1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

هوای تهران عصر امروز برفی خواهد بود

هشدار سازمان هواشناسی: جاده‌ها لغزنده می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
هشدار سازمان هواشناسی: جاده‌ها لغزنده می‌شود
هشدار سازمان هواشناسی: جاده‌ها لغزنده می‌شود - 0

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی بارش برف و باران برای غالب مناطق کشور، از خطرات ناشی از لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و کاهش دید هشدار داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، روند فعالیت سامانه بارشی را طی روزهای آینده پیش‌بینی و اعلام کرد: سامانه بارشی امروز (پنجشنبه ۱۳ دی)، در بخش‌های غربی خلیج فارس، استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از جنوب، نواحی مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و به تدریج شرق و شمال شرق کشور سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و در استان‌های جنوبی سبب رعد و برق خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از اواخر امروز از سمت غرب از فعالیت سامانه بارشی کاسته می‌شود، گفت: این سامانه فردا (جمعه ۱۴ دی)، در شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از بعدازظهر جمعه از کشور خارج خواهد شد.

به گفته وظیفه، امروز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی خوزستان، جنوب ایلام، لرستان، مرکزی، جنوب همدان، شمال غرب فارس، قم، تهران، البرز، قزوین، غرب کردستان، غرب و جنوب اصفهان، سمنان، گلستان، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش شدید خواهد بود. همچنین امروز غرب خلیج فارس مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه به سبب بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر این استان‌ها لغزندگی جاده‌ها و مه‌آلودگی و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: امروز در جنوب و جنوب غرب و جنوب کشور از بعدازظهر امروز در نیمه شرقی کشور و همچنین استان‌های تهران، البرز، قم، سمنان، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که تا ظهر جمعه تداوم دارد. افزایش سرعت باد در شرق و جنوب شرق کشور منجر به وقوع پدیده گرد و غبار خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود، همچنین تهران در روز شنبه (۱۵ دی)، کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و یک درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دمای هوا تا شش درجه سردتر خواهد شد/امکان وزش باد از صبح جمعه

مهرخبرگزاری مهر
دمای هوا تا شش درجه سردتر خواهد شد/امکان وزش باد از صبح جمعه

به گزارش خبرنگار مهر، تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش بینی وضع هوا نشان می‌دهد که تا اواخر وقت روز پنجشنبه استان در دامنه فعالیت موج ناپایدار و بارشی قرار دارد و از صبح جمعه تا چند روز آینده بارشی نخواهیم داشت.

اما وجود این موج ناپایدار و بارشی تا آخر امروز باعث ایجاد پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و گاهی شدید باد، بارش باران و برف، وجود مه و کاهش دید و در گردنه‌ها و ارتفاعات نیز شاهد کولاک برف خواهیم بود.

براساس این پیش بینی‌ها پتاسیل بارش در بخش غربی و شمال غربی استان و در شهرهای بانه، سقز، مریوان، سروآباد و منطقه اورامان نسبت به نواحی دیگر بیشتر است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: همچنین طبق بررسی آخرین مدل‌های هواشناسی همراه با این سامانه بارشی وزش باد قابل ملاحظه و گاهی شدید پیش بینی شده که در ارتفاعات و گردنه‌ها امکان کولاک برف وجود دارد.

رحیم صدیقی ادامه داد: بر اساس این گزارش در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی در گردنه‌ها و بیشتر جاده‌های استان بویژه نواحی غربی استان به دلیل بارش، کولاک برف و کاهش دید بر اثر ایجاد مه پیش بینی شده است.

وی افزود: تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش بینی وضع هوا نشان می‌دهد از صبح فردا نیز متعاقب عبور سامانه بارشی، دمای هوا ۴ تا ۶ درجه سردتر خواهد شد.

همچنین بر اساس اعلام پلیس راه کردستان از وضعیت راه‌های مواصلاتی سطح استان، تردد در محورهای مواصلاتی این استان با وجود ادامه بارش‌های برف و باران بدون هیچ مشکلی در جریان است و در حال حاضر در مسیرهای سقز - دیواندره، سقز - بانه شاهد بارش برف و در محورهای منتهی به مریوان نیز شاهد باراش باران هستیم اما این بارش‌ها طوری نیست که در تردد اخلال ایجاد کند.

در همین حال اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اعلام کرد: مه گرفتگی نیز در برخی از گردنه‌ها باعث کاهش دید شده و با توجه به صبحگاهی بودن آن امکان کاهش تدریجی مه گرفتگی تا ظهر امروز وجود دارد.

