1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

تحرکات خطرناک تروریست‌ها در شهرهای سوریه

تروریستهای جبهه النصره آماده یورش به ۲ شهر دیگر در سوریه می‌شوند

مهرخبرگزاری مهر
تروریستهای جبهه النصره آماده یورش به ۲ شهر دیگر در سوریه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دام پرس، منابع سوری اعلام کردند که جبهه النصره تروریستهای خود را برای تسخیر شهرهای اریحا و معره النعمان به حرکت درآورده است.

بر اساس این گزارش؛ جبهه النصره به دنبال تسلط بر این شهر و اریحا است.

این در حالی است که قبلا منابع سوری از تسلط جبهه النصره بر شهر الاتارب در غرب حلب خبر دادند.

گفته می‌شود که تسلط تروریستهای جبهه النصره بر این شهر به دنبال توافق ایجاد شده با تروریستهای دیگر شامل ثوار الشام و بیارق الاسلام است که در کنار گروه موسوم به نور الدین زنگی با النصره می‌جنگیدند.

بر اساس این توافق؛ جبهه النصره نباید تروریستهای این گروهها را تحت تعقیب قرار دهد و باید امنیت آنها را تضمین کند.

این درحالی است که قبلا منابع سوری از محاصره این شهر توسط تروریستهای جبهه النصره خبر داده بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

شهر «الاتارب» در شمال سوریه به دست جبهه النصره افتاد

مهرخبرگزاری مهر
شهر «الاتارب» در شمال سوریه به دست جبهه النصره افتاد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع سوری از تسلط جبهه النصره بر شهر الاتارب در غرب حلب خبر دادند.

گفته می‌شود که تسلط تروریستهای جبهه النصره بر این شهر به دنبال توافق ایجاد شده با تروریستهای دیگر شامل ثوار الشام و بیارق الاسلام است که در کنار گروه موسوم به نور الدین زنگی با النصره می‌جنگیدند.

بر اساس این توافق؛ جبهه النصره نباید تروریستهای این گروهها را تحت تعقیب قرار دهد و باید امنیت آنها را تضمین کند.

این درحالی است که قبلا منابع سوری از محاصره این شهر توسط تروریستهای جبهه النصره خبر داده بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

گسیل نیرو و تجهیزات جدید به شمال سوریه؛ غافلگیری تروریست‌ها در حومه حماه و حلب

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گسیل نیرو و تجهیزات جدید به شمال سوریه؛ غافلگیری تروریست‌ها در حومه حماه و حلب

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اسپوتنیک گزارش داد ارتش سوریه امروز یکشنبه نیرو و تجهیزات نظامی به جبهه‌های حومه شمالی حماه و جنوب ادلب ارسال کرده است.

این رسانه به نقل از منابع نظامی گزارش داد ارسال این نیرو و تجهیزات به صورت غافلگیرکننده بوده است، ارتش سوریه زره‌پوش، توپخانه و نفربر به این مناطق ارسال کرده است، همچنین یگان‌های نظامی ارتش از منطقه جنوبی به سمت شمال سوریه منتقل شده است.

این منابع درباره احتمال عملیات نظامی قریب الوقوع ارتش سوریه در دو جبهه حومه شمالی حماه و حومه جنوبی ادلب خاطر نشان کردند ارتش تحولات اخیر ادلب را زیر نظر دارد که شاهد تشدید جنگ داخلی میان گروه‌های تروریستی است به طوری که گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) بخش اعظم این مناطق را به سیطره خود درآورده است، این مناطق همچنین شاهد تشدید تنش و تلاش‌های مستمر گروه‌های تروریستی و حملات آنها به مواضع ارتش سوریه و شهرک‌ها و محله‌های مسکونی تحت کنترل دولت سوریه بوده که ارتش نمی‌تواند در قبال این تجاوزات سکوت کند.ادامه فریبکاری آمریکا درباره سوریه؛ تنها حقیقتی که حامیان تروریسم انکار می‌کنندتاکید بغداد بر حمایت از سوریه در نبرد علیه تروریسملحود: تمام جهان به پیروزی قاطع سوریه بر تروریسم اعتراف کرد

به گفته این منابع، نیروهای ارتش سوریه حضور خود را در جبهه‌های حومه حماه و ادلب از چند ماه پیش تقویت کرده‌‌اند و استحکامات جدید برای مقابله با هرگونه حادثه غیرمنتظره‌ای صورت گرفته که ممکن است طی روزهای آینده در این جبهه‌ها رخ دهد.

خبرنگار سانا هم گزارش داد یک یگان از نیروهای ارتش سوریه با تلاش‌های گروه‌های تروریستی برای رخنه به روستاهای امن و مواضع نظامی ارتش در حومه شمالی حماه مقابله کنند و تلفاتی به آنها وارد کنند، تروریست‌ها بار دیگر توافق منطقه خلع سلاح در ادلب را نقض کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

تروریستها همدیگر را می‌کشند/ تحرکات خطرناک تحریر الشام در سوریه

مهرخبرگزاری مهر
تروریستها همدیگر را می‌کشند/ تحرکات خطرناک تحریر الشام در سوریه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، منابع سوری از درگیری‌های شدید میان تروریستهای تحریر الشام یا همان جبهه النصره با گروههای دیگر از جمله گروههای موسوم به کتائب الثوار الشام، بیارق الشام در اطراف شهر الاتارب در حومه حلب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: تروریستهای هیئت تحریر الشام از چهار محور برای سیطره بر الاتارب پس از شکست دور اول گفتگو میان طرفین تلاش کردند. در حالی که تروریستهای تحریر الشام خواهان ورود به شهر هستند در این میان ساکنان شهر الاتارب مخالف ورود آنها هستند.

این درحالی است که برخی منابع سوری اعلام کردند که تحریر الشام، شهر الاتارب را به محاصره خود درآورده است و این پس از سیطره بر کوه راهبردی سمعان آخرین مرکز وابسته به نور الدین زنگی است.

در شهر الاتارب از طریق بلندگو دعوت به جنگ با تحریر الشام که در پشت دروازه‌های شهر هستند، می‌شود.

منابع وابسته به مخالفان سوری از عدم حرکت جدی ترکیه در قبال تحرکات تحریر الشام ضد گروههای وابسته به آنکارا خبر دادند.

از سوی دیگر درگیری‌های شدیدی میان تحریر الشام و گروههای تحت لوای گروه موسوم به الوطنیه للتحریر در شمال ادلب جریان دارد که شمال غربی حومه حلب نیز این درگیری‌ها کشیده شده است و تحریر الشام به نیروهای وابسته به شاخه زیتون مورد حمایت ترکیه که اولین درگیری محسوب می‌شود، حمله کردند.

منابع وابسته به گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه اعلام کردند که تحریر الشام به دنبال سیطره بر ادلب است.

این در حالی است که تروریستهای تحریر الشام وارد روستاها و شهرک‌های حومه شهر معره النعمان در جنوب ادلب شدند. این تروریستها به شهرک‌های تلمنس، الغذفه، جرجناز و الحراکی در شرق معره النعمان مسلط شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

عملیات ارتش سوریه در استان حمص/انبار بزرگ تسلیحات تروریست‌ها به کنترل نیروهای سوری درآمد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
عملیات ارتش سوریه در استان حمص/انبار بزرگ تسلیحات تروریست‌ها به کنترل نیروهای سوری درآمد
عملیات ارتش سوریه در استان حمص/انبار بزرگ تسلیحات تروریست‌ها به کنترل نیروهای سوری درآمد - 0

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، ارتش سوریه صبح امروز یکشنبه یک انبار بزرگ تسلیحات را در استان حمص کشف و ضبط کرد.

ارتش سوریه موفق شده انبار بزرگی از تسلیحات را در شهر‌های «تلبیسه» و «تلدو»، کشف کرد.

این تسلیحات متعلق به گروه‌های تروریستی بوده که اخیرا از این مناطق در استان «حمص» عقب نشینی کردند.

براساس این اعلامیه رسمی، محموله بزرگی از مواد منفجره، موشک‌های حرارتی، اسلحه‌های ضد هوایی، اسلحه‌های ۲۳ میلی متری، تفنگ تک تیرانداز و چندین جعبه مهمات در این انبار وجود داشت.

گروه‌های تروریستی در چند هفته اخیر از مناطق شمالی حمص عقب نشینی کرده‎اند. در پی عقب نشینی این تروریست‌ها، ارتش سوریه همچنان انبار‌های تسلیحات و مهمات را در این مناطق کشف می‌کنند.

انتظار می‌رود این عملیات پاکسازی تا تابستان ادامه داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
ایرناایرنا9 ساعت قبل
امام جمعه زاهدان بیان کرد: بن سلمان در سفر اخیر خود به پاکستان نشان داد به دنبال دوری از انزوا و مشارکت دادن این کشور برای انجام کارهای ضد انسانی و جنگ طلب خود در منطقه بویژه در یمن بود. نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان از دیگر اهداف سفر بن سلمان را ایجاد تنش و جدایی بین پاکستان و ایران بر شمرد و افزود: ولیعهد عربستان سعی کرد تا با ایجاد یک هسته مقاومت و اتحاد جمعی پاکستان را در کنار خود برای ضربه زدن به ایران داشته باشد. آیت الله سلیمانی گفت: ۲۷ شهید حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان یکی از برنامه‌های سفر بن سلمان برای ایجاد تنش و ناامنی در ایران بود. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی با مخاطب قرار دادن نسل جوان آینده و پیشرفت این نظام را در دست آنان دانستند. امام جمعه جدید زاهدان هفته آینده با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب معرفی خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان دهلی‌نو و اسلام‌آباد، ارتش پاکستان به دستور دولت این کشور به حالت آماده‌باش در آمد. به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. دولت هند، پاکستان را متهم می‌کند که به این گروه‌های تروریستی فضا و امکان فعالیت داده است. دولت پاکستان همواره این اتهام را رد کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران و برنده سیمرغ بلورین برای فیلم «دهلیز» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، عکسی از سفر خود به جزیره هرمز را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. هانیه توسلی خیلی کوتاه در توضیح این عکس نوشت: «در هرمز که جان جانان است.» جزیره هرمز به دلیل داشتن خاک‌هایی به رنگ‌های قرمز، طلایی، سفید و … در جهان مشهور است.

اخبار بیشتر