1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

بازداشت چند تن از عاملان سرقت و آزار

طرح مبارزه با سرقت و دستگیری ۵ سارق و یک مالخر در خدابنده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
طرح مبارزه با سرقت و دستگیری ۵ سارق و یک مالخر در خدابنده

سرهنگ تقی لو فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده گفت: طرح مبارزه با سرقت با هدف برخورد با متخلفان در سطح شهرستان خدابنده به اجرا در آمده است.

وی افزود: با اجرای طرح در سطح شهرستان و با انجام تحقیقات پلیسی بررسی صحنه‌های سرقت و بازبینی دوربین‌های مستقر در مناطق ۵ سارق یک مالخر شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت بررسی بیشتر به یگان انتظامی انتقال شدند.

سرهنگ تقی لو ادامه داد: با بررسی‌های فنی پلیسی ۶ فقره سرقت موتورسیکلت، اتومبیل، منزل، ۲ فقره قطعات و لوازم خودرو و کابل و تجهیزات انتقال برق کشف و پرونده مقدماتی تشکیل به همراه متهمان به مرجع قضایی ارجاع شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده در پایان ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت مردم با پلیس گفت: رسالت پلیس در راستای ارتقاء امنیت و آرامش شهروندان برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت اجتماعی است.

خواندن خبر در سایت منبع

خواهران جیب بر پایتخت دستگیر شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
خواهران جیب بر پایتخت دستگیر شدند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ 'کرم یوسفوند' در این خصوص گفت: با افزایش شکایت‌های مردمی و ارجاع پرونده آنان به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران، مال باختگان اظهار داشتند که اموال شان در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به سرقت رفته است.

وی با اشاره به انجام تحقیقات میدانی و شناسایی ۲ تن از سارقان که خواهر هستند افزود: ماموران موفق شدند با کسب مجوز قضائی متهمان را در مخفیگاهشان در خیابان مولوی طی یک عملیات ضربتی دستگیر کنند.

یوسفوند تصریح کرد: متهمان که در ابتدا منکر هرگونه جرمی شده بودند، در نهایت لب به اعتراف گشوده و به ۵۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

رئیس پایگاه نهم آگاهی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۴ تن از مال باختگان شناسایی شدند و شناسایی دیگر مال باختگان نیز در دستورکار پلیس است.

**سارقان موبایل قاپ در پایتخت به دام افتادند

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس تهران بزرگ از دستگیری چهار موبایل قاپ حرفه‌ای خبر داد و گفت: متهمان تاکنون به ۱۲۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند.

سرهنگ 'احمد نجفی' ادامه داد: پرونده‌ای از کلانتری ۱۱۶ مولوی با موضوع موبایل قاپی، ۲ سارق جوان به اداره هجدهم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد که مال باخته در اظهارات خود بیان کرده بود: ۲ موتورسوار بعد از قاپیدن گوشی همراهش، هنگام فرار تصادف کرده بودند با رها کردن موتورسیکلت از محل متواری شدند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که مالک موتورسیکلت به طور قولنامه‌ای موتورسیکلت را به خانمی که برادرش همراهش بود، فروخته است ادامه داد: براین اساس، تحقیقات پلیسی وارد مرحله تازه‌تری شد و مشخص شد که برادر خریدار از جمله مجرمان حرفه‌ای و دارای چندین فقره سابقه زندان است.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص، تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم مشخص شد که وی با همکاری چند تن به صورت باندی در گروه‌های ۲ الی ۴ نفره اقدام به موبایل قاپی می‌کنند که با شناسایی سه تن از همدستانش، با هماهنگی مقام قضائی ماموران موفق شدند، در عملیات‌های جداگانه، متهمان را دستگیر و به اداره هجدهم منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۲ تن از مال باختگان، متهمان را شناسایی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: هر چهار متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۵۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

دستگیری عامل تهدید دختر جوان به انتشار تصاویرش در فضای مجازی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دستگیری عامل تهدید دختر جوان به انتشار تصاویرش در فضای مجازی

علی‌ کریمی اظهار داشت: یک دختر دبیرستانی در حالی که بسیار هراسان و مظرب بود به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد چندی پیش در شبکه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شده و مدتی از این طریق با یکدیگر در ارتباط بوده‌اند.

وی افزود: این دختر نوجوان در ادامه اظهاراتش بیان کرد که در جریان این ارتباط مجازی اقدام به ارسال تعدادی از عکس‌های خود برای پسر مورد نظر کرده است ولی پس از مدتی این فرد با تهدید به انتشار این عکس‌ها، از او تقاضای برقراری رابطه نامشروع داشته است.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه تصریح کرد: آن پسر پس از دریافت پاسخ منفی از سوی دختر، شماره و عکس‌های وی را در اختیار دوستش قرار داده و او نیز با مطرح کردن درخوایت رابطه نامشروع، دختر را تهدید به انتشار تصاویرش می‌کند.

وی تصریح کرد: با ثبت این اظهارات و با توجه به حساسیت موضوع و در خظر بودن آبروی دختر نوجوان، شناسایی افراد تهدید کننده در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات اطلاعاتی و ردیابی‌های انجام شده هردوی آن‌ها شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیریشان اقدام شد.

وی گفت: متهمان دستگیر شده در بازجویی‌های صورت گرفته به جرم خود مبنی بر تهدید دختر دبیرستانی و درخواست رابطه نامشروع اعتراف و در عین حال از اقدام خود نیز ابراز پشیمانی کردند.

کریمی همچنین از معرفی این دو متهم به دستگاه قضائی جهت صدور احکام لازم خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دو تیم فولاد خوزستان و نفت مسجد سلیمان در جریان هفته هجدهم لیگ‌برتر در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند. این بازی در نیمه اول چند موقعیت خطرناک داشت که می‌توانست به گل تبدیل شود اما تنها یکی از آن‌ها گل شد. در دقیقه ۲۸ ایوب والی از روی نقطه کرنر و با ضربه سر موفق شد دروازه شاگردان مرزبان را باز کند. دقیقه ۳۹، لوسیانو پریرا از روی نقطه پنالتی این فرصت را داشت برای بار دوم دروازه نفت مسجد سلیمان را باز کند اما مهرداد طهماسبی توانست این پنالتی را مهار کند. تنها موقعیت مهم شاگردان علیرضا مرزبان هم در دقیقه ۴۳ رخ داد که ضربه ایستگاهی این تیم با اختلافی کم از گوشه دروازه به بیرون رفت.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
در این شرایط و در چهلمین سال پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی خواست با نشان دادن گوشهای از رأفت اسلامی عفو گستردهای اعلام کند و دستورالعملی برای عفو تمام یا بخشی از مجازاتها و یا تخفیف مجازات تهیه شد. وی درباره اهداف اعلام عفو و اینکه این عفو باید، فرصت اصلاح برای مشمولان در خدمت به جامعه باشد گفت: کمک به خانواده زندانیان و جلوگیری از فروپاشی خانواده از دیگر اهداف این عفو بود. البته کسانی که ممکن است عفو آنها خللی به آرامش و امنیت عمومی باید مورد دقت قرار بگیرند. اگر کسانی احساس می‌کنند که جزو مستثنیات نیستند و می‌توانند از عفو برخوردار شوند به شماره ۱۲۹ و دفتر ما اطلاع دهند بررسی می‌کنیم. معاون اول قوه‌قضاییه ادامه داد: این حدود ۵۰ هزار نفر دفعتا آزاد نمی‌شوند و به همین دلیل نمی‌توانم الان عدد دقیقی از مشمولان عفو اعلام کنم.

اخبار بیشتر