چه مسئولان و نهادهایی، شکنجه اسماعیل بخشی را تکذیب کردند؟ و چگونه با شکنجه در نظام جمهوری اسلامی کنار می‌آیند؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

چه مسئولان و نهادهایی، شکنجه اسماعیل بخشی را تکذیب کردند؟ و چگونه با شکنجه در نظام جمهوری اسلامی کنار می‌آیند؟

بررسی ادعای شکنجه کارگر هفت تپه با دستور رئیس قوه قضاییه

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، در جلسه عالی مسئولان قضایی به دادستان کل کشور دستور بررسی ادعای شکنجه کارگر شرکت نیشکر هفت تپه را صادر کرد.

کد ویدیو دانلود

بررسی ادعای شکنجه کارگر هفت تپه با دستور رئیس قوه قضاییه - 3

خواندن خبر در سایت منبع

کمیسیون امنیت ملی، فردا ادعاهای «اسماعیل بخشی» را بررسی می‌کند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کمیسیون امنیت ملی، فردا ادعاهای «اسماعیل بخشی» را بررسی می‌کند
رییس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی ادعاهای «اسماعیل بخشی» کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه خبر داد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فردا در جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه به بررسی مسائل مرتبط با کارگران هفت تپه از جمله اسماعیل بخشی می‌پردازد.

طی چند روز گذشته پستی در صفحه شخصی اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگر شرکت هفت تپه منتشر شد که در آن مدعی شکنجه در مدت بازداشت و شنود تماس‌های تلفنی شخصی خود شده بود.

این کارگر در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ادعای شکنجه شدن «اسماعیل بخشی» به مجلس رسید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ادعای شکنجه شدن «اسماعیل بخشی» به مجلس رسید
ایسنا نوشت: رییس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی ادعاهای «اسماعیل بخشی» کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه خبر داد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه درباره اظهارات اسماعیل بخشی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فردا در جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه به بررسی مسائل مرتبط با کارگران هفت تپه از جمله اسماعیل بخشی می‌پردازد.

طی چند روز گذشته پستی در صفحه شخصی اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگر شرکت هفت تپه منتشر شد که در آن مدعی شکنجه در مدت بازداشت و شنود تماس‌های تلفنی شخصی خود شده بود.

این کارگر در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بود او پس از آزادی در صفحه اینستاگرامش مدعی شد که در بازداشتگاه شکنجه شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

مسئولین وزارت اطلاعات شکنجه اسماعیل بخشی را تکذیب کردند/ نمایندگان اگر اصرار به پیگیری دارند، درخواست کتبی بدهند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مسئولین وزارت اطلاعات شکنجه اسماعیل بخشی را تکذیب کردند/ نمایندگان اگر اصرار به پیگیری دارند، درخواست کتبی بدهند
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: در تماسی که با مسئولین وزارت اطلاعات داشتم، مسئولین این وزارتخانه خبر شکنجه اسماعیل بخشی را تکذیب کردند.

حشمت‎الله فلاحت‎پیشه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری در پاسخ به اینکه آیا پرونده مربوط به شکنجه اسماعیل بخشی که از سوی خود این فرد مطرح شده است به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شده است یا خیر، اظهار کرد: باتوجه به بازتابی که این خبر در فضای مجازی داشته است برخی از نمایندگان مجلس به کمیسیون امنیت ملی برای بررسی این موضوع مراجعه کردند.

وی افزود: بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی باتوجه به درخواست نمایندگان این موضوع را از وزارت اطلاعات پیگیری کردم و مسئولین این وزراتخانه انجام هرگونه شکنجه را تکذیب کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا کمیسیون امنیت ملی در راستای بررسی این ماجرا ورود خواهد کرد؟، تصریح کرد: ما پیگیری‎هایمان را به صورت شفافی انجام دادیم از این رو دیگر پیگیری در دستور کار کمیسیون امنیت ملی وجود ندارد.

فلاحت‎پیشه خاطرنشان کرد: درخواست جمعی از نمایندگان مجلس برای پیگیری وضعیت اسماعیل بخشی به صورت شفاهی بوده است از این رو در صورتی که نمایندگان نسبت بر بررسی این موضوع اصرار داشته باشند باید به صورت کتبی درخواست خود را ارائه دهند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها کمیسیون قضایی بلکه کمیسیون قضایی نیز مسئولیتی درباره رسیدگی به این موضوع ندارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بنده برحسب وظیفه‎ای که برعهده داشتم و باتوجه به درخواست نمایندگان وظیفه کمیسیون امنیت ملی را در راستای پیگیری این ماجرا انجام دادم.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رئیس فراکسیون کارگری مجلس به ادعای اسماعیل بخشی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش رئیس فراکسیون کارگری مجلس به ادعای اسماعیل بخشی
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع ادعای اسماعیل بخشی را امروز شنیده گفت که این موضوع باید در کمیسیون قضایی مجلس مطرح شود.

علیرضا محجوب درباره ادعای اسماعیل بخشی مبنی بر شکنجه وی و شنود مکالمات تلفنی‌اش، اظهار کرد: در پی اعتراضات کارگری ما همه نمایندگان کارگران را دعوت کردیم و مشکل آقای اسماعیل بخشی هم با نامه و مکاتبه فراکسیون کارگری به کمیسیون اجتماعی حل شد و پیگیری زیادی در این رابطه صورت گرفت.

وی افزود: در زمانی که ما نمایندگان کارگران را دعوت کرده بودیم آقای بخشی نبود، بنابراین ما چنین چیزی را نه از خودش و نه از همکارانش نشنیده بودیم.

محجوب افزود: البته ما کمیسیون اجتماعی هستیم و مسایل دیگری را بررسی می‌کنیم. ما طرف دستگاه قضایی نیستیم و چنین ادعایی باید در کمیسیون قضایی مجلس مطرح شود.

خواندن خبر در سایت منبع

تمام واکنش‌ها به ادعای شکنجه اسماعیل بخشی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
تمام واکنش‌ها به ادعای شکنجه اسماعیل بخشی
در روزهای اخیر، یکی از کارگران معترض هفت تپه که مدتی را در بازداشت سپری کرده بود، در شبکه های مجازی مدعی شکنجه خود در ایام بازداشت شده که بازتاب هایی هم در میان افکار عمومی داشته است.

برترین‌ها: در روزهای اخیر، یکی از کارگران معترض هفت تپه که مدتی را در بازداشت سپری کرده بود، در شبکه‌های مجازی مدعی شکنجه خود در ایام بازداشت شده که بازتاب هایی هم در میان افکار عمومی داشته است.

تمام واکنش‌ها به ادعای شکنجه اسماعیل بخشی - 1

در ادامه واکنش ها به این موضوع را بخوانید:

«میزان» به نقل از جعفری چگنی رئیس دادگستری شوش می‌گوید: این فرد در حال حاضر در کارخانه نیشکر هفت تپه بدون هیچ مشکل جسمانی که ناشی از دوران بازداشت باشد، مشغول به کار است.

«ایلنا» به نقل از محمد کاظمی، نماینده مجلس در مورد ورود این کمیسیون به پرونده هفت تپه نوشت: ‌ ادعاهای اسماعیل بخشی باید مورد بررسی قرار گیرد.

یک مقام آگاه نیز در گفت‌وگو با «فارس» ابعاد جدیدی از این ادعا را فاش کرد. وی ضمن تکذیب ادعای مطرح شده از سوی اسماعیل بخشی گفت: در روزهای منتهی به آزادی اسماعیل بخشی یک مقام مسئول در فضایی ازاد در دیداری که با وی داشت در مورد صحت ادعاهای مطرح شده در زمان بازداشت مبنی بر اعمال شکنجه از وی پرس و جو کرد که این فرد با رد شایعات مطرح شده گفته بود وضعیتش در زندان آنگونه که مطرح می‌شود نیست و هیچگونه شکنجه‌ای روی وی صورت نگرفته است.

در همین راستا، استاندار خوزستان به «جماران» گفت: ایشان (اسماعیل بخشی) ۲۵ روز است که آزاد شده، چرا الان چنین حرف‌هایی را مطرح کرده؟ ۲۵ روز است که به سرکار رفته و در مدتی هم که بازداشت بوده، ۸ بار با خانواده‌اش تماس گرفته و یک‌بارهم ملاقات داشته و بعد از آزادی نیز به سرکار رفته و مشکلی نداشته است.

بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدچمران هم طی نامه‌ای از حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات خواست جهت شفاف سازی و جلوگیری از سوء استفاده رسانه‌های مغرض و معاند ادعای اسماعیل بخشی را مورد بررسی قرار داده و در صورت صحت این اظهارات، با متخلفین و مجرمین برخورد شدید قضایی صورت دهد.

روزنامه اعتماد هم به نقل از علی مطهری نوشت: نامه آقای اسماعیل بخشی -کارگر نیشکر هفت‌تپه که مدتی در بازداشت بوده- به وزیر اطلاعات باید همه وجدان‌های بیدار و حامیان حقوق شهروندی را هوشیار کرده باشد که موضوع را تا رسیدن به نتیجه روشن دنبال کنند.

محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه نیز عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوالی درخصوص اظهارات اسماعیل بخشی گفت: شنیده‌ام نامه‌ای به وزارت اطلاعات نوشته‌اند و اگر کسی تخلف کرده باشد آنها پیگیری خواهند کرد. وی ادامه داد: علی‌القاعده وزارت اطلاعات پیگیری می‌کند و اگر ایشان به دستگاه قضا مراجعه کند، قوه قضاییه ورود می‌کند. تا امروز اطلاع ندارم که مدعی‌العموم ورود کرده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

اسماعیل بخشی شکایت کند پیگیری می‌کنیم/ گزارشی رسیده که ممکن است روند پرونده عراقچی را تغییر دهد

فراروخبرگزاری فرارو
اسماعیل بخشی شکایت کند پیگیری می‌کنیم/ گزارشی رسیده که ممکن است روند پرونده عراقچی را تغییر دهد
اژه ای در پاسخ به سوالی درباره ادعای اسماعیل بخشی گفت: از دیگران شنیدم که نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات نوشته و علی القاعده وزارت اطلاعات پیگیری می کند؛ البته نمی دانم نامه وی به وزارت اطلاعات درست است یا خیر.

فرارو-سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره نامه اسماعیل بخشی به وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات پیگیری می‌کند و قطعا دستگاه قضایی هم اگر شکایت کند وارد می‌شود.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و سی و پنجمین نشست خبری خود با خبرنگاران، گفت: از جلسه قبل تاکنون تعدادی که به اتهام مالی محکوم شدند و حکمشان قطعی شده که اسامی و میزان محکومیت آنها به شرح زیر است:

۱. حمیدرضا جانقربان علمدار پزشک به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس و ۱۲۰۰ میلیارد ریال جریمه در دادگاه اصفهان.

۲. آزاده سجادیه پزشک به همین اتهام به ۱۰ سال حبس، که این دو نفر زن و شوهرند.

۳. شاپور هیبتی فرزند حجت الله سردفتر شماره ۷۹ شیراز به اتهام استفاده از سند مجعول و فروش مال غیر به ۱۰ سال حبس و همچنین به جرم جعل سند رسمی به چهار سال حبس محکوم شده است.

۴. امیر سجادیان به جرم جعل سند رسمی به سه سال حبس و به جرم استفاده از سند مجعول و فروش مال غیر به هفت سال حبس محکوم شده است.

۵. محمدجواد خسروی فرزند اسدالله به جرم جعل سند رسمی به سه سال حبس و استفاده از سند مجعول و فروش مال غیر و رد مال به مبلغ سه میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال محکوم شده است.

۶. محمد کاظم احمد زاده فرزند محمد جعفر به جرم جعل سند سه سال حبس و استفاده از سند مجعول و فروش مال غیر به هفت سال حبس

۷. هیبت الله علوی خواه فرزند لطف الله به جرم جعل سند رسمی سه سال حبس

۸. بهرام رضایی لشتکی فرزند علی به جرم جعل سند رسمی به سه سال حبس محکوم شده است.

۹. محمدحسین نجم زاده فرزند ذوالفقار کارمند بانک شهر شیراز به جرم خیانت در امانت دو سال و ۱۱ ماه و ۱۵ روز و به جرم جعل و استفاده از سند مجعول به چهار سال حبس محکوم شده است.

وی اظهار کرد: ‌ اسامی که قرائت شد مربوط به شیراز است.

۱۰. احمد پاسدار فرزند عبدالرسول به جرم اخلال از طریق گرانفروشی به ۱۲ سال حبس و ۱۳۹ میلیارد و ۴۸۳ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۸۵۶ ریال جزای نقدی و دو سال محرومیت از اینکه بتواند ارز دولتی و کارت بازرگانی بگیرد.

۱۱. مهران طیاری فرزند اسماعیل به جرم قاچاق سوخت به چهار سال حبس، ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی و به جرم جعل سند رسمی به چهار سال حبس محکوم شده است.

۱۲. ناصر محمدی نژاد فرزند عبدالسلام به جرم قاچاق سوخت به دو سال حبس و ۵۸۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شده است.

۱۳. عبدالستار ملاپور فرزند محمد به جرم قاچاق سوخت به دو سال حبس و ۵۸۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شده است.

۱۴. بنیامین گلشن زاده سروریه فرزند محمد به جرم قاچاق سوخت به دو سال حبس و ۵۸۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شده است.

۱۵. عبدالرزاق فرقانی فرزند حسین به جرم قاچاق سوخت به دو سال حبس و ۵۸۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شده است.

۱۶. سهیل آذرپور فرزند علی به جرم قاچاق سوخت به دو سال حبس و ۵۸۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شده است.

۱۷. عبدالکریم عبدلی پور فرزند منصور به جرم قاچاق سوخت به دو سال حبس و ۵۸۳ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۲ ریال جزای نقدی محکوم شده است و ضبط لنجی که برای حمل سوخت از آن استفاده می‌کردند.

۱۸. اردلان زینل زاده فرزند نجف شهردار گچساران به جرم دریافت رشوه و مسائل مالی به پنج سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق همچنین دو سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده که به دلیل بعضی از همکاری و خدماتی که داشته دادگاه از پنج سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق او را به یک سال حبس و ۲۴ ضربه شلاق تقلیل داده که این میزان اجرا شده است.

۱۹. میثم نارکی فرزند ریمور معاون شهردار به پنج سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده که چهار سال آن تعلیق شده است.

۲۰. علیرضا پناه پور فرزند غلامحسین معاون شهردار گچساران به پنج سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده که از این میزان چهار سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق آن تعلیق شده است.

۲۱. نعمت الله متولی امامزاده فرزند نورمحمد کارمند شهرداری گچساران به دلیل تصرف غیر مجاز به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

۲۲. جعفر گوهرکانی فرزند علی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به جرم تصرف غیر قانونی در اموال دولتی به صورت مکرر به ۱۱۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

۲۳. حمزه سی سختی نژادیان فرزند حسینقلی رئیس امور اراضی استان کهگیلویه و بویراحمد به جرم تصرف غیر قانونی اموال دولتی به ۱۱۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

۲۴. الیاس تاج الدینی فرزند محمد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به جرم تصرف غیر قانونی به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

در ادامه نشست خبری غلامحسین محسنی اژه‌ای گفت: تعدادی از دلالان خرد و کف خیابانی که توسط وزارتخانه‌های ذیربط و بانک مرکزی این افراد در نوسانات ارز و ایجاد تلاطم در بازار نقش داشتند و بر اساس دستورات نیروی انتظامی عمل نکردند محکومیت‌های کمی گرفتند که اینها افراد جزء هستند که همگی به شش ماه حبس گرفتند و هر کدام به تناسب درآمدی که از این ناحیه داشتند به عنوان تحصیل مال نامشروع از آنها گرفته شده که تعداد آنها ۱۵ نفر بوده و اسامی آنها به شرح ذیل می‌باشد:

۱. سعید جبارپور بیکندی فرزند علی

۲. مسعود جاویدان فرزند قنبر

۳. مصطفی سوری فرزند رضا

۴. حسن فراهانی فرزند علی اکبر

۵. مجید شهرابی فرزند غلامرضا

۶. رضا باز آزرده فرزند نقره علی

۷. اصغر احمدی فرزند مصطفی

۸. علی باز آزرده فرزند ایرج

۹. مجتبی سیستانی قهجاورستانی فرزند هوشنگ

۱۰. الیاس باز آزرده فرزند ایرج

۱۱. محسن غلامی فرزند عباس

۱۲. حمزه باز آزرده فرزند ایرج

۱۳. حسن خاتونی فرزند صادق

۱۴. علی اکبر عباسی نیکچه فرزند علی

۱۵. میلاد الدرنی فرزند داوود

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: این ۱۵ نفر از تهران و از افراد خرده فروش غیر مجاز ارز بودند که به صورت جمعی عمل می‌کردند و تشخیص داده شد در تلاطم بازار و فضاسازی‌ها نقش داشتند که همگی به شش ماه حبس محکوم شده‌اند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره برخورد دستگاه قضایی با افزایش قیمت‌ها بعد از پایین آمدن دلار گفت: با کسانی که از این فرجه علیه مردم سواستفاده می‌کنند و قیمت اجناس را به بهانه گران شدن را گران کردند و حتی کم فروشی می‌کنند، برخورد می‌شود. البته برخورد با گران فروشی و کم فروشی به عهده تعزیرات زیر نظر دولت است اما با توجه به شرایط کنونی و فشاری که دشمن می‌آورد مدعی العموم وارد شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: دادستان کل کشور به همه دادستان‌های سراسر کشور بخشنامه کرده که با تعزیرات همکاری کنند و هرجا سازمان تعزیرات نیاز به ورود و مجوز داشت دادستان‌ها وارد شوند و اجازه بدهند. دادستان‌های استان‌ها وارد شده‌اند و امیدواریم نیاز به دستگیری و بازداشت نباشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه صفحات اجتماعی به نام شما ایجاد شده و آیا شخصا در شبکه‌ها فعالیت دارید یا خیر؟ گفت: هفته پیش کسی از شما پیامک داد که شما در شبکه‌های خارجی عضوید که اولین بار من می‌دیدم. من کانالی ندارم و عضو جایی نیستم و حتما ساختگی و جعلی است و فرصت نمی‌کنم که به این شبکه‌ها ورود کنم.

محسنی‌اژه‌ای درباره آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون، گفت: پرونده دادگاه نرفته و در دادسرا است.

وی در پاسخ به سوالی که آیا درست است که پرونده مختومه شده است؟ گفت: این موضوع را تکذیب می‌کنم.

آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: مرتب مدعی بودند که پول داریم و بر همین اساس به کشورهای مختلف مسافرت شده و چیزی حاصل نشده است.

وی افزود: اخیرا برخی نمایندگان مجلس مدعی بودند که وی می‌خواهد بدهی‌اش را پرداخت کند ولی نفت موافقت نمی‌کند و بر همین اساس مجددا با همان نماینده در ۱۱ دی ماه جلسه‌ای برقرار شد و یکی از نمایندگان مجلس و وزارت نفت و اطلاعات و وکیل متهم و محکوم هم بودند که گفتند با خودش می‌خواهیم صحبت کنیم و این امکان هم فراهم شد و با حضور وکیلش با ایشان صحبت کنند و قرارداد و تعهدی دادند که هیات به فلان کشور اعزام شود و قرار است هفته بعد و یا ۱۰ روز بعد به آن کشور بروند و باید دید که آیا چیزی وصول می‌شود یاخیر.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: اقداماتی برای طرح دعوا در خارج کشور شده و کامل شده و وکیل گرفته شده و اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: مشکلی که وجود دارد این است که بخشی از اموالش در خارج از کشور است و به نام دیگران است و طرف معامله خارجی اند و با ادعای معمولی نمی‌شود و باید در محاکم آنها اقامه دعوا کرد.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره عفو زنجانی و خلاصی او از اعدام نیز، گفت: این موضوع بحث بعدی است. البته در بخشی از رای دیوان ارفاق امده است. نظرم این است که باید وقتی تعیین شود و تاکنون به ۴ کشور هیات رفته و در جلسات قبلی من رفتم ولی در جلسه آخر من نرفتم گفتم و توصیه‌ام این است که وقت تعیین کنید که اخرین فرصت است.

