جانباختگان و نجات‌یافتگان آتش‌سوزی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

جانباختگان و نجات‌یافتگان آتش‌سوزی

آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران
ساعت ۱۲:۲۵ دقیقه دیروز آتش سوزی یک دستگاه اتوبوس بین شهری در بزرگراه آزادگان، صالح‌آباد غربی، شهرک رسالت، خسارت مالی بر جا گذاشت.

پایگاه خبری آتش نشانی۱۲۵: ساعت ۱۲:۲۵ دقیقه دیروز آتش سوزی یک دستگاه اتوبوس بین شهری در بزرگراه آزادگان، صالح‌آباد غربی، شهرک رسالت، خسارت مالی بر جا گذاشت.

با توجه به قابلیت اشتعال بالای لوازم داخل کابین خودروها، شعله‌های آتش به سرعت تمام کابین اتوبوس را فرا گرفته بود که آتش نشانان با استفاده از لوله‌های آبدهی از سه جهت اقدام به مهار شعله‌های آتش کردند. نیروهای عملیات پس از مهار شعله‌های آتش، ایمن سازی و سرد کردن قطعات فلزی داغ خودرو از بروز شعله وری مجدد جلوگیری کردند.

آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 2آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 4آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 5آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 6آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 8آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 9آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 10آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 11آتش‌سوزی اتوبوس بین شهری در جنوب تهران - 12

خواندن خبر در سایت منبع

آتش‌سوزی مخزن نفت یک مدرسه ابتدایی در روستای «تپه مولا» بروجرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آتش‌سوزی مخزن نفت یک مدرسه ابتدایی در روستای «تپه مولا» بروجرد
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری بروجرد از آتش‌سوزی مخزن نفت یک مدرسه ابتدایی در روستای «تپه مولا» این شهرستان خبر داد.

محمد غفاری با اشاره به آتش سوزی مخزن نفت یک مدرسه ابتدایی پسرانه در روستای «تپه مولا» شهرستان بروجرد اظهار داشت: خوشبختانه این آتش سوزی خسارتی در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه این حادثه تقریبا در ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز چهارشنبه رخ داده است، تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و آتش به موقع اطفاء شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد با تاکید بر اینکه خوشبختانه برای هیچ یک از دانش آموزان و معلمان این مدرسه اتفاقی نیفتاده است، افزود: این آتش سوزی از سوی عوامل مدرسه کنترل شده بود و نیروهای آتش نشانی نیز با حضور به موقع خود آتش را به طور کامل اطفاء کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

۵ نفر توسط آتش‌نشانان همدانی نجات یافتند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۵ نفر توسط آتش‌نشانان همدانی نجات یافتند
رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: طی روز گذشته ۵ نفر توسط آتش‌نشانان همدانی نجات یافتند.

محمدرضا بیاناتی اظهارداشت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات ۴ عملیات اطفای حریق و ۴ عملیات امداد و نجات حریق حاصل تلاش آتش نشانان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

وی گفت: شهروندان همدانی دیروز ۳۷۲ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۸ مورد منجر به عملیات شده است.

بیاناتی بابیان اینکه ۱۱ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده و ۷۴ تماس اشتباه بوده است، گفت: متاسفانه ۲۷۹ مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است.

وی گفت: عملیات انجام شده در این مدت ۴ مورد آتش سوزی شامل ۲ مورد حریق منزل در بلوار ارم و شهرک مدنی، حریق ضایعات در بلوار ارم و حریق باغ در جاده ملایر بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: همچنین ۴ مورد عملیات امداد و نجات شامل ۲ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جاده فقیره، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت و نجات حیوانات در شهرک امیرکبیر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

بیاناتی گفت: تعداد ۵ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

دانش آموز مدرسه ابتدایی در زهک دچار سوختگی شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
دانش آموز مدرسه ابتدایی در زهک دچار سوختگی شد
زاهدان - ایرنا - رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: یکی از دانش آموزان مدرسه حجت روستای پلگی سید از توابع شهرستان زهک صبح امروز/چهارشنبه/ در حال ریختن نفت درون بخاری نفتی از ناحیه پا دچار سوختگی شد.

علی مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود هشدارهای داده شده به مدیران مدارس سیستان و بلوچستان بعد از حادثه مدرسه اسوه حسنه و آموزش‌های لازم، مدیر این مدرسه با بی تدبیری این تخلف را انجام داده است.

وی ادامه داد: چراغ نفتی که دانش آموز در حال نفت کردن آن بود متاسفانه ناگهان آتش گرفته و باعث سوختگی دانش آموز از ناحیه پا شده است.

رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: مدیر متخلف این مدرسه ضمن لغو حکم ابلاغ به تخلفات اداری معرفی شده است.

وی افزود: بر اساس نظر پزشکان این دانش آموز دچار سوختگی سطحی شده است.

مرادی اظهار داشت: والدین این کودک نیز می‌توانند از مدیر مدرسه شکایت کنند.

به گزارش ایرنا، ۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی در حال تحصیل هستند.

