آخرین اخبار قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین اخبار قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان

آخرین وضعیت بکارگیری بازنشستگان در دولت و نیروهای مسلح

فراروخبرگزاری فرارو
آخرین وضعیت بکارگیری بازنشستگان در دولت و نیروهای مسلح
رئیس سازمان اداری و استخدامی، آخرین وضعیت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اعلام کرد.

جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی در صفحه خود در فضای مجازی نوشت: دراجرای اصلاحیه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، سازمان اداری واستخدامی کشور به عنوان مسئول اجرای قانون، با حمایت شخص رییس جمهور، برداشت دقیق وکاملی ازقانون را به مورد اجرا گذاشت. در این رابطه به همکاری ٥٢٠ نفردر دولت ودستگاه‌های خارج ازدولت و ٦٥٠ نفر درنیروهای مسلح خاتمه داده شد!

آخرین وضعیت بکارگیری بازنشستگان در دولت و نیروهای مسلح - 2

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت اصلاح قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
آخرین وضعیت اصلاح قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان

تسنیم/ سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس آخرین وضعیت اصلاح قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان را تشریح کرد.

زهرا سعیدی مبارکه، با اشاره آخرین وضعیت بررسی قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس با توجه به دغدغه‌های که رهبر معظم انقلاب در این قانون داشتند در حال کار بر روی این قانون است.

وی با بیان اینکه در حال بررسی و رفع اشکالات موجود درباره اعاده به خدمت‌ها هستیم، ادامه داد: از طرف دیگر باید قانون مصوب مجلس درباره افرادی که جایگزین ندارند و افرادی که جوانی و شادابی لازم دارند و در ۱۸ سالگی مراحل استخدامی را طی کردند و در اوج پختگی در حال بازنشستگی هستند، اصلاح شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با تاکید بر اینکه به جزء دو دسته فوق که باید تعیین تکلیف شوند افراد دیگر که به مرز بازنشستگی رسیده‌اند نباید منتظر استثنائات جدید باشند، اضافه کرد: در حال بررسی مصوبه مجلس هستیم. با تدبیر و حوصله در این قانون اصلاحات لازم را انجام دهیم.

سعیدی مبارکه تصریح کرد: در کمیته‌ای که برای اصلاح قانون شکل گرفته است، در حال بررسی این موضوع نیز هستیم که تفاوت برداشت‌ها از قانون در سه‌قوه را به حداقل برسانیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پس از بررسی و جمع‌بندی نهایی اگر لازم باشد برای اصلاح قانون طرحی به مجلس ارائه می‌کنیم، اظهار داشت: اگر نیازی به طرح نبود استفساریه‌ای برای رفع ابهامات تدوین و در مجلس مطرح می‌شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

منع بکارگیری بازنشستگان ابزار تسویه حساب‌های سیاسی نشود

ایسناخبرگزاری ایسنا
منع بکارگیری بازنشستگان ابزار تسویه حساب‌های سیاسی نشود
وزیر اسبق نفت با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: نباید این اصل به ابزاری برای تسویه حساب‌های سیاسی و جناحی تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، دومین همایش ملی شناسایی و پرورش مدیران آینده با حضور سید کاظم وزیری هامانه، وزیر اسبق نفت و محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد.

در این همایش سید کاظم وزیری هامانه با تاکید بر ضرورت توجه به ویژگی‌های فردی و شخصی در انتخاب مدیران آینده گفت: مدیران ارشد امروز باید با تلاش در راستای توسعه مهارت‌ها و توانایی‌های زیر دستان خود به‌عنوان مهمترین رسالتی که عهده‌دار هستند بستر به کارگیری مدیران شایسته را فراهم کنند.

او در ادامه با بیان اینکه آنچه شما امروز به عنوان مربیان جوانان که مدیران آینده هستند عهده دارید رسالت بزرگ شماست و هیچ گاه نباید به این رسالت به چشم لطف و مرحمت به دیگران یاد کنید، یادآور شد: نقش اصلی مدیران عالی در یک سازمان ایجاد هماهنگی و ایجاد بستر ارامش و افزایش انگیزه افراد است، چرا که تنها در سایه این عملکرد است که می‌توانید بستر تربیت مدیران موفق را در جامعه فراهم کنید.

وزیر سابق نفت ضمن توضیح تجارب خود در صنعت نفت کشور خطاب به مدیران گفت: مبادا با انتخاب دیر هنگام جوانی در سایه مسائل سیاسی، فرصت تبدیل او را به مدیری خوب عقب بیندازید، چرا که با این کار لطمه بزرگی به حوزه مدیریت کشور خواهید زد.

