اولین آرزوی ترامپ در ۲۰۱۹: دوست دارم با ایران مذاکره کنم!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اولین آرزوی ترامپ در ۲۰۱۹: دوست دارم با ایران مذاکره کنم!

بازتاب اعتراف ترامپ درباره ایران در رسانه‌های صهیونیستی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بازتاب اعتراف ترامپ درباره ایران در رسانه‌های صهیونیستی
اعتراف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به قدرت و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در سوریه نگرانی کارشناسان رسانه‌های صهیونیستی را به همراه داشته است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی کیکار در تحلیلی، آن را خبر بد برای تل آویو توصیف کرد. یوسی ناختیگال در گزارش تحلیلی خود از سخنان چهارشنبه شب ترامپ در این رابطه نوشت در سایه تصمیم دراماتیک رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیروهای نظامی اش از سوریه و بعد از آن جلسه، مذاکراتی که نتانیاهو با وزیر خارجه آمریکا در این زمینه داشت، اعلام این سخن که ایران می‌تواند هر کاری که بخواهد در سوریه انجام دهد یک خبر ناگوار برای تل آویو محسوب می‌شود.

این تحلیلگر صهیونیست با نگران کننده توصیف کردن اظهارات ترامپ در کابینه آمریکا به نقل از یک مسئول عالیرتبه اسرائیلی خبر داد: ظاهرا نتانیاهو تصور می‌کرد توانسته است به شکلی جزئی بر طرز تفکر ایالات متحده در رابطه با سوریه تاثیر گذار باشد، اما سخنان ترامپ این ادعای نتانیاهو را در هاله‌ای از شک و تردید فرو می‌برد.آغاز اولین نشست کابینه ترامپ با پوستر ضد ایرانی+عکس

عمیر تیپون خبرنگار روزنامه هاآرتص هم از واشنگتن تلاش کرد تا نظر ترامپ در مورد توانمندی‌های ایران در صحنه سوریه را به عنوان مقدمه خبر خود انتخاب کرد و به نقل از ترامپ نوشت: ایران نیروهایش را از سوریه خارج می‌کند، اما به صراحت باید گفت که این کشور می‌تواند هر کاری که بخواهد در آنجا انجام دهد ترامپ بر عزم خود برای عقب نشینی از سوریه تاکید وخبر داد آنجا محلی برای مرگ است در حالیکه منابع زیادی هم در آنجا وجود ندارد.

یسرائیل هیوم روزنامه نزدیک به نتانیاهو هم در گزارشی به نقل از ترامپ نوشت: ما مدتهاست که در جنگ سوریه شکست خورده‌ایم. این روزنامه عبری زبان همچنین به نقل از ترامپ خبر داد، ما مذاکره با ایرانی‌ها را دوست داریم، اما تصور نمی‌کنم آنها آمادگی این کار را داشته باشند باید ببینم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

به نوشته یسرائیل هیوم، ترامپ در عین حال بر عزم خود برای ادامه حمایت از کردها در سوریه تاکید کرده، اما خاطر نشان کرد اطلاعات رسیده مبنی بر آنکه کردها اقدام به فروش نفت استخراج شده به ایران می‌کردند اعضای دولتش را عصبانی کرده بود.

ترامپ در رابطه با ماتیس هم گفت استعفای او از اول سال میلادی جدید اجرایی شده و در واقع باید بگویم که من او را اخراج کردم.

خواندن خبر در سایت منبع

پوستر تهدیدآمیز ترامپ درباره تحریم‌های ایران

الفخبرگزاری الف
پوستر تهدیدآمیز ترامپ درباره تحریم‌های ایران
از جلسه دیروز کابینه ترامپ در کاخ سفید، عکسی جالب توجه منتشر شده که نشان می‌دهد پوستر جنجالی تهدیدآمیز درباره نزدیک شدن اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران با الهام از "تیزر" تبلیغاتی سریال "بازی تاج و تخت" روی میز کابینه قرار دارد.

عصر ایران: از جلسه دیروز کابینه ترامپ در کاخ سفید، عکسی جالب توجه منتشر شده که نشان می‌دهد پوستر جنجالی تهدیدآمیز درباره نزدیک شدن اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران با الهام از «تیزر» تبلیغاتی سریال «بازی تاج و تخت» روی میز کابینه قرار دارد.

گفتنی است انتشار این تصویر در توییت ترامپ چند هفته مانده به آغاز تحریم‌های نفتی و بانکی ایران از چهارم ماه نوامبر سال گذشته میلادی جنجال ساز شد و عوامل و سازندگان سریال «بازی تاج و تخت» از سوء استفاده از شعار این سریال برای اهداف سیاسی، انتقاد کردند.

پوستر تهدیدآمیز ترامپ درباره تحریم‌های ایران - 2پوستر تهدیدآمیز ترامپ درباره تحریم‌های ایران - 5

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: دوست دارم با ایران مذاکره کنم

مهرخبرگزاری مهر
ترامپ: دوست دارم با ایران مذاکره کنم
رئیس جمهوری آمریکا از تمایل برای مذاکره با تهران سخن گفت و مدعی شد اگرچه ایران از آزادی عمل برخوردار است، اما در حال خروج نیروهایش از سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی که بعد از پایان نخستین نشست کابینه خود در سال میلادی ۲۰۱۹ داشت؛ از آزادی عمل ایران برای ادامه حضور در سوریه خبر داد اما مدعی شد که همزمان با خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، ایران نیز دیگر به دنبال تقویت حضور خود در آنجا نیست.

