1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی موجود در بازار

تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک تا پایان امسال

ایسناخبرگزاری ایسنا
تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک تا پایان امسال
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران جدیدترین وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک‌های کشور را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا مودودی امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست بررسی نقش فن‌آوری اطلاعات در توسعه صادرات غیرنفتی در جمع خبرنگاران توضیح داد: طبق آخرین برآوردهای ما بین ۱۲ تا ۱۵ هزار خودروی وارد شده به کشور در گمرکات ایران دپو شده است که به منظور جلوگیری از متروکه شدن آنها تلاش کردیم پیگیری‌های لازم برای ترخیص‌شان را انجام دهیم.

به گفته وی دولت در طول هفته‌های گذشته بررسی‌های خود را انجام داده اما با توجه به شرایط خاصی که برخی از پرونده‌های این خودروهای وارداتی داشته‌اند نیاز به آن وجود داشت که در سطح سران سه قوه بررسی‌های لازم انجام شود و این امید وجود دارد که در مدتی کوتاه این خودروها تعیین تکلیف شوند.

سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه برخی از واردکنندگان این خودروها پرونده قضایی داشتند بیان کرد: هر چند برخی از این پرونده‌ها لزوما به بحث واردات خودرو مربوط نمی‌شدند اما به هر حال قوه قضائیه باید در رابطه با آنها بررسی‌های خود را انجام می‌داد. از این رو مسئله این خودروها در جلسه سران سه قوه بررسی می‌شود و امیدواریم که تا پیش از پایان سال تکلیف آنها روشن شده و خودروها به متقاضیانی که از قبل برایشان پول پرداخت کرده بودند، واگذار شود.

مودودی همچنین درباره آخرین وضعیت عملکرد صادراتی کشور توضیح داد: خوشبختانه ما در ماه‌های گذشته توانسته‌ایم در برخی حوزه‌ها عملکرد مثبتی داشته باشیم و برای مثال صادرکنندگان ایرانی با کنار زدن کشورهایی همچون هند و چین اصلی‌ترین صادر کننده کالا به عراق به شمار می‌رود.

وی افزود: سازمان توسعه تجارت نیز تلاش کرده با در نظر گرفتن برخی مشوق‌های صادراتی و تعریف تعداد قابل توجهی مگاپروژه تلاش کند که از صادرکنندگان ایرانی حمایت لازم را به مرحله اجرا برساند. در بودجه سال آینده نیز حدود ۷۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی در نظر گرفته شده که هر چند نسبت به رقم امسال پایین‌تر است اما امیدواریم با تخصیص آن شرایط برای توسعه صادرات فراهم شود.

مودودی خاطرنشان کرد: درباره بحث خارج شدن تعدادی از کالاهای ممنوعه وارداتی از فهرست سابق نیز بحث‌ها متفاوت است. در صورتیکه نیاز کشور ایجاب کند امکان آن وجود دارد تعدادی از کالاها از فهرست ممنوعه خارج شده یا به آن وارد شوند که این مسئله نیز در سطوح بالاتر و پس از بررسی‌های همه جانبه انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد
معاونت نظارت بر سازمان حمایت با بیان اینکه وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت دار خودرو باشد، گفت: اگرشرکت‌هایی مشغول پیش‌فروش خودرو هستند، حتماً باید مجوز وزارت صنعت را دریافت کرده باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شهرام میرآخرلو با اشاره به اینکه در حال حاضر همچنان واردات خودرو به صورت سی بی یو به کشور ممنوع است، اظهار داشت: ممکن است برخی شرکت‌ها قطعات خودرو را به صورت سی کی وارد و در کشور مونتاژ کنند.

وی با بیان اینکه سازمان حمایت به جهت صیانت از حقوق مصرف کنندگان اعلام کرده کلیه شرکت‌ها حق فروش مدت دار خودرو به هیچ عنوان ندارند، افزود: فقط باید تحویل فوری ۳۰ روز انجام شود. مصرف کنندگان باید این موضوع را مورد توجه قرار داده و از خرید خودرو به صورت مدت دار حتی با قیمت قطعی با سودهای مشارکت بالا اجتناب کنند.

