1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

اصرار نتانیاهو بر برگشت تحریم‌ها علیه ایران

نتانیاهو: با پوتین درباره سوریه گفت‌وگو کردم

فارسخبرگزاری فارس
نتانیاهو: با پوتین درباره سوریه گفت‌وگو کردم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت‌وگوی تلفنی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه را تأیید کرد.

نتانیاهو گفته با رئیس‌جمهور روسیه درباره آخرین تحولات سوریه گفت‌و‌گو کرده. او همچنین با تکرار ادعاها گفته که اسرائیل مصمم است از تثبیت حضور ایران در سوریه جلوگیری کند.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: آمریکا با ایران مقابله اقتصادی می‌کند، ما نظامی

الفخبرگزاری الف
نتانیاهو: آمریکا با ایران مقابله اقتصادی می‌کند، ما نظامی

به گزارش ایسنا، به نقل از اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به صحبت‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود «ایرانی‌ها می‌توانند هرکاری که می‌خواهند در سوریه انجام دهند» اظهار کرد که اسرائیل با آنچه که «نفوذ ایران در سایر کشورها» خوانده شد، مقابله خواهد کرد.

وی در این‌باره گفت: ما دقیقا در سوریه در برابر نفوذ نظامی ایران، در حال انجام چنین کاری هستیم.

نتانیاهو در ادامه با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از برجام در ماه می‌ادعا کرد که ایرانی‌ها از اعمال مجدد تحریم‌ها زجر کشیده‌اند.

وی گفت: بزرگترین تهدید از سوی ایران، آن است که سلاح‌های هسته‌ای در دستان کسانی باشند که می‌گویند ما باید از نقشه «نیست» گردیم. من بر اعمال مجدد تحریم‌ها تاکید کرده بودم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم جسورانه برای اعمال آن‌ها را اتخاذ کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که آمریکا از جبهه اقتصادی به مقابله با ایران پرداخته و اسرائیل از جبهه نظامی.

به گزارش ایسنا، ادعای دخالت ایران در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران سوریه است. حضور ایران در برخی کشورها مستشاری بوده و به درخواست دولت قانونی آن کشورها صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود
نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود - 0

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به اتهامات او در پرونده فساد مالی قبل از انتخابات ماه آوریل را در حکم دخالت در انتخابات توصیف کرده است.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه به قوت گرفتن احتمال برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به پرونده اتهامات فساد مالی‌اش قبل از انتخابات ماه آوریل در فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

رسانه‌های صهیونیستی چهارشنبه گزارش دادند «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد قبل از انتخابات آتی در فلسطین اشغالی، برای «بنیامین نتانیاهو» در پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کرده و وی را به جلسه استماع دادرسی فرا بخواند.

نتانیاهو در تلاش است برگزاری جلسات استماع دادرسی در این پرونده را به بعد از برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی در ماه آوریل موکول کند. او قبلا گفته اگر نتوان جلسه استماع را قبل از انتخابات به پایان رساند، آغاز آن قبل از انتخابات منطقی نیست.

به نوشته جروزالم‌پست، نتانیاهو در ویدئویی که سخنگوی دفترش آن را منتشر کرده گفت: «سال‌ها است که تظاهرات‌کنندگان چپ‌گرا و رسانه‌ها به اقدامات قهری و وارد کردن فشارهای غیرانسانی روی دادستان کل روی آورده‌اند. آنها در تلاشند دادستان کل را مجبور کنند با فراخواندن من به جلسه دادرسی پیش از صدور کیفرخواست، دخالتی آشکار در انتخابات کند، حال آنکه از قبل مشخص است که جلسه دادرسی را نمی‌توان قبل از انتخابات به پایان رساند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد گفت چنین اقدامی «غیرقابل تصور» است چون به آن معنی است که عموم، تنها ادعاهای یک طرف را می‌شنود و پاسخ‌های طرف دیگر را نمی‌دانند.

نتانیاهو خطاب به مخاطبان گفت: «دقیقا دلیل اینکه چپ‌گراها می‌خواهند کار برعکس را انجام دهند این است که هدفشان مشخص است و می‌خواهند تلاش کنند نخست‌وزیر را در یک دادگاه صحرایی عزل کرده و انتخابات را از شما اسرائیلی‌ها بربایند. همان‌طور که یک عضو حزب لیکود گفت آنها می‌دانند که تیم ما همیشه برنده می‌شود بنابراین در تلاشند داور را تحت فشار قرار دهند تا لیونل مسی را از بازی اخراج کند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در چهار پرونده که به پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ شهرت یافته‌اند به فساد مالی متهم شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

روزنامه جروزالم‌پست نوشته در صورت برگزاری جلسه دادرسی قبل از صدور کیفرخواست، در صورتی که نتانیاهو در انتخابات پیروز هم بشود بایستی از سمتش استعفا کند.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه تأکید کرد در صورتی که دادستان کل تصمیم بگیرد که وی را متهم کند از سمت خود استعفا نخواهد کرد. وی مدعی شد قانون وی را ملزم به استعفا نمی‌کند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: من اصرار کردم تحریم‌ها علیه ایران برگردد

الفخبرگزاری الف
نتانیاهو: من اصرار کردم تحریم‌ها علیه ایران برگردد

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گفت که او اصرار داشته تحریم‌ها علیه ایران بازگردد و «دونالد ترامپ»، رئیس‌‌جمهور آمریکا شجاعت انجام این کار را داشته است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، نتانیاهو گفت: «بزرگترین تهدید از جانب ایران، تهدید سلاح‌های هسته‌ای در دستان قدرتی است که اعلام کرده ما باید از نقشه زمین محو شویم.»

وی در ادامه گفت: «من بر باز اعمال تحریم‌ها علیه ایران اصرار کردم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم شجاعانه‌ای برای بازگرداندن آنها گرفت.»

نتانیاهو در ادامه درباره یکی از اظهارات ترامپ در جمع اعضای کابینه که تفاسیر مختلف و بعضا نادرستی به همراه داشته هم اظهارنظر کرد.

ترامپ شامگاه گذشته هنگام بر شمردن دستاوردهای ادعایی‌اش در قبال با ادعای اینکه به‌ سبب تحریم‌های آمریکا، ایران مجبور به خارج کردن نیروهایش از سوریه شده، گفته بود: «آنها می‌توانند هر کاری که می‌خواهند بکنند، ولی دارند نیروهایشان را از سوریه خارج می‌کنند، نیروهایشان را از یمن خارج می‌کنند».

برخی از رسانه‌های صهیونیستی با تقطیع سخنان ترامپ آن را به عنوان چراغ‌سبز رئیس‌جمهور آمریکا به ایران تفسیر کرده‌اند.

نتانیاهو در واکنش به تعابیر مطرح‌شده درباره گفت اینطور نیست که ایران هر کاری بخواهد می‌تواند در سوریه انجام دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که همانند ترامپ به دستاوردسازی و تلاش برای بزرگنمایی نقشش در تحولات بین‌المللی عادت دارد مدعی شد که اسرائیل علیه ایران در سوریه عمل می‌کند.

وی گفت: «اینها اتفاقاتی هستند که درباره تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی‌اش در سوریه انجام می‌شوند. این اتفاقات در مرز لبنان هم می‌افتند.»

نتانیاهو مدعی شد:» ترامپ در حال اقدام علیه ایران در عرصه اقتصادی است و ما اینجا در اسرائیل علیه آنها در سطح نظامی اقدام می‌کنیم.»

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.
فراروفرارو9 ساعت قبل
فرارو- در مراسم وداع با پیکر شهدای حادثه تروریستی زاهدان، برخی افراد حاضر در مراسم خطاب به علاءالدین بروجردی (رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس): این نتیجه برجام شما بود که نشستید و در مجلس تصویب کردید/شما باید برای خدا کار کنید نه برای قدرت/بروجردی: برجام تصمیم نظام بود! شما بیخود فرافکنی نکنید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
به گزارش «ایسنا» به نقل از روزنامه شیکاگو دیلی هرالد، مرکل، گفت که شکاف میان اروپا و آمریکا بر سر ایران «مرا بسیار اندوهگین می‌کند.» او در عین حال اصل تفاوت‌ها را بی‌اهمیت جلوه داد. تکرار لفاظی‌های پنس در مونیخمایک پنس، نفر دوم دولت آمریکا روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ به تکرار لفاظی علیه ایران پرداخت؛ معاون رئیس‌جمهور آمریکا ایران را بزرگ‌ترین تهدید صلح و امنیت در منطقه غرب آسیا و بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان خواند. وی اتحادیه اروپا را متهم کرد که با باقی ماندن در برجام درحال تضعیف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند. او از راه‌اندازی سازوکار مالی توسط آلمان، فرانسه و بریتانیا به منظور تسهیل تبادلات مالی میان شرکت‌های اروپایی خواهان تجارت با ایران به‌‌رغم تحریم‌های آمریکا انتقاد کرد. پنس این اقدام را مایه افزایش شکاف میان اروپا و آمریکا خواند و از کشورهای اروپایی خواست با پیوستن به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از حمایت از توافق هسته‌ای دست بردارند.

نظرها

اخبار بیشتر