براساس این گزارش هم اکنون در محورهای سنندج - دیواندره و دیواندره - بیجار بیشترین میزان مه آلودگی وجود دارد اما خوشبختانه تردد خودروها بدون مشکل در جریان است.

هم اکنون بارش پراکنده باران در سنندج مرکز استان کردستان ادامه دارد و مه گرفتگی در داخل شهر مهمترین پدیده جوی در این منطقه به شمار می‌رود.

کاهش دمای هوای نیز طی هفته جاری در استان کردستان کماکان ادامه داشته و به همین دلیل در بعضی از مناطق استان دمای هوا به منهای ۱۷ درجه زیر صفر نیز رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران عصر امروز برفی خواهد شد/پنج شنبه و جمعه وزش باد شدید در تهران/جمعه ادامه بارش‌ها در شرق و شمال شرق کشور

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
هوای تهران عصر امروز برفی خواهد شد/پنج شنبه و جمعه وزش باد شدید در تهران/جمعه ادامه بارش‌ها در شرق و شمال شرق کشور
هوای تهران عصر امروز برفی خواهد شد/پنج شنبه و جمعه وزش باد شدید در تهران/جمعه ادامه بارش‌ها در شرق و شمال شرق کشور - 0

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره وضعیت آب و هوایی چند روز آخر هفته بیان کرد: در استان‌های بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، بارش باران در استان‌های چهار محال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، غرب کرمانشاه، غرب کردستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان وخراسان شمالی وشمال خراسان رضوی با بارش باران و گاهی با رعد و برق و در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان‌ها هم احتمال بارش برف وجود دارد.

وی ادامه داد: از امروز با تقویت این سامانه با بارش باران و برف در دامنه‌های جنوبی البرز و در استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: اواخر وقت امروز تا صبح جمعه در استان‌های تهران، سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز با ورود جریان‌های شمالی روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر نیز آغاز می‌شود افزود: فردا غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه وضعیت جوی کشور در روز جمعه اظهارکرد: در روز جمعه بارش در شرق و شمال شرق ادامه خواهد داشت و در بعدازظهر از شمال شرق کشور این سامانه خارج می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز آسمان تهران ابری، در برخی ساعات با بارش باران و در اواخر وقت وزش باد با احتمال بارش برف و گاهی اوقات با وزش باد رو به رو خواهیم شد. همچنین هوای پایتخت در روز جمعه ابری همراه با مه صبحگاهی خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دو تیم فولاد خوزستان و نفت مسجد سلیمان در جریان هفته هجدهم لیگ‌برتر در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند. این بازی در نیمه اول چند موقعیت خطرناک داشت که می‌توانست به گل تبدیل شود اما تنها یکی از آن‌ها گل شد. در دقیقه ۲۸ ایوب والی از روی نقطه کرنر و با ضربه سر موفق شد دروازه شاگردان مرزبان را باز کند. دقیقه ۳۹، لوسیانو پریرا از روی نقطه پنالتی این فرصت را داشت برای بار دوم دروازه نفت مسجد سلیمان را باز کند اما مهرداد طهماسبی توانست این پنالتی را مهار کند. تنها موقعیت مهم شاگردان علیرضا مرزبان هم در دقیقه ۴۳ رخ داد که ضربه ایستگاهی این تیم با اختلافی کم از گوشه دروازه به بیرون رفت.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
در این شرایط و در چهلمین سال پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی خواست با نشان دادن گوشهای از رأفت اسلامی عفو گستردهای اعلام کند و دستورالعملی برای عفو تمام یا بخشی از مجازاتها و یا تخفیف مجازات تهیه شد. وی درباره اهداف اعلام عفو و اینکه این عفو باید، فرصت اصلاح برای مشمولان در خدمت به جامعه باشد گفت: کمک به خانواده زندانیان و جلوگیری از فروپاشی خانواده از دیگر اهداف این عفو بود. البته کسانی که ممکن است عفو آنها خللی به آرامش و امنیت عمومی باید مورد دقت قرار بگیرند. اگر کسانی احساس می‌کنند که جزو مستثنیات نیستند و می‌توانند از عفو برخوردار شوند به شماره ۱۲۹ و دفتر ما اطلاع دهند بررسی می‌کنیم. معاون اول قوه‌قضاییه ادامه داد: این حدود ۵۰ هزار نفر دفعتا آزاد نمی‌شوند و به همین دلیل نمی‌توانم الان عدد دقیقی از مشمولان عفو اعلام کنم.

اخبار بیشتر