1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

حواشی مراسم سالگرد رحلت آيت الله هاشمی رفسنجانی

عکس/حضور اقلیت‌های قومی در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
عکس/حضور اقلیت‌های قومی در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی

مهدی هاشمی در مراسم دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

الفخبرگزاری الف
مهدی هاشمی در مراسم دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مذاکرات هسته‌ای بصورت روزانه موضوعات را دنبال می‌کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مذاکرات هسته‌ای بصورت روزانه موضوعات را دنبال می‌کرد
مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مذاکرات هسته‌ای بصورت روزانه موضوعات را دنبال می‌کرد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: وقتی برجام به ثمر رسید در اولین جلسه‌ای که خدمت آیت الله هاشمی رفسنجانی رسیدم، وی خشنود بود؛ چرا که به واسطه توافق برجام شش قطعنامه سازمان ملل در یک روز کان لم یکن شد و قطعنامه‌ای به بار آورد که تحریم تسلیحاتی ونظام ایران که دائمی بود، را موقت کرد.

وی گفت: تا دو سال آینده نیز تحریم نظامی ایران کاملا برداشته می‌شود و این جزو دستاورد‌های بزرگ برجام است و مرحوم هاشمی هر روز مذاکرات هسته‌ای را دنبال می‌کرد.

رئیس جمهوربیان کرد: مرحوم هاشمی بنانیگذار فناوری هسته‌ای بود؛ اولین کسی که در زمان او اولین سانتریفیوژ‌ها وارد ایران شد مرحوم هاشمی رفسنجانی بود و به خاطر مذاکراتی بود که با مقامات پاکستان کرده بود لذا در تمام مراحل اقدامات هسته‌ای جزئیات مراتب را دنبال می‌کرد.

وی اظهار کرد: اگر امروز قدرت دفاعی داریم، از یادگاری‌های مرحوم هاشمی است همچنانکه اعتدال نیز از یادگاری‌های ارزشمند او بود. او مرد اعتدال بود واگر بخواهیم مجسمه‌ای از اعتدال بسازیم باید تندیسی از هاشمی باشد.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

عکس| چهره غمگین فاطمه هاشمی در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
عکس| چهره غمگین فاطمه هاشمی در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی

مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد
مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی از صبح امروز (۲۰دی) در سالن اجلاس سران آغازشد.

سخنران اصلی این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

در این مراسم که از ساعت ۹ صبح با حضور مسئولان لشکری و کشوری آغازشده است، علاوه بر رئیس‌جمهور، محمدهاشمی و محسن هاشمی نیز سخنرانی خواهند کرد.

در این مراسم، خانواده مرحوم هاشمی، محمود واعظی رییس دفتر رئیس جمهور، محمد بطحایی وزیر اموزش و پرورش، همتی رئیس کل بانک مرکزی، سید رضا صالحی امیری، محمد نهاوندیان، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور نیز حضور دارند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در غروب روز ۱۹ دی ماه سال ۹۵ در دچار ایست قلبی شد و در بیمارستان شهدای تجریش درگذشت.

اولین مراسم سالگرد ارتحال مرحوم هاشمی رفسنجانی، نیز سال گذشته در همین سالن اجلاس سران برگزار شد و معاون اول رییس جمهور مهمان ویژه این مراسم بود در این مراسم سید حسن خمینی نیز به سخنرانی پرداخت و پیام آیت الله جوادی آملی قرائت شد.

خواندن خبر در سایت منبع

فعال سیاسی: نیازمند بررسی جوانب زندگی هاشمی رفسنجانی هستیم

ایرناخبرگزاری ایرنا
فعال سیاسی: نیازمند بررسی جوانب زندگی هاشمی رفسنجانی هستیم

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسین مرعشی شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در شیراز افزود: خوشبختانه مطالب و منابع زیادی در زمینه زندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی وجود دارد که بخشی‌های از این منابع را خود وی تولید کرده و برجا گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: هاشمی رفسنجانی امروز هم سرمایه بزرگ ایران است و می‌شود با مراجعه به منش، روش و کردار او پیش نیاز ادامه حرکت ملی ایرانیان را فراهم کرد.

مرعشی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی دارای ظرفیت‌های متعددی نظیر انقلابی بودن در عین داشتن روحیه سازندگی بود که این خصوصیات به ندرت قابل جمع شدن در افراد است.

این فعال سیاسی اطلاح طلب افزود: چند وجهی بودن هاشمی او را بی نظیر کرده بود و اینکه در یک زمان می‌توانست خصوصیات متفاوتی از خود بروز دهد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هاشمی سیاست را بسیار مهم تلقی می‌کرد و هیچ زمان سیاست را تعطیل نکرد، گفت: در زمانی که فشارها از همه جهت به هاشمی زیاد شده بود به او گفتم که تا چه زمانی باید هزینه پرداخت کنید و پیشنهاد کردم سیاست را رها کند اما او پاسخ داد باید ایستادگی کنیم.

مرعشی سیاست را مادر همه خدمت‌ها دانست و فرار از سیاست را ریشه همه خیانت‌ها عنوان کرد و افزود: هاشمی رفسنجانی از دهه سی تا پایان عمر در سیاست قدم زد و هیچگاه صحنه سیاست را ترک نکرد البته او سیاست مداری با گذشت بود.

وی اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری مقتدر ایران بود و در همان دوران جمعی در خیابان‌های تهران بدترین فحاشی را به دختر وی کردند اما او خم به ابرو نیاورد.

مرعشی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی منحصر به فرد بود و جناح‌های سیاسی و چپ و راست انتظار داشتند او در کنار یکی از آنها قرار گیرد و انتظار داشتند هاشمی هم تراز آنها حرکت کند.

وی گفت: هاشمی رفسنجانی فردی بود که هر دو جناح سیاسی کشور به راحتی می‌توانستند از ظرفیت او استفاده کنند، متاسفانه جریان اصولگرا و اصلاح طلب از این موضوع استفاده نکردند و دقیقا از همین نقطه نیز ضربه خوردند در صورتی که هاشمی تنها کسی بود که می‌توانست از حضور دو جناح کشور در صحنه نظام دفاع کند در صورتی که اکنون در هر دو جناح سیاسی غالب کشور افرادی وجود دارند که نمی‌توانند فعالیت انتخاباتی و سیاسی کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: امروز هم در نبود هاشمی عده‌ای افراطی جمع شده‌اند که میراث فکری هاشمی را از بین ببرند، اخیرا فیلمی مغرضانه با نام هاشمی زنده است تولید شده و به راحتی در سطح کشور به نمایش در می‌آید و به سرمایه معنوی کشور لطمه می‌زند.

مرعشی افزود: نقد منصفانه در هر جایگاهی می‌تواند به کشور کمک کند اما آیا می‌توان خدمات ارزنده و بیشماری که هاشمی رفسنجانی به کشور را کرده نادیده گرفت؟

او اضافه کرد: عبور دادن ایران از بحران سال ۱۳۶۰ خدمتی از هاشمی بود در حالی که افرادی و مسولانی مانند آیت الله بهشتی، جمعی از نمایندگان مجلس، رئیس جمهوری و نخست وزیر به شهادت رسیده بودند و آیت الله خامنه‌ای نیز در بیمارستان بسر می‌بردند.

نماینده اسبق مجلس گفت: گروهک‌های مختلف معاند نیز در خیابان‌ها مشغول کشتار مردم بودند که هاشمی رفسنجانی یک تنه به کمک رهبر فقید انقلاب آمد و مجلس و دولت را اداره و امنیت کشور را تامین کرد و در نهایت کشور را از بحران سال ۶۰ نجات داد و همین یک خدمت هاشمی برای کل دوران زندگی او کافی است.

مرعشی عنوان کرد: بعد از جنگ تحمیلی تاسیسات نفت کشور از بین رفته و خزانه نیز خالی بود همچنین مواد غذایی نبود، صنعت و بازرگانی و کارخانه‌ها نیز تعطیل شده بودند اما هاشمی رفسنجانی به کمک نیروهای مخلص همین کشور این مشکلات را یکی یکی برطرف کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم به سمتی برویم که افرادی مانند هاشمی را در کشور تکثیر کنیم چون ایران امروز به ده‌ها نفر مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی هاشمی نیاز دارد.

این آیین به دعوت حزب کارگزاران سازندگی شاخه استان فارس برگزار شد.

۹۸۷۳ /۱۸۷۶

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هر گونه تصاحب بلیط مسافران و واگذاری آن به مسئولان شرعا، عرفا و قانونا ممنوع است. نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده در رسانه‌ها درباره تصاحب صندلی مسافران عادی توسط برخی از مسئولان در پروازهای هوایی، گفت: من در جریان این موضوع نیستم، اما اگر این مسئله صحت داشته باشد، قطعا اقدام ناعادلانه است. نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر گونه تصاحب بلیط مسافران و واگذاری آن به مسئولان شرعا، عرفا و قانونا ممنوع است. تصاحب بلیط مسافران هواپیما با اصل سوم قانون اساسی مغایر استوی تصریح کرد: این گونه اقدامات و اتفاقات مغایر با اصل سوم قانون اساسی، زیرا بر اساس این اصل، دولت باید در جهت رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی اقدام کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی باید مسائل و موضوعات مطروحه درباره جابه جایی عمدی بلیط مسافران را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه CBS نیوز دلیل تعیین شرط برای مذاکره با ایران را توضیح داد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در مصاحبه با شبکه CBS نیوز دلیل تعیین شرط برای مذاکره با ایران و مذاکره بدون پیش‌شرط با کره شمالی را توضیح داد. خبرنگار CBS نیوز در این مصاحبه از پمپئو پرسید: شما برای مذاکره با ایران ۱۲ شرط گذاشتید، اما چرا با کره شمالی بدون هیچ پیش شرطی مذاکره کردید؟ وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی قابل تامل پاسخ داد: ما خیلی شفاف گفته‌ایم که شرایط این دو کشور خیلی با هم متفاوت است. کره شمالی امروز سلاح اتمی دارد که می‌تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد. به همین دلیل، پرزیدنت ترامپ گفت که ما باید فورا به این مساله رسیدگی کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر