اخبار قیمت‌های روز بازار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار

افزایش قیمت بنزین، شاید وقتی دیگر/افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده محتمل است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
افزایش قیمت بنزین، شاید وقتی دیگر/افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده محتمل است
لاهوتی در خصوص زمان افزایش نرخ بنزین گفت: از آنجایی که دولت در بودجه ارائه شده خود درآمدی از منبع افزایش قیمت حامل‌های انرژی اعلام و پیش‌بینی نکرده است، به نظر نمی رسد در آینده نزدیک -دو یا سه ماهه اخیر- این افزایش نرخ انجام شود.

اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادآنلاین در خصوص موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال ۹۸ بیان کرد که فعلا در لایحه بودجه ارائه شده به مجلس، دولت افزایش نرخی برای حامل‌های انرژی به ویژه بنزین در بودجه پیش بینی نکرده است. اما باید جلوتر برویم تا ببینیم زیر ساخت‌های اقتصادی دولت برای افزایش نرخ و یا حتی دو نرخی شدن حامل‌های انرژی از چه زمانی اجرایی می‌شود.

این نماینده مجلس اما پیش بینی می‌کند که سال آینده حتما ما شاهد افزایش نرخ بنزین و سایر حامل‌های انرژی باشیم چراکه در سال گذشته هم دولت در نظر داشت ۱۷ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت بنزین درآمد داشته باشد که نهایتا مجلس با این تصمیم مخالفت کرد. اما امسال دولت در بودجه درآمدی را از این محل پیش بینی نکرده است اما روندی که از مصرف ۹۰ میلیون لیتری بنزین و همچنین قاچاق آن در حال حاضر دیده می‌شود چاره‌ای جز افزایش قیمت بنزین را برای دولت نگذاشته است.

وی البته این موضوع را نیز خاطرنشان کرد که افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی تنها راه کنترل و کاهش میزان قاچاق نیست اما می‌تواند تا حدی این موضوع را مدیریت کند. لاهوتی ضمنا با اشاره به قاچاق نسبتا گسترده سوخت گفت: قطعنا قاچاق از طریق دریا و کشتی کار یک باند حرفه‌ای و با رانت است و صرفا با افزایش نرخ نمی‌توان آن را کاهش داد. چرا که تفاوت قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه بالاست و نمی‌توان به یکباره این اختلاف را جبران کرد.

لاهوتی اما در خصوص دغدغه نمایندگان مجلس از جهش تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین گفت: درست است که باید فکری به حال مصرف افسارگریخته و همچنین قاچاق وسیع بنزین کرد اما مهم‌تر از آن برای ما نمایندگان، افزایش مجدد تورم است که معیشت مردم را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. وی در این باره افزود: درست است که دولت توجیهاتی را برای افزایش نرخ بنزین و مهار تورم پس از آن ارائه داده و می‌گوید ما حتما این تروم را با افزایش حمل و نقل عمومی کنترل خواهیم کرد اما وابستگی شدید تورم به قیمت بنزین در کشور ما انکار نشدنی است. از این رو دولت پیش از اعمال افزایش نرخ بنزین باید اعتماد نمایندگان را برای مهار تورم جلب کند چراکه در حال حاضر و بدون افزایش قیمت حامل های انرژی فعلا ما با تورم ۸۰ درصدی مواجهیم.

لاهوتی تاکید که ما نمایندگان درصورتی تن به افزایش نرخ حامل‌های انرژی می‌دهیم که دولت هم نگرانی ما از بابت معیشت مردم را برطرف کند. در نتیجه اگر ما به جمع‌بندی برسیم که دولت می‌تواند با راهکارهایی که ارائه می‌دهد تورم ناشی از افزایش نرخ بنزین را کنترل کند، ما نیز رای مثبت به این موضوع می‌دهیم. در غیر این صورت شاید مانند سال گذشته اگر ببنیم دولت فکری به حال وضعیت اقتصادی پس از افزایش نرخ بنزین نداشته باشد، با این موضوع مخالفت کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد که نمی‌توان نقاط قوت این طرح از جمله افزایش درآمد دولت، افزایش اشتغال، کاهش مصرف سوخت و کنترل قاچاق سوخت را نادیده گرفت اما پیش از این باید اطمینان خاطر داشته باشیم که با افزایش نرخ بنزین شاهد جهش ۳۰ یا ۴۰ درصدی تورم نخواهیم بود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

افت قیمت سکه و ارز/ دلار ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد + جدول

فارسخبرگزاری فارس
افت قیمت سکه و ارز/ دلار ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد + جدول
امروز در بازار تهران قیمت سکه طرح جدید 82 هزار تومان کاهش یافت و بهای دلار هم افت 300 تومانی داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در بازار تهران امروز قیمت سکه و ارز کاهش یافت.

