1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی موجود در بازار

تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک تا پایان امسال

ایسناخبرگزاری ایسنا
تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک تا پایان امسال

به گزارش ایسنا، محمدرضا مودودی امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست بررسی نقش فن‌آوری اطلاعات در توسعه صادرات غیرنفتی در جمع خبرنگاران توضیح داد: طبق آخرین برآوردهای ما بین ۱۲ تا ۱۵ هزار خودروی وارد شده به کشور در گمرکات ایران دپو شده است که به منظور جلوگیری از متروکه شدن آنها تلاش کردیم پیگیری‌های لازم برای ترخیص‌شان را انجام دهیم.

به گفته وی دولت در طول هفته‌های گذشته بررسی‌های خود را انجام داده اما با توجه به شرایط خاصی که برخی از پرونده‌های این خودروهای وارداتی داشته‌اند نیاز به آن وجود داشت که در سطح سران سه قوه بررسی‌های لازم انجام شود و این امید وجود دارد که در مدتی کوتاه این خودروها تعیین تکلیف شوند.

سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه برخی از واردکنندگان این خودروها پرونده قضایی داشتند بیان کرد: هر چند برخی از این پرونده‌ها لزوما به بحث واردات خودرو مربوط نمی‌شدند اما به هر حال قوه قضائیه باید در رابطه با آنها بررسی‌های خود را انجام می‌داد. از این رو مسئله این خودروها در جلسه سران سه قوه بررسی می‌شود و امیدواریم که تا پیش از پایان سال تکلیف آنها روشن شده و خودروها به متقاضیانی که از قبل برایشان پول پرداخت کرده بودند، واگذار شود.

مودودی همچنین درباره آخرین وضعیت عملکرد صادراتی کشور توضیح داد: خوشبختانه ما در ماه‌های گذشته توانسته‌ایم در برخی حوزه‌ها عملکرد مثبتی داشته باشیم و برای مثال صادرکنندگان ایرانی با کنار زدن کشورهایی همچون هند و چین اصلی‌ترین صادر کننده کالا به عراق به شمار می‌رود.

وی افزود: سازمان توسعه تجارت نیز تلاش کرده با در نظر گرفتن برخی مشوق‌های صادراتی و تعریف تعداد قابل توجهی مگاپروژه تلاش کند که از صادرکنندگان ایرانی حمایت لازم را به مرحله اجرا برساند. در بودجه سال آینده نیز حدود ۷۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی در نظر گرفته شده که هر چند نسبت به رقم امسال پایین‌تر است اما امیدواریم با تخصیص آن شرایط برای توسعه صادرات فراهم شود.

مودودی خاطرنشان کرد: درباره بحث خارج شدن تعدادی از کالاهای ممنوعه وارداتی از فهرست سابق نیز بحث‌ها متفاوت است. در صورتیکه نیاز کشور ایجاب کند امکان آن وجود دارد تعدادی از کالاها از فهرست ممنوعه خارج شده یا به آن وارد شوند که این مسئله نیز در سطوح بالاتر و پس از بررسی‌های همه جانبه انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شهرام میرآخرلو با اشاره به اینکه در حال حاضر همچنان واردات خودرو به صورت سی بی یو به کشور ممنوع است، اظهار داشت: ممکن است برخی شرکت‌ها قطعات خودرو را به صورت سی کی وارد و در کشور مونتاژ کنند.

وی با بیان اینکه سازمان حمایت به جهت صیانت از حقوق مصرف کنندگان اعلام کرده کلیه شرکت‌ها حق فروش مدت دار خودرو به هیچ عنوان ندارند، افزود: فقط باید تحویل فوری ۳۰ روز انجام شود. مصرف کنندگان باید این موضوع را مورد توجه قرار داده و از خرید خودرو به صورت مدت دار حتی با قیمت قطعی با سودهای مشارکت بالا اجتناب کنند.

میرآخرلو تصریح کرد: اگر شرکت‌هایی مشغول پیش فروش خودرو هستند حتما باید مجوز وزارت صنعت را دریافت کرده باشند در غیر این صورت مجاز به پیش فروش نیستند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما تأکید زیادی به مردم برای عدم خرید خودرو به صورت مدت دار دارید، اما چرا همچنان فروش‌های مدت دار برخی از شرکت‌ها با مجوز وزارت صنعت در حال انجام است، گفت: از نظر ما در این شرایط نباید خودروهای خارجی به صورت فروش مدت دار فروخته شود، اما اگر وزارت صنعت مجوزها را ارائه می‌کند در آینده خود باید پاسخگوی وضعیت خریداران این شرکت‌ها باشد.

میرآخرلو با اعلام اینکه نظارت سازمان حمایت بر بازار خودرو هر روز شدیدتر می‌شود، گفت: پرونده‌های مختلفی به تعزیرات حکومتی و سایر مراجع قضائی ارسال شده که مشغول بررسی آنها هستند. اما باید این را بگویم یک بخشی از محصولات امکان تولید ندارند و باید برای جلب رضایت مشتریان اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاونت نظارت بر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اضافه کرد: در حال حاضر نباید تاوان فشارهای وارده به صنعت خودرو را از مصرف‌کنندگان گرفت. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

اتمام حجت وزیر صمت با خودروسازان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
اتمام حجت وزیر صمت با خودروسازان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هایت دولت با اشاره به این که خودروسازان باید تمام تعهدات خود را که در قرار داد با خریدار ذکر شده است اجرایی کنند، اظهار کرد: سازمان حمایت از مصرف کننده نیز مامور است تا نظارت کند که این تعهدات به درستی انجام شود برای جبران تاخیر در تحویل خودرو نیز سازوکارهای چون جریمه و سود در نظر گرفته شده و برای ما مهم است که این تعهدات حتما اجرایی شود.

