1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

آماده حضور در جام ملت‌ها هستیم!

کاوه و مصدومیت؛ اردوی قطر از دست رفت

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
کاوه و مصدومیت؛ اردوی قطر از دست رفت

به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، آزمایش‌های پزشکی کاوه رضایی نشان می‌دهد که او از ناحیه ران آسیب دیده است و به مدت یک ماه باید تحت درمان باشد و قادر به حضور در زمین تمرین و بازی نخواهد بود. کاوه رضایی قطعا اردوی آماده‌سازی زمستانی کلوب بروژ را از دست می‌دهد اما می‌تواند آماده بازی روز ۲۰ ژانویه برابر شارلوا در نیم‌فصل دوم ژوپیلر لیگ بلژیک شود.

کاوه رضایی که تابستان گذشته از شارلوا با مبلغ ۵ میلیون یورو به کلوب بروژ پیوسته بود تاکنون ۲ بار با مصدومیت‌های سخت مواجه شد که او را از ترکیب تیمش دور کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

کی‌روش: از عملکرد بازیکنان در اردوی قطر خوشحالم

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
کی‌روش: از عملکرد بازیکنان در اردوی قطر خوشحالم

به گزارش «ورزش‌سه»، کارلوس کی‌روش قبل از سفر اعضای تیم ملی به کشور امارات در فرودگاه حمد شهر دوحه صحبت هایی را در پایان اردوی قطر ارائه کرد که ماحصل صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید:

از عملکرد بازیکنان خوشحالم

پیش از آغاز بازی‌های جام ملت‌های آسیا اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم. خوشحالم از عملکرد بازیکنان، روحیه جنگجویانه، تمرکز بالا و تعهد تیمی که از تک تک نفرات در روزهای گذشته شاهد بودیم.

مهم ترین مساله حفظ آرامش تیم ملی است

الان ۵ روز به جام ملت‌های آسیا مانده و زمان آن است که حمایت‌های دوستان خودمان را از تیم ملی داشته باشیم. حمایت‌های واقعی که باعث حفظ آرامش تیم ملی شود. چراکه مهم‌ترین مطلب در حال حاضر پیش از اولین بازی با یمن حفظ آرامش تیم ملی است.

ادامه دارد...

خواندن خبر در سایت منبع

کی‌روش: حمایت‌های واقعی باعث آرامش بازیکنان می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
کی‌روش: حمایت‌های واقعی باعث آرامش بازیکنان می‌شود

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران صبح چهارشنبه و پیش از ترک قطر درباره اردوی تیم ملی پیش از آغاز جام ملت‌ها گفت: بسیار خوشحال هستند از عمکرد بازیکنان ایران، روحیه جنگجویانه، انگیزه بالا و تعهد تیمی که از تک تک بازیکنان شاهد بودیم در چند روز گذشته.

او ادامه داد: ۵ روز قبل از آغاز جام وقت آن است که حمایت کامل دوستان خودمان را داشته باشیم؛ حمایت‌های واقعی که باعث آرامش بازیکنان بشود زیرا این حمایت مهمترین مطلب آرامش بازیکنان است پیش از بازی با یمن.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

کی‌روش: جهانبخش به موقع ریکاوری می‌کند اما احتمالا بازی با یمن را از دست خواهد داد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کی‌روش: جهانبخش به موقع ریکاوری می‌کند اما احتمالا بازی با یمن را از دست خواهد داد

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا جهانبخش، بال تیم ملی فوتبال ایران که به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ در ۸ بازی اخیر تیم برایتون در لیگ برتر انگلیس غایب بوده است و بازی مقابل تیم‌های کاردیف‌سیتی، لسترسیتی، هادرزفیلد، کریستال‌پالاس، برنلی، چلسی، بورنموث، آرسنال و اورتون را از دست داده است، در حال حاضر در اردوی تیم ملی فوتبال ایران به سر می‌برد، تیمی که خود را برای حضور در هفدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا آماده می‌کند.

کارلوس کی‌روش که شاگردانش دوشنبه ۷ ژانویه (۱۷ دی) در اولین بازی خود از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ باید به مصاف یمن بروند، در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» در خصوص وضعیت ستاره لیگ برتری‌اش گفت: از دید پزشکی و فنی، ما باور قوی داریم که جهانبخش به موقع برای این مسابقات ریکاوری خواهد کرد، اگرچه احتمالا او بازی اول - مقابل یمن - را از دست خواهد داد.کی‌روش: بازی اول همیشه خیلی دشوار است/ این دیدگاه اشتباهی است که فکر کنیم تیم‌های دیگر در حال تماشای ما هستند

سرمربی پرتغالی تیم ملی تصریح کرد: پس از جام جهانی با توجه به عملکردی که از خود در این رقابت‌ها نشان دادیم، لحظات خوبی را تجربه می‌کردیم و این فرصت فراهم شد که بیشتر بازیکنان ما برای بازی به تیم‌های خوب اروپایی بروند اما متأسفانه از ماه سپتامبر با موجی از مصدومیت‌ها ضربه خوردیم.

کی‌روش ۶۵ ساله در پایان خاطرنشان کرد: ما تیمی ساخته‌ایم که از پایه خوب است و بازیکنان شناخت خوبی از هم دارند و تنها نیاز به این داریم که مشکلات موجود را به باور و امید تبدیل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی!

به گزارش ورزش سه، در قسمت‌های قبل هر شش گروه مسابقات را بررسی کردیم. در این قسمت نحوه صعود تیم‌ها و حریفان احتمالی ایران از دور یک هشتم نهایی تا فینال را در دو سناریو بررسی می‌نماییم.

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی! - 1

برای اولین بار آغاز مرحله حذفی از یک هشتم نهایی

فرمول برگزاری این مسابقات به این ترتیب است که بعد از انجام ۳۶ بازی (۶ بازی در ۶ گروه در مرحله گروهی)، از هر گروه دو تیم اول به طور مستقیم به دور بعد صعود می‌کنند. علاوه بر آن، چهار تیم سوم گروه‌های شش‌گانه نیز که امتیاز بالاتری داشته باشند به جمع ۱۲ تیم اول و دوم گروه‌ها پیوسته و ۱۶ تیم مرحله یک هشتم نهایی کامل می‌شود. این نخستین بار است که مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا با ۱۶ تیم و از مرحله یک هشتم نهایی آغاز می‌شود.

رده‌بندی تیم‌های هم امتیاز در مرحله گروهی

در شرایطی که در گروه دو یا چند تیم امتیاز یکسان داشته باشند به ترتیب موارد زیر ملاک رتبه‌بندی تیم‌ها قرار می‌گیرند:

امتیازات بازی‌های رودررو میان تیم‌هایی که امتیاز یکسان دارند.تفاضل گل بازی‌های رودررو میان تیم‌هایی که امتیاز یکسان دارند.گل زده در بازی‌های رودررو میان تیم‌هایی که امتیاز یکسان دارند.اگر بیش از دو تیم امتیاز یکسان داشته باشند و با اعمال شرایط بالا همچنان در شرایط مساوی با یکدیگر قرار بگیرند شرایط زیر اعمال می‌شود:تفاضل گل با احتساب تمام بازی‌های گروه.گل زده با احتساب تمام بازی‌های گروه.ضربات پنالتی؛ تنها در شرایطی که بازی دو تیمی که شرایط کاملا مساوی دارند در روز آخر باشد.امتیاز منفی انضباطی بر مبنای زیر: کارت زرد:۱ امتیاز منفیکارت قرمز با دریافت دو کارت زرد: ۳ امتیاز منفیکارت قرمز مستقیم:۳ امتیاز منفیکارت زرد و کارت قرمز مستقیم:۴ امتیاز منفیرنکینگ قرعه‌کشی.