میرآخرلو تصریح کرد: اگر شرکت‌هایی مشغول پیش فروش خودرو هستند حتما باید مجوز وزارت صنعت را دریافت کرده باشند در غیر این صورت مجاز به پیش فروش نیستند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما تأکید زیادی به مردم برای عدم خرید خودرو به صورت مدت دار دارید، اما چرا همچنان فروش‌های مدت دار برخی از شرکت‌ها با مجوز وزارت صنعت در حال انجام است، گفت: از نظر ما در این شرایط نباید خودروهای خارجی به صورت فروش مدت دار فروخته شود، اما اگر وزارت صنعت مجوزها را ارائه می‌کند در آینده خود باید پاسخگوی وضعیت خریداران این شرکت‌ها باشد.

میرآخرلو با اعلام اینکه نظارت سازمان حمایت بر بازار خودرو هر روز شدیدتر می‌شود، گفت: پرونده‌های مختلفی به تعزیرات حکومتی و سایر مراجع قضائی ارسال شده که مشغول بررسی آنها هستند. اما باید این را بگویم یک بخشی از محصولات امکان تولید ندارند و باید برای جلب رضایت مشتریان اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاونت نظارت بر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اضافه کرد: در حال حاضر نباید تاوان فشارهای وارده به صنعت خودرو را از مصرف‌کنندگان گرفت. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

اتمام حجت وزیر صمت با خودروسازان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
اتمام حجت وزیر صمت با خودروسازان
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خوردوسازان ملزم هستند براساس شرایط قرارداد با مردم، محصولات خود را عرضه کرده و تعهدات خود را عملی کنند. خودرو سازان قول دادند با افزایش تولید خودرو قیمت خودرو کاهش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هایت دولت با اشاره به این که خودروسازان باید تمام تعهدات خود را که در قرار داد با خریدار ذکر شده است اجرایی کنند، اظهار کرد: سازمان حمایت از مصرف کننده نیز مامور است تا نظارت کند که این تعهدات به درستی انجام شود برای جبران تاخیر در تحویل خودرو نیز سازوکارهای چون جریمه و سود در نظر گرفته شده و برای ما مهم است که این تعهدات حتما اجرایی شود.

وی درباره طرح خودروسازان برای عرضه محصولات تا ۵ درصد زیر قیمت خاطر نشان کرد: لازمه این کار افزایش تولید است در حال حاضر روند نزولی تولید خودرو متوقف شده و تولید هر روز بهتر می‌شود. افزایش تیراژ تولید، عرضه را بیشتر کرده و موجب کاهش قیمت می‌شود. تولید در حال حاضر در حال افزایش است و عرضه که بیشتر شود خودروسازان هم می‌تواند تعهدات خود را اجرایی کنند.

رحمانی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو کاهش می‌یابد تاکید کرد: قیمت خودرو حتما باید نسبت به قیمت بازار پایین بیاید. ما پیگیر این مسئله هستیم وخودروسازان هم قول دادند با افزایش تولید قیمت خودرو را پایین بیاورند.

وزیر صمت در پایان درباره آخرین اقدامات برای تنظیم بازار در شب عید گفت: ما با همکاری اصناف و بازار دنبال کاهش واسطه‌ها ودر نتیجه کاهش قیمت‌ها برای شب عید هستیم. فروشگاه‌های بهاره و فروشکاه‌های عرضه مستقیم نیز از جمله سازوکارهای هست که دنبال می‌کنیم تا قمیت اجناس پایین بیاید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع خودرو لوکس در بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع خودرو لوکس در بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای لوکس و وارداتی در سطح بازار پایتخت طی دی ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند
تهران - ایرنا - بنابر اعلام ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران، با آغاز سال جدید میلادی 2019 کلیه خودروهای وارداتی 2014 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران، خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ در صورت نداشتن معاینه فنی با تردد در شهر توسط دوربین بصورت مکانیزه روزانه مبلغ ۵۰ هزار تومان اعمال قانون و جریمه خواهند شد.

همچنین خودروهای تولید داخل هم از سال ۱۳۹۲ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

به گزارش ایرنا، پیشتر و در قالب اجرای مرحله نخست طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) که از مهر سال ۱۳۹۵ آغاز شده خودروهای فاقد معاینه فنی درصورت ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه می‌شوند.

با شروع مرحله دوم طرح کاهش در پایتخت، از روز شنبه (۲۶ آبان) امسال در کلیه مناطق تهران تردد خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

تهرام/۷۲۴۴/ ۱۵۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شیطنت سمیرا و ۲ پسر جوان دیوار تهران را به هم ریخت + عکس و فیلم گفتگو

رکنارکنا19 ساعت قبل
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از چه کسی یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم این کار را کرد و من یاد گرفتم و به خاطر یک کار بچه‌گانه سرقت کردم. گفتگو با رییس باندنوید ۳۳ که یکی از مجرمان سابقه دار این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از یکی از دوستانش که در خارج از کشور است یاد گرفته است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را چطور یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم که در خارج از کشور است به صورت اینترنتی به من یاد داد و من نیز انجام دادم. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال ۹۷ تعداد ۵۷ فقره پهنه اکتشافی جمعا به مساحت ۲۸۲ هزارو ۴۶۳ کیلومترمربع آزادسازی گردیده است. مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور ۵۵۳ فقره گواهی کشف صادر شده در سال ۹۷ افزود: تعداد درخواست‌های صدور پروانه اکتشاف در سال گذشته ۴۲ هزارو ۴۵۹ فقره و تعداد پروانه اکتشاف صادر شده ۱۰۳۲ فقره بوده است. وی افزود: در این مدت همچنین محدوده‌های شن و ماسه به تعداد ۱۰ هزار فقره ساماندهی شد که در سه استان تکمیل نشده و تا نیمه سال جاری به اتمام می‌رسد. کشاورز در ادامه آمار تسهیلات اکتشافی درسال گذشته را ۱۴ فقره تسهیلات با مبلغ مجموع ۱۶٫۲ میلیارد ریال اعلام کرد. وی افزود: آمار کمیسیون گواهی کشف نشان می‌دهد که در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فقره گزارش پایان عملیات اکتشاف با ذخیره مجموع ۱۹۶ میلیون تن مورد تأیید قرار گرفته است.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
دلار ظرف ٢٤ ساعت اخیر، ٥٠٠ تومان کاهش یافت و در مرز ورود به کانال ١٣ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش «انتخاب»، دلار که روز گذشته ۱۴۶۵۰ تومان معامله می‌شد، در معاملات صبح امروز بازار ارز تا ۱۴۱۵۰ تومان نیز کاهش یافت و در آستانه بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی قرار گرفت. قیمت دلار که تحت تاثیر مسائل سیاسی به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شده بود، از هفته گذشته به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بیشترین کاهش تاکنون مربوط به روز جاری بوده که ۵۰۰ تومان از قیمت دلار کم شد. گفتنی است قیمت خرید دلار در بازار امروز ارز ۴۰۵۰ تومان است.
افتصادنیوزافتصادنیوز13 ساعت قبل
وی با اشاره به روند فزاینده مرگ ناشی از فشار خون بالا در ایران اضافه کرد: در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ بر اثر بیمارهای مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند. دکتر دهقانی، شیوع فشار خون بالا در جمعیت بالای ۳۰سال استان خراسان جنوبی براساس گزارش سامانه سیب در سال ۱۳۹۷ را حدود ۲۰٫۷ درصد و کمتر از شیوع کشوری با رقم ۲۱٫۶ درصد اعلام کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به درصد شاخص‌های مرتبط با بیماری فشارخون، با بیان اینکه مصرف نمک در استان خراسان جنوبی زنگ خطر ما برای فشار خون بالا است، گفت: متاسفانه بالاترین میزان مصرف نمک در کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: میانگین مصرف نمک در کشور ۹٫۵۴ گرم در روز است که این میزان در خراسان جنوبی ۱۰٫۷۹ گرم می‌باشد. دکتر دهقانی با اشاره به اهداف کاربردی کمپین ملی کنترل فشار خون گفت: کاهش وقوع مرگ و حوادث قلبی - عروقی زودرس ناشی از فشار خون بالا و کاهش هزینه‌های ناشی از فشار خون بالا در بخش سلامت از این اهداف است.

از جمله برنامه‌های ما طرح مالیات بر عایدی از سرمایه است

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی گفت: یک سری فعالیت‌های اختلالزا داریم که به واسطه آن جاذبه هایی ایجاد می‌شود و منابع به سمت آن می‌رود. دژپسند افزود: باید با وضع مالیات مانع از ایجاد اختلال در فعالیت‌های اقتصادی شد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ریزی برای تدوین آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از جمله دستور کار امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود. رئیسرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هم اکنون دغدغه اول در حوزه کسب و کار، بی ثباتی در قوانین و مقررات است. پورابراهیمی گفت: تکثیر این بخشنامه‌ها موجب بی ثباتی در حوزه کسب و کار است.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز20 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما14 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز15 ساعت قبل

شیوا خنیاگر متفاوت‌تر از همیشه

پارس نیوز17 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما8 ساعت قبل