سکه طرح جدید ۸۲ هزار تومان، طرح قدیم ۶۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ هزار تومان، ربع سکه ۲ هزار تومان، سکه گرمی هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۱۵۰ تومان افت قیمت داشت.

در بازار ارز دلار با ۳۰۰ تومان کاهش ۱۰۵۰۰ تومان، یورو با نزول ۲۵۰ تومانی ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان و درهم با ۸۱ تومان کاهش قیمت ۲۸۵۹ تومان فروخته شد.

بازار طلای جهانی با توجه به تعطیلات سال نو میلادی قیمت جدیدی ندارد و آخرین قیمت مربوط به روز گذشته می‌شود که بهای دلار ۱۲۸۰ دلار و ۳۵ سنت درج شده بود.طلا و ارزقیمتمیزان تغییر قیمتسکه طرح جدید۳، ۶۳۵، ۰۰۰ تومان۸۲، ۰۰۰- تومانسکه طرح قدیم۳، ۴۳۵، ۰۰۰ تومان۶۰، ۰۰۰- توماننیم سکه۱، ۸۹۵، ۰۰۰ تومان۲۰۰۰- تومانربع سکه۱، ۱۸۰، ۰۰۰ تومان۲۰۰۰- تومانسکه گرمی۶۴۵، ۰۰۰ تومان۱۰۰۰- تومانهر گرم طلای ۱۸ عیار۳۳۱، ۹۹۰ تومان۷۱۵۰- توماناونس طلا۱۲۸۰٫۳۵ دلار۰دلار۱۰۵۰۰ تومان۳۰۰- تومانیورو۱۲۴۵۰ تومان۲۵۰- توماندرهم۲۸۵۹ تومان۸۱- تومان

انتهایپیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظارت بر قیمت‌ها باعث ایجاد رضایت در آحاد مردم شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
نظارت بر قیمت‌ها باعث ایجاد رضایت در آحاد مردم شود
قم- ایرنا- سرپرست استانداری قم گفت: نظارت بر قیمت کالاهای مختلف در بازار باید به گونه ای باشد که منجر به احساس رضایت در عموم مردم شود.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار، افزود: همانطور که بازار شب یلدا مدیریت شد و کالاهای اساسی به میزان نیاز مردم در بازار موجود بود، با توجه به در پیش بودن نوروز، بازار شب عید نیز باید کنترل شود.

وی اضافه کرد: هر کدام از اعضای ستاد تنظیم بازار بازرس قیمت‌های بازار هستند و باید به گونه‌ای اقدام کنند تا مردم احساس کنند که نظارت می‌شود.

وی تاکید کرد: چشم یک میلیون و ۲۹۵ هزار انسان بزرگوار به جلسه‌های تنظیم بازار است و از ما انتظار دارند تا نظارت و تصمیم‌های مناسب صورت گیرد.

هاشمی گفت: همچنین فراخوان به دستگاه‌های اجرایی برای جذب بازرس افتخاری صورت گیرد و خودروی مورد نیاز بازرسان نیز تامین شود.

وی ادامه داد: گرچه مردم ناظر اصلی بر بازار هستند، ولی نظارت بر بازار باید اولویت دستگاه‌ها در شب عید باشد.

وی با تاکید بر تامین میوه شب عید، بیان کرد: پیش بینی‌های لازم برای تامین و توزیع میوه و همچنین تنظیم بازار صورت گیرد و در این راستا از روستاها نباید غاقل شویم.

سرپرست استانداری قم همچنین با اشاره به قیمت لبنیات در بازار، گفت: صفر تا صد حوزه نظارت، تولید و توزیع لبنیات بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است و باید این مساله جدی گرفته شود.

