حواشی تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حواشی تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس

گزارش: تکلیف استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌شود؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش: تکلیف استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌شود؟
بحث‌هایی درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس، مدت‌هاست که دوباره در راهروهای پارلمان رد و بدل می‌شود، امروز نمایندگان با شروطی کلیات آن را تصویب کردند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که معطوف به استانی شدن انتخابات پارلمان است، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ دی) به رأی اکثریت نمایندگان مجلس تصویب شد، اما بهارستان‌نشینان در این جلسه، کلیات این طرح را به صورت مشروط تصویب کردند.موافقان استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌گویند؟رأی مشروط نمایندگان به استانی شدن انتخابات مجلسسبحانی‌فر: با استانی شدن انتخابات نخبه‌کشی آغاز می‌شود

**شرط نمایندگان برای تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابا مجلس چه بود؟

بهارستان‌نشینان در این جلسه با کلیات طرح استانی شدن قانون انتخابات موافقت کردند، اما شرط‌شان برای تصویب کلیات این طرح، این بود که برخی ابهامات باید رفع شود، بنابراین جهت رفع این ابهامات، نمایندگان مخالف ملاحظاتی داشتند که قرار شد در کمیسیون شوراهای مجلس به عنوان کمیسیون اصلی مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

برخی نمایندگان موافق استانی شدن انتخابات مجلس، از جمله رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس معتقدند که " با استانی شدن انتخابات، نمایندگان پاسخگو نخواهند بود"، از طرفی نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز در مخالفت با استانی شدن قانون انتخابات گفته است که" با استانی شدن انتخابات، تشکیلات حزبی در رأس قرار می‌گیرد در حالی که در کشور ما تشکیلات حزبی دچار نقصان است".

**موافقان طرح استانی شدن انتخابات چه می‌گویند؟

موافقان طرح استانی شدن انتخابات نیز معتقدند که این طرح موجب ارتقاء و بالا رفتن کارکرد مجلس و نیز افزایش ظرفیت مجلس، حل مشکلاتی که نمایندگان در ارائه کارکرد مثبت دارند و نیز ارتقاء سطح دموکراسی می‌شود، تا جایی که به عنوان نمونه عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس یکی از نقاط مثبت این طرح را "افزایش مشارکت گروه‌های سیاسی و مردم در استان" می‌داند.

همچنین غلامرضا کاتب و علی ادیانی‌راد نمایندگان گرمسار و قائم‌شهر نیز معتقدند که طرح استانی شدن انتخابات موجب کاهش هزینه‌های سیاسی برای دستگاه‌های نظارتی و کاهش هزینه امنیتی و دعواهای بین شهریمی‌شود.

گزارش: تکلیف استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌شود؟ - 10

**نتیجه بررسی کمیسیون شوراها درباره استانی شدن انتخابات چگونه تعیین تکلیف می‌شود؟

حالا، با توجه به اظهارات موافقان و مخالفان طرح استانی شدن انتخابات مجلس و ارجاع آن به کمیسیون شوراها، این کمیسیون طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، یک هفته فرصت دارد تا نواقص و ابهامات موجود در این طرح را برطرف کرده و گزارش آن را دوباره، برای بررسی و تصویب در صحن پارلمان به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه کند.

در صورتی که کمیسیون شوراهای مجلس نواقص موجود در طرح استانی شدن انتخابات که مدنظر مخالفان و منتقدان این طرح است، را برطرف کند، نمایندگان بررسی جزئیات آن را آغاز می‌کنند که در نهایت پس از تصویب جزئیات، تأیید نهایی آن طبق قانون اساسی، به عهده شورای نگهبان است.

خواندن خبر در سایت منبع

امیری: ‌ دولت موافق استانی شدن انتخابات مجلس است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امیری: ‌ دولت موافق استانی شدن انتخابات مجلس است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت با طرح استانی شدن انتخابات مجلس موافقت کرده است.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار کرد: لایحه جامع انتخابات در دستور کار است فکر می‌کنم تا دو هفته آینده در دولت مورد بررسی قرار بگیرد. جلسه روز یکشنبه گذشته دولت هم درخصوص کلیات این لایحه بود.موافقان استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌گویند؟رأی مشروط نمایندگان به استانی شدن انتخابات مجلس

وی افزود: در دولت به صورت مفصل درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس بحث کرده‌ایم و بعد از رای گیری، دولت با این طرح موافقت کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موافقان استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌گویند؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
موافقان استانی شدن انتخابات مجلس چه می‌گویند؟
نمایندگان موافق طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی نظرات و دیدگاه‌های خود را در نشست علنی امروز پارلمان مطرح کردند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ دی) پارلمان و در جریان بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس، در موافقت با کلیات این طرح، گفت: در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل ارتباط نزدیک میان مردم و حاکمیت و نیز مردم و مجلس، چالش‌های زیادی در نحوه و نوع انتخاب نماینده مجلس داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در جهت ارتقاء و بالا رفتن کارکرد مجلس، افزایش ظرفیت مجلس، حل مشکلاتی که نمایندگان در ارائه کارکرد مثبت دارند و نیز ارتقاء سطح دموکراسی، اعتبار بخشیدن به فرهنگ سیاسی کشور و همین‌ طور افزایش شأن نمایندگی، ناگزیر می‌بایست تغییراتی در قانون انتخابات صورت گیرد، اظهار داشت: بنابراین، استانی شدن انتخابات مجلس و همین‌ طور افزایش مشارکت گروه‌های سیاسی و مردم در استان، می‌تواند در تعیین نمایندگان پارلمان نقش بسزایی داشته باشد.سبحانی‌فر: با استانی شدن انتخابات نخبه‌کشی آغاز می‌شودبررسی طرح "استانی شدن انتخابات مجلس" اولویت‌دار شدرأی مشروط نمایندگان به استانی شدن انتخابات مجلس

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس ادامه داد: در گذشته این تغییرات در پایان هر دوره مجلس مطرح می‌شد و شائبه آن را به‌وجود می‌آورد که نمایندگان به دنبال حل مشکل خود هستند، اما اکنون در زمان مناسبی مطرح شده است.

رضیان تصریح کرد: نمایندگان در شرایط فعلی انتخابات مجلس، فرمانبر افرادی خاص در حوزه‌های انتخابیه‌شان هستند؛ تصویب این طرح موجب از بین رفتن حاشیه‌های انتخابات مجلس، نظیر خرید رأی و شائبه تقلب می‌شود.

وی تأکید کرد: در طول ۳ دهه اخیر، محور بسیاری از مشکلات، منطقه‌ای و محلی بوده است، در حال حاضر مشکلات اقتصادی کشور و روابط با کشورهای دنیا از مهم‌ترین چالش‌های کشور است، بنابراین باید به موضوع به شکل کلان‌ نگاه کنیم و نمایندگان نیز از شأنیت و وزانت بیشتری برخوردار باشند.

براساس این گزارش، همچنین، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس نیز در موافقت با کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: سابقه این طرح مربوط به مجلس هفتم است که با سه نگاه ارتقا و کارآمدی شوراهای شهر و روستا، شکلگیری و تقویت احزاب و نیز تقویت و ارتقا و افزایش قدرت مجلس، پایه‌گذاری شده بود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس اضافه کرد: امروز راهی جر این نداریم که تفکر و نگاه ملی را در کشور نهادینه کنیم، در نتیجه کانون تصمیم‌گیری نظام که مجلس شورای اسلامی است، باید به یک مرکز تفکر ملی تبدیل شود، بنابراین باید نگاه بخشی، قومی و قبیله‌ای از درون این نهاد برچیده شود.

کاتب، استانی شدن انتخابات را موجب لطمه به امنیت ملی کشور ندانست و اظهار داشت: این طرح باعث کاهش اختلافات شهرستانی، قومی و قبیله‌ای و نیز تقویت جامعه اقلیت‌ها می‌شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس با تأکید بر اینکه مردم در حوز‌ه‌های انتخابیه نمایندگان، توقع دارند که موکلان‌شان در کوچک‌ترین مسائل ورود کرده و آنها را حل و فصل کنند، خاطرنشان کرد: تداوم این رویه موجب انتقاد مجریان دستگاه‌های اجرایی و غافل شدن نمایندگان از مأموریت اصلی‌شان می‌شود.

همچنین، سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس در این جلسه، در موافقت با کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات، مطابق قانون اساسی و اصل ۶۴ است که به مجلس اجازه می‌دهد، حوزه انتخابیه و محدوده آن را تعیین کند.

وی افزود: ما نباید مروج استنانداردهای دوگانه در کشور باشیم، البته در برخی استان‌ها، انتخابات به صورت استانی یا شبه استانی برگزار می‌شود. استانی شدن انتخابات مجلس موجب ارتقاء سطح مجلس و تقویت شایسته‌گزینی، دوری از حرکات پوپولیستی در انتخابات و همین طور تقویت احزاب و تشکل‌های مردمی می‌شود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: کاهش گمان تقلب و خرید و فروش آرا، کاهش هزینه‌های سیاسی برای دستگاه‌های نظارتی، کاهش هزینه امنیتی و دعواهای بین شهری، کمرنگ شدن روابط قبیله‌ای، فامیلی و تعلقات شهری، تقویت پشتوانه آراء مردمی و حفظ سهمیه حوزه انتخابیه موجود در شهرستان‌ها از مزیت‌های طرح اصلاح قانون انتخابات و استانی شدن این انتخابات است.

خواندن خبر در سایت منبع

بحث داغ مجلس درباره استانی شدن انتخابات/ نگاه مجلس باید ملی باشد

مهرخبرگزاری مهر
بحث داغ مجلس درباره استانی شدن انتخابات/ نگاه مجلس باید ملی باشد
کلیات طرح استانی شدن انتخابات با موافقت دولت در حالی تصویب شد که مخالفان این طرح نیز استدلال های قوی داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مخالفت با این طرح گفت: روال انتخابات ایران، دسترسی مردم به نمایندگان است. ما نمایندگان مردم هستیم، نباید نماینده احزاب و گروه‌های سیاسی باشیم.

وی اظهارداشت: طبق اصل ۱۹ قانون اساسی از هر قوم و قبیله‌ای باید نمایندگانی در مجلس حضور یابند.

قاضی پور که مهلت سخنرانی‌اش به پایان رسیده بود در واکنش به تذکر لاریجانی مبنی بر پایان زمان اظهاراتش گفت: آقای لاریجانی شما با این طرح موافق هستید، می‌خواهید زور بگویید.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به قاضی پور گفت: آقای قاضی پور در الفاظ دقت کنید. آیا من حرفی زدم که دال بر موافقت یا مخالفت باشد؟!

رضیان: با استانی شدن انتخابات هر «راه‌گم‌کرده‌ای» هوس مجلس نمی‌کند

در ادامه، عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر در موافقت با این طرح گفت: افزایش ظرفیت و کارکرد مجلس، ارتقای سطح دموکراسی و اعتباربخشیدن به فرهنگ سیاسی از مزایای مهم استانی شدن انتخابات مجلس است.

وی افزایش مشارکت گروه‌های سیاسی را از مزایای استانی شدن انتخابات خواند و گفت: باید ساختار حزبی و پاسخگویی در انتخابات مجلس مستقر شود.

رضیان ادامه داد: امروز بیشتر ظرفیت نمایندگان برای حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه صرف می‌شود و در صورتی که این طرح به تصویب برسد، کسانی وارد جریان انتخابات می‌شوند، که شأنیت و جایگاه بالاتری دارند و هر راه گم کرده‌ای هوس مجلس نمی‌کند.

سبحانی فر: استانی شدن انتخابات حلقه ارتباط مردم و حاکمیت را قطع می‌کند

در ادامه رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم سبزوار در مجلس در مخالفت با کلیات این طرح گفت: روزی که فوریت این طرح در مجلس به تصویب رسید از روستاها و شهرستان‌ها پیامک‌های زیادی برای نمایندگان ارسال شد.

وی خطاب به نمایندگان گفت: می‌دانم که وقت زیادی از شما برای رسیدگی به مشکلات مردم گرفته می‌شود اما اگر ما پاسخگو نباشیم، چه کسی می‌تواند به داد مردم برسد.

