1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

درخواست اعدام برای ۳۱ مفسد اقتصادی

باید با اخلالگران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
باید با اخلالگران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی شود
اصفهان- ایرنا- امام جمعه موقت اصفهان گفت: همه دستگاه های اجرایی و قوای سه گانه وظیفه دارند با اخلال گران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان افزود:

مردم استوانه اصلی نظام اسلامی هستند که خدمت به آنها بالاترین عبادت و ثواب محسوب می‌شود.

وی اظهارداشت: مسائل اقتصادی و تحریم‌ها امروز مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده که مسوولان باید با نظارت بیشتر، امور گوناگون را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به پایین آمدن نرخ ارز، نظارت با دقت بر حوزه تولید و توزیع برای کاهش قیمت کالاها در بازار ضروری است.

خطیب جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: اکنون که نرخ ارز پایین آمده باید قیمت کالاها کاهش یابد اما این درحالی است که کاهش‌های اخیر صورت گرفته در نرخ ارز تاثیر ملموسی بر کاهش قیمت کالاها و خدمات نداشته است.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: حمایت از کشاورز و کشاورزی وظیفه مهم دولت است و کشاورزی زیربنای حیاتی و اساسی برای کشور محسوب می‌شود.

رهبر با بیان این که کشاورزان استان اصفهان از چند سال گذشته تا کنون با مشکلاتی در زمینه تامین آب مواجه هستند، ادامه داد: دولت و وزارت نیرو باید نسبت به اجرای مصوبات شورای عالی آب و توزیع عادلانه آن در استان‌ها اقدام کند.

به گفته وی کشاورزان مردمی متدین، صالح و سالم هستند و همواره مطالبات خود را با منطق مطرح می‌کنند تا دشمن از اقدام‌های آنها سو استفاده نکند.

امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در هر شرایطی، گفت: دشمن به شدت بدنبال ایجاد نفاق، بدبینی و تشتت بین ملت ایران بوده و هیچ موقع از توطئه علیه ایران دست نخواهد کشید.

رهبر با بیان اینکه دشمن در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اقدام به ایجاد بدبینی و کینه کرده است، اظهارداشت: دشمن سعی دارد با این توطئه‌ها زمینه را برای رسیدن به خواسته‌های خود فراهم کند.

وی با اشاره به هفدهم دی سالروز دستور رضاخان مبنی بر کشف حجاب، افزود: در آن زمان رضاخان با هماهنگی دشمن دستور حذف حجاب را داد و امروز دشمن از راه‌های دیگر نسبت به اجرای آن اقدام کرده که باید در مقابل این شبیخون فرهنگی هشیار باشیم.

امام جمعه موقت اصفهان با انتقاد از اینکه امروز حجاب در جامعه متولی ندارد، تصریح کرد: بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶ دستگاه برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه مسوولیت دارند.

وی اضافه کرد: مسوولان باید با شیوه‌های منطقی و عاقلانه برای ترویج حجاب و جلوگیری از بی حجابی در جامعه اقدام کنند.

۷۱۵۰ /۶۰۲۶/

خواندن خبر در سایت منبع

دادگاه‌های مفسدان اقتصادی علنی و سریع برگزار شود

مهرخبرگزاری مهر
دادگاه‌های مفسدان اقتصادی علنی و سریع برگزار شود
شمیرانات- امام جمعه لواسان خواستار تداوم رسیدگی سریع به اتهامات مفسدان اقتصادی شد و گفت: دادگاه های مفسدان اقتصادی علنی و سریع برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه لواسان طی سخنانی با اشاره به انتصاب آیت الله آلی لاریجانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط مقام معظم رهبری، گفت: جایگاه بالای علمی آقای آملی لاریجانی، سابقۀ «برجسته و ارزشمند» وی در شورای نگهبان، مدیریت «پر تلاش و عالمانه و مخلصانه» وی بر قوه قضائیه و عنایت رهبری به چند مسئولیت مهم آیت الله صادق آملی لاریجانی سبب این انتصاب شد، که با توجه به اهمیت مجمع و شورای نگهبان، در فرصت مناسب کارهای قوۀ قضائیه را نظم بخشد و در مسئولیت‌های خطیر یادشده متمرکز شود.

وی گفت: ۲۰ دی ماه پنجمین ماهگرد استجازۀ ۲ ساله رئیس قوه قضاییه از امام خامنه‌ای است، که طی آن برای مجازات سریع مفسدان اقتصادی، اختیاراتی گرفتند تا دادگاه‌ها بتوانند با اختیارات ویژه با مفسدان اقتصادی برخورد کنند، اینک قریب یک پنجم مهلت این استجازه به پایان رسید و در پنج ماه گذشته ۳ حکم اعدام دربارۀ مجرمان معروف به سلاطین طلا و قیر اجرا شد، برخی هم به جرایم و زندان‌های مجازات شدند، هم‌اکنون پرونده موسوم به سلطان کاغذ توسط ناجا رونمایی شده است و یک محاکمه هم مربوط به صرافان و اخلالگران بازار ارز در جریان است و وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی با اسم مستعار محمد سالم در یک نوبت و حمید باقری درمنی در نوبت بعدی اعدام شدند.

امام جمعه لواسان ادامه داد: همان‌ زمان بیان شد، قانون خوب و اختیارات مکفی شرط لازم برای تحقق عدالتند، ولی کافی نیست و اجرای درست، شرط کفایت آن است، تجربۀ تاریخی ما هم نشان می‌دهد که این قاعده درست است، اهل نظر، بر اساس تجارب تاریخی بعد از انقلاب اسلامی، می‌گویند، همواره در نخستین روزهای راه اندازی سازوکار قضایی جدید، به دلیل بدیع‌بودن روش‌ها و برملانشدن ضعف‌های شکل و ساختار جدید و فرایند رسیدگی‌ها، احتمال دخل و تصرف و نفوذ و رای‌زنی و اعمال فشار به قضات اندک است، اما به مرور آن‌ها با آسیب‌هایی مواجهه می‌شوند که از کارکرد اصلی خود فاصله می‌گیرند.

لواسانی گفت: همانند دادگاه‌های انقلاب که در بدو پیروزی انقلاب به محض تشکیل با سرعت به کار خود ادامه دادند و به مرور زمان روی نقاط ضعف آن خیمه زده شد و چرخ دادگاه‌ها را کند و کندتر کرد، تا جایی که از آن‌ها نامی بیش باقی نماند، اگر دادگاه‌های انقلاب با همان صلابت اولیه باقی مانده بودند و مشکلات و آسیب‌های آن هم برطرف شده بود، امروز شاهد این فسادها نبودیم، نگرانی آن است که پرونده‌هایی که در چارچوب استجازه جدید بررسی شده‌اند، نیز با همین آسیب مواجه شوند، دادگاه‌های مفاسد اقتصادی در ۵ ماه گذشته علنی برگزار شده‌اند و بررسی روند رسیدگی و پرسش و پاسخ متهمان با قاضی دادگاه حکایت از نوعی روند نزولی در فرایند رسیدگی دارد، یعنی کار با سرعت و علنی انجام شده است.

وی اضافه کرد: مشروح دفاعیات وحید مظلومین هم در جریان دادگاه‌ها نشان می‌دهد که راه‌های فرار متهم از پاسخ‌گویی و طفره‌رفتن از پاسخ به اتهامات به خوبی بسته شده و در واقع دلایل کافی برای اثبات اتهام موجود بود و کلیه متهمان پرونده نیز حضور داشتند و هیچ کدام متواری نشده بودند، باید همین روند در دادگاه‌های مفسدان اقتصادی دیگر و اخلال گران بازار ارز نیز مشاهده شود و دادگاه‌ها علنی و سریع برگزار شوند و قضاتی انتخاب شوند که تهدید و تطمیع در عزم و رأی آنان تأثیر نگذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

۳۱ مفسد اقتصادی به قوه قضائیه معرفی شدند

فارسخبرگزاری فارس
۳۱ مفسد اقتصادی به قوه قضائیه معرفی شدند
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای برخورد با مفاسد اقتصادی، 31 مفسد اقتصادی به قوه قضائیه معرفی شدند.

امیر خجسته امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه شفافیت مهمترین ابزار برای برخورد با مفاسد اقتصادی است اظهار کرد: موفقیت‌های اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته در در گرو شفافیتی است که مانع از بروز تخلفات می‌شود.

وی با بیان اینکه اسامی ۳۱ مفسد اقتصادی که خون مردم را می‌مکند به قوه قضاییه اعلام شده است افزود: نباید بگذاریم مفاسد اقتصادی در جامعه قبح خود را از دست دهد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام شفافیت باید بر روی همه دستگاه‌ها حاکم شود تصریح کرد: پیچیدگی و حجم انبوهی از قوانین در دستگاه‌های اقتصادی مانند گمرک یکی از عوامل موثر در بروز فساد است.

وی با بیان اینکه گمرک و تجارت خارجی از جمله شاخص‌های مهم در توسعه کشور به حساب می‌آیند ادامه داد: البته اگر در این بخش‌ها نظارت و شفافیت لازم صورت نگیرد این فرصت به تهدید قاچاق بدل شده و تولید داخلی را نشانه می‌رود.

خجسته با تأکید بر اینکه مجلس باید به صورت دقیق برای رصد گمرکات کشور ورود کند خاطرنشان کرد: عدم برخورد جدی با قاچاق کالا باعث بروز موج‌های بیکاری و ورشکستی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط می‌شود که بار اصلی اشتغال را به دوش دارند.