رده‌بندی جدول مقایسه‌ای تیم‌های سوم

پس از انجام بازی‌های مرحله گروهی تیم‌های سوم هر گروه در یک جدول شش تیمی مقایسه و چهارتیم برتر به ۱۲ تیم دیگر (تیم‌های اول و دوم گروه‌ها) پیوسته و ۱۶ تیم مرحله یک هشتم نهایی کامل می‌شود. رده‌بندی تیم‌ها در جدول مقایسه‌ای تیم‌های سوم گروه‌ها به ترتیب موارد زیر است:تفاضل گلگل زدهامتیاز منفی انضباطیرنکینگ در زمان قرعه‌کشی

15 احتمال برای صعود چهار تیم سوم

در تورنمنت‌های ۲۴ تیمی این که چهار تیم سوم صعود کننده از کدام گروه‌ها باشند و دو تیم سوم کدام دو گروه حذف شوند نقش مهمی در چیدمان تیم‌ها در جدول حذفی دارد.

در مرحله یک هشتم نهایی مطابق برنامه از هم اکنون بازی‌های تیم‌های صدرنشین گروه‌های E و F مشخص شده که بایستی به ترتیب به مصاف تیم‌های دوم گروه‌های D و E بروند. در این مرحله صدرنشین گروه‌های A تا D وضع بهتری دارند و بایستی به مصاف چهار تیم سوم صعود کننده بروند. سرگروهان A تا D بسته به اینکه ۴ تیم سوم صعودکننده از کدام ۶ گروه باشند مطابق شرایط جدول ذیل در ۱۵ احتمال ممکن حریفان مرحله یک هشتم نهایی خود را خواهند شناخت.

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی! - 13

سرگروه‌های A و D آسان‌ترین مسیر  - سرگروه‌های E و F سخت‌ترین مسیر 

به طور کلی در مرحله حذفی، تیم‌های اول گروه‌های A، C و E در یک سمت جدول و صدرنشین گروه‌های B،DوF در سمت دیگر جدول مرحله حذفی قرار می‌گیرند. از نظر رویارویی صدرنشین‌ها در یک چهارم نهایی (مرحله دوم حذفی)، قرعه صدرنشین دو گروه A و D مناسب‌تر از چهار گروه دیگر است چرا که با فرض اولا صدرنشینی در گروه و ثانیا شکست دادن رقبا در گام اول مرحله حذفی، صدرنشینان C و E (کره جنوبی و عربستان) و همچنین صدرنشینان B و F (استرالیا و ژاپن) در مرحله یک چهارم نهایی با هم روبرو می‌شوند. این در حالی است که صدرنشینان A و D کار به مراتب راحت‌تری دارند. در صورت برتری در مرحله یک هشتم نهایی، صدرنشین گروه D در یک چهارم نهایی با برنده تیم‌های دوم گروه‌هایA و C و نیز صدرنشین گروه A با برنده تیم‌های دوم گروه‌های B و F روبرو می‌شود.

بنابراین قرعه و مسیر دو گروه A و D از دو گروه B و C راحت‌تر است چرا که هم در مرحله یک هشتم نهایی با تیم‌های سوم گروه‌ها روبرو می‌شوند و هم در مرحله یک چهارم نهایی با هیچ سرگروهی مواجه نمی‌شوند.

سخت‌ترین قرعه‌ها صدرنشین‌های دو گروه E و F دارند که از یک طرف در مرحله یک هشتم باید با تیم‌های دوم صعود کننده بازی کنند و هم از طرف دیگر در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف یکی از سرگروه‌ها بروند.

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی! - 18

بنابراین هیچ بعید نیست سرگروه‌های B، C، E و F راهی غیر از سرگروهی برای مرحله حذفی خود انتخاب کنند که در این صورت اکثر پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی‌ها نادرست می‌شود.

نمای کلی نمودار حذفی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به شکل زیر است.

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی! - 21

طبعا در فرمول ۲۴ تیمی پیش‌بینی تیم‌ها از حریفان احتمالی خود در مرحله حذفی به مراتب سخت‌تر از فرمول ۱۶ تیمی خواهد بود و ممکن است حتی تا اتمام آخرین بازی مرحله گروهی نیز حریفان مرحله حذفی به طور قطع مشخص نشوند. دلیل این مسئله آن است که در پایان بازی‌های دور گروهی شش تیم سوم گروه‌ها در یک جدول با یکدیگر مقایسه می‌شوند و ۴ تیمی که امتیاز بیشتری کسب کرده باشند به مرحله حذفی راه یافته و دو تیم سوم حذف می‌شوند. چنان که توضیح داده شد در صورت یکسان بودن امتیازها، تفاضل گل، سپس گل زده، نمره منفی انضباطی و نهایتا رنکینگ تیم‌ها در زمان قرعه‌کشی در این رده‌بندی مؤثر خواهد بود. بنابراین تا پایان آخرین بازی گروهی و تا مشخص شدن چهار تیم سوم صعود کننده، تیم‌ها حریفان مرحله حذفی خود را نخواهند شناخت.

دو سناریو برای ایران

در اینجا قصد داریم دو سناریو را برای تیم ملی ایران در دو حالت صدرنشینی در گروه D و دومی در این گروه متصور شده و بر مبنای آن در خصوص حریفان احتمالی مراحل یک هشتم نهایی تا فینال گمانه‌زنی نماییم. این سناریوها صرفا یک گمانه‌زنی بر مبنای سابقه و نتایج گذشته تیم‌ها بوده و بر اساس شرایط کنونی تیم‌ها انجام شده است.

پیش‌بینی اول؛ صعود به عنوان صدرنشین گروه D

در سناریوی اول چنانچه فرض کنیم اتفاق غیرمنتظره‌ای از نوع شگفتی رخ ندهد و تیم ما بتواند صدرنشین گروه D شود، طبق برنامه باید با یکی از تیم‌های سوم گروه‌های B،E و یا F (احتمالا عمان، لبنان یا اردن) بازی کند. مطابق جدول فوق، احتمال بازی کردن ایران با تیم سوم گروه B (احتمال ۱ به ۱۵) کمتر از دو گروه E و F (هرکدام احتمال ۷ به ۱۵) می‌باشد. این احتمال اندک تنها در شرایطی رخ می‌دهد که تیم‌های سوم هیچ یک از گروه‌های E و F به دور بعد صعود نکنند. بنابراین طبق این فرض، در صورت صدرنشینی، حریف ایران در مرحله بعد به احتمال زیاد تیم سوم گروه‌های F یا E (احتمالا عمان یا لبنان) خواهد بود که هرچند حریفان راحتی محسوب می‌شوند اما باید توجه داشت سابقه باخت به هر دوی این تیم‌ها در عصر کارلوس کیروش در کارنامه تیم ملی ایران وجود دارد. در صورت پیروزی در اولین بازی دور حذفی، حریف ما در مرحله یک چهارم نهایی، برنده تیم‌های دوم گروهA و C خواهد بود که به عنوان مثال فرضا می‌تواند برنده تیم‌های چین با تایلند یا بحرین باشد. در این سناریو در صورت پیروزی در مراحل یک چهارم و یک هشتم نهایی، بازی سخت بازی نیمه‌نهایی است که اگر اتفاقات فوتبالی عجیب و غریبی رخ ندهد احتمال می‌رود برنده ژاپن و استرالیا باشد.

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی! - 28

پیش‌بینی دوم؛ صعود ایران به عنوان تیم دوم گروه D

در حالت دوم اگر ایران به عنوان تیم دوم گروه صعود کند برای راهیابی به جمع ۸ تیم برتر تحت هر شرایطی بایستی با صدرنشین گروه E (احتمالا عربستان) بازی کند. باید توجه داشت این فرضیه در حالی مطرح شده است که عربستان در دو دوره اخیر حتی موفق به صعود از گروه خود نیز نشده است! در این سناریو چنانچه ایران به عنوان مثال عربستان را شکست دهد احتمال اینکه برای ششمین بار شاهد «جدال سنتی مرحله یک چهارم نهایی» بین ایران و کره جنوبی بعد از یک دوره وقفه (۲۰۱۵) باشیم نیز وجود خواهد داشت. هر چند حریفان احتمالی ایران در این سناریو عربستان و کره جنوبی رقبای بسیاری سختی برای مراحل ۸/۱ و ۴/۱ نهایی هستند اما در صورت پیروزی بر آن‌ها، بازی نیمه‌نهایی با یکی از تیم‌های امارات، سوریه یا ازبکستان خواهد بود که نسبت به مراحل قبل شاید بازی‌های سبک‌تری باشد.

ایران؛ صدرنشینی در گروه مهم‌تر از قهرمانی! - 31

اگر چه در فوتبال هیچ چیز از پیش تعیین شده نیست و کوچکترین جابجایی در رده‌بندی تیم‌ها در مرحله گروهی می‌تواند تمام معادلات را به هم بزند اما برای ایران در مجموع سناریوی دوم مشکل‌تر از سناریوی اول یعنی صدرنشینی در گروه D ارزیابی می‌شود. در سناریوی اول شرایط به گونه‌ای است که دو بازی مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی نسبتا ساده اما بازی نیمه‌نهایی بسیار سختی پیش روی ایران است اما در سناریوی دوم عکس سناریوی اول، حریفان یک هشتم نهایی و یک چهارم نهایی ایران بسیار سخت اما حریف نیمه‌نهایی به نسبت راحت‌تر است.

سخن پایانی

هر چند روی کاغذ با قیاس قدرت تیم‌ها -به خصوص در رقابت میان تیم‌های درجه یک آسیایی با تیم‌های کم امید درجه دو و سه- در اکثر موارد بتوان برخی تیم‌ها را از پیش برنده دانست اما خلق تنها یک شگفتی یا یک اتفاق غیرمنتظره کافی است تا تمام این پیش‌بینی‌ها به هم بریزد. ذکر این نکته ضروری است که در این بررسی، دو سناریوی مطرح شده برای حریفان مرحله حذفی ایران با پیش‌فرض‌هایی نوشته شده که اگر چه احتمال رخداد آن‌ها زیاد هستند اما در فوتبال نمونه‌های نقض آن کم نیست.

صرفنظر از ساده‌تر بودن مسیر در سناریوی اول یعنی سرگروهی ایران، باید در نظر داشت که فوتبال ملی ما غالبا از انتخاب حریف مرحله بعد خود ضربه خورده و کمتر به یاد داریم بتواند شرایط را مطابق با خواسته خود تنظیم کرده و در نهایت هم موفق شود. آخرین نمونه از این ادعا، اتفاقات عجیب و استثنایی در روز سوم مرحله گروهی فوتبال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا بود که نتایج دو بازی ایران-میانمار و عربستان- کره شمالی به گونه‌ای رقم خورد که فوتبال امید ایران را به مسلخ کره جنوبی و سون هیونگ مین فرستاد.

بنابراین در شرایطی که حتی کارت‌های زرد و قرمز مسابقات در حذف یا صعود تیم‌ها، جایگاهشان در جدول رده‌بندی گروه و متعاقب آن تعیین حریفان مرحله حذفیشان نقش دارد، جدا از اینکه این گونه نتیجه‌سازی‌ها در تناقض با روح فوتبال پاک می‌باشد، چندان منطقی نیست که تیم ملی یک کشور جز پیروزی به دنبال نتیجه دلخواه از پیش برنامه‌ریزی شده دیگری باشد.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به احتمال تساوی ایران و عراق در روز پایانی، تعداد گل‌های زده این دو تیم به تیم‌های ضعیف‌تر گروه یعنی یمن و ویتنام و حتی تعداد کارت‌های زرد و قرمز دریافتی نیز در جایگاهشان و حریفان یک هشتم نهایی مؤثر خواهد بود. بنابراین باید دید تیم پر امید ایران در جام ملت‌های ۲۰۱۹ در چه جایگاهی در گروه D مسابقات قرار خواهد گرفت و مضاف بر آن، اتفاقات سایر گروه‌ها چگونه رقم خواهد خورد تا مشخص شود کدام تیم به عنوان حریف مرحله حذفی ایران انتخاب شده و مسیر رسیدن به فینال در مرحله حذفی به چه صورت خواهد بود.

امید است تیم ملی ایران در امارات ۲۰۱۹ با تمام قدرت ظاهر شده و با ارائه یک فوتبال پاک، راه خود را با قدرت تا قهرمانی و شکستن طلسم ۴۳ ساله ادامه دهد.

ابوالحسن مدرس‌زاده

خواندن خبر در سایت منبع

ایران با کی روش، ۲ سال بی شکست در غرب آسیا

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
ایران با کی روش، ۲ سال بی شکست در غرب آسیا

به گزارش «ورزش سه»، آخرین باخت ایران مقابل تیم‌های غرب آسیا در اسفند ۹۵ و برابر تیم ملی عراق در دیداری دوستانه بود. بدون در نظر گرفتن این بازی، برای پیدا کردن باخت ایران برابر تیم‌های غرب آسیا باید به سال ۹۲ برویم؛ جایی که تیم عمان در روز گلزنی محسن مسلمان ایران را با سه گل بدرقه کرد.

از اسفند ۹۵ تاکنون، ایران توانست قطر را ۲ بار شکست دهد و همچنین برابر سوریه و فلسطین به تساوی برسد. آخرین بازی تیم ملی مقابل تیم‌های منطقه نیز برابر قطر بود که با گل‌های آزمون و طارمی به نفع ایران خاتمه یافت.

ایران در دوران کی روش ۸ بار با قطر دیدار کرده و هیچگاه شکست نخورده که آمار قابل توجهی به حساب می‌آید. تیم ملی در جام ملت‌ها بایستی با غرب آسیایی‌ها بار دیگر دیدار کند و باید دید آیا می‌تواند روند شکست ناپذیری را حفظ کند یا خیر؟

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان و عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه اظهار داشت: در نیمه اول این بازی برخلاف تصور استقلال خوزستان به دفاع مطلق روی نیاورد و بعضا در چند صحنه نیز روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد. اتفاقی که در استقلال خوزستان رخ داد و پرسپولیس هم توانست به آنچه می‌خواست برسد. شاید پرسپولیس باید ممنون سیدجلال حسینی باشد که با ضربه سر خوبش قفل دروازه استقلال خوزستان را باز کرد و به داد تیمش رسید. در واقع این بازی زنگ خطری برای پرسپولیس بود که هیچ بازی راحتی ندارد و برای تکرار موفقیت‌هایش باید هوشمندانه‌تر باشد. قطعا اگر شجاع خلیل‌زاده مشابه چنین اعتراض‌هایی را در بازی‌های بین‌المللی انجام دهد از داور بازی کارت قرمز دریافت خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
این دوازدهمین پنالتی مسی در لالیگا بود که از دست می‌رفت. از ۶۲ پنالتی ای که مسی در لالیگا زده، ۱۲ تای آنها به گل تبدیل نشده‌اند؛ به عبارتی از هر ۵ پنالتی مسی در لالیگا یکی از دست رفته است. از ۸۶ پنالتی مسی برای بارسا در همه رقابت‌ها نیز ۲۰ پنالتی او راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند. با احتساب بازی‌های ملی، تعداد پنالتی‌های از دست رفته مسی به ۲۵ می‌رسد: ۱۰۷ پنالتی؛ ۸۲ ضربه تبدیل به گل و ۲۵ ضربه از دست رفته. پیش از بازی امشب، مسی در جام جهانی برابر ایسلند بود که پنالتی خود را از دست داده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنیده می‌شود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بحث میزبانی با پرداخت هزینه‌های نجومی روبرو می‌شوند. سرخابی‌ها برای برگزاری بازی با نماینده‌های عربستان در کشور ثالث باید چیزی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که هزینه شامل تهیه زمین، رزرو هتل و دیگر موارد می‌شود. به این ترتیب با شرایط مالی و اوضاع این روزهای سرخابی‌ها آن‌ها باید برای مقدمات میزبانی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که البته حریفان استقلال و پرسپولیس نیز برای میزبانی باید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
منتهی سوال مهم این است ‌که چرا علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، وحید امیری و سامان قدوس کی‌روش را فالو نکرده‌اند. ولی این‌که کی‌روش آنها را دنبال می‌‌کند و توجهی به این مسأله نداشته‌اند در نوع خود قابل توجه است. یک اتفاق جالب دیگر اینجاست که چرا کی‌روش چند نفر از شاگردان خود را فالو کرده و بقیه را فالو نکرده است. البته این انتظار می‌رود که با مرور زمان تعدادی از بازیکنان فوتبال کلمبیا هم توسط این مربی فالو شوند. با این حال، احتمال آنفالو شدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و رضا قوچان‌نژاد توسط کی‌روش هم وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر