زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در کرمانشاه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در کرمانشاه

ویدئو/کانون زمین لرزه در مکانی خالی از سکنه بوده است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سخنگوی سازمان مدیریت بحران:کانون زمین لرزه در مکانی خالی از سکنه بوده است و گزارش های اولیه حاکی از این است که هیچگونه خسارت و تلفاتی نداشته ایم.

پس‌لرزه‌های زلزله ۵٫۹ ریشتری ‌‌ادامه دارد؛ وقع ۴زمین‌لرزه با شدت «۴٫۱، ۳٫۸، ‌۴٫۱‌ و ۳٫۵» ریشتر در ‌گیلانغرب و سومار

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پس‌لرزه‌های زلزله ۵٫۹ ریشتری ‌‌ادامه دارد؛ وقع ۴زمین‌لرزه با شدت «۴٫۱، ۳٫۸، ‌۴٫۱‌ و ۳٫۵» ریشتر در ‌گیلانغرب و سومار
پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری عصر امروز در حوالی گیلانغرب، تاکنون ۳ پس‌لرزه‌ با شدت ۴.۱ ریشتر و ۳.۸ ریشتر در این منطقه به‌وقوع پیوسته‌ است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پس از وقوع زلزله ۵٫۹ ریشتری عصر امروز در حوالی گیلانغرب، تاکنون ۳ پس‌لرزه‌ با شدت ۴٫۱ ریشتر و ۳٫۸ ریشتر در این منطقه به‌وقوع پیوسته‌ است.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۴٫۱

محل وقوع: استان کرمانشاه - حوالی گیلانغرب

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۷:۱۶:۴۹

طول جغرافیایی: ۴۵٫۶

عرض جغرافیایی: ۳۴٫۱۷

عمق زمین‌لرزه: ۸ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

۲۹ کیلومتری گیلانغرب (کرمانشاه)

۳۳ کیلومتری سومار (کرمانشاه)

۳۷ کیلومتری قصر شیرین (کرمانشاه)

نزدیکترین مراکز استان:

۹۵ کیلومتری ایلام

۱۳۸ کیلومتری کرمانشاه

در کمتر از ۱۰ دقیقه از این زمین لرزه، مجددا زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳٫۸ ریشتر این منطقه را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۳٫۸

محل وقوع: استان کرمانشاه - حوالی گیلانغرب

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۷:۲۴:۲۱

طول جغرافیایی: ۴۵٫۶۱

عرض جغرافیایی: ۳۴٫۲۳

عمق زمین‌لرزه: ۸ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

۳۰ کیلومتری گیلانغرب (کرمانشاه)

۳۲ کیلومتری قصر شیرین (کرمانشاه)

۳۴ کیلومتری سرپل ذهاب (کرمانشاه)

نزدیکترین مراکز استان:

۹۹ کیلومتری ایلام

۱۳۷ کیلومتری کرمانشاه

در کمتر از یک دقیقه از این زمین‌لرزه، مجددا زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۱ ‌ریشتر این منطقه را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۴٫۱

محل وقوع: استان کرمانشاه - حوالی گیلانغرب

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۷:۲۵:۰۸

طول جغرافیایی: ۴۵٫۷

عرض جغرافیایی: ۳۴٫۲۶

عمق زمین‌لرزه: ۵ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

۲۳ کیلومتری گیلانغرب (کرمانشاه)

۲۷ کیلومتری سرپل ذهاب (کرمانشاه)

۳۰ کیلومتری قصر شیرین (کرمانشاه)

نزدیکترین مراکز استان:

۹۵ کیلومتری ایلام

۱۲۸ کیلومتری کرمانشاه

در کمتر از ۱۰ دقیقه از این زمین‌لرزه، مجددا زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳٫۵ ‌ریشتر حوالی سومار را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۳٫۵

محل وقوع: استان کرمانشاه - حوالی سومار

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۷:۳۳:۵۴

طول جغرافیایی: ۴۵٫۵۸

عرض جغرافیایی: ۳۴٫۱۳

عمق زمین‌لرزه: ۸ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

۲۸ کیلومتری سومار (کرمانشاه)

۳۱ کیلومتری گیلانغرب (کرمانشاه)

۴۳ کیلومتری قصر شیرین (کرمانشاه)

نزدیکترین مراکز استان:

۹۴ کیلومتری ایلام

۱۴۰ کیلومتری کرمانشاه

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو/جزئیات زمین‌لرزه گیلانغرب از زبان معاون استاندار کرمانشاه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سالاری معاون استاندار کرمانشاه: تاکنون از زلزله ۵.۹ ریشتری گیلانغرب که در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رویداد خسارتی گزارش نشده است.

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
عصرایران؛ سوده صدری - همزمان با بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس، جمعی از قربانیان اسیدپاشی در مجلس حاضر شدند. خانم نماینده شما در حالی از اعدام عاملان اسید پاشی صحبت کردید که مرضیه ابراهیمی معتقد است خواسته قربانیان اسید پاشی اعدام نیست بلکه آنها حبس ابد و توقف این عمل خشونت آمیز را با توسل به تصویب قانون می‌خواهند. او اسطوره زنان اسید پاش است او یک طرف صورت خود را از دست داد اما به زنان ایستادگی آموخت. او به ملاقات قربانیان اسید پاشی از جمله معصومه در تبریز زنی که مورد اسیدپاشی خواستگارش قرار گرفت، رفت و به او گفت از جا برخیزد و به تلاش ادامه دهد؛ به تلاشی که شاید هزاران زن دیگر را از اسید پاشی نجات دهد. زنی که فقط با یک چشم دنیا را انقدر زیبا میبیند حیف است به او بگویید قصر در رفته‌ای!
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: ۲۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان در قالب طرح مرتع‌داری به مردم واگذار شده که این امر باعث ایجاد حس تعلق شده است. این کار باعث کاهش چشم‌گیر حریق در مراتع استان را شده است. وحید با اشاره به محاسن واگذاری مراتع به مردم گفت: در قبل از واگذاری مراتع استان به بهره‌برداران عرفی در سال ۱۳۹۵ میزان حریق استان در مراتع ۱۸۷ هکتار بوده است که در بعد از واگذاری این مراتع به مردم در سال ۱۳۹۶ میزان حریق به ۶ هکتار رسیده است که میزان حریق در سال ۱۳۹۷ به ۴/۳ هکتار رسیده است. وحید با تاکید بر همکاری عالی مردم با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی تصریح کرد: در حال حاضر هزار و ۸۶۰ نفر داوطلب که آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند، در قالب ۲۱۰ گروه پنج نفره حاضر هستند تا در مواقع نیاز به کمک منابع طبیعی استان بیایند. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌شمالی گفت: میزان نرم حفاظتی منابع طبیعی در استان ۳۳ هکتار با نرم استاندار فاصله دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
اما با افزایش یافتن روز افزون حملات و قتل‌هایی که به دلیل سفید برتر انگاری در آمریکا رقم می‌خورد مقامات این کشور می‌گویند این روند بایستی تغییر کند. همچنان سفید برتر انگاری باید تروریسم نامگذاری شده و همانند داعش و القاعده با آن مقابله شود. دادستان منطقه منهتن قاتل سفید برتر انگار را به اتهام تروریسم داخلی محکوم کرد. دادستان منهتن نیز افزود، تنها آمریکایی‌ها هستند که با پذیرفتن تروریسم به جای سفید برتر انگاری مشکل دارند. در نتیجه قتل آن سیاه پوست ۶۶ ساله با تقسیم بندی اف بی آی درباره «تروریسم داخلی» هماهنگی دارد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
بر اساس اعلام سازمان بسیج مستضعفین، این سازمان با تشکیل ستاد بازسازی مناطق سیل زده برای انسجام در اقشار بسیج، پس از پیگیری‌های فراوان و برگزاری جلسات گوناگون با مسئولین امر به منظور هم افزایی، کار مشترک و استفاده از ظرفیت‌های موجود، توافق نامه ساخت و مرمت بیش از ۲۰ هزار منزل مسکونی هموطنان سیل زده را در قالب طرح «جهاد همبستگی ملی» با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دستور کار قرار داده است. در این راستا سردار سرتیپ پاسدار «غلامحسین غیب پرور» رییس سازمان بسیج مستضعفین و نمایندگان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت کشور به منظور کلنگ زنی ساخت این منازل و آغاز بازسازی منازل در روز پایانی هفته جاری به استان‌های مازندران و گلستان سفر می‌کنند. پس از وقوع سیل فروردین ماه در سه استان کشور بیش از ۸۷ هزار جهادگر بسیجی به کمک مردم این مناطق شتافتند و خدمات اولیه را انجام دادند. سیل اخیر به بیش از ۱۷۰ هزار منزل مسکونی در شهرها و روستاهای مختلف خسارت وارد کرده است. سیام*۹۶۱۲** ۱۳۳۶انتهای پیام /*
الفالف4 ساعت قبل
سردار هادیانفر رئیس پلیس راه کشور ابراز امیدواری می‌کند که قاضی پرونده اشد مجازات را برای عامل این حادثه صادر کند. پلیس می‌گوید به افراد در هرجایگاهی اجازه دور دور کردن و کورس گذاشتن در خیابان را نمی‌دهد! در جامعه‌ای که صاحبان قدرت و ثروت به طور طبیعی به آنچه دارند نرسیده‌اند، به اصطلاح نوکیسه هستند. وقتی ثروت و قدرت پله پله به دست آید افراد شبیه همان درخت پربار می‌شوند اما وقتی به یکباره و بی‌حساب و کتاب به قله قدرت و ثروت برسند شبیه همین پورشه‌ سواران رفتار خواهند کرد. دکتر حسینی در پایان خاطرنشان می‌کند: البته من معتقدم که در مقابل نوکیسه‌ها و افراد اینچنینی نباید سکوت کرد.

اخبار بیشتر