1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار افزایش حقوق در بودجه ۹۸

پیشنهاد افزایش حقوق کارگران به ۳ میلیون تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پیشنهاد افزایش حقوق کارگران به ۳ میلیون تومان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی ۳ پیشنهاد جدید نمایندگان برای افزایش میزان حقوق کارگران در سال ۹۸ خبر داد.

محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت معیشتی کارگران، گفت: با توجه به اینکه بررسی لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است، بنابراین پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح شده است.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان مجلس، حدود ۳ پیشنهاد را برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده و طبق بودجه ۹۸ مطرح کرده‌اند که این پیشنهادات به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس گزینه‌های افزایش ۳۰ درصدی، ۲۵ درصدی و حداقل ۳ میلیون تومان را برای کارگران پیشنهاد کرده‌اند که این پیشنهادات برای بررسی‌های بیشتر به کمیسیون تلفیق ارائه شده است.

شکری با تأکید بر اینکه هنوز هیچ تصمیمی برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده اتخاذ نشده است، گفت: همه گزینه‌‌هایی که برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح است، در حد پیشنهادات نمایندگان است و تصمیمات نهایی باید در صحن مجلس و با رأی اکثریت نمایندگان صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا کمترین آسیب در سال آینده به کاگران از نظر حقوق و دستمزد و سطح معیشت وارد شود، البته منابع نیز محدود است.

خواندن خبر در سایت منبع

همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها و رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸

ایرناخبرگزاری ایرنا
همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها و رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸
گنبدکاووس - ایرنا - نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشسته ها و رتبه بندی معلمان را از نکات مثبت بودجه 98 ذکر کرد.

قرجه طیار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دولت در بودجه سال آینده مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال برای همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها و اجرای طرح رتبه بندی معلمان پیش بینی کرده که اقدامی قابل تقدیر است.

وی با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت‌ها درسال جاری و تورم سال آینده، افزود: با این حال پیش بینی افزایش تنها ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت درسال ۹۸ برای این قشر رضایت بخش نخواهد بود.

طیار اضافه کرد: ثابت ماندن بودجه عمرانی کشور در شرایطی که دولت با کمبود منابع و تنگناهای مالی مواجه است و نیز رویکرد دولت برای خصوصی سازی و واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی از دیگر نکات برجسته بودجه سال ۹۸ است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی کشور، اقدام دولت برای افزایش و واقعی شدن مبلغ یارانه نقدی، شفاف شدن منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها و نیز تخصیص ۱۴ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای یارانه کالاهای اساسی در بودجه سال آینده قابل تقدیر است.

وی به برخی نکات منفی بودجه سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: افزایش وابستگی به درآمدهای نفتی از ۲۳ درصد به حدود ۳۰ درصد از جمله این نکات است و پیش بینی فروش روزانه ۱٫۵ میلیون بشکه نفت به نرخ ۵۴ دلار با توجه به تحریم‌های آمریکا، تحقق آن را مشکل خواهد ساخت.

طیار افزود: تامین ۱۰۷ هزار میلیارد تومان کسری هزینه‌ها نسبت به منابع که بایستی از طریق اوراق خزانه، استقراض از سیستم بانکی یا فروش اموال دولت تامین شود، شرایط را برای تحقق بودجه سخت می‌کند و به احتمال زیاد با کسری بودجه مواجه خواهیم شد.

وی، پیش بینی افزایش ۳۲ درصدی عوارض قبوض آب و ۲۰ درصدی قیمت گازوئیل در بودجه سال آینده را با توجه به مشکلات اقتصادی مردم درست ندانست و اضافه کرد: با این اقدام، فشار اقتصادی بر مردم بیشتر می‌شود.

طیار کاهش نیافتن سهم تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بودجه ۹۸ نسبت به سال ۹۷ را خوب دانست اما تصریح کرد: باتوجه به افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت مواد اولیه، مصالح و خدمات مورد نیاز طرح‌های عمرانی، این بودجه به ظاهر ثابت مانده ولی درحقیقت نزولی است.

نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی، تداوم پرداخت بودجه بلاعوض به برخی نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی درشرایط سخت اقتصادی و تحریم بدون هیچگونه پاسخگویی و نداشتن مسئولیت‌های قانونی در برابر مردم و دولت را از دیگر نکات منفی بودجه سال ۹۸ دانست.

طیار، پیش بینی کاهش ۱۱ درصدی درآمدهای مالیاتی ملی با توجه به شرایط تحریم و نیز کاهش تولید و تجارت را منطقی دانست و در عین حال گفت: افزایش ۲۰ درصدی درآمدهای مالیاتی استانی و مالیات بر ارزش افزوده منطقی نیست زیرا شرایط و تنگناهای ملی بر استان‌ها نیز حاکم است.

وی گفت: با این حال نمایندگان مجلس شورای اسلامی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و مردم نسبت به اصلاح برخی اشکالات بودجه ۹۸ اقدام خواهند کرد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت در شرق استان گلستان واقع است و یک نماینده درمجلس شورای اسلامی دارد.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰/

خواندن خبر در سایت منبع

حقوق کارکنان شهرداری پلدختر ۲ ماه معوق است

ایرناخبرگزاری ایرنا
حقوق کارکنان شهرداری پلدختر ۲ ماه معوق است
خرم آباد - ایرنا - شهردار پلدختر گفت: 2ماه حقوق و بخشی اضافه کاری کارکنان این دستگاه خدمات رسان شهری معوق شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، صمد چراغی پور روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان پلدختراظهار داشت: شهرداری پلدختر در یک سال گذشته سعی کرده با وجود مشکلات ارائه خدمات به مردم را در اولویت قرار دهد.

وی افزود: بیش از۹۰ درصد فضای آموزشی در پلدختر بدون پروانه ساخت، پایان کار و فاقد مجوز قانونی است که براساس قانون باید به کمیسیون ۱۰۰ ارجاع و برای آنها حکم تخریب و انسداد صادر شود.

شهردار پلدختربا اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از ساختمان‌های اداری شهر پلدختر غیرمجاز ساخته شده و پایان کار ندارند، بیان کرد: شهرداری به قصد همکاری با ادارات و دولت و مشکلات اقتصادی موجود در جامعه از اقدام قانونی علیه این مراکز و ادارات صرفه نظر کرده است.

چراغی پور اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که امروز برای کل شهرداری‌ها در سطح کشور وجود دارد این دستگاه خدمات رسان شهری توانسته با مدیریت استفاده از منابع و ظرفیت‌های موجود حقوق و مزایای کارگران خود را به موقع پرداخت کند.

وی ادامه داد: کارخانه شن و ماسه شهرداری پلدختریکی از منابع درآمدی شهرداری برای انجام کارهای خدماتی و تکمیل طرح‌های عمرانی بود که اداره صنعت، معدن و تجارت به بهانه برداشت غیرمجاز از کف رودخانه با پیگیری قضایی آن را به تعطیلی کشانده است.

شهردار پلدختر گفت: اداره منابع آب شهرستان و آب منطقه‌ای استان نیز در حال پیگیری ۱۲ میلیارد ریال بابت استفاده شهردار از آب رودخانه کشکان برای آبیاری فضای سبز از ۲۱ سال پیش تا کنون است.

چراغی پور افزود: این در حالی است که شهرداری پلدختر به منظور استفاده بهینه از آب رودخانه کشکان انجام داده زیرا این آب با گذر از شهرستان پلدختر تنها پشت سد کرخه جمع آوری می‌شود.

شهرستان پلدختر در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.

۷۲۷۳/۷۲۷۲

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

3+
الفالف20 ساعت قبل
ایرناایرنا18 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه قریب ۳۰ درصداز مردم دچار پرفشاری خون هستند، افزود: این در حالیست که حدود ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. وی اظهارداشت: لازم است که مردم اطلاعات کافی در زمینه بیماری پرفشاری خون در اختیار داشته باشند و رسانه‌ها باید اطلاعات لازم در این زمینه را به جامعه ارائه کنند. وی عنوان کرد: برنامه‌ها باید به نحوی دنبال شود که این طرح به شکل مطلوبی تداوم یابد. بصیری بر موضوع پایش سلامت کارکنان دستگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع در شورای اداری استان نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت. ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.
فراروفرارو20 ساعت قبل
همچنین ثبت ولادت در مهلت قانونی حدود ۹۸٫۷ و میزان عمومی (ناخالص) ولادت در کشور نیز به ازای هر هزار نفر جمعیت ۱۷٫۱ بود. همچنین میانگین سن پدران در زمان تولد فرزند ۳۳٫۷ سال و برای مادر ۲۹ سال و میانگین سن مادر زمان ولادت اولین فرزند نیز ۲۷٫۷ سال ثبت شده است. در سال ۹۷ شاهد تغییر نام خانوادگی ۱۷۵ هزار و ۹۵۷ نفر بودیم. یعنی رسید تکمیل ثبت‌نام به منزله بهره مندی از خدمات در دستگاه‌های اجرایی کشور تا زمان صدور کارت ملی هوشمند است. امیدواری برای اتمام پروژه تولید داخلی بدنه کارت ملی هوشمند تا پایان امسالوی همچنین به تولید کارت ملی داخلی اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس قانون، چاپخانه دولتی مرجع تولید بدنه کارت ملی هوشمند است.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر دومین جلسه دادگاه محمد هادی رضوی صبح امروز برگزار شد و متهم باز هم ترفندهای جلسه گذشته خود را دنبال کرد. این جلسه هم رضوی در دفاعیات خود خطاب به دادگاه گفت: من از قوانین پولی و بانکی کشور می‌خوانم و برای بالا بردن سواد علمی آقای قهرمانی صحبت می‌کنم. صدور حکم پیش از موعد/ ‏متهم: نماینده دادستان گفت ۱۵ سال حبس برائت می‌گیرمبگو مگوهای متهم هادی رضوی با نماینده دادستان تهران ادامه داشت به طوری که رضوی مدعی شد قهرمانی نماینده دادستان تهران گفته برائت ۱۵ سال حبس می‌گیرم. نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست از واژه کوچه پشتی برای اشاره روابط رضوی با خانی (یکی دیگر از متهمان پرونده) اشاره کرد. رضوی در نهایت خطاب به نماینده دادستان گفت: من که می‌دانم کوچه پشتی یعنی چه، بچه دروازه دولاب هستم.

اخبار بیشتر