تا بتوانیم این مسئولیت‌های بزرگ را به درستی ایفا کنیم.

آملی لاریجانی در ادامه با تسلیت مجدد ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، این حادثه را ضایعه‌ای برای حوزه‌های علمیه و نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: این عالم فرزانه، آثار گرانبهایی داشتند که مورد رجوع طلاب و فضلا است و در نظام جمهوری اسلامی نیز همواره مسئولیت‌های مهمی را بر عهده داشتند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دوران تصدی آیت الله هاشمی شاهرودی در دستگاه قضایی ادامه داد: ایشان در قوه قضاییه نیز منشأ آثار مهمی بودند که از جمله آنها می‌توان به احیای دادسراها و تلاش برای نهادینه سازی شوراهای حل اختلاف اشاره کرد که بار سنگینی را از دوش دادگستری‌ها برداشت. همچنین کمک به وضعیت معیشت قضات و کارکنان دستگاه قضایی از دیگر اقدامات مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی بود.

آملی لاریجانی با اشاره به اعطای درجه اجتهاد از سوی شهید صدر به آیت الله هاشمی شاهرودی در سنین پایین، این امر را گواه بر استعداد، هوش و تلاش رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دانست و ابراز امیدواری کرد که حوزه‌های علمیه از آثار آن مرحوم به خوبی استفاده کنند و مشی و روش استنباطی آیت الله هاشمی شاهرودی را به کار گیرند.

پذیرش مسئولیت ها از سوی آیت الله هاشمی شاهرودی، ایثارگرانه بود

رئیس قوه قضاییه گفت: امیدواریم حوزه‌ها بتوانند عالمان بزرگی را در همین طریق و با این شخصیت‌ها تربیت کنند. کشور نیازمند علمای مجاهدی همچون آیت الله هاشمی شاهرودی است که علاوه بر تلاش در سنگر علم، در راه خدمت به نظام نیز مانعی برای خود نمی‌بینند و ایثار می‌کنند. ایشان در صراط مرجعیت و بلکه مرجع بودند اما هر زمان رهبر معظم انقلاب برای پذیرش مسئولیتی به آن مرحوم پیشنهادی می‌کردند، تا آنجا که ما مطلعیم استنکاف نمی‌کردند.

آملی لاریجانی با تسلیت مجدد درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی به مردم عزیز ایران، بیت داغدار ایشان، حوزه‌های علمیه، مراجع معظم تقلید، مقام معظم رهبری و حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه)، علو درجات و حشر آن مرحوم با انبیاء و اهل بیت علیهم السلام را از درگاه حق تعالی مسألت کرد.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، جریان فتنه سال ۸۸ و حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری آن سال به ویژه نهم دی را متضمن پیام‌ها و عبرت‌های فراوان دانست و تصریح کرد: این حوادث، صرفا جنبه تاریخی ندارد بلکه باید آن را در یک بستر مستمر و دائمی تحلیل کرد. جریان فتنه ۸۸ قابل تکرار است زیرا امروز هم دشمن به میدان آمده، ابزار درونی کشور را به کار می‌گیرد، عده‌ای فریب می‌خورند یا تعمدا با دشمن همراهی می‌کنند و به این ترتیب ظرفیت تکرار چنین حوادثی همچنان وجود دارد.

آمریکا در سال 88 فقط آشوبگران را «مردم» می دانست

آملی لاریجانی با اشاره به ابراز تمایل اوباما به نزدیک شدن به ایران و سپس، تغییر رویکردش پس از مشاهده حوادث سال ۸۸، ادامه داد: به محض اینکه اوضاع را آشفته دیدند، ورق برگشت و به همراه وزیر خارجه خود، رئیس جمهوری فرانسه و برخی دیگر از سران کشورهای غربی، مدعی «حمایت از مردم ایران» شدند. آنها آشوبگران را مردم می‌دانستند اما از نظرشان میلیون‌ها ایرانی بصیر که در دفاع از نظام و انقلاب خود قد علم کردند، جزء مردم نبودند!

