تحرکات خطرناک تروریست‌ها در شهرهای سوریه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تحرکات خطرناک تروریست‌ها در شهرهای سوریه

تروریستهای جبهه النصره آماده یورش به ۲ شهر دیگر در سوریه می‌شوند

مهرخبرگزاری مهر
تروریستهای جبهه النصره آماده یورش به ۲ شهر دیگر در سوریه می‌شوند
منابع سوری از آماده شدن تروریستهای جبهه النصره برای یورش به دو شهر دیگر در شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دام پرس، منابع سوری اعلام کردند که جبهه النصره تروریستهای خود را برای تسخیر شهرهای اریحا و معره النعمان به حرکت درآورده است.

بر اساس این گزارش؛ جبهه النصره به دنبال تسلط بر این شهر و اریحا است.

این در حالی است که قبلا منابع سوری از تسلط جبهه النصره بر شهر الاتارب در غرب حلب خبر دادند.

گفته می‌شود که تسلط تروریستهای جبهه النصره بر این شهر به دنبال توافق ایجاد شده با تروریستهای دیگر شامل ثوار الشام و بیارق الاسلام است که در کنار گروه موسوم به نور الدین زنگی با النصره می‌جنگیدند.

بر اساس این توافق؛ جبهه النصره نباید تروریستهای این گروهها را تحت تعقیب قرار دهد و باید امنیت آنها را تضمین کند.

این درحالی است که قبلا منابع سوری از محاصره این شهر توسط تروریستهای جبهه النصره خبر داده بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

شهر «الاتارب» در شمال سوریه به دست جبهه النصره افتاد

مهرخبرگزاری مهر
شهر «الاتارب» در شمال سوریه به دست جبهه النصره افتاد
منابع سوری از تسلط تروریستهای جبهه النصره بر شهر الاتارب در غرب حلب خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع سوری از تسلط جبهه النصره بر شهر الاتارب در غرب حلب خبر دادند.

گفته می‌شود که تسلط تروریستهای جبهه النصره بر این شهر به دنبال توافق ایجاد شده با تروریستهای دیگر شامل ثوار الشام و بیارق الاسلام است که در کنار گروه موسوم به نور الدین زنگی با النصره می‌جنگیدند.

بر اساس این توافق؛ جبهه النصره نباید تروریستهای این گروهها را تحت تعقیب قرار دهد و باید امنیت آنها را تضمین کند.

این درحالی است که قبلا منابع سوری از محاصره این شهر توسط تروریستهای جبهه النصره خبر داده بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

گسیل نیرو و تجهیزات جدید به شمال سوریه؛ غافلگیری تروریست‌ها در حومه حماه و حلب

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گسیل نیرو و تجهیزات جدید به شمال سوریه؛ غافلگیری تروریست‌ها در حومه حماه و حلب
یک رسانه روسی از ارسال نیرو و تجهیزات جدید از سوی ارتش سوریه به حومه حماه و ادلب به صورت غافلگیرکننده خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اسپوتنیک گزارش داد ارتش سوریه امروز یکشنبه نیرو و تجهیزات نظامی به جبهه‌های حومه شمالی حماه و جنوب ادلب ارسال کرده است.

این رسانه به نقل از منابع نظامی گزارش داد ارسال این نیرو و تجهیزات به صورت غافلگیرکننده بوده است، ارتش سوریه زره‌پوش، توپخانه و نفربر به این مناطق ارسال کرده است، همچنین یگان‌های نظامی ارتش از منطقه جنوبی به سمت شمال سوریه منتقل شده است.

این منابع درباره احتمال عملیات نظامی قریب الوقوع ارتش سوریه در دو جبهه حومه شمالی حماه و حومه جنوبی ادلب خاطر نشان کردند ارتش تحولات اخیر ادلب را زیر نظر دارد که شاهد تشدید جنگ داخلی میان گروه‌های تروریستی است به طوری که گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) بخش اعظم این مناطق را به سیطره خود درآورده است، این مناطق همچنین شاهد تشدید تنش و تلاش‌های مستمر گروه‌های تروریستی و حملات آنها به مواضع ارتش سوریه و شهرک‌ها و محله‌های مسکونی تحت کنترل دولت سوریه بوده که ارتش نمی‌تواند در قبال این تجاوزات سکوت کند.ادامه فریبکاری آمریکا درباره سوریه؛ تنها حقیقتی که حامیان تروریسم انکار می‌کنندتاکید بغداد بر حمایت از سوریه در نبرد علیه تروریسملحود: تمام جهان به پیروزی قاطع سوریه بر تروریسم اعتراف کرد

به گفته این منابع، نیروهای ارتش سوریه حضور خود را در جبهه‌های حومه حماه و ادلب از چند ماه پیش تقویت کرده‌‌اند و استحکامات جدید برای مقابله با هرگونه حادثه غیرمنتظره‌ای صورت گرفته که ممکن است طی روزهای آینده در این جبهه‌ها رخ دهد.

خبرنگار سانا هم گزارش داد یک یگان از نیروهای ارتش سوریه با تلاش‌های گروه‌های تروریستی برای رخنه به روستاهای امن و مواضع نظامی ارتش در حومه شمالی حماه مقابله کنند و تلفاتی به آنها وارد کنند، تروریست‌ها بار دیگر توافق منطقه خلع سلاح در ادلب را نقض کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

تروریستها همدیگر را می‌کشند/ تحرکات خطرناک تحریر الشام در سوریه

مهرخبرگزاری مهر
تروریستها همدیگر را می‌کشند/ تحرکات خطرناک تحریر الشام در سوریه
منابع سوری از درگیری شدید تروریستها با یکدیگر در ادلب و حومه حلب و تحرکات خطرناک تروریستهای جبهه النصره برای تسلط بر شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، منابع سوری از درگیری‌های شدید میان تروریستهای تحریر الشام یا همان جبهه النصره با گروههای دیگر از جمله گروههای موسوم به کتائب الثوار الشام، بیارق الشام در اطراف شهر الاتارب در حومه حلب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: تروریستهای هیئت تحریر الشام از چهار محور برای سیطره بر الاتارب پس از شکست دور اول گفتگو میان طرفین تلاش کردند. در حالی که تروریستهای تحریر الشام خواهان ورود به شهر هستند در این میان ساکنان شهر الاتارب مخالف ورود آنها هستند.

این درحالی است که برخی منابع سوری اعلام کردند که تحریر الشام، شهر الاتارب را به محاصره خود درآورده است و این پس از سیطره بر کوه راهبردی سمعان آخرین مرکز وابسته به نور الدین زنگی است.

در شهر الاتارب از طریق بلندگو دعوت به جنگ با تحریر الشام که در پشت دروازه‌های شهر هستند، می‌شود.

حمله جبهه النصره به نیروهای وابسته به ترکیه و آنکارا فقط تماشاگر است

منابع وابسته به مخالفان سوری از عدم حرکت جدی ترکیه در قبال تحرکات تحریر الشام ضد گروههای وابسته به آنکارا خبر دادند.

از سوی دیگر درگیری‌های شدیدی میان تحریر الشام و گروههای تحت لوای گروه موسوم به الوطنیه للتحریر در شمال ادلب جریان دارد که شمال غربی حومه حلب نیز این درگیری‌ها کشیده شده است و تحریر الشام به نیروهای وابسته به شاخه زیتون مورد حمایت ترکیه که اولین درگیری محسوب می‌شود، حمله کردند.

منابع وابسته به گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه اعلام کردند که تحریر الشام به دنبال سیطره بر ادلب است.

این در حالی است که تروریستهای تحریر الشام وارد روستاها و شهرک‌های حومه شهر معره النعمان در جنوب ادلب شدند. این تروریستها به شهرک‌های تلمنس، الغذفه، جرجناز و الحراکی در شرق معره النعمان مسلط شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

عملیات ارتش سوریه در استان حمص/انبار بزرگ تسلیحات تروریست‌ها به کنترل نیروهای سوری درآمد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
عملیات ارتش سوریه در استان حمص/انبار بزرگ تسلیحات تروریست‌ها به کنترل نیروهای سوری درآمد
خبرگزاری میزان- نیروهای ارتش سوریه صبح روز یکشنبه در عملیاتی موفق شدند یک انبار بزرگ تسلیحات را در استان حمص کشف و ضبط کنند.
عملیات ارتش سوریه در استان حمص/انبار بزرگ تسلیحات تروریست‌ها به کنترل نیروهای سوری درآمد - 0

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، ارتش سوریه صبح امروز یکشنبه یک انبار بزرگ تسلیحات را در استان حمص کشف و ضبط کرد.

ارتش سوریه موفق شده انبار بزرگی از تسلیحات را در شهر‌های «تلبیسه» و «تلدو»، کشف کرد.

این تسلیحات متعلق به گروه‌های تروریستی بوده که اخیرا از این مناطق در استان «حمص» عقب نشینی کردند.

براساس این اعلامیه رسمی، محموله بزرگی از مواد منفجره، موشک‌های حرارتی، اسلحه‌های ضد هوایی، اسلحه‌های ۲۳ میلی متری، تفنگ تک تیرانداز و چندین جعبه مهمات در این انبار وجود داشت.

گروه‌های تروریستی در چند هفته اخیر از مناطق شمالی حمص عقب نشینی کرده‎اند. در پی عقب نشینی این تروریست‌ها، ارتش سوریه همچنان انبار‌های تسلیحات و مهمات را در این مناطق کشف می‌کنند.

انتظار می‌رود این عملیات پاکسازی تا تابستان ادامه داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: قمار خسارت بار عارف / رویاپردازی عارف برای ریاست مجلس چگونه جایگاه نائب رئیسی را از مطهری گرفت و امیدی‌ها را در موضع ضعف قرار داد؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
فراکسیون امید امروز شاهد شکستی سنگین در انتخابات هیات رئیسه بود. عارف قصد ریاست مجلس را کرده بود، اما همچون سال گذشته شکست خورد، شکستی که یکی از کرسی‌های مهم نائب رئیسی را از اصلاح طلبان گرفت. به گزارش انتخاب، در ویدیوی زیر به بررسی، تحلیل و پیامدهای نتایج انتخابات امروز هیات رئیسه پرداخته‌ایم:

دو جمله روحانی که کاربران مجازی را عصبانی کرد

برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
پاسخ روحانی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دیدار اصحاب رسانه با رئیس جمهور، حسابی خبرساز شده تا آنجا که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. برترین‌ها: پاسخ روحانی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دیدار اصحاب رسانه با رئیس جمهور، حسابی خبرساز شده تا آنجا که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. از روی اینکه چند نفر می‌خندن، چند نفر عصبانی هستن، چند نفر قیافه شون گرفته است! ویدئویی از اظهارات رئیس جمهور در این رابطه را ببینید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. پاسخ روحانی درباره مشکلات اقتصادی مردم موجی از انتقادات کابران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت که در ادامه می‌خوانید:

فیلم | گل‌زنی داور فوتبال در لیگ هلند

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
همزمان شاهد اجرایی شدن مراحل نخست معامله قرن هستیم که از بحرین کلید می‌خورد و در قالب نشست یا کارگاه اقتصادی به دنبال این هستند که آنچه می‌خواهند را پیاده کنند. -هشدار درباره حذف حق بازگشت آوارگان فلسطینی و توطئه‌ای که آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند. - مرحله نخست معامله قرن از طریق نشست منامه آغاز می‌شود. -توصیه به مسئولان لبنانی و فلسطینی برای ارائه طرح‌هایی برای مقابله با حذف حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری شأن. دوم، اصرار آمریکا-غرب و کشورهای حوزه خلیج فارس بر عدم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان قبل از انتخابات ریاست جمهوری.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی اروپا در فرانسه حکایت از شکست حزب امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه دارد. بر اساس شمارش اولیه، جوردن باردلا سرفهرست حزب جبهه ملی مارین لوپن با ۲۴ درصد در صدر قرار گرفته و پس از آن لوآزو سر فهرست حزب جمهوری به پیش امانوئل مکرون با ۲۲ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است. در همین حال حزب سبز‌ها (طرفداران محیط زیست) برخلاف پیش بینی‌ها با جهش بسیار خوبی با پشت سرگذاشتن احزاب سنتی راست و چپ رتبه سوم را کسب کرده است. انتخابات پارلمان اروپا پایان هفته گذشته آغاز شد و امروز آخرین روز برگزاری آن بود. هرچند پارلمان اروپا از اختیار اجرایی اندکی برخودار است، اما ترکیب پارلمان عمدتا نشان‌دهنده آینده وضعیت دولت‌ها در اتحادیه اروپاست.

اخبار بیشتر