وی به مشکلات مرغداران اشاره و تاکید کرد: اتحادیه مرغداران مشکلات مربوط به این صنف را مکتوب در اختیار ما قرار دهد تا به سازمان مرکزی منعکس شود.

در جلسه کارگروه تنظیم بازار که با حضور دستگاه‌های ذیربط در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، بر تامین و تنظیم میوه شب عید، مرغ و کالاهای اساسی تاکید شد.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها/ قیمت تمام شده تخم‌مرغ چقدر است؟ ‌

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها/ قیمت تمام شده تخم‌مرغ چقدر است؟ ‌
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: قیمت تخم‌مرغ به زیر نرخ تمام‌شده رسیده در حالی که قیمت تمام شده این ماده غذایی حداقل ۷۲۰۰تومان است.

به گزارش خبرآنلاین، ناصر نبی‌پور با بیان این مطلب گفت: اکنون قیمت تخم مرغ به زیر نرخ تمام‌شده رسیده به طوری که میانگین قیمت هر کیلو گرم تخم مرغ درب مرغداری بین ۶۴۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان است.

کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها/ قیمت تمام شده تخم‌مرغ چقدر است؟ ‌ - 1

وی خاطر نشان کرد: در حالی که قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ، حداقل ۷۲۰۰ تومان است.

کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها/ قیمت تمام شده تخم‌مرغ چقدر است؟ ‌ - 4

وی بیان کرد: در ۱۰روز گذشته قیمت تخم مرغ حدود هزار تومان کاهش یافته و در ۱.۵ ماه گذشته قیمت این ماده غذایی حدود ۲۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

نبی‌پور درباره دلایل کاهش قیمت تخم مرغ توضیح داد: افزایش تولید و واردات تخم مرغ به کشور را از جمله دلایل کاهش قیمت تخم مرغ است.

کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها/ قیمت تمام شده تخم‌مرغ چقدر است؟ ‌ - 8

وی اضافه کرد: ‌متاسفانه هنوز جلوی واردات این کالا به کشور گرفته نشده و در مقابل دولت نیز اجازه صادرات نمی‌دهد.

نبی‌پور ادامه داد: عدم صادرات به دلیل مسائل بهداشتی نیست بلکه دولت اجازه این کار را نمی‌دهد؛ در حالی که ما با مازاد محصول مواجه هستیم و باید اجازه صادرات داده شود . 

به گفته وی، در شرایط فعلی واردات توجیهی ندارد و باید متوقف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع یخچال‌‌ فریزر دربازار تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع یخچال‌‌ فریزر دربازار تهران؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز جدیدترین انواع یخچال فریزر در سطح بازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع یخچال‌‌ فریزر دربازار تهران؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و سکه در اولین روز سال۲۰۱۹

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت طلا و سکه در اولین روز سال۲۰۱۹
در اولین روز سال نو میلادی هر اونس طلا با قیمت ۱۲۸۳ دلار و ۱۰سنت قیمت‌گذاری شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در بازار آزاد تهران نیز، هر قطعه سکه تمام طرح امامی امروز به سه میلیون و ۶۳۰هزار تومان رسید.

بهای سکه بهار آزادی امروز سه میلیون و ۵۵۰هزار تومان است.

قیمت نیم سکه و ربع سکه به ترتیب یک میلیون و ۹۰۰ و یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان است.

هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار امروز ۳۳۰هزار و ۸۰۰تومان قیمت خورد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو در بازار سه‌شنبه ۱۱ دی ۹۷/ استپ وی و رانا ۴ میلیون تومان ارزان شد +جدول

انتخابخبرگزاری انتخاب
قیمت خودرو در بازار سه‌شنبه ۱۱ دی ۹۷/ استپ وی و رانا ۴ میلیون تومان ارزان شد +جدول
در معاملات امروز خرید و فروش چانگان با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با قیمت ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژوپارس TU۵ با قیمت ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساندرو استپ وی با کاهش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان و h۳۰ با افزایش ۲ میلیون تومانی با قیمت ۹۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.همچنین سمند LX با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۵۹ میلیون تومان، رانا با کاهش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۵۹ میلیون تومان، پژوپارس با قیمت ۷۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۱۰۹ میلیون تومان معامله می‌شود.
قیمت خودرو در بازار سه‌شنبه ۱۱ دی ۹۷/ استپ وی و رانا ۴ میلیون تومان ارزان شد +جدول - 0

گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش۴ میلیون تومانی قیمت استپ وی و رانا در بازار داخلی دارد.

