رییس جمهوری چین: ارتش برای جنگ آماده باشد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

رییس جمهوری چین: ارتش برای جنگ آماده باشد

سران پکن خواهان تقویت بیش از پیش نظامیان چینی شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سران پکن خواهان تقویت بیش از پیش نظامیان چینی شدند
رئیس جمهوری چین از مقامات ارشد ارتش این کشور خواست تا با تقویت آمادگی نظامی، خود را برای مقابله با موقعیت‌های اضطراری آماده کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس جمهوری چین از نیروهای مسلح این کشور خواست تا توانشان را برای موقعیت‌های اضطراری تقویت کنند، وی همچنین از نظامیان چینی خواست برای کسب آمادگی به منظور نبرد، هر آنچه در توان دارند را انجام دهند.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در شرایطی خواهان تقویت نیروهای مسلح کشورش شده است که پکن درگیر منازعات مرزی در دریای جنوبی چین و افزایش تنش‌ها با ایالات متحده بر سر طیفی از موضوعات از تجارت تا تنگه تایوان است.

طبق گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس جمهوری چین به مقامات ارشد نظامی این کشور گفته است که چین با خطرات و چالش‌های فزاینده‌ای روبه‌رو است و نیروهای مسلح باید برای حفظ امنیت و نیازهای توسعه‌ای این کشور تلاش کنند.هشدار شدید پکن به واشنگتن در خصوص تحریم ارتش چین7 سلاح چین برای مقابله با آمریکا در جنگ تجاریتاکید سرپرست وزارت دفاع آمریکا بر تمرکز پنتاگون بر چینچین تایوان را به استفاده از گزینه نظامی تهدید کردتلاش "آبه" برای مقابله با نفوذ چین در منطقه آسیا-اقیانوسیه

خواندن خبر در سایت منبع

شی جینپینگ خواهان آمادگی ارتش برای رزم شد/ چین آماده جنگ احتمالی می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
شی جینپینگ خواهان آمادگی ارتش برای رزم شد/ چین آماده جنگ احتمالی می‌شود
رئیس‌جمهوری چین در نشستی تاکید کرد، نیروهای مسلح چین باید آمادگی خود برای مواقع اضطرار را تقویت کرده و هر آنچه می‌توانند در جهت آمادگی برای نبرد انجام دهند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، چین مایل به تقویت نیروهای مسلحش در بحبوجه مناقشه ارضی در دریای چین جنوبی و تشدید تنش‌ها با ایالات متحده بر سر مسائلی از جمله وضعیت تایوان تا مسائل تجاری است.

خبرگزاری دولتی شینهوا به نقل از شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در نشست با مقام‌های نظامی گزارش داد، چین با خطرات و چالش‌های روزافزون روبروست و نیروهای مسلح باید در راستای تامین امنیت و نیازهای توسعه آن حرکت کنند.

شی جینپینگ که همچنین رئیس کمیته مرکزی ارتش چین است، روز جمعه گفت نیروهای مسلح باید استراتژی‌های ابداعی برای دوره جدید داشته باشند و مسوولیت‌های آمادگی و اجرای جنگ را بر عهده بگیرند. او تاکید کرد: جهان با دوره‌ای از چالش‌های مهم روبروست که در یک قرن گذشته هرگز دیده نشده بود و چین هنوز در دوره‌ای مهم از فرصت‌های استراتژیک توسعه قرار دارد.

رئیس‌جمهوری چین افزود، نیروهای مسلح باید قادر به پاسخگویی سریع در مواقع اضطراری باشند. ارتش باید قابلیت‌های عملیاتی‌ مشترک خود و ماهیت انواع جدید نیروهای جنگی را ارتقا دهد.

اظهارات شی جینپینگ پیرو سخنان روز چهارشنبه او مطرح می‌شود که گفته بود چین حق استفاده از قوه قهریه برای دستیابی به اتحاد مجدد با تایوان و جلوگیری از استقلال این جزیره خودمختار را برای خود محفوظ می‌داند.

