هوای تهران عصر امروز برفی خواهد بود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هوای تهران عصر امروز برفی خواهد بود

هشدار سازمان هواشناسی: جاده‌ها لغزنده می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
هشدار سازمان هواشناسی: جاده‌ها لغزنده می‌شود
سامانه بارشی امروز (پنجشنبه ۱۳ دی)، در بخش‌های غربی خلیج فارس، استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از جنوب، نواحی مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و به تدریج شرق و شمال شرق کشور سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و در استان‌های جنوبی سبب رعد و برق خواهد شد.
هشدار سازمان هواشناسی: جاده‌ها لغزنده می‌شود - 0

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی بارش برف و باران برای غالب مناطق کشور، از خطرات ناشی از لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و کاهش دید هشدار داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، روند فعالیت سامانه بارشی را طی روزهای آینده پیش‌بینی و اعلام کرد: سامانه بارشی امروز (پنجشنبه ۱۳ دی)، در بخش‌های غربی خلیج فارس، استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از جنوب، نواحی مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و به تدریج شرق و شمال شرق کشور سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و در استان‌های جنوبی سبب رعد و برق خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از اواخر امروز از سمت غرب از فعالیت سامانه بارشی کاسته می‌شود، گفت: این سامانه فردا (جمعه ۱۴ دی)، در شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از بعدازظهر جمعه از کشور خارج خواهد شد.

به گفته وظیفه، امروز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی خوزستان، جنوب ایلام، لرستان، مرکزی، جنوب همدان، شمال غرب فارس، قم، تهران، البرز، قزوین، غرب کردستان، غرب و جنوب اصفهان، سمنان، گلستان، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش شدید خواهد بود. همچنین امروز غرب خلیج فارس مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه به سبب بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر این استان‌ها لغزندگی جاده‌ها و مه‌آلودگی و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: امروز در جنوب و جنوب غرب و جنوب کشور از بعدازظهر امروز در نیمه شرقی کشور و همچنین استان‌های تهران، البرز، قم، سمنان، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که تا ظهر جمعه تداوم دارد. افزایش سرعت باد در شرق و جنوب شرق کشور منجر به وقوع پدیده گرد و غبار خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود، همچنین تهران در روز شنبه (۱۵ دی)، کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و یک درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دمای هوا تا شش درجه سردتر خواهد شد/امکان وزش باد از صبح جمعه

مهرخبرگزاری مهر
دمای هوا تا شش درجه سردتر خواهد شد/امکان وزش باد از صبح جمعه
سنندج – آخرین پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که دمای هوا از امشب بین چهار تا شش درجه سردتر شده و شرایط یخبندان به وجود می آید.

به گزارش خبرنگار مهر، تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش بینی وضع هوا نشان می‌دهد که تا اواخر وقت روز پنجشنبه استان در دامنه فعالیت موج ناپایدار و بارشی قرار دارد و از صبح جمعه تا چند روز آینده بارشی نخواهیم داشت.

اما وجود این موج ناپایدار و بارشی تا آخر امروز باعث ایجاد پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و گاهی شدید باد، بارش باران و برف، وجود مه و کاهش دید و در گردنه‌ها و ارتفاعات نیز شاهد کولاک برف خواهیم بود.

براساس این پیش بینی‌ها پتاسیل بارش در بخش غربی و شمال غربی استان و در شهرهای بانه، سقز، مریوان، سروآباد و منطقه اورامان نسبت به نواحی دیگر بیشتر است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: همچنین طبق بررسی آخرین مدل‌های هواشناسی همراه با این سامانه بارشی وزش باد قابل ملاحظه و گاهی شدید پیش بینی شده که در ارتفاعات و گردنه‌ها امکان کولاک برف وجود دارد.

رحیم صدیقی ادامه داد: بر اساس این گزارش در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی در گردنه‌ها و بیشتر جاده‌های استان بویژه نواحی غربی استان به دلیل بارش، کولاک برف و کاهش دید بر اثر ایجاد مه پیش بینی شده است.

وی افزود: تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش بینی وضع هوا نشان می‌دهد از صبح فردا نیز متعاقب عبور سامانه بارشی، دمای هوا ۴ تا ۶ درجه سردتر خواهد شد.

همچنین بر اساس اعلام پلیس راه کردستان از وضعیت راه‌های مواصلاتی سطح استان، تردد در محورهای مواصلاتی این استان با وجود ادامه بارش‌های برف و باران بدون هیچ مشکلی در جریان است و در حال حاضر در مسیرهای سقز - دیواندره، سقز - بانه شاهد بارش برف و در محورهای منتهی به مریوان نیز شاهد باراش باران هستیم اما این بارش‌ها طوری نیست که در تردد اخلال ایجاد کند.

در همین حال اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اعلام کرد: مه گرفتگی نیز در برخی از گردنه‌ها باعث کاهش دید شده و با توجه به صبحگاهی بودن آن امکان کاهش تدریجی مه گرفتگی تا ظهر امروز وجود دارد.

براساس این گزارش هم اکنون در محورهای سنندج - دیواندره و دیواندره - بیجار بیشترین میزان مه آلودگی وجود دارد اما خوشبختانه تردد خودروها بدون مشکل در جریان است.

هم اکنون بارش پراکنده باران در سنندج مرکز استان کردستان ادامه دارد و مه گرفتگی در داخل شهر مهمترین پدیده جوی در این منطقه به شمار می‌رود.

