جدیدترین اخبار فیلم منتشرشده از شکنجه دختری در سیرجان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار فیلم منتشرشده از شکنجه دختری در سیرجان

ناگفته هایی گمشده در پرونده شکنجه دختر تهرانی توسط پسر سیرجانی + فیلم و عکس

رکناخبرگزاری رکنا
رکنا: دخترنوجوان با نقشه‌ای که پسر جوان برایش طراحی کرده بود از تهران به سیرجان رفت و مورد ضرب و شتم قرار گرفت. انتشار فیلم کتک خوردن او آنقدر دلخراش و ناگوار بود که در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یکی از داغ‌ترین سوژه‌های فضای مجازی در یک هفته گذشته شد.

ناگفته هایی گمشده در پرونده شکنجه دختر تهرانی توسط پسر سیرجانی + فیلم و عکس - 1

حجم ویدیو: 6.54M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۵۹

به گزارش رکنا، اویل هفته جاری بود که انتشار فیلم کتک زدن دختری نوجوان توسط پسر جوانی دست به دست در فضای مجازی پخش شد و بسیار خبر ساز شد. پلیس فتا که حواسش به همه چیز است خیلی زود دست به کار شد و با شناسایی متهم اصلی این پرونده او را در کم‌ترین زمان ممکن دستگیر کرد وتحویل دستگاه قضایی داد. همچنین دستگاه قضایی اعلام کرد قاطعانه به این پرونده رسیدگی خواهد اگرد.دستگیری متهم و هم دستش

اما پسرجوان چه طور دستگیر شد، محمدرضا ایران نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در این باره اظهار داشت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که یک دختر نوجوان از سوی پسر جوانی که چهره آن در تصویر مشاهده نمی‌شد به شدت مورد ضرب و جرح واقع شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و در کم‌ترین زمان ممکن متهمان این پرونده شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ ایران نژاد با اشاره به حساسیت موضوع و تشویش اذهان عمومی بیان داشت: ۲ متهم سه ساعت پس از انتشار فیلم توسط پلیس آگاهی دستگیر و پس از روبه رو شدن با ادله ماموران به جرم خود اقرار کردند.برخورد قاطع دستگاه قضایی با عاملان حادثه سیرجان

محسن نیکورز دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان نیز در این باره گفت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارگروه رصد امور فضای سایبری در دادسرای سیرجان، در تاریخ چهاردهم دی ماه کلیپی مشاهده که در آن پسری اقدام به حبس دختری در یک خانه باغ نموده و اقدام به ضرب و جرح و آزار و اذیت ایشان می‌نماید که متهم کلیپ ضبط شده را در STORY اینستاگرام خودش به اشتراک گذاشته است.

وی افزود: بلافاصله با رئیس پلیس آگاهی شهرستان هماهنگی لازم انجام و متهم در مخفیگاهش شناسایی و ادله دیجیتال وی نیز توقیف شد.

نیکورز با بیان اینکه متهم اصلی (ضارب) با صدور قرار بازداشت از سوی معاون دادستان (قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری) روانه زندان شده است و همچنین در این رابطه شخصی هم که اقدام به فیلم برداری نموده بود شناسایی و به همراه ضارب اصلی دستگیر شده‌اند خاطرنشان کرد: با دستور رئیس کل دادگستری استان کرمان به پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد و دستگاه قضایی با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد خواهد نمود.وقتی فالورر‌ها بالا رفتند

با این حال این ماجرا ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت به طور مثال با شناسایی هویت پسرجوانی که عامل اصلی این حادثه بود و فیلم کتک زدن دختر نوجوان را منتشر کرده بود تعداد زیادی از کاربران در فضای مجازی به سراغ صفحه شخصی او رفتند و واکنش‌های متفاوتی از خود نشان دادند. نکته عجیب‌تر اینکه در مدت زمان کوتاهی فالوور‌های اون نیز به چند ده هزار نفر رسید.شناخت داشته باشیم