چند روز پیش از آن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با امضای لایحه‌ای بر تعهد ایالات متحده برای حفظ امنیت تایوان تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

توسعه طلبی دریایی انگلیس بیخ گوش چین

ایرناخبرگزاری ایرنا
توسعه طلبی دریایی انگلیس بیخ گوش چین
پکن - ایرنا - برنامه ریزی انگلیس برای ساخت یک پایگاه دریایی در آسیای جنوب شرقی، جایی که همواره محل تنش چین، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی بوده است باعث بروز نگرانی هایی در میان کشورهای منطقه از جمله چین شده است.

به گزارش ایرنا بریتانیا که با هماهنگی با راهبردهای آمریکا در تلاش است تا حضور قویتری در آبهای منطقه داشته باشد، پیشتر هم با اعزام ناوهایش به دریای جنوبی، خشم چین را برانگیخته است.

این کشور حالا اما در حال برنامه ریزی برای ساخت یک پایگاه نیروی دریایی در کشور سنگاپور و یا برونئی است اقدامی که می‌تواند روابط لندن را با کشورهای آسیای جنوب شرقی بخصوص چین تیره کند.

البته بعید است آمریکا مخالفتی با این کار داشته باشد زیرا 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا که می‌کوشد حضور نیروهای نظامی چین را در خاورمیانه کمرنگ کند از متحدانش خواسته است حضور بیشتری در آبهای منطقه آسیای جنوب شرقی و دریای جنوبی داشته باشند بنابراین این برنامه دقیقا مطابق با راهبرد آمریکا است و این کشور را خرسند خواهدکرد.

منطقه دریای جنوبی و آسیای جنوب شرقی پیشتر به دلیل حضور نظامی آمریکا و برخی از متحدان این کشور متشنج شده و آبهای دریاهای این منطقه همیشه، مواج بوده است و با ساخت چنین پایگاهی، سایه تازه‌ای از تنش‌ها، این ناحیه را در بر خواهد گرفت.

'گاوین ویلیامسون' وزیر دفاع انگلستان در مصاحبه‌ای که بتازگی با رسانه‌های این کشور داشته از برنامه ساخت چنین پایگاهی در یکی از دو کشور فوق خبر داده است.

'شی لو پینگ' کارشناس آکادمی علوم اجتماعی چین هشدار می‌دهد که ساخت این پایگاه باعث بروز تنش‌های جدی میان انگلستان و کشورهای دیگر خواهد شد.

او می‌افزاید کشورهای آسیای جنوب شرقی و چین نمی‌خواهند شاهد نیروهای بیگانه و حضور با نفوذ آنها در آبهای منطقه باشند و روابط با لندن پر تنش خواهد شد.

انگلستان سال گذشته یکی از ناوهای خود را به نزدیکی جزایر پاراسل یکی از مهمترین مناطق پرمنازعه در دریای جنوبی فرستاد و چین را بسیار عصبانی کرد و باعث شد تا پکن به لندن هشدار دهد خود را از مسایل این منطقه دور نگهدارد.

به نظر می‌رسد انگلستان حالا که تصمیم به خروج از برگزیت گرفته، خود را از قید و بندهای اتحادیه اروپا فارغ می‌بیند و می‌خواهد دستکم در دو سال آینده دو پایگاه نظامی در کارائیب و آسیای جنوب شرقی ایجاد کند لندن با این کار در حال تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در دریاهای منطقه است.

انگلیسی‌ها از زمانی که جنگ جهانی دوم پایان رسید کمتر در آبهای مناطق دیگر حضور یافته‌اند اما ساخت این پایگاه به این کشور این توان را می‌دهد تا در نقش تازه‌ای در منطقه حضور یابد و سیاست هایش با آمریکا نیز همسازی دارد زیرا واشنگتن سال‌ها است برای حضور فزاینده در منطقه دریای جنوبی و آسیای جنوب شرقی، نقشه می‌کشد.

این کشور در دهه ۶۰ از پایگاه‌های نظامی که در خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی داشت خارج شد ولی حالا می‌گوید که دوره‌ای تاریخی از حضور فزاینده در آبهای منطقه شروع شده است.

'نی لی شونگ' کارشناس امور دریایی دانشگاه علوم و فنون شانگهای بر این باور است که انگلستان خود را با سیاست‌ها و راهبردهای منطقه‌ای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هماهنگ کرده است و می‌خواهد در نقشی جدید ظاهر شود.