وی گفت: اگر همه معاملات تجاری از جمله واردات شفاف و البته سیستمی انجام شود، شاهد جعل اسناد و اظهارهای خلاف نخواهیم بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بخش بزرگی از اقتصاد کشور بر پایه تجارت است که و به همین دلیل باید دقیق‌ترین نظارت‌ها بر گمرکات صورت گیرد.

انتهای پیام/ر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شیطنت سمیرا و ۲ پسر جوان دیوار تهران را به هم ریخت + عکس و فیلم گفتگو

رکنارکنا20 ساعت قبل
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از چه کسی یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم این کار را کرد و من یاد گرفتم و به خاطر یک کار بچه‌گانه سرقت کردم. گفتگو با رییس باندنوید ۳۳ که یکی از مجرمان سابقه دار این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از یکی از دوستانش که در خارج از کشور است یاد گرفته است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را چطور یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم که در خارج از کشور است به صورت اینترنتی به من یاد داد و من نیز انجام دادم. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
دلار ظرف ٢٤ ساعت اخیر، ٥٠٠ تومان کاهش یافت و در مرز ورود به کانال ١٣ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش «انتخاب»، دلار که روز گذشته ۱۴۶۵۰ تومان معامله می‌شد، در معاملات صبح امروز بازار ارز تا ۱۴۱۵۰ تومان نیز کاهش یافت و در آستانه بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی قرار گرفت. قیمت دلار که تحت تاثیر مسائل سیاسی به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شده بود، از هفته گذشته به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بیشترین کاهش تاکنون مربوط به روز جاری بوده که ۵۰۰ تومان از قیمت دلار کم شد. گفتنی است قیمت خرید دلار در بازار امروز ارز ۴۰۵۰ تومان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال ۹۷ تعداد ۵۷ فقره پهنه اکتشافی جمعا به مساحت ۲۸۲ هزارو ۴۶۳ کیلومترمربع آزادسازی گردیده است. مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور ۵۵۳ فقره گواهی کشف صادر شده در سال ۹۷ افزود: تعداد درخواست‌های صدور پروانه اکتشاف در سال گذشته ۴۲ هزارو ۴۵۹ فقره و تعداد پروانه اکتشاف صادر شده ۱۰۳۲ فقره بوده است. وی افزود: در این مدت همچنین محدوده‌های شن و ماسه به تعداد ۱۰ هزار فقره ساماندهی شد که در سه استان تکمیل نشده و تا نیمه سال جاری به اتمام می‌رسد. کشاورز در ادامه آمار تسهیلات اکتشافی درسال گذشته را ۱۴ فقره تسهیلات با مبلغ مجموع ۱۶٫۲ میلیارد ریال اعلام کرد. وی افزود: آمار کمیسیون گواهی کشف نشان می‌دهد که در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فقره گزارش پایان عملیات اکتشاف با ذخیره مجموع ۱۹۶ میلیون تن مورد تأیید قرار گرفته است.
افتصادنیوزافتصادنیوز14 ساعت قبل
وی با اشاره به روند فزاینده مرگ ناشی از فشار خون بالا در ایران اضافه کرد: در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ بر اثر بیمارهای مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند. دکتر دهقانی، شیوع فشار خون بالا در جمعیت بالای ۳۰سال استان خراسان جنوبی براساس گزارش سامانه سیب در سال ۱۳۹۷ را حدود ۲۰٫۷ درصد و کمتر از شیوع کشوری با رقم ۲۱٫۶ درصد اعلام کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به درصد شاخص‌های مرتبط با بیماری فشارخون، با بیان اینکه مصرف نمک در استان خراسان جنوبی زنگ خطر ما برای فشار خون بالا است، گفت: متاسفانه بالاترین میزان مصرف نمک در کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: میانگین مصرف نمک در کشور ۹٫۵۴ گرم در روز است که این میزان در خراسان جنوبی ۱۰٫۷۹ گرم می‌باشد. دکتر دهقانی با اشاره به اهداف کاربردی کمپین ملی کنترل فشار خون گفت: کاهش وقوع مرگ و حوادث قلبی - عروقی زودرس ناشی از فشار خون بالا و کاهش هزینه‌های ناشی از فشار خون بالا در بخش سلامت از این اهداف است.

از جمله برنامه‌های ما طرح مالیات بر عایدی از سرمایه است

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
وی گفت: یک سری فعالیت‌های اختلالزا داریم که به واسطه آن جاذبه هایی ایجاد می‌شود و منابع به سمت آن می‌رود. دژپسند افزود: باید با وضع مالیات مانع از ایجاد اختلال در فعالیت‌های اقتصادی شد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ریزی برای تدوین آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از جمله دستور کار امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود. رئیسرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هم اکنون دغدغه اول در حوزه کسب و کار، بی ثباتی در قوانین و مقررات است. پورابراهیمی گفت: تکثیر این بخشنامه‌ها موجب بی ثباتی در حوزه کسب و کار است.

اخبار بیشتر