1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

انفجار گاز در روسیه همچنان قربانی می‌گیرد.

ایران با دولت و ملت روسیه ابراز همدردی کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
ایران با دولت و ملت روسیه ابراز همدردی کرد

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی امروز- چهارشنبه- با ابراز تاسف عمیق از کشته و زخمی شدن دهها تن در پی وقوع انفجار در ساختمانی در منطقه مگنیتوکورسک روسیه با دولت و ملت روسیه و خانواده قربانیان این حادثه غم انگیز ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایرنا، شمار قربانیان حادثه انفجار گاز در ساختمان مسکونی در اورال روسیه که روز دوشنبه در آپارتمانی که ۴۸ نفر نامشان در آن ثبت شده بود رخ داد، هر لحظه بیشتر می‌شود و تا این لحظه ۱۹ جسد از زیر آوار بیرون کشیده شده است. و همچنان ۳۶ نفر مفقود هستند.

سیام*۳۰۶۱*۱۵۳۵

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش تعداد قربانیان انفجار گاز در روسیه؛ تا این لحظه ۱۹ تن

ایرناخبرگزاری ایرنا
افزایش تعداد قربانیان انفجار گاز در روسیه؛ تا این لحظه ۱۹ تن

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، عملیات نجات همچنان ادامه دارد اما با توجه به وخامت اوضاع پیش بینی می‌شود که اجساد بیشتری از زیر آوارها بیرون کشیده شود.

روز گذشته اجساد هشت تن از زیر آوارها بیرون کشیده شد و در میانه کار امدادگران توانستند یک نوزاد یک ساله را سالم از زیر آوارها بیرون آورند.

با توجه به اینکه دیشب گفته شد همچنان ۳۶ نفر مفقود هستند، بنابراین با افزایش تعداد اجساد به ۱۹ تن، پیش بینی می‌شود وضعیت ۲۵ نفر دیگر نامشخص باشد.

از آنجا که انفجار گاز ساعت چهار روز دوشنبه در آپارتمانی که ۴۸ نفر نامشان در آن ثبت شده بود رخ داد پیش بینی می‌شود که اکثر ساکنین در محل حضور داشته و آپارتمان بر سر آنها خراب شده باشد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه با حضور در محل حادثه در ماگنیتوگورسک دستوراتی را برای ادامه اقدامات امدادرسانی و کمک به افراد آسیب دیده صادر کرد.

بنظر می‌رسد کار آوار برداری فردا درحالی به پایان برسد که شهر ماگنیتوگورسک سرمایه ۲۵ درجه زیر صفر را تجربه می‌کند.

امروز در شهر ۴۵۰ هزار نفری ماگنیتوگورسک عزای عمومی اعلام شده است.

اروپام ** ۱۳۴۶ **

خواندن خبر در سایت منبع

نجات کودک ۱۰ ماهه پس از ۳۵ ساعت از زیر آوار در روسیه

ایسناخبرگزاری ایسنا
نجات کودک ۱۰ ماهه پس از ۳۵ ساعت از زیر آوار در روسیه

به گزارش ایسنا، کارکنان اورژانس روز سه‌شنبه از ترس پایدار نبودن بقایای بلوک آپارتمانی ساختمان ۱۰ طبقه‌ای که در انفجار گاز چند روز پیش فرو ریخته بود به طور موقت عملیات جست و جو و نجات را متوقف کرده بودند.

اما امدادگران با شنیدن صدای گریه یک کودک عملیات را برای نجات او از سر گرفتند و از آن جایی که این کودک زیر یک تخت خواب بچه گرفتار شده بود، توانسته بود از این سانحه جان سالم به در برد.

وزرات بهداشت روسیه وضعیت این کودک را به دلیل سرمازدگی شدید، جراحت در ناحیه سر، چندین شکستگی در ناحیه پاها و هیپوترمی وخیم اعلام کرده است.

مقامات هم چنین از زنده بودن مادر این کودک خبر داده‌اند. مادر و کودک هر دو به بیمارستان منتقل شده‌اند.

در طول شب و در حین عملیات نجات، بخاری‌های قدرتمندی به بقایای این ساختمان فرو ریخته که امدادگران در تلاش برای نجات ده‌ها فرد محبوس در آن بودند، گرما می‌بخشیدند. دمای هوا در این منطقه ۱۱ درجه زیر صفر برآورد شده است.

روز دوشنبه که انفجار گاز باعث فرو ریختن این ساختمان مسکونی شده بود، بیشتر ساکنان آن خواب بودند. تاکنون کشته شدن ۹ تن در این حادثه تایید شده است. وضعیت ۳۲ تن هنوز نامعلوم است.

به گزارش ان بی سی نیوز، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز دوشنبه برای بازدید از صحنه این حادثه و ملاقات با بازماندگان آن به شهر «ماگنیتوگورسک» رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا2 ساعت قبل
وی ادامه داد: اردوگاه آموزشی مخفی و نیمی مخفی توسط گروهک‌های تروریستی در پاکستان ایجاد و آنها با پول عربستان و امارات آموزش، تجهیز و سازماندهی شده است تا در داخل ایران ناامنی ایجاد کنند. سردار باقری تاکید کرد: خواست ما از مقامات پاکستان این است که یا خود مناطق حضور گروهک‌های تروریستی را پاکسازی کند و یا اجازه دهند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی وارد میدان شوند و با این گروهک‌ها مقابله کنند. این مقام نظامی وجود یک هزار کیلومتر مرز مشترک میان ایران و پاکستان را یادآور شد و ادامه داد: کشور پاکستان توانمندی کمی در منطقه بلوچستان دارد و مرزها در این منطقه باز است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، در ادامه گفت: هدف از سفر به قم، ارائه گزارشی از فعالیت‌های نیروهای مسلح به مراجع عظام تقلید و دریافت رهنمود از آنان است. وی گفت: سرکشی از نیروهای مسلح، بازدید از واحدهای نمونه نیروهای مسلح، دریافت گزارش از فرماندهان نیروهای مسلح و همچنین بازدید از پژوهشگاه امام صادق (ع) به عنوان مرکز اصلی پژوهشی نیروهای مسلح در موضوعات اعتقادی و بصیرت سیاسی از دیگر اهداف سفر به قم است.
الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل1 نظر
حسین شریعتمداری گفت: یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم. ما نسبت به خود آقایان و شخصیت حقیقی آنان تعریضی نداشتیم. حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان با باشگاه خبرنگاران جوان گفتگو کرده است. یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم. ما مشکل شخصی با آقایان ظریف و تیم مذاکره کننده نداریم. حقوق کلانی نمی‌گیرم و حدودا ۴ میلیون و خرده‌ای است، کارت جانبازی دارم اما از مزایای ان استفاده نمی‌کنم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
واژه‌های به کار رفته توسط مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نخست وزیر این رژیم را به شدت عصبانی کرد. اعتمادآنلاین| واژه‌های به کاررفته توسط مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نخست وزیر این رژیم را به شدت عصبانی کرد. به گزارش اعتمادآنلاین، مجری یکی از برنامه‌های سیاسی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل با توصیف ارتش اسرائیل به وحشی‌های اشغالگر، باعث واکنش بنیامین نتانیاهو به سخنان او شد. بازتاب این گفته‌ها چنان در اسرائیل گسترده بود که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را بر آن داشت در نشست کابینه به آن واکنش نشان داده و این گفته‌ها را ناباوارنه توصیف کند. با این وجود نتانیاهو نتوانست اقدامات وحشیانه نظامیانش را تکذیب کند.

اخبار بیشتر