کاهش دمای هوای نیز طی هفته جاری در استان کردستان کماکان ادامه داشته و به همین دلیل در بعضی از مناطق استان دمای هوا به منهای ۱۷ درجه زیر صفر نیز رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران عصر امروز برفی خواهد شد/پنج شنبه و جمعه وزش باد شدید در تهران/جمعه ادامه بارش‌ها در شرق و شمال شرق کشور

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
هوای تهران عصر امروز برفی خواهد شد/پنج شنبه و جمعه وزش باد شدید در تهران/جمعه ادامه بارش‌ها در شرق و شمال شرق کشور
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز سامانه بارشی جدید با بارش باران و برف در دامنه‌های جنوبی البرز و در استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی خواهد شد.
هوای تهران عصر امروز برفی خواهد شد/پنج شنبه و جمعه وزش باد شدید در تهران/جمعه ادامه بارش‌ها در شرق و شمال شرق کشور - 0

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره وضعیت آب و هوایی چند روز آخر هفته بیان کرد: در استان‌های بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، بارش باران در استان‌های چهار محال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، غرب کرمانشاه، غرب کردستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان وخراسان شمالی وشمال خراسان رضوی با بارش باران و گاهی با رعد و برق و در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان‌ها هم احتمال بارش برف وجود دارد.

وی ادامه داد: از امروز با تقویت این سامانه با بارش باران و برف در دامنه‌های جنوبی البرز و در استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: اواخر وقت امروز تا صبح جمعه در استان‌های تهران، سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز با ورود جریان‌های شمالی روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر نیز آغاز می‌شود افزود: فردا غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه وضعیت جوی کشور در روز جمعه اظهارکرد: در روز جمعه بارش در شرق و شمال شرق ادامه خواهد داشت و در بعدازظهر از شمال شرق کشور این سامانه خارج می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز آسمان تهران ابری، در برخی ساعات با بارش باران و در اواخر وقت وزش باد با احتمال بارش برف و گاهی اوقات با وزش باد رو به رو خواهیم شد. همچنین هوای پایتخت در روز جمعه ابری همراه با مه صبحگاهی خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اما فقط روزنامه‌نگاران نیستند که سعی می‌کنند از چنبر بی‌انتهای خودستایی و اضطراب و حواس‌پرتی، که ارمغان شبکه‌های اجتماعی است، بگریزند. احساس می‌کردم که امکان ندارد بتوانم شبکه‌های اجتماعی را کاملا کنار بگذارم، چون هرچه نباشد، روزنامه‌نگارم. نیوپورت، که خودش در هیچ‌کدام از شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری ندارد، مدل کنونی سود شبکه‌های اجتماعی را یک ناگزیری شوربختانه می‌داند. حکومت آمریکا برای برخی مواد اعتیادآور قوانینی دارد و طرح‌هایی در جریان است که شبکه‌های اجتماعی با دقت بیشتری تحت نظارت باشند. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ با عنوان «چگونه هم آرامش ذهنی داشته باشیم و هم تلفن همراه؟» و ترجمۀ حسین رحمانی منتشر کرده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
اما بر اساس گزارش مرکز آمار کشور، سال گذشته ۴۶۳ هزار و ۹۲۸ نفر شغل ایجاد شده که ۵۶۹ هزار و ۷۲ نفر تا هدف پیش بینی شده فاصله دارد. معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص تحقق نیافتن این رقم روز پنجشنبه به ایرنا گفت: اشتغال همواره جزو اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه است اما با توجه به شرایط کشور در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ اشتغال پیش بینی شده محقق نشد. وی افزود: سال گذشته با سازمان برنامه و بودجه توافق شد که برنامه‌های اشتغال به صورت سه جانبه اجرا شود به این صورت که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هماهنگ کننده برنامه، سازمان برنامه و بودجه ناظر و دستگاه‌های ذیربط نیز مجری باشند و این موضوع تصویب شد اما به اجرا درنیامد و دستگاه‌ها به صورت جداگانه تفاهم نامه هایی با سازمان برنامه و بودجه امضا کردند. وی توضیح داد: برای نمونه سال گذشته در بخش صنعت و کشاورزی تنها ۲۰ درصد تسهیلات و در بخش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۳۵۸ میلیارد تومان (۲۰ درصد) در اسفندماه پرداخت شد. این مقام مسئول ادامه داد: البته سال گذشته توافق شد رشته فعالیت هایی که در شرایط جدید اشتغال بالایی دارند را مشخص کرده و منابع با هماهنگی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ابلاغ شود اما این اتفاق نیافتاد و در عمل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر کلی تبدیل شد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
فراروفرارو23 ساعت قبل
خلاصه زندگی مشترک من و «رهام» درحالی آغاز شد که هیچ لذتی را در گذر زمان احساس نمی‌کردم. در همین اثنا باردار شدم، اما متاسفانه جنینم سقط شد و باز هم در آرزوی داشتن فرزند باقی ماندم. با وجود این از این که با سپهر زندگی می‌کردم خوشحال بودم تا این که حدود دو ماه قبل سپهر با یک بهانه واهی مرا رها کرد و گفت: دیگر قصد زندگی با مرا ندارد. من که همه ارثیه‌ام را برای تو هزینه کرده‌ام حتی برای هدیه تولدت خودرو‌های شاسی بلند خارجی خریدم! این گونه بود که سپهر با ناراحتی منزل را ترک کرد و حالا می‌خواهد مرا طلاق بدهد.

اخبار بیشتر