ماجرای دردناکی که برای دخترک نوجوان در سیرجان رخ داد شاید زنگ خطری باشد برای قشر نوجوان و جوان که این روز‌ها بیشترین زمان خود را به جای اینکه در فضای واقعی سپری کنند در فضای مجازی خرج می‌کنند. سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ که او و همکارانش روزانه با پرونده‌های زیادی که قشر نوجوان وجوان جامعه یا قربانی شده اندو یا دانسته ونداسته مرتکب جرم شده‌اند سرو کار دارند می‌گوید: در فضای مجازی مسئله‌ای که بیشتر از هرچیز دیگری نمایان است پنهان بودن کاربران این فضاست. از طرفی بدون مرزو محدوده بودن این فضا را نیز می‌توان از ویژگی‌های دیگر آن برشمرد. این دو ویژگی باعث می‌شود مشکلاتی برای قشری از جامعه ایجاد شود که آگاهی‌های لازم برای ورود به این فضا را ندارند.

وی ادامه می‌دهد: متاسفانه کا ربران فضای مجازی که سن پایینی دارند به خصوص قشر نوجوان بدون اینکه افراد را در این فضا بشناسند به راحتی اعتماد کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، ارتباطاتی که دوستانه می‌شود. اما موضوعی که در این رابطه بیشتر از هر نکته دیگری به چشم می‌خورد فریب خوردن این افراد است. افرادی که به سادگی در دام نا اهلان می‌افتند و به انواع مختلف قربانی می‌شوند. از جمه ماجرای دختر نوجوانی که فریب پسرجوانی را خورده و از تهران به سیرجان می‌رود.

کاظمی می‌گوید: در بسیاری از ارتباطات فضای مجازی افراد بدون اینکه شناختی از طرف مقابل خود داشته باشند عکس هایش را در اختیار طرف مقابل می‌گذارد و این عکس‌ها باعث شود که موضوعاتی مثل تهدید و اخاذی شکل بکیرد. در بسیاری از پرونده‌هایی که به دست پلیس فتا می‌رسد افراد قربانی وقتی حیثیت خود را در خطر می‌بینند حاضرند برای جلوگیری از انتشار عکس هایشان که متاسفانه با اختیار خود در اختیار طرف مقابل گذاشته‌اند نیاز‌های فرد مجرم را برطرف کنند. این نیاز می‌تواند هرچیزی باشد مثل مالی و یا سفر از تهران به سیرجان.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه می‌دهد: موارد مجرمانه زیادی در هر کدام از اپلیکشین‌های فضای مجازی رخ می‌دهد، اما بدون شک ترویج فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه و خانواده که جامعه‌ای کوچکتر از جامعه اصلی است و همچنین ایجاد حد و حدود برای قشر نوجوان توسط والیدن برای ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر می‌تواند کمک بزرگی در جلوگیری از مواردی مثل مورد سیرجان بکند.فضای مجازی اتصال است، ارتباط نیست

عدم داشتن اطلاعات کافی والدین که نسل گذشته به حساب می‌آیند و اطلاعات به روز و جدید نسل جوان از تکنولوژی روز شاید یکی از مواردی است که باید بیشتر به آن پرداخت. در همین راستا دکتر سیدحسن موسوی چلک آسیب شناس اجتماعی و رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در این رابطه می‌گوید: شناخت والدین نسبت به نیاز‌ها و مطلالبات و خواسته‌های فرزندان خود به همان نسبت که فضای واقعی است نیاز است در در فضای مجازی هم به شدت احساس نیاز می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: این روز‌ها با این واقعیت مواجه هسستیم که تکنولوژی برای بهره گیری افرادی با سواد در این حوزه است. در مقایسه با گذشته، امروز بچه‌ها در بسیاری از موضوعات از والدین جلوتر هستند، طبیعتا در این گونه مواقع والیدن نمی‌توانند در مقابل فرزندان خود راهنمای خوب و مداخله‌گر و پاسخگوی خوبی باشند.

وی در ادامه افزود: این موضوع باعث می‌شود که نتوانند به موقع مشکلات و خطرارت شناسایی کنند و به همین دلیل گاهی مواقع از دست آن‌ها خارج می‌شود و بچه‌ها وقتی دچار مشکل شدند تازه متوجه موضوع می‌شوند، اما متاسفانه به دلیل عدم اطلاعات کافی باز هم نمی‌توانند نقش والدینی خود را به درستی انجام بدهند. این ماجرا مستلزم این است سواد والیدن و افرادی که با نوجوان و جوانان سروکار دارند بالا برود.

چلک می‌گوید: این نگاه که صفحه من درفضای مجازی شخصی است و من امنیت دارم نگاه درستی نیست و متاسفانه این جزو اشتباهات استراتژیکی است که داریم انجام می‌دهیم. باید به این مسئله برسیم که فضای مجازی اتصال است، ارتباط نیست.نمایش زندگی در اینستاگرام

اما موضوع دیگری نیز در این میان وجود دارد، آن هم نمایش زندگی آدم‌ها در اینستاگرام است، اتفاقی که هرکدام از ما شاهد آن بوده‌ایم. چلک در این باره می‌گوید: فضای مجازی برای ابراز وجود و دیده شدن است، به نظر شما چرا هرکدام از ما دوست داریم هر پستی که در ایسنتاگرام منتشر می‌کنیم لایک بیشتری بخوریم.

جعفر پاکزاد

خواندن خبر در سایت منبع

پشت پرده پرونده شکنجه دختر ١٦ ساله در سیرجان چیست؟

فراروخبرگزاری فرارو
پشت پرده پرونده شکنجه دختر ١٦ ساله در سیرجان چیست؟
روحانی سیرجانی می‌گوید امیر و دوستانش رفتار معقولی داشتند و در مراسم مذهبی شرکت می‌کردند، اما فاصله گرفتند و حالا تاوان می‌دهند.
پشت پرده پرونده شکنجه دختر ١٦ ساله در سیرجان چیست؟ - 0

با گذشت چند روز از ماجرای فیلم ضرب و شتم دختر جوان در سیرجان حاشیه‌های این ‏خبر همچنان ادامه دارد. درحالی‌که روز دوشنبه مقامات قضائی سیرجان از شناسایی و دستگیری ‏هر دو متهم این پرونده خبر دادند، اما برخی شنیده‌ها از رضایت دختر جوان در این پرونده ‏حکایت داشت.

بیشتر بخوانید:

اشد مجازات برای پسر شکنجه‌گر سیرجانی

ماجرای "فیلم پسر سیرجانی" چیست؟

به گزارش شهروند، حالا مسئولان قضائی سیرجان در تازه‌ترین اظهارات درخصوص این پرونده ضمن ‏تایید رضایت دختر جوان در این پرونده جزییات بیشتری از این ماجرا را فاش کردند. آن طور که ‏دادستان سیرجان اعلام کرده متهم اصلی پرونده که «امیر» نام دارد از جنبه عمومی جرم در زندان ‏به سر می‌برد و برهمین اساس هم محاکمه می‌شود. با این وجود اما خبرهای دیگری هم از این ‏حادثه فاش شده است.

پشت پرده پرونده شکنجه دختر ١٦ ساله در سیرجان چیست؟ - 7

براساس شنیده‌های متهم اصلی پرونده سال‌ها قبل و در دوران ‏نوجوانی یکی از ورزشکاران این شهر بوده اما در خلال این سال‌ها به دلایل نامعلومی همراه با چند ‏نفر دیگر از دوستانش گروهی به نام پسر‌های بد را تشکیل می‌دهند و از آن به بعد رفتار و کردار ‏امیر و دوستانش تغییر می‌کند. ‏

رضایت دخترجوان در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده

به گفته محسن نیک ورز دادستان سیرجان دخترجوانی که در این حادثه مورد ضرب و شتم قرار ‏گرفته ١٦ ساله و اصالتا سیرجانی بوده است. این دختر جوان چند‌سال قبل پدرش را از دست ‏داده و مدتی است که همراه مادر و خواهرش در تهران ساکن شده است.

