1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

میزان و مهلت پرداخت مالیات چقدر است؟

کارمندان دولت چقدر مالیات می‌دهند؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
کارمندان دولت چقدر مالیات می‌دهند؟

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: بررسی وضعیت درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده نشان می‌دهد ۳۸ درصد از منابع عمومی دولت از محل درآمدهای مالیاتی تامین می‌شود که این رقم در کل به حدود ۱۵۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مالیات‌ها در یک تقسیم بندی کلی به مالیات‌های مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند. مالیات غیرمستقیم به مالیات از واردات، مالیات ارزش افزوده و … اطلاق می‌شود و مالیات بر شرکت‌ها، مالیات بر حقوق و دستمزد و نقل و انتقال ملک و … مالیات مستقیم تلقی می‌شوند.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته ۴۳ درصد از کل درآمد مالیاتی پیش بینی شده در سال آینده یعنی چیزی در حدود ۶۶ هزار میلیارد تومان از محل مالیات‌های مستقیم و ۶۷ درصد باقی از محل مالیات‌های غیر مستقیم جمع اوری می‌شود.

شرکت‌ها چقدر مالیات می‌دهند؟

از میان مالیات‌های مستقیم، مالیات بر شرکت‌ها نزدیک به ۳۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که حدود ۲۴ درصد کل درآمدهای مالیاتی منابع عمومی بودجه است. مالیات شرکت‌ها نسبت به قانون سال ۱۳۹۷، با این احتساب، نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان کاهش دارد که با احتساب نرخ تورم رقم قابل توجهی است.

مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی میزان مالیاتی که قرار است در سال آینده از شرکت‌های غیردولتی دریافت شود را ۲۴ هزار میلیارد تومان و میزان مالیات پرداختی شرکت‌ها و موسسات دولتی را ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. در عین حال سازمان‌های اداره کننده نهادها و بنیادها نیز ۱۶ میلیارد تومان مالیات می‌پردازند که این مالیات مجددا به آنها بازگردانده می‌شود. اقدام برای پرداخت مالیات با هدف شفاف‌سازی بودجه صورت می‌گیرد چرا که طبق قانون این نهادها و بنیادها از پرداخت مالیات معاف هستند.

حجم مالیات پرداختی حقوق‌بگیران

در سال ۱۳۹۸، مالیات بر درآمد افراد و مشاغل نیز حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که ۱۶ درصد از کل درآمدهای مالیاتی عمومی را تشکیل می‌دهد. مالیات پیش بینی شده کارکنان دولت در سال آینده هفت هزار میلیارد تومان و سهم کارکنان بخش خصوصی برابر با ۶ هزار میلیارد تومان است. اصناف و مشاغل نیز مالیاتی در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت می‌کنند. مالیات مستغلات نیز ۱٫۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

از میان مالیات‌های مستقیم مالیات بر ثروت آخرین قلم از این دسته مالیات‌ها به شمار می‌رود. این رقم در سال آتی ۴ هزار میلیارد تومان است. از دیگر مالیات‌های قابل توجه مردم و کسبه در بودجه، مالیات بر ارزش‌افزوده است. در لایحه بودجه امسال، پیش‌بینی شده است که نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده تغییری نکند و همان ۹ درصد سال پیش باشد. از این ۹ درصد، یک درصد خرج هزینه‌های بهداشت و درمان می‌شود و ۳ درصد آن تحت عوارض ارزش‌افزوده صرف هزینه‌های شهرداری‌های شهرها و روستاهای محل فعالیت فعالان اقتصادی می‌شود و باقی یعنی ۵ درصد مانده نیز سهم منابع عمومی دولت است.

پیش‌بینی دولت این است که این نوع مالیات (بدون در نظر گرفتن سهم شهرداری‌ها) در مجموع حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان عاید بودجه کشور کند که نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان آن برای بخش سلامت است. به طور کلی و از بابت تحقق مالیات‌های پیش‌بینی شده می‌توان گفت که در سال ۱۳۹۸ معادل ۱۵۳ هزار میلیارد تومان به‌عنوان درآمدهای مالیاتی عمومی مقرر شده است.

