تایید لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تایید لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص

توضیحات محسن رضایی درباره تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

ایسناخبرگزاری ایسنا
توضیحات محسن رضایی درباره تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که امروز در جلسه مجمع به تصویب رسید توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی امروز برگزار شد.

موضوع جلسه، مغایرت‌های لایحه مبارزه با پولشویی (مصوب مجلس) با سیاست‌های کلی نظام بود.

دولت و قوه قضاییه، لایحه اصلاحیه قانون قبلی را تهیه و به مجلس فرستاده بودند. هیات عالی نظارت هم قبلا مغایرت‌های این لایحه با سیاست‌های کلی را برشمرده و به شورای نگهبان فرستاده بود.

شورای نگهبان آن ایرادات را به دلیل مغایرت با اصل ۱۱۰ قانون اساسی به مجلس ابلاغ کرد.

سرانجام، موضوع به مجمع تشخیص مصلحت بازگشت و مجمع هم با رعایت مصلحت، ‌ مغایرت‌ها را تشخیص داده، مصوبه مجلس اصلاح شد.»

خواندن خبر در سایت منبع

اصلاحاتی که مجمع تشخیص در لایحه مبارزه با پولشویی انجام داد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اصلاحاتی که مجمع تشخیص در لایحه مبارزه با پولشویی انجام داد
تهران - ایرنا – مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را در حالی تایید کرد که بخشی از ایرادات مد نظر هیات عالی نظارت و شورای نگهبان را در آن اصلاح کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، این ایرادات پیش از این در نامه مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام و با امضای محسن رضایی دبیر مجمع به شورای نگهبان اعلام شده بود.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه مورخ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ هیأت وزیران به تصویب رسیده بود، پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان ارسال شد.

شورای نگهبان نیز پس از بررسی لایحه و ارائه ایرادات این شورا، آن را به مجلس اعاده داد. مجلس شورای اسلامی در ادامه با اصرار بر موضع خود، آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کرد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در نخستین جلسه بررسی خود در تاریخ ۲۴ آذرماه بند (الف) ماده (۱) این لایحه را اصلاح کرد.

در این بند و در تعریف جرم منشا آمده است: «هر رفتاری که مطابق ماده دو قانون مجازات اسلامی مصوب یکم اردیبهشت ۹۲ جرم محسوب شود، از منظر این قانون تخلفات مذکور در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اصلاحات بعدی، همچنین عرضه و خرید خارج از شبکه‌های فراورده‌های نفتی و دارویی جرم محسوب می‌شود» که عبارت «و همچنین عرضه و خرید خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی و دارویی جرم محسوب می‌شود» از این بند حذف شد.

همچنین اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود و در دومین روز بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، در بند (پ) ماده (۲)، نظر شورای نگهبان را تایید کرد. در این بند آمده است: پنهان یا کتمان کردن یا تغییر دادن اطلاعات مربوط به ماهیت واقعی، منشا، منبع، محل، نقل و انتقال، جابه جایی یا مالکیت عوایدی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در نتیجه جرم تحصیل شده باشند.

اعضای مجمع همچنین در ادامه بررسی خود نظر مجلس شورای اسلامی را در خصوص ماده ۵ این لایحه را تایید کردند. در این ماده تاکید شده است: کلیه صاحبان مشاغل غیرمالی و موسسات غیرانتفاعی و همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بیمه‌ها، بیمه مرکزی، صندوق‌های قرض الحسنه، بنیادها و موسسات خیریه، شهرداری‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، نهادهای عمومی غیردولتی، تعاونی‌های اعتباری، صرافی‌ها، بازار سرمایه (بورس‌های اوراق بهادار) و سایر بورس‌ها، شرکت‌های کارگزاری، صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری و همچنین موسساتی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر نام می‌باشد از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی ایران و غیر آن‌ها، مکلفند آیین نامه‌های مصوب هیات وزیران در ارتباط با پولشویی و تامین مالی تروریسم را اجرا کنند.

ماده (۷) مکرر مصوبه مجلس از دیگر مواد اختلافی بود که مجمع تشخیص مصلحت نظام بند (ب) و (د) و تبصره (۴) بند (ذ) و الحاق یک تبصره به بند (ب) ماده (۷) مکرر، آن را اصلاح کرد.

با اتمام بررسی لایحه پولشویی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فرا ملی (کنوانسیون پالرمو) در دستور کار آتی مجمع قرار خواهد گرفت.

سیام**۹۳۱۴**۱۵۳۵

خواندن خبر در سایت منبع

مجلس دو ایراد لایحه را رفع کرده، اما سایر اشکالات پابرجاست

مهرخبرگزاری مهر
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران توضیحاتی را درباره لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم ارائه کرد.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص تصویب شد

مهرخبرگزاری مهر
لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص تصویب شد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار مهر از تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: پیش از این ماده ۱ اصلاح شده بود و امروز ماده ۵ و ۸ مورد بررسی قرار گرفت. ماده ۸ اصلاحیه داشت که این کار هم انجام شد و به تصویب رسید.

وی افزود: در جلسه امروز موافقین و مخالفین نظرات خود پیرامون این لایحه مطرح کردند که حقیقتا مدیریت آیت الله آملی لاریجانی قابل توجه بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی چرا به این سرعت در مجمع به تصویب رسید، اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی بحث هایی را پیرامون آن انجام داده بود و کار پخته شده بود و با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس، وزیر اقتصاد و معاون حقوقی رئیس جمهور نیز بحث و بررسی شد و به تصویب مجمع رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان دارالقرآن الکریم ضمن صدور بیانیه و محکوم کردن اقدامات ناشایست و ساختار شکنانه فتنه‌گران و اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در مصلای شهر قدس توسط عده‌ای آشوب‌گر یکصد جلد قرآن کریم به مصلای شهرستان قدس اهدا کرد. این اقدام در پی اقدامات هنجار شکنانه ایادی استکبار جهانی و فتنه‌گران در کشور و سوزاندن قرآن کریم و اهانت به ساحت مقدس کلام الهی و اماکن مذهبی و تخریب اموال عمومی و ایجاد نا امنی در برخی مناطق کشور صورت گرفت. بی‌شک آتش زدن اماکن عمومی و مراکز دولتی و خصوصی و اهانت به مساجد و علی الخصوص آتش زدن «قرآن کریم» کار مردم مسلمان این دیار نیست و چنین اقدامات شنیعی مخصوص فتنه طراحی شده از سوی مستکبرانی است که دست‌شان تا مرفق به خون این مردم مسلمان آغشته است. اما همان‌گونه که قرآن کریم وعده داده است: «إن ٱلذین قالوا۟ ربنا ٱلله ثم ٱستقٰموا۟ تتنزل علیهم ٱلملٰٓئکة ألا تخافوا۟ ولا تحزنوا۟ وأبشروا۟ بٱلجنة ٱلتی کنتم توعدون». سازمان دارالقرآن الکریم

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۳۰ آبان ۱۳۲۱، لایحه دولت مبنی ‌بر واگذاری اجازه انتشار اسکناس به هیات نظارت اندوخته اسکناس به تصویب مجلس رسید. براساس این مصوبه بانک ملی مجاز شد که با تصویب هیات نظارت هر مقدار که لازم باشد اسکناس چاپ کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
سفیر کشورمان در جاکارتا با رئیس کنگره ملی زنان اندونزی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، محمد آزاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی با خانم گیوو روبیانتو رئیس کنگره ملی زنان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. در این ملاقات خانم گیوو توضیحاتی در مورد نقش و جایگاه این سازمان غیر دولتی ارائه داد. همچنین در این ملاقات طرفین ضمن ابراز تمایل به تعامل بیشتر دو کشور در زمینه فعالیت‌های زنان، زمینه‌های همکاری مشترک را مورد بررسی قرار دادند. انتهای پیام

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان سند الزامات فنی سامانه تبادل الکترونیکی اطلاعات پیشرفته را امضاء کردند. به گزارش ایسنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران و کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان در شروع کنفرانس «راه‌حل‌های دیجیتال جهت تسهیل همکاری‌های مرزی و بازرگانی»، با هدف تعمیق همکاری مراجع و نهادهای گمرکی دو کشور، سند الزامات فنی سامانه تبادل الکترونیکی اطلاعات پیشرفته را امضاء کردند. این سند از طرف ایران به امضای علی بعیدی مفردنیا معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران رسید. همزمان ارمنستان سندی مشابه را با گرجستان نیز به امضاء رساند. کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان، ۱۸ و ۱۹ نوامبر میزبان کنفرانس منطقه‌ای با موضوع «راه‌حل‌های دیجیتالی جهت تسهیل همکاری‌های مرزی و بازرگانی» در ایروان بود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بهترین لپ تاپ‌های ۲۰۱۹ ایسوس؛ کدام لپ تاپ‌های ایسوس کارایی بهتری دارند؟

تکراتوچند ثانیه قبل

کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام طرح‌های حمایتی دولت

اقتصاد آنلاین3 دقیقه قبل

جزئیات پیشنهاد میلان به زلاتان

نود3 دقیقه قبل

بازیکنان پرسپولیس شارژ مالی شدند/قول انصاری‌فرد به سرخ‌پوشان

نود3 دقیقه قبل

چالش پیرترین سرمربی ملی جهان؛ تمدید سرمربی ۷۴ ساله با آلبانی

نود3 دقیقه قبل