1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار افزایش حقوق در بودجه ۹۸

پیشنهاد افزایش حقوق کارگران به ۳ میلیون تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پیشنهاد افزایش حقوق کارگران به ۳ میلیون تومان

محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت معیشتی کارگران، گفت: با توجه به اینکه بررسی لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است، بنابراین پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح شده است.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان مجلس، حدود ۳ پیشنهاد را برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده و طبق بودجه ۹۸ مطرح کرده‌اند که این پیشنهادات به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس گزینه‌های افزایش ۳۰ درصدی، ۲۵ درصدی و حداقل ۳ میلیون تومان را برای کارگران پیشنهاد کرده‌اند که این پیشنهادات برای بررسی‌های بیشتر به کمیسیون تلفیق ارائه شده است.

شکری با تأکید بر اینکه هنوز هیچ تصمیمی برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده اتخاذ نشده است، گفت: همه گزینه‌‌هایی که برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح است، در حد پیشنهادات نمایندگان است و تصمیمات نهایی باید در صحن مجلس و با رأی اکثریت نمایندگان صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا کمترین آسیب در سال آینده به کاگران از نظر حقوق و دستمزد و سطح معیشت وارد شود، البته منابع نیز محدود است.

خواندن خبر در سایت منبع

همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها و رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸

ایرناخبرگزاری ایرنا
همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها و رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸

قرجه طیار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دولت در بودجه سال آینده مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال برای همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها و اجرای طرح رتبه بندی معلمان پیش بینی کرده که اقدامی قابل تقدیر است.

وی با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت‌ها درسال جاری و تورم سال آینده، افزود: با این حال پیش بینی افزایش تنها ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت درسال ۹۸ برای این قشر رضایت بخش نخواهد بود.

طیار اضافه کرد: ثابت ماندن بودجه عمرانی کشور در شرایطی که دولت با کمبود منابع و تنگناهای مالی مواجه است و نیز رویکرد دولت برای خصوصی سازی و واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی از دیگر نکات برجسته بودجه سال ۹۸ است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی کشور، اقدام دولت برای افزایش و واقعی شدن مبلغ یارانه نقدی، شفاف شدن منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها و نیز تخصیص ۱۴ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای یارانه کالاهای اساسی در بودجه سال آینده قابل تقدیر است.

وی به برخی نکات منفی بودجه سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: افزایش وابستگی به درآمدهای نفتی از ۲۳ درصد به حدود ۳۰ درصد از جمله این نکات است و پیش بینی فروش روزانه ۱٫۵ میلیون بشکه نفت به نرخ ۵۴ دلار با توجه به تحریم‌های آمریکا، تحقق آن را مشکل خواهد ساخت.

طیار افزود: تامین ۱۰۷ هزار میلیارد تومان کسری هزینه‌ها نسبت به منابع که بایستی از طریق اوراق خزانه، استقراض از سیستم بانکی یا فروش اموال دولت تامین شود، شرایط را برای تحقق بودجه سخت می‌کند و به احتمال زیاد با کسری بودجه مواجه خواهیم شد.

وی، پیش بینی افزایش ۳۲ درصدی عوارض قبوض آب و ۲۰ درصدی قیمت گازوئیل در بودجه سال آینده را با توجه به مشکلات اقتصادی مردم درست ندانست و اضافه کرد: با این اقدام، فشار اقتصادی بر مردم بیشتر می‌شود.

طیار کاهش نیافتن سهم تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بودجه ۹۸ نسبت به سال ۹۷ را خوب دانست اما تصریح کرد: باتوجه به افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت مواد اولیه، مصالح و خدمات مورد نیاز طرح‌های عمرانی، این بودجه به ظاهر ثابت مانده ولی درحقیقت نزولی است.

نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی، تداوم پرداخت بودجه بلاعوض به برخی نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی درشرایط سخت اقتصادی و تحریم بدون هیچگونه پاسخگویی و نداشتن مسئولیت‌های قانونی در برابر مردم و دولت را از دیگر نکات منفی بودجه سال ۹۸ دانست.

طیار، پیش بینی کاهش ۱۱ درصدی درآمدهای مالیاتی ملی با توجه به شرایط تحریم و نیز کاهش تولید و تجارت را منطقی دانست و در عین حال گفت: افزایش ۲۰ درصدی درآمدهای مالیاتی استانی و مالیات بر ارزش افزوده منطقی نیست زیرا شرایط و تنگناهای ملی بر استان‌ها نیز حاکم است.

وی گفت: با این حال نمایندگان مجلس شورای اسلامی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و مردم نسبت به اصلاح برخی اشکالات بودجه ۹۸ اقدام خواهند کرد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت در شرق استان گلستان واقع است و یک نماینده درمجلس شورای اسلامی دارد.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰/

خواندن خبر در سایت منبع

حقوق کارکنان شهرداری پلدختر ۲ ماه معوق است

ایرناخبرگزاری ایرنا
حقوق کارکنان شهرداری پلدختر ۲ ماه معوق است

به گزارش خبرنگار ایرنا، صمد چراغی پور روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان پلدختراظهار داشت: شهرداری پلدختر در یک سال گذشته سعی کرده با وجود مشکلات ارائه خدمات به مردم را در اولویت قرار دهد.

وی افزود: بیش از۹۰ درصد فضای آموزشی در پلدختر بدون پروانه ساخت، پایان کار و فاقد مجوز قانونی است که براساس قانون باید به کمیسیون ۱۰۰ ارجاع و برای آنها حکم تخریب و انسداد صادر شود.

شهردار پلدختربا اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از ساختمان‌های اداری شهر پلدختر غیرمجاز ساخته شده و پایان کار ندارند، بیان کرد: شهرداری به قصد همکاری با ادارات و دولت و مشکلات اقتصادی موجود در جامعه از اقدام قانونی علیه این مراکز و ادارات صرفه نظر کرده است.

چراغی پور اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که امروز برای کل شهرداری‌ها در سطح کشور وجود دارد این دستگاه خدمات رسان شهری توانسته با مدیریت استفاده از منابع و ظرفیت‌های موجود حقوق و مزایای کارگران خود را به موقع پرداخت کند.

وی ادامه داد: کارخانه شن و ماسه شهرداری پلدختریکی از منابع درآمدی شهرداری برای انجام کارهای خدماتی و تکمیل طرح‌های عمرانی بود که اداره صنعت، معدن و تجارت به بهانه برداشت غیرمجاز از کف رودخانه با پیگیری قضایی آن را به تعطیلی کشانده است.

شهردار پلدختر گفت: اداره منابع آب شهرستان و آب منطقه‌ای استان نیز در حال پیگیری ۱۲ میلیارد ریال بابت استفاده شهردار از آب رودخانه کشکان برای آبیاری فضای سبز از ۲۱ سال پیش تا کنون است.

چراغی پور افزود: این در حالی است که شهرداری پلدختر به منظور استفاده بهینه از آب رودخانه کشکان انجام داده زیرا این آب با گذر از شهرستان پلدختر تنها پشت سد کرخه جمع آوری می‌شود.

شهرستان پلدختر در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.

۷۲۷۳/۷۲۷۲

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف8 ساعت قبل
دخترتان را ببینید و به او افتخار کنیدنظر و نگاه پدر برای دختر بسیار مهم است. این محبت و توجه، خاصه از سمت پدر، دختر را از احتیاج به توجه دیگران و جنس مخالف بی‌نیاز می‌کند و اعتماد به نفس او را بالا می‌برد. شاید شما به عنوان یک مرد نتوانید این مسئله را به خوبی درک کنید، اما اگر پدری مهربان، صبور، قوی و همدل باشید، نصف راه تربیت دخترتان را رفته‌اید. در مقابل دیگران از حجاب دخترتان حمایت کنیدگاهی ممکن است در جایی یا جمعی حضور داشته باشید که دخترتان بابت حجابش از افراد آن جمع بازخورد منفی بگیرد. دخترتان را از خانه فراری ندهیددر محیط خانه و خانواده آنقدر سخت‌گیر نباشید که دخترتان به دنبال راه فراری برای نفس کشیدن باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
آنچه مهم است اینکه گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف به شورای شهر تهران داده می‌شود که همگی موید این نکته است که شهرداری‌ تهران بدهی دارد. این حرف آقای قالیباف که می‌گوید شهر بدهی ندارد دچار یک مشکل اساسی است و ایشان باید مجددا اسنادی که خودشان دارند یا در اختیار دوستان‌شان است را بررسی کنند. به جز این، آقای قالیباف می‌توانند روزهای یکشنبه و سه‌شنبه سری به شورای شهر تهران بزنند و حضور پیمانکارانی که در اعتراض به عدم پرداخت حق پیمان خود تجمع می‌کنند را از نزدیک ببینند. چنین وضعیتی را نمی‌توان نادیده گرفت و گفت شهرداری تهران بدهی‌ای نداشته است. اما از منظری دیگر هم پخش سخنان آقای قالیباف قابل تأمل است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
برترین‌ها: نژادپرستی در اشکال گوناگون زخمی است که در جوامع چند قومیتی حادتر است. ایران را اگر بدون اقوامش تصور کنیم، انگار چیزی باطل را تصور کردیم. این جا باید بنویسیم متاسفیم که در صدا و سیمای ملی چنین اشتباهی رخ می‌دهد و البته این را هم بنویسیم که متاسف‌تر هستیم احساسات هواداری ورزشی در برخی نقاط کشور دست آویز سواستفاده برخی می‌شود، کاش هواداران فوتبال و ناظران برنامه‌های تلویزیونی روزی یک ثانیه به نام ایران فکر کنند، در زیر پست تحریک‌آمیز بازیکن تراکتورسازی و گاف یک مسابقه تلویزیونی را در شبکه سه را می‌بینیم، هر دو زخم نژاد پرستی دارند یکی عمدی و دیگری به نظر سهوی. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل

اخبار بیشتر