وی ساخت این پایگاه را گامی مکمل با سیاست‌های واشنگتن در منطقه هند و پاسیفیک دانسته و افزوده است: برنامه آمریکا و ترامپ هم تقویت حضور امنیتی و اقتصادی در منطقه است.

کارشناسان می‌گویند ترامپ می‌خواهد از نفوذ فزاینده چین در دریای جنوبی و تبدیل این کشور به یک ابرقدرت جلوگیری کند برای همین لازم است متحدانش را نیز پشت خود جمع کند و انگلستان در همین راستا پایگاه‌های دریایی می‌سازد.

در حقیقت ترامپ نمی‌خواهد به طور مستقیم آمریکا را درگیر مسایل امنیتی منطقه کند و برای همین متحدانش را جلو انداخته و خودش در پشت سر آنها حرکت می‌کند و این پایگاه‌ها هم در راستای چنین راهبردی ساخته می‌شوند.

بریتانیا در جریان اعلام خروج از برگزیت روابط خوبی را با چین تجربه کرد به طوری که پکن اعلام کرد در هر شرایطی با این کشور مناسبات نزدیک خواهد داشت و به نظر می‌رسید که دوره طلایی از روابط شروع شده است اما حضور بیشتر لندن در دریای جنوبی به نوعی به چالش کشیدن چین محسوب می‌شود و پکن در این زمینه آرام نخواهد نشست و بسرعت به این کشور هشدار خواهد داد.

پکن در اواخر ماه اوت سال ۲۰۱۸ هم وقتی ناوشکن انگلستان به آبهای جزایر پاراسل نزدیک شد با انتشار بیانیه‌ای به این کشور هشدار داد نباید با این اقدامات به مناسبات لطمه بزند و آزادی کشتیرانی در دریای جنوبی تضمین شده است و نیازی به تامین آن از سوی لندن نیست.

کشورهایی نظیر استرالیا، ژاپن و حتی ویتنام در حال به چالش کشیدن حضور نظامی چین در دریای جنوبی هستند و سیاست‌های انگلستان با این کشورها و بخصوص آمریکا هماهنگ شده به نظر می‌رسد و به مذاق آنها خوش خواهد آمد.

سنگاپور و برونئی از مستعمره‌های کهن انگلستان محسوب می‌شوند و برای همین بعید به نظر می‌رسد با برنامه ساخت پایگاه دریایی مخالفتی داشته باشند اما اجرای این برنامه یک آزمایش بزرگ برای روابط چین با این کشورهای همسایه محسوب می‌شود.

چین همچنان امیدوار است که ارتش انگلیس نتواند بودجه ساخت این پایگاه‌ها را به دلیل برخی مخالفت‌های داخلی تامین کند اما به نظر می‌رسد سنگاپور و برونئی هم شرایط دشواری خواهند داشت و در منازعاتی که بین آمریکا و متحدانش با چین وجود دارد باید طرف یکی از آنها را بگیرند و این تصمیمی سرنوشت ساز برای کل منطقه خواهد بود.

آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

خواندن خبر در سایت منبع

شی جینپینگ: ارتش چین مهیای نبرد باشد

مهرخبرگزاری مهر
شی جینپینگ: ارتش چین مهیای نبرد باشد
رئیس جمهوری چین با اشاره به چالش‎های عصر جدید، از ارتش این کشور خواست آمادگی‎های نظامی خود را برای نبرد در میدان جنگ افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شی جینپینگ رئیس جمهوری چین از ارتش این کشور خواست با افزایش توانایی‎های نظامی، خود را مهیای جنگیدن در میدان رزم کنند.

وی در جمع نظامیان عالی رتبه این کشور از افزایش چالشهای پیش روی چین و لزوم تلاش ارتش برای تضمین امنیت و توسعه تجهیزات سخن گفت.

به گفته شی که همزمان رئیس کمیته نظامی مرکزی است، نیروهای مسلح چین باید در مواجهه با عصر جدید، راهبردهای ویژه‌ای بیندیشند و مسئولیت آمادگی برای نبرد را بپذیرند.

وی در این باره گفت: جهان با دوره‎ای از تغییرات بزرگ مواجهه است که در یک قرن گذشته بی ‏سابقه است و چین همچنان از فرصت راهبردی برای پیشرفت برخوردار است.

به گفته شی، نیروهای مسلح چین نیازمند افزایش مهارت پاسخگویی به فوریت‎های نظامی، ارتقاء سطح توانایی عملیات‎های مشترک و ایجاد انواع جدیدی از نیروهای رزمی است.

اظهارات شی در حالی بیان شد که وی روز چهارشنبه نیز به تایوان درباره استقلال طلبی هشدار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

چین هم «مادر بمب‌ها» ساخت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
چین هم «مادر بمب‌ها» ساخت
شرکت دولتی صنایع نظامی چین NORINCO برای نخستین بار عکس‌های نوع چینی"مادر همه بمب‌ها" و آزمایشات آنرا به معرض نمایش گذاشت.

شرکت دولتی صنایع نظامی چین NORINCO برای نخستین بار عکس‌های نوع چینی «مادر همه بمب‌ها» و آزمایشات آنرا به معرض نمایش گذاشت.

به نقل از نشریه «گلوبال تایمز»، این بمب از لحاظ قدرت و نیروی تخریبی فقط از بمب هسته‌ای ضعیف‌تر است.

گلوبال تایمز، این بمب از یک بمب افکن H-۶K پرتاب شد و انفجار عظیمی رخ داده است. محل آزمایشات ذکر نشده است.

وزن مادر چینی همه بمب‌ها چندین تن است و بمب افکن به این خاطر هر بار فقط یک عدد از این بمب‌ها را می‌تواند حمل کند. به عقیده تحلیل گران طول بمب چینی ۶ ۵ متر است.

کارشناسان می‌گویند که به احتمال زیاد بمب چینی کوچک‌تر از بمب آمریکایی ساخته شده تا بمب افکن H-۶K بتواند آنرا حمل کند.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، کارشناسان احتمال می‌دهند این بمب گرما فشاری باشد.

سلاح عظیم انفجار هوایی جی‌بی‌یو-۴۳/بی (GBU-۴۳/B Massive Ordnance Air Blast) معروف به مادر همه بمب‌ها (MOAB)، بمب قدرتمندی است که توسط ارتش آمریکا ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ آزمایش شد. در زمان ساخت، این بمب به عنوان قوی‌ترین بمب غیر هسته‌ای که تا به آن زمان ساخته شده‌ بود، معروف شده‌ بود. آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۷ پس از حمله با این بمب به مواضع داعش در افغانستان، عکس‌ها و تصاویر مربوط به استفاده از این بمب را منتشر کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی دهقان‌دهنوی افزود: بالغ بر ۹۰ درصد مجوز‌های کسب و کار کشور در سامانه قرار گرفته است. فراتر از آن نیز زیر ساخت اتصال بخش صدور مجوز در بستری مشخص در راستای ساماندهی مجوز‌ها فراهم خواهد شد. همچنین مقررات اضافی یا بخش‌هایی از استعلام‌ها که اضافی هستند نیز در قالب هیئت مقررات زدایی حذف، لغو یا قابل تغییر خواهد شد. دهنوی گفت: اصلاحیه قانون فضای کسب و کار در مجلس تصویب شده است و با تایید شورای نگهبان ابلاغ خواهد شد. عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس نیز گفت: قانون فضای کسب و کار در مجلس در حال اجرایی شدن است.
الفالف23 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بهترین لپ تاپ‌های ۲۰۱۹ ایسوس؛ کدام لپ تاپ‌های ایسوس کارایی بهتری دارند؟

تکراتوچند ثانیه قبل

کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام طرح‌های حمایتی دولت

اقتصاد آنلاین4 دقیقه قبل

جزئیات پیشنهاد میلان به زلاتان

نود4 دقیقه قبل

بازیکنان پرسپولیس شارژ مالی شدند/قول انصاری‌فرد به سرخ‌پوشان

نود4 دقیقه قبل

چالش پیرترین سرمربی ملی جهان؛ تمدید سرمربی ۷۴ ساله با آلبانی

نود4 دقیقه قبل