(امیر. ک) متهم ‏اصلی پرونده با نیرنگ دختر جوان را ترغیب می‌کند که به سیرجان سفر کند و این دختر جوان نیز ‏با مادرش و به بهانه ملاقات اقوامشان به سیرجان می‌آید. دخترجوان پس از سفر به سیرجان بدون ‏اطلاع مادرش به یک خانه باغ که از قبل توسط متهمان پرونده در منطقه‌ای خارج از شهر فراهم ‏شده بود می‌رود که در ادامه متهمان ردیف اول و دوم با مراجعه به این مکان اقدام به آزار و اذیت ‏دختر جوان می‌کنند و سپس متهم ردیف اول کلیپ ضبط شده را در اینستاگرام خودش به ‏اشتراک می‌گذارد.

دادستان عمومی و انقلاب سیرجان درباره جزییات دیگر این پرونده هم گفت: «‏این فیلم تکان دهنده روز جمعه ۱۴ دی ماه در شبکه‌های مجازی منتشر شد و از طریق کمیته ‏رصد فضای مجازی دادسرای سیرجان دستور پیگیری صادر شده است.»

پشت پرده پرونده شکنجه دختر ١٦ ساله در سیرجان چیست؟ - 13

او ادامه داد: «دستور پیگیری ‏این پرونده به‌رغم این‌که هنوز گزارش رسمی از این موضوع به دست دادسرای سیرجان نرسیده بود ‏و شکایت شاکی نیز مطرح نبود، به لحاظ جنبه عمومی و احتمال تبعات منفی گسترده دستورات ‏قضائی لازم جهت شناسایی و دستگیری متهمان صادر شد.»

به گفته دادستان عمومی و انقلاب ‏سیرجان هردو متهم این پرونده چند ساعت پس از ابلاغ دستور از سوی پلیس آگاهی شناسایی و ‏دستگیر شدند. بعد هم دختر جوان به دادسرا احضار شد. اما آن طور که دادستان سیرجان اعلام ‏کرده می‌گوید هردو متهم ابتدا منکر ماجرا بودند اما وقتی فیلم را دیدند به همه ماجرا اعتراف ‏کردند.» ‏

نکته عجیب دیگر ماجرا رضایت دختر جوان در این پرونده است.

به گفته نیک ورز دادستان ‏سیرجان در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده نسبت به متهمان اعلام رضایت داده است، اما مادر این ‏دختر جوان از هر دو متهم شکایت کرد و تاکنون رضایتی اعلام نکرده است. نیک ورز درباره ‏سرنوشت متهمان این پرونده هم گفت: «متهم ردیف اول (امیر. ک) که جوانی ۲۰ ساله است از ‏تاریخ ۱۴ دی ماه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده. متهم ردیف دوم (محمد. ی) نیز با ‏توجه به نوع رفتارش با قرار بازداشت موقت درحال حاضر بازداشت است. البته تحقیقات درباره این ‏پرونده هنوز کامل نشده و تحقیقات تکمیلی درحال انجام است و پس از کامل شدن تحقیقات، ‏کیفرخواست تنظیم می‌شود و تلاش ما این است که در اسرع وقت دادگاه برگزار شود.»

اما جدا از ‏رضایت دختر جوان در مراحل ابتدایی رسیدگی به این پرونده او در اقدام عجیب دیگر در استوری ‏اینستاگرامش خواست تا بیش از این آبروی «امیر» را نبرند و خودش را مقصر این حادثه اعلام ‏کرده و حتی مدعی شده که همه اتفاقات به خواست و رضایت خودش بوده و امیر و محمد در این ‏حادثه هیچ تقصیری ندارند. ‏

پشت پرده پرونده شکنجه دختر ١٦ ساله در سیرجان چیست؟ - 20

قهرمان کنگ فوی دیروز ‏

اما یکی دیگر از حواشی این پرونده عکسی است که از روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی در ‏خصوص این حادثه دست به دست می‌شود. تصویری از متهم پرونده که درحال مصاحبه با یک ‏گزارشگر صداوسیما است. اتفاق جالب اما حضور همین گزارشگر در خبر دستگیری پسر جوان از ‏سوی پلیس آگاهی سیرجان است و محمد ایران نژاد همان فردی است که حالا به واسطه این پرونده ‏عجیب تصویر او هم در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.

این گزارشگر در توضیح ماجرا ‏و صحت و سقم عکس‌های منتشر شده به «شهروند» می‌گوید: «امیر چند‌سال قبل قهرمان کنگ‌‏فوی سیرجان بود و به همین واسطه گفت‌وگویی با او انجام دادیم. البته آن ماجرا مربوط به ٤‌سال ‏قبل است. خبر دستگیری او هم که همین چند روز پیش منتشر شد. البته من ابتدا نمی‌دانستم که ‏متهم دستگیر شده همان پسر ورزشکار چند‌سال پیش است. تا این‌که از طریق همکارانم و تصاویر ‏منتشر شده در فضای مجازی در جریان ماجرا قرار گرفتم.» ‏

از سوی دیگر اما یکی از روحانیون جوان سیرجان که ظاهرا متهمان این پرونده را از سال‌های قبل ‏می‌شناسد پستی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده و توضیحات جالبی درخصوص پیشینه «امیر» ‏و چند نفر دیگر از دوستانش ارایه داده. او در این متن با اشاره به رفتار معقول و حضور در مراسم ‏مذهبی از سوی متهم در سال‌های گذشته از فاصله گرفتن او و دوستانش از مسجد و مناسک ‏مذهبی را یکی از عوامل اصلی بروز این حادثه و حوادث مشابه دیگری می‌داند که به گفته او زیر ‏پوست شهر سیرجان هر روز اتفاق می‌افتد.

او با اشاره به تشکیل گروهی موسوم به «‏bad boys‏» ‏و حضور امیر و محمد در این گروه نوشته است: «همه چی از راه افتادن این گروه یا به قول ‏خودشون اکیپ شروع شد. با خیلی‌هاشون ارتباط داشتم و هنوز دارم، پسرهای بدی نبودند. این ‏اکیپ که بعضیاشون الان زندان هستند و برخی‌هاشون تاوان خطاهاشون رو دادن و الان دارن یه ‏گوشه‌ای زندگی می‌کنن، روز اول بد نبودن اما عزیزانی که متولی رشد این نوجوونا بودن اعم از ‏خانواده، مدرسه وجامعه براشون کم گذاشتن و شاید هم به عکس عمل کردند.»

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش آذری جهرمی به انتشار ویدئوی شکنجه یک دختر در اینستاگرام

انتخابخبرگزاری انتخاب
واکنش آذری جهرمی به انتشار ویدئوی شکنجه یک دختر در اینستاگرام
وزیر ارتباطات به ماجرای انتشار ویدئویی در فضایی مجازی که در آن فردی یک دختر نوجوان را شکنجه می دهد، واکنش نشان داد.
واکنش آذری جهرمی به انتشار ویدئوی شکنجه یک دختر در اینستاگرام - 0

وزیر ارتباطات به ماجرای انتشار ویدئویی در فضایی مجازی که در آن فردی یک دختر نوجوان را شکنجه می‌دهد، واکنش نشان داد.

وزیر ارتباطات در حاشیه دولت در مورد فیلم شکنجه یک دختر در سیرجان گفت:

ویدیو آن روز را دیده‌ام. برایم بسیار ناراحت کننده بود و واقعا از شان و منزلت ایرانی این قبیل کارها به دور است.

اما موجب خوشحالی است که با انعکاس این زشتی، ناجا و دستگاه قضایی برخورد به موقعی داشتند. اصولا اصل بر همین است که با توسعه فناوری‌ها، دستگاههای مسئول در برقراری امنیت نیز با به روزرسانی فناوری‌های خود سرعت عمل در برخورد با جرایم را افزایش دهند که بحمدالله توفیقات خوبی داشته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، علی اکبر نصرآبادی افزود: همه موضوع‌هایی که برای چاپ تمبر انتخاب می‌شود و به نوعی با مسائل ملی، فرهنگی و اجتماعی کشور ربط دارد باید از شورای عالی تمبر مجوز دریافت کند. وی گفت: تمبر‌های جاری و شخصی که به مناسبت‌های مختلف و در زمان‌های خاص با موضوعات ملی، مذهبی و مناسبتی چاپ می‌شود، همانند تمبر یادگاری دارای ارزش و اعتبار است و شورای عالی تمبر به عنوان تنها مرجع تخصصی تمبر می‌تواند، ضمن نظارت در این زمینه، از سوء استفاده‌های احتمالی نیز جلوگیری کند. نصرآبادی در ادامه به ورود فناوری‌های نوین در عرصه چاپ پرداخت و گفت: دنیا در زمینه ورود فناوری به عرصه تمبر و ایجاد جذابیت‌های بیشتر حرکت کرده است و چنانچه بخواهیم این قابلیت‌ها را در تمبر کشورمان ایجاد کنیم، باید هر چه سریع‌تر زمینه ورود فناوری به کار تولید و چاپ تمبر را فراهم نمائیم. رئیس شورای عالی تمبر درخصوص تولید تمبرینه‌هایی از جنس طلا و نقره نیز گفت: تولید و انتشار این دست آثار به عنوان تمبر، با اصل وجودی این اثر فرهنگی در تضاد است، اما به عنوان اثر هنری در صنایع دستی بسیار خوب است. وی ادامه داد: مواردی، چون لزوم چاپ تمبر در چاپخانه دولتی، دقت در انتخاب رنگ و کاغذ، توزیع و انتشار عادلانه تمبر توسط بخش خصوصی، بکارگیری و جایگزین کردن تمبر به جای نقش تمبر روی مرسوله و پاکات از مهم‌ترین مشکلات این حوزه است. این مقام مسئول افزود: جلوگیری از چاپ بی رویه و رونمایی تمبر شخصی یا اختصاصی با استفاده از تصاویر افراد شاخص فرهنگی، هنری، علمی و موضوعات ملی و کشوری بدون هماهنگی شورای عالی تمبر نیز می‌تواند ضمن افزایش متقاضیان و علاقمندان تمبر در جلب نظر مشترکین تاثیر بسزائی بگذارد. نصرآبادی گفت: مصداق بارز این مشکلات به تمبر نوروز ۱۳۹۸ برمی گردد که بنده به اتفاق دبیر و گرافیست شورا حدود پنج جلسه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با همکاری کارشناسان این کتابخانه به تابلوی مینیاتور با تزیین خط نستعلیق در وصف نوروز از حضرت حافظ برخوردیم که طرح فاخری برای تمبر نوروز به شمار می‌رفت، ولی متاسفانه به رغم برنامه ریزی‌های به عمل آمده برای رونمایی آن با حضور مقامات تراز اول کشور، شاهد رونمایی تمبر دیگری به نام نوروز در قالب تمبر شخصی با حضور مقامات دولتی در صدا و سیما بودیم. رئیس شورای عالی تمبر تصریح کرد: معمولا برای دستیابی به منابع ناب و تایید شده و ایجاد جذابیت، انتخاب موضوع با حضور همکاران شورا و بررسی منابع انجام می‌شود که متاسفانه در تمبر شخصی این ملاحظات کمرنگ است و همین نکته ضربه مهلکی به تمبر یادگاری که در واقع تمبر ملی کشور است وارد نموده و می‌نماید. نصرآبادی افزود: در سال جاری بنا به تصمیم اعضای شورا، ضمن ایجاد تعدیل منطقی در تولید، تعداد موضوعات تمبر افزایش می‌یابد که با تنوع و بهره برداری از فناوری جدید جذابیت و شور و اشتیاق بیشتری در این زمینه ایجاد می‌کند و به رونق تمبر یادگاری نیز کمک می‌کند.

اخبار بیشتر