وی درباره طرح خودروسازان برای عرضه محصولات تا ۵ درصد زیر قیمت خاطر نشان کرد: لازمه این کار افزایش تولید است در حال حاضر روند نزولی تولید خودرو متوقف شده و تولید هر روز بهتر می‌شود. افزایش تیراژ تولید، عرضه را بیشتر کرده و موجب کاهش قیمت می‌شود. تولید در حال حاضر در حال افزایش است و عرضه که بیشتر شود خودروسازان هم می‌تواند تعهدات خود را اجرایی کنند.

رحمانی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو کاهش می‌یابد تاکید کرد: قیمت خودرو حتما باید نسبت به قیمت بازار پایین بیاید. ما پیگیر این مسئله هستیم وخودروسازان هم قول دادند با افزایش تولید قیمت خودرو را پایین بیاورند.

وزیر صمت در پایان درباره آخرین اقدامات برای تنظیم بازار در شب عید گفت: ما با همکاری اصناف و بازار دنبال کاهش واسطه‌ها ودر نتیجه کاهش قیمت‌ها برای شب عید هستیم. فروشگاه‌های بهاره و فروشکاه‌های عرضه مستقیم نیز از جمله سازوکارهای هست که دنبال می‌کنیم تا قمیت اجناس پایین بیاید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع خودرو لوکس در بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع خودرو لوکس در بازار تهران +جدول

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۱۲ دی۹۷

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۱۲ دی۹۷

خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران، خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ در صورت نداشتن معاینه فنی با تردد در شهر توسط دوربین بصورت مکانیزه روزانه مبلغ ۵۰ هزار تومان اعمال قانون و جریمه خواهند شد.

همچنین خودروهای تولید داخل هم از سال ۱۳۹۲ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

به گزارش ایرنا، پیشتر و در قالب اجرای مرحله نخست طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) که از مهر سال ۱۳۹۵ آغاز شده خودروهای فاقد معاینه فنی درصورت ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه می‌شوند.

با شروع مرحله دوم طرح کاهش در پایتخت، از روز شنبه (۲۶ آبان) امسال در کلیه مناطق تهران تردد خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

تهرام/۷۲۴۴/ ۱۵۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
اینکه آقای کریمی نگران فشار بر مردم است، ستودنی است، اما بنده نیز همه فشارهای داخلی و خارجی را برای تلاش جهت کاستن این فشارها با کمال افتخار و به‌عنوان کوچک‌ترین انجام وظیفه در برابر ایثارهای ملت بزرگ ایران پذیرفته و ان‌شاءالله در آینده نیز همین تلاش را بی‌پروا ادامه خواهم داد. وزیر امور خارجه اظهار کرد: برای آقای کریمی احترام قائلم و تفاوتی بین خودمان نمی‌بینم. همه ایرانی هستیم و در یک فضا تنفس و در یک کشور زندگی می‌کنیم. اگر ایشان و دیگرانی از عرایض بنده یا در واقع از نقل قول‌های ناقصی از عرایضم دلگیر شده‌اند، بسیار متاسفم. اما تقاضای من از کریمی عزیز و دلسوز، دیگر دوستان و هموطنان این است که قبل از داوری براساس فضاسازی‌های یک جانبه، یک بار عرایض بنده در آن سخنرانی را به‌طور کامل گوش دهند.
فراروفرارو8 ساعت قبل
از نظر بیشتر بازیگران ارزی، آنچه زمینه‌ساز تغییر جهت قیمتی در ابتدای هفته شد، رفتار جسورانه بازارساز در قیمت‌گذاری دلار صرافی‌های منتخب بود؛ به‌گونه‌ای که در مقطعی قیمت صرافی‌های منتخب از بازار آزاد اندکی پیشی گرفت. در شرایطی که قیمت دلار در بازار آزاد در چنین محدوده‌ای قرار گرفته بود، دلار در صرافی‌های منتخب ۱۱ هزار و ۹۶۰ تومان قیمت خورده بود. با اتخاذ این سیاست، روند افزایشی دلار در بازار آزاد متوقف شد و قیمت شروع به کاهش کرد. در واقع می‌توان گفت، آنچه در اولین روز هفته مانع از رشد بیشتر قیمت دلار شد، رفتار جسورانه بازارساز بود. دیروز سکه ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت را ثبت کرد و به بهای ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
در حال حاضر چند شرکت چینی در خودروسازی ایران حضور دارند که بیشتر آنها در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند و برخی نیز میهمان ایران خودرو و سایپا به‌عنوان شرکت‌های وابسته به دولت، هستند. در این بین، سه عامل اصلی تضعیف فعالیت خودروسازان چینی در کشور عبارتند از «قطع یا کند شدن روند تامین قطعات از خارج»، «ضعف داخلی‌سازی خودروهای چینی» و «تغییر رویکرد خودروسازان چینی در بازار ایران». میزبان محصولات جک در ایران، کرمان موتور است. دیگر خودروساز چینی حاضر در ایران یعنی «FAW» اما گویا اوضاع مناسبی دارد و به‌دنبال رفتن از ایران نیست. برلیانس و دانگ‌فنگ می‌روند؟ اما ماندن و رفتن خودروسازان چینی میهمان ایران خودرو و سایپا نیز در‌هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این در حالی است که ظاهرا شرکت هایما سیگنالی بابت ترک ایران ارسال نکرده و احتمالا تا اطلاع ثانوی در مشارکت با ایران خودرو باقی خواهد ماند.

نظرها

اخبار بیشتر