هامانه در اولین همایش ملی شناسایی و پرروش مدیران آینده نیز اظهار کرده بود کانون‌های ارزیابی را نباید به یک کاریکاتور تبدیل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بازدید رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از تیپ ۶۵ نوحه

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از آمادگی رزمی و توان دفاعی تیپ ۶۵ نیروی مخصوص و کلاه سبز‌های نیروی زمینی ارتش بازدید کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرلشکر باقری در این دیدار گفت: اگر تهاجمی صورت نمی‌گیرد، صرفا به خاطر بازدارندگی و کارآمدی نیرو‌های مسلح ماست.

ماجرای کمپوت‌های تقلبی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
کمپوت‌هایی به نام یک برند معروف و به کام سودجویان متواری. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماجرا از این قرار است که متهم متواری، کمپوت‌های تاریخ مصرف گذشته را در مکانی جمع می‌کرد و تاریخش را تغییر و به نام یک برند معروف این کمپوت‌ها را به فروشندگان غالب می‌کرده است.

پیام اربعین برای دلدادگان راه حسین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رسانه اربعین پیام اهل حسین را به هر طریق به گوش اهل جهان و عاشقان حسین (ع) می‌رساند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ۴۰ روز نمایش دلدادگی به سالار شهیدان از نجف تا کربلا با حضور زواری از ۵۵ کشور جهان آن را به بزرگترین پیاده‌روی جهان تبدیل کرده است.

بهسازی ساختمان‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​خطر زلزله و ایمن نبودن ساختمان‌های پایتخت، همیشه موضوعی نگران کننده بوده است. بی توجهی به کیفیت ساخت و سازها، هشداری است تا خطر زلزله بیشتر از قبل جدی گرفته شود. مقاوم سازی سقف‌ها و دیوار‌ها از طریق محاسبات مهندسی موضوعی بود که در نشست تخصصی «بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران» بررسی شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین7 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون انتظامی، امنیتی استاندار خوزستان و جانشین ستاد اربعین این استان گفت: همایش پیاده روی اربعین حسینی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و عراق را به هم گره زد و مردم ۲ کشور را بیش از پیش به هم نزدیک کرد. وی با اشاره به بسیج همه امکانات خوزستان برای میزبانی از زائران اربعین حسینی افزود: برنامه میزبانی از زائران اربعین، امسال با برنامه ریزی هفت ماهه و نشست‌های زیاد برای ایجاد هماهنگی بین بخشی در خوزستان عملیاتی شد و خروجی آن همایش بزرگ اربعین در عراق را رقم زد و خوزستان در آن نقشی پررنگ داشت. جانشین ستاد اربعین خوزستان در ادامه گفت: دولت نیز با وجود تنگناهای مالی، همراه مردم و زائران اربعین بود و بسیاری از زیرساخت‌ها را برای حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی فراهم آورد و دولت عراق نیز در این زمینه کوتاهی نکرد و هرآنچه در توان داشت به میدان آورد. به گفته وی امروز ستاد اربعین به عنوان یک واحد ثابت و رسمی در استانداری خوزستان فعال و جلسات آن منوط به ایام اربعین نیست. نجاتی افزود: خروج زائران اربعین حسینی از مرزهای چذابه و شلمچه در مقایسه با اربعین پارسال حدود ۲۰ درصد افزایش داشت.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با دستگیری برخی کارگران هفت تپه که در مسیر تهران بودند، گفت: این خبر از اساس کذب بود، این افراد شاکی داشتند و مدافع حقوق کارگران نبودند و جلوی خط تولید را گرفته بودند. وی ادامه داد: این افراد شاکی داشتند و مدافع حقوق کارگران نبودند و جلوی خط تولید را گرفته بودند و مانع فعالیت خط تولید شدند و به همین جهت مدیران شرکت از آنها شکایت کردند. جالب است که ما بررسی کردیم و دیدیم آنها حقوق خود را گرفته‌اند و حتی حقوق زندانیان هم برایشان واریز شده است. البته همه آنها با تودیع قرار آزاد شدند. این مایه تأسف است که به بهانه حمایت از کارگر برخی حرف‌ها زده شود؛ حقوق کارگر در فعالیت کارخانه است و ما تکلیف خود را در این زمینه انجام دادیم.

اخبار بیشتر