این رقم نسبت به رقم درآمدهای مالیاتی عمومی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ که حدود ۱۴۲ هزار میلیارد تومان بود، حدود ۸ درصد رشد داشته است. اگر نرخ تورم امسال و سال آینده را حداقل ۳۰ درصد در نظر بگیریم، این یعنی اینکه مالیات به قیمت ثابت تا ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده که قابل توجه محسوب می‌شود. احتمالا این کاهش به دلیل توجه دولت به وضعیت اقتصاد و با ملاحظه کمک به وضعیت آن است.

کارمندان دولت چقدر مالیات می‌دهند؟ - 13

خواندن خبر در سایت منبع

تامین ۳۶ درصد بودجه از محل مالیات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تامین ۳۶ درصد بودجه از محل مالیات

سازمان برنامه و بودجه گزارش داد در سال ۱۳۹۶، عملکرد درآمدهای مالیاتی نسبت به هدف برنامه ششم، تحقق حدود ۱۰۲٫۷ درصد را نشان میدهد و بیش از ۳۶ درصد منابع بودجه عمومی کشور را تأمین کرده است.

در این گزارش آمده است: وضعیت درآمدهای مالیاتی مهم‌ترین متغیر در بررسی عملکرد نظام مالیاتی است. درآمدهای مالیاتی به عنوان یکی از درآمدهای مهم منابع بودجه عمومی دولت به شمار می‌آید و از آنجا که در قوانین بالادستی بر افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفت تأکید شده است، عملکرد این حوزه اهمیت دو چندان دارد.

در سال ۱۳۹۶، عملکرد درآمدهای مالیاتی نسبت به هدف برنامه ششم، تحقق حدود ۱۰۲٫۷درصد را نشان میدهد و بیش از ۳۶ درصد منابع بودجه عمومی کشور را تأمین کرده است، در حالی که سهم مصوب آن، کمتر از ۳۳٫۶ درصد بود. ضمن اینکه نسبت به هدف برنامه که ۳۵٫۲ درصد می‌باشد بالاتر است و مطلوب ارزیابی می‌شود.

همچنین درآمدهای مالیاتی نسبت به سال قبل، حدود ۱۴٫۲ درصد رشد داشته است. در مورد شاخص نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی نیز هدف برنامه ۷٫۴ درصد است که عملکرد سال ۱۳۹۶ بیش از ۷٫۸ درصد می‌باشد و مطلوب ارزیابی می‌شود. برای افزایش درآمدهای مالیاتی و بهبود نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی، رشد درآمدهای مالیاتی باید بیش از رشد اقتصادی باشد. از لحاظ نظری و تجربی، این افزایش به دو شیوه، یعنی جلوگیری از فرارهای مالیاتی و افزایش پایه مالیاتی انجام می‌گیرد.

تامین ۳۶ درصد بودجه از محل مالیات - 5

بررسی‌ها نشان می‌دهد معمولا مالیات‌هایی که با هدف توزیع درآمد وضع می‌شود، دارای پایه‌های کمتر و نرخ‌های بالاتری هستند و این خود قابلیت فرار مالیاتی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این، افزایش نرخ‌های مالیاتی در زمان رکود، زمینه‌ لازم برای فرار مالیاتی را نیز فراهم می‌کند و این خود نتیجه‌ای جز کاهش درآمدهای دولت را ندارد که خود منجر به بروز چالش در منابع بودجه خواهد شد. بنابراین دولت در سال ۱۳۹۶ با توجه به شرایط اقتصاد داخلی و بین‌المللی، در تحقق هدف برنامه، موفق بوده است.

درآمدهای مالیاتی شامل درآمد مالیات‌های مستقیم و مالیات‌های غیرمستقیم است. سهم مالیات‌های مستقیم از درآمدهای مالیاتی پیش از ۴۵٫۸ درصد بوده که نسبت به سال قبل ۲٫۵ واحد درصد کمتر شده است. از نظر عدالت مالیاتی، بالاتر بودن سهم مالیات‌های مستقیم، مثبت ارزیابی می‌شود.

البته رشد این درآمدها نسبت به سال گذشته بیش از ۸ درصد بوده است. ضمن اینکه رشد درآمد مالیات‌های غیرمستقیم تقریبا ۱۹٫۸ درصد بوده است. همچنین درصد تحقق درآمد مالیات‌های مستقیم حدود ۴٫۵ واحد درصد کمتر از سال قبل می‌باشد و درصد تحقق درآمد مالیات‌های غیرمستقیم بالغ بر ۷٫۷ واحد درصد نسبت به سال ۱۳۹۵ بالاتر است.

درآمد مالیات‌های مستقیم از سه جزء درآمد مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد، و مالیات بر ثروت تشکیل می‌شود. سهم این موارد از درآمدهای مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۹۶ به ترتیب حدود ۶۵٫۹، ۲۸٫۷و ۵٫۴ درصد بود که نسبت به سال ۱۳۹۵ به ترتیب ۱٫۶، ۰٫۱.۵ و ۰٫۰۵- واحد درصد تغییر داشته است.

این درآمدها نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۰٫۸، ۲٫۷ و ۷٫۲ درصد رشد کرده است. یادآور می‌شود که قرار مالیاتی با عدم تمکن مالیاتی در مالیات بر درآمدها بیش از سایر موارد وجود دارد که با ایجاد شفافیت بیشتر در فعالیت‌های اقتصادی و اجرای مالیات بر مجموع در آمد، می‌توان به درآمدهای مالیاتی بالاتر دست یافت.

درآمد مالیات‌های غیرمستقیم از دو جزء مالیات بر کالا و خدمات و مالیات بر واردات (حقوق گمرکی) تشکیل می‌شود درآمد مالیات بر ارزش افزوده نیز جزئی از مالیات بر کالا و خدمات است. نرخ مالیات بر ارزش افزوده در چند سال اخیر تایت مانده است و با ایجاد زیرساخت‌های لازم مانند نصب صندوق‌های مکانیزه فروش که افزایش شفافیت فعالیت‌ها را به دنبال خواهد داشت، درآمدهای بالاتر مورد انتظار است.

سهم مالیات بر کالا و خدمات از درآمدهای مالیات‌های غیرمستقیم در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۲۸ درصد بود که نسبت به سال گذشته حدود ۱٫۲ واحد درصد کاهش یافته است. رشد درآمد مالیات بر کالا و خدمات نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۱۷٫۶ درصد و رشد درآمد حاصل از مالیات بر واردات تقریبا ۲۴ درصد بوده است.

تامین ۳۶ درصد بودجه از محل مالیات - 14

در ادامه این گزارش سازمان برنامه و بودجه به دلایل عدم موفقیت نظام مالیاتی اشاره کرده است:

- پوشش مالیاتی ناکافی

- مقاومت در مقابل افزایش اطلاعات منجر به افزایش پوشش مالیاتی

- اجتناب از پرداخت مالیات

- محدود بودن پایه‌های مالیاتی

- عوارض متعدد و پراکنده واردات

- عدم دسترسی کامل به اطلاعات هویتی و اقتصادی مؤدیان

-گسترش بی‌رویه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و مناطق ویژه در کشور

- نبود ساختار سازمانی متناسب با نقش و مأموریت‌ها

- تعدد و گستردگی معافیت‌ها

- ضعف فرهنگ مالیاتی

- عدم یکپارچگی سامانه‌ها در حوزه تجارت فرامرزی

- وجود گسترده واردات قاچاق

- نظام مند نبودن مشوق‌های مالیاتی

- نبود ساز و کار تنبیهی لازم برای تمام خود اظهاری مودیان مالیاتی

نقاط ضعف نظام مالیاتی از دیدگاه سازمان برنامه و بودجه عبارتست از:

- وجود معافیت‌های گسترده مالیاتی و محدود بودن پایه مالیاتی

- طولانی شدن تصویب قوانین حوزه مالیاتی نظیر قانون مالیات بر ارزش افزوده

- غیر واقعی بودن پایه و نرخ‌های مالیاتی و عدم اصلاح و بهنگام سازی آنها بر اساس شرایط اقتصادی و بخشی

- عدم تکمیل طرح جامع مالیاتی

- عدم اجماع بر کاهش فرار مالیاتی

- متصل نبودن پایگاه‌های اطلاعاتی مرتبط (مالیات و تحصیلات بانکی)

نهایتا سازمان برنامه و بودجه این پیشنهادات را برای بهبود نظام مالیاتی مطرح کرده است:

- تدوین و ارائه لایحه اصلاح و ساماندهی معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی

- پیگیری دریافت اطلاعات موردنیاز برای تکمیل بانک اطلاعاتی باهدف تسهیل در مطالبه مالیات

