پشت پرده استعفای وزیر بهداشت از زبان خودش
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

پشت پرده استعفای وزیر بهداشت از زبان خودش

روایت یک نماینده از استعفای وزیر بهداشت

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
روایت یک نماینده از استعفای وزیر بهداشت

ایلنا/ یک نماینده مردم تهران با اشاره به استعفای وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت ضرب‌الاجلی تعیین کرده که اگر آن مسائل مورد نظر رفع شد در وزارت خواهد ماند و اگر حل نشود نخواهد ماند و رئیس‌جمهور هم دارد تصمیم می‌گیرد که چه‌کار کند.

ابوالفضل سروش در گفت‌‌وگو با ایلنا، درباره جزئیات استعفای سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: من فکر می‌کنم آقای هاشمی بیشتر سر بودجه سلامت و تجهیزات داروها استعفا داده است.

وی تاکید کرد: وزیر بهداشت احساس می‌کند اگر بودجه به حوزه سلامت و تجهیزات دارو اختصاص نگیرد، نمی‌تواند وزارت‌خانه خود را هدایت کند. اختلافی با سازمان برنامه و بودجه دارد و گفته مشکلات من را حل کنید که بمانم و اگر حل نکنید، نخواهم ماند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بررسی این موضوع که آیا این کار درست است یا نیست جای تحقیق دارد، عنوان کرد: ‌ الان در شرایط تحریمی قرار داریم، در شرایط تحریمی نظام بودجه‌بندی کشور هم فرق می‌کند. با توجه به ۵۰۰ میلیون یورویی که از صندوق توسعه ملی برای دارو و تجهیزات پزشکی گرفته‌اند، در نوع پرداختی که می‌خواهد به وزارت بهداشت انجام شود، بین سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت اختلاف‌نظر وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این استعفا از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شده یا نه؟، گفت: خبر ندارم، اما ظاهرا این استعفا به صورت کتبی ارائه شده است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌اند. آن‌طور که من شنیده‌ام وزیر بهداشت یک ضرب‌الاجلی مشخص کرده که تا دیروز و امروز بوده یا تا امروز و فردا هست که اگر آن مسائل مورد نظر رفع شود، در وزارت خواهد ماند و اگر حل نشود نخواهد ماند و رئیس‌جمهور هم دارد تصمیم می‌گیرد که چه‌کار کند.

سروش در پاسخ به سوالی درباره نام کسانی از جمله باقر لاریجانی و دیگران که برای این پست مطرح می‌شود، اظهار کرد: این اسامی همه گمانه‌زنی است و جدی نیست.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر از دوشنبه به وزارت بهداشت نیامده است

ایرناخبرگزاری ایرنا
وزیر از دوشنبه به وزارت بهداشت نیامده است
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دکتر هاشمی چهارشنبه گذشته استعفای خود را تقدیم کرد و دوشنبه با معاونان جلسه داشت و از روز دوشنبه به وزارت بهداشت نیامده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، ایرج حریرچی روز چهارشنبه با حضور در برنامه حالا خورشید سیما درباره استعفای وزیر بهداشت افزود: اطلاع رسانی درباره استعفا بر عهده ستاد دولت است و ما (وزارت بهداشت) در این رابطه اظهار نظر نمی‌کنیم.

حریرچی درباره طرح تحول سلامت بیان کرد: به نظر اکثر وزرا طرح تحول سلامت بزرگترین برنامه اجتماعی دولت تدبیر و امید بوده است. باید دست به دست هم بدهیم تا آنچه رئیس دولت و سازمان برنامه و بودجه تایید کردند را به خوبی پیش ببریم و کام مردم شیرین‌تر شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ادعا نداریم شاگرد اول دولت هستیم، اما حداقل مثل شاگرد آخر برخورد نشود و معوقات پرداخت شود.

حریرچی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید با هماهنگی مجلس بیشترین حمایت‌ها از وزارت بهداشت انجام شد و توانستیم طرح تحول سلامت را اجرا کنیم، اما مطالبه ما اجرای قانون و دریافت حق سلامت مردم است.

اجتمام*۹۴۸۲ * ۳۰۶۳

خواندن خبر در سایت منبع

عضو کمیسیون بهداشت: در بودجه ۹۸ اعتبارات وزارت بهداشت ۶ درصد افزایش یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
عضو کمیسیون بهداشت: در بودجه ۹۸ اعتبارات وزارت بهداشت ۶ درصد افزایش یافت
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشار به بودجه سال ۹۸ گفت: ‌در بخش بهداشت و درمان با وجود نیازها در برخی حوزه‌ها با افزایش اعتبار و در برخی با کاهش اعتبار مواجه هستیم، اما مجموعا اعتبارات با رشد ۶ درصدی مواجه است.

- اخبار استانها -

بشیر خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل، با تشریح وضعیت سهم بهداشت و درمان در بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۸ اظهار داشت: دارو از طریق صندوق توسعه ملی تامین اعتبار می‌شود و به منظور واردات دارو سه هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: هر چند گفته می‌شود تحریم‌ها در تامین دارو موثر نیست اما برای تهیه دارو لازم است پول آن مبادله شود که با تحریم‌های بانکی دچار مشکل هستیم و لازم است دولت ساز و کاری برای رفع این مشکل تعریف کند؛ چراکه عدم تامین دارو به منزله ایجاد مشکل برای سلامت جامعه است.درآمد 600 هزار میلیاردی نفتی‎ها در لایحه بودجه 98 از کجا آمد؟عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: ‌دولت در بودجه 98 رفتارهای پرهزینه را کاهش دهددولت در بودجه 98 مایحتاج مردم را با قیمت مناسب در اختیارشان قرار دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹۵ درصد از داروی مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود و بخشی از مواد اولیه تولید دارو نیز از چین و هندوستان وارد می‌شود، افزود: با این وجود در تامین برخی داروها مانند داروهای شیمی درمانی با مشکل مواجه هستیم.

خالقی تصریح کرد: این موضوع موجب شده تا تامین و تهیه داروهایی از این دست با مشکل مواجه بوده و برخی سودجویان در بازار سیاه داروهای تاریخ گذشته را عرضه کنند که لازم است جهت رفع این مشکل اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ تغییرات جزئی با سال ۹۷ دارد، اظهار کرد: حتی در بخش بهداشت و درمان با وجود نیازها در برخی حوزه‌ها با افزایش اعتبار و در برخی با کاهش اعتبار مواجه هستیم و مجموعا اعتبارات با رشد شش درصدی مواجه است.

سهم اعتبارات عمرانی با کاهش مواجه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه در دو بخش جاری و عمرانی خلاصه می‌شود، گفت: بخش جاری مطابق روال همه ساله با رشد جزئی و به صورت میانگین با افزایش ۲۰ درصدی همراه است اما در بخش عمران رشد چندانی را شاهد نیستیم.

خالقی با بیان اینکه در گذشته سهم بخش عمرانی در مقایسه با جاری ادارات ۶۰ به ۴۰ بود اما در سال‌های اخیر کاهش یافته و حتی به ترکیب ۹۰ به ۱۰ درصد رسیده است که نشان می‌دهد دولت باید پروژه‌های عمرانی را خرد خرد اجرا کند و یا اینکه از مشارکت بخش خصوصی استفاده کند.

وی با اذعان به اینکه بیش از شش هزار پروژه در سطح کشور از محل اعتبارات ملی تعریف شده است، تصریح کرد: وضعیت فعلی بودجه پیشنهادی سال ۹۸ نشان می‌دهد که با وجود اینکه این تکمیل این پروژه‌ها نزدیک به ۶۸۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد اما عملا حدود یک دهم از آن پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان مثال احداث بیمارستان هزار تخت خوابی در اردبیل مطرح شده اما این پروژه برای عملیاتی شدن با محدودیت اعتبارات از طریق فاینانس احداث خواهد شد.

رفع مشکل نیروی انسانی در بدنه درمانی کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص مهمترین نیازهای حوزه بهداشت و درمان کشور افزود: از جمله نیازها نیروی انسانی بود که با فارغ التحصیلی حدود ۶۰۰ نفر در سال جاری و آغاز به کار آن‌ها با تعهد اشتغال ۱۲ ساله این کمبود در سال‌های آینده رفع شده و نیروهای انسانی در مناطق مختلف پراکنده شده و به کار گمارده می‌شوند.

وی تصریح کرد: بخشی از نیازمندی‌ها مربوط به تجهیزات است که باز در خصوص تامین آن اقداماتی صورت گرفته و شاهد بهبود وضعیت تجهیزات پزشکی در اغلب مناطق هستیم.

خالقی اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه باید به صورت ویژه به پرونده الکترونیک درمانی ایرانیان و همچنین راهنمای بالینی توجه شود و انجمنی از پزشکان متخصص با راه اندازی طرح راهنمای بالینی شهروندان را در دریافت اطلاعات درمانی هدایت کنند تا فرد بدون انجام آزمایشات مختلف و صرف هزینه گزاف در مسیر صحیح درمان قرار گیرد.

نمایندگان در انتخاب وزرا دخالتی ندارند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص استعفای وزیر بهداشت قاضی زاده هاشمی نیز تصریح کرد: نمایندگان هیچ گزینه‌ای برای وزارت ندارند و در این خصوص دخالتی نخواهند داشت.

خالقی با بیان اینکه استعفای وزیر بهداشت به دلیل کاهش سهم بودجه در این مقطع تاریخی اقدام مطلوبی نبود، اضافه کرد: با تحریم‌های به وجود آمده امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و انسجام هستیم.

وی افزود: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری شده و امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و انسجام نیروها و بخش‌های مختلف هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

علت استعفای وزیربهداشت از زبان خودش+ فیلم

الفخبرگزاری الف
وزیربهداشت در آخرین جلسه شورای معاونین در وزارت بهداشت علت استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وزیربهداشت در آخرین جلسه معاونین علل استعفای خود را اعلام و از وزارت بهداشت خداحافظی کرد و بر این اساس یک از علل استعفای وزیربهداشت تاخیر در پرداخت پاداش بازنشستگان وزارت بهداشت بوده است.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیربهداشت با بیان اینکه تاخیر در پرداخت پاداش بازنشستگان وزارت بهداشت تصمیمم را برای قطع همکاری جدی کرد، گفت: چقدر به دنبال پرداخت پاداش بازنشستگان بودیم اما نتوانستیم پاداش بازنشستگان را بدهیم.

وی با اشاره به سفر خود به گچساران و گلایه یکی از بازنشستگان وزارت بهداشت به دلیل تاخیر در پرداخت پاداش بازنشستگی گفت: یکی از بازنشستگان وزارت بهداشت در گچساران گفت، من دخترم را شوهر دادم و به دنبال تهیه جهیزیه بودم اما نتوانستم جهیزیه آماده کنم و یکی از دوستان قول مساعد داد که مشکلش حل شود.

هاشمی افزود: این بازنشسته گفت که حتی اگر الان پاداش بازنشستگی ام را بدهید باز هم نمی‌توانم جهیزیه‌ای که سال قبل می‌توانستم تهیه کنم، امسال آماده کنم چرا که ارزش پول کم شده است.

وزیربهداشت ادامه داد: چطور ممکن است در خانواده‌ای یکی بازنشسته آموزش و پرورش و یکی بازنشسته وزارت بهداشت باشد و یکی از آنها پاداش بازنشستگی خود را بگیرد و دیگری از سال ۹۴ پاداش بازنشستگی خود را نگیرد.

هاشمی خطاب به مسئولان سازمان برنامه و بودجه گفت: شما پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش و وزرات علوم را دادید اما چرا پاداش بازنشستگان وزارت بهداشت را ندادید؟

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
الفالف16 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

اخبار بیشتر