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه عده‌ای نیز آب به آسیاب دشمن ریختند، یادآور شد: امروز نسبت به گذشته، دشمن ابزارهای متنوع‌تر و بیشتری دارد و هزینه‌های کلان‌تری می‌کند. براین اساس ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند دشمن شناسی، فتنه شناسی و موقعیت شناسی هستیم تا با درک صحیح بزنگاه‌ها، چشم فتنه را به موقع درآوریم. این یکی از مهمترین عبرتهای فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه متاسفانه امروز هم برخی در داخل همان اشتباهات گذشته را تکرار می‌کنند و دشمن را به تحقق رویاهایش امیدوار می‌سازند، خاطرنشان کرد: اقشار مختلف مردم از جمله کارگران محترم، دانشجویان عزیز و … مطالبات بر حقی دارند که قطعا مسئولان باید صدای آنان را بشنوند و در جهت حل مشکلاتشان گام بردارند اما این عزیزان نیز باید هوشیار باشند که خدای ناکرده غافلانه نردبان دشمن نشوند و دشمن حس نکند که با استفاده از بستر مطالبات آنان می‌تواند به ساحت نظام ورود کند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نباید اجازه داد جریان فتنه ۸۸ در لباس دیگری عرض اندام کند، اظهار کند: امروز نیازمند بصیرت بیشتر هستیم و باید به ترسیم نقشه راه از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص آینده، توجه بیشتری داشته باشیم. بر این اساس، رویدادهایی همانند حماسه ۹ دی باید همواره زنده نگه داشته شود و عبرت‌ها و پیام‌های آن مورد توجه قرار گیرد.

برخی دانشجویان می‌گویند قبلا درباره مشکلات رفت و آمدها تذکر داده اند

آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به حادثه غمبار واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و تسلیت به خانواده‌های داغدار و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان، تصریح کرد: نکته مهم این است که مسئولان باید در وقت خود به مشکلات توجه داشته باشند. گر چه ممکن است مشکلات در نهادی مانند دانشگاه آزاد متعدد باشد و از چشم مسئولان دور بماند اما واقعیت این است که برخی از امور قابل بازگشت نیست.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: حسب برخی گزارشها دانشجویان اعلام کرده‌اند که مکررا مشکلات به مسئولان دانشگاه تذکر داده شده بود. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، حتما نیاز به پیگرد دارد. من از دادستان محترم کل و دادستان محترم تهران که دیروز وقت گذاشتند و در جمع دانشجویان دانشگاه حضور یافتند تشکر می‌کنم زیرا بسیار کار درست و پسندیده‌ای بود اما مهمتر از همه آن است که مطالبات را به صورت جدی پیگیری کنند و اگر کسی تعمدی در این حوادث داشته بررسی شود.

آملی لاریجانی، برخی کوتاهی‌ها را که مقدماتش در اختیار خود مسئولان است، به نحوی عمد دانست و گفت: درست است که ممکن است کسی در خود واژگون شدن اتوبوس و جان باختن این عزیزان عمدی نداشته اما کوتاهی در برخی مسائل قابل پذیرش نیست؛ خصوصا اگر قبلا تذکر داده شده باشد. من همین جا از دادستان محترم تهران و دادستان محترم کل می‌خواهم که این قضیه را پیگیری جدی، سریع و متقن کنند.

علاوه بر پیگیری حادثه دانشگاه آزاد باید از تکرار این حوادث جلوگیری کرد

رئیس قوه قضاییه در عین حال اظهار کرد: باید از سر و صداهای رسانه‌ای هم احتراز کرد زیرا عدهای دنبال اهداف سیاسی هستند و حالا چنین حادثه‌ای را عرصه تسویه حساب با برخی اشخاص می‌بینند که این واقعا ناشاسیست و ناپسند است. اینها ربطی به کار دستگاه قضایی ندارد. آنچه به ما مربوط می‌شود، رسیدگی عادلانه و تعقیب کسانی است که در این زمینه قصور یا تقصیر داشته‌اند. علاوه بر این، تلاش ما در جهت پیشگیری از چنین حوادثی در آینده است و دادستان محترم نیز از باب مدعی العموم باید به این موضوع ورود کند. واقعا بحث کوچکی نیست زیرا یکباره ده خانواده به دلیل امری که به احتمال زیاد قابل اجتناب بوده، داغدار شده‌اند. چه نیازی است که نحوه رفت و آمدها در یک دانشگاه اینگونه باشد؟

آملی لاریجانی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تعقیب دادستان تهران، نظارت دادستان محترم کل کشور و پیگیری خود مسئولان دانشگاه، کسانی که کوتاهی کرده‌اند و مقصرند به مجازات برسند و از تکرار حوادث مشابه در این دانشگاه یا هر جای دیگری پیشگیری شود.

براساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستور العمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

کسانی که در کشور فتنه اقتصادی ۹۸ را تعقیب می‌کنند شاگردان سیاسی فتنه ۸۸ هستند

فارسخبرگزاری فارس
کسانی که در کشور فتنه اقتصادی ۹۸ را تعقیب می‌کنند شاگردان سیاسی فتنه ۸۸ هستند
نماینده مردم طرقبه در مجلس گفت: در حال حاضر کسانی که در داخل کشور فتنه اقتصادی 98 را تعقیب می‌کنند در واقع شاگردان سیاسی فتنه سال 88 هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه، شاندیز و چناران در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در دانشگاه علوم قرآنی تهران طی سخنانی با اشاره به حماسه ۹ دی اظهار داشت: فتنه نه اولین و نه آخرین دشمنی آمریکا با ایران بوده است.

وی فتنه ۸۸ را یک جریان سازمان‌یافته خواند و افزود: پیچیده‌ترین توطئه آمریکای صهیونیستی برای به زانو در آوردن انقلاب اسلامی، فتنه ۸۸ بود که یک سر آن داخلی و طرف دیگر آن دخالت خارجی‌ها بود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: چند ماه قبل از ان انتخابات موضوع تقلب را مطرح کردند تا این آمادگی را در اذهان عمومی ایجاد کرده و بگویند در انتخابات آینده تقلب خواهد شد و پس از آن کمیته صیانت از آراء تشکیل دادند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: هر چند آمریکایی‌ها در فتنه ۸۸ بنا نداشتند خود را نشان دهند اما بعد از آن مطالبی هویدا شد که همگان به دخالت مستقیم آمریکا در جریان فتنه ۸۸ پی بردند.

نماینده مردم طرقبه در مجلس با اشاره به اینکه روشن است که آمریکایی‌ها از ابتدای انقلاب علیه ما دشمنی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تا کنون آمریکا هر کاری که از دستش برآمده انجام داده است.

وی با یادآوری این نکته که روشن است دخالت در انتخابات از همه لحاظ از سوی آمریکایی‌ها احساس می‌شد، ‌گفت: پس از درگیری‌های خیابانی در فتنه ۸۸ ما دیدیم که آمریکایی‌ها چگونه به وجد آمدند چرا که قبل از انتخابات هم به صورت کامل ذهن‌ها را آماده کردند.

وی در همین رابطه اضافه کرد: قبل از برگزاری انتخابات ۸۸ جریانی ذهن‌ها را فریب داد و حتی برای آن رأی هم انتخاب کردند و با پشتیبانی بیگانگان جمهوری اسلامی را تا لبه پرتگاه بردند و در این مسئله تردیدی وجود ندارد.

نماینده مردم طرقبه در مجلس در ادامه سخنانش به این نکته هم اشاره کرد: که روشن است اگر وضعیت فتنه ۸۸ ادامه پیدا می‌کرد و مردم در میدان با پیروی از رهبری حضور پیدا نمی‌کردند قطعا منجر به فروپاشی نظام می‌شد.

دهقان فتنه را یک جریان از قبل سازمان‌یافته و با هدایت یک جریان از بیرون و پیروی عده‌ای در داخل عنوان کرد و گفت: ‌ تعدادی از معترضین می‌دانستند و با آگاهی به خیابان‌ها آمدند اما عده‌ای در این میان فریب خوردند و عده‌ای هم اصلا نمی‌دانستند جریان از چه قرار است.

وی ذکر این نکته را ضروری دانست که در انتخابات است که امکان ایجاد یک موج وجود دارد بنابر این از این فرصت استفاده کردند و برخی هم در داخل کشور دانسته این کار را انجام دادند.

نماینده مردم طرقبه در مجلس با تشریح جزئیات ایجاد فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: حلقه‌ای در لندن با عنوان جنبش سبز تشکیل جلسه می‌داد و پیوندی با بیگانگان از جمله انگلیس و آمریکا داشت و البته در داخل کشور هم عده‌ای نقش سران فتنه را ایفا کردند این‌ها به هر دلیلی فکر می‌کردند کار جمهوری اسلامی تمام است و خود را برای آن آماده کرده بودند.

وی در ادامه همین مطلب افزود: اما در طول تاریخ سی و یک سال قبل از سال ۸۸ در برابر همه دشمنی‌ها تلاش کرده بودیم و این بار هم مردم مقاومت کردند.

دهقان با بیان اینکه هیچ کدام از فتنه‌های در طول تاریخ سی و یکساله قبل از ۸۸ به اندازه فتنه ۸۸ نبود، تصریح کرد: ما از ابتدای انقلاب ۵ عملیات تجزیه‌طلبانه داشتیم که کاری از پیش نبردند اما ۹ دی ۸۸ را جشن گرفتیم چرا که با وجود همه تلاش‌هایی که برای تقابل و رویارویی ملت با ملت داشتند نتوانستند موفق شوند.

وی با اشاره به دیگر جزئیات فتنه سال ۸۸ بیان کرد: جریان صهیونیستی آمریکایی سال ۸۸، ۸ ماه ادامه پیدا کرد و نهایتا دفع شد اما کار یاران فتنه ادامه داشت.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: هر چند فتنه سیاسی ۸۸ کاملا شکست خورد اما ما می‌دانیم که دشمنان فتنه جدیدی را با رویکرد «فتنه اقتصادی» آغاز کرده‌اند.

وی البته به نقش اصلی پایه‌گذاران فتنه اقتصادی هم اشاره‌ای داشت و عنوان کرد: نقش اصلی فتنه‌گران اقتصادی خارج از کشور است و تفاوت اساسی با فتنه سیاسی سال ۸۸ دارند.

دهقان به تفاوت اساسی فتنه سیاسی ۸۸ و فتنه اقتصادی کنونی دشمن اشاره کرد و گفت: در سال ۸۸ آمریکایی‌ها خیلی خود را نشان ندادند اما در فتنه اقتصادی ۹۷ و شاید ۹۸ آمریکا پرچمداری‌اش را علنی کرد.

نماینده مردم طرقبه در مجلس در همین زمینه یادآور شد: فتنه سیاسی انتخاباتی ۸۸ در داخل کشور سران آنها کاملا برملا شدند اما در داخل کشور عوامل فتنه اقتصادی خود را نشان ندادند.

«اگر می‌گوییم فتنه اقتصادی چون عده‌ای در داخل کشور تعدادی کاملا اهداف آمریکا را در داخل کشور تعقیب می‌کنند».

وی راه حل مبارزه با تحریم‌ها را بسیار روشن خواند و اضافه کرد: برای اینکه با تحریم‌ها مقابله کنیم متخصصین ما در زمینه‌های مختلف اقتصادی روشن کردند که چه اقداماتی باید انجام دهیم بنابر این آن کسی که می‌گوید راه‌حل اقتصادی کشور سیاسی است و نه اقتصادی این شخص را یکی از رگه‌های اصلی عوامل فتنه اقتصادی در کشور می‌دانیم.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش به این نکته تأکید کرد: کسانی که در داخل کشور فتنه اقتصادی ۹۸ را تعقیب می‌کنند شاگردان سیاسی فتنه ۸۸ هستند.

وی با تشریح اهداف شوم آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: حداقل خواست آمریکا این است که ما تمام موارد و فعالیت‌های موشکی‌مان را غیرفعال کرده و هیچگونه دخالتی در منطقه نداشته باشیم همچنین فعالیت هسته‌ای‌مان را به صورت کامل و دائم قطع کنیم.

دهقان در همین رابطه افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند با فشار متمادی اقتصادی و تغییر محاسباتی برخی مسئولان کشور آنچه را که نتوانستند از جنگ‌های پیاپی به دست بیاورند، با مذاکره با مسئولان کشورمان در داخل پیاده کرده و به دست آوردند.

وی با اشاره به بدعهدی طرف مقابل در برجام خاطرنشان کرد: قبل از امضای برجام با آمریکا رابطه نفتی نداشتیم اما بحث تأسف‌برانگیز این است که وقتی خبر به گوش می‌رسد که آقایان رابطه ما با برخی کشورها را قطع کردند چه مفهومی را می‌رساند. چرا مسئولان ما قرارداد ایران را با چینی‌ها به هم زدند و چرا ۹ ماه در چین سفیر نداشتیم؟

نماینده مردم طرقبه در مجلس افزود: باید اول ببینیم تکلیف برجام چه می‌شود و بعد به کشورهایی نظیر چین بی‌محلی کنیم. دولتی‌ها می‌گویند فقط می‌خواهیم با توتال به کشورهای سرآمد قرارداد ببندیم. این رفتارها مفهوم خوبی ندارد.

دهقان ادامه داد: پیوند زدن همه مسائل کشور به آمریکا و اروپا بستری را برای فتنه اقتصادی و نفوذ آمریکا در کشور فراهم کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: زمانی که ما دچار بحران ارزی هستیم چرا دولتی‌ها واردات دلار را ممنوع کردند.

وی با انتقاد از روند فعلی واگذاری‌های دولتی به بخش خصوصی بیان کرد: به عنوان مثال ماشین‌سازی تبریز را اگر در نظر بگیریم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مادری محسوب می‌شود که همیشه برای کشور نقش حمایتی داشته است و فروش آن کاملا غیرقانونی است اما دیدیم که به یک شخص خلافکار که اکنون به دلیل خرید چند صد میلیون دلار خلاف در زندان است.

وی با بیان این نکته که اصل خصوصی سازی کار غلطی نیست گفت: ‌اینکه کارخانجات در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرند تا دولت از تکدی‌گری خارج شود کار غلطی نیست اما نحوه این واگذاری‌ها مهم است. غارت کردن اموال مردم و از طرفی خالی کردن خزانه همه این‌ها جزو دزدی محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش به رفتار محمدباسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس اشاره کرد و گفت: بنده این انتقاد را به آقایان مجلس وارد کردم که چرا مجلس را به خاطر توهین و فحش یک نماینده معطل می‌کنید.

وی در همین رابطه افزود: رئیس‌جمهور و یا یک نماینده والبته مردم اگر فحش دهند کار زشتی است چرا باید از یک اهانت و توهین یک نماینده حمایت شود با این کارشان آبروی مجلس را بردند.

وی در این زمینه تصریح کرد: هر کسی تخلف کرده باید طبق قانون و متناسب با خلاف او با وی برخورد شود اما اینکه چون نماینده است دلیل نمی‌شود که احساساتی شویم و از او به خاطر اشتباهش حمایت کنیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع لبنانی اعلام کردند که هیأتی از مجلس مشورتی عربستان، فردا وارد بیروت خواهد شد. این منابع بیان کردند: این اولین سفر هیأت سعودی در این سطح است و مورد استقبال تمام سلام رئیس کمیته دوستی پارلمانی سعودی- لبنانی قرار می‌گیرد و قرار است که با میشل عون رئیس جمهور لبنان در روز چهارشنبه دیدار کنند. همچنین در ساعت دوازده و نیم ظهر چهارشنبه این هیأت سعودی با کمیته دوستی پارلمانی لبنانی-سعودی به ریاست تمام سلام و در ساعت ۲ بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در عین التینه و پنج و نیم بعد از ظهر چهارشنبه با سعد حریری نخست وزیر لبنان دیدار و گفتگو خواهند کرد. اعضای این هیأت همچنین در صبح پنجشنبه با مفتی لبنان در دارالفتوی لبنان دیدار خواهند کرد.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سومین جلسه مناظره علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس و مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» عصر سه‌شنبه (۲۸خرداد۹۸) با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد. این مناظره که ساعت ۱۵سه شنبه برگزار می‌شود از صفحه اینستاگرام علیرضا زاکانی به نشانی @zakani_ir‌ پخش مستقیم خواهد شد. اولین و دومین جلسه مناظره این دو فعال سیاسی، در بهمن و اسفند سال قبل برگزار و با بازتاب‌ها و واکنش‌های مختلفی در عرصه سیاسی روبرو شد.
جام نیوزجام نیوز4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر7 ساعت قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری1 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری2 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری3 ساعت قبل

امام جمعه زنجان: ‌ هزینه استقامت، عزت و اقتدار است!

اقتصادنیوز3 دقیقه قبل

امیدواریم اصفهان به شهر جهانی گردشگری تبدیل شود

ایمنا5 دقیقه قبل

لوییس سوارز: چه کسی از هم بازی شدن با نیمار لذت نمی‌برد؛ اتفاقی که در آنفیلد افتاد، تقصیر ما بازیکنان بود نه والورده

طرفداری7 دقیقه قبل

پاسخ هلال احمر درباره شایعه واردات داروی جعلی «گلوکانتیم»

فارس7 دقیقه قبل

استخدام فروشنده حضوری با درآمد عالی در شرکت سولیکو کاله در یزد

اقتصادنیوز7 دقیقه قبل

دنیزلی: هدفم برآوردن انتظارات هواداران است

اصلاحات پرس7 دقیقه قبل

روسیه به تولید اورانیوم بیش از ۳۰۰ کیلوگرم در ایران واکنش نشان داد

اقتصادنیوز8 دقیقه قبل