- الزام و توسعه کاربرد صندوق‌های مکانیزه فروش و استفاده از سایر روش‌های نوین ضمانت زا در وصول درآمدهای مالیاتی

- ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

- ارائه خدمات الکترونیکی و مالیات الکترونیکی

- با توجه به عملکرد شاخص‌های مالیاتی، در مجموع عملکرد نظام مالیاتی در سال ۱۳۹۶ نسبت به اهداف برنامه مطلوب ارزیابی می‌شود. برای بهبود نظام مالیاتی و اجرای عدالت مالیاتی و تحقق هدف عدم وابستگی به درآمدهای نفتی، اجرای کامل نظام جامع مالیاتی و اقداماتی نظیر ساماندهی معافیت‌های مالیاتی و ایجاد بسترهای قانونی جدید برای گسترش پایه‌های مالیاتی و اخذ مالیات بر مجموع درآمد و … الزامی است.

همچنین اقدامات ذیل در این مورد پیشنهاد می‌شود:

- توسعه سامانه مالیات بر ارزش افزوده برای بهبود مکانیسم توزیع عوارض ارزش افزوده

- تدوین برنامه مبارزه با فرار مالیاتی

- تدوین و ارائه پیش‌نویس لایحه اصلاح سیستم مالیاتی مالیات بر اشخاص حقیقی یا اجرای سیستم مالیاتی TIP

- ایجاد واحدهای ویژه سازمانی مانند واحد اشخاص حقیقی ثروتمند (IWNI)

- حسابرسی و قطعی کردن پرونده‌های مالیاتی بزرگ اشخاص حقیقی و حقوقی

- کشف پرونده‌های فرار مالیاتی و شناسایی فعالان اقتصادی فاقد پرونده مالیاتی (واحدیابی)

- تکمیل پایگاه اطلاعات مالیاتی

- ابطال مصوبه هیئت وزیران در خصوص نحوه اجرای مفاد بند ب ماده ۱۵۹ قانون برنامه پنجم توسعه و رأی دیوان عدالت اداری در خصوص این موضوع

- معرفی و اجرای نظام مالیات بر عایدی سرمایه

- برون سپاری خدمات مالیات بر نقل و انتقال املاک

- دریافت مالیات از سوداگران بازار برخی دارایی‌ها مانند پیش فروش سکه و …

- تدوین لایحه مالیات بر درآمد

- پیگیری وصول معوقات مالیاتی به ویژه کارت‌های بازرگانی و شرکت‌های صوری

- ارتقاء شاخص سلامت اداری در حوزه ادارات مالیاتی

خواندن خبر در سایت منبع

شنبه؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
شنبه؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده، حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سایت عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به آدرس WWW. EVAT. IR ارایه و مالیات و عوارض ابرازی را پرداخت کنند.

مودیان مالیاتی به منظور برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرایم مالیاتی، نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۳۹۷ اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مالیات بر «گرده» تولیدکنندگان مسکن قرار دارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مالیات بر «گرده» تولیدکنندگان مسکن قرار دارد

فرشید پورحاجت اظهار کرد: قوانین مالیاتی که در حوزه تولید مسکن تحت عنوان قانون مالیات‌های مستقیم وضع شده پس از اصلاحات سال ۱۳۹۴ صنعت ساختمان کشور را به مخاطره انداخته است. بعد از سه سال از اجرای این قانون که ارتباط مستقیم با ۲۰ نوع عوارض دارد در برخی نقاط کشور شاهد تورم ۳۰۰۰ درصدی حوزه تولید مسکن، املاک، مستغلات و اراضی هستیم.

وی افزود: مواد ۵۹ و ۷۹ قانون مالیات‌های مستقیم که از ماده ۶۴ اعتبار می‌گیرد هزینه‌های سنگینی را برای بخش تولید مسکن ایجاد کرده است. متاسفانه در تغییراتی که سال ۱۳۹۴ در حوزه مالیاتی صورت گرفته هیچ تفاوتی بین بخش تولید و سوداگر مسکن قائل نشده است. یعنی جایگاه کسانی که صنعت ساختمان را به عنوان یک صنعت پیشران و ضدتحریم، تقویت و به اشتغال کشور کمک می‌کنند از برخی دلالان که از نوسانات بازار مسکن به نوعی موج‌سواری می‌کنند تمیز داده نشده است.

دبیر کانون انبوه‌سازان با بیان این هشدار که فعالان واقعی حوزه ساخت و ساز به زودی این بخش را ترک می‌کنند گفت: ما مخالف دریافت مالیات از بخش‌های اقتصادی نیستیم. در تمام دنیا بحث مالیات بر سرمایه وجود دارد اما در کشورهای توسعه‌یافته جایگاه‌های بخش‌های مختلف از یکدیگر جدا شده است. در آن کشورها هرگاه که یک بخش تولیدی دچار مشکل می‌شود ابزارهای تشویقی را در حوزه مالیات در نظر می‌ گیرند ولی در اصلاحیه ۱۳۹۴ هیچ‌یک از این موارد لحاظ نشد که یکی از دلایل کاهش تولید بود. در نتیجه تعادل بازار مسکن به هم خورد و اثرات سوء آن را در جهش قیمت‌ها طی یک سال اخیر مشاهده کردیم.

به گفته پورحاجت، مالیات باید برای کمک به تولید باشد نه این‌که به شکلی وضع کنیم تا گرده بخش تولید خم شود و بخش دیگر هیچ مالیاتی نپردازد. چرا باید آن‌قدر حلقه را تنگ کنیم که فعالان صنعت ساختمان، عطای کار را به لقایش ببخشند؟

وی هم‌چنین با اشاره به طرح مالیات بر عایدی سرمایه که هم‌اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح است افزود: تصویب قوانین خلع‌الساعه و بدون کارشناسی، جز این‌که حلقه تولید مسکن را به مخاطره بیندازد اثر دیگری نخواهد داشت. با سیستم موجود که در سازمان‌های امور مالیاتی وجود دارد به نظر می‌رسد که نتوانیم این مالیات‌ها را دریافت کنیم. همین الان برای یک استعلام مالیاتی برای عایدی درآمد، رسیدگی به پرونده‌ها تا ۲۰ روز طول می‌کشد. کجای دنیا برای چنین موضوعی ۲۰ روز معطل می‌شوند؟ از سوی دیگر بالغ بر ۲٫۵ میلیون پرونده مالیاتی در کشور وجود دارد. اگر در بخش مسکن هم تمرکز کنند حدود دو میلیون پرونده به این تعداد اضافه می‌شود که با سیستم ناکارآمد مالیاتی فعلی نمی‌توان انجام داد.

دبیر کانون انبوه‌سازان تصریح کرد: حدود ۱۳ میلیون جوان در کشور داریم که به سن ازدواج رسیده یا از سن ازدواج گذشته‌اند. یعنی هم‌اکنون با ۵ تا ۶ میلیون کسری مسکن مواجهیم که باید تامین شود. از سوی دیگر گفته می‌شود ۲٫۵ میلیون مسکن خالی در کشور وجود دارد. در همه جای دنیا برای تعادل‌بخشی به بازار مسکن، مازاد ۶ تا ۱۰ درصد را نگه می‌دارند. این ۲٫۵ میلیون نیز حدود ۱۰ درصد کل واحدهای مسکونی کشور را تشکیل می‌دهد که می‌توان آن را به عنوان تعادل‌بخشی در نظر گرفت و بر این اساس به ۵ تا ۶ میلیون مسکن در کشور نیاز داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه
ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا10 ساعت قبل
وی افزود: در گذشته نیز شاهد بودیم که مرزهای مشترک پاکستان با ایران دچار تهدید و خلاء امنیتی بوده و از این ناحیه تروریست‌ها به عنوان مأمن استفاده می‌کنند. دولت پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشند. سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرکوب عاملان این حملات تروریستی را حق خود می‌دانند گفت: نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی سپاه، حق خود می‌دانند که برای دفاع و امنیت مرزهای ایران و سرکوب عاملان این تروریست‌های جنایتکار به رسالت انقلابی خود عمل کنند. وی در پایان افزود: ما می‌خواهیم با کشورهای همسایه روابط حسنه داشته باشیم و ناامنی در منطقه را به سود آمریکایی‌ها و صهیونیست‌های جمع شده در کنفرانس ورشو می‌دانیم. البته ملت بزرگ ایران و سپاه پاسدارن قدرتمند و خانواده‌های شهیدان مظلوم، پاسخ کوبنده و متناسب را در زمان مقتضی به تحریک کنندگان و مجریان دست نشانده این حادثه تروریستی خواهند داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر