1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

نه اردو، نه تمرین؛ اعتصاب استقلالی‌ها کامل شد!

علی خطیر: بازیکنان خوب خارجی حاضر نیستند به ایران بیایند؛ حضور سزار در استقلال منتفی شده است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
علی خطیر: بازیکنان خوب خارجی حاضر نیستند به ایران بیایند؛ حضور سزار در استقلال منتفی شده است

طرفداری- علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید بسیاری از بازیکنانی که با آنها مذاکره شده است، حاضر نشده‌اند به ایران بیایند.

علی خطیر در گفت‌وگو با تسنیم، درباره جذب پابلو سزار، مهاجم پاراگوئه‌ای اظهار داشت:

مذاکرات ما با این بازیکن از قبل منتفی شده بود، چون با رقم درخواستی ما موافقت نکرد. باشگاه برای یک فصل و نیم به او ۶۰۰، برای یک فصل ۴۰۰ و یک نیم‌فصل ۲۰۰ هزار دلار پیشنهاد داده بود، اما سزار دو برابر این مبلغ را می‌خواست. قیمت این بازیکن در ترانسفرمارکت نیز یک و نیم میلیون دلار است. در ضمن این رقم ناخالص پیشنهادی بوده و حداقل ۲۰ درصد مالیات از مبلغ قرارداد کسر می‌شد، در واقع مبلغ پیشنهادی برای یک فصل و نیم ۴۸۰ هزار دلار است.

وی افزود:

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما این است که بازیکنان اسمی در دنیا لیگ ایران را برای خود جذاب نمی‌بینند و پول برای‌شان در درجه دوم قرار دارد. سزار یکی از انتخاب‌های ما بود، اما مبلغ پیشنهادی‌مان را نپذیرفت. متأسفانه نمی‌دانم چطور بحث جذب این بازیکن لو رفته و اهداف آدم‌هایی که آن را لو داده‌اند، چیست! حضور این بازیکن در استقلال کنسل شده و اکنون نمی‌دانیم برخی‌ها چه اهدافی غیر از ضربه زدن به استقلال دارند. افرادی که با مسائل حقوقی آشنایی دارند، با مطالعه آن خواهند فهمید که این در خواست هیچ بار حقوقی و مالی را برای باشگاه ندارد و تجربه تلخ گومز را نخواهد داشت!

معاون ورزشی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد:

بودجه باشگاه، رقمی بود که پیشنهاد کرده بودیم. این مبلغ را از فسخ قرارداد مارکوس نویمایر و الحاجی گرو «سیو» کرده و اگر هر کسی بازیکن اسمی و بزرگ بیاورد، باشگاه با آغوش باز می‌پذیرد. آوردن بازیکن اسمی راحت نیست، چون خیلی‌ از آنها حاضر نمی‌شوند به ایران بیایند. ما دو نوع بازیکن در نقل‌وانتقالات داریم، نوع اول اینکه روند تغییر ارزش و قیمت آنها در ترانسفر مارکت صعودی است و این بازیکنان به دنبال حضور در لیگ‌های جذاب اروپایی هستند. دوم بازیکنانی که قیمت‌شان در ترانسفرمارکت افت کرده و آوردن آنها ریسک بزرگی است و مشخص نمی‌کند که جواب بدهند یا نه و باشگاه باید با حساسیت و دقت بیشتری نسبت به مذاکره و جذب این بازیکنان اقدام کند.

خطیر ادامه داد:

دوستان عزیزی که در رابطه با تیام صحبت می‌کنند، این را بدانند که او با استقلال برای یک فصل ۸۰۰ هزار دلار قرارداد داشت، اما حاضر نشد با این پول بماند. ما برای سزار پاراگوئه‌ای برای یک فصل و نیم مبلغ ۴۸۰ هزار دلار پیشنهاد دادیم، اما قبول نکرد که بیاید و دو برابر آن را می‌خواست.

خواندن خبر در سایت منبع

استقلال در آستانه بحران؟

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
استقلال در آستانه بحران؟

به گزارش اصلاحات پرس، در حالی که طبق اعلام سایت باشگاه استقلال قرار بود تمرینات این تیم از روز گذشته، ۱۵ دی برای نیم‌فصل دوم آغاز شود اما این اتفاق نیافتاد و به نظر می‌رسد مشکلات مالی باعث شده تا بازیکنان استقلال شرکت در تمرین این تیم را تحریم کنند. البته این به تعویق افتادن تمرین در حالی رخ داد که دیر رسیدن شفر را بهانه کردند اما زمان دقیق برای شروع دوباره تمرینات از سوی باشگاه استقلال رسانه‌ای نشده است.

همچنین بازیکنان استقلال که قرار بود روز جمعه در تست پزشکی باشگاه برای نیم‌فصل دوم حضور پیدا کنند اما بسیاری از آن‌ها در این تست شرکت نکردند. به نظر می‌رسد بحران مالی در استقلال جدی‌تر شده و بسیاری از بازیکنان این تیم بخش زیادی از قراردادهای‌شان را دریافت نکرده‌اند. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که استقلالی‌ها قرار بود بنا به گفته‌های روز گذشته فتحی، امروز (یکشنبه) برای برگزاری اردوی خارجی به قطر سفر کنند اما هنوز خبری از زمان این سفر اعلام نشده و به نظر می‌رسد زمان آغاز این اردو برای یکی دو روز اخیر به تعویق بیافتد مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد و آبی‌ها همین امروز عازم سفر شوند.

البته امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال به شدت به دنبال منابع مالی برای پرداخت معوقه‌های بازیکنان و برگزاری اردوی دو هفته‌ای این تیم در قطر است. با این حال ناراحتی بازیکنان استقلال از بدقولی مدیران این تیم جدی به نظر می‌رسد و هنوز هم باشگاه استقلال به دلیل مشخص نبودن حضور بازیکنان در تمرینات این تیم، زمان شروع مجدد تمرینات را به صورت رسمی اعلام نکرده است.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

اردوی استقلالی‌ها در گرو پایان اعتصاب

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
اردوی استقلالی‌ها در گرو پایان اعتصاب

به گزارش ورزش سه، بازیکنان استقلال با گذشت نیم فصل از لیگ برتر تنها ۲۵ درصد از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند و همین موضوع بهانه‌ای شده است تا آنها فعلا حاضر نباشند در تمرین شرکت کنند.

نکته عجیب ماجرا این است که امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال روز گذشته اعلام کرد بازیکنان این تیم امشب راهی قطر می‌شوند ولی بازیکنان حاضر به سفر به این کشور نشده‌اند.

از طرف دیگر مدیران استقلال به بازیکنان می‌خواهند به جای پول حواله پرداخت کنند که آنها هنوز با این موضوع موافقت نکرده‌اند و به همین دلیل تمرین این تیم امروز برگزار نشد.

البته فتحی در تلاش است امروز بخشی از مطالبات بازیکنان را پرداخت کند تا بازیکنان این تیم فردا برای برگزاری اردوی دو هفته‌ای راهی قطر بشوند.

استقلال در شرایطی هنوز تمرین‌های خود را آغاز نکرده است که تمرین بیشتر تیم‌های لیگ برتری بیش از یک هفته است که آغاز شده است و این موضوع می‌تواند با شروع نیم فصل دوم برای این تیم دردسرساز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

استقلالی‌ها: اول پول ما را بدهند؛ بعد بازیکن خارجی بیاورند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
استقلالی‌ها: اول پول ما را بدهند؛ بعد بازیکن خارجی بیاورند

طرفداری - استقلال قصد دارد در نیم فصل دوم تیمی مقتدر نشان دهد اما اقتدار استقلال با آن چه در نیم فصل و در بازه نقل و انتقالات انجام می‌دهد نسبت مستقیم داد. خبر علاقه استقلال به پابلو ولاسکز و حضور در اردوی قطر در حالی منتشر شده که بازیکنان استقلال اعتقاد دارند باشگاه باید به تعهدات مالی خود در نیم فصل در قبال بازیکنان عمل کند.

تمرین استقلال برگزار نشده است و این خبر خوشی برای هواداران استقلال نیست. تحول پیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد و این آرامش از ابتدای نیم فصل دوم باید همراه استقلال باشد. مدیر عامل استقلال پیش از این قول پرداخت مبالغی از قرارداد بازیکنان را به آن‌ها در نیم فصل داده بود که هنوز اجرایی نشده است.

در همین حال علاقه به یک مهاجم با رقمی نزدیک به ۶۰۰ هزار دلار برای طلبکاران استقلال چیزی جز اعتراض در پی ندارد. بازیکنان طلبکار استقلال به این موضوع واقف هستند که تیمشان باید تقویت شود اما انتظار آن‌ها جدیت باشگاه در پرداخت مطالباتشان است.

استقلال اردوی قطر را در پیش دارد و حضور استقلال در این اردو بخش زیادی از ابهامات پیش رو را رفع خواهد کرد. این ابهامات در مورد مهاجم پاراگوئه‌ای، سرور جپاروف و بازیکنان خروجی است و در عین حال استقلال تلاش می‌کند تا پیش از اردوی قطر که فرصت بسیار محدودی است بتواند اعتراض بازیکنان را به نحوی رفع کند.

خواندن خبر در سایت منبع

پشت پرده تمرین نکردن استقلالی‌ها چه بود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پشت پرده تمرین نکردن استقلالی‌ها چه بود؟

به گزارش ورزش سه، با وجود گذشت نیم فصل از آغاز لیگ برتر بازیکنان استقلال فقط ۲۵ درصد از قراردادهای خود را دریافت کرده‌اند و این موضوع باعث شده آنها حاضر نباشند در تمرین این تیم شرکت کنند.

باشگاه استقلال در این فصل به خاطر پرداخت بدهی‌های گذشته با مشکلات زیادی روبرو بوده‌اند و چون می‌خواهند بازیکن جدید جذب کنند، فعلا شرایط مالی ندارند که بخشی از مطالبات بازیکنان را پرداخت کنند.

اما مدیران استقلال برای اینکه بتوانند بازیکنان را راضی به تمرین کردن کنند پیشنهادی به آنها داده‌اند که از سوی آنها رد شده است؛ امیرحسین فتحی به بازیکنان گفته است که حاضر است بابت ۲۵ درصد از مطالبات بازیکنان دو حواله به آنها پرداخت کند که حواله اولی به ارزش ۱۲٫۵ درصد قراردادشان است که ۱۵ روز دیگر می‌توانند آن را وصول کنند و حواله دوم هم به همین ارزش یک ماه و نیم دیگر قابل وصول است.

فتحی با این اقدام قصد دارد بازیکنان را راضی به تمرین کردن کند اما فعلا آنها نمی‌خواهند تن به این اقدام بدهند و می‌گویند تا پول‌های خود را به صورت نقد دریافت نکنند تمرین نخواهند کرد.

این در شرایطی است که استقلال تمرین‌های خود را از تمام تیم‌های لیگ برتری دیرتر شروع کرده است و آبی‌ها همین حالا هم کمتر از یک ماه فرصت دارند خود را آماده شروع نیم فصل دوم لیگ برتر کنند.

با این شرایط باید منتظر ماند و دید اعتصاب استقلالی‌ها تا چه زمانی ادامه دار خواهد بود و آیا بازیکنان راضی می‌کنند در روزهای آینده در تمرین شرکت کنند یا نه.

خواندن خبر در سایت منبع

امیدهای استقلال چگونه قهرمان شدند؟

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
امیدهای استقلال چگونه قهرمان شدند؟

به گزارش «ورزش سه»، امیدهای استقلال با کسب یک پیروزی در دیدار نزدیک با سایپا موفق شدند به قهرمانی امیدهای تهران دست پیدا کنند تا بعد از سال‌ها عنوان با ارزشی در فوتبال پایتخت به نام این باشگاه باشد.

تیم‌های پایه استقلال در سال‌های گذشته با حضور ورمزیار در سبک کاری خود تفاوت ایجاد کرد و مدیر پیشین آکادمی استقلال به جای رسم معمول در استفاده از مربیان جوان در تیم‌های پایه، از مربیان متخصص در این لیگ‌ها استفاده کرد؛ مربیانی که خیلی زود برای آبی‌ها نتیجه بخش شدند و توانستند افتخار با ارزشی را کسب کنند.

*استمرار در تیم جوانان، قهرمانی در امیدها

تیم جوانان استقلال سال گذشته تا یک قدمی قهرمانی در جوانان تهران رفت اما در هفته‌های پایانی ناکام ماند. سرمربی جوانان استقلال محمد فدایی، سرمربی کنونی امیدهای آبی پوشان بود که در ابتدای تابستان امسال به تیم امیدها استقلال منتقل شد و اسکلت اصلی تیم فصل گذشته را نیز با خود به امیدها منتقل کرد. این تیم البته با جذب چند بازیکن شاخص نیز تقویت شد اما بدنه اصلی تیم قهرمان استقلال را تیم فصل گذشته جوانان شکل داد تا آبی‌ها در لیگ امیدها نتیجه‌ای بسیار خوب کسب کنند.

*تغییراتی که منتج به تغییر نشد

هر چند محمد مومنی مدیرجدید آکادمی استقلال در برخی دیگر از تیم‌ها تغییراتی انجام داد اما به ترکیب تیم امید استقلال دست نزد و به محمد فدایی اعتماد کرد تا در نهایت این تیم به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

امیدهای استقلال مانند پرسپولیس در لیگ کشوری حضور ندارند اما مطمئنا این قهرمانی با توجه به اهمیت فوتبال تهران که از گذشته همواره نقش زیادی در بازیکن سازی داشته، می‌تواند برای آبی‌ها یک آینده بسیار خوب را نوید بدهد. آینده‌ای با تکیه بر بازیکنان تیم‌های پایه که سال‌های گذشته نیز بازیکنانی مانند محسن کریمی، امید نورافکن، مجید حسینی و … را به استقلال هدیه کرده است.

*ستاره‌ها به تیم اصلی می‌آیند

ذکریا مرادی امروز برای استقلال هت تریک کرد و در هفته‌های اخیر چهره درخشان این تیم بود. در کنار این بازیکن اما چهره‌های دیگری حضور دارند که در این تیم درخشیدند که در این میان رضا آذری و معراج پورتقی پیش از این در تمرینات تیم بزرگسالان حضور داشتند و رضا آذری در لیگ برتر برای استقلال موفق به گلزنی نیز شده است.

در کنار این سه بازیکن باید منتظر حضور چند چهره جوان و درخشان دیگر در تیم اصلی استقلال باشیم که با تصمیم شفر برای نیم فصل دوم خلوت‌تر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

معاون باشگاه استقلال: امروز مشکل مالی حل شود، تیم فردا به قطر می‌رود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
معاون باشگاه استقلال: امروز مشکل مالی حل شود، تیم فردا به قطر می‌رود

- اخبار ورزشی -

هادی مباشری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره اعتصاب بازیکنان استقلال به دلیل پرداخت نشدن مطالبات‌ خود و عدم حضورشان در تمرین امروز (یکشنبه) اظهار داشت: ما و اسپانسر باشگاه تعهداتی داریم و باید به آن عمل کنیم و پول بازیکنان را بدهیم. قرار است مدیرعامل باشگاه با بازیکنان صحبت و این مشکل را حل کند.

وی در مورد لغو اردوی استقلال در قطر عنوان کرد: پرواز تیم برای فردا است و برای امروز نیست. بلیت سفر به قطر و هتل رزرو شده و اگر مشکلات مالی را امروز حل کنیم، تیم فردا راهی قطر می‌شود.جزئیات اعتصاب استقلالی‌ها در تمرین امروز

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان و عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه اظهار داشت: در نیمه اول این بازی برخلاف تصور استقلال خوزستان به دفاع مطلق روی نیاورد و بعضا در چند صحنه نیز روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد. اتفاقی که در استقلال خوزستان رخ داد و پرسپولیس هم توانست به آنچه می‌خواست برسد. شاید پرسپولیس باید ممنون سیدجلال حسینی باشد که با ضربه سر خوبش قفل دروازه استقلال خوزستان را باز کرد و به داد تیمش رسید. در واقع این بازی زنگ خطری برای پرسپولیس بود که هیچ بازی راحتی ندارد و برای تکرار موفقیت‌هایش باید هوشمندانه‌تر باشد. قطعا اگر شجاع خلیل‌زاده مشابه چنین اعتراض‌هایی را در بازی‌های بین‌المللی انجام دهد از داور بازی کارت قرمز دریافت خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
این دوازدهمین پنالتی مسی در لالیگا بود که از دست می‌رفت. از ۶۲ پنالتی ای که مسی در لالیگا زده، ۱۲ تای آنها به گل تبدیل نشده‌اند؛ به عبارتی از هر ۵ پنالتی مسی در لالیگا یکی از دست رفته است. از ۸۶ پنالتی مسی برای بارسا در همه رقابت‌ها نیز ۲۰ پنالتی او راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند. با احتساب بازی‌های ملی، تعداد پنالتی‌های از دست رفته مسی به ۲۵ می‌رسد: ۱۰۷ پنالتی؛ ۸۲ ضربه تبدیل به گل و ۲۵ ضربه از دست رفته. پیش از بازی امشب، مسی در جام جهانی برابر ایسلند بود که پنالتی خود را از دست داده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنیده می‌شود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بحث میزبانی با پرداخت هزینه‌های نجومی روبرو می‌شوند. سرخابی‌ها برای برگزاری بازی با نماینده‌های عربستان در کشور ثالث باید چیزی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که هزینه شامل تهیه زمین، رزرو هتل و دیگر موارد می‌شود. به این ترتیب با شرایط مالی و اوضاع این روزهای سرخابی‌ها آن‌ها باید برای مقدمات میزبانی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که البته حریفان استقلال و پرسپولیس نیز برای میزبانی باید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
منتهی سوال مهم این است ‌که چرا علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، وحید امیری و سامان قدوس کی‌روش را فالو نکرده‌اند. ولی این‌که کی‌روش آنها را دنبال می‌‌کند و توجهی به این مسأله نداشته‌اند در نوع خود قابل توجه است. یک اتفاق جالب دیگر اینجاست که چرا کی‌روش چند نفر از شاگردان خود را فالو کرده و بقیه را فالو نکرده است. البته این انتظار می‌رود که با مرور زمان تعدادی از بازیکنان فوتبال کلمبیا هم توسط این مربی فالو شوند. با این حال، احتمال آنفالو شدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و رضا قوچان‌نژاد توسط کی‌روش هم وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر