1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مواد مخدر هم گران شد!

مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
مواد مخدر تا ۱۲۹ درصد گران شد

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد علی اسدی روز سه شنبه در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: این افزایش قیمت مربوط به ۹ ماه گذشته از سال جاری درمقایسه با مدت مشابه پارسال است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۶ درصد از کل کشفیات مواد مخدر کشور سهم استان تهران است، یادآورشد: در بخش دستگیری در این زمینه نیز ۲۴ درصد و لابراتوارهای کشف شده ۵۹ درصد از آمار کشور مربوط به عملکرد این استان است.

اسدی اظهارداشت: طی ۹ ماه گذشته امسال کشفیات مواد مخدر در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۳۰ تن به ۳۵ تن رسیده است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: دستگیری افراد فروشنده و توزیع کننده هم از ۶۸ هزار نفر سال ۹۶ به ۷۷ هزار نفر در سال جاری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ۲۴ درصدی لابراتوارهای تولید شیشه و هروئین در این استان جای نگرانی دارد.

اسدی ادامه داد: به علت نبود ظرفیت، جمع آوری معتادان متجاهر به دست پلیس ۱۳ درصد و پذیرش آنها در مراکز اقامتی به دلیل نبود مراکز غربال ۳۸ درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در این زمینه در بخش عملیات ۱۸ درصد افزایش داریم گفت: جمع آوری و توقیف خودروهای حامل مواد مخدر ۲۴ درصد و نیز موتورسیکلت‌ها ۲۲ درصد کاهش داشته که نشانه تغییر شگردهای قاچاقچیان است.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه اعتیاد با دیگر آسیب‌های اجتماعی هم افزایی دارد، خاطر نشان کرد: اعتیاد برای افراد بحران هویت ایجاد می‌کند و متاسفانه هدفگذاری هم بر روی نسل جوان جامعه است.

استاندار تهران گفت: اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی کشور محسوب می‌شود و موجب نگرانی همه دلسوزان از رهبر معظم انقلاب تا خانواده‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بناست برای ۱۵ هزار معتاد، یک کمپ ترک اعتیاد ایجاد شود، شهرداری را موظف به راه اندازی ظرفیت دو هزار نفری آن اعلام کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی به نظر مهمتر از ساخت سازه‌ها و بناهاست چرا که این اقدام با جان انسان‌ها و نجات آنها سر و کار دارد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ هم در این جلسه گفت: سپاه آماده است تا در هر بخشی که برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر لازم شد، کمک کند.

سردار محمدرضا یزدی به آماده سازی پادگان شهید زیاران برای بهره برداری به عنوان کمپ ترک اعتیاد اشاره کرد و زمان پیش بینی شده برای بهره برداری از آن را بهمن برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: سپاه تهران از نظر امکانات و تجهیزات از محروم‌ترین واحدهای سپاه کشور است و باوجود استقرار جمعیت ۸٫۵ میلیون نفر معادل حدود ۱۰ درصدی کشور در این شهر، کمتر از ۲ درصد امکانات مورد نیاز در اختیار این نیرو قرار دارد.

تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره عملیات مرصاد ۲۳ افزود: در این عملیات بیش از ۱۵۰۰ کیلو مواد مخدر در اصفهان کشف شد.

سردار معصوم بیگی گفت: مجموعا در این عملیات ۴۲ نفر دستگیر شدند؛ در سال جاری تلاش‌های گسترده‌ای برای برخورد با این موضوع صورت گرفت.

وی بیان داشت: در سال جاری ۲۷ تن مواد مخدر کشف و در این ارتباط ۸۰۰ خودرو قاچاقچیان نیز توقیف و بیش از ۲ هزار طرح پاکسازی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه نقش خانواده در موضوع مواد مخدر بسیار مهم است افزود: خانواده باید نظارت کافی بر فرزندان خود داشته باشند تا گرفتار این بلای خانه مان سوز نشوند.

وی با بیان اینکه در حوزه کشف ۲۰ درصد افزایش کشف داشتیم افزود: ۳۰ درصد تحرک عملیاتی داشتیم و ایست و بازرسی را بیشتر کردیم و تمامی مناطق کویری تحت رصد پلیس است.

سردار معصوم بیگی افزود: ۱۷ هزار نفر در حوزه اعتیاد و مواد مخدر دستگیر شدند و پلیس به این موضوع به عنوان ابر آسیب جامعه نگاه می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی طی سال جاری

سردار کیومرث عزیزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در اجرای رویکردهای مقابله با عرضه مواد مخدر، ‌ مجموعه انتظامی استان از ابتدای سال جاری برنامه ریزی هدفمندی را در مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر اجرایی کرده است.

وی با اشاره به کشف پنج تن و ۲۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری در عملیات‌های پلیس استان بیان داشت: طی این عملیات‌ها در این بازه زمانی، ۱۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۲۴۱ نفر قاچاقچی و ۱۱ هزار و ۴۱۲ نفر معتاد و یک هزار و ۸۶۴ خرده فروش دستگیر و مراحل قانونی برخورد با آنها با هماهنگی مراجع قضایی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و ایجاد یک دغدغه اجتماعی نسبت به آثار مخرب مواد مخدر گفت: ‌ الگوی انتظامی به تنهایی برای مقابله با عرضه مواد مخدر پاسخگو نیست و بایستی سعی شود که تمامی ابعاد و عناصر دخیل در عرضه و تقاضای مواد مخدر مورد توجه قرار گرفته و با بهره گیری از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و آحاد مردم در مهار آن برنامه ریزی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
۵۱ معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

سرهنگ رضا اصلانی فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در راستای طرح مقابله با عرضه مواد مخدر و ارتقای امنیت اجتماعی و نیز پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در عملیاتی موفق به دستگیری و جمع آوری این افراد شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی، ۴۵ معتاد متجاهر را جمع آوری و ۶ توزیع کننده مواد مخدر را نیز دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۲۵۰ گرم انواع مواد مخدر به همراه آلات استعمال کشف و ۲ دستگاه خودروی سواری و چهار دستگاه موتورسیکلت در این ارتباط توقیف شد.

اصلانی فر گفت: معتادان جمع آوری شده در این طرح تحویل مراکز بازپروری و کمپ‌های ترک اعتیاد و توزیع کنندگان مواد مخدر نیز تحویل دستگاه قضائی شدند.

**

کشف یک کیلوگرم مواد مخدر در مراغه

اصلانی فر همچنین از کشف یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از یک سوداگر مرگ در این شهرستان خبرداد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و تشدید مبارزه با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، ماموران انتظامی پاسگاه خداجو در عملیاتی هوشمندانه در تحقیقات فنی و پلیسی موفق به شناسایی این توزیع کننده مواد مخدر شدند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در عملیاتی غافلگیرکننده و با هماهنگی مقام قضائی متهم را دستگیر و به همراه مواد مخدر مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی با بیان اینکه مقابله با توزیع مواد مخدر از اولویت‌های پلیس است افزود: مشارکت مردمی نقش بسزایی در مقابله با این پدیده شوم دارد لذا شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک در این زمینه، می‌توانند مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر
ورود سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر - 0

جانشین فرمانده انتظامی گفت: نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر با نیروی انتظامی همکاری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، سردار ایوب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درباره این موضوع در نشست امشب با رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح در بندرعباس مذاکره شد و موافقت ایشان در این زمینه جلب شد و در آینده نزدیک این همکاری درعمق دریا و ساحل عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ارتقای سطح امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالا و سوخت و مواد مخدر با سازمان‌های مختلف نشست‌های هماهنگی برگزار شده تا اقدام ضربتی و موثر در این حوزه‌ها داشته باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی در پاسخ به پرسش ایرنا خاطرنشان کرد: پرچمدار و مسوول مستقیم و قانونی مبارزه با قاچاق، نیروی انتظامی است و سایر قوای مسلح نیز به ناجا کمک خواهند کرد.

سردار سلیمانی ادامه داد: در قاچاق سوخت سه نقطه گلوگاهی وجود دارد که یکی از آنها مبادی بارگیری و دیگری مسیر تردد سوخت قاچاق و در نهایت مقصد تحویل سوخت در دریاست که در تمام این حوزه‌ها نیروی انتظامی اشراف دارد و تاکنون نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم و در سالجاری کشف سوخت قاچاق ۲۰۰ برابر افزایش یافته است.