۷۳۱۶**۳۲۱۳ **۶۰۸۱

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بی توجهی راننده فاجعه آفرید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش گروه گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، راننده خودرویی که منتظر عبور قطار بود با بی توجهی به لاین مقابل اقدام به حرکت کرد که ناگهان حادثه دردناکی را رقم زد. گفتنی است حال راننده مساعد و یکی از سرنشینان به اورژانس منتقل شده است.
فراروفرارو23 ساعت قبل
سه پسر جوان که در ماجرا‌های جداگانه با دادن پیشنهاد ازدواج به زنان و دختران آنان را فریب دادند تا دست به خاذی بزنند، دستگیر شدند. با گذشت مدتی از رابطه عاطفی‌مان، میثم پیشنهاد ازدواج داد و با رفتارهایش توانست اعتماد و علاقه من را جلب کند و همین کافی بود تا میثم به اطلاعات شخصی و خصوصی‌ام دسترسی پیدا کند، اما نمی‌دانستم پشت این چهره عاشقانه میثم، مردی فریب‌کار و اخاذ وجود دارد. سمانه در ادامه حرف‌هایش گفت: بعد از مدتی رابطه عاطفی بین ما سرد شد. متهم که پسری ۲۵ ساله است، با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری شناسایی و به پلیس فتا احضار شد. در سومین پرونده نیز فردی که با به‌دام‌انداختن دختران جوان با پیشنهاد ازدواج از آن‌ها فیلم و تصاویر شخصی تهیه می‌کرد، شناسایی و برای سیر مراحل قانونی پرونده‌اش تحویل مراجع قضائی شد.

خسارات سیل در اوکلاهمای آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیل، به مناطق ال رنو (El Reno) و استیل واتر (Stillwater) در ایالت اوکلاهما خساراتی وارد شد. سیل سبب قطع خطوط ارتباطی, زیر آب رفتن واحدهای مسکونی و آسیب دیدن جاده‌های ارتباطی شد. اداره ملی هواشناسی آمریکا اعلام کرد از روز دوشنبه تاکنون سیزده سانتیمتر باران در این مناطق باریده است. گروههای امدادی صدها نفر از ساکنان محلی به دام افتاده در سیل را با قایق تخلیه کردند. طوفان همراه با بارش شدید باران همچنین به بخش هایی از ایالت‌های آرکانزاس, ایلینوی, کانزاس و میسوری آسیب وارد کرده است.
الفالف14 ساعت قبل
در شرایطی که بهاییان در تریبون‌های جهانی و رسانه‌های مختلف، ادعای انتشار صلح می‌کنند و افتخارشان این است که پیامبرشان، اهل جنگ و خون‌ریزی نبوده و حتی خود را مظلومان صلح‌طلبی می‌خوانند، در منازلشان مهمات جنگی پنهان می‌کنند. فارس در ادامه نوشت: در هفته گذشته، دادستان شهرستان «سربیشه» استان «خراسان جنوبی» از کشف مقادیری فشنگ جنگی، سلاح برنو، فشنگ شکاری، ابزار تهیه گلوله و سایر اقلام تیراندازی که به صورت غیرمجاز در منزل یکی از عناصر فعال تشکیلات بهایی نگهداری می‌شد، پرده برداشت. این در حالی است که مدت‌هاست روستای «دستجرد» سربیشه به عنوان هدف تشکیلات، مورد توجه سردمداران بهایی بوده و جلسات تشکیلاتی قابل توجهی در این منطقه برگزار می‌شد. لازم به ذکر است که شخص متخلف، از «خادمین» سابق تشکیلات بهایی بوده و نمونه دیگری از بهاییانی است که ادعای نوع‌دوستی دارند اما در شرایط حساس کشور، ستون پنجم دشمنان خارجی می‌شوند. بخشی از این بهاییان سعی می‌کنند با قاچاق و تخلفات مالی به اقتصاد کشور آسیب برسانند و باقی نیز در پستوی منازل خود، اسلحه و ادوات جنگی پنهان می‌کنند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، آثاری از ۲۸ عکاس فعال در سیل اخیر کشورمان در حاشیه جشنواره بین‌المللی فیلم کن و محل رایزنی جمهوری اسلامی ایران در پاریس به نمایش در می‌آید. این آثار که توسط بابک برزویه و حیدر رضایی انتخاب شده‌اند، به نمایش مشکلات سیل اخیر در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان و ارسال نشدن کمک‌های انسان‌دوستانه جهانیان به واسطه تحریم‌ها اشاره دارد و از ۳۱ اردیبهشت تا ۹ خرداد (۲۱ تا ۳۰ می) در در غرفه بنیاد سینمایی فارابی در جشنوار کن و همچنین محل رایزنی فرهنگی ایران در پاریس به نمایش در می‌آید. نمایشگاه عکس و مدیای «همه جا برای همه» به همت بابک برزویه (دبیر اجرایی و مسئول هماهنگی) و سعید شمس (ویدئو و تولید محتوای مدیا) با حمایت و همکاری بنیاد سینمای فارابی و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران و رایزنی فرهنگی کشورمان در فرانسه برپا می‌شود. همچنین قرار است کارگاهی آموزشی با موضوع عکاسی در ایران و عکاسی بحران در تاریخ جمعه ۳ خرداد (۲۴ می) برای هنرمندان حاضر در جشنواره بین‌المللی فیلم کن برگزار شود. انتهای پیام/

اخبار بیشتر