به گزارش تسنیم، در معاملات امروز خرید و فروش چانگان با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با قیمت ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژوپارس TU۵ با قیمت ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساندرو استپ وی با کاهش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان و h۳۰ با افزایش ۲ میلیون تومانی با قیمت ۹۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین سمند LX با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۵۹ میلیون تومان، رانا با کاهش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۵۹ میلیون تومان، پژوپارس با قیمت ۷۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۱۰۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو‌های داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ به شرح زیراست:

ردیف

نوع خودرو

قیمت خودرو کارخانه

قیمت خودرو بازار

1

قیمت پراید 111

22،492،000

37،700،000

2

قیمت پراید 131

22،709،000

35،100،000

3

قیمت پراید 151

23،400،000

34،800،000

4

قیمت چانگان

74،952،600

130،000،000

5

قیمت تیبا صندوق دار

27،507،000

41،000،000

6

قیمت ساینا دنده ای

31،143،000

46،000،000

7

قیمت پژو 405

32،944،600

56،500،000

8

قیمت پژو SLX

35،105،900

59،500،000

9

قیمت پژو 405 دوگانه سوز

34،745،200

57،000،000

10

قیمت پژو پارس

40،595،700

70،500،000

11

قیمت پژو پارس TU5 کلاس 13

42،481،000

79،500،000

12

قیمت پژو 206 تیپ 2

36،286،000

60،300،000

13

قیمت پژو 206 تیپ 5

41،942،000

71،000،000

14

قیمت پژو 206 V8 صندوقدار

42،763،100

71،500،000

15

قیمت سمند ال ایکس (LX)

33،535،400

60،000،000

16

قیمت سمند EF7

34،338،200

61،000،000

17

قیمت سمند دوگانه سوز کلاس 16

36،616،000

64،000،000

18

قیمت دنا

66،000،000

81،500،000

19

قیمت تندر پلاس دنده

46،069،900

91،000،000

20

قیمت پژو 207 دنده‌ای

70،000،000

91،000،000

21

قیمت مزدا3

142،700،000

277،000،000

22

قیمت  پژو2008

114،994،000

227،000،000

23

قیمت استپ وی

61،000،000

128،000،000

24

 قیمت 207 اتوماتیک

54،361،900

116،000،000

25

قیمت پژو2008

114،994،000

239،000،000

قیمت رانا

39،590،000

59،000،000

خواندن خبر در سایت منبع

شفاف سازی قیمت تجهیزات پزشکی/سهم مساوی از ۵۰۰میلیون یورو

مهرخبرگزاری مهر
شفاف سازی قیمت تجهیزات پزشکی/سهم مساوی از ۵۰۰میلیون یورو
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، شاهد قیمت گذاری شفاف تجهیزات و ملزومات پزشکی بودیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا مسائلی، با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در حوزه تجهیزات پزشکی، افزود: وزیر بهداشت با درک صحیحی که از حوزه تجهیزات پزشکی در ارائه خدمات سلامت داشت، جایگاه این حوزه را به درستی شناسایی کرده و تجهیزات پزشکی را در موقعیت واقعی خود قرار داد.

وی با بیان اینکه پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت، کلید واژه مستقلی با عنوان تجهیزات پزشکی در ادبیات حوزه سلامت و حتی در میان مقامات عالی رتبه کشور جایگاهی نداشت و رسمیتش را از حوزه دارو می‌گرفت، گفت: با اقدامات انجام شده در طرح تحول سلامت، حوزه تجهیزات پزشکی هویتی مستقل به خود گرفت. برای مثال، وزیر بهداشت با جدیت به مسئله ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی ورود کرده و این کار را ممنوع اعلام کرد.

مشاور وزیر بهداشت افزود: مقام معظم رهبری همواره اعلام کرده‌اند که بیمار نباید رنجی جز رنج بیماری داشته باشد، بر همین اساس هم می‌بینیم که در طرح تحول سلامت موضوع ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی برای همیشه حل شد.