وی یاد آور شد: در بحث قاچاق کالا دو محور وجود دارد که یکی از آنها حمایت، پشتیبانی و زمینه سازی‌های دشمنان است و از سوی دیگر افرادی با وجود مشکلات اقتصادی هموطنان فقط به دنبال مطامع اقتصادی خود هستند که نیروی انتظامی با تمام توان با آنها مقابله می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آتش‌نشانان تهران در جمع سیل‌زدگان

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

شگفت‌انگیزترین ماهی جهان در لرستان + تصاویر

3+
الفالف6 ساعت قبل
فارسفارس17 ساعت قبل
استاندار کرمانشاه ضمن لغو مرخصی تمام مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی و اعضای ستاد بحران استان، گفت: بدنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی سیل‌آسا، از این اعضا هیچ کوتاهی و اشتباهی پذیرفته نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سامانه فعال بارشی از شب گذشته جو استان را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت آن تا روز سه شنبه ادامه دارد. با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی بسیار قوی و سیل‌آسا، ستاد بحران کرمانشاه برای جلوگیری از حوادث احتمالی به حالت آماده باش درآمده است. وی تاکید کرد: تلفن همراه هیچ کدام از اعضا خاموش و غیرقابل دسترس نباشد. به دنبال آن، جلسه مدیریت بحران آمادگی در برابر وقوع احتمالی سیلاب در سایر فرمانداری شهرستان‌های تابعه استان نیز برگزار شد.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبر اساس آمار ثبت شده در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور، بیشترین درصد دلایل مرگ و میر جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال حوادث غیر عمدی است. حوادث غیر عمدی با ۴۵/۲۱، بیمار‌هایی قلبی و عروقی با ۸/۰۷، سرطان و تومور‌ها با ۴/۶۶، بیماری‌های دستگاه تنفسی با ۴/۴۶ و خودکشی با ۳/۹ درصد بیشترین دلایل مرگ و میر در بین جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله دارا بوده است. همچنین میزان مرگ و میر به دلیل خودکشی برای مردان و زنان در این گروه سنی نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۶ به ازای هر صد هزار پسر نوجوان ۱۵ تا ۲۴ ساله نزدیک به ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که این رقم برای دختران این گروه سنی بسیار کمتر است. محاسبه میزان‌های مرگ و میر به دلیل حوادث ترافیکی برای مردان و زنان نشان می‌دهد که در گروه‌های سنی ۱۵ تا ۲۴ سال، میزان مرگ و میر به این دلیل در مردان برابر با ۳۴/۳۷ به ازای هر صد هزار مرد ۱۵ تا ۲۴ ساله و در زنان برابر ۵/۲ به ازای هر صد هزار در این سنین است.

طغیان اروندرود و نهرهای‌ آن (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا میزان بارش‌های ایران را در سال شمسی گذشته اعلام و تصریح کرد: از ابتدای فروردین ماه ۹۷ تا پایان اسفندماه همین سال، در کل کشور ۲۷۴ میلیتر بارندگی ثبت شد. از آنجا که بارش کشور در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۵ میلیمتر بود و در مدت مشابه درازمدت ۲۳۲ میلی متر بوده است، در سال ۹۷ نسبت به سال قبل ۸۹ درصد و نسبت به درازمدت ۱۸ درصد افزایش بارش گزارش شده است. بارش ایران در ۶ ماه گذشتهاین کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره وضعیت بارشی کشور از ابتدای سال زراعی تا پایان اسفند ۹۷، گفت: از اول مهر ۹۷ تا آخر اسفند همین سال، میانگین بارندگی کل کشور ۲۰۴٫۲ میلی متر بود. در مدت مشابه سال قبل بارش ایران ۸۷٫۸ و در بازه درازمدت ۱۶۶٫۳ میلی متر گزارش شد بنابراین شش ماه اول سال زراعی سال ۹۸-۹۷ نسبت به سال قبل ۱۳۲ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۲۲٫۸ درصد افزایش بارش داشت. وضع بارش‌ها در آخرین ماه ۱۳۹۷رئیس مرکز ملی خشکسالی همچنین در پایان وضعیت بارشی ایران را در آخرین ماه سال ۱۳۹۷ تشریح کرد و گفت: در ماه گذشته بارش ایران ۳۶٫۵ میلیمتر بود.

اخبار بیشتر