1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

مواد مخدر هم گران شد!

مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد علی اسدی روز سه شنبه در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: این افزایش قیمت مربوط به ۹ ماه گذشته از سال جاری درمقایسه با مدت مشابه پارسال است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۶ درصد از کل کشفیات مواد مخدر کشور سهم استان تهران است، یادآورشد: در بخش دستگیری در این زمینه نیز ۲۴ درصد و لابراتوارهای کشف شده ۵۹ درصد از آمار کشور مربوط به عملکرد این استان است.

اسدی اظهارداشت: طی ۹ ماه گذشته امسال کشفیات مواد مخدر در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۳۰ تن به ۳۵ تن رسیده است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: دستگیری افراد فروشنده و توزیع کننده هم از ۶۸ هزار نفر سال ۹۶ به ۷۷ هزار نفر در سال جاری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ۲۴ درصدی لابراتوارهای تولید شیشه و هروئین در این استان جای نگرانی دارد.

اسدی ادامه داد: به علت نبود ظرفیت، جمع آوری معتادان متجاهر به دست پلیس ۱۳ درصد و پذیرش آنها در مراکز اقامتی به دلیل نبود مراکز غربال ۳۸ درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در این زمینه در بخش عملیات ۱۸ درصد افزایش داریم گفت: جمع آوری و توقیف خودروهای حامل مواد مخدر ۲۴ درصد و نیز موتورسیکلت‌ها ۲۲ درصد کاهش داشته که نشانه تغییر شگردهای قاچاقچیان است.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه اعتیاد با دیگر آسیب‌های اجتماعی هم افزایی دارد، خاطر نشان کرد: اعتیاد برای افراد بحران هویت ایجاد می‌کند و متاسفانه هدفگذاری هم بر روی نسل جوان جامعه است.

استاندار تهران گفت: اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی کشور محسوب می‌شود و موجب نگرانی همه دلسوزان از رهبر معظم انقلاب تا خانواده‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بناست برای ۱۵ هزار معتاد، یک کمپ ترک اعتیاد ایجاد شود، شهرداری را موظف به راه اندازی ظرفیت دو هزار نفری آن اعلام کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی به نظر مهمتر از ساخت سازه‌ها و بناهاست چرا که این اقدام با جان انسان‌ها و نجات آنها سر و کار دارد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ هم در این جلسه گفت: سپاه آماده است تا در هر بخشی که برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر لازم شد، کمک کند.

سردار محمدرضا یزدی به آماده سازی پادگان شهید زیاران برای بهره برداری به عنوان کمپ ترک اعتیاد اشاره کرد و زمان پیش بینی شده برای بهره برداری از آن را بهمن برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: سپاه تهران از نظر امکانات و تجهیزات از محروم‌ترین واحدهای سپاه کشور است و باوجود استقرار جمعیت ۸٫۵ میلیون نفر معادل حدود ۱۰ درصدی کشور در این شهر، کمتر از ۲ درصد امکانات مورد نیاز در اختیار این نیرو قرار دارد.

تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره عملیات مرصاد ۲۳ افزود: در این عملیات بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان کشف شد.

سردار معصوم بیگی گفت: مجموعا در این عملیات ۴۲ نفر دستگیر شدند؛ در سال جاری تلاش‌های گسترده‌ای برای برخورد با این موضوع صورت گرفت.

وی بیان داشت: در سال جاری ۲۷ تن مواد مخدر کشف و در این ارتباط ۸۰۰ خودرو قاچاقچیان نیز توقیف و بیش از ۲ هزار طرح پاکسازی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه نقش خانواده در موضوع مواد مخدر بسیار مهم است افزود: خانواده باید نظارت کافی بر فرزندان خود داشته باشند تا گرفتار این بلای خانه مان سوز نشوند.

وی با بیان اینکه در حوزه کشف ۲۰ درصد افزایش کشف داشتیم افزود: ۳۰ درصد تحرک عملیاتی داشتیم و ایست و بازرسی را بیشتر کردیم و تمامی مناطق کویری تحت رصد پلیس است.

سردار معصوم بیگی افزود: ۱۷ هزار نفر در حوزه اعتیاد و مواد مخدر دستگیر شدند و پلیس به این موضوع به عنوان ابر آسیب جامعه نگاه می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری

سردار کیومرث عزیزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در اجرای رویکردهای مقابله با عرضه مواد مخدر، ‌ مجموعه انتظامی استان از ابتدای سال جاری برنامه ریزی هدفمندی را در مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر اجرایی کرده است.

وی با اشاره به کشف پنج تن و ۲۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری در عملیات‌های پلیس استان بیان داشت: طی این عملیات‌ها در این بازه زمانی، ۱۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۲۴۱ نفر قاچاقچی و ۱۱ هزار و ۴۱۲ نفر معتاد و یک هزار و ۸۶۴ خرده فروش دستگیر و مراحل قانونی برخورد با آنها با هماهنگی مراجع قضایی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و ایجاد یک دغدغه اجتماعی نسبت به آثار مخرب مواد مخدر گفت: ‌ الگوی انتظامی به تنهایی برای مقابله با عرضه مواد مخدر پاسخگو نیست و بایستی سعی شود که تمامی ابعاد و عناصر دخیل در عرضه و تقاضای مواد مخدر مورد توجه قرار گرفته و با بهره گیری از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و آحاد مردم در مهار آن برنامه ریزی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

سرهنگ رضا اصلانی فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در راستای طرح مقابله با عرضه مواد مخدر و ارتقای امنیت اجتماعی و نیز پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در عملیاتی موفق به دستگیری و جمع آوری این افراد شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی، ۴۵ معتاد متجاهر را جمع آوری و ۶ توزیع کننده مواد مخدر را نیز دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۲۵۰ گرم انواع مواد مخدر به همراه آلات استعمال کشف و ۲ دستگاه خودروی سواری و چهار دستگاه موتورسیکلت در این ارتباط توقیف شد.

اصلانی فر گفت: معتادان جمع آوری شده در این طرح تحویل مراکز بازپروری و کمپ‌های ترک اعتیاد و توزیع کنندگان مواد مخدر نیز تحویل دستگاه قضائی شدند.

**

کشف یک کیلوگرم مواد مخدر در مراغه

اصلانی فر همچنین از کشف یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از یک سوداگر مرگ در این شهرستان خبرداد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و تشدید مبارزه با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، ماموران انتظامی پاسگاه خداجو در عملیاتی هوشمندانه در تحقیقات فنی و پلیسی موفق به شناسایی این توزیع کننده مواد مخدر شدند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در عملیاتی غافلگیرکننده و با هماهنگی مقام قضائی متهم را دستگیر و به همراه مواد مخدر مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی با بیان اینکه مقابله با توزیع مواد مخدر از اولویت‌های پلیس است افزود: مشارکت مردمی نقش بسزایی در مقابله با این پدیده شوم دارد لذا شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک در این زمینه، می‌توانند مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر - 0

جانشین فرمانده انتظامی گفت: نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر با نیروی انتظامی همکاری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، سردار ایوب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درباره این موضوع در نشست امشب با رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح در بندرعباس مذاکره شد و موافقت ایشان در این زمینه جلب شد و در آینده نزدیک این همکاری درعمق دریا و ساحل عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ارتقای سطح امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالا و سوخت و مواد مخدر با سازمان‌های مختلف نشست‌های هماهنگی برگزار شده تا اقدام ضربتی و موثر در این حوزه‌ها داشته باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی در پاسخ به پرسش ایرنا خاطرنشان کرد: پرچمدار و مسوول مستقیم و قانونی مبارزه با قاچاق، نیروی انتظامی است و سایر قوای مسلح نیز به ناجا کمک خواهند کرد.

سردار سلیمانی ادامه داد: در قاچاق سوخت سه نقطه گلوگاهی وجود دارد که یکی از آنها مبادی بارگیری و دیگری مسیر تردد سوخت قاچاق و در نهایت مقصد تحویل سوخت در دریاست که در تمام این حوزه‌ها نیروی انتظامی اشراف دارد و تاکنون نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم و در سالجاری کشف سوخت قاچاق ۲۰۰ برابر افزایش یافته است.

وی یاد آور شد: در بحث قاچاق کالا دو محور وجود دارد که یکی از آنها حمایت، پشتیبانی و زمینه سازی‌های دشمنان است و از سوی دیگر افرادی با وجود مشکلات اقتصادی هموطنان فقط به دنبال مطامع اقتصادی خود هستند که نیروی انتظامی با تمام توان با آنها مقابله می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری46 دقیقه قبل
انتشار ویدئویی از رقص و حرکات غیراخلاقی بدنسازان در مراسمی در تهران نشان می‌دهد که نظارت درستی بر اینگونه مراسم‌ها وجود ندارد. با بی‌توجهی مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و دیگر متولیان، مراسمی با عنوان «نمایش بدنسازی در تهران» همراه با رقص و حرکات غیرمتعارف برگزار شد. در این مراسم که بخشی از آن در فضای مجازی منتشر شده است، شرکت‌کنندگان مرد در حالی که قصد نمایش دادن اندام خود را دارند حرکاتی موزون انجام می‌دهند که کاملا با فرهنگ و شئون اخلاقی مغایرت دارد. شکل برگزاری مراسم به گونه‌ای است که گویا هیچ سازمان و ارگان رسمی نظارتی بر آن ندارد و شرکت‌کنندگان کاملا آزادانه امکان هرگونه رفتار و حرکات مغایر با فرهنگ ایرانی_اسلامی را دارند. در ادامه فیلم این مراسم را مشاهده می‌کنید که پیشاپیش از انتشار این فیلم از مخاطبان عذرخواهی می‌کنیم.
الفالف6 ساعت قبل
فارس نوشت: دخترخاله آزاده به یک مهمانی دوستانه دعوت شده بود که از من هم خواست همراهش بروم. به خیال اینکه تولد یا سالگرد ازدواج و یا چیزی در همین قالب و محتواست، هدیه کوچکی تهیه کردم و با او همراه شدم. مدعوین همگی خانم‌های جوان هستند و مهمانی سراسر شادی و شور است و همه بگو و بخند دارند. تا اینکه وقت آوردن کیک می‌رسد و مهناز خانم پشت کیک می‌نشیند تا عکس یادگاری بگیرد. تصمیم گرفتم با او یک روز دیگر و در یک شرایط دیگر دیداری داشته باشم که مهناز هم می‌پذیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حسین نحوینژاد درباره زمان واریز عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، اظهار کرد: با توجه به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته قرار است عیدی مددجویان اعم زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی در اسفندماه واریز شود. وی در ارتباط با میزان عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: رقم در نظر گرفته شده برای عیدی این افراد به میزان یک ماه مستمری خواهد بود. بر همین اساس تمام مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفندماه دریافت خواهند کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده چند درصد اجرا خواهد شد، گفت: در این بخش نمی‌توان درصدی را تعیین کرد ولی امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف شرایط خوبی را برای اجرای قانون ایجاد کنیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در قبال جامعه هدفش و به ویژه معلولان، حمایت از آنهاست که در همین زمینه سازمان بهزیستی تامین وسال کمک توانبخشی معلولان را اعم از عصا، واکر و ولیچر را به عهده گرفته و در قابل طرح تامین تجهیزات توانبخشی انجام می‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عیدی بازنشستگان شرکت‌های دولتی با حقوق بهمن‌ماه به حساب‌شان واریز می‌شود. به گزارش فارس، عیدی بازنشستگان کشوری، در تاریخ ۲۱ بهمن ماه توسط صندوق بازنشستگی کشوری به حسابشان واریز شده است. مبلغ عیدی امسال برای یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر از بازنشستگان کشوری براساس تصمیم دولت، حدود یک میلیون تومان بوده است. اما در این میان بازنشستگان شرکتهای دولتی و وابسته به دولت مانند شرکت پست یا بازنشستگان شهرداری‌ها در این تاریخ عیدی خود را دریافت نکردند. با پیگیری انجام شده مشخص شد که برخی از این دسته شرکتها و دستگاهها تمایل داشته عیدی با حقوق بهمن ماه به حساب مستمری‌بگیرانشان پرداخت شود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
این روز‌ها خصوصی‌ترین مسائل روزمره را هم در فضای مجازی قرار می‌دهند تا فالوور بیشتر جذب کنند، نکته مهم استفاده ابزاری از کودکان در این زمینه است. کودکی یا بازی کودکانه؟ مادران تصاویر فرزندان خود را به اشتراک می‌گذارند و معمولا از این طریق فالوورهای زیادی پیدا می‌کنند. اما هزینه - فایده آنی و آتی آن چیست!؟ مثل خیلی از تغییراتی که جامعه امروز کرده است، کودکان کار نیز تغییر کرده‌اند. امروز کودکان کار نیز مانند خیلی دیگر از چیزهای جامعه شکل عوض کرده‌اند. رنگ و رخی زیبا دارند اما کودکان کار واقعی امروز اینها هستند و مادران نمونه، تبدیل شده‌اند به مدیر برنامه هایی خوش پوش و شیک که فرزندشان را بیشتر یک وسیله کسب درآمد می‌بینند؛ افسوس.

اخبار بیشتر