مسائلی ادامه داد: پیش از آن، ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیازشان به ادبیاتی رایج در حوزه سلامت تبدیل شده بود، اما با همت وزیر بهداشت، این ادبیات تغییر کرد. در گذشته شاهد بودیم که همراهان بیمار باید برای تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیازشان به خارج از بیمارستان ارجاع داده می‌شود و سودجویان هم به راحتی از نیاز و دردمندی بیماران سوء استفاده می‌کردند، اما امروز می‌بینیم که دیگر چنین معضلی در بیمارستان‌های کشور وجود ندارد و حکایت ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان تمام شد.

وی با اشاره به نامه وزیر بهداشت به معاون اول رئیس جمهور درباره ضرورت لحاظ کردن ملزومات پزشکی و مواد اولیه آن به عنوان کالاهای استراتژیک، اظهار داشت: چنین اقدامی نشان از نگاه درست و به جای وزارت بهداشت به حوزه حساس تجهیزات پزشکی دارد.

مسائلی با اشاره به اینکه برای نخستین بار، بودجه دو بخش دارو و تجهیزات پزشکی به طور مستقل نشان دار شده است، گفت: در نظر گرفته شدن سهم مساوی از اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی به دو حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نشان از اهمیت جایگاه تجهیزات پزشکی در وزارت بهداشت است.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه به فرآیند قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی طی سال‌های اخیر اشاره و تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت، اقدام مهم دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی، قیمت گذاری شفاف تجهیزات و ملزومات پزشکی بود. از آنجایی که بعد از طرح تحول نظام سلامت مراکز درمانی ملزم به خریداری اقلام به پزشکی مورد نیازشان بودند، باید قیمت‌ها در این حوزه شفاف می‌شد. بر همین اساس، قیمت گذاری تجهیزات پزشکی برای اولین بار اتفاق افتاد و کارشناسان تجهیزات پزشکی شروع به بررسی قیمت‌های کالاها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی کردند.

مسائلی ادامه داد: در همین راستا سایت IMED. IR هم به عنوان رفرنس قیمت‌ها قرار گرفت تا بیماران، دیگر به خارج از بیمارستان ارجاع نشوند. بنابراین با استفاده از کارشناسی تخصصی کارشناسان تجهیزات پزشکی، قیمت‌های تجهیزات و ملزومات پزشکی بررسی شد و این قیمت‌ها در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی در پایان با بیان اینکه بر همین اساس قیمت تجهیزات پزشکی به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت، گفت: در این فرآیند ۲۷ هزار قلم ملزومات پزشکی روی سایت اداره کل تجهیزات پزشکی، قیمت گذاری شد و مرجع مراکز درمانی سراسر کشور قرار گرفت تا در خریدهایشان این قیمت‌های کارشناسی شده را مبنای کار خود قرار دهند. این اقدامات باعث شد که هزینه‌های سلامت به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابند.

خواندن خبر در سایت منبع

ضرورت نظارت کامل و جدی بر عرضه‌کنندگان کالا‌های اساسی/ اقدامات موثر در جهت کاهش قیمت‌ها انجام گیرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ضرورت نظارت کامل و جدی بر عرضه‌کنندگان کالا‌های اساسی/ اقدامات موثر در جهت کاهش قیمت‌ها انجام گیرد
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در نامه‌ای خطاب به مدیر کل صنعت و معدن و تجارت زنجان گفت: با توجه به مشکلات و نوسانات به وجود آمده در ماه‌های اخیر در بازار و افزایش قیمت بی رویه بعضی از کالا‌ها که موجب نارضایتی مردم به ویژه قشر کم درآمد جامعه اسلامی گردیده است بایستی اقدامات موثر در جهت کاهش قیمت‌ها انجام گیرد.
ضرورت نظارت کامل و جدی بر عرضه‌کنندگان کالا‌های اساسی/ اقدامات موثر در جهت کاهش قیمت‌ها انجام گیرد - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی در نامه‌ای خطاب به مدیر کل صنعت و معدن و تجارت زنجان گفت: با توجه به مشکلات و نوسانات به وجود آمده در ماه‌های اخیر در بازار و افزایش قیمت بی رویه بعضی از کالا‌ها که موجب نارضایتی مردم به ویژه قشر کم درآمد جامعه اسلامی گردیده است بایستی اقدامات موثر در جهت کاهش قیمت‌ها انجام گیرد.

رییس کل دادگستری استان زنجان خاطر نشان کرد: درخواست پیگیری و توجه به این قبیل از مشکلات از سوی مردم و مسئولین استان انتظاری به حق مردم عزیز به ویژه نماینده، ولی فقیه در استان حضرت آیت اله خاتمی برساماندهی امور و نظارت کامل و جدی به سازمان‌های مرتبط با اصناف و عرضه کنندگان کالا‌های اساسی مردم است که در این راستا اقدام و نظارت اساسی ضروری است.

وی در ادامه یاد آورد شد: با فعال نمودن و نظارت و بازرسی آن اداره کل در سطح استان و همکاری با تعزیرات حکومتی و عنداللزوم نظارت قانونی دادستان‌ها در تمام حوزه‌های قضایی به نحو مستمر اقدام و نتیجه را نیز به این مرجع ارسال کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

ورود دادستانی به قیمت گذاری لبنیات/توصیه به ستاد تنظیم بازار

مهرخبرگزاری مهر
ورود دادستانی به قیمت گذاری لبنیات/توصیه به ستاد تنظیم بازار
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور ضمن انتقاد از عدم تثبیت قیمت‌ها، گفت: ورود دادستانی کل به مسئله وضعیت قیمت گذاری لبنیات حمایتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، جلسه بررسی وضعیت قیمت گذاری لبنیات با حضور مدیران واحدهای لبنی کشور، مسئولان اتحادیه‌ها، معاون وزیر صنعت و نماینده ستاد تنظیم بازار به ریاست حشمتی معاون دادستان کل کشور در حوزه حقوق عامه صبح امروز در دادستانی کل کشور برگزار شد.

حشمتی معاون حقوق عامه دادستان کل کشور اظهار کرد: بعد از جلسه‌ای که پیرامون وضعیت قیمت گذاری لبنیات برگزار شد، مسائل و مشکلات موجود در این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و خوشبختانه ستاد تنظیم بازار به مسئله ورود کرد و قیمت‌ها را تنظیم و اعلام نمودند.

وی ادامه داد: در این جلسه پس از ارزیابی وضعیت موجود، راهکارهای مورد نظر برای حل مسائل و مشکلات در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزارش آن به دادستان کل کشور اعلام خواهد شد.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور ضمن انتقاد از عدم تثبیت قیمت‌ها خاطر نشان کرد: متاسفانه اخبار و گزارشاتی مبنی بر افزایش قیمت‌ها به ما واصل شده و همچنان شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم و با توجه به اینکه تثبیت قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش آن، مطالبه عموم مردم است، دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم به این مسئله ورود کرده و پیگیر این موضوع است.

در ادامه جلسه هر یک از حضار پیشنهادات خود را در خصوص وضعیت قیمت گذاری لبنیات مطرح نمودند و پیرامون مشکلات موجود بحث و بررسی صورت گرفت.

حشمتی پس از استماع اظهارات حاضرین در جلسه، با بیان اینکه همه ما خادم مردم هستیم، خاطرنشان کرد: قاعدتا تلاطم در بازار ارز و اقتصاد بر وضعیت شما تاثیرگذار است؛ اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد بحث رعایت انصاف در حقوق مردم و رعایت قانون است، این در حالی است که ستاد تنظیم بازار به این موضوعات ورود کرده و ۱۴ قلم را تعیین کرده که قیمت آن مشخص شده است.

وی اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار و متولیان امر پیش از این ورود جدی نداشتند و مردم از وضعیت قیمت‌ها ناراضی و سرگردان بودند؛ اما خوشبختانه در حال حاضر قیمت ۱۴ قلم مشخص شد.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور گفت: در بحث تنظیم و واردات نهادهای دامی مشکل داریم؛ اما در این زمینه اقداماتی در حال انجام است و باید پیگیری شود، همچنین در زمینه خارج کردن انحصار نهادهای دامی ما بحث داریم.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه در بحث اعتصابات کامیونداران ما ورود و تاکید کردیم که در این زمینه واسطه‌ها باید حذف شود، اضافه کرد: ورود دادستانی کل به مسئله وضعیت قیمت گذاری لبنیات حمایتی است و به لحاظ دغدغه‌های مردم و صیانت از حقوق شهروندی است، در این زمینه باید ستاد تنظیم بازار فعال باشد تا اخلالی ایجاد نشود و به موقع عمل کنند.