سبحانی فر، نمایندگان مجلس را حلقه ارتباط مردم و حاکمیت خواند و گفت: در صورت استانی شدن انتخابات، حلقه ارتباط مردم و حاکمیت قطع می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: در صورت تصویب این طرح دیگر از شهرستان‌ها کسی به مجلس راه نخواهد یافت و تنها کسانی که صاحب ثروت و موقعیت هستند، می‌توانند به مجلس راه یابند.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح موجب گردش نخبگان نمی‌شود، گفت: این طرح جامع و کامل نیست.

کاتب: باید تفکر و نگاه ملی در مجلس نهادینه شود

در ادامه غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی در موافقت با این طرح گفت: این طرح موجب شکل گیری و تقویت احزاب و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید تفکر و نگاه ملی را در کشور نهادینه کنیم، گفت: باید مجلس جایگاه ملی پیدا کند و نگاه منطقه‌ای، قومی و قبیله‌ای از درون نظام برچیده شود تا مسیر رشد و توسعه هموار گردد.

کاتب اظهارداشت: نمایندگان در مسائل اجرایی کوچک دخالت می‌کنند چون مردم از آنها مطالبه دارند و مسئولان اجرایی نیز منتقد دخالت نمایندگان هستند. از سوی دیگر دغدغه حوزه‌های انتخابیه موجب می‌شود نمایندگان از وظایف اصلی خود که قانونگذاری و نظارت است، غافل شوند.

کیان پور: استانی شدن انتخابات روند توسعه مناطق محروم را تعطیل می‌کند

در ادامه مجید کیان پور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با این طرح گفت: در صورت استانی شدن انتخابات، هزینه‌های انتخابات به شدت افزایش می‌یابد و برای نامزدها غیرممکن خواهد بود که با اتکا به خود در انتخابات پیروز شوند.

وی ادامه داد: در صورت استانی شدن انتخابات، انگیزه حضور مردم کاهش یافته و مشارکت در انتخابات کاهش می‌یابد.

کیان پور تأکید کرد: در این صورت تنها افرادی که در سطح استانی و ملی مشهور هستند به مجلس راه خواهند یافت و افراد نخبه نمی‌توانند در انتخابات حضور یابند.

وی گفت: بخش مهمی از توسعه مناطق محروم ناشی از همت نمایندگان است که در صورت استانی شدن انتخابات، توجه به مناطق محروم کاهش می‌یابد.

ادیانی راد: انتخابات در قم و تهران در حال حاضر نیز استانی برگزار می‌شود

در ادامه علی ادیانی راد نماینده قائمشهر در موافقت با این لایحه گفت: محدوده حوزه‌های انتخابیه می‌تواند ملی باشد. در حال حاضر انتخابات در تهران و قم به صورت استانی انجام می‌شود.

وی نظام انتخاباتی موجود را ناعادلانه و عقیم خواند و گفت: ارتقای جایگاه مجلس موجب شایسته گزینی خواهد شد و مجلس از حرکات پوپولیستی در امان خواهد ماند.

ادیانی راد اظهارداشت: با استانی شدن انتخابات هزینه‌های سیاسی دستگاه‌های نظارتی کاهش می‌یابد و با تقویت و پشتوانه رأی مجلس، تأثیرگذاری مجلس در سطح ملی افزایش می‌یابد.

سامانی: موافقت هیات وزیران با اصلاح قانون انتخابات

در پایان سیدسلمان سامانی قائم مقام وزیر کشور در خصوص طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: وزیر کشور دستور دادند لایحه جامع انتخابات در وزارت کشور تهیه شود. پیش نویس این لایحه در کمیسیون سیاسی دولت بررسی شد و هم اکنون در صحن دولت در حال بررسی است.

سامانی اظهارداشت: علیرغم اینکه مراحل پایانی بررسی این لایحه در دولت طی می‌شود و امروز نیز این لایحه در هیات وزیران مطرح است، مقرر شد هیات وزیران موافقت خود را با کلیات طرح مجلس اعلام کند منوط به اینکه کمیسیون شوراها ایرادات مربوط به بودجه و اعتبارات این طرح و همچنین ایرادات مدنظر نمایندگان را رفع کند.

در پایان کلیات این طرح با ۱۵۵ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید و جزئیات آن برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها بازگشت.

خواندن خبر در سایت منبع

کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس تصویب شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس تصویب شد

خانه ملت/ نمایندگان مردم در خانه ملت با تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات موافقت کردند.

نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ دی) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۱۵۵ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۲ نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند. ‌

‌گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع جزئیات طرح استانی شدن انتخابات به کمیسیون با ۱۸۶ رأی موافق، ۲۳ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بنابراین مقرر شد کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ظرف مدت یک هفته به جزئیات این طرح رسیدگی کنند.

بر اساس این گزارش پیش از بررسی کلیات طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نمایندگان درخواست سلب فوریت از این طرح را مطرح کردند.

دکتر علی لاریجانی گفت: درخواست سلب فوریت وجهی ندارد چرا که نمایندگان روز گذشته به اولویت آن رأی دادند و این طرح در دستور کار قرار گرفته است. اولویت دادن به طرح به معنای تعیین تکلیف قانون است و به معنای رأی مثبت به آن نیست.

همچنین نمایندگان درخواست ۳ ماه مسکوت ماندن طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را مطرح کردند.

حاجی دلیگانی: استانی شدن انتخابات باعث کاهش انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات می‌شود

حسینعلی حاجی دلیگانی در توضیح این درخواست بیان کرد: استانی شدن انتخابات از سال ۷۸ در مجلس پنجم مطرح شد، این طرح در دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفت اما به نتیجه نرسید.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر در هفته‌های پایانی سال هستیم و مهمترین موضوع بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ است. مردم این روزها با مشکلاتی نظیر عدم درآمد کافی، اشتغال و معیشت دست و پنجه نرم می‌کنند، در این شرایط اگر نمایندگان استانی شدن انتخابات را مطرح کنند، مردم تصور می‌کنند نمایندگان به جای برطرف کردن مشکلات اقتصادی به دنبال انتخابات بعدی هستند.

وی ادامه داد: استانی شدن انتخابات باعث کاهش انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات می‌شود.

وکیلی: معیشت نامناسب مردم محصول ناکارآمدی برخی از ساختارهای فعلی است

بر اساس این گزارش‌‌‌‌ محمدعلی وکیلی در مخالفت با مسکوت ماندن طرح ‌ یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اظهار کرد: چرا نمایندگان هر طرحی که در دستور کار قرار می‌گیرد را به معیشت مردم پیوند می‌زنند و اصل موضوع را به حاشیه می‌برند که اقدامی پوپولیستی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از معیشت مردم نردبان نسازیم اگرچه رسیدگی به معیشت یکی از مطالبات مردم است اما باید بدانیم که این معیشت محصول ناکارآمدی برخی از ساختارهای فعلی است. اگر در برخی از این ساختارها تجدیدنظر نکنیم زنجیره معیشت پرمشکل تکرار می‌شود؛ اجازه دهید برخی از ساختارها تغییر کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
الفالف14 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
مهرمهر21 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
الفالف10 ساعت قبل
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم. وی افزود: در واقع قرآن «حبل‌المتین» و ریسمان محکم الهی است که تمسک به آن، هدایت انسان‌ها و دوری گزیدن آن‌ها از گمراهی و ضلالت را تضمین می‌کند. باقری تمسک به قرآن و عترت را ضامن سعادتمندی انسان قلمداد و خاطرنشان کرد: بر اساس روایات محکم موجود، «ثقل اکبر» یعنی همان قرآن کریم و «ثقل اصغر» یعنی عترت و اهل بیت پیامبر (علیهم‌السلام) از هم جداناپذیر هستند تا در حوض کوثر بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شوند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فهم این قرآن شریف که نور هدایت و صراط مستقیم الهی و جداکننده بین حق و باطل است، بدون اهل بیت (علیهم‌السلام) ممکن نمی‌شود و بر اساس آنچه از روایات و احادیث فهمیده می‌شود، قرآن در هنگام سختی‌ها یاری‌بخش انسان و راه خلاصی و نجات او از فتنه‌های زمانه است. وی تصریح کرد: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

اخبار بیشتر