اصرار نتانیاهو بر برگشت تحریم‌ها علیه ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اصرار نتانیاهو بر برگشت تحریم‌ها علیه ایران

نتانیاهو: با پوتین درباره سوریه گفت‌وگو کردم

فارسخبرگزاری فارس
نتانیاهو: با پوتین درباره سوریه گفت‌وگو کردم
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور روسیه درباره تحولات سوریه را تأیید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت‌وگوی تلفنی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه را تأیید کرد.

نتانیاهو گفته با رئیس‌جمهور روسیه درباره آخرین تحولات سوریه گفت‌و‌گو کرده. او همچنین با تکرار ادعاها گفته که اسرائیل مصمم است از تثبیت حضور ایران در سوریه جلوگیری کند.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: آمریکا با ایران مقابله اقتصادی می‌کند، ما نظامی

الفخبرگزاری الف
نتانیاهو: آمریکا با ایران مقابله اقتصادی می‌کند، ما نظامی
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر اظهاراتی بی‌اساس را درباره ایران مطرح کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به صحبت‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود «ایرانی‌ها می‌توانند هرکاری که می‌خواهند در سوریه انجام دهند» اظهار کرد که اسرائیل با آنچه که «نفوذ ایران در سایر کشورها» خوانده شد، مقابله خواهد کرد.

وی در این‌باره گفت: ما دقیقا در سوریه در برابر نفوذ نظامی ایران، در حال انجام چنین کاری هستیم.

نتانیاهو در ادامه با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از برجام در ماه می‌ادعا کرد که ایرانی‌ها از اعمال مجدد تحریم‌ها زجر کشیده‌اند.

وی گفت: بزرگترین تهدید از سوی ایران، آن است که سلاح‌های هسته‌ای در دستان کسانی باشند که می‌گویند ما باید از نقشه «نیست» گردیم. من بر اعمال مجدد تحریم‌ها تاکید کرده بودم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم جسورانه برای اعمال آن‌ها را اتخاذ کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که آمریکا از جبهه اقتصادی به مقابله با ایران پرداخته و اسرائیل از جبهه نظامی.

به گزارش ایسنا، ادعای دخالت ایران در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران سوریه است. حضور ایران در برخی کشورها مستشاری بوده و به درخواست دولت قانونی آن کشورها صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به اتهامات او در پرونده فساد مالی قبل از انتخابات ماه آوریل را در حکم دخالت در انتخابات توصیف کرده است.
نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود - 0

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به اتهامات او در پرونده فساد مالی قبل از انتخابات ماه آوریل را در حکم دخالت در انتخابات توصیف کرده است.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه به قوت گرفتن احتمال برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به پرونده اتهامات فساد مالی‌اش قبل از انتخابات ماه آوریل در فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

رسانه‌های صهیونیستی چهارشنبه گزارش دادند «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد قبل از انتخابات آتی در فلسطین اشغالی، برای «بنیامین نتانیاهو» در پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کرده و وی را به جلسه استماع دادرسی فرا بخواند.

نتانیاهو در تلاش است برگزاری جلسات استماع دادرسی در این پرونده را به بعد از برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی در ماه آوریل موکول کند. او قبلا گفته اگر نتوان جلسه استماع را قبل از انتخابات به پایان رساند، آغاز آن قبل از انتخابات منطقی نیست.

به نوشته جروزالم‌پست، نتانیاهو در ویدئویی که سخنگوی دفترش آن را منتشر کرده گفت: «سال‌ها است که تظاهرات‌کنندگان چپ‌گرا و رسانه‌ها به اقدامات قهری و وارد کردن فشارهای غیرانسانی روی دادستان کل روی آورده‌اند. آنها در تلاشند دادستان کل را مجبور کنند با فراخواندن من به جلسه دادرسی پیش از صدور کیفرخواست، دخالتی آشکار در انتخابات کند، حال آنکه از قبل مشخص است که جلسه دادرسی را نمی‌توان قبل از انتخابات به پایان رساند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد گفت چنین اقدامی «غیرقابل تصور» است چون به آن معنی است که عموم، تنها ادعاهای یک طرف را می‌شنود و پاسخ‌های طرف دیگر را نمی‌دانند.