حشمتی افزود: رفع مشکلات نهادهای دامی به صورت جدی پیگیری شود و انشالله حل مشکلات در این زمینه اثرات خود را خواهد گذاشت.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: گزارش تمامی موارد مطرح شده به دادستان کل کشور ارائه خواهد شد و در این زمینه تدابیر مناسب با همکاری نهادهای مربوطه اتخاذ خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سوال ۲ نماینده از وزیر راه درباره افزایش قیمت بلیط هواپیما

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سوال ۲ نماینده از وزیر راه درباره افزایش قیمت بلیط هواپیما
علیرضا رحیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 11 دی) قوه‌مقننه موارد اعلام وصول شده توسط هیئت‌رئیسه پارلمان را قرائت کرد.

طرح «سازمان نظام روزنامه‌نگاری» اعلام وصول شد اعلام وصول لایحه ایجاد ۷ منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی در مجلس سوال از وزیر دفاع در مجلس اعلام وصول شد

سوال ملی نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و همچنین علیرضا محجوب نماینده تهران از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره عدم جلوگیری از افزایش بی رویه نرخ بلیط هواپیما نیز اعلام وصول شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع ماشین لباسشویی در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع ماشین لباسشویی در بازار؟ +جدول
اقتصادآنلاین - بهروز طاهری : آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت پرفروش‌ترین انواع ماشین لباسشویی دربازار تهران است. شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع ماشین لباسشویی در بازار؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از آی تی رسان، این لیست به صورت روزانه آپدیت شده و شامل محصولاتی همچون گلکسی S۷، گلکسی S۷ Edge، سامسونگ گلکسی نوت ۵، گلکسی A۹ و… می‌شود. شما می‌توانید با کلیک بر روی نام هر مدل، به فروشگاه‌های آنلاین وارد شده و محصول مورد نظر را بخرید. لیست قیمت گوشی‌های سامسونگ

فیلم | اورانگوتان ۵۰ ساله فرانسوی نقاشی می‌کشد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
کریستل هانو، یکی از مدیران این باغ که از ۲۰ سال پیش تاکنون وظیفه نگهداری از حیوانات را بر عهده دارد معتقد است که ننت بدون تردید دارای استعداد ذاتی هنری است. این اورانگوتان از سال‌ها پیش نقاشی کردن را بدون هیچ آموزشی و به طور خودجوش آغاز کرده است. نقاشی‌های او گاهی با قیمت هزاران یورو فروخته شده و عواید آن صرف حفاظت از دیگر اورانگوتان‌ها می‌شود. اورانگوتان‌ها به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارند و اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت برآورد کرده که تنها صدهزار اورانگوتان در جهان باقی مانده است. این حیوانات در طبیعت بین ۳۰ تا ۴۵ سال عمر می‌کنند اما درصورتی که از آنان به خوبی نگهداری شود می‌توانند ۶۰ سال یا بیشتر زنده بمانند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز دوشنبه _ ۲۷ خرداد ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تومان و چهار میلیون و ۵۴۹ هزار تومان و دلار ۱۳ هزار و ۴۹۳ تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز در جدول زیر آمده است:
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی فاز یک این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روند کنونی بخشی از این پروژه در ماه‌های آتی به بهره برداری می‌رسد. کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک با با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمالفاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شودوی ادامه داد: فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در شرایط کنونی روند کنونی اجرای فاز دو و سه پروژه آزادراه تهران-شمال بسیار کند است و باید اقدامات لازم برای سرعت بخشی به این پروژه صورت گیرد. اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شودکاظم زاده تصریح کرد: اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود، همچنین تحقق این مسئله کاهش ۶۰۰ میلیارد تومانی مصرف سوخت در سال را در پی دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم بنیاد مستضعفان برنامه ریزی دقیقی را برای اجرا و تکمیل فاز دو و سه آزادراه تهران-شمال انجام دهد، تا هر چه سریع‌تر مردم بتوانند از این ظرفیت بسیار خوب برای تردد و مسافرت استفاده کنند. /پایان پیام

اخبار بیشتر