مواد مخدر هم گران شد!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مواد مخدر هم گران شد!

مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد
تهران- ایرنا- براساس اعلام دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌ تهران، قیمت مواد مخدر تریاک 55 درصد، هروئین 52، مورفین 87، حشیش 30 و شیشه 129 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد علی اسدی روز سه شنبه در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: این افزایش قیمت مربوط به ۹ ماه گذشته از سال جاری درمقایسه با مدت مشابه پارسال است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۶ درصد از کل کشفیات مواد مخدر کشور سهم استان تهران است، یادآورشد: در بخش دستگیری در این زمینه نیز ۲۴ درصد و لابراتوارهای کشف شده ۵۹ درصد از آمار کشور مربوط به عملکرد این استان است.

اسدی اظهارداشت: طی ۹ ماه گذشته امسال کشفیات مواد مخدر در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۳۰ تن به ۳۵ تن رسیده است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: دستگیری افراد فروشنده و توزیع کننده هم از ۶۸ هزار نفر سال ۹۶ به ۷۷ هزار نفر در سال جاری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ۲۴ درصدی لابراتوارهای تولید شیشه و هروئین در این استان جای نگرانی دارد.

اسدی ادامه داد: به علت نبود ظرفیت، جمع آوری معتادان متجاهر به دست پلیس ۱۳ درصد و پذیرش آنها در مراکز اقامتی به دلیل نبود مراکز غربال ۳۸ درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در این زمینه در بخش عملیات ۱۸ درصد افزایش داریم گفت: جمع آوری و توقیف خودروهای حامل مواد مخدر ۲۴ درصد و نیز موتورسیکلت‌ها ۲۲ درصد کاهش داشته که نشانه تغییر شگردهای قاچاقچیان است.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه اعتیاد با دیگر آسیب‌های اجتماعی هم افزایی دارد، خاطر نشان کرد: اعتیاد برای افراد بحران هویت ایجاد می‌کند و متاسفانه هدفگذاری هم بر روی نسل جوان جامعه است.

استاندار تهران گفت: اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی کشور محسوب می‌شود و موجب نگرانی همه دلسوزان از رهبر معظم انقلاب تا خانواده‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بناست برای ۱۵ هزار معتاد، یک کمپ ترک اعتیاد ایجاد شود، شهرداری را موظف به راه اندازی ظرفیت دو هزار نفری آن اعلام کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی به نظر مهمتر از ساخت سازه‌ها و بناهاست چرا که این اقدام با جان انسان‌ها و نجات آنها سر و کار دارد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ هم در این جلسه گفت: سپاه آماده است تا در هر بخشی که برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر لازم شد، کمک کند.

سردار محمدرضا یزدی به آماده سازی پادگان شهید زیاران برای بهره برداری به عنوان کمپ ترک اعتیاد اشاره کرد و زمان پیش بینی شده برای بهره برداری از آن را بهمن برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: سپاه تهران از نظر امکانات و تجهیزات از محروم‌ترین واحدهای سپاه کشور است و باوجود استقرار جمعیت ۸٫۵ میلیون نفر معادل حدود ۱۰ درصدی کشور در این شهر، کمتر از ۲ درصد امکانات مورد نیاز در اختیار این نیرو قرار دارد.

تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف بیش از 1500 کیلو مواد مخدر در اصفهان خبر داد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره عملیات مرصاد ۲۳ افزود: در این عملیات بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان کشف شد.

سردار معصوم بیگی گفت: مجموعا در این عملیات ۴۲ نفر دستگیر شدند؛ در سال جاری تلاش‌های گسترده‌ای برای برخورد با این موضوع صورت گرفت.

وی بیان داشت: در سال جاری ۲۷ تن مواد مخدر کشف و در این ارتباط ۸۰۰ خودرو قاچاقچیان نیز توقیف و بیش از ۲ هزار طرح پاکسازی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه نقش خانواده در موضوع مواد مخدر بسیار مهم است افزود: خانواده باید نظارت کافی بر فرزندان خود داشته باشند تا گرفتار این بلای خانه مان سوز نشوند.

وی با بیان اینکه در حوزه کشف ۲۰ درصد افزایش کشف داشتیم افزود: ۳۰ درصد تحرک عملیاتی داشتیم و ایست و بازرسی را بیشتر کردیم و تمامی مناطق کویری تحت رصد پلیس است.

سردار معصوم بیگی افزود: ۱۷ هزار نفر در حوزه اعتیاد و مواد مخدر دستگیر شدند و پلیس به این موضوع به عنوان ابر آسیب جامعه نگاه می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف پنج تن و ۲۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات های پلیس استان طی ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

سردار کیومرث عزیزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در اجرای رویکردهای مقابله با عرضه مواد مخدر، ‌ مجموعه انتظامی استان از ابتدای سال جاری برنامه ریزی هدفمندی را در مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر اجرایی کرده است.

وی با اشاره به کشف پنج تن و ۲۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری در عملیات‌های پلیس استان بیان داشت: طی این عملیات‌ها در این بازه زمانی، ۱۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۲۴۱ نفر قاچاقچی و ۱۱ هزار و ۴۱۲ نفر معتاد و یک هزار و ۸۶۴ خرده فروش دستگیر و مراحل قانونی برخورد با آنها با هماهنگی مراجع قضایی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و ایجاد یک دغدغه اجتماعی نسبت به آثار مخرب مواد مخدر گفت: ‌ الگوی انتظامی به تنهایی برای مقابله با عرضه مواد مخدر پاسخگو نیست و بایستی سعی شود که تمامی ابعاد و عناصر دخیل در عرضه و تقاضای مواد مخدر مورد توجه قرار گرفته و با بهره گیری از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و آحاد مردم در مهار آن برنامه ریزی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند
مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از دستگیری و جمع آوری 51 توزیع کننده خرد مواد افیونی و معتاد در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ رضا اصلانی فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در راستای طرح مقابله با عرضه مواد مخدر و ارتقای امنیت اجتماعی و نیز پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در عملیاتی موفق به دستگیری و جمع آوری این افراد شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی، ۴۵ معتاد متجاهر را جمع آوری و ۶ توزیع کننده مواد مخدر را نیز دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۲۵۰ گرم انواع مواد مخدر به همراه آلات استعمال کشف و ۲ دستگاه خودروی سواری و چهار دستگاه موتورسیکلت در این ارتباط توقیف شد.

اصلانی فر گفت: معتادان جمع آوری شده در این طرح تحویل مراکز بازپروری و کمپ‌های ترک اعتیاد و توزیع کنندگان مواد مخدر نیز تحویل دستگاه قضائی شدند.

**

کشف یک کیلوگرم مواد مخدر در مراغه

اصلانی فر همچنین از کشف یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از یک سوداگر مرگ در این شهرستان خبرداد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و تشدید مبارزه با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، ماموران انتظامی پاسگاه خداجو در عملیاتی هوشمندانه در تحقیقات فنی و پلیسی موفق به شناسایی این توزیع کننده مواد مخدر شدند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در عملیاتی غافلگیرکننده و با هماهنگی مقام قضائی متهم را دستگیر و به همراه مواد مخدر مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی با بیان اینکه مقابله با توزیع مواد مخدر از اولویت‌های پلیس است افزود: مشارکت مردمی نقش بسزایی در مقابله با این پدیده شوم دارد لذا شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک در این زمینه، می‌توانند مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر - 0

جانشین فرمانده انتظامی گفت: نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر با نیروی انتظامی همکاری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، سردار ایوب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درباره این موضوع در نشست امشب با رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح در بندرعباس مذاکره شد و موافقت ایشان در این زمینه جلب شد و در آینده نزدیک این همکاری درعمق دریا و ساحل عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ارتقای سطح امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالا و سوخت و مواد مخدر با سازمان‌های مختلف نشست‌های هماهنگی برگزار شده تا اقدام ضربتی و موثر در این حوزه‌ها داشته باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی در پاسخ به پرسش ایرنا خاطرنشان کرد: پرچمدار و مسوول مستقیم و قانونی مبارزه با قاچاق، نیروی انتظامی است و سایر قوای مسلح نیز به ناجا کمک خواهند کرد.

سردار سلیمانی ادامه داد: در قاچاق سوخت سه نقطه گلوگاهی وجود دارد که یکی از آنها مبادی بارگیری و دیگری مسیر تردد سوخت قاچاق و در نهایت مقصد تحویل سوخت در دریاست که در تمام این حوزه‌ها نیروی انتظامی اشراف دارد و تاکنون نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم و در سالجاری کشف سوخت قاچاق ۲۰۰ برابر افزایش یافته است.

وی یاد آور شد: در بحث قاچاق کالا دو محور وجود دارد که یکی از آنها حمایت، پشتیبانی و زمینه سازی‌های دشمنان است و از سوی دیگر افرادی با وجود مشکلات اقتصادی هموطنان فقط به دنبال مطامع اقتصادی خود هستند که نیروی انتظامی با تمام توان با آنها مقابله می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا1 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

چرا توله خرس را سنگسار کردند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

۲۶ خرداد ۴۴؛ روزی درخشان و ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۵۴ سال پیش شهیدان بخارایی، صفار هرندی، نیک نژاد و محمدصادق امانی با همرزمانشان هم پیمان شدند تا برای پیشرفت ایران، حسن علی منصور نخست وزیر رژیم ستم شاهی را اعدام انقلابی کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سرهنگ رضایی­ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ وسیما درباره محدودیت های­­ پل گیشا گفت: رانندگانی که از روی پل گیشا در جهت شرق به غرب و بالعکس تردد می‌کنند، بایستی از دوربرگردان‌های بزرگراه شهید چمران و سایر محور‌های جایگزین این پل به ویژه بزرگراه شهید حکیم استفاده کنند. وی افزود: با اغاز جمع آوری پل گیشا، سنگینی بار محور‌های منتهی به این پل، بدیهی خودهد بود و به شهروندان عزیزی که قصد سفر به این محدوده را خواهند داشت، توصیه می‌شود برنامه ریزی لازم را برای سفر خود داشته باشند و با صبر و حوصله رانندگی کنند. معاون ترافیکی افزود: محدودیت‌های طرح عمرانی پل گیشا در هر دو مسیر جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله، ورودی به جلال آل احمد­ و دسترسی شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران به حکیم شرق است. وی افزود: گاردیل‌های خط ویژه در مقاطع ذیل جمع آوری می‌شود: - مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل ضلع جنوبی پل گیشا تا دوربرگردان تازه ساخت- مسیر جنوب به شمال بزرگراه چمران از حدفاصل باقرخان تا خروجی تونل توحید- مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل دوربرگردان جدید مقابل بوستان گفتگو تا زیر پل گیشا. پل گیشا در ۴۵ روز تا دو ماه جمع آوری خواهد شد
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، سردار کیوان ظهیری در حاشیه اجرای این طرح گفت: طی دو روز گذشته طرح مقابله با سرقت در شرق تهران به مرحله اجرا درآمد و مأموران کلانتری‌های شرق تهران در عملیات‌های جداگانه اقدام به دستگیری ۶۶ سارق و مجرم سابقه‌دار در این محدوده کردند. وی با بیان اینکه در میان دستگیرشدگان، اعضای دو باند گوشی قاپی نیز بودند، گفت: از سارقان دستگیر شده ۱۱۹ گوشی موبایل سرقتی، هشت دستگاه لپ تاپ، هفت دوربین عکاسی، یک خودرو، دو موتور و ۱۳ قبضه چاقو و قمه کشف و ضبط شد. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، ارزش ریالی اموال سرقتی کشف شده را بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند. انتهای پیام

اخبار بیشتر