وی در این باره مدعی شد: ایران دیگر همان کشور سابق نیست. ایران در حال خروج نیروهایش از سوریه است. صادقانه بگویم؛ آنها هر کاری که بخواهند می‌توانند آنجا انجام دهند. اما دارند نیروهایشان را بیرون می‌برند. آنها در حال خروج از یمن نیز هستند.

ترامپ در ادامه ادعای خود افزود: اکنون تنها چیزی که ایران می‌خواهد این است که دوام بیاورد!

وی همچنین مدعی شد خروج آمریکا از برجام موجب تغییر محاسبات تهران و مانع از نفوذ ایران در منطقه شده است.

رئیس جمهوری آمریکا ادعای خود را این گونه ادامه داد: ایران به دنبال تسلط بر همه چیز و نابودی اسرائیل بود اما اکنون کشوری بسیار متفاوت‌تر از قبل است. دوست دارم با ایران مذاکره کنم.

گفتنی است ترامپ ماه میلادی گذشته به طور ناگهانی از خروج نظامیان این کشور از سوریه خبر داد. این درحالی است که وی از ارائه جدول زمانی برای اجرای این تصمیم طفره رفت و در تازه‌ترین اظهار نظر خود مدعی شد این اتفاق به مرور زمان روی می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

هند هم از کنایه‌های ترامپ بی‌نصیب نماند +فیلم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ترامپ در اظهاراتی تمسخرآمیز گفت: با هند و نخست‌وزیر مودی رابطه خوبی دارم. اما او مدام به من می‌گوید که در افغانستان یک کتابخانه ساخته. یک کتابخانه! ما هم باید هر بار از او تشکر کنیم.

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

ادعای جدید ترامپ در مورد حضور ایران در سوریه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ادعای جدید ترامپ در مورد حضور ایران در سوریه
دونالد ترامپ در پی ادعاهای بی اساس خود در مورد ایران اظهار کرد: ایران هر کاری بخواهد می تواند صراحتا در سوریه انجام بدهد.

به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمزآواسرائیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درر روز گذشته با اشاره به نیروهای ایران در سوریه به خبرنگاران گفت: آن‌ها می‌توانند صراحتا هر کاری در آن‌جا (سوریه) انجام بدهند.

با توجه به تاکید مقامات کشورمان که حضور ایران در سوریه تنها با دعوت این کشور و به صورت مستشاری بوده و تایید مشروعیت آن از جانب مقامات سوریه، روزنامه صیونیستی همچنین درباره این اظهار ترامپ نوشت که رئیس‌جمهور آمریکا کنترل آزاد را برای آن‌چه «سنگر گیری در سوریه» خوانده شده به ایران داد اما مدعی شد که تهران دیگر به دنبال «تقویت حضورش» در این کشور محاصره شده نیست.

دونالد ترامپ چندی پیش، به طور غیرمنتظره اعلام کرد که آمریکا نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج می‌کند. این امر از سوی هم‌حزبی‌های جمهوری‌خواه رئیس جمهوری آمریکا و همچنین از سوی دموکرات‌ها مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

همچنین علیرغم اعلام حمایت مقامات آمریکایی از مواضع رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم هنوز هم نگرانی‌هایی در باره عواقب این تصمیم ایالات متحده امریکا دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: سوریه جز ماسه و مرگ نیست

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترامپ: سوریه جز ماسه و مرگ نیست
ترامپ: سوریه جز ماسه و مرگ نیست - 0

دونالد ترامپ سوریه را که در جنگ داخلی ۷ ساله ویران شده «ماسه و مرگ» توصیف کرده است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به وضوح در مورد تاریخ خروج نیروهای آمریکایی از سوریه صحبت نکرد.

ترامپ در جریان یک جلسه کابینه گفت: سوریه خیلی وقت پیش از دست رفت. خیلی وقت است که از دست رفته. به علاوه من نمی‌خواهم - اینجا صحبت از ماسه و مرگ است. این چیزی است که از آن صحبت می‌کنیم.

او اضافه کرد: ما از سرمایه‌های عظیم صحبت نمی‌کنیم. ما از ماسه و مرگ صحبت می‌کنیم.

ترامپ در مورد زمان خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نیز گفت: من نمی‌خواهم برای همیشه در سوریه باشیم. ما با وجود خروج نیروها از سوریه به حمایت از کردها ادامه می‌دهیم.

او ادامه داد: من هرگز نگفتم که یک شبه خارج خواهیم شد. ترامپ اضافه کرد که این فرآیند «در یک دوره زمانی» انجام خواهد شد.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، ترامپ در این جلسه خاطرنشان کرد که هیچ جدول زمانی چهار ماهه برای خروج از سوریه تعیین نکرده است.

ترامپ حدود دو هفته با انتشار پیامی در توییتر، با اعلام شکست داعش گفت: حدود ۲۰۰۰ نظامی آمریکایی مستقر در سوریه به زودی از این کشور خارج می‌شوند.

اما او روز دوشنبه با تغییر موضع قبلی خود تصریح کرد: نظامیان به تدریج و به آرامی مواضع خود را در این کشور ترک خواهند کرد. ترامپ همچنین گفت که نظامیان آمریکایی ضمن خروج آرام از سوریه به مبارزه با داعش هم ادامه خواهند داد.

تصمیم ترامپ برای خروج سریع از سوریه با انتقادهایی در داخل آمریکا و همین طور خارج از این کشور همراه شد و شبه نظامیان کرد سوریه از حمله ترکیه به مواضعشان ابراز نگرانی کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

روحانی: حقوق‌ها غیرعادلانه بود، ولی نجومی نه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر