1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اصرار نتانیاهو بر برگشت تحریم‌ها علیه ایران

نتانیاهو: با پوتین درباره سوریه گفت‌وگو کردم

فارسخبرگزاری فارس
نتانیاهو: با پوتین درباره سوریه گفت‌وگو کردم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت‌وگوی تلفنی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه را تأیید کرد.

نتانیاهو گفته با رئیس‌جمهور روسیه درباره آخرین تحولات سوریه گفت‌و‌گو کرده. او همچنین با تکرار ادعاها گفته که اسرائیل مصمم است از تثبیت حضور ایران در سوریه جلوگیری کند.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: آمریکا با ایران مقابله اقتصادی می‌کند، ما نظامی

الفخبرگزاری الف
نتانیاهو: آمریکا با ایران مقابله اقتصادی می‌کند، ما نظامی

به گزارش ایسنا، به نقل از اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به صحبت‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود «ایرانی‌ها می‌توانند هرکاری که می‌خواهند در سوریه انجام دهند» اظهار کرد که اسرائیل با آنچه که «نفوذ ایران در سایر کشورها» خوانده شد، مقابله خواهد کرد.

وی در این‌باره گفت: ما دقیقا در سوریه در برابر نفوذ نظامی ایران، در حال انجام چنین کاری هستیم.

نتانیاهو در ادامه با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از برجام در ماه می‌ادعا کرد که ایرانی‌ها از اعمال مجدد تحریم‌ها زجر کشیده‌اند.

وی گفت: بزرگترین تهدید از سوی ایران، آن است که سلاح‌های هسته‌ای در دستان کسانی باشند که می‌گویند ما باید از نقشه «نیست» گردیم. من بر اعمال مجدد تحریم‌ها تاکید کرده بودم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم جسورانه برای اعمال آن‌ها را اتخاذ کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که آمریکا از جبهه اقتصادی به مقابله با ایران پرداخته و اسرائیل از جبهه نظامی.

به گزارش ایسنا، ادعای دخالت ایران در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران سوریه است. حضور ایران در برخی کشورها مستشاری بوده و به درخواست دولت قانونی آن کشورها صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود
نتانیاهو: نباید جلسه دادرسی من قبل از انتخابات برگزار شود - 0

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به اتهامات او در پرونده فساد مالی قبل از انتخابات ماه آوریل را در حکم دخالت در انتخابات توصیف کرده است.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه به قوت گرفتن احتمال برگزاری جلسه دادرسی برای رسیدگی به پرونده اتهامات فساد مالی‌اش قبل از انتخابات ماه آوریل در فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

رسانه‌های صهیونیستی چهارشنبه گزارش دادند «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد قبل از انتخابات آتی در فلسطین اشغالی، برای «بنیامین نتانیاهو» در پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کرده و وی را به جلسه استماع دادرسی فرا بخواند.

نتانیاهو در تلاش است برگزاری جلسات استماع دادرسی در این پرونده را به بعد از برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی در ماه آوریل موکول کند. او قبلا گفته اگر نتوان جلسه استماع را قبل از انتخابات به پایان رساند، آغاز آن قبل از انتخابات منطقی نیست.

به نوشته جروزالم‌پست، نتانیاهو در ویدئویی که سخنگوی دفترش آن را منتشر کرده گفت: «سال‌ها است که تظاهرات‌کنندگان چپ‌گرا و رسانه‌ها به اقدامات قهری و وارد کردن فشارهای غیرانسانی روی دادستان کل روی آورده‌اند. آنها در تلاشند دادستان کل را مجبور کنند با فراخواندن من به جلسه دادرسی پیش از صدور کیفرخواست، دخالتی آشکار در انتخابات کند، حال آنکه از قبل مشخص است که جلسه دادرسی را نمی‌توان قبل از انتخابات به پایان رساند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد گفت چنین اقدامی «غیرقابل تصور» است چون به آن معنی است که عموم، تنها ادعاهای یک طرف را می‌شنود و پاسخ‌های طرف دیگر را نمی‌دانند.

نتانیاهو خطاب به مخاطبان گفت: «دقیقا دلیل اینکه چپ‌گراها می‌خواهند کار برعکس را انجام دهند این است که هدفشان مشخص است و می‌خواهند تلاش کنند نخست‌وزیر را در یک دادگاه صحرایی عزل کرده و انتخابات را از شما اسرائیلی‌ها بربایند. همان‌طور که یک عضو حزب لیکود گفت آنها می‌دانند که تیم ما همیشه برنده می‌شود بنابراین در تلاشند داور را تحت فشار قرار دهند تا لیونل مسی را از بازی اخراج کند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در چهار پرونده که به پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ شهرت یافته‌اند به فساد مالی متهم شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

روزنامه جروزالم‌پست نوشته در صورت برگزاری جلسه دادرسی قبل از صدور کیفرخواست، در صورتی که نتانیاهو در انتخابات پیروز هم بشود بایستی از سمتش استعفا کند.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه تأکید کرد در صورتی که دادستان کل تصمیم بگیرد که وی را متهم کند از سمت خود استعفا نخواهد کرد. وی مدعی شد قانون وی را ملزم به استعفا نمی‌کند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: من اصرار کردم تحریم‌ها علیه ایران برگردد

الفخبرگزاری الف
نتانیاهو: من اصرار کردم تحریم‌ها علیه ایران برگردد

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گفت که او اصرار داشته تحریم‌ها علیه ایران بازگردد و «دونالد ترامپ»، رئیس‌‌جمهور آمریکا شجاعت انجام این کار را داشته است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، نتانیاهو گفت: «بزرگترین تهدید از جانب ایران، تهدید سلاح‌های هسته‌ای در دستان قدرتی است که اعلام کرده ما باید از نقشه زمین محو شویم.»

وی در ادامه گفت: «من بر باز اعمال تحریم‌ها علیه ایران اصرار کردم و رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم شجاعانه‌ای برای بازگرداندن آنها گرفت.»

نتانیاهو در ادامه درباره یکی از اظهارات ترامپ در جمع اعضای کابینه که تفاسیر مختلف و بعضا نادرستی به همراه داشته هم اظهارنظر کرد.

ترامپ شامگاه گذشته هنگام بر شمردن دستاوردهای ادعایی‌اش در قبال با ادعای اینکه به‌ سبب تحریم‌های آمریکا، ایران مجبور به خارج کردن نیروهایش از سوریه شده، گفته بود: «آنها می‌توانند هر کاری که می‌خواهند بکنند، ولی دارند نیروهایشان را از سوریه خارج می‌کنند، نیروهایشان را از یمن خارج می‌کنند».

برخی از رسانه‌های صهیونیستی با تقطیع سخنان ترامپ آن را به عنوان چراغ‌سبز رئیس‌جمهور آمریکا به ایران تفسیر کرده‌اند.

نتانیاهو در واکنش به تعابیر مطرح‌شده درباره گفت اینطور نیست که ایران هر کاری بخواهد می‌تواند در سوریه انجام دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که همانند ترامپ به دستاوردسازی و تلاش برای بزرگنمایی نقشش در تحولات بین‌المللی عادت دارد مدعی شد که اسرائیل علیه ایران در سوریه عمل می‌کند.

وی گفت: «اینها اتفاقاتی هستند که درباره تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی‌اش در سوریه انجام می‌شوند. این اتفاقات در مرز لبنان هم می‌افتند.»

نتانیاهو مدعی شد:» ترامپ در حال اقدام علیه ایران در عرصه اقتصادی است و ما اینجا در اسرائیل علیه آنها در سطح نظامی اقدام می‌کنیم.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
الفالف16 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.
الفالف19 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۴۰ ۳۹۷۱۲۲۶۱۸۰به گزارش الف، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ماه سال ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. در حزب جمهوری خواه هنوز مشخص نیست آیا فرد یا افرادی به رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستقر خواهند پرداخت یا خیر. برخی معتقدند ایجاد اجماع در حزب دموکرات برای حمایت کامل از برنی سندرز امری بسیار سخت و شاید ناممکن است. جو بایدنجو بایدن، معاون باراک اوباما بوده و به نظر بسیاری می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های نهایی دموکرات‌ها در رقابت با دونالد ترامپ مطرح باشد. کوری بوکرکوری بوکر، سناتور سیاهپوست و ۵۰ ساله ایالت نیوجرسی یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات پیش رو است.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم فوتبال ایران پس از دو پیروزی پیاپی برابر ترکمنستان و یمن به دیدار برابر عراق رسیده است. آنها به همین دلیل استراتژی ای تدافعی برای این بازی برگزیده‌اند و سعی دارند در ضدحملات به تیم ایران ضربه بزنند. دقیقه ۸: شوت مهدی قائدی باز هم دروازه عراق را تهدید کرد ولی به گل نرسید. دقیقه ۳۲: شوت امید نورافکن از روی ضربه ایستگاهی زاویه مناسبی نداشت و با دخالت مدافعین عراق برگشت داده شد. دقیقه ۳۷: شوت نورافکن روی ضربه ایستگاهی را بار دیگر دروازه بان عراق به آغوش کشید.

اخبار بیشتر