اظهارنظر محسنی اژه‌ای درباره ادعای اسماعیل بخشی

وی در پاسخ به سوالی درباره ادعای اسماعیل بخشی گفت: از دیگران شنیدم که نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات نوشته و علی القاعده وزارت اطلاعات پیگیری می‌کند؛ البته نمی‌دانم نامه وی به وزارت اطلاعات درست است یا خیر.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: وزارت اطلاعات پیگیری می‌کند و قطعا دستگاه قضایی هم اگر شکایت کند وارد می‌شود. باید دید که موضوع چگونه است و اگر شکایت کند دادستان وارد می‌شود و اگر وزارت اطاعات تخلفی را دید حتما به مرجع قضایی اعلام می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حکم شیخ استخاره اجرا شده است گفت: پرونده وی در دادسرای ویژه روحانیت است و مطلقا خبری ندارم. از قول من نقل قولی شده بود که قطعا دروغ است و شنیدم که تکذیبیه آن را هم زدند که البته آن را ندیدم.

خللی در کار آملی لاریجانی ایجاد نشده است

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمالش هست که خود شما رییس قوه شوید؟ گفت: خیر. ریاست قوه ابلاغ جدیدی گرفتند و با حفظ سمت کارها را با قوت انجام می‌دهند و خللی در کارشان ایجاد نشده است.

وی درباره اینکه چه کسی را احتمال می‌دهید رییس قوه شود؟ گفت: احتمال می‌شود داد ولی قطعی نه. به موقع و هر زمان مقام معظم رهبری اعلام کردند همه مطلع می‌شویم‌.

آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی، گفت: برای برخی افراد که حقوق بالایی دریافت کردند، مصوبه و توجیه قانونی وجود داشت که این افراد مجرم نیستند و طبق گزارش‌ها حدود ۲۳ میلیارد را پس دادند و عده‌ای هم بودند که با صحنه‌سازی نشان دادند که شرکت‌های زیان ده، سود ده هستند و حقوق کلان دریافت کردند و پرونده این افراد نیز به دادگاه ارسال شده است و برخی از این افراد هم جرم‌های دیگری دارند. همچنین بخشنامه دولت را درباره حقوق‌ها، سازمان بازرسی بررسی کرده و در این زمینه تخلفی صورت نگرفته است.

پرونده محیط زیستی‌ها هنوز تعیین وقت نشده است

وی درباره آخرین وضعیت پرونده محیط زیستی‌ها گفت: این پرونده به دادگاه ارسال شده ولی هنوز تعیین وقت نشده است و وکلا باید بروند و پرونده را مطالعه کنند، زیرا در این پرونده‌ها متهم یا باید وکیل معرفی کند و یا اینکه دادگاه برای آن‌ها وکیل معاضدتی انتخاب کند. تا روز قبل که از دادگاه پرسیدم ریاست شعبه ۱۵ گفت هنوز تعیین وقت نشده است.

محسنی اژه‌ای افزود: این پرونده ۸ متهم دارد و اتهام آنها افساد فی الارض است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در رابطه با پرونده شهردار سابق کرج گفت: این پرونده تشکیل شده، اما به دادگاه نرفته و شهردار در بازداشت است.

وی درپاسخ به سوالی درباره پرونده توتال و اخذ رشوه در این قرارداد گفت: اگر در این پرونده تخلفی رخ داده باشد، باید دادستانی یا سازمان بازرسی کل کشور ورود کنند و تا امروز پرونده‌ای در این رابطه در دادسرا تشکیل نشده است.

وی درپاسخ به سوالی درباره پرونده مهدی هاشمی در قرارداد توتال گفت: در پرونده مهدی هاشمی موضوع قرارداد توتال مطرح نبوده است.

صدور کیفرخواست برای معاون شهردار سابق تهران

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره پرونده عیسی شریفی معاون شهردار سابق تهران گفت: این پرونده هنوز به مرحله کیفرخواست نرسیده و در تحقیقات مقدماتی است و از بیان جزئیات معذورم.

وی در خصوص تهدید آمریکا برای آزادی نازنین زاغری گفت: اگر قرار است کسی آزاد شود، به آن‌ها ربطی ندارد و آمریکا غلط کرده است.

گزارشی رسیده که ممکن است روند پرونده عراقچی را تغییر دهد

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره پرونده احمد عراقچی گفت: ما دوست داریم پرونده‌ها سریع‌تر رسیدگی شود، اما برخی پرونده‌ها نیاز به کارشناسی دارد و همین روز گذشته برای پرونده احمد عراقچی گزارشی رسیده که اگر صحت داشته باشد روند پرونده تغییر می‌کند. دادگاه این پرونده شروع نشده و در حال مطالعه پرونده هستند و اگر گزارش جدید صحت داشته باشد، فاز جدیدی مطرح می‌شود.

وی افزود: در پرونده قبلی ۹ نفر به دادگاه رفتند که برخی از بانک‌مرکزی و برخی غیر بانک مرکزی بودند. پرونده سیف در پرونده مربوط به این ۹ نفر نیست.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در پرونده سالار آقاخان چندین بار ارقام متفاوتی برای ارز دریافتی اعلام شد. برای برخی از متهمان نیز موارد جدیدی مطرح شده است.

محسنی اژه‌ای در پاس به سوالی درباره پرونده تخلفات انتخاباتی سال گذشته‌ گفت: در این پرونده تعدادی از فرمانداران و استانداران در دادگاه بدوی محکوم شدند، اما از جزییات و تایید احکام خبری ندارم.

وی در پاسخ به سوالی درباره وقوع جرائم در فضای مجازی و باج خواهی از افراد و برخورد دستگاه قضایی در این زمینه گفت: جرائم زیادی در فضای مجازی رخ می‌دهد و مفاسدش متوجه مردم و نظام می‌شود و قوه قضاییه تلاش کرده که میزان جرائم را کم و ساماندهی کند. البته باید دستگاه‌های ذی‌ربط ورود کنند اما تا امروز نه از لحاظ فنی و نه از لحاظ سیاست‌گذاری نتوانستیم موفق شویم، زیرا بخش فنی مربوط به وزارت ارتباطات و بخش سیاست‌گذاری مربوط به شورای فضای مجازی است و دست قوه قضاییه نیست و اگر آن‌ها کاری نکنند، قوه قضاییه به این موضوع ورود می‌کند و ممکن است سایتی فیلتر شود.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی براینکه طبق استجازه‌ای که برای پرونده‌های ویژه گرفته شده، قرار بود که در این پرونده‌ها کسی با قرار آزاد نشود، اما چرا عراقچی با قرار آزاد شده است؟ گفت: عراقچی با اجازه قاضی آزاد شده است.

وی در پاسخ به سوال همین خبرنگار مبنی بر اینکه شما بارها اعلام کرده‌اید که در این پرونده به ما فشار می‌آوردند گفت: بله درست است و این فشارها هم هنوز ادامه دارد و ما نباید زیر بار این فشارها برویم.

وی در پاسخ به سوالی درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات گفت: این حادثه از دو جهت حائز اهمیت است. یکی از این جهت که منجر به فوت ۱۰ نفر شد که بسیار تاسف آور بود و دیگر اینکه این حادثه در یک محیط علمی رخ داده است. از روز اول این حادثه مسائلی مطرح شده است و همه دستگاه‌ها در حال بررسی هستند، اما به صورت قطع باید کارشناس نظر بدهد. به عنوان مثال اول گفته شد که راننده اتوبوس سکته کرده که بعد پزشکی قانونی اعلام کرد، سکته قلبی نبوده است. باید خودرو، مسیر و عوامل محیطی بررسی شود. یک هیئت نظر اولیه را اعلام کرده و گزارش به هیات ۷ نفره ارسال شده است و اگر ثابت شود در این حادثه کسی مقصر است، با او برخورد می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره شکایت رییس دولت اصلاحات از مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: از آقای شریعتمداری که پرسیدم او گفته که ما آماده دفاع هستیم ولی هنوز به دادگاه نرفته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه گفته می‌شود تمام کارگران فولاد آزاد شده‌اند، اما هنوز ۷ نفر از کارگران در بازداشتند؟ گفت: از شرکت فولاد، چند نفر اول در زندان بودند اما نمی‌دانم هنوز هم در زندان هستند یا خیر.

محسنی اژه‌ای افزود: از هفت تپه کسی در زندان نیست.

وی درباره تعیین و تکلیف حساب‌های بی هویت در بانک‌ها گفت: اگر حساب‌هایی مشکوک به پولشویی باشد وزارت صمت باید آن را به دستگاه قضایی اعلام‌ کند.

خواندن خبر در سایت منبع

پیشنهاد رحیمی به لاریجانی درباره اسماعیل بخشی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
پیشنهاد رحیمی به لاریجانی درباره اسماعیل بخشی
علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در مجلس درباره ادعاهای اسماعیل بخشی در مورد شکنجه شدن در طی دوران بازداشت اش در توئیتر نوشت: «درخصوص ادعاهای آقای اسماعیل بخشی به آقای لاریجانی پیشنهاد دادم کمیسیون امنیت ملی موضوع را رسیدگی نماید که موافقت داشتند. بارئیس کمیسیون هم طرح موضوع داشتم و قرار شد در اولین فرصت باحضور وزیر اطلاعات به همه ادعاها درکمیسیون رسیدگی دقیق شود. حقوق شهروندی نیازمند نظارت بیشتر است.»

برترین‌ها: علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در مجلس درباره ادعاهای اسماعیل بخشی در مورد شکنجه شدن در طی دوران بازداشت اش در توئیتر نوشت:

«درخصوص ادعاهای آقای اسماعیل بخشی به آقای لاریجانی پیشنهاد دادم کمیسیون امنیت ملی موضوع را رسیدگی نماید که موافقت داشتند. با رئیس کمیسیون هم طرح موضوع داشتم و قرار شد در اولین فرصت باحضور وزیر اطلاعات به همه ادعاها درکمیسیون رسیدگی دقیق شود. حقوق شهروندی نیازمند نظارت بیشتر است.»

پیشنهاد رحیمی به لاریجانی درباره اسماعیل بخشی - 3

خواندن خبر در سایت منبع

درباره ادعا‌های اسماعیل بخشی شفاف سازی کنید

الفخبرگزاری الف
درباره ادعا‌های اسماعیل بخشی شفاف سازی کنید
به گزارش الف چند روز قبل اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت تپه در متنی که در شبکه های اجتماعی منتشر کرده، مدعی شد که او را در زندان شکنجه کردند، دنده‌هایش شکسته و هنوز به رغم استفاده از قرص‌های آرامبخش دچار حمله عصبی می‌شود.

اسماعیل بخشی در مطلبی که منتشر کرده، وزیر اطلاعات را به مناظره در یک برنامه تلویزیونی خواند و از او خواست به سوال‌هایش در باره شکنجه و شنود تلفنی پاسخ دهد.

در پی این اتفاق، موضع گیری‌های متفاوتی از سوی مسئولان و نهادهای مختلف صورت گرفت که همگی نیز بر ضرورت شفاف سازی در این باره تاکید داشتند.

امروز علیرضا رحیمی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس با پیشنهاد بنده مبنی بر رسیدگی به ادعاهای اسماعیل بخشی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موافقت کرده است.

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران نیز طی نامه‌ای از حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات خواست جهت شفاف سازی و جلوگیری از سوء استفاده رسانه‌های مغرض و معاند ادعای اسماعیل بخشی را مورد برسی قرار داده و در صورت صحت این اظهارات، با متخلفین و مجرمین برخورد شدید قضایی صورت دهد و در غیر این صورت واقعیت را بدون واسطه با افکار عمومی درمیان بگذارید.

در بخشی از این نامه آمده است: مطلع شدیم آقای اسماعیل بخشی یکی از فعالین کارگری شرکت نیشکر هفت تپه، که مدتی پیش توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، در اظهاراتی ادعا کرده است که در جریان بازجویی، مورد رفتارهایی از قبیل توهین و تحقیر، فحاشی و به کاربردن کلمات رکیک، اذیت و آزار بدنی و فشارهای روانی قرار گرفته است.

بسیج دانشجویی دانشگاه چمران در ادامه می‌نویسد: با توجه به اینکه چنین رفتارهایی طبق ضوابط شرع مقدس اسلام و اصل ۳۸ قانون اساسی و نص صریح قانون منع شکنجه مصوب ۱۸ اسفند ۱۳۸۱ مجلس شورای اسلامی و مواد ۶ و ۸ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی ممنوع بوده و جرم انگاری نیز شده است، لذا جهت شفاف سازی و جلوگیری از سوء استفاده رسانه‌های مغرض و معاند ضروریست فورا ادعای وی را مورد برسی قرار داده و در صورت صحت این اظهارات، با متخلفین و مجرمین برخورد شدید قضایی صورت گیرد و در غیر این صورت واقعیت را بدون واسطه با افکار عمومی درمیان بگذارید.

البته استاندار خوزستان و یک مقام آگاه در پرونده وی صحبت‌های بخشی را رد کرده‌اند.

دیروز غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در مصاحبه‌ با سایت جماران پیرامون ادعای اسماعیل بخشی مبنی بر شکنجه شدن، گفت: هیچ شکنجه‌ای در کار نبوده است. ما رویه‌مان و روحیه‌مان برخورد با این مسئله بصورت اجتماعی و کارگری بوده است.

همچنین یک مقام آگاه در پرونده وی در مصاحبه با فارس ضمن تکذیب ادعای مطرح شده از سوی اسماعیل بخشی گفت: در روز‌های منتهی به آزادی اسماعیل بخشی یک مقام مسئول در فضایی ازاد در دیداری که با وی داشت در مورد صحت ادعا‌های مطرح شده در زمان بازداشت مبنی بر اعمال شکنجه از وی پرس و جو کرد که این فرد با رد شایعات مطرح شده {در فضای مجازی} گفته بود وضعیتش در زندان آنگونه که {در فضای مجازی} مطرح می‌شود نیست و هیچگونه شکنجه‌ای روی وی صورت نگرفته است.

با وجود تمام این صحبت ها و اظهارنظرها، ضرورت دارد مقامات و مسئولان وزارت اطلاعات و قوه قضائیه به این موضوع ورود کنند و زمینه شفاف سازی را جهت افزایش اعتماد عمومی فراهم نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

موافقت رئیس مجلس با بررسی ادعای «اسماعیل بخشی» در کمیسیون امنیت ملی

ایسناخبرگزاری ایسنا
موافقت رئیس مجلس با بررسی ادعای «اسماعیل بخشی» در کمیسیون امنیت ملی
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس با پیشنهاد بنده مبنی بر رسیدگی به ادعاهای اسماعیل بخشی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«درخصوص ادعاهای آقای اسماعیل بخشی به آقای لاریجانی پیشنهاد دادم کمیسیون امنیت ملی موضوع را رسیدگی نماید که موافقت داشتند.

با رئیس کمیسیون هم طرح موضوع داشتم و قرار شد در اولین فرصت با حضور وزیر اطلاعات به همه ادعاها در کمیسیون رسیدگی دقیق شود.

حقوق شهروندی نیازمند نظارت بیشتر است.»

اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران شرکت هفت تپه بود که در جریان اعتراضات کارگران این شرکت بازداشت شد و روز گذشته با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام مدعی شکنجه در دوران بازداشت و همچنین شنود تماسهای تلفنی شخصی خود شد.

خواندن خبر در سایت منبع

معاون روحانی: اسماعیل بخشی شکایت کند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
معاون روحانی: اسماعیل بخشی شکایت کند
علی‌اکبر گرجی اندرزیانی (معاون پیگیری اجرای قانون اساسی رئیس‌جمهور) در صفحه اینستاگرام خود به صحبت‌های اسماعیل بخشی واکنش نشان داد و گفت: بخشی باید در اسرع وقت شکایت کند.

برترین‌ها: علی‌اکبر گرجی اندرزیانی (معاون پیگیری اجرای قانون اساسی رئیس‌جمهور) در صفحه اینستاگرام خود به صحبت‌های اسماعیل بخشی واکنش نشان داد و گفت: بخشی باید در اسرع وقت شکایت کند.

همه چیز از نامه‌ای آغاز شد که اسماعیل بخشی (کارگر معترض نیشکر هفت‌تپه) منتشر کرد و در آن اعلام نمود در زمان بازداشت شکنجه شده است.

پیرو این نامه علی اکبر گرجی اندرزیانی (معاون پیگیری اجرای قانون اساسی رئیس‌جمهور) در صفحه اینستاگرام خود به این موضوع واکنش داد.

گرجی با تاکید بر اصل ۳۸ قانون اساسی مبنی بر ممنوعیت شکنجه به قصد گرفتن اطلاعات یا اقرار، نوشت: جناب اسماعیل بخشی بهتر است هرچه زودتر شکایت خود را به صورت مکتوب به نهادهای صالح تقدیم کند‌. ما هم در معاونت پیگیری اجرای قانون اساسی ریاست جمهوری آمادگی خود را برای مساعدت به ایشان و پیگیری قضیه اعلام می‌کنیم.

معاون روحانی: اسماعیل بخشی شکایت کند - 6

خواندن خبر در سایت منبع

دعوت فراکسیون امید از مسوولین وزارت اطلاعات برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
دعوت فراکسیون امید از مسوولین وزارت اطلاعات برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون از مسوولین وزارت اطلاعات برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی و ارائه گزارش دراین باره دعوت کرده است.

به گزارش اصلاحات پرس، فاطمه سعیدی با اشاره به جلسه صبح امروز (یکشنبه) هیات رییسه فراکسیون امید، اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد از مسوولین وزارت اطلاعات برای بررسی ادعای آقای اسماعیل بخشی و ارائه گزارش به فراکسیون دعوت شود.

وی افزود: همچنین آقای رحمانی وزیر صمت در جلسه امروز هیات رییسه فراکسیون حضور یافت و گزارشی از فعالیت‌های این وزارتخانه و برنامه ریزی‌های کلان آن از زمان تصدی سمت خود ارائه کرد.

سعیدی یادآور شد: آقای رحمانی همچنین درباره پیگیری فساد در این وزارتخانه، انتصابات، تنظیم بازار، وضعیت کالاهای اساسی و صنایع خودروسازی گزارشی را به هیات رییسه فراکسیون ارائه و اعلام آمادگی کرد در جلسه مجمع عمومی فراکسیون نیز حضور یابد. ایشان گفت که شایستگی‌ها و توانمندی ملاک انتصابات بوده و در مورد خودروسازها نیز گفتند که به دنبال جلب رضایت مردم خصوصا کسانی هستند که برای خرید خودرو ثبت نام کردند.

اسماعیل بخشی بکی از نمایندگان کارگران شرکت هفت تپه بود که در جریان اعتراضات کارگران این شرکت بازداشت شد و روز گذشته با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام مدعی شکنجه در دوران بازداشت و همچنین شنود تماسهای تلفنی شخصی خود شد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

مطهری: درباره اسماعیل بخشی روشنگری کنید

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مطهری: درباره اسماعیل بخشی روشنگری کنید
اگر ادعاهای آقای بخشی واقعیت داشته باشد، معلوم می‌شود که هنوز درون وزارت اطلاعات، نیروهایی هستند که خیال می‌کنند برای حفظ نظام از هر وسیله‌ای می‌توان استفاده کرد.
مطهری: درباره اسماعیل بخشی روشنگری کنید - 0

به گزارش عصر ایران، علی مطهری در روزنامه اعتماد نوشت:

نامه آقای اسماعیل بخشی -کارگر نیشکر هفت‌تپه که مدتی در بازداشت بوده- به وزیر اطلاعات باید همه وجدان‌های بیدار و حامیان حقوق شهروندی را هوشیار کرده باشد که موضوع را تا رسیدن به نتیجه روشن دنبال کنند.

آقای بخشی در این نامه از شکنجه‌های سخت جسمی و روحی در زندان و نیز شنود تلفن‌همراه و مکالمات خود با همسرش توسط ماموران وزارت اطلاعات سخن گفته است. وزارت اطلاعات باید اطلاع‌رسانی کند که آیا این اتهامات صحت دارد یا نه و اگر صحت دارد، چه مستند قانونی برای این کارهای خود دارد؟

آیا در چهل‌ سالگی انقلاب اسلامی مطرح شدن این ادعاها زیبنده جمهوری اسلامی است که در فصل سوم قانون اساسی آن هرگونه شکنجه جسمی و روحی برای گرفتن اعتراف ممنوع است؟! همین‌طور هرگونه شنود و استراق سمع ممنوع است، مگر در حالت خاص به حکم قانون. اگر صحبت‌های آقای بخشی صحت داشته باشد، باید مجرمان در اسرع وقت معرفی شده و به مجازات برسند.

به هر حال، وزیر اطلاعات باید پاسخ قانع‌کننده بدهد. در غیر این صورت مجلس وظیفه دارد که از مظلوم و حقوق شهروندی دفاع کند. اگر ادعاهای آقای بخشی واقعیت داشته باشد، معلوم می‌شود که هنوز درون وزارت اطلاعات، نیروهایی هستند که خیال می‌کنند برای حفظ نظام از هر وسیله‌ای می‌توان استفاده کرد. این پدیده برای دولت تدبیر و امید که با شعار آزادی و دفاع از حقوق شهروندی روی کار آمده، مایه شرمساری است. امیدوارم حقیقت ماجرا هرچه زودتر به اطلاع مردم برسد و اقدام لازم انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

استاندار خوزستان: اسماعیل بخشی شکنجه نشده است

فراروخبرگزاری فرارو
استاندار خوزستان: اسماعیل بخشی شکنجه نشده است
شریعتی تصریح کرد: هرچند که علاقه‌ای به قضاوت ندارم، اما احتمالا بعد از آنکه شورای اسلامی کار هفت‌تپه بعد از سال‌ها تشکیل شده و ایشان عضو آن نشده، ممکن است شرایطی را به وجود آورده که وی را ناچار به زدن این حرف‌ها کرده باشد. این شورا دو سه روز اخیر تشکیل شد.
استاندار خوزستان: اسماعیل بخشی شکنجه نشده است - 0

استاندار خوزستان ادعای شکنجه یکی از کارگران معترض شرکت نیشکر هفت تپه را تکذیب کرد و گفت: این کارگر ۲۵ روز است که به سرکار رفته و در مدتی هم که بازداشت بوده، ۸ بار با خانواده‌اش تماس گرفته و یک‌بارهم ملاقات داشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان، در روز‌های اخیر، ادعایی مبنی بر شکنجه یکی از کارگران معترض هفت تپه، در شبکه‌های مجازی مطرح و به اسماعیل بخشی که مدتی را در بازداشت سپری کرده بود، منتسب شده که این فرد تاکنون در تائید یا تکذیب این ادعا واکنشی نشان نداده است.

استاندار خوزستان در این رابطه اظهار کرد: ایشان ۲۵ روز است که آزاد شده، چرا الان چنین حرف‌هایی را مطرح کرده؟ ۲۵ روز است که به سرکار رفته و در مدتی هم که بازداشت بوده، ۸ بار با خانواده‌اش تماس گرفته و یک‌بارهم ملاقات داشته و بعد از آزادی نیز به سرکار رفته و مشکلی نداشته است.

غلامرضا شریعتی گفت: آنچه من مطلع شدم و سوال کردم این است که هیچ شکنجه‌ای درکار نبوده و رویه ما با این مسأله نیز به صورت اجتماعی و کارگری است و اگر چنین نبود که برخورد‌های دیگری با وی صورت می‌گرفت. ایشان با پادرمیانی و وساطت من و رای اعضای شورای تأمین آزاد شده است. من در آنجا گفتم وقتی شرایط آرام شده و مسأله‌ای نیست، چرا باید ایشان همچنان در بند باشد و باید آزاد شود.

وی افزود: من امروز موضوع شکنجه را از دستگاه‌های ذیربط جویا شدم، آن‌ها به شدت چنین مسأله‌ای را تکذیب کردند و گفتند که مدارک و مستنداتی در اختیار دارند که شکنجه‌ای در کار نبوده و دلیلی هم برای شکنجه شدن او وجود ندارد؛ زیرا شکنجه از لحاظ شرعی و قانونی در تمامی دستگاه‌های جمهوری اسلامی مردود است و من از آنجا که اطلاع دارم چنین چیزی وجود ندارد، از این رو، اگر مدارکی در دست دارند می‌توانند ارائه کنند.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: سیستم‌هایی در نظام جمهوری اسلامی هستند که این ادعا‌ها را پیگیری می‌کنند و دستگاه‌ها نیز سیستم‌های ارزیابی دارند، ولی باز هم تأکید می‌کنم که دستگاه‌های ذیربط این مسأله را تکذیب می‌کنند و مدارکش هم موجود است. در همین رابطه، من یک سوال دارم؛ ایشان ۲۵ روز است که آزاد شده، چرا الان چنین حرف‌هایی را مطرح کرده؟ ۲۵ روز است که به سرکار رفته و در مدتی هم که بازداشت بوده، ۸ بار با خانواده‌اش تماس گرفته و یک‌بارهم ملاقات داشته و بعد از آزادی نیز به سرکار رفته و مشکلی نداشته است.

شریعتی تصریح کرد: هرچند که علاقه‌ای به قضاوت ندارم، اما احتمالا بعد از آنکه شورای اسلامی کار هفت‌تپه بعد از سال‌ها تشکیل شده و ایشان عضو آن نشده، ممکن است شرایطی را به وجود آورده که وی را ناچار به زدن این حرف‌ها کرده باشد. این شورا دو سه روز اخیر تشکیل شد.

وی در پایان در رابطه با درخواست مناظره این فرد با وزیر اطلاعات گفت: در این رابطه خود وزیر اطلاعات باید نظر دهد. ولی اصرار ما به آزادی آقای بخشی بود و مسئولین ذی ربط تاکید داشتند که هیچ شکنجه‌ای اتفاق نیفتاده است. هر کدام از کارگران بازداشت شده پس از آزادی، اگر ادعایی دارند می‌توانند به دستگاه قضایی مراجعه کرده و پیگیری کنند. در عین حال حوزه معاونت سیاسی اجتماعی استانداری هم که حوزه کارگری تحت نظرش است، این آمادگی را دارد که صحبت‌ها را بشنود و بررسی کند و اگر به مواردی رسید که قانون رعایت نشده یا ظلمی در حق کسی شده از مراجع ذی‌ربط پیگیری کند.

خواندن خبر در سایت منبع

اسماعیل بخشی، ۲۵ روز است آزاد شده و به سرکار خود رفته، چرا الان ادعای شکنجه شدن، می‌کند/ سناریوهایی در ادعاهای این فرد وجود دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
اسماعیل بخشی، ۲۵ روز است آزاد شده و به سرکار خود رفته، چرا الان ادعای شکنجه شدن، می‌کند/ سناریوهایی در ادعاهای این فرد وجود دارد
خبرگزاری میزان- استاندار خوزستان با اشاره به سناریوهایی که در ادعاهای اسماعیل بخشی مستتر است، بیان داشت: من یک سوال دارم و آن اینکه این فرد ۲۵ روز است آزاد شده و به سرکار خود رفته، چرا الان این حرف‌ها و ادعاها را مطرح کرده است.

کاظمی: صبحت‌های اسماعیل بخشی باید مورد بررسی قرار گیرد/ قانون اساسی ما شکنجه را ممنوع می‌داند

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
کاظمی: صبحت‌های اسماعیل بخشی باید مورد بررسی قرار گیرد/ قانون اساسی ما شکنجه را ممنوع می‌داند
یک عضو کمیسیون حقوقی -قضایی مجلس شورای اسلامی در مورد ورود این کمیسیون به پرونده نماینده کارگران هفت تپه گفت:‌ ادعاهای اسماعیل بخشی باید مورد بررسی قرار گیرد،‌ قانون اساسی ما شکنجه را ممنوع کرده است.

به گزارش اصلاحات پرس، محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایلنا، ‌ درباره بررسی گفته‌های اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران هفت‌تپه که در جریان اعتراضات کارگران این مجمتمع بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرد، مبنی بر اینکه در مدتی که بازداشت بوده مورد شکنجه قرار گرفته است، گفت: امکان دارد این موضوع در کمیسیون قضایی مطرح شود اما در هر صورت این ادعایی است که باید اثبات شود و نیاز به رسیدگی قضایی دارد.

نایب رئیس دوم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در قانون اساسی ما شکنجه ممنوع است و باید ادعا در این مورد بررسی و کمیسیون مربوطه تشکیل جلسه دهد.

وی ادامه داد: با این ادعا فضاسازی بسیاری علیه مسئولان کشور صورت گرفته است و باید حتما مورد رسیدگی قرار گیرد.

کاظمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر این گفته‌های بخشی ثابت شود آیا وزیر اطلاعات برای پاسخگویی باید به مجلس بیاید یا خیر؟ گفت: درصورتی که ادعا ثابت شود مرجع قضایی باید ورود کند و تشکیل پرونده صورت گیرد و کسانی که متهم هستند باید فراخوانده شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.

فیلم/ بدرقه باشکوه آمریکایی‌ها با سیب زمینی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

بازدید ظریف از کارخانه نوآوری آزادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این کارخانه یکی از بزرگترین مراکز فعالیت استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه است. این مکان به منظور سهولت دسترسی تیم‌های کارآفرین به زیرساخت‌ها و همه امکانات مورد نیاز آن‌ها و هم‌افزایی فعالیت‌های استارتاپ‌ها برپا شده است تا در فضایی پویا به نوآوری و خلاقیت بپردازند. این کارخانه یکی از زیر مجموعه‌های شعب پارک فناوری پردیس است که تحت عنوان کارخانه‌های نوآوری در سطح شهر تهران فعالند و بستر ایده‌آلی برای جذب، پرورش و رشد تیم‌های نوپاست.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

راه اندازی مراکز ترک اعتیاد به تلفن همراه در کره جنوبی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برخی از معتادان به تلفن همراه ساعت‌ها و شاید بیش از ده یا پانزده ساعت به صورت مستمر به کار با گوشی همراه مشغولند بدون آنکه خودشان متوجه باشند. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. کسانیکه به این مراکز ترک اعتیاد خاص می‌روند، روزانه دوازده ساعت بدون دسترسی به تلفن همراه خود سپری می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال دو هزار و هجده، نود و هشت درصد نوجوانان در کره جنوبی از تلفن همراه استفاده می‌کردند.
الفالف1 روز قبل
مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید …گروه سیاسی الف، ۲۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۲۳ ۳۹۸۰۷۲۹۰۴۱۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره شادی پس از گل مهدی ترابی بازیکن تیم پرسپولیس طی توئیتی نوشت:

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری1 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری3 ساعت قبل

کار نتانیاهو با قدرت به پایان خود رسید!

خبری4 ساعت قبل

رشد ۳ درصدی آمار زائران لرستان در اربعین امسال

ایسنا7 دقیقه قبل

ساخت مرکز علوم و فن‌آوری هسته‌ای در صربستان توسط روس اتم

ایسنا9 دقیقه قبل

اردوغان: در روز‌های اخیر صدا‌هایی از ایران درباره عملیات ترکیه در سوریه شنیدم که مرا ناراحت کرد/لازم بود روحانی این گونه اظهارات را ساکت کند

اقتصادنیوز10 دقیقه قبل

هشتمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان برگزار شد

خبرآنلاین10 دقیقه قبل

فضای اماکن ورزشی اخلاقی باشد

ایسنا10 دقیقه قبل

بابک حمیدیان همبازی پریناز ایزدیار شد

خبرآنلاین10 دقیقه قبل

نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با دبیر ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای کشور

خبرآنلاین11 دقیقه قبل