مواد مخدر هم گران شد!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مواد مخدر هم گران شد!

مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد
تهران- ایرنا- براساس اعلام دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌ تهران، قیمت مواد مخدر تریاک 55 درصد، هروئین 52، مورفین 87، حشیش 30 و شیشه 129 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد علی اسدی روز سه شنبه در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: این افزایش قیمت مربوط به ۹ ماه گذشته از سال جاری درمقایسه با مدت مشابه پارسال است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۶ درصد از کل کشفیات مواد مخدر کشور سهم استان تهران است، یادآورشد: در بخش دستگیری در این زمینه نیز ۲۴ درصد و لابراتوارهای کشف شده ۵۹ درصد از آمار کشور مربوط به عملکرد این استان است.

اسدی اظهارداشت: طی ۹ ماه گذشته امسال کشفیات مواد مخدر در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۳۰ تن به ۳۵ تن رسیده است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: دستگیری افراد فروشنده و توزیع کننده هم از ۶۸ هزار نفر سال ۹۶ به ۷۷ هزار نفر در سال جاری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ۲۴ درصدی لابراتوارهای تولید شیشه و هروئین در این استان جای نگرانی دارد.

اسدی ادامه داد: به علت نبود ظرفیت، جمع آوری معتادان متجاهر به دست پلیس ۱۳ درصد و پذیرش آنها در مراکز اقامتی به دلیل نبود مراکز غربال ۳۸ درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در این زمینه در بخش عملیات ۱۸ درصد افزایش داریم گفت: جمع آوری و توقیف خودروهای حامل مواد مخدر ۲۴ درصد و نیز موتورسیکلت‌ها ۲۲ درصد کاهش داشته که نشانه تغییر شگردهای قاچاقچیان است.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه اعتیاد با دیگر آسیب‌های اجتماعی هم افزایی دارد، خاطر نشان کرد: اعتیاد برای افراد بحران هویت ایجاد می‌کند و متاسفانه هدفگذاری هم بر روی نسل جوان جامعه است.

استاندار تهران گفت: اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی کشور محسوب می‌شود و موجب نگرانی همه دلسوزان از رهبر معظم انقلاب تا خانواده‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بناست برای ۱۵ هزار معتاد، یک کمپ ترک اعتیاد ایجاد شود، شهرداری را موظف به راه اندازی ظرفیت دو هزار نفری آن اعلام کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی به نظر مهمتر از ساخت سازه‌ها و بناهاست چرا که این اقدام با جان انسان‌ها و نجات آنها سر و کار دارد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ هم در این جلسه گفت: سپاه آماده است تا در هر بخشی که برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر لازم شد، کمک کند.

سردار محمدرضا یزدی به آماده سازی پادگان شهید زیاران برای بهره برداری به عنوان کمپ ترک اعتیاد اشاره کرد و زمان پیش بینی شده برای بهره برداری از آن را بهمن برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: سپاه تهران از نظر امکانات و تجهیزات از محروم‌ترین واحدهای سپاه کشور است و باوجود استقرار جمعیت ۸٫۵ میلیون نفر معادل حدود ۱۰ درصدی کشور در این شهر، کمتر از ۲ درصد امکانات مورد نیاز در اختیار این نیرو قرار دارد.

تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف بیش از 1500 کیلو مواد مخدر در اصفهان خبر داد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره عملیات مرصاد ۲۳ افزود: در این عملیات بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان کشف شد.

سردار معصوم بیگی گفت: مجموعا در این عملیات ۴۲ نفر دستگیر شدند؛ در سال جاری تلاش‌های گسترده‌ای برای برخورد با این موضوع صورت گرفت.

وی بیان داشت: در سال جاری ۲۷ تن مواد مخدر کشف و در این ارتباط ۸۰۰ خودرو قاچاقچیان نیز توقیف و بیش از ۲ هزار طرح پاکسازی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه نقش خانواده در موضوع مواد مخدر بسیار مهم است افزود: خانواده باید نظارت کافی بر فرزندان خود داشته باشند تا گرفتار این بلای خانه مان سوز نشوند.

وی با بیان اینکه در حوزه کشف ۲۰ درصد افزایش کشف داشتیم افزود: ۳۰ درصد تحرک عملیاتی داشتیم و ایست و بازرسی را بیشتر کردیم و تمامی مناطق کویری تحت رصد پلیس است.

سردار معصوم بیگی افزود: ۱۷ هزار نفر در حوزه اعتیاد و مواد مخدر دستگیر شدند و پلیس به این موضوع به عنوان ابر آسیب جامعه نگاه می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف پنج تن و ۲۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات های پلیس استان طی ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

سردار کیومرث عزیزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در اجرای رویکردهای مقابله با عرضه مواد مخدر، ‌ مجموعه انتظامی استان از ابتدای سال جاری برنامه ریزی هدفمندی را در مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر اجرایی کرده است.

وی با اشاره به کشف پنج تن و ۲۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری در عملیات‌های پلیس استان بیان داشت: طی این عملیات‌ها در این بازه زمانی، ۱۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۲۴۱ نفر قاچاقچی و ۱۱ هزار و ۴۱۲ نفر معتاد و یک هزار و ۸۶۴ خرده فروش دستگیر و مراحل قانونی برخورد با آنها با هماهنگی مراجع قضایی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و ایجاد یک دغدغه اجتماعی نسبت به آثار مخرب مواد مخدر گفت: ‌ الگوی انتظامی به تنهایی برای مقابله با عرضه مواد مخدر پاسخگو نیست و بایستی سعی شود که تمامی ابعاد و عناصر دخیل در عرضه و تقاضای مواد مخدر مورد توجه قرار گرفته و با بهره گیری از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و آحاد مردم در مهار آن برنامه ریزی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند
مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از دستگیری و جمع آوری 51 توزیع کننده خرد مواد افیونی و معتاد در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ رضا اصلانی فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در راستای طرح مقابله با عرضه مواد مخدر و ارتقای امنیت اجتماعی و نیز پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در عملیاتی موفق به دستگیری و جمع آوری این افراد شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی، ۴۵ معتاد متجاهر را جمع آوری و ۶ توزیع کننده مواد مخدر را نیز دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۲۵۰ گرم انواع مواد مخدر به همراه آلات استعمال کشف و ۲ دستگاه خودروی سواری و چهار دستگاه موتورسیکلت در این ارتباط توقیف شد.

اصلانی فر گفت: معتادان جمع آوری شده در این طرح تحویل مراکز بازپروری و کمپ‌های ترک اعتیاد و توزیع کنندگان مواد مخدر نیز تحویل دستگاه قضائی شدند.

**

کشف یک کیلوگرم مواد مخدر در مراغه

اصلانی فر همچنین از کشف یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از یک سوداگر مرگ در این شهرستان خبرداد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و تشدید مبارزه با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، ماموران انتظامی پاسگاه خداجو در عملیاتی هوشمندانه در تحقیقات فنی و پلیسی موفق به شناسایی این توزیع کننده مواد مخدر شدند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در عملیاتی غافلگیرکننده و با هماهنگی مقام قضائی متهم را دستگیر و به همراه مواد مخدر مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی با بیان اینکه مقابله با توزیع مواد مخدر از اولویت‌های پلیس است افزود: مشارکت مردمی نقش بسزایی در مقابله با این پدیده شوم دارد لذا شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک در این زمینه، می‌توانند مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر - 0

جانشین فرمانده انتظامی گفت: نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر با نیروی انتظامی همکاری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، سردار ایوب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درباره این موضوع در نشست امشب با رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح در بندرعباس مذاکره شد و موافقت ایشان در این زمینه جلب شد و در آینده نزدیک این همکاری درعمق دریا و ساحل عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ارتقای سطح امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالا و سوخت و مواد مخدر با سازمان‌های مختلف نشست‌های هماهنگی برگزار شده تا اقدام ضربتی و موثر در این حوزه‌ها داشته باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی در پاسخ به پرسش ایرنا خاطرنشان کرد: پرچمدار و مسوول مستقیم و قانونی مبارزه با قاچاق، نیروی انتظامی است و سایر قوای مسلح نیز به ناجا کمک خواهند کرد.

سردار سلیمانی ادامه داد: در قاچاق سوخت سه نقطه گلوگاهی وجود دارد که یکی از آنها مبادی بارگیری و دیگری مسیر تردد سوخت قاچاق و در نهایت مقصد تحویل سوخت در دریاست که در تمام این حوزه‌ها نیروی انتظامی اشراف دارد و تاکنون نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم و در سالجاری کشف سوخت قاچاق ۲۰۰ برابر افزایش یافته است.

وی یاد آور شد: در بحث قاچاق کالا دو محور وجود دارد که یکی از آنها حمایت، پشتیبانی و زمینه سازی‌های دشمنان است و از سوی دیگر افرادی با وجود مشکلات اقتصادی هموطنان فقط به دنبال مطامع اقتصادی خود هستند که نیروی انتظامی با تمام توان با آنها مقابله می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
فراروفرارو1 روز قبل
حداقل دستمزد کارگران رسمی، کارکنان قراردادی مدت‌معین و کارکنان قراردادی مدت‌موقت وزارت نفت در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، به‌طور میانگین ۳۶٫۵ درصد افزایش یافته و این اضافات در سامانه جامع نیروی انسانی صنعت نفت تغذیه شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، فرزین مینو، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت مقدار افزایش حقوق کارمندان رسمی، کارگران رسمی، کارکنان قراردادی مدت‌معین و کارکنان قراردادی مدت‌موقت را در سال ۹۸ اعلام کرد و گفت: در سال ۹۸، پایه حقوق کارمندان رسمی بر مبنای مصوبه هیئت وزیران به میزان حداقل ۱۸ درصد و حداقل دستمزد کارگران رسمی، کارکنان قراردادی مدت‌معین و کارکنان قراردادی مدت‌موقت بر مبنای بخشنامه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، به‌طور میانگین ۳۶٫۵ درصد افزایش یافته است. وی در تشریح جزئیات افزایش حقوق و دستمزد، با بیان اینکه پایه حقوق کارمندان رسمی بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران و با موافقت وزیر نفت ۱۸ درصد افزوده شده است، یادآور شد: از آنجا که بر اساس این مصوبه، میزان افزایش حقوق کارمندان نباید کمتر از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال باشد، بنابراین به منظور رعایت مفاد مصوبه، حقوق آن دسته از کارمندان رسمی که افزایش ریالی حقوق اصلی و فوق‌العاده‌های مستمر آن‌ها (با احتساب افزایش ۱۸ درصدی) کمتر از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال می‌شد، مشمول اضافاتی بیش از ۱۸ درصد شده است. مینو ادامه داد: به عبارت دیگر، آن دسته از کارمندان رسمی که پایه حقوق‌شان کمتر از ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است، مشمول بیش از ۱۸ درصد افزایش شده‌اند. معاون وزیر نفت در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به افزایش حقوق و دستمزد کارگران رسمی، کارکنان قراردادی مدت‌معین و کارکنان قراردادی مدت‌موقت اشاره کرد و با بیان اینکه بر اساس بخشنامه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، دستمزد این دسته از کارکنان به‌طور میانگین ۳۶٫۵ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: البته از آنجا که برخی آیتم‌های حقوقی کارکنان قراردادی مدت‌موقت (مانند کمک‌رفاهی و …) نشات‌گرفته از مقررات نفت است، میزان افزایش این آیتم‌ها در شورای اداری وزارت نفت نهایی و اعلام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ادامه داد: تمامی فرایند‌های دریافت وام بر روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود. نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال ۱۳۹۷ را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد. معاون رییس جمهور در خصوص مناسب‌سازی مسکن ایثارگران نیز گفت: با توجه به افزایش سن والدین معظم شهدا و جانبازان گران‌قدر، مناسب‌سازی مسکن این عزیزان در دستور کار بنیاد قرار دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۰۰ مورد مناسب‌سازی مسکن صورت گرفته است. وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام گفت: امام حسن (ع) از ابتدای زندگی به امام ایثار و بخشش و الگوی کرامت مشهور شدند. امروز نیز با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی توجه به سیره این امام و ترویج فرهنگ اکرام و ایثار اجتماعی برای ایجاد همبستگی و فقرزدایی ضروری است.

اخبار بیشتر