نتانیاهو خطاب به مخاطبان گفت: «دقیقا دلیل اینکه چپ‌گراها می‌خواهند کار برعکس را انجام دهند این است که هدفشان مشخص است و می‌خواهند تلاش کنند نخست‌وزیر را در یک دادگاه صحرایی عزل کرده و انتخابات را از شما اسرائیلی‌ها بربایند. همان‌طور که یک عضو حزب لیکود گفت آنها می‌دانند که تیم ما همیشه برنده می‌شود بنابراین در تلاشند داور را تحت فشار قرار دهند تا لیونل مسی را از بازی اخراج کند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در چهار پرونده که به پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ شهرت یافته‌اند به فساد مالی متهم شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

روزنامه جروزالم‌پست نوشته در صورت برگزاری جلسه دادرسی قبل از صدور کیفرخواست، در صورتی که نتانیاهو در انتخابات پیروز هم بشود بایستی از سمتش استعفا کند.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه تأکید کرد در صورتی که دادستان کل تصمیم بگیرد که وی را متهم کند از سمت خود استعفا نخواهد کرد. وی مدعی شد قانون وی را ملزم به استعفا نمی‌کند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: من اصرار کردم تحریم‌ها علیه ایران برگردد

الفخبرگزاری الف
نتانیاهو: من اصرار کردم تحریم‌ها علیه ایران برگردد
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه مدعی شد تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران به اصرار او مجدداً اعمال شده‌اند.

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گفت که او اصرار داشته تحریم‌ها علیه ایران بازگردد و «دونالد ترامپ»، رئیس‌‌جمهور آمریکا شجاعت انجام این کار را داشته است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، نتانیاهو گفت: «بزرگترین تهدید از جانب ایران، تهدید سلاح‌های هسته‌ای در دستان قدرتی است که اعلام کرده ما باید از نقشه زمین محو شویم.»

وی در ادامه گفت: «من بر باز اعمال تحریم‌ها علیه ایران اصرار کردم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم شجاعانه‌ای برای بازگرداندن آنها گرفت.»

نتانیاهو در ادامه درباره یکی از اظهارات ترامپ در جمع اعضای کابینه که تفاسیر مختلف و بعضا نادرستی به همراه داشته هم اظهارنظر کرد.

ترامپ شامگاه گذشته هنگام بر شمردن دستاوردهای ادعایی‌اش در قبال با ادعای اینکه به‌ سبب تحریم‌های آمریکا، ایران مجبور به خارج کردن نیروهایش از سوریه شده، گفته بود: «آنها می‌توانند هر کاری که می‌خواهند بکنند، ولی دارند نیروهایشان را از سوریه خارج می‌کنند، نیروهایشان را از یمن خارج می‌کنند».

برخی از رسانه‌های صهیونیستی با تقطیع سخنان ترامپ آن را به عنوان چراغ‌سبز رئیس‌جمهور آمریکا به ایران تفسیر کرده‌اند.

نتانیاهو در واکنش به تعابیر مطرح‌شده درباره گفت اینطور نیست که ایران هر کاری بخواهد می‌تواند در سوریه انجام دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که همانند ترامپ به دستاوردسازی و تلاش برای بزرگنمایی نقشش در تحولات بین‌المللی عادت دارد مدعی شد که اسرائیل علیه ایران در سوریه عمل می‌کند.

وی گفت: «اینها اتفاقاتی هستند که درباره تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی‌اش در سوریه انجام می‌شوند. این اتفاقات در مرز لبنان هم می‌افتند.»

نتانیاهو مدعی شد:» ترامپ در حال اقدام علیه ایران در عرصه اقتصادی است و ما اینجا در اسرائیل علیه آنها در سطح نظامی اقدام می‌کنیم.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
الفالف16 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

اخبار بیشتر