1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حواشی مراسم سالگرد رحلت آيت الله هاشمی رفسنجانی

مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مذاکرات هسته‌ای بصورت روزانه موضوعات را دنبال می‌کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مذاکرات هسته‌ای بصورت روزانه موضوعات را دنبال می‌کرد
خبرگزاری میزان- رئیس‌جمهور، گفت: وقتی برجام به ثمر رسید در اولین جلسه‌ای که خدمت آیت الله هاشمی رفسنجانی رسیدم، وی خشنود بود؛ چرا که به واسطه توافق برجام شش قطعنامه سازمان ملل در یک روز کان لم یکن شد و قطعنامه‌ای به بار آورد که تحریم تسلیحاتی ونظام ایران که دائمی بود، را موقت کرد.
مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مذاکرات هسته‌ای بصورت روزانه موضوعات را دنبال می‌کرد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: وقتی برجام به ثمر رسید در اولین جلسه‌ای که خدمت آیت الله هاشمی رفسنجانی رسیدم، وی خشنود بود؛ چرا که به واسطه توافق برجام شش قطعنامه سازمان ملل در یک روز کان لم یکن شد و قطعنامه‌ای به بار آورد که تحریم تسلیحاتی ونظام ایران که دائمی بود، را موقت کرد.

وی گفت: تا دو سال آینده نیز تحریم نظامی ایران کاملا برداشته می‌شود و این جزو دستاورد‌های بزرگ برجام است و مرحوم هاشمی هر روز مذاکرات هسته‌ای را دنبال می‌کرد.

رئیس جمهوربیان کرد: مرحوم هاشمی بنانیگذار فناوری هسته‌ای بود؛ اولین کسی که در زمان او اولین سانتریفیوژ‌ها وارد ایران شد مرحوم هاشمی رفسنجانی بود و به خاطر مذاکراتی بود که با مقامات پاکستان کرده بود لذا در تمام مراحل اقدامات هسته‌ای جزئیات مراتب را دنبال می‌کرد.

وی اظهار کرد: اگر امروز قدرت دفاعی داریم، از یادگاری‌های مرحوم هاشمی است همچنانکه اعتدال نیز از یادگاری‌های ارزشمند او بود. او مرد اعتدال بود واگر بخواهیم مجسمه‌ای از اعتدال بسازیم باید تندیسی از هاشمی باشد.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

عکس| چهره غمگین فاطمه هاشمی در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
عکس| چهره غمگین فاطمه هاشمی در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی
فاطمه هاشمی در مراسم دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چهره‌ای غمگین داشت.

مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد
خبرگزاری میزان- مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی از صبح امروز (۲۰دی) در سالن اجلاس سران آغازشد.
مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی از صبح امروز (۲۰دی) در سالن اجلاس سران آغازشد.

سخنران اصلی این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

در این مراسم که از ساعت ۹ صبح با حضور مسئولان لشکری و کشوری آغازشده است، علاوه بر رئیس‌جمهور، محمدهاشمی و محسن هاشمی نیز سخنرانی خواهند کرد.

در این مراسم، خانواده مرحوم هاشمی، محمود واعظی رییس دفتر رئیس جمهور، محمد بطحایی وزیر اموزش و پرورش، همتی رئیس کل بانک مرکزی، سید رضا صالحی امیری، محمد نهاوندیان، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور نیز حضور دارند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در غروب روز ۱۹ دی ماه سال ۹۵ در دچار ایست قلبی شد و در بیمارستان شهدای تجریش درگذشت.

اولین مراسم سالگرد ارتحال مرحوم هاشمی رفسنجانی، نیز سال گذشته در همین سالن اجلاس سران برگزار شد و معاون اول رییس جمهور مهمان ویژه این مراسم بود در این مراسم سید حسن خمینی نیز به سخنرانی پرداخت و پیام آیت الله جوادی آملی قرائت شد.

خواندن خبر در سایت منبع

فعال سیاسی: نیازمند بررسی جوانب زندگی هاشمی رفسنجانی هستیم

ایرناخبرگزاری ایرنا
فعال سیاسی: نیازمند بررسی جوانب زندگی هاشمی رفسنجانی هستیم
شیراز-ایرنا- فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:برای ادامه حیات سیاسی،اجتماعی و فرهنگی خود و خصوصا برای آشنایی قشر جوان با زندگی او نیازمند مطالعه و بررسی جوانب مختلف زندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسین مرعشی شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در شیراز افزود: خوشبختانه مطالب و منابع زیادی در زمینه زندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی وجود دارد که بخشی‌های از این منابع را خود وی تولید کرده و برجا گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: هاشمی رفسنجانی امروز هم سرمایه بزرگ ایران است و می‌شود با مراجعه به منش، روش و کردار او پیش نیاز ادامه حرکت ملی ایرانیان را فراهم کرد.

مرعشی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی دارای ظرفیت‌های متعددی نظیر انقلابی بودن در عین داشتن روحیه سازندگی بود که این خصوصیات به ندرت قابل جمع شدن در افراد است.

این فعال سیاسی اطلاح طلب افزود: چند وجهی بودن هاشمی او را بی نظیر کرده بود و اینکه در یک زمان می‌توانست خصوصیات متفاوتی از خود بروز دهد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هاشمی سیاست را بسیار مهم تلقی می‌کرد و هیچ زمان سیاست را تعطیل نکرد، گفت: در زمانی که فشارها از همه جهت به هاشمی زیاد شده بود به او گفتم که تا چه زمانی باید هزینه پرداخت کنید و پیشنهاد کردم سیاست را رها کند اما او پاسخ داد باید ایستادگی کنیم.

مرعشی سیاست را مادر همه خدمت‌ها دانست و فرار از سیاست را ریشه همه خیانت‌ها عنوان کرد و افزود: هاشمی رفسنجانی از دهه سی تا پایان عمر در سیاست قدم زد و هیچگاه صحنه سیاست را ترک نکرد البته او سیاست مداری با گذشت بود.

وی اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری مقتدر ایران بود و در همان دوران جمعی در خیابان‌های تهران بدترین فحاشی را به دختر وی کردند اما او خم به ابرو نیاورد.

مرعشی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی منحصر به فرد بود و جناح‌های سیاسی و چپ و راست انتظار داشتند او در کنار یکی از آنها قرار گیرد و انتظار داشتند هاشمی هم تراز آنها حرکت کند.

وی گفت: هاشمی رفسنجانی فردی بود که هر دو جناح سیاسی کشور به راحتی می‌توانستند از ظرفیت او استفاده کنند، متاسفانه جریان اصولگرا و اصلاح طلب از این موضوع استفاده نکردند و دقیقا از همین نقطه نیز ضربه خوردند در صورتی که هاشمی تنها کسی بود که می‌توانست از حضور دو جناح کشور در صحنه نظام دفاع کند در صورتی که اکنون در هر دو جناح سیاسی غالب کشور افرادی وجود دارند که نمی‌توانند فعالیت انتخاباتی و سیاسی کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: امروز هم در نبود هاشمی عده‌ای افراطی جمع شده‌اند که میراث فکری هاشمی را از بین ببرند، اخیرا فیلمی مغرضانه با نام هاشمی زنده است تولید شده و به راحتی در سطح کشور به نمایش در می‌آید و به سرمایه معنوی کشور لطمه می‌زند.

مرعشی افزود: نقد منصفانه در هر جایگاهی می‌تواند به کشور کمک کند اما آیا می‌توان خدمات ارزنده و بیشماری که هاشمی رفسنجانی به کشور را کرده نادیده گرفت؟

او اضافه کرد: عبور دادن ایران از بحران سال ۱۳۶۰ خدمتی از هاشمی بود در حالی که افرادی و مسولانی مانند آیت الله بهشتی، جمعی از نمایندگان مجلس، رئیس جمهوری و نخست وزیر به شهادت رسیده بودند و آیت الله خامنه‌ای نیز در بیمارستان بسر می‌بردند.

نماینده اسبق مجلس گفت: گروهک‌های مختلف معاند نیز در خیابان‌ها مشغول کشتار مردم بودند که هاشمی رفسنجانی یک تنه به کمک رهبر فقید انقلاب آمد و مجلس و دولت را اداره و امنیت کشور را تامین کرد و در نهایت کشور را از بحران سال ۶۰ نجات داد و همین یک خدمت هاشمی برای کل دوران زندگی او کافی است.

مرعشی عنوان کرد: بعد از جنگ تحمیلی تاسیسات نفت کشور از بین رفته و خزانه نیز خالی بود همچنین مواد غذایی نبود، صنعت و بازرگانی و کارخانه‌ها نیز تعطیل شده بودند اما هاشمی رفسنجانی به کمک نیروهای مخلص همین کشور این مشکلات را یکی یکی برطرف کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم به سمتی برویم که افرادی مانند هاشمی را در کشور تکثیر کنیم چون ایران امروز به ده‌ها نفر مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی هاشمی نیاز دارد.

این آیین به دعوت حزب کارگزاران سازندگی شاخه استان فارس برگزار شد.

۹۸۷۳ /۱۸۷۶

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب13 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز20 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما14 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز15 ساعت قبل

شیوا خنیاگر متفاوت‌تر از همیشه

پارس نیوز17 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما8 ساعت قبل